Hoppa till sidans innehåll

Laguttagning Bästkustserien


BÄSTKUSTSERIEN 

Lag mot Styrsö den 9:e september:

 
Astrid Sennewald - Sören Wallberg
Lasse Kåhlberg - Hans Andersson
Mia Kåhlberg - Marine Andersson
Kent Olausson - Daniel Lindgren
Carl-Eric Peterson - Olof Johansson
Tommy Johansson - Titti Mörk

 

**********************************

 

BÄSTKUSTSERIEN 

Laguppställning mot SEVEKULLA  2 september

 

1)   Gun-Britt Liedholm   -   Bengt Liedholm

2)   Lasse Kåhlberg  -  Hans Andersson

3)   Mia Kåhlberg   -    Marine Andersson 

4)   Kent Olausson   -  Daniel Lindgren 

5)   Carl-Eric Peterson  - Olof Johansson   

6)   Gun Skruf  -  Britt Andréasson

Reserv:  Irene Nilsson

 

********************************************************

BÄSTKUSTSERIEN  

Laguppställning mot VÄSTERTRÄFFEN (borta)  26 augusti

 

1) Lasse Kåhlberg -Tommy Johansson 

2) Mia Kåhlberg - Marine Andersson

3) Kent Olausson - Daniel Lindgren

4) Carl-Eric Peterson - Olof Johansson           

5) Marianne Fasth - Jalle Aspeflo    

6) Felix Frleta  - Birgitta Frleta 

 

***************************************************

BÄSTKUSTSERIEN

Preliminär laguppställning mot ÅKERED hemma 19 augusti 2015.

1) Britt Andréasson - Karl-Erik Andréasson

2) Gun-Britt Liedholm - Bengt Liedholm

3) Kent Olausson - Lasse Kåhlberg

4) Mia Kåhlberg - Marine Andersson

5) Carl-Eric Peterson - Olof Johansson

6) Hans Andersson - Tommy Johansson 

Reserv : Irene Nilsson

 

***************************************************************

Distriktsserien 15:e/16:e augusti


Division 3A   

lag 1:    Kent Olausson, Olof Johansson, Felix Frleta
lag 2:    Marine Andersson, Göran Norlén, Joel Poisson

Spel ördag och söndag


Division 4:     

lag 1:    Titti Mörk, Jarl Olausson, Gun Skruf
lag 2:    Birgitta Svensson, Kurt Svensson, Sven Bengtsson

Spel endast lördag

 

************************************************************************

 

 

BÄSTKUSTSERIEN
 

Lag mot BAS på Slottsskogsvallen 12 augusti 2015.

 

Kent Olausson - Carl-Eric Peterson
Britt Andréasson - Karl-Erik Andréasson
Gun-Britt Liedholm - Bengt Liedholm
Titti Mörk - Jarl Olausson
Felix Frleta - Birgitta Frleta
Göran Norlén - Irene Nilsson

 

 

**************************************************************************

BÄSTKUSTSERIEN match mot Västerträffen 27 maj spelar:

 

Mia  Irene 
Lasse Hans
Kent Felix 
Gun-Britt   Bengt 
Marianne Jalle
Titti Gun

 

**************************************************************************

 

I BÄSTKUSTSERIEN match mot Styrsö 20 maj spelar:

 

Mia Kåhlberg Irene Nilsson
Lasse Kåhlberg  Hans Andersson
Kent Olausson Felix Frleta
Gun-Britt Liedholm Bengt Liedholm
Karl-Erik Andréasson   Britt Andréasson
Titti Mörk Jarl Olausson

 

*****************************************************************

 

BÄSTKUSTSERIEN match mot Sevekulla 6:e maj spelar:

 

Marine Andersson Mia Kåhlberg
Lasse Kåhlberg  Hans Andersson
Kent Olausson  Felix Frleta
Olof Johansson Carl-Eric Peterson
Titti Mörk Gun Skruf
Gun-Britt Liedholm    Bengt Liedholm

*****************************************************************

 

BÄSTKUSTSERIEN match mot BAS 15 april spelar:

 

Marine Andersson Mia Kåhlberg
Lasse Kåhlberg  Hans Andersson
Kent Olausson  Felix Frleta
Olof Johansson Carl-Eric Peterson
Titti Mörk Jarl Olausson
Astrid Sennewald       Sören Wallberg

Uppdaterad: 21 APR 2016 08:48 Skribent: Irene Nilsson
Epost: This is a mailto link

Ett stort tack till vår

SPONSOR

ICA Kvantum 

STENUNGSUND

  

   

Postadress:
Stenunge BS - Boule
Irene Nilsson, Skonaren 4, lgh 1402
44430 Stenungsund

Besöksadress:
Skonaren 4, lgh 1402
44430 Stenungsund

Kontakt:
Tel: 0303771373
E-post: This is a mailto link

Se all info