Hoppa till sidans innehåll

Startlista 2016


Startlista Kringelspelen 2016-06-06


  MÄN KULA 14.45
49
Arwid Koskinen -92 Huddinge AIS friidrott
127
Jeffrey Ige -83 Huddinge AIS friidrott
141
Tim Wunger Uppsala IF

 


  MÄN DISKUS 16.45
14
Jussi Kiviniemi -93 Södertälje IF
15
Ramon Gabrail -95 Södertälje IF
45
Axel Härstedt -87 MAI
139
Micael Ljungberg -92 Nyköpings BIS

 


  MÄN SPJUT 14.00
17
Sami Peltomäki -91 Finland
18
Gabriel Wallin -81 Södertälje IF
19
Fredrik Andersson -93 Södertälje IF
27
Ingmar Veinberg -82 Spårvägens FK
38
Tomas Lundberg -95 IFK Lidingö
47
Jiannis Smalios -87 KFUM Örebro Friidrott
48
Theodor Thor -93 KFUM Örebro Friidrott
114
Björn Brink -91 Hammarby IF

 


  P19 KULA 6,0 14.45
44
Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS friidrott

 


  P19 DISKUS 1,75 16.45
16
Oscar Gustafsson -97 Södertälje IF
44
Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS friidrott

 


  P19 SPJUT 14.00
20
Jacob Samuelsson -98 Hässelby SK

 


  P17 KULA 5,0 14.45
133
Sebastian Löschner -00 Huddinge AIS friidrott

 


  P17 SPJUT 700 14.00
129
Carl Widenholm -00 Hellas

 


  P15 80 M 13.30
70
Josh Routh -02 Tullinge-Tumba friidrott

 


  P15 SPJUT 600 11.15
54
Nicholas Wright -01 Södertälje IF

 


  P13 60 M 12.15
72
Kenan Kuru -04 Tullinge-Tumba friidrott
90
Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF

 


  P13 800 M 14.15
3
Linus Jansson -04 SLK-Oxelösund
72
Kenan Kuru -04 Tullinge-Tumba friidrott
90
Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF

 


  P13 LÄNGD ZON 11.15
72
Kenan Kuru -04 Tullinge-Tumba friidrott
90
Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF

 


  P13 KULA 3,0 10.00
71
Alexsander Lindroth -03 Tullinge-Tumba friidrott
90
Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF

 


  P11 60 M 11.00
61
Dean Larsson -06 IFK Tumba
73
Eric Lifvrand -05 Tullinge-Tumba friidrott
74
Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba friidrott
93
Axel Björnsjö -06 Södertälje IF
103
Adam Hesselvall -06 Södertälje IF
109
Axel Rydstedt -05 Södertälje IF
126
Jocke Svensson -06 Södertälje IF

 


  P11 400 M 14.30
61
Dean Larsson -06 IFK Tumba
74
Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba friidrott
75
Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba friidrott
103
Adam Hesselvall -06 Södertälje IF
126
Jocke Svensson -06 Södertälje IF

 


  P11 LÄNGD ZON 12.45
35
Kim Söderberg -05 Enköpings AIF
61
Dean Larsson -06 IFK Tumba
73
Eric Lifvrand -05 Tullinge-Tumba friidrott
74
Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba friidrott
75
Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba friidrott
93
Axel Björnsjö -06 Södertälje IF
103
Adam Hesselvall -06 Södertälje IF
109
Axel Rydstedt -05 Södertälje IF

 


  P11 KULA 2,0 10.00
35
Kim Söderberg -05 Enköpings AIF
61
Dean Larsson -06 IFK Tumba
73
Eric Lifvrand -05 Tullinge-Tumba friidrott
74
Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba friidrott
75
Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba friidrott
93
Axel Björnsjö -06 Södertälje IF
103
Adam Hesselvall -06 Södertälje IF

 


  P9 60 M 12.00
2
Anton Teern -07 Södertälje IF
31
Felix Sundell Åneby -07 Tullinge-Tumba friidrott
42
Melvin Nilsson -07 Turebergs FK
55
Elias Wastholm -07 Tullinge-Tumba friidrott
56
Edvin Stenbjörn -07 Tullinge-Tumba friidrott
62
Linus Forsell -08 IFK Tumba
76
Alvin Ohlsson -08 Tullinge-Tumba friidrott
77
Leo Zand -08 Tullinge-Tumba friidrott
78
Oliver Bergfoth -08 Tullinge-Tumba friidrott
96
Theo Zetterberg -07 Södertälje IF
97
Benjamin Andersson -08 Södertälje IF
102
Oscar Carlén -08 Södertälje IF
122
Viktor Bergin -07 Enköpings AIF
125
Alve Thurgren -07 IFK Tumba

 


  P9 LÄNGD ZON 12.45
2
Anton Teern -07 Södertälje IF
31
Felix Sundell Åneby -07 Tullinge-Tumba friidrott
42
Melvin Nilsson -07 Turebergs FK
55
Elias Wastholm -07 Tullinge-Tumba friidrott
56
Edvin Stenbjörn -07 Tullinge-Tumba friidrott
62
Linus Forsell -08 IFK Tumba
76
Alvin Ohlsson -08 Tullinge-Tumba friidrott
77
Leo Zand -08 Tullinge-Tumba friidrott
78
Oliver Bergfoth -08 Tullinge-Tumba friidrott
96
Theo Zetterberg -07 Södertälje IF
97
Benjamin Andersson -08 Södertälje IF
102
Oscar Carlén -08 Södertälje IF
122
Viktor Bergin -07 Enköpings AIF
125
Alve Thurgren -07 IFK Tumba

 


  P9 KULA 2,0 11.00
2
Anton Teern -07 Södertälje IF
31
Felix Sundell Åneby -07 Tullinge-Tumba friidrott
42
Melvin Nilsson -07 Turebergs FK
55
Elias Wastholm -07 Tullinge-Tumba friidrott
56
Edvin Stenbjörn -07 Tullinge-Tumba friidrott
62
Linus Forsell -08 IFK Tumba
76
Alvin Ohlsson -08 Tullinge-Tumba friidrott
77
Leo Zand -08 Tullinge-Tumba friidrott
78
Oliver Bergfoth -08 Tullinge-Tumba friidrott
96
Theo Zetterberg -07 Södertälje IF
97
Benjamin Andersson -08 Södertälje IF
102
Oscar Carlén -08 Södertälje IF
122
Viktor Bergin -07 Enköpings AIF
125
Alve Thurgren -07 IFK Tumba

 


  P7 60 M 11.15
39
Anton Gräns -09 Tullinge-Tumba friidrott
40
Folke Duhlin -09 Tullinge-Tumba friidrott
43
Noel Nilsson -09 Turebergs FK
58
Alf Bäckström -09 Tullinge-Tumba friidrott
87
August Riddersporre -10 Tullinge-Tumba friidrott

 


  P7 LÄNGD ZON 10.00
39
Anton Gräns -09 Tullinge-Tumba friidrott
40
Folke Duhlin -09 Tullinge-Tumba friidrott
43
Noel Nilsson -09 Turebergs FK
58
Alf Bäckström -09 Tullinge-Tumba friidrott
87
August Riddersporre -10 Tullinge-Tumba friidrott

 


  KVINNOR KULA 14.45
51
Sara Lennman -96 Katrineholms SK
53
Trine Mulbjerg -90 Danmark

 


  KVINNOR DISKUS 15.15
10
Sofia Larsson -88 Ullevi FK
11
Katri Hirvonen -90 Finland
12
Emma Swärd -89 Södertälje IF
13
Fanny Öhrn-Selahn -95 Södertälje IF
24
Erica Larsson -90 Falkenbergs IK
50
Julia Viberg -92 Spårvägens FK
52
Kathrin Bebe -91 Danmark
57
Heidi Schmidt -93 Spårvägens FK
140
Lydia Sundin -94 IFK Mora

 


  KVINNOR SPJUT 12.45
1
Malin Haglund -88 Ullevi FK
5
Elisabeth Höglund -90 IF Göta Karlstad
21
Sofi Flink -95 Västerås IK
22
Heidi Nokelainen -90 Finland
37
Linn Peura -97 Råby-Rekarne FIF
46
Carolin Näslund -98 SK Bore
89
Amelie Gustafsson -88 Katrineholms SK

 


  F19 DISKUS 1,0 15.15
32
Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba
134
Lovisa Sjöstrand -97 IF Castor

 


  F19 SPJUT 600 12.45
23
Elin Ånger -98 Söderhamn IF

 


  F17 DISKUS 1,0 15.15
33
Malin Eriksson -00 IFK Tumba

 


  F15 80 M 13.30
111
Ebba Melin -02 Katrineholms SK
113
Emelie Forsberg -02 Södertälje IF
117
Sajra Zolota -02 Södertälje IF

 


  F15 800 M 14.15
113
Emelie Forsberg -02 Södertälje IF
121
Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF

 


  F15 HÖJD 10.00
111
Ebba Melin -02 Katrineholms SK
115
Lea Jogic -01 Södertälje IF

 


  F15 KULA 3,0 12.45
111
Ebba Melin -02 Katrineholms SK
115
Lea Jogic -01 Södertälje IF
119
Simone Salida -02 Södertälje IF
121
Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF

 


  F15 SPJUT 500 11.15
111
Ebba Melin -02 Katrineholms SK
113
Emelie Forsberg -02 Södertälje IF
119
Simone Salida -02 Södertälje IF
121
Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF

 


  F13 60 M 12.15
80
Anelia Danielsson -04 Tullinge-Tumba friidrott
88
Signe Blom -04 Trosa Vagnhärad
110
Alice Abrahamsson -03 Södertälje IF
120
Tara Sam -03 Södertälje IF

 


  F13 800 M 14.15
66
Alva Königsson -03 Tullinge-Tumba friidrott
79
Amanda Johansson -03 Tullinge-Tumba friidrott
106
Anna Hjertaker -04 Södertälje IF

 


  F13 HÖJD 10.00
79
Amanda Johansson -03 Tullinge-Tumba friidrott
116
Moa Wiik -03 Södertälje IF
120
Tara Sam -03 Södertälje IF

 


  F13 LÄNGD ZON 11.15
66
Alva Königsson -03 Tullinge-Tumba friidrott
88
Signe Blom -04 Trosa Vagnhärad
120
Tara Sam -03 Södertälje IF

 


  F13 KULA 2,0 12.45
108
Ella Löwstedt -04 Södertälje IF
110
Alice Abrahamsson -03 Södertälje IF
116
Moa Wiik -03 Södertälje IF

 


  F13 SPJUT 400 11.15
116
Moa Wiik -03 Södertälje IF

 


  F11 60 M 11.30
6
Julia Svensson -06 IFK Tumba
7
Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba friidrott
25
Maja Bergqvist -05 Södertälje IF
34
Alexandra Vanourek -06 Enköpings AIF
64
Ellen Forsell -06 IFK Tumba
65
Cornelia Ichu -06 IFK Tumba
67
Elina Holgersson Jokinen -06 IFK Tumba
68
Line Strand -06 IFK Tumba
69
Stina Bygdén -05 IFK Tumba
82
Ida Widlund -06 Tullinge-Tumba friidrott
83
Pritha Routh -06 Tullinge-Tumba friidrott
104
Selma Enmalm -06 Södertälje IF
105
Alma Gustafsson -05 Södertälje IF
132
Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS
136
Olivia Brolin -05 Tullinge-Tumba friidrott
137
Alice Larsson Lindmark -06 Tullinge-Tumba friidrott

 


  F11 400 M 14.45
25
Maja Bergqvist -05 Södertälje IF
64
Ellen Forsell -06 IFK Tumba
68
Line Strand -06 IFK Tumba
69
Stina Bygdén -05 IFK Tumba
81
Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba friidrott
82
Ida Widlund -06 Tullinge-Tumba friidrott
105
Alma Gustafsson -05 Södertälje IF
132
Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS
137
Alice Larsson Lindmark -06 Tullinge-Tumba friidrott

 


  F11 LÄNGD ZON 10.00
6
Julia Svensson -06 IFK Tumba
7
Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba friidrott
25
Maja Bergqvist -05 Södertälje IF
64
Ellen Forsell -06 IFK Tumba
67
Elina Holgersson Jokinen -06 IFK Tumba
68
Line Strand -06 IFK Tumba
69
Stina Bygdén -05 IFK Tumba
82
Ida Widlund -06 Tullinge-Tumba friidrott
104
Selma Enmalm -06 Södertälje IF
105
Alma Gustafsson -05 Södertälje IF
132
Evelina Orre Swärdborn -06 Nyköpings BIS
135
Freja Rehnborg Marcher -06 Södertälje IF
136
Olivia Brolin -05 Tullinge-Tumba friidrott
137
Alice Larsson Lindmark -06 Tullinge-Tumba friidrott

 


  F11 KULA 2,0 12.00
7
Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba friidrott
25
Maja Bergqvist -05 Södertälje IF
64
Ellen Forsell -06 IFK Tumba
65
Cornelia Ichu -06 IFK Tumba
67
Elina Holgersson Jokinen -06 IFK Tumba
68
Line Strand -06 IFK Tumba
104
Selma Enmalm -06 Södertälje IF
105
Alma Gustafsson -05 Södertälje IF
137
Alice Larsson Lindmark -06 Tullinge-Tumba friidrott

 


  F9 60 M 10.30
8
Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba friidrott
9
Hedvig Gunnerhed -07 Tullinge-Tumba friidrott
26
Elsa Bergqvist -07 Södertälje IF
28
Maija Gräns -07 Tullinge-Tumba friidrott
29
Estelle Lifvrand -07 Tullinge-Tumba friidrott
30
Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba friidrott
36
Elin Westergren -07 Mälarö SOK
63
Maja Holgersson Jokinen -08 IFK Tumba
84
Elma Almlöf -08 Tullinge-Tumba friidrott
85
Cecilia Sandström -08 Tullinge-Tumba friidrott
86
Agnes Parmhed -08 Tullinge-Tumba friidrott
92
Erica Hjortsmarker -07 Södertälje IF
95
Ebba Persson -07 Södertälje IF
98
Lovisa Bohman -07 Södertälje IF
99
Klara From -07 Södertälje IF
100
Thea Mård -07 Södertälje IF
112
Beate Pott -07 Turebergs FK
123
Anna Bergin -07 Hammarby IF
128
Elsa Thelander -07 Nyköpings BIS
130
Tilda Karmaeus -07 Nyköpings BIS
131
Filippa Nilsson -07 Nyköpings BIS
138
Svea Enmalm -08 Södertälje IF

 


  F9 LÄNGD ZON 11.15
8
Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba friidrott
9
Hedvig Gunnerhed -07 Tullinge-Tumba friidrott
26
Elsa Bergqvist -07 Södertälje IF
28
Maija Gräns -07 Tullinge-Tumba friidrott
29
Estelle Lifvrand -07 Tullinge-Tumba friidrott
30
Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba friidrott
36
Elin Westergren -07 Mälarö SOK
63
Maja Holgersson Jokinen -08 IFK Tumba
84
Elma Almlöf -08 Tullinge-Tumba friidrott
85
Cecilia Sandström -08 Tullinge-Tumba friidrott
86
Agnes Parmhed -08 Tullinge-Tumba friidrott
92
Erica Hjortsmarker -07 Södertälje IF
95
Ebba Persson -07 Södertälje IF
98
Lovisa Bohman -07 Södertälje IF
99
Klara From -07 Södertälje IF
100
Thea Mård -07 Södertälje IF
112
Beate Pott -07 Turebergs FK
123
Anna Bergin -07 Hammarby IF
128
Elsa Thelander -07 Nyköpings BIS
130
Tilda Karmaeus -07 Nyköpings BIS
131
Filippa Nilsson -07 Nyköpings BIS
138
Svea Enmalm -08 Södertälje IF

 


  F9 KULA 2,0 13.30
8
Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba friidrott
9
Hedvig Gunnerhed -07 Tullinge-Tumba friidrott
26
Elsa Bergqvist -07 Södertälje IF
28
Maija Gräns -07 Tullinge-Tumba friidrott
29
Estelle Lifvrand -07 Tullinge-Tumba friidrott
30
Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba friidrott
36
Elin Westergren -07 Mälarö SOK
63
Maja Holgersson Jokinen -08 IFK Tumba
84
Elma Almlöf -08 Tullinge-Tumba friidrott
85
Cecilia Sandström -08 Tullinge-Tumba friidrott
86
Agnes Parmhed -08 Tullinge-Tumba friidrott
92
Erica Hjortsmarker -07 Södertälje IF
95
Ebba Persson -07 Södertälje IF
98
Lovisa Bohman -07 Södertälje IF
99
Klara From -07 Södertälje IF
100
Thea Mård -07 Södertälje IF
112
Beate Pott -07 Turebergs FK
123
Anna Bergin -07 Hammarby IF
128
Elsa Thelander -07 Nyköpings BIS
130
Tilda Karmaeus -07 Nyköpings BIS
131
Filippa Nilsson -07 Nyköpings BIS
138
Svea Enmalm -08 Södertälje IF

 


  F7 60 M 11.15
4
Vendela Dekreon -09 Eskilstuna Friidrott
41
Elsa Gunnerhed -10 Tullinge-Tumba friidrott
59
Aylin Sahin -09 Tullinge-Tumba friidrott
60
Pelin Sahin -10 Tullinge-Tumba friidrott
91
Rebecka Hjortsmarker -09 Södertälje IF
101
Nathalie Lazarev -09 Södertälje IF
107
Julia Sheltagh -09 Södertälje IF
118
Clara Westermark -09 Huddinge AIS friidrott
124
Stina Östholm -09 IFK Mariefred

 


  F7 LÄNGD ZON 10.00
4
Vendela Dekreon -09 Eskilstuna Friidrott
41
Elsa Gunnerhed -10 Tullinge-Tumba friidrott
59
Aylin Sahin -09 Tullinge-Tumba friidrott
60
Pelin Sahin -10 Tullinge-Tumba friidrott
91
Rebecka Hjortsmarker -09 Södertälje IF
101
Nathalie Lazarev -09 Södertälje IF
107
Julia Sheltagh -09 Södertälje IF
118
Clara Westermark -09 Huddinge AIS friidrott
124
Stina Östholm -09 IFK Mariefred
Uppdaterad: 17 MAJ 2017 21:00 Skribent: Per Söderqvist

Postadress:
Södertälje IF - Friidrott
Friidrottsektionen, Idrottsvägen 3
15240 Södertälje

Kontakt:
Tel: 0722500557
E-post: friidrott@sodertalje...

Se all info