Hoppa till sidans innehåll

Anmälda 2016


Anmälda till Kringelspelen och Kringelkastet den 6 juni 2016 på Södertälje IP:

 

Kringelkastet
Nr Namn År Klubb PB SB Klass Kula Diskus Spjut Efteranm
14 Jussi Kiviniemi 93 Södertälje IF

Män
x

15 Ramon Gabrail 95 Södertälje IF

Män
x

17 Sami Peltomäki 91 Finland

Män

x
18 Gabriel Wallin 81 Södertälje IF

Män

x
19 Fredrik Andersson 93 Södertälje IF

Män

x
27 Ingmar Veinberg 82 Spårvägens FK

Män

x
38 Tomas Lundberg 95 IFK Lidingö
57,78 Män

x
45 Axel Härstedt 87 MAI 64,72 62,73 Män
x

47 Jiannis Smalios 87 KFUM Örebro Friidrott

Män

x
48 Theodor Thor 93 KFUM Örebro Friidrott

Män

x
49 Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS friidrott

Män x


114 Björn Brink 91 Hammarby IF

Män

x
127 Jeffrey Ige 83 Huddinge AIS friidrott

Män x


139 Micael Ljungberg 92 Nyköpings BIS

Män
x
x
141 Tim Wunger 94 Uppsala IF

Män x

x
16 Oscar Gustafsson 97 Södertälje IF

P19
x

20 Jacob Samuelsson 98 Hässelby SK

P19

x
44 Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS friidrott

P19 x x

129 Carl Widenholm 00 Hellas

P17

x
133 Sebastian Löschner 00 Huddinge AIS friidrott

P17 x








20 5 6 10 = 21
Nr Namn År Klubb PB SB Klass Kula Diskus Spjut Efteranm
1 Malin Haglund 88 Ullevi FK

Kvinnor

x
5 Elisabeth Höglund 90 IF Göta Karlstad 52,00
Kvinnor

x
10 Sofia Larsson 88 Ullevi FK

Kvinnor
x

11 Katri Hirvonen 90 Finland

Kvinnor
x

12 Emma Swärd 89 Södertälje IF

Kvinnor
x

13 Fanny Öhrn-Selahn 95 Södertälje IF

Kvinnor
x

21 Sofi Flink 95 Västerås IK 61,96 54,41 Kvinnor

x
22 Heidi Nokelainen 90 Finland

Kvinnor

x
24 Erica Larsson 90 Falkenbergs IK

Kvinnor
x

37 Linn Peura 97 Råby-Rekarne FIF 47,34 46,55 Kvinnor

x
46 Carolin Näslund 98 SK Bore

Kvinnor

x
50 Julia Viberg 92 Spårvägens FK

Kvinnor
x

51 Sara Lennman 96 Katrineholms SK

Kvinnor x


52 Kathrin Bebe 91 Danmark

Kvinnor
x

53 Trine Mulbjerg 90 Danmark

Kvinnor x


57 Heidi Schmidt 93 Spårvägens FK

Kvinnor
x

89 Amelie Gustafsson 88 Katrineholms SK

Kvinnor

x
140 Lydia Sundin 94 IFK Mora

Kvinnor
x
x
23 Elin Ånger 98 Söderhamn IF

F19

x
32 Mathilda Eriksson 98 IFK Tumba

F19
x

134 Lovisa Sjöstrand 97 IF Castor

F19
x
x
33 Malin Eriksson 00 IFK Tumba

F17
x







22 2 12 8 = 22















Totalt antal deltagare 42




Totalt antal starter 43

 

Kringelspelen
Nr Namn År Klubb Klass 60 m 80 m 400 m 800 m Höjd Längd Kula Spjut 2-Kamp 3-Kamp Eft.anm
54 Nicholas Wright 01 Södertälje IF P15






x


70 Josh Routh 02 Tullinge-Tumba friidrott P15
x








3 Linus Jansson 04 SLK-Oxelösund P13


x






71 Alexsander Lindroth 03 Tullinge-Tumba friidrott P13





x



72 Kenan Kuru 04 Tullinge-Tumba friidrott P13 x

x
x




90 Samuel Sjöstrand 04 Södertälje IF P13 x

x
x x



35 Kim Söderberg 05 Enköpings AIF P11




x x



61 Dean Larsson 06 IFK Tumba P11 x
x

x x



73 Eric Lifvrand 05 Tullinge-Tumba friidrott P11 x



x x



74 Albert Söderqvist 05 Tullinge-Tumba friidrott P11 x
x

x x



75 Jonathan Wessberg 05 Tullinge-Tumba friidrott P11

x

x x



93 Axel Björnsjö 06 Södertälje IF P11 x



x x



103 Adam Hesselvall 06 Södertälje IF P11 x
x

x x



109 Axel Rydstedt 05 Södertälje IF P11 x



x




126 Jocke Svensson 06 Södertälje IF P11 x
x






x




15 9 1 5 3 0 10 9 1 0 0 = 38
Nr Namn År Klubb Klass 60 m 80 m 400 m 800 m Höjd Längd Kula Spjut 2-Kamp 3-Kamp Eft.anm
2 Anton Teern 07 Södertälje IF P9 x



x x

x
31 Felix Sundell Åneby 07 Tullinge-Tumba friidrott P9 x



x x

x
42 Melvin Nilsson 07 Turebergs FK P9 x



x x

x
55 Elias Wastholm 07 Tullinge-Tumba friidrott P9 x



x x

x
56 Edvin Stenbjörn 07 Tullinge-Tumba friidrott P9 x



x x

x
62 Linus Forsell 08 IFK Tumba P9 x



x x

x
76 Alvin Ohlsson 08 Tullinge-Tumba friidrott P9 x



x x

x
77 Leo Zand 08 Tullinge-Tumba friidrott P9 x



x x

x
78 Oliver Bergfoth 08 Tullinge-Tumba friidrott P9 x



x x

x
97 Benjamin Andersson 08 Södertälje IF P9 x



x x

x
102 Oscar Carlén 08 Södertälje IF P9 x



x x

x
122 Viktor Bergin 07 Enköpings AIF P9 x



x x

x
125 Alve Thurgren 07 IFK Tumba P9 x



x x

x
96 Theo Zetterberg 07 Södertälje IF P9 x



x x

x x
39 Anton Gräns 09 Tullinge-Tumba friidrott P7 x



x

x

40 Folke Duhlin 09 Tullinge-Tumba friidrott P7 x



x

x

43 Noel Nilsson 09 Turebergs FK P7 x



x

x

58 Alf Bäckström 09 Tullinge-Tumba friidrott P7 x



x

x

87 August Riddersporre 10 Tullinge-Tumba friidrott P7 x



x

x





19 19 0 0 0 0 19 14 0 5 14 = 52
Nr Namn År Klubb Klass 60 m 80 m 400 m 800 m Höjd Längd Kula Spjut 2-Kamp 3-Kamp Eft.anm
111 Ebba Melin 02 Katrineholms SK F15
x

x
x x


113 Emelie Forsberg 02 Södertälje IF F15
x
x


x


115 Lea Jogic 01 Södertälje IF F15



x
x



117 Sajra Zolota 02 Södertälje IF F15
x








119 Simone Salida 02 Södertälje IF F15





x x


121 Ylva Björnsjö 02 Södertälje IF F15


x

x x


66 Alva Königsson 03 Tullinge-Tumba friidrott F13


x
x




79 Amanda Johansson 03 Tullinge-Tumba friidrott F13


x x





80 Anelia Danielsson 04 Tullinge-Tumba friidrott F13 x









88 Signe Blom 04 Trosa Vagnhärad F13 x



x




106 Anna Hjertaker 04 Södertälje IF F13


x






108 Ella Löwstedt 04 Södertälje IF F13





x



110 Alice Abrahamsson 03 Södertälje IF F13 x




x



116 Moa Wiik 03 Södertälje IF F13



x
x x


120 Tara Sam 03 Södertälje IF F13 x


x x




6 Julia Svensson 06 IFK Tumba F11 x



x




7 Irene Dahl 05 Tullinge-Tumba friidrott F11 x



x x



25 Maja Bergqvist 05 Södertälje IF F11 x
x

x x



34 Alexandra Vanourek 06 Enköpings AIF F11 x









64 Ellen Forsell 06 IFK Tumba F11 x
x

x x



65 Cornelia Ichu 06 IFK Tumba F11 x




x



67 Elina Holgersson Jokinen 06 IFK Tumba F11 x



x x



68 Line Strand 06 IFK Tumba F11 x
x

x x



69 Stina Bygdén 05 IFK Tumba F11 x
x

x




81 Olivia Faskunger 05 Tullinge-Tumba friidrott F11

x







82 Ida Widlund 06 Tullinge-Tumba friidrott F11 x
x

x




83 Pritha Routh 06 Tullinge-Tumba friidrott F11 x









104 Selma Enmalm 06 Södertälje IF F11 x



x x



105 Alma Gustafsson 05 Södertälje IF F11 x
x

x x



132 Evelina Orre Swärdborn 06 Nyköpings BIS F11 x
x

x




135 Freja Rehnborg Marcher 06 Södertälje IF F11




x



x
136 Olivia Brolin 05 Tullinge-Tumba friidrott F11 x



x




137 Alice Larsson Lindmark 06 Tullinge-Tumba friidrott F11 x
x

x x







33 20 3 9 5 5 17 16 5 0 0 = 80
Nr Namn År Klubb Klass 60 m 80 m 400 m 800 m Höjd Längd Kula Spjut 2-Kamp 3-Kamp Eft.anm
8 Alice Dahl 07 Tullinge-Tumba friidrott F9 x



x x

x
9 Hedvig Gunnerhed 07 Tullinge-Tumba friidrott F9 x



x x

x
26 Elsa Bergqvist 07 Södertälje IF F9 x



x x

x
28 Maija Gräns 07 Tullinge-Tumba friidrott F9 x



x x

x
29 Estelle Lifvrand 07 Tullinge-Tumba friidrott F9 x



x x

x
30 Nora Söderqvist 07 Tullinge-Tumba friidrott F9 x



x x

x
36 Elin Westergren 07 Mälarö SOK F9 x



x x

x
63 Maja Holgersson Jokinen 08 IFK Tumba F9 x



x x

x
84 Elma Almlöf 08 Tullinge-Tumba friidrott F9 x



x x

x
85 Cecilia Sandström 08 Tullinge-Tumba friidrott F9 x



x x

x
86 Agnes Parmhed 08 Tullinge-Tumba friidrott F9 x



x x

x
138 Svea Enmalm 08 Södertälje IF F9 x



x x

x x
92 Erica Hjortsmarker 07 Södertälje IF F9 x



x x

x
95 Ebba Persson 07 Södertälje IF F9 x



x x

x
98 Lovisa Bohman 07 Södertälje IF F9 x



x x

x
99 Klara From 07 Södertälje IF F9 x



x x

x
100 Thea Mård 07 Södertälje IF F9 x



x x

x
112 Beate Pott 07 Turebergs FK F9 x



x x

x
123 Anna Bergin 07 Hammarby IF F9 x



x x

x
128 Elsa Thelander 07 Nyköpings BIS F9 x



x x

x
130 Tilda Karmaeus 07 Nyköpings BIS F9 x



x x

x
131 Filippa Nilsson 07 Nyköpings BIS F9 x



x x

x
4 Vendela Dekreon 09 Eskilstuna Friidrott F7 x



x

x

41 Elsa Gunnerhed 10 Tullinge-Tumba friidrott F7 x



x

x

59 Aylin Sahin 09 Tullinge-Tumba friidrott F7 x



x

x

60 Pelin Sahin 10 Tullinge-Tumba friidrott F7 x



x

x

91 Rebecka Hjortsmarker 09 Södertälje IF F7 x



x

x

101 Nathalie Lazarev 09 Södertälje IF F7 x



x

x

118 Clara Westermark 09 Huddinge AIS friidrott F7 x



x

x

124 Stina Östholm 09 IFK Mariefred F7 x



x

x

107 Julia Sheltagh 09 Södertälje IF F7 x



x

x
x




31 31 0 0 0 0 31 22 0 9 22 = 84




















Summa antal deltagare 98









Summa antal starter 254

























Totalt antal deltagare 140









Totalt antal starter 297





Uppdaterad: 06 JUN 2016 19:38 Skribent: Per Söderqvist

Postadress:
Södertälje IF - Friidrott
Friidrottsektionen, Idrottsvägen 3
15240 Södertälje

Kontakt:
Tel: 0722500557
E-post: friidrott@sodertalje...

Se all info