Hoppa till sidans innehåll

Pensionärs-DM 2019



4&6 november i SL-hallen

 

Resultat från de klasser som spelades:

 


Ragnhild               Angela                          Monika               Keiko
DS70

1. Monika Maul, Spånga TBK
2. Angela Lundberg, Fätöverstens BTK
3. Ragnhild Lundberg, Hässelby Pensionärers BTK
3. Keiko Wognum,Fätöverstens BTK


Gunnar                Peder                    Bernt                      Olle
HS65

1. Bernt Olsson, Spårvägens Veteran BTK
2. Peder Zettergren, Huddinge BTK
3. Olle Eklund, Ängby SK
3. Gunnar Ljung, IFK Täby BTK
5. Lars Afrell, Spånga TBK
5. Bosse Steiner, Ängby SK


Hans                       Leif                         Rolf                              Björn
HS70

1. Rolf Karlsson, IFK Österåkers BTK
2. Leif Christensen, Spårvägens BTK
3. Björn Karlsson, Upplands Väsby BTK
3. Hans Kroon, Boo KFUM IA
5. Alan Berry, Fältöverstens BTK
5. Sten Törnberg, Huddinge BTK
5. Paul Safranek, Fätöverstens BTK
5. Gert Hoffman, Spånga TBK


Rolf                                  Åke                Göran               Ming
HS75

1. Åke Berg, Tullinge TP BTK
2. Göran Olofsson, Spårvägens Veteran BTK
3. Rolf Näsberg, Stockholms-Postens IK
3. Pan Ming, Hammarby IF BTF
5. Bosse Andreasson, Stockholms-Postens IK
5. Gunnar Winbrant, Huddinge BTK


Gunnar                               Lennart                                         Per
HS80

1. Georg Karlsson, Spårvägens Veteran BTK 
2. Lennart Svensson, Spårvägens Veteran BTK
3. Per Stensson, Tullinge TP BTK
4. Gunnar Högberg, Alby IF
5. Lennart Brendling, Hässelby Pensionärers BTK


Valdemar                      Ola                        Henry                     Lasse
HS85

1. Henry ErikssonSpårvägens Veteran BTK
2. Lasse svedbergSpånga TBK
3. Ola Lagerkvist, Hässelby Pensionärers BTK
3. Valdemar Persson, Hässelby Pensionärers BTK


Valdemar+Ragnhild     Björn+Monika         Anders+Wivika       Bosse+Monika
MX65

1. Wivika Andermo, Spårvägens BTK
    / Anders Nystrand, Spånga TBK
2. Monika Maul, Spånga TBK
    / Björn Wessman, Spånga TBK
3. Ragnhild Lundberg, Hässelby Pensionärers BTK
    / Valdemar Persson, Hässelby Pensionärers BTK
3. Monika Lindbäck, Ängby SK
    / Bosse Steiner, Ängby SK


Keiko + Carin      Wivika + Ragnhild          Monika + Monika   Marie-Louise +Ann
DD65

1. Wivika Andermo, Spårvägens BTK
    / Ragnhild Lundberg, Hässelby Pensionärers BTK
2. Monika Maul, Spånga TBK
    / Monika Lindbäck, Ängby SK
3. Carin Wallgren, Spånga TBK
    / Keiko Wognum, Fältöverstens BTK
3. Ann Eriksson, Fältöverstens BTK
    / Marie-Louise Winblad, Fältöverstens BTK


Olle+Bosse                                 Bernt+Sten                           Anders+Ulf
HD65

1. Bernt Olsson, Spårvägens Veteran BTK
    / Sten Törnberg, Huddinge BTK
2. Olle Eklund, Ängby SK
    / Bosse Steiner, Ängby SK
3. Ulf Bergstrand, Ängby SK
    / Anders Nystrand, Spånga TBK
4. Peder Zettergren, Huddinge BTK
    Göran Granström, Huddinge BTK
5. Bengt Sundelin, Spårvägens Veteran BTK
    Hans Sterner, Spårvägens Veteran BTK


Bosse+Christer          Björn+Rolf             Stefan+Bo         Björn              +Gert
HD70

1. Björn Karlsson, Upplands Väsby BTK
   / Rolf Karlsson, IFK Österåkers BTK
2. Stefan Cederblad, Lilla Alby SK
    / Bo Carlsson, Ängby SK
3. Bosse Andreasson, Stockholms-Postens IK
    / Christer Mattsson, Stockholms-Postens IK
3. Gert Hoffman, Spånga TBK
   / Björn WessmanSpånga TBK


           Rolf+Åke                       Göran+Jan-Erik                                  Jan
HD75

1. Göran Olofsson, Spårvägens Veteran BTK
   / Jan-Erik Franzén, Spånga TBK
2. Åke Berg, Tullinge TP BTK
    / Rolf Näsberg, Stockholms-Postens IK
3. Pan Ming, Hammarby IF BTF
    / Gunnar Winbrant, Huddinge BTK
4. Staffan Engblom, Spårvägens Veteran BTK
   / Jan Blomquist, Spårvägens Veteran BTK


  Lennart                 Valdemar+Ola            Ingmar
HD80

1. Ola Lagerkvist, Hässelby Pensionärers BTK
   / Valdemar Persson, Hässelby Pensionärers BTK
2. Per Stensson, Tullinge TP BTK
    / Lennart Svensson, Spårvägens Veteran BTK
3. Ingmar BeskowFätöverstens BTK
    / Henry ErikssonSpårvägens Veteran BTK

 
Uppdaterad: 04 NOV 2019 21:30 Skribent: Bo Landgren
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Spårvägens Veteran BTK - Bordtennis
Lennart Pettersson, Nunnevägen 1
13434 Gustavsberg

Kontakt:
Tel: 0857035120
E-post: lennartpettersson1@y...