Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2015


  Resultat Kringelspelen/Kringelkastet 2015-06-06, Tävlingsledare Kari Kiviniemi   
  MÄN  KULA       2015-06-06
1 Lasse Larsen Sparta, Danmark 16,40    

Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 15,92    P19

Wictor Petersson -98 Malmö AI 21,26    P17

Jesper Arbinge -97 x 14,72 15,92 x 15,70 x
Lasse Larsen 15,49 x 15,95 16,23 16,36 16,40
Wictor Petersson -98 19,80 20,77 20,12 x 21,09 21,26

 

  MÄN  DISKUS       2015-06-06
1 Jussi Kiviniemi -93 Södertälje IF 52,89    
2 Andreas Ellegaard Sparta, Danmark 52,61    
3 Ramon Gabrail -95 Södertälje IF 34,27    

Wictor Petersson -98 Malmö AI 63,10    P17

Oscar Gustafsson -97 Södertälje IF 50,47    P19

Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 45,20    P19

 

Ramon Gabrail -95 x 33,76 x x 34,27 33,58
Jussi Kiviniemi -93 52,89 x 51,02 x 51,77 51,08
Andreas Ellegaard x 52,61 - - - -
Jesper Arbinge -97 x x 44,84 x x 45,20
Oscar Gustafsson -97 x 47,98 50,47 x 48,77 x
Wictor Petersson -98 x 62,60 62,55 60,78 x 63,10
    
  MÄN  SPJUT       2015-06-06
1 Gabriel Wallin -81 Södertälje IF 78,25    
2 Jiannis Smalios -87 KFUM Örebro 75,43    
3 Simon Litzell -97 Hässelby SK 71,98    
4 Joachim Ivarsson -89 Spårvägens FK 67,90    
5 Fredrik Andersson -93 Södertälje IF 53,04    
6 Tor Opdahl -80 Bålsta IK 36,30    

Joachim Ivarsson -89 67,90 x 62,21 x x x
Jiannis Smalios -87 75,43 72,30 70,64 x - 71,94
Gabriel Wallin -81 75,96 76,15 72,67 77,08 76,96 78,25
Tor Opdahl -80   36,00 36,30 x x x x
Simon Litzell -97 71,98 71,84 x 69,86 67,31 69,73
Fredrik Andersson -93 x 53,04 51,00 50,57 x 51,69
    

 

 

  P15  80 M   Vind -3,10   2015-06-06
1 William Dawid -01 Södertälje IF 10,96    
2 Andreas Nilsson -01 IFK Tumba 11,16    
3 Viktor Larsson -01 IFK Tumba 11,26    
4 Nicholas Wright -01 Södertälje IF 13,27    
           
  P15  KULA 4,0       2015-06-06
1 Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro 12,34    
2 Viktor Larsson -01 IFK Tumba 9,00    
3 Leonard Malm -01 IFK Tumba 8,13    
4 Andreas Nilsson -01 IFK Tumba 6,21    
5 Nicholas Wright -01 Södertälje IF 5,64    
           
  P15  SPJUT 600       2015-06-06
1 Carl Widenholm -00 Hellas FK 52,45    
2 Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro 47,37    
3 Simon Andersson -00 Södertälje IF 32,41    
4 Leonard Malm -01 IFK Tumba 29,30    
5 Nicholas Wright -01 Södertälje IF 14,49    
           
  P13  60 M   Vind -5,52   2015-06-06
1 Anton Yderberg -02 IFK Tumba 9,63    
2 Sebastian Lind -02 IFK Tumba 10,28    
3 Povilas Glebus -03 Södertälje IF 10,70    
           
  P13  HÖJD       2015-06-06
1 Anton Yderberg -02 IFK Tumba 1,38    
2 Oskar Bollner -02 IFK Tumba 1,25    
3 Sebastian Lind -02 IFK Tumba 1,15    
           
  P13  LÄNGD ZON       2015-06-06
1 Anton Yderberg -02 IFK Tumba 4,28 4,8  
2 Sebastian Lind -02 IFK Tumba 4,10 4,3  
3 Filip Lublin -02 IFK Tumba 3,87 3,2  
4 Povilas Glebus -03 Södertälje IF 3,56 2,6  
           
  P13  KULA 3,0       2015-06-06
1 Alexsander Lindroth -03 Tullinge-Tumba FF 7,11    
2 Sebastian Lind -02 IFK Tumba 5,17    
           
           
  P13  SPJUT 400       2015-06-06
1 Sebastian Lind -02 IFK Tumba 22,88    
2 Filip Lublin -02 IFK Tumba 21,86    
3 Oskar Bollner -02 IFK Tumba 20,83    
4 Albert Söderqvist -05 Tullinge-Tumba FF 15,20    
           
  P11  60 M   Vind -4,36   2015-06-06
1 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 9,94    
2 Aurelius Jularbo Ärla IF 10,22    
3 Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF 10,35    
4 Isaac Ryding -04 IFK Mariefred 10,75    
5 Melker Rosengren -05 Södertälje IF 10,81    
6 Albert Söderqvist -05 Tullinge FF 10,98    
7 Melker Nordin -04 Södertälje IF 11,08    
8 Erik de Rooij -04 Södertälje IF 11,14    
           
  P11  400 M       2015-06-06
1 Philip Hesselval -04 Södertälje IF 1.19,91    
2 Kenan Kuru -04 Tullinge-Tumba FF 1.21,50    
3 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 1.25,75    
4 Isaac Ryding -04 IFK Mariefred 1.28,16    
5 Erik de Rooij -04 Södertälje IF 1.29,00    
6 Simon Sennerö -05 IFK Tumba 1.29,10    
99 Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba FF ej start    
           
  P11  LÄNGD ZON       2015-06-06
1 Aurelius Jularbo Ärla IF 3,84 1,7  
2 Kenan Kuru -04 Tullinge-Tumba FF 3,74 3,8  
3 Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF 3,59 4,6  
4 Isaac Ryding -04 IFK Mariefred 3,51 1,8  
5 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 3,45 2,6  
6 Melker Rosengren -05 Södertälje IF 3,32 3,3  
7 Albert Söderqvist -05 Tullinge FF 3,21 3,3  
8 Jonathan Wessberg -05 Tullinge-Tumba FF 2,59 2,5  
           
  P11  KULA 2,0       2015-06-06
1 Samuel Sjöstrand -04 Södertälje IF 7,15    
2 Melker Nordin -04 Södertälje IF 6,89    
3 Melker Rosengren -05 Södertälje IF 6,80    
4 Aurelius Jularbo Ärla IF 6,62    
5 Simon Sennerö -05 IFK Tumba 6,50    
6 Kenan Kuru -04 Tullinge-Tumba FF 6,18    
7 Emil Palmgren -05 Nyköping BIS 6,01    
8 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 5,97    
9 Albert Söderqvist -05 Tullinge FF 5,31    
10 Isaac Ryding -04 IFK Mariefred 4,71    
           
  P9  60 M HEAT 1 Vind -5,25   2015-06-06
1 Adam Hesselvall -06 Södertälje IF 10,17    
2 Felix Sundell Åneby -07 Tullinge-Tumba FF 11,13    
3 Sigge Spåman -07 Södertälje IF 12,23    
4 Axel Björnsjö -06 Södertälje IF 12,69    
5 Anton Teern -07 Södertälje IF 13,13    
6 Elias Overud -06 IFK Tumba 13,50    
           
  P9  60 M HEAT 2 Vind -3,83    
1 Neo Jansson -06 Råby Rekarne FIF 10,72    
2 Love Noreland -06 Södertälje IF 10,94    
3 Dean Larsson -06 IFK Tumba 11,21    
4 Amileon Jularbo Ärla IF 11,63    
5 Edvin Stenbjörn -07 Tullinge-Tumba FF 12,34    
99 Afrem Ure -06 Södertälje IF ej start    
           
  P9  LÄNGD ZON       2015-06-06
1 Adam Hesselvall -06 Södertälje IF 3,39    
2 Neo Jansson -06 Råby Rekarne FIF 3,10    
3 Felix Sundell Åneby -07 Tullinge-Tumba FF 2,99    
4 Love Noreland -06 Södertälje IF 2,66    
5 Amileon Jularbo Ärla IF 2,64    
6 Anton Teern -07 Södertälje IF 2,45    
7 Elias Overrud -06
Tullinge-Tumba FF 2,29    
8 Sigge Spåman -07 Södertälje IF 2,18    
9 Axel Björnsjö -06 Södertälje IF 2,14    
10 Edvin Stenbjörn -07 Tullinge-Tumba FF 2,05    
11 Afrem Ure -06 Södertälje IF 2,04    
           
  P9  KULA 2,0       2015-06-06
1 Neo Jansson -06 Råby Rekarne FIF 6,91    
2 Eifram Ure -06 Södertälje IF 5,52    
3 Adam Hesselvall -06 Södertälje IF 5,40    
4 Anton Teern -07 Södertälje IF 4,99    
5 Love Noreland -06 Södertälje IF 4,61    
6 Felix Sundell Åneby -07 Tullinge-Tumba FF 4,13    
7 Amileon Jularbo Ärla IF 4,06    
8 Sigge Spåman -07 Södertälje IF 3,73    
9 Axel Björnsjö -06 Södertälje IF 3,19    

 

  P9 Trekamp   60m Längd Kula Resultat
1 Adam Hesselvall -06 Södertälje IF 1 1 3 5
1 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF 2 2 1 5
3 Love Noreland -06 Södertälje IF 3 4 5 12
4 Felix Sundell Åneby -07 Tullinge-Tumba FF 4 7 6 17
5 Amileon Jularbo Ärla IF 6 5 7 18
6 Anton Teern -07 Södertälje IF 10 6 4 20
7 Sigge Spåman -07 Södertälje IF 7 8 8 23
8 Axel Björnsjö -06 Södertälje IF 9 9 9 27

 

     
  P7  60 M (löptes m F7)   Vind -3,25   2015-06-06
1 Henrik Hätting -08 IFK Strängnäs 12,12    
           
  P7  LÄNGD ZON       2015-06-06
1 Henrik Hätting -08 IFK Strängnäs 2,46    

 

  P7 tvåkamp   60m Längd Resultat
1 Henrik Hätting -08 IFK Strängnäs 1 1 2
    
  KVINNOR  KULA       2015-06-06
1 Fanny Roos -95 Atleticum Växjö SK 16,84    
2 Trine Mulbjerg Sparta, Danmark 16,28    
3 Linn Bergstrand -96 Ullevi FK 11,41    
4 Fanny Öhrn-Selahn -95 Södertälje IF 11,26    

 

Fanny Roos -95 15,73 16,67 16,65 16,37 15,95 16,84
Fanny Öhrn-Selahn -95 11,18 x 11,26 11,01 11,14 11,13
Trine Mulbjerg x 15,83 16,11 16,28 x x
Linn Bergstrand -96 11,07 11,16 11,41 x x 10,94
    
  KVINNOR  DISKUS       2015-06-06
1 Sofia Larsson -88 Ullevi FK 59,25    
2 Heidi Schmidt -93 Spårvägens FK 53,43    
3 Kathrine Bebe Sparta, Danmark 50,91    
4 Fanny Roos -95 Atleticum Växjö SK 50,86    
5 Emma Ljungberg -94 Nyköpings BIS 48,85    
6 Moa Eskilsson -93 Villstad GIF 45,97    
7 Emma Swärd -89 Södertälje IF 43,03    
8 Erica Larsson -90 Falkenbergs IK 42,71    
9 Fanny Öhrn-Selahn -95 Södertälje IF 38,82    

Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 43,35    F19

Lovisa Sjöstrand -97 IF Castor Östersund 42,16    F19

Linn Bergstrand -96 Ullevi FK 36,51    F19

 

 

 

Kathrine Bebe 50,91 49,33 47,06 50,88 x x
Moa Eskilsson -93 45,97 x 43,05 x x x
Fanny Roos -95 x 50,19 49,92 x 50,86 x
Sofia Larsson -88 55,38 x 59,25 x 53,42 55,35
Emma Ljungberg -94 48,18 47,29 47,03 x 48,85 x
Erica Larsson -90 40,89 x 42,71 x x 42,36
Fanny Öhrn-Selahn -95 x 38,82 x - - -
Heidi Schmidt -93 53,43 50,40 48,33 x 49,86 x
Emma Swärd -89 x x 43,03 x 40,78 40,78
Mathilda Eriksson -98 42,56 41,93 43,35 42,01 x x
Linn Bergstrand -96 x x 34,72 34,77 36,51 35,07
Lovisa Sjöstrand -97 38,72 x 42,16 41,94 x 41,31

 

 

  KVINNOR  SPJUT       2015-06-06
1 Anna Wessman -89 IFK Växjö 55,47    
2 Malin Haglund -88 Ullevi FK 47,65    
3 Jennifer Björklund -95 Enköping AI 45,64    
4 Linn Peura -97 Råby Rekarne FIF 42,40    
5 Sofie Davoust -94 Södertälje IF 41,38    
6 Jessica Samuelsson -85 Hässelby SK 39,34    
7 Amelie Gustafsson -88 Katrineholm SK 37,04    
8 Satu Tossavainen GOIF Tjalve 36,41    
9 Marika Kiviniemi -97 Södertälje IF 33,20   F19 Spjut 600

 

Linn Peura -97 38,44 41,60 42,40 X 40,48 42,14
Malin Haglund -88 46,02 41,65 42,96 42,35 45,42 47,65
Anna Wessman -89 54,60 53,56 55,47 - - -
Jessica Samuelsson -85 38,23 37,74 X 37,38 39,34 38,60
Marika Kiviniemi -97 33,20 X - - - -
Satu Tossavainen 36,32 34,75 36,41 X 34,73 35,72
Amelie Gustafsson -88 32,74 37,04 X 33,97 X X
Sofie Davoust -94 X 38,25 39,40 X 40,59 41,38
Jennifer Björklund -95 44,92 40,63 44,58 45,64 44,50 37,98

 

    
  F15  80 M   Vind -6,61   2015-06-06
1 Terese Ackeberg -01 IFK Tumba 12,02    
2 Stella Godeau -01 IFK Tumba 12,17    
3 Sara Persson -00 IFK Gnesta 12,46    
4 Josefine Lublin -01 IFK Tumba 12,65    
           
  F15  800 M       2015-06-06
1 Josefine Lublin -01 IFK Tumba 3.06,90    
2 Tyra Fredell -01 IFK Tumba 3.08,39    
           
  F15  HÖJD       2015-06-06
1 Terese Ackeberg -01 IFK Tumba 1,38    
2 Stella Godeau -01 IFK Tumba 1,30    
           
  F15  KULA 3,0       2015-06-06
1 Emma Palmgren -01 Nyköping BIS 9,38    
2 Victoria Ichu -01 IFK Tumba 7,03    
3 Stella Godeau -01 IFK Tumba 6,66    
4 Sara Persson -00 IFK Gnesta 6,62    
           
  F15  SPJUT 500       2015-06-06
1 Elina Karvonen -01 IF Vingarna Ö-vik 36,36    
2 Victoria Ichu -01 IFK Tumba 14,96    
           
  F13  60 M HEAT 1 Vind -3,70   2015-06-06
1 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba 9,28 Final  
2 Johanna Mickels -02 Ärla IF 9,38 Final  
3 Vanessa Dawid -03 Södertälje IF 9,77 Final  
4 Ebba Andersson-Ståhl -03 IFK Tumba 9,93 Final  
5 Alva Selinder -03 Nyköping BIS 11,10    
           
  F13  60 M HEAT 2 Vind -6,74    
1 Astrid Lundkvist -02 IFK Tumba 9,43 Final  
2 Amalie Jularbo -02 Ärla IF 10,13 Final  
3 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF 10,47 Final  
4 Evelina Sjöström -02 IFK Tumba 10,67 Final  
           
  F13  60 M FINAL Vind -2,43   2015-06-06
1 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba 9,01    
2 Astrid Lundkvist -02 IFK Tumba 9,10    
3 Johanna Mickels -02 Ärla IF 9,27    
4 Vanessa Dawid -03 Södertälje IF 9,54    
5 Amalie Jularbo -02 Ärla IF 9,87    
6 Ebba Andersson-Ståhl -03 IFK Tumba 9,95    
7 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF 10,00    
8 Evelina Sjöström -02 IFK Tumba 10,20    
           
  F13  800 M       2015-06-06
1 Astrid Lundkvist -02 IFK Tumba 2.44,15    
2 Johanna Mickels -02 Ärla IF 2.44,20    
3 Siri Leijon -03
IFK Tumba 2.51,60    
4 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF 2.51,97    
5 Elvira Ripsweden -02 IFK Tumba 3.00,85    
6 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 3.08,76    
7 Sofia Hammarvall -03 IFK Tumba 3.22,20    
           
  F13  HÖJD       2015-06-06
1 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba 1,37    
2 Amalie Jularbo -02 Ärla IF 1,37    
3 Julia Jonsson -02 Södertälje IF 1,20    
4 Amanda Johansson -03 Tullinge-Tumba FF 1,20    
5 Sara Reuterswärd -02 Södertälje IF 1,20    
6= Freja Wendelsten -03 Nyköping BIS 1,15    
6= Evelina Sjöström -02 IFK Tumba 1,15    
6= Moa Wiik -03 Södertälje IF 1,15    
6= Alva Selinder -03 Nyköping BIS 1,15    
           
  F13  LÄNGD ZON       2015-06-06
1 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba 4,43 4,9  
2 Johanna Mickels -02 Ärla IF 4,29 2,6  
3 Astrid Lundkvist -02 IFK Tumba 4,02 2,4  
4 Evelina Sjöström -02 IFK Tumba 3,79 2,2  
5 Ebba Andersson-Ståhl -03 IFK Tumba 3,77 2,5  
6 Sara Reuterswärd -02 Södertälje IF 3,67 3,4  
7 Julia Jonsson -02 Södertälje IF 3,65 4,0  
8 Freja Wendelsten -03 Nyköping BIS 3,57 5,3  3,32, +1,7
9 Sofia Hammarvall -03 IFK Tumba 3,55 4,0  3,09, +1,9
10 Amanda Johansson -03 Tullinge-Tumba FF 3,43 5,0  
11 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 3,40 5,1  
12 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF 3,39 3,1  
13 Siri Leijon -03 IFK Tumba 3,36 3,1  
           
  F13  KULA 2,0       2015-06-06
1 Evelina Sjöström -02 IFK Tumba 8,61    
2 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba 8,54    
3 Phillipa Ichu -02 IFK Tumba 8,13    
4 Sofia Hammarvall -03 IFK Tumba 7,41    
5 Moa Wiik -03 Södertälje IF 6,69    
6 Ebba Andersson-Ståhl -03 IFK Tumba 6,67    
7 Freja Wendelsten -03 Nyköping BIS 6,58    
8 Linn Gellar -03 Nyköping BIS 6,47    
           
  F13  SPJUT 400       2015-06-06
1 Amalie Jularbo -02 Ärla IF 26,96    
2 Evelina Sjöström -02 IFK Tumba 24,38    
3 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba 22,20    
4 Filippa Ichu -02 IFK Tumba 20,11    
5 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 15,34    
6 Linn Gellar -03 Nyköping BIS 14,54    
7 Sofia Hammarvall -03 IFK Tumba 13,48    
8 Alva Selinder -03 Nyköping BIS 13,40    
9 Ebba Andersson-Ståhl -03 IFK Tumba 12,66    
           
  F11  60 M HEAT 1 Vind -5,11   2015-06-06
1 Ida Egnell -05
IFK Lidingö 10,10 Final  
2 Ella Löwstedt -04 Södertälje IF 11,12 Final  
3 Johanna Eckerdal -04 Nyköping BIS 11,16    
4 Maja Bergkvist -05 Södertälje IF 11,52    
5 Alma Gustafsson -05 Södertälje IF 11,57    
6 Isabel Ryding IFK Mariefred 11,83    
           
  F11  60 M HEAT 2 Vind -4,07    
1 Edda Chin Nygårds -04 IF Linnea 9,83 Final  
2 Inez Wallin -04 IFK Tumba 9,92 Final  
3 Stella Andersson -04 Nyköping BIS 10,00 Final  
4 Tekla Thorgerzon -04 Danderyds SK 10,05 Final  
5 Anelia Danielsson -04 Tullinge-Tumba FF 10,37 Final  
6 Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF 10,94 Final  
           
  F11  60 M FINAL Vind -4,55   2015-06-06
1 Edda Chin Nygårds -04 IF Linnea 9,73    
2 Tekla Thorgerzon -04 Danderyds SK 9,84    
3 Ida Egnell IFK Lidingö 9,87    
4 Inez Wallin -04 IFK Tumba 9,90    
5 Stella Andersson -04 Nyköping BIS 9,96    
6 Anelia Danielsson -04 Tullinge-Tumba FF 10,25    
7 Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF 10,94    
8 Ella Löwstedt -04 Södertälje IF 11,04    
           
  F11  400 M       2015-06-06
1 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 1.13,34    
2 Stella Andersson -04 Nyköping BIS 1.19,24    
3 Tekla Thorgerzon -04 Danderyds SK 1.20,29    
4 Edda Chin Nyggårds IF Linneá 1.21,50    
5 Alma Gustafsson Södertälje IF 1.29,95    
6 Erica Hätting -05 IFK Strängnäs 1.27,19    
           
  F11  LÄNGD ZON       2015-06-06
1 Tekla Thorgerzon -04 Danderyds SK 4,05 2,8  
2
Stella Andersson -04 Nyköping BIS 3,98 2,7  
3 Edda Chin Nygårds -04 IF Linnea 3,83 2,2  
4 Inez Wallin IFK Tumba 3,75 3,4  
5 Johanna Eckerdal -04 Nyköping BIS 3,65 3,7  
6 Erica Hätting -05 IFK Strängnäs 3,40 4,9  
7 Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF 3,35 4,0  
8 Maja Bergkvist -05 Södertälje IF 3,12 4,3  
9 Alma Gustafsson -05 Södertälje IF 2,98 3,8  
10 Ella Löwstedt -04 Södertälje IF 2,97 5,4  
11 Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba FF 2,80 3,6 2,60 i +2,0
           
  F11  KULA 2,0       2015-06-06
1 Ella Löwstedt -04 Södertälje IF 6,23    
2 Sara Nyman -04 IFK Gnesta 5,23    
3 Isabell Ryding -05 IFK Mariefred 4,90    
4 Maja Bergkvist -05 Södertälje IF 4,61    
5 Irene Dahl -05 Tullinge-Tumba FF 4,52    
6 Olivia Faskunger -05 Tullinge-Tumba FF 4,34    
7 Alma Gustafsson -05 Södertälje IF 4,08    
           
  F9  60 M HEAT 1 Vind -4,96   2015-06-06
1 Maja Eriksson -07 IFK Tumba 10,80    
2 Jovana Durisic -06 Södertälje IF 10,82    
3 Tilde Hammarvall -06 IFK Tumba 11,39    
4 Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba FF 11,53    
5 Maija Gräns -07 Tullinge-Tumba FF 12,35    
6 Elsa Bergqvist -07 Södertälje IF 13,31    
7 Freja Rehnborg Marcher -06 Södertälje IF 14,14    
           
  F9  60 M HEAT 2 Vind -2,16    
1 Ellen Forsell -06 IFK Tumba 10,35    
2 Line Strand -06 IFK Tumba 10,38    
3 Maria Ure -06 Södertälje IF 11,11    
4 Ida Widlund -06 Tullinge-Tumba FF 11,46    
5 Astrid Block -06 Nyköping BIS 11,59    
6 Livia Dahlrot -06 Nyköping BIS 11,61    
7 Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba FF 11,92    
8 Hedvig Gunnerhed -07 Tullinge-Tumba FF 13,16    
           
  F9  LÄNGD ZON       2015-06-06
1 Ellen Forsell -06 IFK Tumba 3,12 -2,9  
2 Maja Eriksson -07 IFK Tumba 3,08 -3,9  
3 Line Strand -06 IFK Tumba 2,92 -2,5  
4 Jovana Durisic -06 Södertälje IF 2,90 -2,7  
5 Maria Ure -06 Södertälje IF 2,64 -4,0  
6 Tilde Hammarvall -06 IFK Tumba 2,59 -4,7  
7 Ida Widlund -06 Tullinge-Tumba FF 2,58 -3,1  
8 Astrid Block -06 Nyköping BIS 2,57 -1,9  
9 Livia Dahlrot -06 Nyköping BIS 2,48 -4,3  
10 Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba FF 2,46 -0,4  
11 Izabel Ryding -07 IFK Mariefred 2,41 -3,4  
12 Maija Gräns -07 Tullinge-Tumba FF 2,36 -3,8  
13 Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba FF 2,34 -0,9  
14 Elsa Bergqvist -07 Södertälje IF 2,03 -1,7  
15 Hedvig Gunnerhed -07 Tullinge-Tumba FF 1,79 -2,2  
           
  F9  KULA 2,0       2015-06-06
1 Ellen Forsell -06 IFK Tumba 5,34    
2 Line Strand -06 IFK Tumba 5,28    
3 Jovana Durisic -06 Södertälje IF 4,82    
4 Livia Dahlrot -06 Nyköping BIS 4,53    
5 Astrid Block -06 Nyköping BIS 4,29    
6 Tilde Hammarvall -06 IFK Tumba 4,27    
7 Marie Ure -06 Södertälje IF 4,06    
8 Maja Eriksson -07 IFK Tumba 4,00    
9 Freja Rehnborg Marcher -06 Södertälje IF 3,59    
10 Ida Widlund -06 Tullinge-Tumba FF 3,43    
11 Elsa Bergqvist -07 Södertälje IF 3,32    
12 Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba FF 3,23    
13 Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba FF 3,10    
14 Maija Gräns -07 Tullinge-Tumba FF 2,91    
15 Hedvig Gunnerhed -07 Tullinge-Tumba FF 2,41    

 

  F9 Trekamp   60m Längd Kula Resultat
1 Ellen Forsell -06 IFK Tumba 1 1 1 3
2 Line Strand -06 IFK Tumba 2 3 2 7
3 Jovana Durisic -06 Södertälje IF 4 4 3 11
4 Maja Eriksson -07 IFK Tumba 3 2 8 13
5 Maria Ure -06 Södertälje IF 5 5 7 17
6 Tilde Hammarvall -06 IFK Tumba 6 6 6 18
7 Astrid Block -06 Nyköpings BIS 9 8 5 22
8 Ida Widlund -06 Tullinge-Tumba FF 7 7 9 23
8 Livia Dahlrot -06 Nyköpings BIS 10 9 4 23
10 Alice Dahl -07 Tullinge-Tumba FF 8 10 11 29
11 Nora Söderqvist -07 Tullinge-Tumba FF 11 12 12 35
12 Maija Gräns -07 Tullinge-Tumba FF 12 11 13 36
13 Elsa Bergkvist -07 Södertälje IF 14 13 10 37
14 Hedvig Gunnerhed -07 Tullinge-Tumba FF 13 14 14 41
    
  F7 60 M   Vind -3,25   2015-06-06
1 Thea Nyman -08 IFK Gnesta 12,40    
2 Lionella Leino Tenland -08 IFK Tumba 12,60    
3 Stina Östholm -09 IFK Mariefred 14,01    
           
  F7  LÄNGD ZON       2015-06-06
1 Thea Nyman -08 IFK Gnesta 2,31    
2 Stina Östholm -09 IFK Mariefred 2,11    
3 Lionella Leino Tenland -08 IFK Tumba 1,51    

 

  F7 Tvåkamp   60m Längd Resultat
1 Thea Nyman -08 IFK Gnesta 1 1 2
2 Lionella Leino Tenland -08 IFK Tumba 2 2 4
3 Stina Östholm -09 IFK Mariefred 3 3 6
Uppdaterad: 05 JUL 2015 23:30 Skribent: Andreas Thornell

Postadress:
Södertälje IF - Friidrott
Friidrottsektionen, Box 95
15121 Södertälje

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info