Hoppa till sidans innehåll

Startlista 2014


Uppdaterad 140605 20:44

 

Hittar du felaktigheter så meddela oss här.

 

 

Startlista 2014-06-06 Kringelspelen med Kringelkastet

  MÄN KULA 13:55
10 Arwid Koskinen -92 Huddinge AIS
50 Oscar Gustafsson -97 Nyköping BIS P17
113 Simon Gustafsson -90 Ullevi FK

 

  MÄN DISKUS 16:45
50 Oscar Gustafsson -97 Nyköping BIS P17
75 Jussi Kiviniemi -93 Södertälje IF
87 Ramon Gabrail -95 Södertälje IF P19

 

  MÄN SPJUT 14:40
7 Björn Brink -91 Hanvikens SK
12 Johan Holmberg -88 Huddinge AIS
46 Sebastian Thörngren -93 IFK Växjö
48 Jiannis Smalios -87 KFUM Örebro
60 Joachim Ivarsson -89 Spårvägens FK
70 Fredrik Anderson -93 Södertälje IF

 

  P15 KULA 4,0 12:25
9 Carl Widenholm -00 Hellas FK

 

  P15 SPJUT 400 11:35
9 Carl Widenholm -00 Hellas FK

 

  P13 60 M 11:25
11 David Thid -03 Huddinge AIS
15 Max Bechtel -01 Hässelby SK
29 Andreas Nilsson -01 IFK Tumba
31 Anton Yderberg -02 IFK Tumba
44 Theo Östergren -02 IFK Tumba
85 Nicholas Wright -01 Södertälje IF
106 Markus Chang -01 Tullinge-Tumba FF

 

  P13 800 M 13:30
15 Max Bechtel -01 Hässelby SK
38 Leo Malm -01 IFK Tumba
68 Erik de Rooij -04 Södertälje IF
85 Nicholas Wright -01 Södertälje IF

 

  P13 HÖJD 10:00
11 David Thid -03 Huddinge AIS
15 Max Bechtel -01 Hässelby SK
31 Anton Yderberg -02 IFK Tumba
40 Oskar Bollner -02 IFK Tumba
41 Rikard Duvsten -02 IFK Tumba
44 Theo Östergren -02 IFK Tumba
59 Robin Widell -03 Solna FK
106 Markus Chang -01 Tullinge-Tumba FF

 

  P13 LÄNGD ZON 12:00
15 Max Bechtel -01 Hässelby SK
25 Teo Hedelin -02 IFK Gnesta
29 Andreas Nilsson -01 IFK Tumba
41 Rikard Duvsten -02 IFK Tumba
58 Oliver Widell -01 Solna FK
85 Nicholas Wright -01 Södertälje IF

 

  P13 KULA 3,0 12:25
25 Teo Hedelin -02 IFK Gnesta
29 Andreas Nilsson -01 IFK Tumba
106 Markus Chang -01 Tullinge-Tumba FF

 

  P13 SPJUT 400 11:35
11 David Thid -03 Huddinge AIS
38 Leo Malm -01 IFK Tumba
40 Oskar Bollner -02 IFK Tumba

 

  P11 60 M 10:50
69 Fabian Olanders -04 Södertälje IF
72 Isak Björnsjö -04 Södertälje IF
89 Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF
91 Sebastian Svenningson -03 Södertälje IF
105 Kenan Kuru -04 Tullinge-Tumba FF
107 Mathias Chang -04 Tullinge-Tumba FF

 

  P11 400 M 11:50
11 David Thid -03 Huddinge AIS
27 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta
52 Alexander Davidsson -04 Solna FK
57 Måns Backman -03 Solna FK
69 Fabian Olanders -04 Södertälje IF
72 Isak Björnsjö -04 Södertälje IF
89 Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF
105 Kenan Kuru -04 Tullinge-Tumba FF

 

  P11 LÄNGD ZON 11:10
27 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta
69 Fabian Olanders -04 Södertälje IF
72 Isak Björnsjö -04 Södertälje IF
89 Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF
91 Sebastian Svenningson -03 Södertälje IF
105 Kenan Kuru -04 Tullinge-Tumba FF
107 Mathias Chang -04 Tullinge-Tumba FF

 

  P11 KULA 2,0 10:00
27 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta
69 Fabian Olanders -04 Södertälje IF
72 Isak Björnsjö -04 Södertälje IF
89 Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF
107 Mathias Chang -04 Tullinge-Tumba FF

 

  P9 60 M 10:10
22 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta
61 Albin Mattsson -05 Södertälje IF
63 Axel Björnsjö -06 Södertälje IF
79 Ludde Kjell Vosthenko -06 Södertälje IF
83 Melker Rosengren -05 Södertälje IF
95 Theo Alexandersson Öhnell -05 Södertälje IF
99 Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba FF
104 Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba FF

 

  P9 LÄNGD ZON 11:05
22 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta
61 Albin Mattsson -05 Södertälje IF
63 Axel Björnsjö -06 Södertälje IF
79 Ludde Kjell Vosthenko -06 Södertälje IF
83 Melker Rosengren -05 Södertälje IF
95 Theo Alexandersson Öhnell -05 Södertälje IF
99 Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba FF
104 Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba FF

 

  P9 KULA 2,0 10:30
22 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta
83 Melker Rosengren -05 Södertälje IF
99 Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba FF
104 Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba FF

 

  KVINNOR KULA 13:55
30 Anna Wikström -87 IFK Tumba
49 Fanny Roos -95 Ljungby FiK

 

  KVINNOR DISKUS 15:30
30 Anna Wikström -87 IFK Tumba
49 Fanny Roos -95 Ljungby FiK
51 Emma Ljungberg -94 Nyköpings BIS
67 Emma Swärd -89 Södertälje IF
77 Linda Nilsson -93 Södertälje IF
110 Heidi Schmidt -93 Täby IS
112 Sandra Andersson -90 Ullevi FK
114 Sofia Larsson -88 Ullevi FK
115 Moa Eskilsson -93 Villstad GIF

 

  KVINNOR SPJUT 13:30
1 Emilia Amb -92 Bålsta IK
2 Linn Peura -97 Flens FS
3 Matilda Elfgaard -92 Habo FIF
13 Isabell Gradin -88 Hässelby SK
14 Karolina Ander -96 Hässelby SK
16 Ronja Eriksson -95 Hässelby SK
42 Sofie Davoust -94 IFK Tumba
47 Amelie Gustafsson -88 Katrineholm SK
82 Marika Kiviniemi -97 Södertälje IF F17

 

  F15 80 M 11:45
19 Elvira Godines IF Linnéa
54 Hannah Spennare -00 Solna FK

 

  F15 HÖJD 11:40
36 Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba

 

  F15 KULA 3,0 12:55
36 Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba

 

  F15 SPJUT 500 11:35
36 Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba

 

  F13 60 M 11:15
6 Julia Fernando Hammarby IF
17 Disa Chin-Nygårds -02 IF Linnéa
43 Terese Ackeberg -01 IFK Tumba
66 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF
76 Leo Jagic -01 Södertälje IF
80 Madelene Olsson -02 Södertälje IF
86 Petronella Crona -02 Södertälje IF
88 Sajra Zolota -02 Södertälje IF
90 Sara Reuterswärd -02 Södertälje IF
92 Signe Svensson Södertälje IF
93 Simone Salida -02 Södertälje IF
96 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF
116 Angelina Rydensjö -01 Ärla IF
119 Johanna Michels -01 Ärla IF

 

  F13 800 M 13:55
6 Julia Fernando Hammarby IF
66 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF
96 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF
116 Angelina Rydensjö -01 Ärla IF
117 Emilia Rydensjö -02 Ärla IF
119 Johanna Michels -01 Ärla IF

 

  F13 HÖJD 11:40
6 Julia Fernando Hammarby IF
17 Disa Chin-Nygårds -02 IF Linnéa
33 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba
35 Fanny Schmützer -01 IFK Tumba
37 Jennie Eliasson -01 IFK Tumba
39 Linnéa Molander -01 IFK Tumba
43 Terese Ackeberg -01 IFK Tumba
84 Moa Wiik -03 Södertälje IF
117 Emilia Rydensjö -02 Ärla IF

 

  F13 LÄNGD ZON 10:00
6 Julia Fernando Hammarby IF
17 Disa Chin-Nygårds -02 IF Linnéa
20 Nova Santunione -01 IF Linnéa
39 Linnéa Molander -01 IFK Tumba
43 Terese Ackeberg -01 IFK Tumba
53 Anna Solomina -01 Solna FK
56 Mikaela Berhane -02 Solna FK
66 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF
76 Leo Jagic -01 Södertälje IF
80 Madelene Olsson -02 Södertälje IF
86 Petronella Crona -02 Södertälje IF
88 Sajra Zolota -02 Södertälje IF
90 Sara Reuterswärd -02 Södertälje IF
92 Signe Svensson Södertälje IF
93 Simone Salida -02 Södertälje IF
96 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF
116 Angelina Rydensjö -01 Ärla IF
117 Emilia Rydensjö -02 Ärla IF
119 Johanna Michels -01 Ärla IF

 

  F13 KULA 2,0 12:55
5 Embla Wihk -02 Hammarby IF
6 Julia Fernando Hammarby IF
33 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba
34 Evelina Sjöström -02 IFK Tumba
35 Fanny Schmützer -01 IFK Tumba
45 Victoria Ichu -01 IFK Tumba
80 Madelene Olsson -02 Södertälje IF
93 Simone Salida -02 Södertälje IF
96 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF

 

  F13 SPJUT 400 10:50
5 Embla Wihk -02 Hammarby IF
33 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba
34 Evelina Sjöström -02 IFK Tumba
35 Fanny Schmützer -01 IFK Tumba
37 Jennie Eliasson -01 IFK Tumba
45 Victoria Ichu -01 IFK Tumba
88 Sajra Zolota -02 Södertälje IF
96 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF

 

  F11 60 M 10:50
18 Edda Chin Nygårds IF Linnéa
21 Stella Santunione -03 IF Linnéa
23 Maja Lundh -04 IFK Gnesta
24 Sara Nyman -04 IFK Gnesta
28 Nelly Schmützer -04 IFK Tumba
32 Ebba Andersson-Ståhl -03 IFK Tumba
64 Ella Löwstedt -04 Södertälje IF
73 Jelena Durisic -04 Södertälje IF
84 Moa Wiik -03 Södertälje IF
97 Hanna Blom -04 Trosa IF
98 Signe Blom -04 Trosa Vagnhärad SK
102 Elsa Boye -04 Tullinge-Tumba FF
118 Filippa Rydensjö -04 Ärla IF

 

  F11 400 M 11:50
21 Stella Santunione -03 IF Linnéa
32 Ebba Andersson-Ståhl -03 IFK Tumba
55 Linnea Samuelsson -03 Solna FK
73 Jelena Durisic -04 Södertälje IF
101 Amanda Johansson -03 Tullinge-Tumba FF
111 Olivia Hofman -04 Täby IS
118 Filippa Rydensjö -04 Ärla IF

 

  F11 LÄNGD ZON 13:15
8 Rebecka Hallert -96 Hellas FiK
18 Edda Chin Nygårds IF Linnéa
21 Stella Santunione -03 IF Linnéa
23 Maja Lundh -04 IFK Gnesta
24 Sara Nyman -04 IFK Gnesta
28 Nelly Schmützer -04 IFK Tumba
55 Linnea Samuelsson -03 Solna FK
64 Ella Löwstedt -04 Södertälje IF
73 Jelena Durisic -04 Södertälje IF
97 Hanna Blom -04 Trosa IF
98 Signe Blom -04 Trosa Vagnhärad SK
101 Amanda Johansson -03 Tullinge-Tumba FF
102 Elsa Boye -04 Tullinge-Tumba FF
111 Olivia Hofman -04 Täby IS
118 Filippa Rydensjö -04 Ärla IF

 

  F11 KULA 2,0 11:35
23 Maja Lundh -04 IFK Gnesta
24 Sara Nyman -04 IFK Gnesta
28 Nelly Schmützer -04 IFK Tumba
64 Ella Löwstedt -04 Södertälje IF
73 Jelena Durisic -04 Södertälje IF
84 Moa Wiik -03 Södertälje IF

 

  F9 60 M 10:35
4 Alexandra Forsberg Hammarby IF
62 Amanda Sandberg -06 Södertälje IF
71 Freja Marcher -06 Södertälje IF
74 Jovana Durisic -06 Södertälje IF
78 Love Noreland -06 Södertälje IF
81 Maja Bergqvist -05 Södertälje IF
103 Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF
109 Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba FF

 

  F9 LÄNGD ZON 10:00
4 Alexandra Forsberg Hammarby IF
62 Amanda Sandberg -06 Södertälje IF
71 Freja Marcher -06 Södertälje IF
74 Jovana Durisic -06 Södertälje IF
78 Love Noreland -06 Södertälje IF
81 Maja Bergqvist -05 Södertälje IF
103 Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF
109 Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba FF

 

  F9 KULA 2,0 10:55
4 Alexandra Forsberg Hammarby IF
62 Amanda Sandberg -06 Södertälje IF
71 Freja Marcher -06 Södertälje IF
74 Jovana Durisic -06 Södertälje IF
78 Love Noreland -06 Södertälje IF
81 Maja Bergqvist -05 Södertälje IF
103 Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF
109 Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba FF

 

  F7 60 M 11:35
26 Thea Nyman -08 IFK Gnesta
65 Elsa Bergqvist -07 Södertälje IF
94 Tea Noreland -07 Södertälje IF
100 Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba FF

 

  F7 LÄNGD ZON 11:55
26 Thea Nyman -08 IFK Gnesta
65 Elsa Bergqvist -07 Södertälje IF
94 Tea Noreland -07 Södertälje IF
100 Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba FF
108 Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba FF
Uppdaterad: 26 MAJ 2015 20:56 Skribent: Andreas Thornell

Postadress:
Södertälje IF - Friidrott
Friidrottsektionen, Idrottsvägen 3
15240 Södertälje

Kontakt:
Tel: 0722500557
E-post: friidrott@sodertalje...

Se all info