Hoppa till sidans innehåll

Söderskidan 4 Lida Fristil


Resultat  från  Söderskidan  den  29/1  2013  i  Lida .

 

D 8                Elisabeth  Lodin                IKJ                         5.16

 

D 10              Lovisa  Walderbäck          IKJ                       13.45

                      Kerstin  Åberg                  HBY                      17.28

 

D 12              Signe  Svensson              IKJ                          9.26

                      Ebba  Adebrant                Tumba SOK          11.45

                      Hanna  Åberg                    HBY                      13.45

                      Fredrika Pettersson                                       14.28

                      Lisa  Ekberg                     NVSK                    15.02

 

D 16              Tilda  Andersson             OK  Ravinen          18.45

                      Sissel  Svensson             IKJ                         25.17

 

D 21              Maria  Carlsson              NVSK                     17.15

                      Frida  Börjesson              SRSK                     18.12

                      Karin  Nilsson                  SRSK                     19.50

                      Cecilia  Edman                                               27.27

 

D 35             

                      Daniela  Profir                 SIK                         17.12

                      Helena  Adebrant           TumbaSOK             18.04

                      Christina Lindblom         SRSK                      21.45

                      Johanna  Almlund           IKJ                          22.51

 

D 50              Anna  Evaldsson            IKJ                          15.30

                      Anna  Lindholm               IKJ                          24.55

                      Gunilla  Karlsson            Telia  IF                  26.48

 

D 55              Anne Marie  Hedman      HSK                        28.47

 

D 60              Elisabeth  Crona             HSK                        20.52

                      Helena Reinikaino           SIK                         21.20

                      Eva  Kampegård              HSK                        45.14

 

D 70              Eivor  Ågren                    Telia IF                  34.55

 

H 10              Elias  Adebrant              Tumba SOK              6.57

                      Arvid  Ekberg                  NVSK                       9.35

                      Tobias  Pettersson                                        11.02

 

H 12              Elias  Röstin                  Söder SOL               2.48 ?

                      Fabian  Blommendal      IKJ                           10.00

                      Alvar  Melin                   IKJ                           12.59

                     

H 14              Johan  Ekberg               NVSK                         8.07

                      Erik  Åberg                    HBY                         10.06

                      Viktor  Zackrisson        Tumba SOK            10.16

                      Martin  Brisenhelm        SRSK                       11.06

                      Peter  Lodin                   IKJ                           11.29

                      Egil  Morast                   Haninge SOK          16.56

                      Hugo  Dahlberg             Haninge SOK          18.10

 

H 16             Egil  Morast                   Haninge  SOK           16.56

                      Hugo  Dahlberg             Haninge  SOK           18.10

 

H 21              Sebastian  Jansson      SIK                            26.02

                      Tomas  Karlberg           NVSK                         27.09

                      Andreas  Degerfeldt                                        29.42

                      Carl-Henrik  Niper       IKJ                              30.22

                      Erik  Larsson               SIF                              31.48

                      Bjarne  Kampegård     HSK                             34.26

                      Daniel  Hillgren           SRSK                           34.40

 

 

H 35              Peter  Thunvall           IKJ                               26.20

                      Magnus  Ljung             Ericsson                     35.10

                      Conny  Franzen           HBY                             38.00

 

H 40              Björn  Waldebäck        IKJ                               28.57

                      Göran  Hammarson     SRSK                           30.01

                      Viktor  Larsson           IKJ                               30.06

                      Jerker  Åberg               HBY                             30.36

                      Tomas  Persson          SRSK                           31.52

                      Per Erik  Eriksson       Enhörna IF                  32.02

                      Håkan  Andersson      SRSK                           34,12

                      Lars  Brisenhelm         SRSK                           34.20

                      Tony  Olaussen           SRSK                           39.09

                      Peter  Larsson             IKJ                               39.12

 

H 45              Tommie  Lindblom       SRSK                          29.57

                      Stefan  Svärd               IKJ                              30.51

                      Oskar  Nederheim       IKJ                              31.08

                      Thomas  Johansson    IKJ                              31.12

                      Mårten  Lindskog        IKJ                              32.51

                      Johan  Ekbacke           NVS                           33.30

                      Tommy  Dahlqvist       HSK                           33.43

                      Erik  Brisenheim          SRSK                         34.36

                      Bo  Lindèn                    IKJ                             34.39

                      David  Jegust              HSK                            35.03

                      Lars  Gulliksson          NVSK                         35.06

                      Stefan Örjes               Telia IF                       36.40

                      Fredrik  Morast           Haninge SOK             37.11

                      Per  Sjögrund              Telia  IF                     39.22

                      Dag  Svensson           IKJ                              41.12

                                             

 

 

H 50             Hans  Sundberg           IKJ                             29.51

                      Mats  Jansson             SIF                            31.32

                      Per  Sandgren              Mälarhöjden             31.49

                      Johan  Lund                 IKJ                            31.59

                      Yngve  Gustafsson      SRSK                        32.54

                      Tomas  Eriksson         SRSK                         34.15

                      Roger  Huononen         SRSK                         35.09

                      Olle  Kjebon                 Telia  IF                    35.49

                      Johan  Lindholm           IKJ                            41.03

                      Tomas  Holmberg        Telia  IF                    46.56

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

H  55             Björn  Hedenström       HBY                          35.05                                                        

 

 

H 60              Leif  Johansson            IKJ                            38.54

                      Gunnar  Lejon               IKJ                            39.47

                      Rolf  Berggren              Telia  IF                    47.35

 

H 65              Lars  Degerheim          Telia  IF                    34.28

                      Allan  Johansson         Telia  IF                    38.38

                      Jan  Fridlund                 HBY                          39.18

                      Örjan  Kampegård        HSK                          43.29

                      Alf  Sjöstedt                 Telia  IF                    50.27

 

H 70              Artur  Forsberg           Linden                        33.54

                      Ingvar  Kullman          Linden                        34.43

                      Lars  Englund              Järla  Skidor              37.04

                      Ragnar  Gustafsson    HSK                           38.07

                      Olle  Viklund               Linden                        38.11

                      Runo  Dahlberg           IKJ                              39.30

                      Hans  Höglund            HSK                            46.22

 

H  75             Ansgar  Ågren            Telia  IF                     44.30

                   

 

            

Hanna  Röstin**                           Söder sol                                                   9.44

 

 

 

                      (** Ej  uppgivit  åldersklass .)

 

Uppdaterad: 06 FEB 2013 22:59 Skribent: Tommie Lindblom

Postadress:
Stockholms RK - Skidor
Anna Jogrenius, Sicklingsvägen 6
12249 Enskede

Kontakt:
Tel: 0706316807
E-post: This is a mailto link

Se all info