Hoppa till sidans innehåll

Hopp 190106


Klubb Hopptävling 6 januari
alla klasser bedömning ClearRound

Banan byggs lördag kl. 16.00.

Betala kontant eller med Swish på lördag kl. 15.30-16 eller före start på söndagen. Startavgift Skolhäst 130 kr. Privathäst 110 kr.

En del har fått hästar de inte önskat för att alla ska kunna få vara med och tävla.

Lunch finns att köpa i Cafeterian.

Klicka här för Startlista

Klicka här för Funktionärer

STARTLISTA
Klass 1 0-50 cm. Framridningsgrupp 1. Går upp till ridhus 09.00. Första start kl. 09.30
1 Isabell Perez - Baska  
     
Klass 2 50 cm. Framridningsgrupp 1. Går upp till ridhus 09.00. Första start efter 0-50 cm klass
1 Leia Östblom - Ruda  
2 Lovisa Holmqvist - Ellie  
3 Tilda Karlsson - Majsan  
4 Nike Bergli - Sander  
5 Joline Persson - Nancy  
     
Klass 2 50 cm. Framridningsgrupp 2. Går upp till ridhus 09.45. Första start kl. 10.15
6 Ebba Lönn - Benetton  
7 Nicoya Skoog - Ellie  
8 Vera Munro Jack - Majsan  
9 Lisa Sandlund - Vida  
10 Sofia Karlsson - Cat  
11 Celine Gunnarsson - Lillen  
     
Klass 3 70 cm. Framridningsgrupp 3. Går upp till ridhus 10.30. Första start kl. 11.00
1 Celine Gunnarsson - Lillen  
2 Sofia Karlsson - Cat  
3 Nora Skoog - Mary  
4 Wiktoria Mishanska - Baska  
5 Hanna Söderholm - Sander  
6 Emilia Ålund - Betty  
7 Alva Olsson - Nancy  
     
Klass 3 70 cm. Framridningsgrupp 4. Går upp till ridhus 11.15. Första start kl. 11.45
8 Julia Dahlbeck - Wilja  
9 Sofia Bjartmar - Fortuna  
10 Thea Stenqvist - Sander  
11 Frida Ahlin - Ruda  
12 Kellie Persson - Irko  
13 Elsa Bjartmar - Baska  
     
Klass 3 70 cm. Framridningsgrupp 5. Går upp till ridhus 12.00. Första start kl. 12.30
14 Emina Lopez - Paddy  
15 Fanny Skoog - Brusa  
16 Denise Malmgren - Pricken  
17 Linus Fager - Bullen  
18 Elsa Munter - Lilla Ru  
     
Klass 4 80-90 cm. Framridningsgrupp 6. Går upp till ridhus 12.45. Första start kl. 13.15
1 Ebba Lagerström - Ludde  
2 Julia Henriksson - Mino  
3 Sofia Bjartmar - Betty  
4 Tilda Karlsson - Pricken  
5 Elsa Munter - Lilla Ru  
     
Klass 4 80-90 cm. Framridningsgrupp 7. Går upp till ridhus 13.30. Första start kl. 14.00
6 Fanny Skoog - Brusa  
7 Ebba Lönn - Darcy  
8 Nora Skoog - Bullen  
9 Matilda Andersson - Roxanna  
     
FUNKTIONÄRER
0-50, 50 Denise Malmgren, Linus Fager, Elsa Munter  
70 Nike Bergli, Ellinor Hagström, Lovisa Holmqvist  
80-90 Hanna Söderholm, Elsa Bjartmar, Frida Ahlin  
     
Uppdaterad: 04 JAN 2019 18:28 Skribent: Titti Schoultz
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Stjärnholms RF - Ridsport
Stjärnholm, Stjärnholms Gård
61341 Oxelösund

Kontakt:
Tel: +46155223149, +46155223600
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 SSAB sponsor till Stjärnholms Ryttarförening