Hoppa till sidans innehåll

RESULTAT SkutskärsOK Medel

18 SEP 2011 20:58
Eftersom Eventor är instabilt idag lägger vi resultaten så här också!
  • Uppdaterad: 19 SEP 2011 21:16

Skutskärs OK Medel, Klassresultatlista

2011-09-18

 

D21   3500 meter   5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Christine Sisell Gävle OK 21:33 0:00
2 Laila Ingelsson OK Hammaren 22:53 1:20
3 Ingela Eriksson Gävle OK 23:31 1:58
4 Elin Lind Tierps SOK 26:38 5:05
5 Erica Jissbacke Gävle OK 30:07 8:34

 

H21   5300 meter   6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Lars Lindgren OK Ödmården 30:31 0:00
2 Jan Moberg Gävle OK 31:25 0:54
3 Lars-Åke Dickfors Avesta OK 36:40 6:09
4 Jesper Jissbacke Gävle OK 40:03 9:32
5 Mikael Persson Gävle OK 43:27 12:56
6 Elis Sjögren-Levin Tierps SOK 45:33 15:02

 

D16   3700 meter   6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Maja Ingelsson OK Hammaren 26:49 0:00
2 Kristin Boman Gävle OK 28:57 2:08
3 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 30:43 3:54
4 Hanna Gustafsson OK Kåre 33:02 6:13
5 Hanna Sjöberg Gävle OK 34:03 7:14
6 Erika Blixt Järbo OK 40:42 13:53

 

H16   3700 meter   8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Kevin Ståhl Järbo OK 21:31 0:00
2 Filip Ivarsson OK Hammaren 23:24 1:53
3 Anders Svahn OK Hammaren 24:21 2:50
4 Erik Hållström Gävle OK 25:31 4:00
5 Emil Eriksson Tierps SOK 26:07 4:36
6 Josef Landén Söderhamns OK 32:00 10:29
  Elias Fredriksson Söderhamns OK Ej start  
  Donnie Fredriksson Söderhamns OK Ej start  

 

D14   3000 meter   6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Johanna Henriksson Järbo OK 21:17 0:00
2 Jennie Börjesson Storviks IF 21:30 0:13
3 Emmy Fredriksson Korsnäs IF OK 23:43 2:26
4 Frida Fredriksson Korsnäs IF OK 25:24 4:07
5 Johanna Börjesson Storviks IF 27:23 6:06
6 Klara Larsson Gävle OK 33:34 12:17

 

H14   3000 meter   9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Jonas Gustafsson OK Kåre 14:41 0:00
2 Joakim Ståhl, Järbo OK 18:38 3:57
3 Erik Olsson Gävle OK 19:03 4:22
4 Simon Sjöberg Gävle OK 20:26 5:45
5 Viktor Ivarsson OK Hammaren 23:00 8:19
6 Martin Persson Årsunda IF 24:41 10:00
7 Mårten Olsson Gävle OK 30:49 16:08
  Andreas Persson OK Hammaren Ej godk.  
  Gabriel Jansson OK Linné Ej start  

 

D12   2500 meter   7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Emma Hållström Gävle OK 15:01 0:00
2 Ellen Skoog OK Hammaren 17:34 2:33
3 Tove Flodman OK Hammaren 17:55 2:54
4 Emma Blixt Järbo OK 19:28 4:27
5 Fanny Östergård OK Hammaren 22:00 6:59
6 Ida Palmberg OK Hammaren 22:57 7:56
  Cajsa Öberg Gävle OK Ej start  

 

H12   2500 meter   7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Rasmus Täck OK Hammaren 13:53 0:00
2 Nils Ottosson Gävle OK 16:11 2:18
3 Albin Wallin Järbo OK 16:34 2:41
4 Oskar Persson Årsunda IF 20:14 6:21
  Karl Fredriksson Korsnäs IF OK Ej start  
  Måns Holmgren OK Hammaren Ej start  
  Joel Bäckström Söderhamns OK Ej start  

 

D12K   2100 meter   1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Louise Lindström OK Hammaren 18:35 0:00

 

H12K   2100 meter   1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Filip Nilsson OK Triangeln 45:48 0:00

 

D10   2100 meter   11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Elsa Wallin Järbo OK 14:01 0:00
2 Linda Jonsson Järbo OK 17:16 3:15
3 Ellen Wiksten Gävle OK 17:31 3:30
4 Emma Lilje Gävle OK 18:30 4:29
5 Moa Karlsson Storviks IF 18:44 4:43
6 Eira Blomberg OK Hammaren 20:01 6:00
7 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 20:28 6:27
8 Josefin Lindström OK Hammaren 23:14 9:13
9 Linnea Persson Valbo AIF 24:58 10:57
10 Ebba Ottoson Gävle OK 25:19 11:18
11 Tove Almén Järbo OK 32:49 18:48

 

H10   2100 meter   10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Jakob Sjöberg Gävle OK 11:22 0:00
2 Linus Täck OK Hammaren 12:29 1:07
3 Daniel Ståhl Järbo OK 14:07 2:45
4 Alfred Liljeström Gävle OK 16:03 4:41
5 Erik Flodman OK Hammaren 16:54 5:32
6 Erik Jönsson OK Hammaren 18:51 7:29
7 Isak Berggren Gävle OK 20:26 9:04
8 Casper Falk Valbo AIF 21:59 10:37
9 Johan Henriksson Järbo OK 40:05 28:43
  Erik Lindgren Gävle OK Ej start  

 

D35   3500 meter   7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Helena Backlund Gävle OK 24:10 0:00
2 Karin Möllerberg Valbo AIF 24:30 0:20
3 Jenny Johansson Valbo AIF 26:13 2:03
4 Anna Berggren Gävle OK 27:11 3:01
5 Marina Johansson Avesta OK 32:13 8:03
6 Karin Wallin Järbo OK 33:49 9:39
  Anette Hälldahl Gävle OK Ej godk.  

 

H35   4800 meter   4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Stefan Falk Valbo AIF 33:53 0:00
2 Lars Wallin Järbo OK 34:44 0:51
3 Håkan Persson Valbo AIF 36:49 2:56
4 Magnus Flodman OK Hammaren 42:36 8:43

 

D40   3500 meter   2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Maria Hållström Gävle OK 24:58 0:00
2 Christina Lilje Gävle OK 34:03 9:05

 

H40   3600 meter   11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Mikael Palmberg OK Hammaren 19:23 0:00
2 Ingemar Stålberg Gävle OK 20:44 1:21
3 Sven Persson Årsunda IF 21:12 1:49
4 Håkan Jansson Gävle OK 21:28 2:05
5 Niklas Hedberg Gävle OK 21:44 2:21
6 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 22:44 3:21
7 Ulf Fredriksson Korsnäs IF OK 23:00 3:37
8 Fredrik Wiksten Gävle OK 24:04 4:41
9 Johan Agås Sundsvalls OK 25:03 5:40
10 Ulf Kivisäkk OK Hammaren 29:31 10:08
11 Tony Hedin Årsunda IF 35:46 16:23

 

D45   3180 meter   10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Annika Ardell OK Rodhen 20:30 0:00
2 Monica Boman Gävle OK 22:14 1:44
3 Anette Sjöberg Gävle OK 23:19 2:49
4 Maria Hart OK Linné 24:18 3:48
5 Mia Gustafsson OK Kåre 25:34 5:04
6 Pia Thunman OK Linné 27:31 7:01
7 Annika Eriksson Tierps SOK 29:24 8:54
8 Ann Lyrberg Valbo AIF 33:30 13:00
9 Karin Skoglund OK Linné 36:55 16:25
  Anki Gustafsson Säterbygdens OK Ej start  

 

H45   3600 meter   9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Patrik Ottosson Gävle OK 19:52 0:00
2 Anders Jönsson OK Triangeln 20:17 0:25
3 Anders L Olsson Gävle OK 21:32 1:40
4 Anders Rönnlund Järbo OK 21:54 2:02
5 Peo Östblom Gävle OK 22:35 2:43
6 Jonas Holmgren OK Hammaren 23:16 3:24
7 Karl-Erik Engblom Valbo AIF 23:21 3:29
8 Olle Nordin Oslättforspojkarnas IK 28:00 8:08
  Mikael Andersson Valbo AIF Ej start  

 

D50   3180 meter   5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Kia Bratberg OK Hammaren 24:48 0:00
2 Carina Holmberg OK Hammaren 28:48 4:00
3 Karin Jansson OK Rodhen 29:34 4:46
4 Maria Skantz OK Triangeln 32:30 7:42
5 Yvonne Ekström Dalaportens OL 32:36 7:48

 

H50   3700 meter   9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Thomas Pettersson Strängnäs-Malmby OL 22:53 0:00
2 Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 23:47 0:54
3 Bo Börjesson Storviks IF 24:45 1:52
4 Lars Andersson OK Triangeln 25:58 3:05
5 Göran Engblom Alfta-Ösa OK 26:11 3:18
6 Jan Nilsson Gävle OK 26:28 3:35
7 Mats Carlsson OK Ödmården 30:41 7:48
8 Eric Jönsson OK Triangeln 36:50 13:57
  Leif Gustafsson Säterbygdens OK Ej start  

 

D55   3000 meter   3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Helena Hemström Gävle OK 28:10 0:00
2 Annika Gillgren Gävle OK 28:57 0:47
  Viviann Björklund OK Roslagen Ej godk.  

 

H55   3600 meter   10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Rolf Lundberg OK Ödmården 19:16 0:00
2 Roland Jansson IK Fyris 21:16 2:00
3 Thom Sandvik Avesta OK 21:49 2:33
4 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 24:09 4:53
5 Mats Hemström Gävle OK 26:18 7:02
6 Stig Lundström Söderhamns OK 29:30 10:14
7 Sven-Erik Levin Tierps SOK 29:59 10:43
  Mats Hedberg Årsunda IF Ej start  
  Rolf Kulla Valbo AIF Ej start  
  Kjell Viklund Hofors OK Ej start  

 

H60   3500 meter   8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Jan Åsberg Häverödals SK 22:47 0:00
2 Ingemar Gillgren Gävle OK 23:42 0:55
3 Jan Johansson IF Thor 24:01 1:14
4 Helge Elfström Årsunda IF 24:49 2:02
5 Roland Ivarsson Gävle OK 24:56 2:09
6 Bengt Fröjdfeldt Gävle OK 26:26 3:39
  Per Elfström Årsunda IF Ej start  
  Hasse Åberg Valbo AIF Ej start  

 

D65   2700 meter   3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Gun Inger Sahlberg Långhundra IF 24:49 0:00
2 Elke Wilke-Günther Tierps SOK 34:42 9:53
3 Agneta Österberg Hofors OK 54:00 29:11

 

H65   3180 meter   20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Elis Åberg Storviks IF 19:11 0:00
2 Stig Oveland Valbo AIF 23:23 4:12
3 Jan Bojling Solna OK 23:34 4:23
4 Jan Johansson IFK Hedemora OK 23:53 4:42
5 Rune Jonsson Ljusdals OK 24:20 5:09
6 Jan Olov Jonsson Tierps SOK 25:26 6:15
7 Håkan Forsgren Gävle OK 25:51 6:40
8 Yngve Persson Tierps SOK 26:26 7:15
9 Thord Rådberg OK Roslagen 27:36 8:25
10 Ingvar Johansson OK Rodhen 27:52 8:41
11 Sören Johansson OK Norden 28:21 9:10
12 Hans Sahlberg Långhundra IF 29:34 10:23
13 Karl-Åke Larsson OK Enen 30:05 10:54
14 Ulf Skogtjärn OK Linné 31:48 12:37
15 Göran Nilsson Valbo AIF 32:55 13:44
16 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 35:20 16:09
17 Sören Andersson Järbo OK 35:33 16:22
18 Leif Pettersson OK Ödmården 40:27 21:16
19 Roland Forsblom Kungsgårdens SK 44:18 25:07
  Göran Jansson OK Triangeln Ej start  

 

D70   2500 meter   4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Doris Wiberg Gävle OK 23:10 0:00
2 Ulla Bengtsson Årsunda IF 37:46 14:36
3 Margareta Gavlefors OK Hammaren 38:43 15:33
4 Ann-Margret Persson Gävle OK 39:45 16:35

 

H70   3000 meter   15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Stig Berggren Årsunda IF 27:06 0:00
2 Leif Östblom Valbo AIF 27:44 0:38
3 Karl Gunnar Backlund Ockelbo OK 28:22 1:16
4 Roine Mattsson Häverödals SK 30:16 3:10
5 Sven-Åke Englund Gävle OK 30:52 3:46
6 Rune Ivarsson OK Hammaren 32:56 5:50
7 Kjell Wennergrund Järbo OK 33:34 6:28
8 Bror Nylund Oslättforspojkarnas IK 34:07 7:01
9 Olow Jansson Häverödals SK 35:43 8:37
10 Ingemar Sjöberg OK Hammaren 40:57 13:51
11 Gösta Klippmark Haparanda OK 42:04 14:58
12 Bo Andersson Valbo AIF 50:28 23:22
  Karl-åke Dahlgren Svärdsjö IF Ej godk.  
  Sören Olsson OK Ödmården Ej godk.  
  Ale Torsling Kungsgårdens SK Ej start  

 

H75   3000 meter   3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Anders Ahnlén OK Hammaren 28:10 0:00
2 Alvar Jönsson Hofors OK 32:10 4:00
3 Ove Åberg OK Roslagen 39:01 10:51

 

H80   2500 meter   3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Tore Sjöberg OK Hammaren 24:34 0:00
2 Gunnar Modig OK Ödmården 34:05 9:31
3 Kurt Mattsson Tierps SOK 36:41 12:07

 

Insk   1500 meter   9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Lovis Rahm Tierps SOK 21:05 0:00
2 Jakob Lilje Gävle OK 21:50 0:45
3 Viggo Berggren Gävle OK 22:12 1:07
4 Ebbe Almen Järbo OK 24:57 3:52
5 Albin Möllerberg Valbo AIF 26:11 5:06
6 Klara eriksson Valbo AIF 33:05 12:00
7 Rie Offrell Gävle OK 62:59 41:54
8 Ture Offrell Gävle OK 63:01 41:56
  ella fällström - Ej start  

 

U1   2000 meter   5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Hampus Karlsson Storviks IF 18:03 0:00
2 Edvin Rahm Tierps SOK 24:02 5:59
3 Gustav Möllerberg Valbo AIF 26:50 8:47
4 Frida Nilsson OK Triangeln 32:22 14:19
5 Maja eriksson Valbo AIF 42:44 24:41

 

U2   2300 meter   2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Anna Jönsson OK Hammaren 37:31 0:00
2 Elaisa Zäpel Valbo AIF 44:34 7:03

 

ÖM1   2300 meter   1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
  Erik Lindström OK Hammaren Ej godk.  

 

ÖM3   2900 meter   12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Marita Karlsson Storviks IF 21:05 0:00
2 Magnus Nilsson IFK Lidingös Skid o OK 25:56 4:51
3 Niklas Blixt Järbo OK 26:38 5:33
4 Margareta Skoog Valbo AIF 27:03 5:58
5 Marie Lindström OK Triangeln 30:10 9:05
6 Maria Lindberg Valbo AIF 30:16 9:11
7 Jonas Persson söderhamn ok 46:57 25:52
8 Isak Cederholm Klubblös 60:30 39:25
9 Marie Olsson Eliasson Gävle OK 65:03 43:58
  Tore Cederholm Klubblös Ej godk.  
  Börje Olsson Storviks IF Ej godk.  
  Inger Cederholm Klubblös Ej godk.  

 

ÖM5   3700 meter   9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Sofia Hägglund OK Hammaren 28:56 0:00
2 Linda Thelberg Valbo AIF 30:49 1:53
3 Christer Segerqvist Gävle OK 31:00 2:04
4 Hanna Jonsson Selånger SOK 31:27 2:31
5 Jär Hållström Gävle OK 32:47 3:51
6 Louise Sjölund Söderhamn ok 33:54 4:58
7 Lars-Erik Liljeström Gävle OK 42:56 14:00
8 Micke Eriksson Valbo AIF 53:06 24:10
  Hanna Thelberg Valbo AIF Ej godk.  

 

ÖM7   3000 meter   11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Bengt Persson Söderhamn ok 23:49 0:00
2 Bo Ekström Dalaportens OL 29:00 5:11
3 Dan Thunman OK Linné 29:31 5:42
4 Margareta Elmefjäll Långhundra IF 29:53 6:04
5 Torun Swenning OK Linné 30:30 6:41
6 Anna-Karin Eklund Söderhamns OK 33:02 9:13
7 Ann-Sofi Sandvik Avesta OK 36:45 12:56
8 Östen Boman Söderhamns OK 37:58 14:09
9 Alf Carlsson Valbo AIF 43:42 19:53
10 Adil Carlsson Valbo AIF 48:49 25:00
11 Anette Engström Valbo AIF 52:09 28:20

 

ÖM8   4800 meter   9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1 Tomas Ivarsson OK Hammaren 28:23 0:00
2 Björn Johansson OK Borgen 32:41 4:18
3 Per-Erik Modig Söderhamns OK 33:23 5:00
4 Stellan Täck OK Hammaren 33:31 5:08
5 Erik Sjölund Söderhamn ok 37:19 8:56
6 Christer Eriksson Tierps SOK 37:30 9:07
7 Svend Erik Mathiassen OK Linné 38:02 9:39
8 Sven-Erik Kempe Oslättforspojkarnas IK 42:55 14:32
9 Sture Nyqvist Gävle OK 87:44 59:21



Skapad 2011-09-18 20:18:46 med OLA version 5.0.0-26

Skribent: Thomas Stibe

Vi sponsrar Skutskärs OK

 

 

Antal unika besök sedan

2009-05-20

räknare
räknare

Postadress:
Skutskärs OK - Orientering
Kerstin Öhlund, Fiskarvägen 57
81431 Skutskär

Kontakt:
Tel: 0701465995
E-post: kerstin.ohlund@hotma...

Se all info