Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2007


Kringelspelen 6/6 2007
Södertälje IP
Arrangör : Södertälje IF - Enhörna IF
Tävlingsledare : Jonas Manole
Väder : strålande solsken över 25º
2-kamp plac. plac. plac.
F7 2-kamp ( -00 o yngre )   poäng 60m vind 60m längd vind längd 2-kamp
Malin Eriksson -00 IFK Tumba 2 10,55 +0,56 1 2,86 +1,9 1 1
Ida Hermansson -00 IFK Gnesta 5 11,50 +0,45 3 2,75 saknas 2 2
Alva von Gerber -00 Huddinge AIS 9 11,71 +0,0 5 2,54 saknas 4 3
Wendy Swärd -00 IFK Gnesta 13 11,88 +0,0 6 2,46 -0,29 7 4
Emelie Svensson -00 IFK Tumba 15 11,65 +0,0 4 2,16 -2,1 11 5
Nikita Brandtberg -01 Trosa IF 15 12,00 +0,45 9 2,52 -0,16 6 6
Maja Gustavsson -00 Huddinge AIS 16 11,89 +0,0 7 2,34 +1,7 9 7
Johanna Turesson -00 IFK Gnesta 17 11,49 +0,56 2 1,99 +1,64 15 8
Wilma Sjöberg -01 Södertälje IF 17 12,70 +0,56 14 2,67 +1,0 3 9
Ellen Bergqvist -00 Södertälje IF 18 12,68 +0,0 13 2,53 +0,78 5 10
Sandra Shirpey -00 IFK Gnesta 18 11,92 +0,45 8 2,31 +0,95 10 11
Sofia Bore'n -00 Södertälje IF 23 12,46 +0,0 10 2,09 saknas 13 12
Jonna Geiryd -00 Huddinge AIS 23 12,47 +0,0 11 2,15 -0,1 12 13
Natali Lestaric -00 Huddinge AIS 26 12,61 +0,56 12 2,04 -0,27 14 14
Antonia Särnbratt-Fransson  Täby 32 13,42 +0,0 16 1,74 +0,72 16 15
Josefin Larsson -00 Södertälje IF 33 12,75 +0,56 15 1,58 +0,16 18 16
Lisa Hellman -02 Södertälje IF 34 13,86 +0,45 17 1,73 -1,12 17 17
Tilde Härtfelder -02 Södertälje IF ej 2-kamp 14,02 +0,45 18
Nora Johansson -00 Södertälje IF ej 2-kamp 2,42 +0,78 8
Hilma Ramden -00 Södertälje IF ej start
Carolin Jakum -02 Södertälje IF ej start
Maria Andersson -00 Södertälje IF ej start
Emily Södermalm -00 Huddinge AIS ej start
2-kamp plac. plac. plac.
P7 2-kamp ( -00 o yngre )   poäng 60 m vind 60m längd vind längd 2-kamp
Simon Bredin -00 Huddinge AIS 3 11,90 -0,41 2 2,65 +1,11 1 1
Markus Jakum -00 Södertälje IF 4 11,73 -0,41 1 2,49 +0,92 3 2
Ossian Hermansen -00 Södertälje IF 5 11,93 -0,41 3 2,60 +1,77 2 3
Adam Malm -00 IFK Gnesta 9 12,43 -0,41 5 2,45 +2,0 4 4
Hampus Alkgård  Huddinge AIS 10 12,24 -0,41 4 2,36 -0,22 6 5
Linus Malm -02 IFK Gnesta 13 13,70 -0,41 6 2,23 +1,13 7 6
Simon Björknäs -00 Södertälje IF ej 2-kamp 2,39 +0,94 5
3-kamp plac. plac. plac. plac.
F9 3-kamp ( 99-98 )   poäng 60 m vind 60 m längd vind längd boll (300) boll 3-kamp
Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 6 9,77 +0,0 1 3,43 +0,84 1 15,07 4 1
Elin Blomqvist -98 Södertälje IF 6 10,28 +0,0 2 3,39 +1,88 2 16,57 2 2
Louise Svensson -99 Flens FS 14 10,34 +0,77 3 3,18 -0,25 4 14,38 7 3
Johanna Hermansen Södertälje IF 23 10,69 +0,0 7 3,29 +1,76 3 11,72 13 4
Cecilia Darby -98 IFK Märsta 23 10,45 +0,77 4 2,99 -0,15 9 12,20 10 5
Dilona Kino -98 Södertälje IF 24 10,69 +0,77 6 2,76 +0,49 15 15,50 3 6
Malva Andersson -98 IFK Gnesta 26 11,05 +0,77 11 3,09 saknas 7 13,49 8 7
Emelie Ryd -98 Södertälje IF 31 10,55 +0,77 5 3,03 +0,89 8 9,44 18 8
Denina Johansson -98 IFK Tumba 32 10,70 +0,55 8 2,98 -0,18 10 11,68 14 9
Emilia Åström -99 Trosa IF 34 10,92 +0,0 10 2,46 +0,16 23 16,70 1 10
Nomi Gunnarsson -99 Trosa IF 34 11,30 +0,0 16 2,84 -1,18 12 14,58 6 11
Clara Dahlgren -99 Södertälje IF 36 11,23 +0,0 14 3,15 +0,79 5 9,72 17 12
Alexandra Ohlsson -98 IFK Gnesta 37 10,76 +0,77 9 2,74 -1,37 16 12,01 12 13
Isa Ekström -98 IFK Gnesta 40 11,41 +0,55 17 2,63 +0,31 18 14,77 5 14
Karin Andersson -98 Södertälje IF 47 11,08 +0,77 12 2,13 +0,77 26 12,71 9 15
Jennifer Ryd -98 Södertälje IF 56 11,20 +0,55 13 2,29 -0,89 24 8,95 19 16
Alva Bergqvist -98 Södertälje IF 57 11,55 +0,0 19 2,78 -1,04 14 6,16 24 17
Anna Örnfjäder -98 Södertälje IF 58 11,50 +0,55 18 2,18 -0,70 25 10,72 15 18
Ellen Carlsson -98 IFK Södertälje 58 11,79 +0,0 21 2,66 saknas 17 8,89 20 19
Elisabeth Weiss -98 IFK Tumba 62 11,67 +0,0 20 2,56 +0,45 21 8,26 21 20
Alicia Svensson -98 IFK Tumba 65 12,14 +0,55 23 2,63 -0,35 19 6,38 23 21
Mathilda Carlsson -99 IFK Södertälje 68 13,66 +0,0 25 1,53 +1,10 27 10,68 16 22
Linn Levenstam -98 Trosa IF 68 12,17 +0,0 24 2,55 saknas 22 7,16 22 23
Tess Davidsson -98 Södertälje IF ej 3-kamp 3,11 -0,33 6 12,15 11
Olivia Lysell -98 IFK Gnesta ej 3-kamp 11,27 +0,55 15 2,94 +1,22 11
Anna Wettergren -99 IFK Tumba ej 3-kamp 11,96 +0,77 22 2,81 +0,33 13
Jennifer Nilsson -98 IFK Södertälje ej 3-kamp 2,59 -1,08 20
3-kamp plac. plac. plac. plac.
P9 3-kamp ( 99-98 )   poäng 60m vind 60 m längd vind längd boll (300) boll 3-kamp
Jakob Samuelsson Hässelby SK 3 9,88 +0,52 1 3,65 -0,54 1 27,66 1 1
Fredrik Kihlblom -98 Huddinge AIS 12 10,16 +0,0 4 3,45 -0,12 2 18,03 6 2
David Svensson -98 IFK Tumba 14 10,09 +0,0 2 3,25 -0,16 3 14,03 9 3
Adam Lidberg -98 Södertälje IF 14 10,65 +0,0 6 3,10 -0,26 5 21,6 3 4
Alexander Starberg-Nääs Solna 06 18 10,55 +0,0 5 3,08 -0,77 6 17,37 7 5
Daniel Ohlsson -99 IFK Gnesta 19 11,5 +0,52 9 2,92 -1,07 8 23,11 2 6
Simon Schwarts IFK Gnesta 19 11,08 +0,52 7 2,94 +1,12 7 19,95 5 7
Pontus Blomgren -99 IFK Gnesta 24 11,99 +0,52 10 2,70 +1,39 10 20,68 4 8
Filip Starberg-Nääs Solna 06 25 11,26 +0,0 8 2,87 -0,46 9 17,09 8 9
Felix Wigren -99 Södertälje IF 33 12,03 +0,52 11 1,96 -0,72 12 12,30 10 10
Petter Norss -99 Södertälje IF 34 12,35 +0,0 12 2,56 +1,26 11 9,82 11 11
Arvid Sjöberg -98 Södertälje IF ej 3-kamp 10,14 +0,0 3 3,10 +0,58 4
Johannes Hermanssen -98 Södertälje IF ej start
Michael Amorillo -98 Södertälje IF ej start
Oda Boren -98 Södertälje IF ej start
plac.
F11 60m - heat 1 - vind +0,40 res.
1 Sofia Wickström -96 Södertälje IF 8,72
2 Julia Åström -97 Trosa IF 9,18
3 Julia Andersson -96 IFK Gnesta 9,73
4 Rebecca Kronvall Niño de Guzman -97 Södertälje IF 9,93
5 Näva Gunnarsson -97 Trosa IF 10,78 10,778
6 Mathilda Alkgård -97 Huddinge AIS 10,78 10,780
F11 60m - heat 2 - vind +0,36
1 Josefin Hjulström -97 IFK Tumba 9,27
2 Olivia Björklund -97 Huddinge AIS 9,52
3 Amanda Nilsson -96 Södertälje IF 9,64
4 Stina Rosenberg -97 Huddinge AIS 9,88
5 Nora Alashira -97 Flens FS 10,03
6 Sara Eberholm -96 Flens FS 10,16
F11 60m - heat 3 - vind +0,38
1 Matilda Tamm -96 Huddinge AIS 9,17
2 Moa Pettersson -97 IFK Tumba 9,54
3 Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 9,57
4 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 9,59
5 Fanny Blomgren -96 IFK Gnesta 9,68
6 Linn Peura -97 Flens FS 10,18
F11 60m - heat 4 - vind +0,65
1 Elin Fredriksson -96 Nynäshamn 9,25
2 Matilda Lindberg -97 Huddinge AIS 9,54
3 Elin Helgesson -96 IFK Tumba 10,21
4 Josefin Flink -97 IFK Gnesta 10,86
5 Angelina Carlsson-Löfstrand -97 IFK Gnesta 12,96
F11 60m - Final - vind + 0,0
1 Sofia Wickström -96 Södertälje IF 8,57
2 Julia Åström -97 Trosa IF 8,91
3 Matilda Tamm -96 Huddinge AIS 9,06
4 Josefin Hjulström -97 IFK Tumba 9,16
5 Elin Fredriksson -96 Nynäshamn 9,20
6 Olivia Björklund -97 Huddinge AIS 9,26
7 Moa Pettersson -97 IFK Tumba 9,53
8 Matilda Lindberg -97 Huddinge AIS 9,63
F11 längd zon vind res. vind
1 Matilda Tamm -96 Huddinge AIS 4,60 +1,19
2 Sofia Wickström -96 Södertälje IF 4,50 -0,80
3 Julia Åström -97 Trosa IF 4,18 -0,60
4 Olivia Björklund -97 Huddinge AIS 4,03 -1,26
5 Stina Rosenberg -97 Huddinge AIS 3,89 +2,93 3,86 +0,47
6 Rebecca Kronvall Niño de Guzman -97 Södertälje IF 3,86 +0,15
7 Josefin Hjulström -97 IFK Tumba 3,85 -0,41
8 Julia Andersson -96 IFK Gnesta 3,84 -0,75
9 Amanda Nilsson -96 Södertälje IF 3,80 +0,15
10 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 3,78 -0,58
11 Elin Fredriksson -96 Nynäshamn 3,72 -1,59
12 Fanny Blomgren -96 IFK Gnesta 3,67 -0,46 3,64 +1,42
13 Moa Pettersson -97 IFK Tumba 3,67 +1,10 3,60 -1,03
14 Elin Helgesson -96 IFK Tumba 3,64 -1,70
15 Näva Gunnarsson -97 Trosa IF 3,53 -0,74
16 Matilda Lindberg -97 Huddinge AIS 3,49 +1,95
17 Mathilda Alkgård -97 Huddinge AIS 3,46 +0,16
18 Sara Eberholm -96 Flens FS 3,35 -0,46 3,31 saknas
19 Linn Peura -97 Flens FS 3,35 -1,66 3,23 -1,06
20 Stina Norss -96 Södertälje IF 3,34 -1,10
21 Nora Alashira -97 Flens FS 3,25 -0,35
22 Josefin Flink -97 IFK Gnesta 2,97 -0,31
23 Ellen Hellberg -97 IFK Södertälje 2,75 -1,40
24 Erika Niiranen -97 IFK Gnesta 2,22 saknas 2,09 +0,47
25 Angelina Carlsson-Löfstrand -97 IFK Gnesta 2,08 saknas 1,90 -0,99
F11 kula 2kg
1 Matilda Tamm -96 Huddinge AIS 8,23
2 Julia Åström -97 Trosa IF 7,60
3 Elin Helgesson -96 IFK Tumba 7,29
4 Olivia Björklund -97 Huddinge AIS 6,72
5 Matilda Lindberg -97 Huddinge AIS 6,65
6 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 6,09
7 Stina Rosenberg -97 Huddinge AIS 6,01
8 Sara Eberholm -96 Flens FS 6,00
9 Moa Pettersson -97 IFK Tumba 5,90
10 Linn Peura -97 Flens FS 5,84
11 Stina Norss -96 Södertälje IF 5,44
12 Josefin Hjulström -97 IFK Tumba 5,32
13 Ida Wettergren -97 IFK Tumba 5,10
14 Amanda Nilsson -96 Södertälje IF 4,93
15 Nora Alashiri -97 Flens FS 4,65
16 Näva Gunnarsson -97 Trosa IF 4,52
17 Mathilda Alkgård -97 Huddinge AIS 4,36
18 Rebecca Kronvall Niño de Guzman -97 Södertälje IF 4,06
19 Josefin Flink -97 IFK Gnesta 3,93
20 Angelina Carlsson-Löfstrand -97 IFK Gnesta 3,76
21 Erika Niiranen -97 IFK Gnesta 3,69
F11 400m  heat
1 Sofia Wickström -96 Södertälje IF 1.07,09 2
2 Matilda Tamm -96 Huddinge AIS 1.12,67 2
3 Elin Fredriksson -96 Nynäshamn 1.15,63 2
4 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 1.15,91 1
5 Julia Andersson -96 IFK Gnesta 1.21,65 2
6 Amanda Nilsson -96 Södertälje IF 1.21,80 1
7 Rebecca Kronvall Niño de Guzman -97 Södertälje IF 1.22,97 1
8 Moa Pettersson -97 IFK Tumba 1.25,92 1
9 Fanny Blomgren -96 IFK Gnesta 1.30,49 2
10 Elin Helgesson -96 IFK Tumba 1.41,96 2
P11 60m - heat 1 - vind +0,0
1 Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 9,60
2 David Sjöberg -96 IFK Tumba 10,12
3 Andreas Jakum Södertälje IF 10,25
4 Carl Sandström -96 Södertälje IF 10,40
5 Henrik Sandstedt -97 Södertälje IF 10,66
6 Victor Sjölander -97 IFK Södertälje 11,03
P11 60m - heat 2 - vind +0,52
1 Anders Söderström -97 Huddinge AIS 9,78
2 Jon Sundelöf -97 Södertälje IF 10,17
3 Erik Amnelius -96 IFK Tumba 10,34
4 Jan Neelissen  Södertälje IF 10,50
5 Gustav Amnelius -96 IFK Tumba 10,53
Andreas Lundström -96 Huddinge AIS ej start
P11 60m - heat 3 - vind +0,0
1 Simon Wildbore -96 IFK Tumba 9,56
2 Gustav Söderström -97 Huddinge AIS 9,69
3 Edwin Andersson -97 Solna 06 10,07
4 Jakob Cavas -96 Södertälje IF 10,19
5 Håcan Ekholm -97 Huddinge AIS 10,36
Elis Lidberg -97 Södertälje IF ej start
P11 60m - Final - vind +0,0
1 Simon Wildbore -96 IFK Tumba 9,47
2 Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 9,55
3 David Sjöberg -96 IFK Tumba 9,88
4 Anders Söderström -97 Huddinge AIS 9,89
5 Gustav Söderström -97 Huddinge AIS 9,95
6 Edwin Andersson -97 Solna 06 10,02
7 Jon Sundelöf -97 Södertälje IF 10,14
8 Jakob Cavas -96 Södertälje IF 10,39
P11 400m heat
1 Eric Sorcini -96 Huddinge AIS 1.14,11 2
2 Jakob Cavas -96 Södertälje IF 1.16,23 1
3 David Sjöberg -96 IFK Tumba 1.16,77 1
4 Simon Wildbore -96 IFK Tumba 1.16,81 1
5 Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 1.17,24 2
6 Edwin Andersson -97 Solna 06 1.17,42 2
7 Andreas Jakum Södertälje IF 1.17,60 1
8 Gustav Söderström -97 Huddinge AIS 1.18,48 2
9 Gustav Molander -97 IFK Tumba 1.21,10 2
10 Anders Söderström -97 Huddinge AIS 1.24,27 2
11 Thomas Rönnmark -97 IFK Tumba 1.24,33 2
12 Jon Sundelöf -97 Södertälje IF 1.25,17 2
13 Carl Sandström -96 Södertälje IF 1.26,03 1
14 Håcan Ekholm -97 Huddinge AIS 1.26,33 2
15 Gustav Amnelius -96 IFK Tumba 1.27,13 1
16 Erik Amnelius -96 IFK Tumba 1.29,92 1
17 Jan Neelissen  Södertälje IF 1.30,28 1
18 Henrik Sandstedt -97 Södertälje IF 1.34,11 1
Daniel Tapia Enhörna IF ej start 2
P 11 längd zon vind res. vind
1 Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 3,86 +0,49
2 Anders Söderström -97 Huddinge AIS 3,79 +0,34
3 Eric Sorcini -96 Huddinge AIS 3,75 -0,15
4 Gustav Söderström -97 Huddinge AIS 3,61 +0,27
5 Simon Wildbore -96 IFK Tumba 3,58 saknas 3,56 +0,90
6 Thomas Rönnmark -97 IFK Tumba 3,48 saknas 3,35 +0,10
7 Gustav Molander -97 IFK Tumba 3,40 saknas 3,37 -0,16
8 Gustav Amnelius -96 IFK Tumba 3,36 +1,39
9 Håcan Ekholm -97 Huddinge AIS 3,35 saknas 3,30 +0,15
10 David Sjöberg -96 IFK Tumba 3,34 +3,07 3,29 +0,63
11 Elis Lidberg -97 Södertälje IF 3,30 saknas 3,15 +0,79
12 Jan Neelissen  Södertälje IF 3,29 +1,70
13 Jon Sundelöf -97 Södertälje IF 3,27 saknas 3,04 +0,90
14 Henrik Sandstedt -97 Södertälje IF 3,25 saknas
15 Andreas Jakum Södertälje IF 3,24 saknas 3,20 +1,02
16 Jakob Cavas -96 Södertälje IF 3,15 +0,52
17 Erik Amnelius -96 IFK Tumba 3,05 +0,50
18 Andreas Lundström -96 Huddinge AIS 2,99 +0,42
19 Victor Sjölander -97 IFK Södertälje 2,70 saknas 2,45 -0,21
P 11 kula 2kg
1 Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 8,33
2 Jakob Samuelsson Hässelby SK 7,26
3 Simon Wildbore -96 IFK Tumba 7,04
4 Anders Söderström -97 Huddinge AIS 6,94
5 Erik Amnelius -96 IFK Tumba 6,88
6 Henrik Sandstedt -97 Södertälje IF 6,85
7 Jakob Cavas -96 Södertälje IF 6,39
8 Gustav Söderström -97 Huddinge AIS 6,37
9 Andreas Jakum Södertälje IF 6,08
10 Gustav Amnelius -96 IFK Tumba 6,01
11 Håcan Ekholm -97 Huddinge AIS 5,59
12 Jon Sundelöf -97 Södertälje IF 5,27
13 David Sjöberg -96 IFK Tumba 5,07
14 Andreas Lundström -96 Huddinge AIS 5,01
15 Elis Lidberg -97 Södertälje IF 4,82
F12 60m - heat 1 - vind +0,0
1 Hannah Svensson -95 Huddinge AIS 8,81
2 Hannah Rossland -95 IFK Tumba 8,90
3 Felicia Young -95 Solna 06 8,96
4 Sarah Gerber -95 Södertälje IF 9,08
5 Johanna Holmberg -95 IFK Tumba 9,37
6 Frida Nilsson -95 Södertälje IF 9,92
7 Emma Darby -95 IFK Märsta 10,04
F12 60m - heat 2 - vind +0,0
1 Felicia Henriksson -95 IFK Södertälje 9,37
2 Katarina Rönnmark -95 IFK Tumba 9,70
3 Frida Godling -95 Huddinge AIS 9,76
4 Satu Tossavainen -95 Södertälje IF 10,24
5 Hannah Larsson -95 Södertälje IF 10,26
6 Jennifer Håkansson -95 Solna 06 10,65
7 josefin Krieg -95 Huddinge AIS 10,88
F12 60m - Final - vind +0,0
1 Hannah Svensson -95 Huddinge AIS 8,84
2 Felicia Young -95 Solna 06 8,92
3 Hannah Rossland -95 IFK Tumba 8,92
4 Sarah Gerber -95 Södertälje IF 9,22
5 Felicia Henriksson -95 IFK Södertälje 9,32
6 Johanna Holmberg -95 IFK Tumba 9,46
7 Katarina Rönnmark -95 IFK Tumba 9,71
8 Frida Godling -95 Huddinge AIS 9,92
F12 800m
1 Sophia Persson -95 Huddinge AIS 2.37,95
2 Sarah Gerber -95 Södertälje IF 2.45,87
3 Frida Nilsson -95 Södertälje IF 2.49,83
4 Frida Godling -95 Huddinge AIS 2.55,84
5 Frida Persson -98 Huddinge AIS 3.00,53
6 Josefin Krieg -95 Huddinge AIS 3.24,17
Hannah Larsson -95 Södertälje IF bröt
Felicia Henriksson -95 IFK Södertälje ej start
F12 längd zon  vind res. vind
1 Hannah Rossland -95 IFK Tumba 4,39 +2,01 4,28 +1,54
2 Hannah Svensson -95 Huddinge AIS 4,36 +1,88
3 Felicia Henriksson -95 IFK Södertälje 4,08 +4,33 3,91 +1,90
4 Sarah Gerber -95 Södertälje IF 4,05 +1,68
5 Satu Tossavainen -95 Södertälje IF 3,80 +0,08
6 Johanna Holmberg -95 IFK Tumba 3,76 +2,20 3,45 +1,74
7 Jennifer Håkansson -95 Solna 06 3,31 +1,33
8 Emma Darby -95 IFK Märsta 3,27 +1,76
9 Sarah Underland -95 IFK Södertälje 3,11 +1,32
10 Josefin Krieg -95 Huddinge AIS 2,99 +2,48 2,93 +1,39
11 Frida Nilsson -95 Södertälje IF 2,58 +3,50
F12 höjd
1 Sarah Gerber -95 Södertälje IF 124
2 Katarina Rönnmark -95 IFK Tumba 119
3 Emma Darby -95 IFK Märsta 114
4 Hannah Rossland -95 IFK Tumba 109
F12 kula 2 kg
1 Frida Godling -95 Huddinge AIS 8,93
2 Sarah Gerber -95 Södertälje IF 8,54
3 Satu Tossavainen -95 Södertälje IF 8,51
4 Emma Darby -95 IFK Märsta 8,25
5 Hannah Svensson -95 Huddinge AIS 7,68
6 Frida Nilsson -95 Södertälje IF 6,20
7 Josefin Krieg -95 Huddinge AIS 5,34
P12 60m - heat 1 - Final - vind +0,53
1 Filip Wahlmark -95 Spårvägen FK 8,47
2 Fredrik Samuelsson -95  Hässelby SK 8,85
3 Anton Österlund -95 IFK Tumba 9,07
4 Henrik Hanö -95 Södertälje IF 10,56
5 Justus Sundelöf -95 Södertälje IF 10,65
P12 800m
1 Calle Moskuvaara -96 Huddinge AIS 2.32,58
2 Johannes Allenbrant Solna 06 2.56,05
3 Jimmy Nilsson -95 IFK Södertälje 2.59,19
4 David Hellberg -95 IFK Södertälje 3.02,30
5 Justus Sundelöf -95 Södertälje IF 3.02,84
6 Robin Thornblad -95 Trosa IF 3.24,52
P12 längd zon res. vind
1 Calle Moskuvaara -96 Huddinge AIS 4,65 -1,06
2 Anton Österlund -95 IFK Tumba 3,95 +0,77
3 Henrik Hanö -95 Södertälje IF 3,49 +0,20
4 Justus Sundelöf -95 Södertälje IF