Hoppa till sidans innehåll

Bästa resultat årsvis


2017 - 18:e Internationella        
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Stefan Björk Skoghalls BGK 166 6 27,7
Oldtimers Damer Nora Fause Christiania MC 171 6 28,5
Herrjuniorer Erik Bohlin Uppsala BGK 164 6 27,3
Damjuniorer Jasmin Hansson Asarums BGK 188 6 31,3
Damer Emma Löf Tantogården BGK 192 6 32,0
Herrar Ulf Kristiansson Skoghalls BGK 160 6 26,7
Ungdom Pojkar Melker Johansson Skoghalls BGK 152 5 30,4
Ungdom Flickor Tyvärr ingen deltagare i år        
           
Turneringsmästare Ulf Kristiansson Skoghalls BGK 160 6 26,7
Balkongmästare Stefan Björk Skoghalls BGK  4 av 6 Spik  
Spikmästare 2 st på 8 spik i rad        
           
2016 - 17:e Internationella        
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Stefan Björk Skoghalls BGK 131 5 26,2
Oldtimers Damer Nora Fause Gullbergsbro BGK 146 5 29,2
Herrjuniorer Tommy Fröjd Skoghalls BGK 137 5 27,4
Damjuniorer Jasmin Hansson Asarums BGK 158 5 31,6
Damer Marielle Svensson Askims BGK 148 5 29,6
Herrar Anders Brandt BGK Linjen 139 5 27,8
Ungdom Pojkar Henrik Andersson Skoghalls BGK 111 4 27,8
Ungdom Flickor Tyvärr ingen deltagare i år        
           
Turneringsmästare Stefan Björk Skoghalls BGK 131 5 26,2
Balkongmästare Sebastian Ekängen Skoghalls BGK  4 av 5 Spik  
Spikmästare 4 st på 7 spik i rad        
         
2015 - 16:e Internationella
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Stefan Björk Skoghalls BGK 160 6 26
Oldtimers Damer Lena Nilsson Sjövikens IF 180 6 30
Herrjuniorer Anders Brandt BGK Linjen 168 6 28
Damjuniorer Tyvärr ingen deltagare i år        
Damer Tyvärr ingen deltagare i år        
Herrar Ulf Kristiansson Skoghalls BGK 161 6 26,8
Ungdom Pojkar Alexander Njord Gullbergsbro BGK 151 5 30,2
Ungdom Flickor Linda Röed Stenberg Trollhättans BGK 223 5 44,6
           
Turneringsmästare Stefan Björk Skoghalls BGK 160 6 26
Balkongmästare James Lindström Umeå BGK      
Spikmästare Bengt Lund Gullbergsbro BGK 9 spik Bana 10-18  
         
2014 - 15:e Internationella
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Tomas Sennerby Gullbergsbro 84 3 28
Oldtimers Damer Linda Lundberg Gullbergsbro 85 3 28,3
Herrjuniorer Andreas Carlsson Gullbergsbro 82 3 27,3
Damjuniorer Marielle Svensson Malmö 91 3 30,3
Damer Jenny Erlandsson Kungälv 89 3 29,7
Herrar Fredrik Tagesson Olofström 78 3 26
Ungdom Pojkar Henrik Andersson Skoghall 91 3 30,3
Ungdom Flickor Linda Röed Stenberg Trollhättan 156 3 52
           
Turneringsmästare Fredrik Tagesson Olofström 78 3 26
Balkongmästare Annie Haaland Marienlyst 3 av 3    
Spikmästare Peter Eisenschmidt Askim 8 spik Bana 9-16  
           
2013 - 14:e Internationella        
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Bernt Gustafsson Södertälje 137 5 27,4
Oldtimers Damer Annelie Larsson Gullbergsbro 150 5 30
Herrjuniorer Alexander Dahlstedt Tantogården 134 5 26,8
Damjuniorer Marielle Svensson Malmö 153 5 30,6
Damer Frida Elmdahl Växjö 149 5 29,8
Herrar Filiph Svensson Skoghall 133 5 26,6
Ungdom Pojkar Erik Fause Hovind Hårdton 154 5 30,8
Ungdom Flickor Linda Röed Stenberg Trollhättan 256 5 51,2
           
Turneringsmästare Filiph Svensson Skoghall 133 5 26,6
Balkongmästare Fredrik Tagesson Olofström 3 av 5    
Spikmästare Tomas Sennerby Gullbergsbro 10 spik Bana 12-3  
           
2012 - 13:e Internationella
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Roger Niord Gullbergsbro 137 5 27,4
Oldtimers Damer Bernice Thors Gullbergsbro 147 5 29,4
Herrjuniorer Anders Brandt Linjen 138 5 27,6
Damjuniorer Sara Karlsson Olofström 152 5 30,4
Damer Rose-Marie Lönnqvist Linjen 149 5 29,8
Herrar Ulf Kristiansson Skoghall 138 5 27,6
Ungdom Pojkar Erik Fause Hovind Christiania 128 4 32
Ungdom Flickor Linda Röed Stenberg Trollhättan 250 4 62,5
           
Turneringsmästare Roger Niord Gullbergsbro 137 5 27,4
Balkongmästare Markus Nilsson Hårdton 3 av 5    
Spikmästare Jan-Åke Persson Sjöviken 7 spik Bana 17-6  
  Göran Widlert Jönköping 7 spik Bana 8-14  
           
2011 - 12:e Internationella
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Roger Niord Gullbergsbro 165 6 27,5
Oldtimers Damer Linda Lundberg Gullbergsbro 175 6 29
Herrjuniorer Sebastian Ekängen Skoghall 169 6 28
Damjuniorer Marielle Svensson Staffanstorp 187 6 31
Damer Jenny Erlandsson Laxen 172 6 28
Herrar Dino Medenhodzic Skoghall 161 6 26
Ungdom Pojkar Jonas Hansson Asarum 157 5 26
Ungdom Flickor Carolina Larsson Linjen 189 5 31,5
           
Turneringsmästare Dino Medenhodzic Skoghall 161 6 26
Balkongmästare Torgny Kjellström Kungälv 3 av 6    
Spikmästare Jyri Rantanen Sibeliuspark 8 spik Bana 17-6  
           
2010 - 11:e Internationella
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Jan-Åke Persson Sjöviken 170 6 28,3
Oldtimers Damer Linda Lundberg Gullbergsbro 171 6 28,5
Herrjuniorer Sebastian Mårtensson Skoghall 174 6 29
Damjuniorer Sara Karlsson Olofström 185 6 30,8
Damer Maria Olsson Jönköping 183 6 30,5
Herrar Ulf Kristiansson Skoghall 159 6 26,5
Ungdom Pojkar Tom Karlsson Forsberg Olofström 164 5 32
Ungdom Flickor Carolina Larsson Linjen 183 5 36,6
           
Turneringsmästare Ulf Kristiansson Skoghall 159 6 26,5
Balkongmästare Magnus Carlsson Askim 4 av 6    
Spikmästare Stefan Björk Skoghall 9 spik Bana 16-6  
           
2009 - 10:e Internationella
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Roger Niord Gullbergsbro 167 6 27,8
Oldtimers Damer Bernice Thors Gullbergsbro 183 6 30,5
Herrjuniorer David Gustavsson Askim 169 6 28,2
Damjuniorer Lina Liljegren Sjöviken 191 6 31,8
Damer Maria Olsson Jönköping 173 6 28,8
Herrar Ulf Kristiansson Skoghall 166 6 27,7
Ungdom Pojkar Tommy Fröjd Skoghall 153 5 30,6
Ungdom Flickor Carolina Larsson Stjärnan 176 5 35
           
Turneringsmästare Ulf Kristiansson Skoghall 166 6 27,7
Balkongmästare Mia Nilsson Tantogården 4 av 6    
Spikmästare Mattias Brännström Skönsberg 8 spik Bana 16-5  
  Leif Nilsson Sjöviken 8 spik Bana 12-1  
  Erik Borgström Skoghall 8 spik Bana 16-5  
           
2008 - 9:e Internationella    
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Roger Niord Gullbergsbro 172 6 28,7
Oldtimers Damer Lena Nilsson Sjöviken 184 6 30,7
Herrjuniorer Sebastian Ivarsson Skoghall 173 6 28,8
Damjuniorer Malin Björk Skoghall 183 6 30,5
Damer Karin Wiklund Uppsala 174 6 29
Herrar Jesper Andersson Skoghall 167 6 27,8
Ungdom Pojkar Sebastian Ekängen Skoghall 144 5 28,8
Ungdom Flickor Angelica Nilsson Staffanstorp 181 5 36
           
Turneringsmästare Jesper Andersson Skoghall 167 6 27,8
Balkongmästare Kenth Björk Gullbersgbro 4 av 6    
Spikmästare Peter Nordin Sundsvall 8 spik Bana 18-7  
           
2007 - 8:e Internationella    
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Peter Nordin Sundsvall 145 5 29
Oldtimers Damer Bernice Olsson City 148 5 29,6
Herrjuniorer Dino Medenhodzic Skoghall 144 5 28,8
Damer Karin Wiklund Uppsala 141 5 28,2
Herrar Anders Olsson Uppsala 124 5 24,8
Ungdom Pojkar Adam Hedin Skoghall 153 5 30,6
Ungdom Flickor Amanda Sjöö Skoghall 221 5 44,2
           
Turneringsmästare Anders Olsson Uppsala 124 5 24,8
Balkongmästare Daniel Karlsson Mjölby 3 av 5    
Spikmästare Martin Lundell Gullbergsbro 9 spik Bana 10-18  
  Dino Medenhodzic Skoghall 9 spik Bana 17-7  
           
2006 - 7:e Internationella
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Peter Nordin Sundsvall 175 6 29,2
Herrjuniorer Peter Eisenschmidt Jönköping 166 6 27,7
Damjuniorer Karoline Karlsson Tantogården 179 6 29,8
Damer Karin Wiklund Uppsala 170 6 28,3
Herrar Stefan Björk Skoghall 163 6 27,2
Ungdom Pojkar Simon Qvil Askim 156 5 31,2
Ungdom Flickor Malin Jacobsson Linjen 161 5 32
           
Turneringsmästare Stefan Björk Skoghall 163 6 27,2
Balkongmästare Linus Sundström Jönköping 4 av 6    
Spikmästare Karin Wiklund Uppsala 8 spik Bana 18-7  
  Pierre Zetterlund Tantogården 8 spik Bana 18-7  
  Dino Medenhodzic Skoghall 8 spik Bana 17-6  
           
2005 - 6:e Internationella    
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Mikael Lindblom Sundsvall 174 6 29
Herrjuniorer Peter Eisenschmidt Jönköping 165 6 27,5
Damer Sandra Nordin Sundsvall 169 6 28,2
Herrar Jonas Gustavsson Jönköping 160 6 26,7
           
Turneringsmästare Jonas Gustavsson Jönköping 160 6 26,7
Balkongmästare Jonas Gustavsson Jönköping 5 av 6    
Spikmästare Anders Olsson Uppsala 10 spik Bana 13 - 4  
           
2004 - 5:e Internationella    
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Bertil Jensen Skoghall 156 5 31,2
Ungdom Sebastian Mårtensson Skoghall 65 2 32,5
Damjuniorer Karoline Karlsson Tantogården 161 5 32
Herrjuniorer Patrik Jönsson Jönköping 135 5 27
Damer Eva Andersson Tantogården 143 5 28,6
Herrar Stefan Björk Skoghall 132 5 26,4
           
Turneringsmästare Stefan Björk Skoghall 132 5 26,4
Balkongmästare John Widlert Jönköping 3 av 5    
Spikmästare Pierre Zetterlund Tantogården 9 spik Bana 6 - 14  
  John Widlert Jönköping 9 spik Bana 16 - 6  
           
2003 - 4:e Internationella    
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Mikael Lindblom Sundsvall 115 4 28,75
Ungdom Dino Medenhodzic Skoghall 58 2 29
Damjuniorer Sandra Beidegårdh Tantogården 122 4 30,5
Herrjuniorer Jesper Andersson Skoghall 105 4 26,25
Damer Malin Hagström Uddevalla 123 4 30,75
Herrar Ulf Kristiansson Skoghall 110 4 27,5
           
Turneringsmästare Jesper Andersson Skoghall 105 4 26,25
Balkongmästare Peter Johansson Uddevalla 3 av 5    
           
2002 - 3:e Internationella    
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Reine Niord Gullbergsbro 145 5 29
Ungdom Erik Borgström Skoghall 60 2 30
Herrjuniorer John Johansson Tuve Tigers 142 5 28,4
Damer Karin Wiklund Uppsala 139 5 27,8
Herrar Johan Dyfvelsten Tantogården 132 5 26,4
           
Turneringsmästare Johan Dyfvelsten Tantogården 132 5 26,4
           
2001 - 2:a Internationella    
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Lennart Ekbäck AK 98 145 5 29
Ungdom Pojkar Andreas Nordström Skoghall 123 4 30,75
Ungdom Flickor Maria Olsson Uppsala 127 4 31,75
Damjuniorer Sandra Nordin Sundsvall 153 5 30,6
Herrjuniorer Jesper Andersson Skoghall 135 5 27
Damer Karin Wiklund Uppsala 140 5 28
Herrar Anders Olsson Tantogården 136 5 27,2
           
Turneringsmästare Jesper Andersson Skoghall 135 5 27
           
2000 - 1:a Internationella
Klassegrare Namn Förening Resultat Varv Snitt
Oldtimers Herrar Reine Niord Gullbergsbro 145 5 29
Ungdom Peter Eisenschmidt Gullbergsbro 155 5 31
Damjuniorer Jenny Hultén Askim 161 5 32
Herrjuniorer Pierre Zetterlund Tantogården 130 5 26
Damer Eva Andersson Tantogården 142 5 28,4
Herrar Martin Lundell Askim 134 5 26,8
           
Turneringsmästare Pierre Zetterlund Tantogården 130 5 26
Uppdaterad: 07 APR 2018 10:12 Skribent: Ulf Kristiansson
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Skoghalls BGK - Bangolf
Lunserudsvägen 3
66331 Skoghall

Kontakt:
Tel: 054517990
E-post: info@skoghallsbangol...