Hoppa till sidans innehåll

Anmälda 2018


 ANMÄLDA KRINGELKASTET 6 JUNI 2018 I TROSA

 

KVINNOR SPJUT

Namn

Födelseår

Förening

PB

SB

Elisabeth Lithell

1990

KFUM Örebro

54.42

49.58

Linn Peura

1997

Södertälje IF

47.98

45.12

Sofi Flink

1995

Västerås Friidrott

61.96

55.69

Heidi Nokelainen

1990

Joensuun Kataja

62.13

56.70

Carolin Näslund

1998

IF Göta

53.59

48.16

Maria Olsson

1996

Gefle IF

40.96

 

Martina Borgler

1994

IF Göta

44.26

44.26

 

MÄN SPJUT

Namn

Födelseår

Förening

PB

SB

Jiannis Smalios

1987

Thorén TrackField

81.89

79.89

Fredrik Andersson

1993

Södertälje IF

54.01

 

Otto Sundell

2000

Söderhamns IF

 

 

Theodor Thor

1993

Thoren TrackField

 

70.84

Joel Jansson

1993

Bollnäs FIK

48,04

 

Carl Widenholm

2000

Hellas FK

62.08

62.08

Lasse Ohtamaa

1980

Huddinge AIS

66.02

60.62

Sebastian Ruthström

1997

Spårvägen FK

 

 

Jacob Samuelsson

1998

Hässelby SK

63.41

63.41

 

KVINNOR DISKUS

Namn

Födelseår

Förening

PB

SB

Heidi Schmidt

1993

Spårvägen

55.31

47.31

Mathilda Eriksson

1998

Huddinge AIS

 

 

Malin Eriksson

2000

Huddinge AIS

 

 

Vanessa Kamga

1998

Upsala IF

57.04

57.04

Caisa-Marie Lindfors

2000

Upsala IF

50.29

50.29

Ellen Pettersson

1997

Upsala IF

48.33

48.33

Emma Palmgren

2001

Nyköpings BIS

36.44

34.46

Grete Ahlberg

1998

Hammarby IF

40.04

40.04

Lydia Sundin

1994

Hässelby SK

48.23

45.94

Moa Eskilsson

1993

Villstad GIF

47.99

 

Amanda Lejros

1999

Hässelby SK

 

 

 

MÄN DISKUS

Namn

Födelseår

Förening

PB

SB

Jussi Kiviniemi

1993

Södertälje IF

54.66

 

Lasse Ohtamaa

1980

Huddinge AIS

50.87

43.33

Oscar Gustafsson

1997

Trosa Atletik IF

51.18

48.04

Fredrik  Samuelsson

1995

Hässelby SK

44.77

44.12

Jacob Samulesson

1998

Hässelby SK

45.01

44.67

Patrik Lindstedt

1999 P19 1,75kg

Hässelby SK

 

 

 

KVINNOR KULA

Namn

Födelseår

Förening

PB

SB

Victoria Engström-Kindmark

 

1997

 

Upsala IF

 

13.45

 

12.98

Frida Åkerström

1990

Huddinge AIS

16.72

15.58

Amanda Lejros

1999

Hässelby SK

 

 

Rebecka Hallert

1996

Hellas FK

11.31

11.25

 

MÄN KULA

Namn

Födelseår

Förening

PB

SB

Malek Emghemes

2001 P17 5kg

Södertälje IF

 

 

Jesper Arbinge

1997

Huddinge AIS

 

 

Niklas Lindstedt

1993

Hässelby SK

 

 

Patrik Lindstedt

1999 P19 6kg

Hässelby SK

18.47

18.47

Gabriel Heen

1995

Hässelby SK

 

 

 

KVINNOR SLÄGGA

Namn

Födelseår

Förening

PB

SB

Hanna Mårtensson

1996

Turebergs FK

57.06

56.13

Kajsa Wennberg

1996

Upsala IF

60.14

58.83

Emma Palmgren

2001 F17 3kg

Nyköpings BIS

51.37

50.69

Linnea Molander

2001 F17 3kg

IFK Tumba

 

 

Grete Ahlberg

1998

Hammarby IF

64.25

63.42

Carolina Wallin

1994

Huddinge AIS

45.14

44.12

Rebecka Hallert

1996

Hellas FK

57.25

57.25

Jonna Geiryd

2000

Huddinge AIS

   

 

MÄN SLÄGGA

Namn

Födelseår

Förening

PB

SB

Alex Larsson

1994

Upsala IF

65.58

63.36

Oscar Vestlund

1993

IF Göta

 

71.20

Karl Ludvik

2002 P17 5kg

Turebergs FK

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 06 JUN 2018 15:57 Skribent: Kari Kiviniemi
E-post: Adressen Gömd

 

 

 

Nordic sport logotype  

 

spjutskola, 2018

 

 

 

SIF-logga

Postadress:
Södertälje IF - Friidrott
Friidrottsektionen, Idrottsvägen 3
15240 Södertälje

Kontakt:
Tel: 0722500557
E-post: friidrott@sodertalje...

Se all info