Hoppa till sidans innehåll

Matchkalender Skövde IK


Välj annan månad

OKTOBER 2018

|

Vecka Dag Aktiviteter
40må 1
ti 2
on 3
to 4
fr 5
lö 6
  • 12:40–14:30
    11:30
    Kalender: Kalender Team 05
    Samlingsplats: Skara Ishall
    Beskrivning: Matchstart: 12:40 Samling: 11:30 Plats: Skara Ishall Kallelse: Skickad
    Plats: Skara Ishall
  • 14:00–16:20
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Bemanning Speaker: Aron L TSM: Anton W Klocka: Anton T Utv: Linus C och Dahlqvist Kiosk: Oscar S och Simon S  
    Plats: Billingehov
  • 16:30–19:00
    15:45
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling i Grästorp kl 15:00 Meddela om du åker direkt, försök om möjligt att samåka.
    Plats: Åse & Viste Arena
sö 7
  • 11:30–14:30
    10:30
    Kalender: Kalender Team 07
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling 10:30 11:30-12:15 SIK - Tidaholm Spolning 12:30-13:15 Tidaholm-Skara Spolning 13:30-14:15 SIK - Skara    
    Plats: Billingehov A-hall
  • 16:30–19:00
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Plats: Nittorps ishall
41må 8
ti 9
on 10
to 11
fr 12
lö 13
  • 13:30–15:45
    13:00
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Beskrivning: Samlingstid: kl 1200 TSM: Erik, Speaker: Linus, Klocka: Joel C, Bås: Carl, Christoffer, Kiosk: Filip, Kasper B
    Plats: Billingehov A-hall
  • 13:30–15:50
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Plats: Åby ishall
  • 16:00–17:50
    Kalender: Kalender Team 05
    Beskrivning: Matchstart: 16:00 Samling: 14:50 Plats: A-hallen Kallelse: Skickad Speakerbås: Grupp 2 Kiosk: Grupp 1  
    Plats: Billingehov - A-hallen
sö 14
  • 11:40–14:10
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Bemanning Speaker: Carl F TSM: Erik M Klocka: Jacob E Utv Bås: Hampus H och Sixten L Kiosk: Jacob R och Rasmus P  
    Plats: Billingehov
  • 11:45–13:45
    08:35
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samlingstid i Nittorp 10:15 Meddela om ni åker direkt, samåk om möjligt.
    Plats: Nittorps ishall
  • 14:55–17:15
    14:20
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Återkommer med samlingstid.
    Plats: Nittorps Ishall
  • 16:00–18:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Billingehov
42må 15
ti 16
  • 19:00–21:20
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Bemanning Speaker: Victor S TSM: Victor A Klocka: Martin K Utv: Oskar W och Emil K Kiosk: Andreas G och Karl K
    Plats: Billingehov
on 17
to 18
fr 19
  • 19:00–21:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Ängevi Ishall
  • 19:20–21:10
    18:10
    Kalender: Kalender Team 05
    Samlingsplats: Billingehov - A-hallen
    Beskrivning: Matchstart: 19:20 Samling: 18:10 Plats: A-hallen Kallelse: Skickad Speakerbås: Grupp 3 Kiosk: Grupp 2
    Plats: Billingehov - A-hallen
lö 20
  • 11:20–16:00
    Kalender: Kalender Team 07
    Beskrivning: Samling 11:20 i Billingehov. 14:20 Borås 15:15 Sörhaga/Alingsås  
    Plats: Borås
  • 12:40–14:30
    11:30
    Kalender: Kalender Team 05
    Samlingsplats: Odenrinken
    Beskrivning: Matchstart: 12:40 Samling: 11:30 Plats: Odenrinken Kallelse: Skickad
    Plats: Odenrinken
  • 13:10–15:10
    11:40
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling i Billingehov 11:40 Bemanning: TSM Pontus Wargbom, Speaker Oscar Björk, Klocka Joel Svensson, Bås Kasper Brandin & Noel Dahlvist, Kiosk Axe...
    Plats: Billingehov B-hallen
  • 15:30–17:50
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Plats: Be-Ge Hockey center
  • 17:00–19:15
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Billingehov
sö 21
  • 11:00–13:15
    09:30
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Töreshov
    Beskrivning: OBSERVERA! Denna hemma match spelas i Töreboda. Samling vid Billingehov: 08:30 Samling i Töreshov 09:30 Coach Robin Larsson Bemanning till denna...
    Plats: Töreshov
  • 11:00–13:20
    10:00
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Bemanning i kiosken (föräldrar): Leo Ö Elis Om man inte kan så ser man till att byta själv med annan förälder.
    Plats: Billingehov hall A
  • 12:15–14:45
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Plats: Stiga Arena
  • 16:00–18:30
    Kalender: Kalender A-lag
    Plats: Billingehov
43må 22
ti 23
on 24
to 25
fr 26
  • 12:00–23:59
    Kalender: Kalender Team 05
    Beskrivning:  Oktobercupen i Karlstad 26-28 oktober 2018 https://www.cuponline.se/start.aspx?cupid=27138    
    Plats: Karlstad
lö 27
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender Team 05
    Beskrivning:  Oktobercupen i Karlstad 26-28 oktober 2018 https://www.cuponline.se/start.aspx?cupid=27138    
    Plats: Karlstad
  • 14:10–17:00
    Kalender: Kalender Team 08
    Beskrivning: Loke Jalmar William Alvin P Carl Lovar Liam Leo B Alexander K Anastasia Charles
    Plats: Billingehov
sö 28
  • 00:00–18:00
    Kalender: Kalender Team 05
    Beskrivning:  Oktobercupen i Karlstad 26-28 oktober 2018 https://www.cuponline.se/start.aspx?cupid=27138    
    Plats: Karlstad
  • 14:00–16:30
    Kalender: Kalender Team J-18/J-20
    Beskrivning: Bemanning Speaker: Erik M TSM: Fredrik D Klocka: Samuel G Utv Bås: William K och Lina L Kiosk: Fritz A och 03 som spelar
    Plats: Billingehov B-hall
  • 16:00–18:20
    14:00
    Kalender: Kalender Team 06
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Återkommer med match och samlingstid.
    Plats: Ishallen Lidköping
  • 18:10–20:10
    15:55
    Kalender: Kalender Team U15/16
    Samlingsplats: Billingehov
    Beskrivning: Samling i Lidköping kl 16:40 Meddela om ni åker direkt, samåkning om möjligt.
    Plats: Lidköpings ishall
44må 29
ti 30
on 31

Postadress:
Skövde IK - Ishockey
Billingehovsvägen 5
54142 Skövde

Kontakt:
Tel: 0500-43 63 70
Fax: 0500-48 21 17
E-post: This is a mailto link

Se all info