Hoppa till sidans innehåll

9 januari


Resultatlista från Stocka BSKs tävlingar den 9 januari 2016

 

Tävlingsformer

Mellandagspilen 30 pil SBF rond kl 09:30 till 11:00

Mellandagsskottet 60 pil i matchskjutning klockan 11:45 till 15:30

Sekretariat Lena Gräntz o Marie Högstedt

Skjutledare o domare Gunnar Sand

Servering Tomas o Magda Enros

Tävlingsledare o domare Carl-Åke Wallin

26 skyttar från 7 klubbar

 

 

Resultat mellandagspilen 30 pil

Namn

Klubb

Klass

Poäng

10or

Plac

Felicia Karlsson

Sundsvall

DL13

244

4

1

Namn

Klubb

Klass

Poäng

10or

Plac

Liam Vestrin

Stocka BSK

HB10

194

2

1

Namn

Klubb

Klass

Poäng

10or

Plac

Peter Fredriksson

Söderhamn

HB21

176

2

1

Ingvar Bergqvist

Stocka BSK

HB60

137


2

Namn

Klubb

Klass

Poäng

10or

Plac

Birgitta Selinder

IF Karlsvik

DR 60

208

2

1

Namn

Klubb

Klass

Poäng

10or

Plac

Raimo Mämmelä,

Bollnäs

HCE

279

10

1

Ivan Göransson

BSK Hudik

HCE

278

8

2

Alexandre Göransson

BSK Hudik

HCE

270

3

3

Namn

Klubb

Klass

Poäng

10or

Plac

Andreas Skalberg

IF Karlsvik

HRE

286

17

1

Stefan Nilsson

IF Karlsvik

HRE/50

284

15

2

Jani Ojala

Timrå AIF

HRE

235

8

3

Namn

Klubb

Klass

Poäng

10or

Plac

Gösta Persson

Östrsund

HR60

265

11

1

Namn

Klubb

Klass

Poäng

10or

Plac

Johanna Gullroos

IF Karlsvik

DRE

274

9

1

Carina Gräftegård

Stocka BSK

DRE

271

8

2

Louise Tunelid

Stocka BSK

DRE

260

10

3

Therese Nilsson

Timrå AIF

DRE

250

6

4

Namn

Klubb

Klass

Poäng

10or

Plac

Leif Söderberg

Stocka BSK

HL60

257

6

1

Hans Selinder

IF Karlsvik

HL60

223

2

2

Namn

Klubb

Klass

Poäng

10or

Plac

Peter Nilsson

Östersund

HLE

258

5

1

Erik Gräntz

Stocka BSK

HLE

248

7

2

Fredrik Högstedt

Stocka BSK

HLE

239

1

3

Lennart Karlsson

Sundsvall

HLE

228

3

4

Stefan Lindholm

Timrå AIF

HLE

198

3

5

Namn

Klubb

Klass

Poäng

10or

Plac

Eva Aronsson

Timrå AIF

DLE

236

1

1

Carina Berg/Persson

Östrsund

DLE

216

2

2

Namn

Klubb

Klass

Poäng

10or

Plac

Lars Hammarlund Bolander

Sandviken

HL16

185

1

1














 

                                       

                                  Resultat matcher

 

 





Compund













 

 

 

T

1-P

1-V


T

2-P

2-V


T

3-P

3-V


T

4-P

4-V


T

5-P

5-V

Res

Poäng

PLC

Alexandre Göransson

1

A

108

2

1

A

107

2

1

A

110

2

1

A

111

2

1

A

112

2

548

10

1

Ivan Göransson

1

C

114

2

1

C

111

2

1

C

110

0

1

C

111

2

1

B

111

0

557

6

3

Raimo Mämmelä,

2

A

111

2

2

A

110

2

1

D

112

2

1

B

109

0

1

C

113

2

555

8

2

VO

2

B

0

0

1

D

0

0

1

B

0

0

2

A

0

0

2

A

0

0

0

0

 

VO

1

D

0

0

1

B

0

0

2

A

0

0

2

B

0

0

1

D

0

0

0

0

 

VO

1

B

0

0

2

B

0

0

2

B

0

0

1

D

0

0

2

B

0

0

0

0

 

























 

 

 




Recurv  elit












 


1

T

1-P

1-V


T

2-P

2-V


T

3-P

3-V


T

4-P

4-V


T

5-P

5-V

Res

Poäng

PLC

Andreas Skalberg            

3

A

106

2

3

A

114

2

3

A

117

2

3

A

115

2

3

A

117

1

569

9

2

Stefan Nilsson            

3

C

115

2

3

C

111

2

3

C

116

2

3

C

113

2

3

B

117

1

572

9

1

Johanna Gullroos      

4

A

107

0

4

A

110

2

3

D

105

0

3

B

103

0

3

C

112

2

537

4

3

Therese Nilsson

4

B

108

2

3

D

106

0

3

B

103

0

4

A

109

2

4

A

102

0

528

4

4

Carina Gräftegård

3

D

103

0

3

B

107

0

4

A

107

2

4

B

105

0

3

1D

107

0

529

2

5

Gösta Persson

3

B

98

0

4

B

98

0

4

B

100

0

3

D

98

0

4

B

104

2

498

2

6


 

 



 

 



 

 



 

 



 

 







 

 



 

 



 

 



 

 



 

 


























































Recurv















 


1

T

1-P

1-V


T

2-P

2-V


T

3-P

3-V


T

4-P

4-V


T

5-P

5-V

Res

Poäng

PLC

Louise Tunelid

5

A

92

2

5

A

93

2

5

A

90

2

5

A

92

2

5

A

100

2

467

10

1

Birgitta Selinder         

5

C

70

0

5

C

92

2

5

C

84

0

5

C

86

2

5

B

71

0

403

4

4

Peter Fredriksson

6

A

77

2

6

A

84

2

5

D

85

2

5

B

76

0

5

C

80

2

402

8

2

Ingvar Bergqvist

6

B

50

0

5

D

76

0

5

B

69

0

6

A

76

0

6

A

74

2

345

2

5

Jani Ojala

5

D

85

2

5

B

86

0

6

A

99

2

6

B

87

2

5

D

74

0

431

6

3

WO

5

B

0

0

6

B

0

0

6

B

0

0

5

D

0

0

6

B

0

0

0

0

 





























Långbåge elit












 


1

T

1-P

1-V


T

2-P

2-V


T

3-P

3-V


T

4-P

4-V


T

5-P

5-V

Res

Poäng

PLC

Leif Söderberg

7

A

96

1

7

A

99

0

7

A

101

2

7

A

105

2

7

A

100

2

501

7

2

Stefan Lindholm

7

C

73

0

7

C

88

2

7

C

86

2

7

C

84

0

7

B

74

0

405

4

5

Lennart Karlsson

8

A

95

2

8

A

94

2

7

D

84

0

7

B

94

0

7

1C

92

0

459

4

4

Fredrik Högstedt

8

B

89

0

7

D

85

0

7

B

88

0

8

A

95

0

8

A

90

0

447

0

6

Erik Gräntz

7

D

94

2

7

B

106

2

8

A

102

2

8

B

96

2

7

1D

98

2

496

10

1

Peter Nilsson

7

B

96

1

8

B

93

0

8

B

99

0

7

D

88

2

8

B

100

2

476

5

3





























Långbåge














 


1

T

1-P

1-V


T

2-P

2-V


T

3-P

3-V


T

4-P

4-V


T

5-P

5-V

Res

Poäng

PLC

Eva Aronsson

9

A

99

2

9

A

98

2

9

A

80

2

9

A

84

0

9

A

86

0

447

6

3

Carina Bergh/Persson

9

C

79

2

9

C

84

2

9

C

87

0

9

C

85

2

9

B

91

2

426

8

2

Hans Selinder            

#

A

94

2

#

A

78

2

9

D

91

2

9

B

90

2

9

C

90

2

443

10

1

Lars Hammarlund Bolander

#

B

56

0

9

D

81

0

9

B

70

0

#

A

63

0

#

A

58

2

328

2

5

Felicia Karlsson

9

D

77

0

9

B

74

0

#

A

89

2

#

B

85

2

9

D

72

0

397

4

4

      VO

9

B

0

0

#

B

0

0

#

B

0

0

9

D

0

0

#

B

0

0

0

0

0

 

 

 

                        Resultat Mellandagsskottet 60 pilar

 

 

 

 

 

 

 

 

Namn

Klubb

Klass

Omg 1

OMG2

Summa

Antal 10 or

PLAC

Felicia Karlsson

Sundsvall

MO

200

197

397

2

1

Namn

Klubb

Klass

Omg 1

OMG2

Summa

Antal 10 or

PLAC

Peter Fredriksson

Söderhamn

HB21

206

194

400

 

1

Ingvar Bergqvist

Stocka BSK

HB60

159

186

345

 

2

Namn

Klubb

Klass

Omg 1

OMG2

Summa

Antal 10 or

PLAC

Birgitta Selinder         

 IF Karlsvik

DR 60

199

204

403

 

1

Namn

Klubb

Klass

Omg 1

OMG2

Summa

Antal 10 or

PLAC

Ivan Göransson

BSK Hudik

HCE

279

278

557

43

1

Raimo Mämmelä,

Bollnäs

HCE/60

276

279

555

41

2

Alexandre Göransson

BSK Hudik

HCE

269

279

548

34

3

Namn

Klubb

Klass

Omg 1

OMG2

Summa

Antal 10 or

PLAC

Stefan Nilsson            

 IF Karlsvik

HRE/50

283

289

572

36

1

Andreas Skalberg            

 IF Karlsvik

HRE

280

289

569

39

2

Gösta Persson

Östrsund

HR60

247

251

498

10

3

Jani Ojala

Timrå AIF

HRE

212

239

451

 

 

Namn

Klubb

Klass

Omg 1

OMG2

Summa

Antal 10 or

PLAC

Johanna Gullroos      

 IF Karlsvik

DRE

268

269

537

 

1

Carina Gräftegård

Stocka BSK

DRE

264

265

529

13

2

Therese Nilsson

Timrå AIF

DRE

265

263

528

15

3

Louise Tunelid

Stocka BSK

DRE

234

233

467

6

 

Namn

Klubb

Klass

Omg 1

OMG2

Summa

Antal 10 or

PLAC

Leif Söderberg

Stocka BSK

HLE/60

248

253

501

11

1

Erik Gräntz

Stocka BSK

HLE

252

244

496

7

2

Peter Nilsson

Östersund

HLE

237

235

472

10

3

Lennart Karlsson

Sundsvall

HLE

228

231

459

6

4

Hans Selinder            

 IF Karlsvik

HLE/60

215

226

441

 

5

Fredrik Högstedt

Stocka BSK

HLE

205

232

437

6

6

Stefan Lindholm

Timrå AIF

HLE

206

199

405

5

7

Namn

Klubb

Klass

Omg 1

OMG2

Summa

Antal 10 or

PLAC

Eva Aronsson

Timrå AIF

DLE

233

214

447

6

 

Carina Berg/Persson

Östrsund

DLE

207

219

426

2

 

Namn

Klubb

Klass

Omg 1

OMG2

Summa

Antal 10 or

PLAC

Lars Hammarlund Bolander

Sandviken

HL16

177

151

328

 

 

 

Uppdaterad: 10 JAN 2016 12:13 Skribent: Carl-Åke Wallin

Postadress:
Stocka BSK - Bågskytte
Erik Gräntz, Oxelvägen 5
82950 Bergsjö

Kontakt:
Tel: 0702110818
E-post: This is a mailto link

Se all info