Hoppa till sidans innehåll

Totalresultat Veckotur & Klubbresultat GOK/VAIF

29 MAJ 2013 22:46
Nu när regnet vräker ner kan vi alla vara glada för att vi hade tur med vädret i Marma by. Efter en del rättningar har nu resultaten färdigställts och vi vill passa på att tacka som hjälpte till under tävlingen, GOK bistod med en del OLA Support som var ovärderlig!
  • Uppdaterad: 30 MAJ 2013 10:06

Nedan visas resultaten i följande ordning:

1. GävleOK_KM, Klassresultatlista

2. ValboAIF_KM, Klassresultatlista

3. Klassresultat Alla klubbar, Veckoturen i Marma

Stäcktider på WinSplit:
Klicka >HÄR< för att komma till WinSplit!

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

1. GävleOK_KM, Klassresultatlista

2013-05-29

 

 

D3  3 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Emma Lilje

Gävle OK

27:16

0:00

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Ebba Ottoson

Gävle OK

29:11

1:55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ellen Viksten

Gävle OK

Ej start

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D4  5 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Emma Hållström

Gävle OK

29:01

0:00

               

2

Annika Gillgren

Gävle OK

35:24

6:23

               

3

Lillemor Forsberg

Gävle OK

52:31

23:30

               

4

Doris Wiberg

Gävle OK

52:45

23:44

               

5

Ann-Margret Persson

Gävle OK

54:27

25:26

               

 

 

D5  8 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Ingela Eriksson

Gävle OK

34:42

0:00

               

2

Anna Berggren

Gävle OK

38:30

3:48

               

3

Kristin Boman

Gävle OK

41:35

6:53

               

4

Anna-Lena Tynong

Gävle OK

42:04

7:22

               

5

Monica Boman

Gävle OK

42:16

7:34

               

6

Maria Hållström

Gävle OK

45:42

11:00

               
 

Jenny Johansson

Valbo AIF

Ej start

                 
 

Maria Norin

Gävle OK

Ej start

                 

 

 

H3  3 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Isak Berggren

Gävle OK

20:46

0:00

               

2

Erik Lindgren

Gävle OK

38:53

18:07

               

3

Viggo Berggren

Gävle OK

41:30

20:44

               

 

 

H4  8 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Mats Hemström

Gävle OK

25:56

0:00

               

2

Ingemar Gillgren

Gävle OK

28:15

2:19

               

3

Nils Ottoson

Gävle OK

34:42

8:46

               

4

Börje Westring

Gävle OK

36:47

10:51

               

5

Karl-Ivar Hedberg

Gävle OK

40:19

14:23

               

6

Roland Ivarsson

Gävle OK

42:23

16:27

               

7

Magnus Mejyr

Gävle OK

43:08

17:12

               
 

Hans Erik Eriksson

Gävle OK

Ej start

                 

 

 

H5  7 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Lars Karlsson

Valbo AIF

30:13

0:00

               

2

Stefan Stridh

Valbo AIF

33:35

3:22

               

3

Magnus Lundberg

Gävle OK

35:29

5:16

               

4

Karl-Erik Engblom

Valbo AIF

36:31

6:18

               

5

Thomas Karlsson

Valbo AIF

41:02

10:49

               

6

Göran Hedman

Valbo AIF

49:33

19:20

               
 

Rolf Kulla

Valbo AIF

Ej start

                 

 

 

H6  8 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Fredrik Wiksten

Gävle OK

40:48

0:00

               

2

Jan Sjöhed

Gävle OK

41:00

0:12

               

3

Patrik Ottoson

Gävle OK

43:31

2:43

               

4

Niklas Hedberg

Gävle OK

46:52

6:04

               

5

Peter Herbert

Gävle OK

54:22

13:34

               

6

Peo Östblom

Gävle OK

54:53

14:05

               
 

Per Persson

Gävle OK

Ej godk.

                 
 

Anders Enmark

Gävle OK

Ej start

                 

 

 

H8  8 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Jacob Enmark

Gävle OK

39:29

0:00

               

2

Hans Persson

Gävle OK

44:32

5:03

               

3

Erik Sisell

Gävle OK

45:05

5:36

               

4

Dan Norin

Gävle OK

45:09

5:40

               

5

Lasse Jansson

Gävle OK

46:15

6:46

               

6

Simon Sjöhed

Gävle OK

46:45

7:16

               

7

Albin Sjöhed

Gävle OK

48:26

8:57

               

8

Erik Hållström

Gävle OK

64:59

25:30

               

 

 

Ö3  8 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Casper Falk

Valbo AIF

27:48

0:00

               

2

Anna-Lena Lundell

Gävle OK

29:41

1:53

               

3

Anna Hernell

Avesta OK

34:46

6:58

               

4

Per Sundberg

Gävle OK

37:18

9:30

               

5

Kjell Nilsson

Gävle OK

51:39

23:51

               

6

Gunilla Mårtensson

Gävle OK

56:17

28:29

               

7

Elsa Ålenius

Skutskärs OK

59:18

31:30

               

8

Emilia Falk

Valbo AIF

74:20

46:32

               

 

 

Ö4  8 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Niklas Norling

OK Ödmården

31:03

0:00

               

2

Jenny Backlund

Gävle OK

37:06

6:03

               

3

Tomas Falk

Gävle OK

40:01

8:58

               

4

Sten Johansson

OK Borgen

42:24

11:21

               

5

Hans Nyberg

Gävle OK

43:36

12:33

               

6

Carina Johansson

OK Borgen

45:15

14:12

               

7

Allan Haglund

Gävle OK

51:27

20:24

               
 

Stig-Göran Mårtensson

Gävle OK

Ej godk.

                 

 

 

Ö5  10 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Stefan Falk

Valbo AIF

34:12

0:00

               

2

Peter Wiréhn

Avesta OK

35:55

1:43

               

3

Emil Döhl

Malungs OK Skogsmårdarna

39:22

5:10

               

4

Jan Nilsson

Gävle OK

41:49

7:37

               

5

Petra Sundström

Centrum OK

44:47

10:35

               

6

Bertil Holmgren

Gävle OK

47:38

13:26

               

7

Staffan Hemström

Gävle OK

51:58

17:46

               

8

Hanna Thelberg

Valbo AIF

53:14

19:02

               

9

Linda Thelberg

Valbo AIF

56:19

22:07

               

10

Kurt Sandström

Skutskärs OK

93:57

59:45

               

 

 

Ö6  10 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Klas Backlund

Gävle OK

29:02

0:00

               

2

Harry Hietanen

Gävle OK

40:01

10:59

               

3

Magdalena van de Voorde

Tullinge SK

44:09

15:07

               

4

Ellen Forsgren

Forsa OK

44:24

15:22

               

5

Emil Åberg

Korsnäs IF OK

47:19

18:17

               

6

Ragnar Oscarsson

Skutskärs OK

47:48

18:46

               

7

Björn Johansson

OK Borgen

49:14

20:12

               

8

Magnus Jakobsson

Tierps SOK

49:33

20:31

               

9

Jesper Wikman

OK Nolaskogsarna

52:01

22:59

               

10

David Holmqvist

OK Ödmården

53:16

24:14

               

 

 

Ö8  5 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Joakim Ingelsson

OK Hammaren

45:41

0:00

               

2

Anton Lif

Rehns BK

53:53

8:12

               

3

Erik Klippmark

Skutskärs OK

54:52

9:11

               

4

Alice Hugosson

Sundsvalls OK

55:28

9:47

               

5

Per Hållström

Gävle OK

84:05

38:24

               



Skapad 2013-05-29 20:19:21 med OLA version 5.1.2-1

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

ValboAIF_KM, Föreningsresultatlista

2013-05-29

 

Klass

Pl

Namn

Tid

Tid+

H5

1

Lars Karlsson

30:13

0:00

H5

2

Stefan Stridh

33:35

3:22

H5

4

Karl-Erik Engblom

36:31

6:18

H5

5

Thomas Karlsson

41:02

10:49

H5

6

Göran Hedman

49:33

19:20

H5

 

Rolf Kulla

Ej start

 

Ö5

1

Stefan Falk

34:12

0:00

Ö5

8

Hanna Thelberg

53:14

19:02

Ö5

9

Linda Thelberg

56:19

22:07

D5

 

Jenny Johansson

Ej start

 

Ö3

1

Casper Falk

27:48

0:00

Ö3

8

Emilia Falk

74:20

46:32



Skapad 2013-05-29 20:21:13 med OLA version 5.1.2-1

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

Klassresultat Alla klubbar, Veckoturen i Marma

2013-05-29

 

 

D3  3 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Emma Lilje

Gävle OK

27:16

0:00

               

2

Ebba Ottoson

Gävle OK

29:11

1:55

               
 

Ellen Viksten

Gävle OK

Ej start

                 

 

 

D4  5 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Emma Hållström

Gävle OK

29:01

0:00

               

2

Annika Gillgren

Gävle OK

35:24

6:23

               

3

Lillemor Forsberg

Gävle OK

52:31

23:30

               

4

Doris Wiberg

Gävle OK

52:45

23:44

               

5

Ann-Margret Persson

Gävle OK

54:27

25:26

               

 

 

D5  8 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Ingela Eriksson

Gävle OK

34:42

0:00

               

2

Anna Berggren

Gävle OK

38:30

3:48

               

3

Kristin Boman

Gävle OK

41:35

6:53

               

4

Anna-Lena Tynong

Gävle OK

42:04

7:22

               

5

Monica Boman

Gävle OK

42:16

7:34

               

6

Maria Hållström

Gävle OK

45:42

11:00

               
 

Jenny Johansson

Valbo AIF

Ej start

                 
 

Maria Norin

Gävle OK

Ej start

                 

 

 

H3  3 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Isak Berggren

Gävle OK

20:46

0:00

               

2

Erik Lindgren

Gävle OK

38:53

18:07

               

3

Viggo Berggren

Gävle OK

41:30

20:44

               

 

 

H4  8 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Mats Hemström

Gävle OK

25:56

0:00

               

2

Ingemar Gillgren

Gävle OK

28:15

2:19

               

3

Nils Ottoson

Gävle OK

34:42

8:46

               

4

Börje Westring

Gävle OK

36:47

10:51

               

5

Karl-Ivar Hedberg

Gävle OK

40:19

14:23

               

6

Roland Ivarsson

Gävle OK

42:23

16:27

               

7

Magnus Mejyr

Gävle OK

43:08

17:12

               
 

Hans Erik Eriksson

Gävle OK

Ej start

                 

 

 

H5  7 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Lars Karlsson

Valbo AIF

30:13

0:00

               

2

Stefan Stridh

Valbo AIF

33:35

3:22

               

3

Magnus Lundberg

Gävle OK

35:29

5:16

               

4

Karl-Erik Engblom

Valbo AIF

36:31

6:18

               

5

Thomas Karlsson

Valbo AIF

41:02

10:49

               

6

Göran Hedman

Valbo AIF

49:33

19:20

               
 

Rolf Kulla

Valbo AIF

Ej start

                 

 

 

H6  8 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Fredrik Wiksten

Gävle OK

40:48

0:00

               

2

Jan Sjöhed

Gävle OK

41:00

0:12

               

3

Patrik Ottoson

Gävle OK

43:31

2:43

               

4

Niklas Hedberg

Gävle OK

46:52

6:04

               

5

Peter Herbert

Gävle OK

54:22

13:34

               

6

Peo Östblom

Gävle OK

54:53

14:05

               
 

Per Persson

Gävle OK

Ej godk.

                 
 

Anders Enmark

Gävle OK

Ej start

                 

 

 

H8  8 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Jacob Enmark

Gävle OK

39:29

0:00

               

2

Hans Persson

Gävle OK

44:32

5:03

               

3

Erik Sisell

Gävle OK

45:05

5:36

               

4

Dan Norin

Gävle OK

45:09

5:40

               

5

Lasse Jansson

Gävle OK

46:15

6:46

               

6

Simon Sjöhed

Gävle OK

46:45

7:16

               

7

Albin Sjöhed

Gävle OK

48:26

8:57

               

8

Erik Hållström

Gävle OK

64:59

25:30

               

 

 

Ö3  8 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Casper Falk

Valbo AIF

27:48

0:00

               

2

Anna-Lena Lundell

Gävle OK

29:41

1:53

               

3

Anna Hernell

Avesta OK

34:46

6:58

               

4

Per Sundberg

Gävle OK

37:18

9:30

               

5

Kjell Nilsson

Gävle OK

51:39

23:51

               

6

Gunilla Mårtensson

Gävle OK

56:17

28:29

               

7

Elsa Ålenius

Skutskärs OK

59:18

31:30

               

8

Emilia Falk

Valbo AIF

74:20

46:32

               

 

 

Ö4  8 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Niklas Norling

OK Ödmården

31:03

0:00

               

2

Jenny Backlund

Gävle OK

37:06

6:03

               

3

Tomas Falk

Gävle OK

40:01

8:58

               

4

Sten Johansson

OK Borgen

42:24

11:21

               

5

Hans Nyberg

Gävle OK

43:36

12:33

               

6

Carina Johansson

OK Borgen

45:15

14:12

               

7

Allan Haglund

Gävle OK

51:27

20:24

               
 

Stig-Göran Mårtensson

Gävle OK

Ej godk.

                 

 

 

Ö5  10 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Stefan Falk

Valbo AIF

34:12

0:00

               

2

Peter Wiréhn

Avesta OK

35:55

1:43

               

3

Emil Döhl

Malungs OK Skogsmårdarna

39:22

5:10

               

4

Jan Nilsson

Gävle OK

41:49

7:37

               

5

Petra Sundström

Centrum OK

44:47

10:35

               

6

Bertil Holmgren

Gävle OK

47:38

13:26

               

7

Staffan Hemström

Gävle OK

51:58

17:46

               

8

Hanna Thelberg

Valbo AIF

53:14

19:02

               

9

Linda Thelberg

Valbo AIF

56:19

22:07

               

10

Kurt Sandström

Skutskärs OK

93:57

59:45

               

 

 

Ö6  10 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Klas Backlund

Gävle OK

29:02

0:00

               

2

Harry Hietanen

Gävle OK

40:01

10:59

               

3

Magdalena van de Voorde

Tullinge SK

44:09

15:07

               

4

Ellen Forsgren

Forsa OK

44:24

15:22

               

5

Emil Åberg

Korsnäs IF OK

47:19

18:17

               

6

Ragnar Oscarsson

Skutskärs OK

47:48

18:46

               

7

Björn Johansson

OK Borgen

49:14

20:12

               

8

Magnus Jakobsson

Tierps SOK

49:33

20:31

               

9

Jesper Wikman

OK Nolaskogsarna

52:01

22:59

               

10

David Holmqvist

OK Ödmården

53:16

24:14

               

 

 

Ö8  5 anmälda

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

               

1

Joakim Ingelsson

OK Hammaren

45:41

0:00

               

2

Anton Lif

Rehns BK

53:53

8:12

               

3

Erik Klippmark

Skutskärs OK

54:52

9:11

               

4

Alice Hugosson

Sundsvalls OK

55:28

9:47

               

5

Per Hållström

Gävle OK

84:05

38:24

               



Skapad 2013-05-29 20:19:21 med OLA version 5.1.2-1

Skribent: Patrick Mattsson

Vi sponsrar Skutskärs OK

 

 

Antal unika besök sedan

2009-05-20

räknare
räknare

Postadress:
Skutskärs OK - Orientering
Kerstin Öhlund, Fiskarvägen 57
81431 Skutskär

Kontakt:
Tel: 0701465995
E-post: kerstin.ohlund@hotma...

Se all info