Hoppa till sidans innehåll

Resultat Vikarpilen


    Vikarpilen 2009 i Stocka
    
 Rond FITA 1440  
 Tävlingsledare C-Å Wallin  
 Skjutledare Peter Hulin  
 Domare Nils Jonsson, Niklas Eriksson  
 Serkitariat Carina Svensson  
 Servering Jan Edlund, Marianne Edlund o Joakim Arnström  
 Väder Sol ca 26 grader o frisk sydlig vind  
    
    
    
    
    
    
    

    SLUTRESULTAT        
Individuellt    2009-05-31        

Klass: DC19            


Plc  Namn  Klubb  70 m  Pl  60 m  Pl  50 m  Pl  30 m  Pl  Totalt  10:or

1 Zandra Reppe Frösö CPK 337 (1) 326 (1) 321 (2) 350 (1) 1334 67

2 Rebecca Källström BK Göta Lejon 322 (2) 326 (1) 323 (1) 338 (2) 1309 47

3 Anki Nilsson IF Karlsvik 313 (3) 307 (3) 294 (3) B  914 

Klass: DF13            


Plc  Namn  Klubb  50 m  Pl  40 m  Pl  30 m  Pl  20 m  Pl  Totalt  10:or

1 Amanda Edlund Stocka BK 228 (1) 272 (1) 266 (1) 312 (1) 1078 17

2 Madelene Hulin Stocka BK 221 (2) 251 (2) 244 (2) 274 (2) 990 9

Klass: DF16            


Plc  Namn  Klubb  60 m  Pl  50 m  Pl  50 m  Pl  30 m  Pl  Totalt  10:or

1 Julia Carlbäcker Gävle BK 268 (1) 279 (1) 260 (1) 282 (1) 1089 13

Klass: DF19            

 

Plc  Namn  Klubb  70 m  Pl  60 m  Pl  50 m  Pl  30 m  Pl  Totalt  10:or

1 Christa Bäckman IF Karlsvik 295 (1) 308 (1) 296 (1) 333 (2) 1232 36

2 Malin  Wallin Stocka BK 286 (4) 297 (4) 292 (2) 334 (1) 1209 33

3 Ieva Ciparsone IF Karlsvik 288 (3) 301 (2) 290 (3) 326 (3) 1205 28

4 Helena Gustavsson Söderhamns BK 294 (2) 300 (3) 275 (4) 324 (4) 1193 40

5 Kaarina Saviluoto Nykvarn 258 (5) 288 (5) 265 (5) 306 (5) 1117 14

Klass: HC16            


Plc  Namn  Klubb  70 m  Pl  60 m  Pl  50 m  Pl  30 m  Pl  Totalt  10:or

1 Mattias Hallen Umeå BK 317 (1) 328 (1) 328 (1) 349 (1) 1322 60

Klass: HC19            


Plc  Namn  Klubb  90 m  Pl  70 m  Pl  50 m  Pl  30 m  Pl  Totalt  10:or

1 Fredrik Allansson Bollnäs BK 302 (2) 321 (2) 336 (1) 352 (2) 1311 58

2 Svante Källström BK Göta Lejon 304 (1) 307 (4) 323 (2) 347 (4) 1281 50

3 Per-Johan Spång BSK Iggesund 285 (4) 322 (1) 320 (3) 348 (3) 1275 49

4 Per Olnils Bollnäs BK 292 (3) 311 (3) 311 (4) 357 (1) 1271 49

Klass: HC50            

 


Plc  Namn  Klubb  70 m  Pl  60 m  Pl  50 m  Pl  30 m  Pl  Totalt  10:or

1 Raimo Mämmelä Bollnäs BK 305 (2) 327 (1) 324 (1) 344 (1) 1300 55

2 Gullimar Åkerlund Fagervik 313 (1) 314 (2) 308 (2) 320 (2) 1255 44

Klass: HC60            


Plc  Namn  Klubb  60 m  Pl  50 m  Pl  50 m  Pl  30 m  Pl  Totalt  10:or

1 Bert-Åke Olsson Bollnäs BK 327 (2) 338 (1) 312 (1) 330 (2) 1307 51

2 Bengt Westrin Gävle BK 333 (1) 330 (2) 305 (2) 338 (1) 1306 49

3 Anders Palm Sandvikens BK 310 (3) 311 (3) 272 (3) 318 (3) 1211 37

Klass: HF10            


Plc  Namn  Klubb  20 m  Pl  20 m  Pl  20 m  Pl  0 m  Pl  Totalt  

1 Oscar Spång BSK Iggesund 175 (1) 173 (1) 343 (1)   691 

2 Johan Bergman Sundsvall/Ortviken 170 (2) 166 (2) 333 (2)   669 

3 Ludvig Flink Luleå BS 167 (3) 166 (2) 323 (4)   656 

4 Mattias Davidovcz Stocka BK 154 (4) 154 (4) 313 (5)   621 

5 Jacob Davidovcz Stocka BK 150 (5) 136 (6) 326 (3)   612 

6 Fhilip Davidovcz Stocka BK 136 (6) 148 (5) 309 (6)   593 

Klass: HF13            


Plc  Namn  Klubb  50 m  Pl  40 m  Pl  30 m  Pl  20 m  Pl  Totalt  10:or

1 Jonatan Arvidsson Timrå AIF 274 (1) 295 (1) 287 (1) 302 (1) 1158 14

Klass: HF16            


Plc  Namn  Klubb  70 m  Pl  60 m  Pl  50 m  Pl  30 m  Pl  Totalt  10:or

1 Sebastian Andersson Sundsvall/Ortviken 228 (1) 255 (1) 193 (2) 265 (1) 941 10

2 Johannes Nylander Sundsvall/Ortviken 179 (2) 220 (2) 212 (1) 235 (2) 846 9

Klass: HF19            


Plc  Namn  Klubb  90 m  Pl  70 m  Pl  50 m  Pl  30 m  Pl  Totalt  10:or

1 Stefan Nilsson IF Karlsvik 274 (1) 310 (1) 314 (2) 346 (1) 1244 44

2 Tommy Flink Luleå BS 257 (3) 291 (4) 317 (1) 346 (1) 1211 43

3 Dennis Eriksson Stocka BK 263 (2) 299 (3) 289 (4) 333 (3) 1184 31

4 Andreas Skalberg IF Karlsvik 256 (4) 306 (2) 298 (3) 314 (4) 1174 31

Klass: LB            


Plc  Namn  Klubb  40 m  Pl  30 m  Pl  30 m  Pl  20 m  Pl  Totalt  10:or

1 Stig Sjöholm Säters IF/BK 258 (2) 314 (1) 276 (1) 305 (1) 1153 22

2 Leif Söderberg Stocka BK 253 (3) 308 (2) 249 (3) 302 (2) 1112 18

3 Gunnar Sand BSK Gnarp 272 (1) 284 (3) 270 (2) 272 (4) 1098 18

4 Markus Nanderöd Sundsvall/Ortviken 242 (4) 276 (5) 239 (5) 277 (3) 1034 7

5 David Borgström Sundsvall/Ortviken 228 (5) 278 (4) 246 (4) 244 (5) 996 5

6 Eva Eriksson Stocka BK 207 (6) 228 (6) 158 (6) 183 (6) 776 5

Klass: MO   70,60,50,30            


Plc  Namn  Klubb  70 m  Pl  60 m  Pl  50 m  Pl  30 m  Pl  Totalt  10:or

1 Cenneth Åhlund Nykvarn 263 (1) 267 (1) 270 (1) 315 (1) 1115 18

Uppdaterad: 31 MAJ 2009 19:22 Skribent: Karl Åke Wallin

Postadress:
Stocka BSK - Bågskytte
Erik Gräntz, Oxelvägen 5
82950 Bergsjö

Kontakt:
Tel: 0702110818
E-post: This is a mailto link

Se all info