Hoppa till sidans innehåll

Startlista 2013


Uppdaterat 2013-06-05 21:00

 

  Startlista Kringelspelen 2013-06-06

    MÄN KULA 14:25  
12   Tim Wunger -94 Falu IK P19
63   Simon Gustafsson -90 Katrineholms SK  
126   Simon Pettersson -94 Upsala IF P19

 

    MÄN DISKUS 15:45  
12   Tim Wunger -94 Falu IK P19
69   Erik Schenström -91 Nyköpings BIS  
94   Jussi Kiviniemi -93 Södertälje IF 46.95
99   Ramon Gabriel -95 Södertälje IF P19
122   Per Rosell -87 Ullevi FK  
123   Pontus Thomée -87 Ullevi FK  
126   Simon Pettersson -94 Upsala IF P19
127   Andreas Grahn -92 Västerås FK  

 

    MÄN SPJUT 14:05  
2   Kim Amb -90 Bålsta IK  
13   Björn Brink -91 Hanvikens SK  
15   Johan Holmberg -88 Huddinge AIS  
78   Joachim Ivarsson -89 Spårvägens FK  
86   Fredrik Anderson -93 Södertälje IF 51.15
87   Gabriel Wallin -81 Södertälje IF  
136   Jiannis Smalios -87 Örebro KFUM  
138   Theodor Thor -93 Örebro KFUM  

 

    P15 100 M 10:45  
36   David Svensson -98 IFK Tumba  
76   Tommy Nguyen -99 Nyköpings BIS 12.7

 

    P15 1500 M 14:10  
59   Tommy Nylander Leslie -99 IFK Tumba  

 

    P15 HÖJD 10:10  
76   Tommy Nguyen -99 Nyköpings BIS  

 

    P15 KULA 4,0 13:10  
36   David Svensson -98 IFK Tumba  
76   Tommy Nguyen -99 Nyköpings BIS  

 

    P15 SPJUT 600 11:30  
36   David Svensson -98 IFK Tumba  
59   Tommy Nylander Leslie -99 IFK Tumba  
76   Tommy Nguyen -99 Nyköpings BIS  

 

    P13 80 M 11:10  
61   Victor Ström -01 IFK Tumba  
72   Oliver Broberg -00 Nyköpings BIS  
75   Tim Svantesson -00 Nyköpings BIS  
104   Steven Nordfalk -01 Södertälje IF  

 

    P13 800 M 13:45  
16   Markus Asplund -00 Huddinge AIS  
49   Leonard Malm -01 IFK Tumba  

 

    P13 HÖJD 10:10  
75   Tim Svantesson -00 Nyköpings BIS  

 

    P13 LÄNGD ZON 11:50  
61   Victor Ström -01 IFK Tumba  
72   Oliver Broberg -00 Nyköpings BIS  
75   Tim Svantesson -00 Nyköpings BIS  
104   Steven Nordfalk -01 Södertälje IF  

 

    P13 KULA 3,0 13:50  
14   Carl Widenholm -00 Hellas FK  
61   Victor Ström -01 IFK Tumba  
72   Oliver Broberg -00 Nyköpings BIS  
75   Tim Svantesson -00 Nyköpings BIS  

 

    P13 SPJUT 400 12:55  
14   Carl Widenholm -00 Hellas FK  
18   Ivar Moisander -00 HuddingeAIS  
72   Oliver Broberg -00 Nyköpings BIS  
75   Tim Svantesson -00 Nyköpings BIS  

 

    P11 60 M 11:25  
24   Leonardo Appelqvist -02 IFK Gnesta  
30   Teo Hedelin -02 IFK Gnesta  
34   Anton Yderberg -02 IFK Tumba  
43   Felix Hedman -03 IFK Tumba  
48   Julian Albert Kumlin -02 IFK Tumba  
52   Martin Rönnmark -03 IFK Tumba  
56   Rickard Duvsten -02 IFK Tumba  
62   Viggo Hjerne -02 IFK Tumba  
65   Danny Arwedsson -02 Nyköpings BIS  
67   Elvis Eriksson -03 Nyköpings BIS  
70   Felix Lindblad -03 Nyköpings BIS  
85   Filip Sköld -02 Södertälje IF  
88   Gaston Marko -03 Södertälje IF  
102   Sebastian Svenningson -03 Södertälje IF  
111   Loke Lindberg -02 Trosa IF  
133   Martin Söderbom -03 Ärla IF  

 

    P11 400 M 13:10  
24   Leonardo Appelqvist -02 IFK Gnesta  
30   Teo Hedelin -02 IFK Gnesta  
65   Danny Arwedsson -02 Nyköpings BIS  
88   Gaston Marko -03 Södertälje IF  
102   Sebastian Svenningson -03 Södertälje IF  
111   Loke Lindberg -02 Trosa IF  
139   Elliot Widell -03 Österhaninge IF  
56   Rickard Duvsten -02 IFK Tumba  
48   Julian Albert Kumlin -02 IFK Tumba  

 

    P11 LÄNGD ZON 13:25  
24   Leonardo Appelqvist -02 IFK Gnesta  
30   Teo Hedelin -02 IFK Gnesta  
34   Anton Yderberg -02 IFK Tumba  
43   Felix Hedman -03 IFK Tumba  
65   Danny Arwedsson -02 Nyköpings BIS  
67   Elvis Eriksson -03 Nyköpings BIS  
70   Felix Lindblad -03 Nyköpings BIS  
85   Filip Sköld -02 Södertälje IF  
88   Gaston Marko -03 Södertälje IF  
102   Sebastian Svenningson -03 Södertälje IF  
111   Loke Lindberg -02 Trosa IF  
133   Martin Söderbom -03 Ärla IF  
52   Martin Rönnmark -03 IFK Tumba  
56   Rickard Duvsten -02 IFK Tumba  
62   Viggo Hjerne -02 IFK Tumba  
48   Julian Albert Kumlin -02 IFK Tumba  

 

    P11 KULA 2,0 10:00  
24   Leonardo Appelqvist -02 IFK Gnesta  
30   Teo Hedelin -02 IFK Gnesta  
67   Elvis Eriksson -03 Nyköpings BIS  
70   Felix Lindblad -03 Nyköpings BIS  
85   Filip Sköld -02 Södertälje IF  
88   Gaston Marko -03 Södertälje IF  
111   Loke Lindberg -02 Trosa IF  
139   Elliot Widell -03 Österhaninge IF  

 

    P9 60 M 10:30  
6   Vincent Larson -05 Danderyd SK  
10   Love Larsén -04 Eskilstuna FI  
57   Simon Sennerö -05 IFK Tumba  
92   Jona Bärgaskörd -04 Södertälje IF  
101   Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF  
109   Leon Lindberg -04 Trosa IF  
113   Vincent Lindberg -04 Trosa IF  
114   Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba FF  
118   Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba FF  

 

    P9 LÄNGD ZON 10:55  
6   Vincent Larson -05 Danderyd SK  
10   Love Larsén -04 Eskilstuna FI  
57   Simon Sennerö -05 IFK Tumba  
92   Jona Bärgaskörd -04 Södertälje IF  
101   Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF  
109   Leon Lindberg -04 Trosa IF  
113   Vincent Lindberg -04 Trosa IF  
114   Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba FF  
118   Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba FF  

 

    P9 KULA 2,0 11:40  
6   Vincent Larson -05 Danderyd SK  
10   Love Larsén -04 Eskilstuna FI  
57   Simon Sennerö -05 IFK Tumba  
92   Jona Bärgaskörd -04 Södertälje IF  
101   Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF  
109   Leon Lindberg -04 Trosa IF  
113   Vincent Lindberg -04 Trosa IF  
114   Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba FF  
118   Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba FF  

 

    P7 60 M 10:55  
37   Dean Larsson -06 IFK Tumba  
77   Isak Johansson -06 SLK Oxelösund  
81   Edvin Johansson -06 Södertälje IF  
96   Love Noreland -06 Södertälje IF  
105   Theo Alexandersson Öhnell -06 Södertälje IF  
106   Theo Magnusson -06 Södertälje IF  

 

    P7 LÄNGD ZON 10:00  
37   Dean Larsson -06 IFK Tumba  
77   Isak Johansson -06 SLK Oxelösund  
81   Edvin Johansson -06 Södertälje IF  
96   Love Noreland -06 Södertälje IF  
105   Theo Alexandersson Öhnell -06 Södertälje IF  
106   Theo Magnusson -06 Södertälje IF  

 

    KVINNOR KULA 14:25  
33   Anna Wikström -87 IFK Tumba  

 

    KVINNOR DISKUS 15:45  
33   Anna Wikström -87 IFK Tumba  
68   Emma Ljungberg -94 Nyköpings BIS  
79   Fanny Öhrn-Selahn -95 Sundbybergs IK  
83   Emma Swärd -89 Södertälje IF 44.1
98   Marika Kiviniemi -97 Södertälje IF 33.33
121   Heidi Schmidt -93 Täby IS  
124   Sandra Andersson -90 Ullevi FK  
125   Sofia Larsson -88 Ullevi FK  

 

    KVINNOR SPJUT 14:05  
1   Emilia Amb -92 Bålsta IK  
7   Jennifer Björklund -95 Enköping AI  
19   Elisabeth Höglund -90 IF Göta Karlstad 50.32
58   Sofie Davoust -94 IFK Tumba  
135   Anna Pihlgren -82 Örebro KFUM  
137   Olivia Didriksson -91 Örebro KFUM  

 

    F15 100 M 10:45  
9   Louise Svensson -99 Eskilstuna FI  
73   Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 13.97
90   Ida Bryungs -99 Södertälje IF  
128   Agnes Thor -98 Ärla IF 15.12
130   Carolina Söderblom -99 Ärla IF 13.05

 

    F15 800 M 13:45  
47   Jessica Nylander Leslie -98 IFK Tumba  
130   Carolina Söderblom -99 Ärla IF 02:34.7

 

    F15 HÖJD 10:50  
9   Louise Svensson -99 Eskilstuna FI  
31   Alicia Svensson -98 IFK Tumba  
90   Ida Bryungs -99 Södertälje IF  

 

    F15 KULA 3,0 13:10  
9   Louise Svensson -99 Eskilstuna FI  
31   Alicia Svensson -98 IFK Tumba  
47   Jessica Nylander Leslie -98 IFK Tumba  
53   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba  

 

    F15 SPJUT 400 11:30  
9   Louise Svensson -99 Eskilstuna FI  
31   Alicia Svensson -98 IFK Tumba  
38   Elin Sjöström -98 IFK Tumba  
47   Jessica Nylander Leslie -98 IFK Tumba  
53   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba  

 

    F13 80 M 12:05  
4   Emilia Larson -01 Danderyd SK  
41   Emelie Svensson -00 IFK Tumba  
50   Linnéa Molander -01 IFK Tumba  
66   Ebba Johansson -00 Nyköpings BIS  
73   Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS  
80   Annie Brattlund -00 Södertälje IF  
129   Angelina Rydensjö -01 Ärla IF 12.1m
134   Whilma Fredenklo -01 Ärla IF 14.2m

 

    F13 800 M 13:45  
4   Emilia Larson -01 Danderyd SK  
8   Celine Allard -01 Eskilstuna FI  

 

    F13 HÖJD 10:50  
45   Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba  
50   Linnéa Molander -01 IFK Tumba  
66   Ebba Johansson -00 Nyköpings BIS  
95   Lea Jogic -01 Södertälje IF  
129   Angelina Rydensjö -01 Ärla IF  

 

    F13 LÄNGD ZON 12:25  
4   Emilia Larson -01 Danderyd SK  
41   Emelie Svensson -00 IFK Tumba  
45   Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba  
46   Jennie Eliasson -01 IFK Tumba  
50   Linnéa Molander -01 IFK Tumba  
66   Ebba Johansson -00 Nyköpings BIS  
73   Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS  
95   Lea Jogic -01 Södertälje IF  
129   Angelina Rydensjö -01 Ärla IF  

 

    F13 KULA 2,0 10:00  
60   Vicoria Ichu -01 IFK Tumba  
73   Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS  
134   Whilma Fredenklo -01 Ärla IF  

 

    F13 SPJUT 400 12:55  
41   Emelie Svensson -00 IFK Tumba  
45   Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba  
46   Jennie Eliasson -01 IFK Tumba  
60   Vicoria Ichu -01 IFK Tumba  

 

    F11 60 M 11:45  
5   Saga Bolmgren -03 Danderyd SK  
26   Milla Kleinerud -01 IFK Gnesta  
32   Anna Genbron -03 IFK Tumba  
35   Astrid Lindkvist -02 IFK Tumba  
55   Nora Sennerö -03 IFK Tumba  
64   Alva Selinder -03 Nyköpings BIS  
71   Julia Demery -03 Nyköpings BIS  
74   Sofia Hanell -03 Nyköpings BIS  
82   Emelie Forsberg -02 Södertälje IF  
103   Sifa Marko -02 Södertälje IF  
108   Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF  
131   Emilia Rydensjö -02 Ärla IF 9.69

 

    F11 400 M 13:55  
3   Carolina Larson -02 Danderyd SK  
5   Saga Bolmgren -03 Danderyd SK  
20   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnea  
26   Milla Kleinerud -01 IFK Gnesta  
39   Ella Lindqvist -03 IFK Tumba  
82   Emelie Forsberg -02 Södertälje IF  
103   Sifa Marko -02 Södertälje IF  
108   Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF  
131   Emilia Rydensjö -02 Ärla IF  

 

    F11 LÄNGD ZON 10:30  
3   Carolina Larson -02 Danderyd SK  
5   Saga Bolmgren -03 Danderyd SK  
20   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnea  
26   Milla Kleinerud -01 IFK Gnesta  
32   Anna Genbron -03 IFK Tumba  
35   Astrid Lindkvist -02 IFK Tumba  
39   Ella Lindqvist -03 IFK Tumba  
40   Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba  
42   Evelina Sjöström -02 IFK Tumba  
44   Filippa Ichu -02 IFK Tumba  
64   Alva Selinder -03 Nyköpings BIS  
71   Julia Demery -03 Nyköpings BIS  
74   Sofia Hanell -03 Nyköpings BIS  
82   Emelie Forsberg -02 Södertälje IF  
103   Sifa Marko -02 Södertälje IF  
108   Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF  
110   Linn Fasth -03 Trosa IF  
131   Emilia Rydensjö -02 Ärla IF  

 

    F11 KULA 2,0 12:20  
26   Milla Kleinerud -01 IFK Gnesta  
39   Ella Lindqvist -03 IFK Tumba  
40   Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba  
42   Evelina Sjöström -02 IFK Tumba  
44   Filippa Ichu -02 IFK Tumba  
71   Julia Demery -03 Nyköpings BIS  
74   Sofia Hanell -03 Nyköpings BIS  
103   Sifa Marko -02 Södertälje IF  
108   Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF  

 

    F9 60 M 10:15  
17   Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS  
21   Edda Chin Nygårds -02 IF Linnea  
22   Amelia Wallentin -04 IFK Gnesta  
25   Maja Lundh -04 IFK Gnesta  
28   Nova Gustafsson -04 IFK Gnesta  
29   Sara Nyman -04 IFK Gnesta  
54   My Norberg -05 IFK Tumba  
89   Gisell Marko -05 Södertälje IF  
91   Jelena Durisic -04 Södertälje IF  
91   Jelena Durisic -04 Södertälje IF  
97   Maja Bergqvist -05 Södertälje IF  
107   Wilma Kauhova -04 Södertälje IF  
112   Signe Blom -04 Trosa IF  
117   Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF  
120   Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba FF  
132   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF  

 

    F9 LÄNGD ZON 11:40  
17   Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS  
21   Edda Chin Nygårds -02 IF Linnea  
22   Amelia Wallentin -04 IFK Gnesta  
25   Maja Lundh -04 IFK Gnesta  
28   Nova Gustafsson -04 IFK Gnesta  
29   Sara Nyman -04 IFK Gnesta  
54   My Norberg -05 IFK Tumba  
89   Gisell Marko -05 Södertälje IF  
91   Jelena Durisic -04 Södertälje IF  
91   Jelena Durisic -04 Södertälje IF  
97   Maja Bergqvist -05 Södertälje IF  
107   Wilma Kauhova -04 Södertälje IF  
112   Signe Blom -04 Trosa IF  
117   Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF  
120   Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba FF  
132   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF  

 

    F9 KULA 2,0 10:45  
17   Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS  
22   Amelia Wallentin -04 IFK Gnesta  
25   Maja Lundh -04 IFK Gnesta  
28   Nova Gustafsson -04 IFK Gnesta  
29   Sara Nyman -04 IFK Gnesta  
54   My Norberg -05 IFK Tumba  
91   Jelena Durisic -04 Södertälje IF  
91   Jelena Durisic -04 Södertälje IF  
97   Maja Bergqvist -05 Södertälje IF  
107   Wilma Kauhova -04 Södertälje IF  
112   Signe Blom -04 Trosa IF  
117   Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF  
120   Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba FF  
132   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF  

 

    F7 60 M 10:55  
11   Ronja Larsén -06 Eskilstuna FI  
23   Leija Gustafsson -06 IFK Gnesta  
27   Moa Biström -06 IFK Gnesta  
51   Maja Eriksson -07 IFK Tumba  
84   Erica Hjortsmarker -07 Södertälje IF  
93   Jovana Durisic -06 Södertälje IF  
100   Saga Sköld -06 Södertälje IF  
115   Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba FF  
116   Freja Elming -07 Tullinge-Tumba FF  
119   Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba FF  

 

    F7 LÄNGD ZON 10:00  
11   Ronja Larsén -06 Eskilstuna FI  
23   Leija Gustafsson -06 IFK Gnesta  
27   Moa Biström -06 IFK Gnesta  
51   Maja Eriksson -07 IFK Tumba  
84   Erica Hjortsmarker -07 Södertälje IF  
93   Jovana Durisic -06 Södertälje IF  
100   Saga Sköld -06 Södertälje IF  
115   Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba FF  
116   Freja Elming -07 Tullinge-Tumba FF  
119   Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba FF  

 

Uppdaterad: 26 MAJ 2015 20:56 Skribent: Andreas Thornell

Postadress:
Södertälje IF - Friidrott
Friidrottsektionen, Idrottsvägen 3
15240 Södertälje

Kontakt:
Tel: 0722500557
E-post: friidrott@sodertalje...

Se all info