Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2006


Resultatlista
Kringelspelen 2006-06-06
Södertälje IP
Arrangörer: Enhörna IF, Södertälje IF, IFK Södertälje
Tävlingsledare: Jonas Manole
Väder: Ca 15 grader, uppehåll med en regnskur mitt på dagen, uppklarnande på eftermiddagen
Ingen vindmätning i längd 
på 2-kamp och 3-kamp
2-kamp plac. plac. plac.
F7 2-kamp ( 99 o yngre )   poäng 60m vind 60m längd längd 2-kamp
Ida Thunberg -99 IK Stål 2 10,47 +2,54 1 2,95 1 1
Clara Dahlgren - 99 Södertälje IF 5 11,61 +2,44 2 2,61 3 2
Malin Eriksson -00 IFK Tumba 6 11,87 +1,58 4 2,64 2 3
Nomi Gunnarsson -99 Trosa IF 8 11,72 +2,44 3 2,39 5 4
Emilia Åström -99 Trosa IF 9 12,05 +2,44 5 2,55 4 5
Hilma Randen -00 Södertälje IF 12 12,23 +2,54 6 2,10 6 6
Anna Wettergren -99 IFK Tumba 17 12,64 +1,58 9 2,08 8 7
Nadine Liljeqvist -00 Trosa IF 20 12,45 +2,54 8 1,85 12 8
Sandra Shirpey -00 IFK Gnesta 21 13,18 +2,54 12 2,00 9 9
Ida Hermansson -00 IFK Gnesta 22 12,98 +2,44 11 1,87 11 10
Nikita Brandtberg -00 Trosa IF 24 13,28 +2,54 14 1,88 10 11
Lina Forsström -00 IFK Tumba 26 12,90 +1,58 10 1,61 16 12
Sandra Hallemark-00 Södertälje IF 31 13,22 +1,58 13 1,53 18 13
Elin Ohlsson -99 IFK Gnesta 31 13,97 +2,44 16 1,64 15 14
Natalie Grossman -00 Trosa IF 31 14,32 +2,44 17 1,65 14 15
Denise Grossman -00 Trosa IF 31 15,06 +2,54 18 1,71 13 16
Elin Jansson Trosa IF 32 13,40 +1,58 15 1,55 17 17
2-kamp plac. plac. plac.
P7 2-kamp ( 99 o yngre )   poäng 60 m vind 60m längd längd 2-kamp
Tomas dellerud-00 IFK Gnesta 4 12,82 +2,89 1 2,12 3 1
Daniel Ohlsson -99 IFK Gnesta 5 13,23 +2,89 4 2,34 1 2
Marckus Kuranen -99 Södertälje IF 7 13,10 +2,89 3 2,12 4 3
Markus Jakum -00 Södertälje IF 7 12,93 +2,89 2 2,05 5 4
Petter Norss -99 Södertälje IF 7 13,43 +2,89 5 2,16 2 5
3-kamp plac. plac. plac. plac.
F9 3-kamp ( 97-98 )   poäng 60 m vind 60 m längd längd boll (300) boll 3-kamp
Julia Åström -97 Trosa IF 3 9,54 +1,04 1 3,70 1 21,24 1 1
Josefin Hjulström -97 IFK Tumba 11 9,72 +2,47 2 3,37 2 13,74 7 2
Felizia Ljungqvist -97 IFK Tumba 11 10,37 +2,47 3 3,33 3 15,02 5 3
Emma Nylén Bromma IF 24 11,02 +2,47 7 2,93 13 15,71 4 4
Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 26 10,64 +3,72 4 3,08 8 11,04 14 5
Josefin Svensson -98 Trosa IF 27 10,92 +2,47 13 2,65 12 17,54 2 6
Näva Gunnarsson -97 Trosa IF 28 10,81 +1,04 6 2,93 10 11,63 12 7
Moa Pettersson -97 IFK Tumba 28 10,38 +3,72 10 2,76 5 11,46 13 8
Mathilda Eriksson -97 IFK Tumba 31 10,37 +3,72 9 2,81 4 10,43 18 9
Rebecca Kronvall Niño de Guzman -97 Södertälje IF 32 10,60 +2,59 8 2,82 7 10,57 17 10
Alida Ramde´n -97 Södertälje IF 33 11,15 +2,59 11 2,69 14 13,58 8 11
Hedda Brixmark -97 IFK Gnesta 38 10,92 +1,04 12 2,67 11 11,03 15 12
Johanna Karlsson-Lindblom -97 IFK Gnesta 42 10,69 +1,82 5 3,06 9 8,78 28 13
Ida Lund -97 Södertälje IF 46 11,28 +2,59 18 2,49 17 11,65 11 14
Ida Wettergren -97 IFK Tumba 47 11,16 +3,72 28 2,26 16 16,95 3 15
Alexandra Ohlsson -98 IFK Gnesta 48 11,16 +1,82 23 2,41 15 11,71 10 16
Mathilda Lundgren -97 IFK Gnesta 53 10,57 +1,82 20 2,48 6 8,90 27 17
Pauline Johansson -97 IFK Tumba 55 11,71 +2,47 14 2,64 25 11,02 16 18
Karin Andersson -98 Södertälje IF 58 11,81 +2,59 22 2,44 27 11,79 9 19
Josefin Flink -97 IFK Gnesta 58 11,30 +1,04 15 2,63 18 9,01 25 20
Lovisa Arnstad Hoff -97 Trosa IF 64 12,28 +2,47 26 2,37 32 13,85 6 21
Malva Andersson -98 IFK Gnesta 64 11,53 +1,82 17 2,50 21 9,00 26 22
Isabelle Hansson -97 Södertälje IF 65 11,73 +2,59 16 2,50 26 9,29 23 23
Belinda Jangstad -97 Södertälje IF 67 11,54 +2,59 25 2,39 22 10,25 20 24
Celine Liljeqvist -98 Trosa IF 74 11,68 +1,04 21 2,48 24 8,35 29 25
Emma Jansson -97 Trosa IF 75 11,49 +1,04 24 2,41 20 7,79 31 26
Cecilia Darby -98 IFK Märsta 77 11,86 +1,04 27 2,26 28 9,65 22 27
Sara Norberg -97 IFK Södertälje 83 15,68 +1,82 30 2,12 34 10,35 19 28
Angelica Gunnarsson IFK Södertälje 83 12,03 +1,82 29 2,22 30 9,20 24 29
Julia Ohlsson -97 IFK Gnesta 83 11,39 +1,04 34 1,96 19 7,80 30 30
Isa Ekström -98 IFK Gnesta 85 12,28 +1,82 31 2,06 33 9,83 21 31
Olivia Lysell -98 IFK Gnesta 93 11,99 +1,82 32 2,02 29 7,78 32 32
Denina Johansson -98 IFK Tumba 97 12,20 +2,47 33 1,99 31 4,34 33 33
Frida Junegard -97 IFK Tumba - 11,59 +3,72 19 2,49 23 Ej start -
3-kamp plac. plac. plac. plac.
P9 3-kamp ( 97-98 )   poäng 60m vind 60 m längd längd boll (300) boll 3-kamp
Gustav Molander -97 IFK Tumba 6 10,11 +1,44 1 3,40 1 21,78 4 1
Andreas Jakum -97 Södertälje IF 10 10,76 +1,34 4 2,89 3 22,21 3 2
Håcan Ekholm -97 Huddinge AIS 12 10,63 +1,44 3 3,22 2 17,99 7 3
Henrik Sandstedt -97 Södertälje IF 18 11,05 +1,44 8 2,83 4 19,6 6 4
Efrat Rohyo-96 Södertälje IF 19 10,97 +1,34 7 2,76 7 21,06 5 5
Gustav Room -98 Södertälje IF 20 11,42 +1,34 12 2,76 6 23,17 2 6
Maxime Rundström -98 Södertälje IF 21 10,40 +1,44 2 2,70 8 12,67 11 7
Elis Lidberg -97 Södertälje IF 23 10,78 +1,34 5 2,68 9 16,74 9 8
Adam Lidberg -97 Södertälje IF 26 10,95 +1,44 6 2,45 12 17,55 8 9
David Svensson -98 IFK Tumba 26 11,07 +1,34 9 2,80 5 12,08 12 10
Jon Sundelöf -97 Södertälje IF 32 11,22 +1,44 11 2,65 11 15,36 10 11
Pontus Åhman IFK Södertälje 11,13 +1,34 10 2,65 10
Jonas Eriksson IFK Södertälje 11,79 +1,34 13
Erik Forsström -97 IFK Tumba 25,31 1
F11 60m - heat 1 - vind + 4,21 res.
Hannah Rossland -95 IFK Tumba 9,02
Sofia Wickström -96 Södertälje IF 9,43
Sofia Maiorana -96 IFK Gnesta 10,06
Frida Nilsson -95 Södertälje IF 10,35
Elin Helgesson -96 IFK Tumba 10,66
Li Ahlborg -95 Södertälje IF 11,00
F11 60m - heat 2 - vind + 0,66
Julia Andersson -96 IFK Gnesta 9,74
Elin Sandqvist IFK Södertälje 10,02
Stina Norss -96 Södertälje IF 11,18
Ellen Eriksson IFK Södertälje 11,47
F11 60m - heat 3 - vind + 2,10
Michaela Nitz -96 IFK Märsta 9,51
Emma Darby -95 IFK Märsta 9,81
Josefine Johnsson -96 IFK Gnesta 10,00
Fanny Blomgren -96 IFK Gnesta 10,15
Karina Ternovaja -96 Södertälje IF 10,31
Moa Fredin -96 IFK Gnesta 10,74
Astrid Dellerud -96 IFK Gnesta 10,75
F11 60m - Final - vind + 2,02
Hannah Rossland -95 IFK Tumba 9,15
Julia Andersson -96 IFK Gnesta 9,67
Michaela Nitz -96 IFK Märsta 9,69
Josefine Johnsson -96 IFK Gnesta 9,95
Sofia Maiorana -96 IFK Gnesta 10,12
Fanny Blomgren -96 IFK Gnesta 10,17
Elin Sandqvist IFK Södertälje 10,21
Elin Helgesson -96 IFK Tumba 10,76
F11 400m
Sofia Wickström -96 Södertälje IF 1.13,85
Michaela Nitz -96 IFK Märsta 1.14,47
Sofia Maiorana -96 IFK Tumba 1.19,05
Hannah Rossland -95 IFK Tumba 1.20,01
Frida Nilsson -95 Södertälje IF 1.21,29
Julia Andersson -96 IFK Gnesta 1.22,84
Emma Darby -95 IFK Märsta 1.23,57
Josefine Johnsson -96 IFK Gnesta 1.28,58
Fanny Blomgren -96 IFK Gnesta 1.31,16
Stina Norss -96 Södertälje IF 1.32,66
Astrid Dellerud -96 IFK Gnesta 1.38,30
Elin Helgesson -96 IFK Tumba 1.47,23
F 11 längd zon vind vind
Sofia Wickström -96 Södertälje IF 4,05 +2,08 3,93 +1,72
Hannah Rossland -95 IFK Tumba 3,74 +2,55 3,73 +1,35
Michaela Nitz -96 IFK Märsta 3,68 +2,52
Matilda Carlström -95 Trosa IF 3,45 +3,76 3,44 +1,05
Julia Andersson -96 IFK Gnesta 3,42 +1,64
Elin Helgesson -96 IFK Tumba 3,37 +1,62
Elin Sandqvist IFK Södertälje 3,35 +1,76
Emma Darby -95 IFK Märsta 3,33 +2,60 3,28 +1,99
Sofia Maiorana -96 IFK Tumba 3,24 +1,66
Fanny Blomgren -96 IFK Gnesta 3,19 +1,49
Josefine Johansson -96 IFK Gnesta 3,17 +2,51 3,09 +1,51
Karina Ternovaja -96 Södertälje IF 3,06 +2,48 2,92 +1,41
Tove Berg -95 Trosa IF 3,05 +3,01
Astrid Dellerud -96 IFK Gnesta 3,04 +2,78 2,80 +1,99
Stina Norss -96 Södertälje IF 3,03 +1,94
Frida Nilsson -95 Södertälje IF 2,88 +4,11
Moa Fredin -96 IFK Gnesta 2,61 +1,27
Li Ahlborg -95 Södertälje IF 2,22 +2,22 2,16 +1,52
Ellen Eriksson IFK Södertälje 2,18 +1,48
F 11 kula 2kg
Michaela Nitz -96 IFK Märsta 7,17
Emma Darby -95 IFK Märsta 6,78
Li Ahlborg -95 Södertälje IF 6,72
Moa Fredin -96 IFK Gnesta 6,18
Frida Nilsson -95 Södertälje IF 5,80
Elin Helgesson -96 IFK Tumba 5,72
Karina Ternovaja -96 Södertälje IF 4,64
P11 60m - heat 1 - vind + 1,61
Eric Sorcini Huddinge AIS 9,93
Joakim Andén -96 Södertälje IF 10,29
Henrik Hanö  -95 Södertälje IF 10,52
Jimmy Harrysson -95 Södertälje IF 11,01
Justus Sundelöf -95 Södertälje IF 11,30
P11 60m - heat 2 - vind + 1,83
Calle Moskuvaara -95 Huddinge AIS 9,37
Anton Österlund -95 IFK Tumba 9,39
Ted Henningsson-96 IFK Södertälje 10,19
Simon W IFK Tumba 10,39
David Sjöberg IFK Tumba 10,73
William Ekström -95 IFK Gnesta 11,04
Jimmy Nilsson IFK Södertälje 11,32
P11 60m - Final - vind + 1,96
Calle Moskuvaara -95 Huddinge AIS 9,42
Anton Österlund -95 IFK Tumba 9,46
Eric Sorcini Huddinge AIS 9,94
Ted Henningsson-96 IFK Södertälje 10,00
Joakim Andén -96 Södertälje IF 10,10
Henrik Hanö  -95 Södertälje IF 10,33
Simon W IFK Tumba 10,59
David Sjöberg IFK Tumba 10,73
P11 400m
Calle Moskuvaara -95 Huddinge AIS 1.11,83
Joakim Andén -96 Södertälje IF 1.14,37
Ted Henningsson-96 IFK Södertälje 1.17,29
Justus Sundelöf -95 Södertälje IF 1.28,67
Jimmy Harrysson -95 Södertälje IF 1.37,18
P 11 längd zon ( okänd vind )
Calle Moskuvaara -95 Huddinge AIS 3,71
Anton Österlund -95 IFK Tumba 3,67
Joakim Andén -96 Södertälje IF 3,20
Ted Henningssson-96 IFK Södertälje 3,12
Henrik Hanö  -95 Södertälje IF 3,03
Simon Wildbore-96 IFK Tumba 2,95
Justus Sundelöf -95 Södertälje IF 2,90
William Ekström -95 IFK Gnesta 2,89
David Sjöberg-96 IFK Tumba 2,89
Jimmy Nilsson IFK Södertälje 2,86
Jimmy Harrysson -95 Södertälje IF 2,50
P 11 kula 2kg
Henrik Hanö  -95 Södertälje IF 6,66
William Ekström -95 IFK Gnesta 6,13
Joakim Andén -96 Södertälje IF 5,23
Simon Wildbore-96 IFK Tumba 5,19
Justus Sundelöf -95 Södertälje IF 4,60
Jimmy Harrysson -95 Södertälje IF 3,61
F12 60m - heat 1 - vind + 0,89
Maja Brüntesson -94 IFK Tumba 9,07
Emma Norss -94 Södertälje IF 9,08
Astrid Molander -94 IFK Tumba 9,10
Ida Ehrström -94 IFK Tumba 9,29
Linda Österberg -94 IFK Tumba 9,40
Sofia Davoust -94 IFK Tumba 9,41
F12 60m - heat 2 - vind + 1,46
Evelina Erlandsson -94 IFK Gnesta 8,92
Rebecca Sandqvist  IFK Södertälje 9,52
Matilda Gustafsson -94 IFK Gnesta 9,54
Emma Johansson IFK Södertälje 9,72
Daniela Tapia-Mendoza -94 Södertälje IF 9,97
Julia Jonasson -94 IFK Gnesta 9,99
F12 60m - heat 3 - vind + 1,17
Rebecka Wallroth Nordlander -94 Turebergs FK 9,03
Olivia Axelsson -94 Turebergs FK 9,63
Emma Hugnes -94 Turebergs FK 9,71
Filippa Arnstad -94 Trosa IF 9,94
F12 60m - Final - vind + 1,75
Evelina Erlandsson -94 IFK Gnesta 8,84
Maja Brüntesson -94 IFK Tumba 8,87
Rebecka Wallroth Nordlander -94 Turebergs FK 8,94
Emma Norss -94 Södertälje IF 9,04
Astrid Molander -94 IFK Tumba 9,11
Ida Ehrström -94 IFK Tumba 9,29
Sofie Davoust -94 IFK Tumba 9,49
F12 800m
Emma Norss -94 Södertälje IF 2.42,13
Daniela Tapia-Mendoza -94 Södertälje IF 2.43,86
Matilda Gustafsson -94 IFK Gnesta 2.49,74
Maja Brüntesson -94 IFK Tumba 2.49,82
Julia jonsson -94 IFK Gnesta 3.01,18
Emma Johansson IFK Södertälje 3.01,65
Anna Johansson -94 Södertälje IF 3.30,92
Ida Dahlgren -94 Södertälje IF Ej start
Sofie Davoust -94 IFK Tumba Ej start
Evelina Erlandsson -94 IFK Gnesta Ej start
F12 längd zon ( okänd vind )
Emma Norss -94 Södertälje IF 4,33
Rebecka Wallroth Nordlander -94 Turebergs FK 4,19
Astrid Molander -94 IFK Tumba 4,17
Ida Ehrström -94 IFK Tumba 4,13
Amanda Hermansson -94 IFK Gnesta 4,08
Emma Hugner Turebergs FK 3,76
Olivia Axelsson -94 Turebergs FK 3,75
Daniela Tapia-Mendoza -94 Södertälje IF 3,70
Emma Johansson IFK Södertälje 3,68
Elin Stålhammar -94 IFK Tumba 3,62
Rebecca Sandqvist  IFK Södertälje 3,59
Matilda Gustafsson -94 IFK Gnesta 3,56
Sofie Davoust -94 IFK Tumba 3,52
Filippa Arnstad -94 Trosa IF 3,47
Julia Jonasson -94 IFK Gnesta 2,97
Isabella Pekkarinnen Södertälje IF 2,92
F12 höjd
Ida Dahlgren -94 Södertälje IF 130
Elin Stålhammar -94 IFK Tumba 130
AmandaHermansson -94 IFK Gnesta 127
Rebecka Wallroth Nordlander -94 Turebergs FK 124
Emma Hugner Turebergs FK 115
Hannah Wallroth Nordlander -94 Turebergs FK 110
Ellen Eriksson IFK Södertälje 110
Rebecka Pettersson -94 Södertälje IF Ej start
Mollie Lindqvist -94 IFK Gnesta Ej start
F12 kula 2 kg
AmandaHermansson -94 IFK Gnesta 8,59
Rebecka Wallroth Nordlander -94 Turebergs FK 8,37
Ida Ehrström -94 IFK Tumba 8,30
Astrid Molander -94 IFK Tumba 8,28
Matilda Brandtberg -94 Trosa IF 8,02
Linda Österberg -94 IFK Tumba 7,77
Anna Johansson -94 Södertälje IF 6,76
Emma Hugnes-94 Turebergs FK 6,35
Sofie Davoust -94 IFK Tumba 6,17
Isabella Peckarinen Södertälje IF 5,80
Julia Jonasson -94 IFK Gnesta 5,46
Olivia Axelsson-94 Turebergs FK 5,34
P12 60m - heat 1 - vind + 1,47
Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 9,04
Dennis Lammi -94 IFK Södertälje 9,25
Emil Sorcini -94 Huddinge AIS 9,78
Oskar Jonsson -94 IFK Tumba 9,84
Elias Rohyo  -94 Södertälje IF 10,35
P12 60m - heat 2 - vind + 2,78
Axel Jacobsson -94 IFK Lidingö 8,78
Emil Maiorana -94 IFK Tumba 9,29
Victor Maiorana -94 IFK Tumba 9,47
Eddie Strand-94 SOIK Hellas 9,82
P12 60m - Final - vind + 1,69
Axel Jacobsson -94 IFK Lidingö 8,88
Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 9,08
Emil Maiorana IFK Tumba 9,27
Dennis Lammi -94 IFK Södertälje 9,35
Victor Maiorana IFK Tumba 9,39
Emil Sorcini -94 Huddinge AIS 9,90
P12 800m
Viktor Maiorana 94 IFK Tumba 2.42,16
Sebastian Kemi IFK Södertälje 2.49,87
Eddie Strand-94 SOIK Hellas 3.08,98
Elias Rohyo  -94 Södertälje IF 3.25,12
Emil Maiorana -94 IFK Tumba Ej start
Max Henningsson-94 IFK Södertälje Ej start
P12 längd zon vind vind
Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 4,23 +1,40
Axel Jacobsson-94 IFK Lidingö 4,21 +1,57
Emil Maiorana -94 IFK Tumba 3,90 +1,78
Eddie Strand-94 SOIK Hellas 3,52 +3,55 3,46 +1,51
Viktor Maiorana 94 IFK Tumba 3,44 +0,62
Max Henningsson-94 IFK Södertälje 3,41 +0,88
Elias Rohyo  -94 Södertälje IF 3,25 +3,31 3,03 +1,51
P12 höjd
Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 137
Emil Sorcini -94 Huddinge AIS 125
Elias Rohyo  -94 Södertälje IF 100
Ludvig Edén -95 Huddinge AIS Ej start
P12 kula 3 kg
Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 8,06
Oskar Jonsson -94 IFK Tumba 6,26
Elias Rohyo  -94 Södertälje IF 4,25
F13 80m vind + 1,65
Sara Rönnby -93 Södertälje IF 11,08
Linda Nilsson -93 Södertälje IF 11,58
Sofia Ryd -93 Södertälje IF 11,89
F13 800m
Johanna Busk -93 Enhörna IF 2.31,93
Sara Rönnby -93 Södertälje IF 2.45,32
Linda Nilsson -93 Södertälje IF 3.01,89
Sofia Ryd -93 Södertälje IF 3.20,38
F13 längd zon vind
Sara Rönnby -93 Södertälje IF 4,59 +1,60
Linda Nilsson -93 Södertälje IF 4,35 +1,98
Sofia Ryd -93 Södertälje IF 4,17 +1,12
F13 höjd
Linda Nilsson -93 Södertälje IF 137
Sofia Rydh Södertälje IF 119
F13 kula 2 kg
Sara Rönnby-93 Södertälje IF 8,55
Linda Nilsson -93 Södertälje IF 8,00
F13 spjut 400 g
Linda Nilsson -93 Södertälje IF 17,13
Sara Rönnby-93 Södertälje IF 13,79
Matilda Brandtberg -94 Trosa IF 12,14
Filippa Arnstad -94 Trosa IF 11,61
P13 80m vind + 1,65 sprang med F13
Fredrik Almén -93 Södertälje IF 13,42
P13 800m
Jonathan Ottosson -93 Enhörna IF 2.32,18
Sebastian Mustonen -93 Enhörna IF Ej start
Rasmus Söderberg -93 Enhörna IF Ej start
P13 höjd
Fredrik Almén -93 Södertälje IF 113
F15 100m - vind + 1,93
Olivia Särnbratt Fransson -92 Täby IS 13,17
Anna Jacobsson -92 IFK Lidingö 13,90
Elin Jönsson -92 Vallentuna 14,01
Sana Rehman IFK Tumba 14,46
Jessica Lammi -92 IFK Södertälje 15,89
Amelie Bjurenhed -91 IFK Lidingö Ej start
F15 800m
Fanny Beckström Mälarhöjden 2.31,75
Christina Hultman -91 Södertälje IF 2.33,59
Josefine Eriksson -92 Södertälje IF 2.33,96
Malin Pettersson -91 Södertälje IF 2.59,18
Iselin Bråthen -92 Enhörna IF Ej start
Sanna Mustonen -91 Enhörna IF Ej start
F15 längd vind
Olivia Särnbratt Fransson -92 Täby IS 4,31 -0,41
Anna Jacobsson -92 IFK Lidingö 4,21 -0,55
Cecilia Jonsson IFK Södertälje 3,87 -0,50
Malin Pettersson -91 Södertälje IF 3,44 -0,79
F15 höjd
Caroline Erlandsson -91 IFK Gnesta 156
Cecilia Jonsson IFK Södertälje 137
Linnéa Arnkärr -91 IFK Lidingö Ej start
F15 spjut 400 g
Sana Rehman IFK Tumba 23,66
P15 100m  vind + 2,38
Viktor Swärd -91 Södertälje IF 12,55
Björn-Erik Johansson -91 Södertälje IF 12,86
Björn Almström -91 IFK Lidingö 13,00
Gustav Linder -92 Södertälje IF 13,42
P15 1500m
Björn Brink -91 Hanvikens SK Ej start
P15 höjd
Björn-Erik Johansson -91 Södertälje IF 154
P15 spjut 600 g
Felix Sonebäck IFK Tumba 40,98
Björn Brink -91 Hanviken SK 33,38
Jonas Pesonen -92 IFK Gnesta 28,23
F17 100m  vind + 2,45
Elin Spetz -90 Södertälje IF 13,21
Emelina Soto -89 IFK Tumba 13,77
Martina Rossland -90 IFK Tumba 15,19
F17 800m
Sofia Swärd -89 Södertälje IF 2,38,28