Hoppa till sidans innehåll

Veckotur 180530 Resultat

30 MAJ 2018 23:37
  • Skapad: 30 MAJ 2018 23:37

Resultat – Veckotur20180530

2018-05-30

 

Bana A 5,9km                                          (21 / 21)                                        Tid             Efter

1.         Kent Ohlsson                              Södertälje-Nykvarn OF           33:56

2.         Erik Boman                                  Gävle OK                                      34:58        +1:02

3.         Lasse Jansson                             Gävle OK                                      35:04        +1:08

4.         Peter Viréhn                               Avesta OK                                    40:25        +6:29

5.         Erik Hansson                               Gävle OK                                      41:02        +7:06

6.         Richard Hejdenberg                Gävle OK                                      41:15        +7:19

7.         Patrik Ottosson                         Gävle OK                                      43:17        +9:21

8.         Mårten Olsson                           Gävle OK                                      43:18        +9:22

9.         Erik Olsson                                  Gävle OK                                      45:25        +11:29

10.       Stefan Strid                                 Valbo AIF                                     45:33        +11:37

11.       Jonatan Söderberg                   Gävle OK                                      46:42        +12:46

12.       Martin Melecky                         Stora Tuna OK                            49:46        +15:50

13.       Viktor Strid                                  Österfärnebo IF                         51:20        +17:24

14.       Elisabet Enmark                         Gävle OK                                      51:28        +17:32

15.       Alfred Liljeström                       Gävle OK                                      54:00        +20:04

16.       Jenny Johansson                       Valbo AIF                                     55:07        +21:11

17.       Håkan Persson                           Valbo AIF                                     56:20        +22:24

17.       Torbjörn Blom                            Valbo AIF                                     56:20        +22:24

19.       Linda Eriksson                            Gävle OK                                      59:08        +25:12

20.       Mats Lindström                         IF Minken                                    1:04:37     +30:41

21.       Göran Hedman                          Valbo AIF                                     1:05:24     +31:28

 

             Bana B 4,3km                              (19 / 19)                                        Tid             Efter

1.         Lars Karlsson                               Valbo AIF                                     28:25        00:00

2.         Sara Åbom                                   Gävle OK                                      34:04        +5:39

3.         Anders L Olsson                         Gävle OK                                      35:27        +7:02

4.         Ingela Eriksson                           Gävle OK                                      36:06        +7:41

5.         Ann-Sofi Karlsson                     Gävle OK                                      36:17        +7:52

6.         Jan Sjöhed                                   Gävle OK                                      37:20        +8:55

7.         Christer Segerquist                  Gävle OK                                      37:50        +9:25

8.         Mats Hemström                        Gävle OK                                      38:30        +10:05

9.         Eric Hallner                                  Ockelbo OK                                 39:14        +10:49

10.       Monica Boman                          Gävle OK                                      40:21        +11:56

11.       Mats Karlsson                            OK Ödmården                            41:09        +12:44

12.       Mona Åkerman                         Valbo AIF                                     41:37        +13:12

13.       Björ Lasell                                    Gävle OK                                      42:22        +13:57

14.       Gunnar Ericsson                        Gävle OK                                      45:27        +17:02

15.       Axel Hejdenberg                       Gävle OK                                      46:51        +18:26

16.       Linda Svensson                          Gävle OK                                      47:40        +19:15

17.       Helena Hemström                    Gävle OK                                      1:08:35     +40:10

18.       Annika Gillgren                          Gävle OK                                      1:09:25     +41:00

19.       Rafael Saers                                Gävle OK                                      1:19:33     +51:08

 

Bana C 3,1km                                          (13 / 13)                                        Tid             Efter

1.         Anna-Lena Tynong                   Gävle OK                                      32:18        00:00

2.         Hans-Erik Eriksson                    Gävle OK                                      39:41        +7:23

3.         Anders Ek                                     Gävle OK                                      40:09        +7:51

4.         Lena Åbom                                  Gävle OK                                      46:05        +13:47

5.         Sven-Åke Windahl                    Gävle OK                                      49:07        +16:49

6.         Magnus Mejyr                           Gävle OK                                      50:02        +17:44

7.         Bertil Holmgren                         Gävle OK                                      51:17        +18:59

8.         Anna Hernell                               Kulbblös                                       55:02        +22:44

9.         Hans Nyberg                               Gävle OK                                      57:18        +25:00

10.       Kenneth Andersson                 Valbo AIF                                     59:36        +27:18

11.       Mikael Andersson                    Valbo AIF                                     1:00:42     +28:24

12.       Per-Åke Nilsson                         Gävle OK                                      1:16:30     +44:12

             Tyra Forsberg                             Valbo AIF                                     Utg.

 

             Bana D 2,0km                             (1 / 1)                                             Tid             Efter

1.         Anita Hansson                            Gävle OK                                      29:30        00:00

Skribent: Thomas Stibe
Epost: Adressen Gömd

Vi sponsrar Skutskärs OK

 

 

Antal unika besök sedan

2009-05-20

räknare
räknare

Postadress:
Skutskärs OK - Orientering
Kerstin Öhlund, Fiskarvägen 57
81431 Skutskär

Kontakt:
Tel: 0701-465995
E-post: This is a mailto link

Se all info