Hoppa till sidans innehåll

Startlista Natt DM

06 SEP 2010 22:42
Nu är lottningen av startlistan klar inför Natt DM Gästrikland 2010-09-10. Efteranmälan öppen till och med tisdag 7 september klockan 23:59, startar efter ordinarie startlista.
  • Uppdaterad: 06 SEP 2010 22:54

DM Natt Gästrikland, Startlista

2010-09-10


H70        7 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18807   Magnus Mejyr Gävle OK 21:04
  38519   Karl Gunnar Backlund Ockelbo OK 21:06
  38766   Bror Nylund Oslättforspojkarnas 21:08
  43808   Börje Westring Gävle OK 21:10
  43810   Sven-Åke Englund Gävle OK 21:12
  25003   Adil Carlsson Valbo Allmänna IF 21:14
  18801   Allan Haglund Gävle OK 21:16


H65        4 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18784   Ingemar Nygren Årsunda IF 21:23
  36844   Sture Bergström OK Hammaren 21:25
  29932   Leif Östblom Valbo Allmänna IF 21:27
  353875   Sören Gunnarsson Gävle OK 21:29


H60        8 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  43801   Hans Aurell Gävle OK 21:00
  27642   Ola Karlsson Storviks IF 21:02
  18813   Ingemar Gillgren Gävle OK 21:04
  28013   Sivar Cliffoord Hofors OK 21:06
  262176   Ove Åberg Storviks IF 21:08
  18785   Per Elfström Årsunda IF 21:10
  38436   Sven-Erik Kempe Oslättforspojkarnas 21:12
  603211   Karl-Olov Borg Gävle OK 21:14


H55        6 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25010   Rolf Lennart Kulla Valbo Allmänna IF 21:12
  18806   Bengt Fröjdfeldt Gävle OK 21:14
  644304   Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas 21:16
  28019   Helge Elfström Årsunda IF 21:18
  439990   Rolf Lundberg OK Ödmården 21:20
  18840   Mats Hemström Gävle OK 21:22


H50        5 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  264560   Lars Ove Skog Österfärnebo IF 21:00
  259583   Ola Hedin OK Hammaren 21:02
  600915   Harry Hietanen Gävle OK 21:04
  439988   Lars Lindgren OK Ödmården 21:06
  229643   Göran Hedman Valbo Allmänna IF 21:08


H45        6 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25007   Karl-Erik Engblom Valbo Allmänna IF 21:24
  353867   Jan Sjöhed Gävle OK 21:26
  651106   Lars Karlsson OK Hammaren 21:28
  355060   Olle Nordin Oslättforspojkarnas 21:30
  25002   Thomas Carlsson Valbo Allmänna IF 21:32
  205431   Hans Lemoine Gävle OK 21:34


H40        3 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  253966   Niklas Hedberg Gävle OK 21:00
  343417   Jonas Holmgren OK Hammaren 21:02
  661122   Patrik Ottosson Gävle OK 21:04


H35        3 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  750330   Mattias Eklund Ockelbo OK 21:22
  28400   Mikael Persson Gävle OK 21:24
  427754   Stellan Täck Järbo OK 21:26


H21        15 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  42131   Brent Godman Gävle OK 21:03
  740906   Björn Ljunggren OK Hammaren 21:05
  890315   Anton Tynong Gävle OK 21:07
  407249   Joakim Ingelsson OK Hammaren 21:09
  27636   Thomas Åberg Gävle OK 21:11
  42592   Richard Hejdenberg Gävle OK 21:13
  351173   Jan Moberg Gävle OK 21:15
  36003   Anders Frisk Attunda OK 21:17
  611129   Lasse Jansson Gävle OK 21:19
  781087   Erik Sisell Gävle OK 21:21
  720116   Lars-Håkan Bengtsson Gävle OK 21:23
  888882   Dan Norin Gävle OK 21:25
  901218   Simon Sjöhed Gävle OK 21:27
  910504   Jakob Enmark Gävle OK 21:29
  811098   Hans Persson Gävle OK 21:31


H20        4 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  930923   Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 21:27
  930893   Albin Sjöhed Gävle OK 21:29
  354140   Fredrik Ingelsson Ockelbo OK 21:31
  931216   Erik Boman Gävle OK 21:33


H16        3 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  354136   Fredrik Hammarlund Ockelbo OK 21:16
  353039   Kevin Ståhl Järbo OK 21:18
  259594   Fredrik Ahnlén OK Hammaren 21:20


H14        4 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  355030   Filip Ivarsson OK Hammaren 21:01
  960224   Jesper Jissbacke Gävle OK 21:03
  353038   Joakim Ståhl Järbo OK 21:05
  364966   ERIK HÅLLSTRÖM Gävle OK 21:07


H12        4 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  344473   Måns Holmgren OK Hammaren 21:04
  660725   Nils Ottosson Gävle OK 21:06
  427758   Rasmus Täck Järbo OK 21:08
  341588   Nils Kangas OK Hammaren 21:10


D65        2 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  28409   Lillemor Forsberg Gävle OK 21:00
  28410   Doris Wiberg Gävle OK 21:02


D55        2 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  43816   Ing-Marie Åsenlund Gävle OK 21:18
  18812   Annika Gillgren Gävle OK 21:20


D35        3 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  214388   Jenny Johansson Valbo Allmänna IF 21:03
  229221   Mona Åkerman Gävle OK 21:05
  264695   Karin Möllerberg Valbo Allmänna IF 21:07


D21        9 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  259595   Joline Ingelsson OK Hammaren 21:06
  262110   Linda Svensson Gävle OK 21:08
  920216   Sara Lundsten Vittjärvs IK 21:10
  820708   Christine Persson Gävle OK 21:12
  930607   Amanda Holmgren Vittjärvs IK 21:14
  18820   Ingela Eriksson Gävle OK 21:16
  18789   Ann-Sofie Karlsson Årsunda IF 21:18
  41674   Charlotta Bergqvist Gävle OK 21:20
  259575   Laila Ingelsson OK Hammaren 21:22


D20        2 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  264543   Elin Skogh OK Hammaren 21:09
  407239   Maja Ingelsson OK Hammaren 21:11


D12        2 anmälda         


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  364965   Emma Hållström Gävle OK 21:01
  343300   Cajsa Öberg Gävle OK 21:03


Skapad 2010-09-06 22:33:50 med OLA version 4.1.6
Skribent: Patrick Mattsson

Vi sponsrar Skutskärs OK

 

 

Antal unika besök sedan

2009-05-20

räknare
räknare

Postadress:
Skutskärs OK - Orientering
Kerstin Öhlund, Fiskarvägen 57
81431 Skutskär

Kontakt:
Tel: 0701465995
E-post: kerstin.ohlund@hotma...

Se all info