Hoppa till sidans innehåll

Matchkalender Skövde IK


Välj annan månad

NOVEMBER 2018

|

Vecka Dag Aktiviteter
44to 1
fr 2
lö 3
  • 11:50–16:00
    Kalender: Kalender Team 07
    Beskrivning: Samling Billingehov 11:50 Skövde IK 2 Trollhättan 13:40 Skara 14:50
    Plats: Skara
  • 14:00–16:20
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Bemanning Speaker: Aron L TSM: Anton W Klocka: Anton T Utv: Linus C och Dahlqvist Kiosk: Oscar S och Simon S
    Plats: Billingehov
  • 15:00–19:00
    Kalender: Kalender Team 07
    Beskrivning: Samling 15:00 Billingehov Skövde IK 1 Seriespel mot Töreboda och HCL HCL 17:00 Töreboda 18:00
    Plats: Töreboda
  • 16:20–23:20
    Kalender: Kalender Team 09
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Seriespel hemma Skövde Röd. Gästande lag Mariestad, Tidaholm och Tibro. Istid 16:20-22:00
    Plats: Billingehov Hall A
  • 19:15–21:15
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling i Mariestad 18:00 Meddela om ni åker direkt, samåk om möjligt.
    Plats: Mariehus Arena
sö 4
  • 11:10–13:30
    10:00
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling i Billingehov 10:00 Bemanning: TSM/Protokoll:  Ludwig Carlstedt Speaker: Emil Holgersson Klocka: Hugo Berg Utvisningsbås: från Töreboda...
    Plats: Billingehov B-hall
  • 17:30–20:00
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Plats: Skadiamäklarna Arena
45må 5
ti 6
on 7
to 8
fr 9
lö 10
  • 12:00–13:50
    11:50
    Kalender: Kalender Team 05
    Samlingsplats: Rosenbergshallen
    Beskrivning: Matchstart: 12:00 Samling: 10:50 Plats: Rosenbergshallen Kallelse: Skickad
    Plats: Rosenbergshallen
  • 14:00–16:20
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Bemanning Speaker: Victor S TSM: Victor A Klocka: Martin K Utv: Oskar W och Emil K Kiosk: Andreas G och Karl K
    Plats: Billingehov
  • 16:30–18:30
    15:15
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samlingstid 15:15 i Billingehov TSM: Pontus, Speaker: Oscar B, Klocka: Joel S, Bås: Noel, Marcus H, Kiosk: Axel, Malte
    Plats: Billingehov A-hall
sö 11
  • 11:00–14:00
    Kalender: Kalender Team 08
    Beskrivning: Jacob, Oskar AC, Leo M, Lowe Alvin O, Hugo, Gustav, Douglas Vidar Oskar A.
    Plats: Mariehus Arena Mariestad
  • 11:30–14:30
    Kalender: Kalender Team 08
    Beskrivning: Alfred, Adrian, Anton, Elias, Alexander J, Eskil, Sigge, Mario, Noah, Axel, Philip. 11.30 Plan A (Närmast klocka) Borås – Falköping Plan B(Närmast...
    Plats: Odenrinken
  • 11:40–14:10
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Bemanning Speaker: Carl F TSM: Erik M Klocka: Jacob E Utv Bås: Hampus H och Sixten L Kiosk: Jacob R och Rasmus P
    Plats: Billingehov
  • 12:30–14:50
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Bemanning i kiosken (föräldrar): Melker Liinus Om man inte kan så ser man till att byta själv med annan förälder.
    Plats: Billingehov hall A
  • 14:15–16:15
    12:45
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling i Skara ishall 13:15
    Plats: Skara Ishall
  • 16:00–18:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Billingehov
46må 12
ti 13
on 14
to 15
fr 16
lö 17
  • 11:30–13:30
    10:30
    Kalender: Kalender Team 09
    Samlingsplats: Tidaholm
    Beskrivning: Poolspel i Tidaholm. Matchstart kl.11:30 och beräknas vara slut kl.13:30 Samling Tidaholm 1 timme innan.
    Plats: Tidaholm
  • 13:10–15:30
    10:20
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Avresa 10:20
    Plats: Borås Ishall
  • 13:10–18:00
    Kalender: Kalender Team 07
    Beskrivning: Samling 13:10 SIK- Nittorp 14:10 Nitorp-Grästorp 15:30 Grästorp-SIK 16:50
    Plats: Billingehov
  • 14:00–16:20
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Bemanning Speaker: Aron L TSM: Anton W Klocka: Anton T Utv: Linus C och Dahlqvist Kiosk: Oscar S och Simon S  
    Plats: Billingehov
  • 14:20–19:00
    Kalender: Kalender Team 07
    Beskrivning: Samling Billingehov 14:20 Skövde IK 2 Fotskäl 17:00 Vänersborg 18:00
    Plats: Brätte ishall
  • 16:30–18:20
    15:20
    Kalender: Kalender Team 05
    Samlingsplats: Billingehov - A-hallen
    Beskrivning: Matchstart: 16:30 Samling: 15:20 Plats: A-hallen Kallelse: Skickad Speakerbås: Grupp 1 Kiosk: Grupp 3
    Plats: Billingehov - A-hallen
sö 18
  • 11:30–13:30
    10:00
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samlingstid i Billingehov 10:00 Bemanning TSM/protokoll: Emil Holgersson Speaker: Kasper Johansson Klocka: Hugo Berg Utvisningsbås: från Töreboda...
    Plats: Billingehov B-hall
  • 12:40–15:10
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Plats: Pro train Arena
  • 16:00–18:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Billingehov
47må 19
ti 20
on 21
to 22
fr 23
lö 24
  • 09:35–18:50
    07:05
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Gruppindelning och spelschema
    Plats: Åse & Viste Arena, Grästorp
  • 14:00–16:20
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Plats: Halmstad arena
  • 17:00–19:20
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Beskrivning: Samling vid Billingehov kl 15:00 Samling i Töreshov kl 15:45 TSM: Erik, Speaker: Linus, Klocka: Joel C, Bås: Karl-Johan, Carl, Kiosk: Töreboda
    Plats: Töreshov
sö 25
48må 26
ti 27
  • 19:00–21:20
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Bemanning Speaker: Victor S TSM: Victor A Klocka: Martin K Utv: Oskar W och Emil K Kiosk: Andreas G och Karl K
    Plats: Billingehov
on 28
to 29
fr 30

Postadress:
Skövde IK - Ishockey
Billingehovsvägen 5
54142 Skövde

Kontakt:
Tel: 0500-43 63 70
Fax: 0500-48 21 17
E-post: This is a mailto link

Se all info