Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Fullständig Körtävling med GM i lag 7/10"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Fullständig Körtävling med GM i lag 7/10


VI VILL´ÄN EN GÅNG TACKA VÅRA FANTASTISKA SPONSORER!
HUVUDSPONSORER, GRANNGÅRDEN KRAFFT, OCEAN och Destination Gotland.

Resultat GM 2018

Resultatlista Totalt 7 oktober 2018 Stånga Gropen        
                   
Enr: Kusk Häst Klubb Dressyr Precision Maraton Summa Plac  
LB bed CR                
9 Charlotta Åghård-Orsmark Wilja HORK CR CR CR CR    
                   
LB bed A     Dressyr Precision Maraton Summa Plac  
8 Anneli Ahlqvist Assk HORK 62,5 3,0 31,00 96,5    
10 Eva Karlsson Stäringes Brahma SRK 57,0 0,0 30,00 87,0 1  
11 Malin Lundgen Lill´s Jonar HORK 65,5 3,0 28,75 97,3    
16 Charlotta Åghård-Orsmark Wallmo HORK Struken     0,0    
                   
LA P enbet     Dressyr Precision Maraton Summa Plac  
4 Nelly Weijmar Gnistans Okki HORK 54,5 0,0 39,50 94,0    
5 Fanny Almgren Aladin IV SRK 52,0 0,0 38,25 90,3 1  
6 Matilda Bolin Quicki SRK Struken     0,0    
                   
LA Häst     Dressyr Precision Maraton Summa Plac  
1 Charlotta Åghård-Orsmark Magic Moon HORK 50,0 0,0 41,00 91,0 1  
2 Marie Ågren Dubra SORK 56,50 0,0 36,25 92,8    
                   
LA P Par                
        Dressyr Precision Maraton Summa Plac  
3 Oliver Sternhag Exact 630/Pusers Mazarin HRK 45,0 3,0 35,50 83,5 1  
7 Ewa Kolmodin-Weijmar Almnäs Kanon/Mariline´s Indus HORK 51,0 0,0 39,75 90,8    
                   
MSV     Dressyr Precision Maraton Summa Plac  
12 Maria Johansson Cimbus/Dinkel/Hults Pikatcho/Diesel HRK 53,2 6,0 82,75 142,0    
13 Marika Strömberg Albin JSA 674 SRK 46,0 0,0 49,50 95,5    
14 Malin Wilson Jargas SORK 43,2 0,0 50,00 93,2 1  
15 Josefine Johannesson Urbanus SORK 66,4 0,0 40,25 106,7    
                   
GM Lag     Klass Poäng Totalt Plac Lag
               
HRK              
Oliver Sternhag     LA 10    
Maria Johansson     MSV 4 20 2
Charlotta Ågårdh-Orsmark Magic Moon LA 10    
               
HORK lag I            
Anneli Ahlqvist     LB bed A 6    
Nelly Harder-Weijmar   LA 8 16 4
Marika Strömberg     Msv 8    
               
HORK               
Charlotta Åhgård-Orsmark Wilja LB CR 10    
Malin Lundgren     LB bed A 8 18 3
Ewa Kolmodin-Weijmar   LA 8    
               
SRK               
Eva Karlsson     LB bed A 10    
Fanny Almgren     LA 10 20 1
Malin Wilson     Msv 10    
               
               
SORK/SRK            
Marie Ågren     LA 8    
Josefine Johannesson   MSV 6 14 5
Matilda Bolin     LA      
               
Inga nyheter är skapade

 

 SISU_Webb_Banner_170X170_samverkan

  

 

Postadress:
Stenkyrkaortens Ridklubb - Ridsport
Britta Sorby, Sorby Gård 205
62442 Tingstäde

Kontakt:
Tel: 0709784477
E-post: sork.gotland@hotmail.com

Se all info