Resultat Marsspelen 24-25 mars 2018

   Stocksäters IF och Åsbro GoIF arrangerade i Tybblelundshallen Örebro
 
  Söndagsresultat    till lördagsresultat
 
    MÄN 3000 M      
1Erik Framme -73Hälle IF9.41,65
2Martin Jansson -91Söderhamns IF9.46,42
3Simon Wiklund -99IK Wilske10.18,92
4Vidar Arvidsson -03Upsala IF10.41,37
-Mikael Andersson -00Säffle FIKbröt

    MÄN 60 M HÄCK      
1Ludvig Brorsson -00IK Wilske9,89
2Simon Wiklund -99IK Wilske10,01

    MÄN STAV      
1David Karlsson -90Tjalve IF Norrköping4,08


David Karlsson
408 418
xo  xxx

    P17 200 M  HEAT 1    
1Alfred Kristoffersson -01Upsala IF25,31
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF25,98
3Philip Robertsson -01Lidköpings IS26,76
4Oliver Smidskog -02Västerås FK27,40

    P17 200 M  HEAT 2    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö23,73
2Anton Runemar -02Täby IS23,98
3Frans Ingelstam -02Upsala IF24,17
4Dennis Holmstedt -02IK Westmannia25,33

    P17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö23,73
2Anton Runemar -02Täby IS23,98
3Frans Ingelstam -02Upsala IF24,17
4Alfred Kristoffersson -01Upsala IF25,31
5Dennis Holmstedt -02IK Westmannia25,33
6Karl-William Einarson -02Wedevågs IF25,98
7Philip Robertsson -01Lidköpings IS26,76
8Oliver Smidskog -02Västerås FK27,40

    P17 1500 M      
1Julius Mördrup -02IFK Lidingö4.23,86
2Noha Olsson -02Thorengruppen TFC4.25,23

    P17 60 M HÄCK      
1Melker Drackner -01Lidköpings IS9,00
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF10,31

    P17 STAV      
1Henrik Renz -01Tjalve IF Norrköping4,08
2Noah Ander -01Hammarby IF3,98
3Teodor Duvert -01Turebergs FK3,58
4Erik Dahlberg -02Turebergs FK3,28
5Joel Andersson -02Kvarnsvedens GoIF3,28
6Simon Stjärnfelt -02IF Åland3,08


Joel Andersson
Simon Stjärnfelt
Teodor Duvert
Noah Ander
Henrik Renz
Erik Dahlberg
298 308 318 328 338 348 358 368 378 388 398 408 418
            xxo xxx
xxo xo  xxx
            o   o   o   xo  xxx
                            o   o   o   xxo xxx
                        xo  -   o   o   xxo xo  xxx
            o   xxx

    P17 LÄNGD      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö6,37
2Melker Drackner -01Lidköpings IS5,91
3Philip Robertsson -01Lidköpings IS5,82
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF5,67
5Anton Runemar -02Täby IS5,43
6Adam Bruckner -01Ludvika FFI5,15
7Oliver Smidskog -02Västerås FK5,10

Karl-William Einarson
Oliver Smidskog
Melker Drackner
Adam Bruckner
Robin Isaksson
Philip Robertsson
Anton Runemar
 567     x   549   526   559   559
 469     x   510   487   498   488
 591   588   586   590   588   582
 459   447   476   484   515   513
   x   637   547   626     x   629
 551     x     x   546     x   582
 543   519     x   534     x     x

    P15 200 M  HEAT 1    
1Andreas Swierczynski Nilsson -03Täby IS25,85
2George Maric -03Täby IS26,53
3Pelle Nilsson -03Upsala IF28,87

    P15 200 M  HEAT 2    
1Pontus Lindell -03Upsala IF25,21
2Eemeli Peura -03Upsala IF25,83
3Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF26,24

    P15 200 M  HEAT 3    
1Sebastian Eriksson -03Alunda SK24,00
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad24,02
3Sture Källström -03Upsala IF24,36
4Stefan Franzén -03KFUM Örebro25,25

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sebastian Eriksson -03Alunda SK24,00
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad24,02
3Sture Källström -03Upsala IF24,36
4Pontus Lindell -03Upsala IF25,21
5Stefan Franzén -03KFUM Örebro25,25
6Eemeli Peura -03Upsala IF25,83
7Andreas Swierczynski Nilsson -03Täby IS25,85
8Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF26,24
9George Maric -03Täby IS26,53
10Pelle Nilsson -03Upsala IF28,87

    P15 1500 M      
1Simon Öberg -03Västerås FK4.44,36
2Lowe Gylling -03Täby IS4.46,19
3Pelle Nilsson -03Upsala IF5.05,66
4Markus Pihl -03Täby IS5.06,08

    P15 60 M HÄCK      
2Oskari Peura -03Upsala IF8,81
3Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,87
4Samuel Vinberg -03Upsala IF9,06
5Markus Westh -03Lidköpings IS9,42

    P15 STAV      
1Oliver Lundström -03KFUM Örebro3,38
2Joel Bergquist -03Stocksäters IF3,08


Oliver Lundström
Joel Bergquist
288 298 308 318 328 338 345
        xo  o   o   xo  xxx
o   o   xxo xxx

    P15 LÄNGD      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad6,11
2Samuel Vinberg -03Upsala IF5,66
3Sebastian Eriksson -03Alunda SK5,60
4Pontus Lindell -03Upsala IF5,41
5Agustin Hilmersson -03IK Orient5,28
6Oskari Peura -03Upsala IF5,27
7Ludwig Lissgärde -03Täby IS5,13
8Markus Westh -03Lidköpings IS5,11
9Ludvig Molinder -03KFUM Örebro4,80
10George Maric -03Täby IS4,70
11Markus Pihl -03Täby IS4,37
12Ali Ibrahim -03Fjugesta IF3,11
-Andreas Swierczynski Nilsson -03Täby IS0,00

Ali Ibrahim
Sebastian Eriksson
Samuel Vinberg
Agustin Hilmersson
George Maric
Ludwig Lissgärde
Markus Westh
Ludvig Molinder
Pontus Lindell
Markus Pihl
Oskari Peura
Andreas Swierczynski Nilsson
Oliver Ellström
   x      x    311
 500      x    482    493      x    560
 538    541    529    527    560    566
 520    528    516    509      x      x
 457    429    470
   x    489    483    495    513      x
 507    511    479    119    473    486
 469    480      x
 518    512    541    509    502    531
   x    410    437
 527      x      x    516      x      x
   x      x      x
 578    562    582    587    609    611

    P14 200 M  HEAT 1    
1Markus Stensiö -04Mälarhöjdens IK27,71
2Ebbe Ledin -04Glanshammars IF28,45
-Melvin Sandgren -04Täby ISDQ linje

    P14 200 M  HEAT 2    
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF27,06
2Lukas Forss -04Upsala IF27,57
3Max Sundgren -04Täby IS27,76
-Lukas Stenfors -04Mälarhöjdens IKDQ linje

    P14 200 M  HEAT 3    
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK25,31
2Ivar Linder -04Västerås FK26,40
3Patrick Hopkins -04Alunda SK26,70
4Erik Zetterlund -04KFUM Örebro26,76

    P14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK25,31
2Ivar Linder -04Västerås FK26,40
3Patrick Hopkins -04Alunda SK26,70
4Erik Zetterlund -04KFUM Örebro26,76
5Patrik Pettersson -04Wedevågs IF27,06
6Lukas Forss -04Upsala IF27,57
7Markus Stensiö -04Mälarhöjdens IK27,71
8Max Sundgren -04Täby IS27,76
9Ebbe Ledin -04Glanshammars IF28,45

    P14 60 M HÄCK      
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK9,00
2Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI9,24
3Lukas Forss -04Upsala IF9,42
4Ivar Linder -04Västerås FK10,26
5Max Sundgren -04Täby IS10,26
6Hampus Gull-Åhlund -04Bålsta IK12,04

    P14 STAV      
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK2,68
2Erik Zetterlund -04KFUM Örebro2,58
3Joel Ekman -04Upsala IF2,48
4David Axelsson -04Upsala IF2,28
5Henrik Skoog -04Västerås FK2,18
6Max Sundgren -04Täby IS2,08
7Melvin Sandgren -04Täby IS1,68


Max Sundgren
David Axelsson
Melvin Sandgren
Joel Ekman
Henrik Skoog
Erik Zetterlund
Ludvig Jaasund
158 168 178 188 198 208 218 228 238 248 258 268 278
o   xo  xo  o   o   o   xxx
                o   o   o   o   xxx
xo  o   xxx
                        o   o   xo  xxo xxx
        o   o   o   o   xxo xxx
                                        o   xxx
                                o   o   o   xo  xxx

    P14 LÄNGD      
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK5,29
2Patrick Hopkins -04Alunda SK5,13
3Lukas Forss -04Upsala IF4,94
4Douglas Goldén -04Katrineholms SK4,86
5Patrik Pettersson -04Wedevågs IF4,69
6Lukas Stenfors -04Mälarhöjdens IK4,56
7Henrik Skoog -04Västerås FK4,44
8Joel Ekman -04Upsala IF4,33
9Markus Stensiö -04Mälarhöjdens IK3,94
10Hampus Gull-Åhlund -04Bålsta IK3,87

Patrick Hopkins
Patrik Pettersson
Lukas Stenfors
Hampus Gull-Åhlund
Henrik Skoog
Markus Stensiö
Ludvig Jaasund
Lukas Forss
Douglas Goldén
Joel Ekman
 481   475   504   457   513     x
   x   417   444   447   469   409
 326   400   456     x     x     x
 387     x   350
 416   444   410   425   434   439
 394     x     x
 529   526   503   529   502     -
 417   484   478   465   494   487
 486   475   472   463   478   471
   x   433     x     x   432     x

    P13 200 M  HEAT 1    
1Joel Enander -05Täby IS27,18
2William Lindberg -05Täby IS29,19
3Edwin Ask -05KFUM Örebro32,73
4Petter Einarsson -05Mälarhöjdens IK33,45

    P13 200 M  HEAT 2    
1Rasmus Lundström -05Väsby IK30,57
2Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF31,78
3Simon Asplund -05Hammarby IF32,33

    P13 200 M  HEAT 3    
1Sigmund Le Fjeld -05IL Tyrving, NOR27,42
2Viktor Rahm -05Västerås FK28,17
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro28,74
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro29,96

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Joel Enander -05Täby IS27,18
2Sigmund Le Fjeld -05IL Tyrving, NOR27,42
3Viktor Rahm -05Västerås FK28,17
4Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro28,74
5William Lindberg -05Täby IS29,19
6Hampus Wiborg -05KFUM Örebro29,96
7Rasmus Lundström -05Väsby IK30,57
8Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF31,78
9Simon Asplund -05Hammarby IF32,33
10Edwin Ask -05KFUM Örebro32,73
11Petter Einarsson -05Mälarhöjdens IK33,45

    P13 60 M HÄCK  HEAT 1    
1William Lindberg -05Täby IS10,81
2Adrian Holma -05Täby IS12,49
3Simon Asplund -05Hammarby IF12,85
4Love Arvidsson -05Hammarby IF13,51

    P13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Joel Enander -05Täby IS9,18
2Sigmund Le Fjeld -05IL Tyrving, NOR9,61
3Viggo Stridh -05Täby IS10,38
4Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro11,52
5Rasmus Lundström -05Väsby IK11,95

    P13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Joel Enander -05Täby IS9,18
2Sigmund Le Fjeld -05IL Tyrving, NOR9,61
3Viggo Stridh -05Täby IS10,38
4William Lindberg -05Täby IS10,81
5Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro11,52
6Rasmus Lundström -05Väsby IK11,95
7Adrian Holma -05Täby IS12,49
8Simon Asplund -05Hammarby IF12,85
9Love Arvidsson -05Hammarby IF13,51

    P13 STAV      
1Linus Jönsson -05Tjalve IF Norrköping3,18
2Kadel Sylla -05Hammarby IF2,38
3Elias Kapell -06Hammarby IF2,28
4Viktor Rahm -05Västerås FK2,28
5Viggo Stridh -05Täby IS2,18
5Joel Enander -05Täby IS2,18
7Hampus Forster -05Hammarby IF1,98
8Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro1,88
9Valter Käll -05Hammarby IF1,78
10William Lindberg -05Täby IS1,78
11Adrian Holma -05Täby IS1,78
12Johan Runesson -05Fjugesta IF1,58
Lukas Sjölund -05Mälarhöjdens IK0,00
Hampus Sjöberg -05Mälarhöjdens IK0,00
Erik Ilison -05Hammarby IF0,00


Linus Jönsson
Viktor Rahm
Johan Runesson
Valter Käll
Elias Kapell
Lukas Sjölund
Alfons Elmgren Hallinger
Hampus Sjöberg
William Lindberg
Erik Ilison
Hampus Forster
Viggo Stridh
Adrian Holma
Kadel Sylla
Joel Enander
158 168 178 188 198 208 218 228 238 248 288 308 318 328
                                        o   o   xxo xxx
            o   o   o   xo  xo  xxx
o   xxx
o   o   o   xxx
    o   xo  o   o   o   o   o   xxx
xxx
o   o   o   xo  xxx
xxx
xxo xo  o   xx-
xxx
o   o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   o   xxx
xo  xxo xo  x-
            xo  o   o   o   xo  xxo xxx
    o   o   o   o   o   o   xxx

    P13 LÄNGD ZON      
1Gabriel Dag -05Västerås FK5,35
2Joel Enander -05Täby IS5,32
3Sigmund Le Fjeld -05IL Tyrving, NOR4,91
4Calle Nilsson -05Tjalve IF Norrköping4,84
5Viggo Stridh -05Täby IS4,73
6Johan Hedenberg -05IF Hagen4,57
7William Lindberg -05Täby IS4,45
8Rasmus Lundström -05Väsby IK4,39
9Adrian Holma -05Täby IS4,38
10Nikolaj Jakshöj -05Väsby IK4,35
11Kadel Sylla -05Hammarby IF4,34
12Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro4,26
13Noah Simonsson -05KFUM Örebro4,17
14Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF4,11
15Lukas Sjölund -05Mälarhöjdens IK4,04
16Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro4,02
17Hampus Wiborg -05KFUM Örebro3,89
18Lukas Svensson -05Väsby IK3,89
19Rome Löuke -05Hammarby IF3,82
20Simon Asplund -05Hammarby IF3,76
21Johan Runesson -05Fjugesta IF3,76
22Love Arvidsson -05Hammarby IF3,75
23Petter Einarsson -05Mälarhöjdens IK3,72
24Hampus Forster -05Hammarby IF3,64
25Felix Stenfors -05Mälarhöjdens IK3,56
26Hampus Sjöberg -05Mälarhöjdens IK3,47
27Ahmad Ahmad -05Fjugesta IF3,46
28Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro3,06

Kadel Sylla
Viggo Stridh
Hampus Wiborg
Sigmund Le Fjeld
Calle Nilsson
Felix Stenfors
Love Arvidsson
William Lindberg
Simon Asplund
Noah Simonsson
Wilmer Daleskog
Ahmad Ahmad
Alfons Elmgren Hallinger
Albin Gyhlenius
Nikolaj Jakshöj
Rasmus Lundström
Joel Enander
Johan Hedenberg
Johan Runesson
Lukas Sjölund
Adrian Holma
Hampus Forster
Rome Löuke
Lukas Svensson
Ludvig Sjöberg
Gabriel Dag
Hampus Sjöberg
Petter Einarsson
 434   426   431
 473     x     x     x   462   454
 387   389   261
 482   480   491   484   481   458
 457   484   470   458   474   447
 356   338   350
 375   329   352
 444   445   425   407   427   418
 376   370   354
 394   390   417
 278   306     x
 346   328   308
   x     x   402
 420   426   413
 415   420   435
   x   427   438   439   412   428
   x   494   515   517   511   532
 457     x     x     x     x     x
 364   376   367
 403   404   353
 438     x   410
 364   202   354
 381   370   382
 379   380   389
 395   411   395
 523   524     -   522   386   535
 325   312   347
 341     x   372

    P12 200 M  HEAT 1    
1Axel Falk -06IFK Lidingö32,39
2Carl Granström -06IFK Lidingö33,53
3Erik Alteskog -06Hammarby IF38,36

    P12 200 M  HEAT 2    
1Lucas Asplund -06Thorengruppen TFC32,21
2Emil Hansen -06Hammarby IF33,32
3Jacob Bergman -06IFK Lidingö34,21

    P12 200 M  HEAT 3    
1George Kennedy -06KFUM Örebro33,24
2Mattias Blomquist -06IFK Lidingö33,75
3Hugo Sundström -06Hammarby IF34,98
4Jack Atterlöf -06Hammarby IF35,70

    P12 200 M  HEAT 4    
1Max Holm -06Råby-Rekarne FIF31,84
2Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC32,42
3Lukas Djurstedt -06Hammarby IF34,70
4Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK34,75

    P12 200 M  HEAT 5    
1Olle Hart -06IFK Lidingö30,67
2Oscar Pettersson -06IFK Lidingö31,63
3Alfred Berglind -06Hammarby IF32,01
4Liam Koops -06Hammarby IF32,03

    P12 200 M  HEAT 6    
1Neo Hall -06Hammarby IF29,70
2Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC30,09
3William Freifelt -06Hammarby IF30,70
-Vilhelm Psilander -06IFK Lidingöej start

    P12 200 M  HEAT 7    
1William Loqvist -06Hammarby IF28,89
2Filip Eriksson -06IFK Lidingö29,09
3Filip Herre -06Hammarby IF30,01
4Danilo Moberg -06IF Göta Karlstad30,37

    P12 200 M  HEAT 8    
1Elias Kapell -06Hammarby IF28,54
2Karl Ottfalk -06IFK Lidingö29,01
3Edvin Sidwall -06Täby IS29,11
4John Bäck -06Turebergs FK29,39

    P12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elias Kapell -06Hammarby IF28,54
2William Loqvist -06Hammarby IF28,89
3Karl Ottfalk -06IFK Lidingö29,01
4Filip Eriksson -06IFK Lidingö29,09
5Edvin Sidwall -06Täby IS29,11
6John Bäck -06Turebergs FK29,39
7Neo Hall -06Hammarby IF29,70
8Filip Herre -06Hammarby IF30,01
9Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC30,09
10Danilo Moberg -06IF Göta Karlstad30,37
11Olle Hart -06IFK Lidingö30,67
12William Freifelt -06Hammarby IF30,70
13Oscar Pettersson -06IFK Lidingö31,63
14Max Holm -06Råby-Rekarne FIF31,84
15Alfred Berglind -06Hammarby IF32,01
16Liam Koops -06Hammarby IF32,03
17Lucas Asplund -06Thorengruppen TFC32,21
18Axel Falk -06IFK Lidingö32,39
19Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC32,42
20George Kennedy -06KFUM Örebro33,24
21Emil Hansen -06Hammarby IF33,32
22Carl Granström -06IFK Lidingö33,53
23Mattias Blomquist -06IFK Lidingö33,75
24Jacob Bergman -06IFK Lidingö34,21
25Lukas Djurstedt -06Hammarby IF34,70
26Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK34,75
27Hugo Sundström -06Hammarby IF34,98
28Jack Atterlöf -06Hammarby IF35,70
29Erik Alteskog -06Hammarby IF38,36

    P12 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö11,70
2Gabriel Öhrner -06Hammarby IF12,67
3Lucas Asplund -06Thorengruppen TFC13,66
4Emil Hansen -06Hammarby IF13,87
5Erik Alteskog -06Hammarby IF15,29
-Jakob Alpen -06IFK Lidingöej start

    P12 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Oscar Pettersson -06IFK Lidingö12,09
2Max Holm -06Råby-Rekarne FIF12,43
3Alfred Berglind -06Hammarby IF12,48
4Henrik Avebäck -06Hammarby IF12,83
5Lukas Djurstedt -06Hammarby IF13,62
6Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK13,66
7Jack Atterlöf -06Hammarby IF14,72

    P12 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Elias Kapell -06Hammarby IF10,44
2William Freifelt -06Hammarby IF10,60
3William Loqvist -06Hammarby IF10,78
4John Bäck -06Turebergs FK10,84
5Albin Örnborg -06IF Rigor11,24
6Olle Hart -06IFK Lidingö11,63
7Edvin Sidwall -06Täby IS12,12
8Filip Herre -06Hammarby IF14,01

    P12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Elias Kapell -06Hammarby IF10,44
2William Freifelt -06Hammarby IF10,60
3William Loqvist -06Hammarby IF10,78
4John Bäck -06Turebergs FK10,84
5Albin Örnborg -06IF Rigor11,24
6Olle Hart -06IFK Lidingö11,63
7Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö11,70
8Oscar Pettersson -06IFK Lidingö12,09
9Edvin Sidwall -06Täby IS12,12
10Max Holm -06Råby-Rekarne FIF12,43
11Alfred Berglind -06Hammarby IF12,48
12Gabriel Öhrner -06Hammarby IF12,67
13Henrik Avebäck -06Hammarby IF12,83
14Lukas Djurstedt -06Hammarby IF13,62
15Lucas Asplund -06Thorengruppen TFC13,66
16Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK13,66
17Emil Hansen -06Hammarby IF13,87
18Filip Herre -06Hammarby IF14,01
19Jack Atterlöf -06Hammarby IF14,72
20Erik Alteskog -06Hammarby IF15,29

    P12 LÄNGD ZON pool 1      
1Elias Kapell -06Hammarby IF5,12
2William Freifelt -06Hammarby IF4,67
3Filip Herre -06Hammarby IF4,57
4William Loqvist -06Hammarby IF4,45
5Albin Örnborg -06IF Rigor4,44
6Liam Koops -06Hammarby IF3,91
7Gabriel Öhrner -06Hammarby IF3,87
8Henrik Avebäck -06Hammarby IF3,78
9Emil Hansen -06Hammarby IF3,77
10Alfred Berglind -06Hammarby IF3,65
11Simon Fogelberg -06Hammarby IF3,46
12Hugo Sundström -06Hammarby IF3,42
13Assar Nordin -06Glanshammars IF3,34
14Erik Alteskog -06Hammarby IF3,08
15Lukas Djurstedt -06Hammarby IF3,04
16Jack Atterlöf -06Hammarby IF3,01
17William Runfeldt -06Glanshammars IF2,63
18Yousef Ahmad -06Fjugesta IF2,62
19David Jonhed -06IF Göta Karlstad2,33

Filip Herre
Assar Nordin
Henrik Avebäck
Lukas Djurstedt
Hugo Sundström
Emil Hansen
Jack Atterlöf
David Jonhed
Alfred Berglind
Albin Örnborg
Liam Koops
William Freifelt
Erik Alteskog
Gabriel Öhrner
William Loqvist
William Runfeldt
Elias Kapell
Simon Fogelberg
Yousef Ahmad
 359   440   457   431   447   446
 325   334   326
 352   377   378
 304   302   270
 330   331   342
 333   286   377
 285   292   301
 217   200   233
 360   365   349
 412   436   443   444   281     x
 391   377   380
 448   459   457   450   467   457
 273   265   308
 384   387   368
 434   445   439     x   442     x
 263   243   225
 483   483   472   449   470   512
 346   323   317
 261   262     x

    P12 LÄNGD ZON pool 2      
1Edvin Sidwall -06Täby IS4,76
2John Bäck -06Turebergs FK4,74
3Julius Wiklund -06IK Wilske4,50
4Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC4,25
5Simon Johannesson -06IFK Lidingö4,05
6Karl Ottfalk -06IFK Lidingö4,03
7Olle Hart -06IFK Lidingö4,00
8Max Holm -06Råby-Rekarne FIF3,96
9Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK3,96
10Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK3,90
11Axel Falk -06IFK Lidingö3,87
12Erik Johannesson -06IFK Lidingö3,83
13Axel Andersson-Thor -06IFK Lidingö3,70
14Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC3,66
15Jakob Alpen -06IFK Lidingö3,41
16Mattias Blomquist -06IFK Lidingö3,36
17Carl Granström -06IFK Lidingö3,36
18Jacob Bergman -06IFK Lidingö3,24

Karl Ottfalk
Carl Granström
Julius Wiklund
Olle Hart
Mikael Tsegaye
Axel Andersson-Thor
Jakob Alpen
Jon Joelsson
Gustav Malmkvist
Simon Johannesson
Erik Johannesson
Mattias Blomquist
Edvin Sidwall
Axel Falk
Viggo Olsson
Max Holm
Jacob Bergman
John Bäck
 400   403   397
 278   336   305
 427   446   437   446   443   450
 399   400   385
 383   396   380
 345   345   370
 319   341   318
 425   408   425
 386   369   390
 378   388   405
 361   367   383
 336   330   336
   x   447   423     x     x   476
 387   378   383
 366   364   365
 396   381   385
 324   322   265
 454     x   437   452   462   474

    P11 200 M  HEAT 1    
1Leo Papinski -07Täby IS31,23
2Pontus Lindskog -07IFK Lidingö32,26
3Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad34,03

    P11 200 M  HEAT 2    
1David Berglund -07AIK Friidrott30,07
2Ludvig Höglund -07Upsala IF34,09
3Oliver Danielsson Callin -07Upsala IF35,26
4Hugo Rietz -07Täby IS35,94

    P11 200 M  HEAT 3    
1Elias Ekman -07Upsala IF30,57
2Oscar Andersson -07IFK Lidingö32,49
3Noah Falkander -07SOK Träff33,38
4Vincent Ekberg -07Täby IS34,50

    P11 200 M  HEAT 4    
1Sebastian Melin -07IFK Lidingö30,90
2Linus Lundström -07Väsby IK31,86
3Ludvig Ellgren -07Turebergs FK33,25
4Markus Le Fjeld -07IL Tyrving, NOR34,06

    P11 200 M  HEAT 5    
1Olle Leonardsson -07KFUM Örebro30,25
2Olle Willner -07Mälarhöjdens IK31,50
3Albin Wallgren -07Åsbro GoIF33,41
4Emil Söderberg -07Täby IS33,66

    P11 200 M  HEAT 6    
1Isak Aren -07Råby-Rekarne FIF29,36
2Jacob Rune -07Täby IS29,74
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta31,02
4Simon Lindström -07Turebergs FK31,13

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Isak Aren -07Råby-Rekarne FIF29,36
2Jacob Rune -07Täby IS29,74
3David Berglund -07AIK Friidrott30,07
4Olle Leonardsson -07KFUM Örebro30,25
5Elias Ekman -07Upsala IF30,57
6Sebastian Melin -07IFK Lidingö30,90
7Kevin Sjöström -07IFK Märsta31,02
8Simon Lindström -07Turebergs FK31,13
9Leo Papinski -07Täby IS31,23
10Olle Willner -07Mälarhöjdens IK31,50
11Linus Lundström -07Väsby IK31,86
12Pontus Lindskog -07IFK Lidingö32,26
13Oscar Andersson -07IFK Lidingö32,49
14Ludvig Ellgren -07Turebergs FK33,25
15Noah Falkander -07SOK Träff33,38
16Albin Wallgren -07Åsbro GoIF33,41
17Emil Söderberg -07Täby IS33,66
18Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad34,03
19Markus Le Fjeld -07IL Tyrving, NOR34,06
20Ludvig Höglund -07Upsala IF34,09
21Vincent Ekberg -07Täby IS34,50
22Oliver Danielsson Callin -07Upsala IF35,26
23Hugo Rietz -07Täby IS35,94

    P11 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Linus Lundström -07Väsby IK10,97
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF11,31
3Pontus Lindskog -07IFK Lidingö11,44
4Enzo Averling -07Täby IS12,68
5Hugo Rietz -07Täby IS13,25
6Vincent Nevenstam -07Täby IS13,32
7Ludvig Höglund -07Upsala IF15,13

    P11 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Isak Aren -07Råby-Rekarne FIF10,72
2Elliot Lindqvist -07Mälarhöjdens IK10,92
3Ludvig Ellgren -07Turebergs FK11,44
4Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad11,46
5Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro12,24
6Vilgot Treskog -07Täby IS12,33
7Vincent Ekberg -07Täby IS12,33
8Albin Wallgren -07Åsbro GoIF12,44

    P11 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Jacob Rune -07Täby IS9,81
2David Berglund -07AIK Friidrott10,13
3Xanthos S -07Karlskoga FIF10,25
4Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,27
5Simon Lindström -07Turebergs FK10,58
6Elias Ekman -07Upsala IF10,63
7Olle Willner -07Mälarhöjdens IK10,99
8Emil Söderberg -07Täby IS11,65

    P11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Jacob Rune -07Täby IS9,81
2David Berglund -07AIK Friidrott10,13
3Xanthos S -07Karlskoga FIF10,25
4Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,27
5Simon Lindström -07Turebergs FK10,58
6Elias Ekman -07Upsala IF10,63
7Isak Aren -07Råby-Rekarne FIF10,72
8Elliot Lindqvist -07Mälarhöjdens IK10,92
9Linus Lundström -07Väsby IK10,97
10Olle Willner -07Mälarhöjdens IK10,99
11Sigvard Einarson -07Wedevågs IF11,31
12Pontus Lindskog -07IFK Lidingö11,44
13Ludvig Ellgren -07Turebergs FK11,44
14Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad11,46
15Emil Söderberg -07Täby IS11,65
16Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro12,24
17Vilgot Treskog -07Täby IS12,33
18Vincent Ekberg -07Täby IS12,33
19Albin Wallgren -07Åsbro GoIF12,44
20Enzo Averling -07Täby IS12,68
21Hugo Rietz -07Täby IS13,25
22Vincent Nevenstam -07Täby IS13,32
23Ludvig Höglund -07Upsala IF15,13

    P11 LÄNGD ZON      
1Isak Aren -07Råby-Rekarne FIF4,46
2Jacob Rune -07Täby IS4,35
3Xanthos S -07Karlskoga FIF4,23
4David Berglund -07AIK Friidrott4,23
5Kevin Sjöström -07IFK Märsta4,22
6Simon Lindström -07Turebergs FK4,19
7Linus Lundström -07Väsby IK4,01
8Sebastian Norlander -07KFUM Örebro3,93
9Leo Papinski -07Täby IS3,91
10Markus Le Fjeld -07IL Tyrving, NOR3,85
11Ludvig Ellgren -07Turebergs FK3,82
12Elliot Lindqvist -07Mälarhöjdens IK3,75
13Olle Willner -07Mälarhöjdens IK3,73
14Oscar Andersson -07IFK Lidingö3,70
15Vincent Ekberg -07Täby IS3,67
16Oliver Danielsson Callin -07Upsala IF3,67
17Vilgot Treskog -07Täby IS3,65
18Sigvard Einarson -07Wedevågs IF3,63
19Noah Falkander -07SOK Träff3,59
20Ludvig Höglund -07Upsala IF3,55
21Sebastian Melin -07IFK Lidingö3,54
22Emil Söderberg -07Täby IS3,53
23Albin Bolin -07Glanshammars IF3,49
24Gustav Bernunger -07IFK Lidingö3,43
25Enzo Averling -07Täby IS3,34
26Albin Wallgren -07Åsbro GoIF3,32
27Vincent Nevenstam -07Täby IS3,26
28Marcus Wettin -07IFK Lidingö3,17
29Alfred Westius Sköld -07Täby IS2,87
30Jonathan Danielsson -07Säters IF2,78
31Hanad Afrah -07IF Göta Karlstad2,68

Vilgot Treskog
Linus Lundström
Sebastian Norlander
Isak Aren
Sigvard Einarson
David Berglund
Kevin Sjöström
Leo Papinski
Ludvig Ellgren
Jonathan Danielsson
Albin Wallgren
Noah Falkander
Xanthos S
Enzo Averling
Olle Willner
Vincent Ekberg
Alfred Westius Sköld
Gustav Bernunger
Simon Lindström
Vincent Nevenstam
Marcus Wettin
Emil Söderberg
Hanad Afrah
Jacob Rune
Oliver Danielsson Callin
Ludvig Höglund
Elliot Lindqvist
Albin Bolin
Sebastian Melin
Oscar Andersson
Markus Le Fjeld
 365   332   318   330
 362   357   373   401
 307   287   300   393
 446   441     x   445
 361   363   349   340
 409   418   413   423
 232   387   417   422
 388   387   380   391
 360   382   369   377
 278   278   275   272
   x   319   332     x
 359   346   358   321
 420   418   423   407
 315   319   325   334
 373   334   364   348
 352   360   367   359
 273   287   273   265
   x   314   334   343
 408   419   402   413
 314   299     x   326
 317   294   301     x
 316   349   352   353
 268   262   233   267
 431   435   434   433
 321   327   333   367
 355   345   311   354
 367   369   375   338
 349   349   345   325
 350   351   339   354
 339   334   370   370
 349   355   385   343

    P10 200 M  HEAT 1    
1Boje Finger -08IK Westmannia37,25
2Zeb Andersson -08SOK Träff40,22

    P10 200 M  HEAT 2    
1Ruben Hart -08IFK Lidingö33,05
2Karl Löfberg -08KFUM Örebro33,40
3Ingmar Westfeldt -08Upsala IF39,60

    P10 200 M  HEAT 3    
1Edvin Örnborg -08IF Rigor31,53
2William Daun -09Katrineholms SK31,79
3David Elander -08KFUM Örebro32,06
4Isak Larsson -08Thorengruppen TFC35,62

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Edvin Örnborg -08IF Rigor31,53
2William Daun -09Katrineholms SK31,79
3David Elander -08KFUM Örebro32,06
4Ruben Hart -08IFK Lidingö33,05
5Karl Löfberg -08KFUM Örebro33,40
6Isak Larsson -08Thorengruppen TFC35,62
7Boje Finger -08IK Westmannia37,25
8Ingmar Westfeldt -08Upsala IF39,60
9Zeb Andersson -08SOK Träff40,22

    P10 60 M HÄCK      
1Edvin Örnborg -08IF Rigor11,61
2David Elander -08KFUM Örebro12,06
3Olle Ekengren -08Bålsta IK12,12
4Ruben Hart -08IFK Lidingö12,71
5Elliot Nevenstam -08Täby IS12,85
6Emil Sundberg -08Väsby IK13,81
7Ingmar Westfeldt -08Upsala IF14,54

    P10 LÄNGD ZON      
1Edvin Örnborg -08IF Rigor3,88
2Jonas Bolin -08Glanshammars IF3,64
3David Elander -08KFUM Örebro3,61
4Ruben Hart -08IFK Lidingö3,52
5Olle Ekengren -08Bålsta IK3,46
6Agaton Lindh -08KFUM Örebro3,27
7Elliot Nevenstam -08Täby IS3,18
8Noah Juuska -08KFUM Örebro3,14
9Karl Löfberg -08KFUM Örebro3,06
10Emil Sundberg -08Väsby IK3,03
11Boje Finger -08IK Westmannia2,83
12Ingmar Westfeldt -08Upsala IF2,82
13Zeb Andersson -08SOK Träff2,72
14Arvid Melander -08KFUM Örebro2,51

Jonas Bolin
Boje Finger
Ruben Hart
Zeb Andersson
Olle Ekengren
Ingmar Westfeldt
Karl Löfberg
Edvin Örnborg
David Elander
Noah Juuska
Agaton Lindh
Elliot Nevenstam
Emil Sundberg
Arvid Melander
 334   358   359   364
 281   273   283   282
 329   347   180   352
 260   257   237   272
 320   330   344   346
 282   267   279   277
 306   288   287   302
 382   377     x   388
 361   358   348   361
 311   314   305   297
 327   313   308   326
   x   289   311   318
 292   303   279   296
   x   251   250   230

    P9 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Ville Pettersson -09Wedevågs IF13,91
2Noel Seger -10Glanshammars IF13,97
3Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF14,94
4Leo Frisk -10SOK Träff15,13
5Ludwig Olofsson -09KFUM Örebro15,37
6Melker Sandberg -10Glanshammars IF16,35
7Ossian Eriksson -09KFUM Örebro17,13

    P9 60 M HÄCK  HEAT 2    
1William Daun -09Katrineholms SK11,79
2Oscar Helge -09Täby IS13,11
3Fergus Hagström -09Säters IF13,36
4Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF13,41
5Fabian Nordlund -09KFUM Örebro13,71
6Melker Mangnäs -09KFUM Örebro13,78
7Lukas Haraldsson -09Alunda SK15,73
8Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI16,53

    P9 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1William Daun -09Katrineholms SK11,79
2Oscar Helge -09Täby IS13,11
3Fergus Hagström -09Säters IF13,36
4Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF13,41
5Fabian Nordlund -09KFUM Örebro13,71
6Melker Mangnäs -09KFUM Örebro13,78
7Ville Pettersson -09Wedevågs IF13,91
8Noel Seger -10Glanshammars IF13,97
9Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF14,94
10Leo Frisk -10SOK Träff15,13
11Ludwig Olofsson -09KFUM Örebro15,37
12Lukas Haraldsson -09Alunda SK15,73
13Melker Sandberg -10Glanshammars IF16,35
14Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI16,53
15Ossian Eriksson -09KFUM Örebro17,13

    P9 LÄNGD ZON      
1William Daun -09Katrineholms SK3,92
2Olle Jendeberg -09KFUM Örebro3,52
3Oscar Helge -09Täby IS3,41
4Fergus Hagström -09Säters IF3,25
5Ville Pettersson -09Wedevågs IF3,19
6Oliver Runestav -09KFUM Örebro3,14
7Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI3,13
8Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF3,13
9Filip Thunell -09IFK Lidingö3,09
10Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn3,04
11Noel Seger -10Glanshammars IF2,96
12Leo Frisk -10SOK Träff2,91
13Melker Mangnäs -09KFUM Örebro2,88
14Fabian Nordlund -09KFUM Örebro2,86
15Johan Le Fjeld -11IL Tyrving, NOR2,83
16Lukas Haraldsson -09Alunda SK2,66
17Anton Bosson -09Bålsta IK2,66
18Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF2,62
19Melker Sandberg -10Glanshammars IF2,49

Melker Mangnäs
Oscar Helge
Fabian Nordlund
Edvin Wallgren
Melker Sandberg
Olle Jendeberg
Noel Seger
Johan Le Fjeld
Anton Pranjic
Oliver Runestav
Fergus Hagström
Benjamin Blomqvist
William Daun
Ville Pettersson
Anton Bosson
Filip Thunell
Lukas Haraldsson
Leo Frisk
Rasmus Ahlström
 273   288   251   246
 329   328   341   336
   x   277     x   286
 297   313     x   295
 249   233   249   236
 324   342   352   331
 288   287   296   262
 258     x   267   283
 278   290   304   296
 314   308   302   310
 289   309   304   325
 313   297   295   305
 392     x   366   387
 305   312   319   300
 250   235   253   266
 305   302   309   279
 247   258   266   240
 256   250   270   291
 239   250   262   215

    MVET 3000 M      
1Marcus Höglund -76Uppsala LK10.06,93
2BG Nilensjö -63IS Göta10.18,06
3Magnus Bosson -79Bålsta IK10.43,75
4Magnus Mossberg -71Kopparbergs IF10.44,70
5Håkan Jonsson -74IFK Kristinehamn10.55,68
6Örjan Carlborg -72Upsala IF10.58,58
7Jonas Amnéus -72Uppsala LK11.47,04
-Peter Robertsson -69Lidköpings ISbröt

    MVET 60 M HÄCK      
1Erik Norén -47IK Wilske11,53
2Björn Oback -44IFK Tumba16,21

    MVET STAV      
1Joakim Larsson -72Västerås FK2,78


Joakim Larsson
278 288
o   xxx

    MVET LÄNGD      
1Robert Blomdahl -80Lidköpings IS5,29
2Sture Holmberg -51Huddinge AIS4,99
3Jakob Källström -74Upsala IF4,70

    KVINNOR 3000 M      
1Aleksandra Gustavsson -97Lidköpings IS11.30,59

    KVINNOR HÖJD      
1Kajsa Jansson -00IK Westmannia1,40


Kajsa Jansson
130 135 140 144
o   o   o   xxx

    KVINNOR KULA      
1Alexandra Nyman -86KFUM Örebro7,72
2Erika Lauri -91KFUM Örebro7,05

Alexandra Nyman
Erika Lauri
 740   728   715   772   757   766
 655   657   658   666   604   705

    F17 200 M  HEAT 1    
1Hannah Eriksson -02Thorengruppen TFC29,58
2Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF29,60
3Emelie Lindgren -02Glanshammars IF31,19

    F17 200 M  HEAT 2    
1Anni Nylund -02IF Åland26,83
2Klara Frih -02Åsbro GoIF27,34
3Maja Persson -02Stocksäters IF29,72
4Eleonora von Wetter Rosenthal -02IF Åland29,73

    F17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Anni Nylund -02IF Åland26,83
2Klara Frih -02Åsbro GoIF27,34
3Hannah Eriksson -02Thorengruppen TFC29,58
4Lisa Msoffe Kumlin -01Stocksäters IF29,60
5Maja Persson -02Stocksäters IF29,72
6Eleonora von Wetter Rosenthal -02IF Åland29,73
7Emelie Lindgren -02Glanshammars IF31,19

    F17 1500 M      
1Johanna Mickels -02Eskilstuna FI5.02,15

    F17 60 M HÄCK      
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK8,39
2Lisa Holmberg -02Lidköpings IS9,50
3Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK9,79
4Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC11,10

    F17 60 M HÄCK EXTRA      
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK8,34
2Lisa Holmberg -02Lidköpings IS9,67
3Hanna Zakrisson -02Finspångs AIK10,18

    F17 HÖJD      
1Lisa Holmberg -02Lidköpings IS1,60
2Jenny Jonsson -02Lidköpings IS1,55
3Amanda Nilsson -01KFUM Arvika1,44


Jenny Jonsson
Amanda Nilsson
Lisa Holmberg
130 135 140 144 148 152 155 158 160 162
-   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  xxx

    F17 KULA 3,0      
1Jenny Jonsson -02Lidköpings IS11,56
2Alexandra Nilsson -02Götlunda IF10,18
3Alva Nyberg -02Ludvika FFI10,00
4Tova Holmberg -01Lidköpings IS9,49
5Tilda Zetterlund -02Rånäs 4H9,47
6Lovisa Jacobsson -02Ludvika FFI8,80
7Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC8,79
8Ella Borg -02Ludvika FFI8,01
9Emelie Lindgren -02Glanshammars IF7,82

Jenny Jonsson
Ella Borg
Lovisa Jacobsson
Emelie Lindgren
Tova Holmberg
Alexandra Nilsson
Alva Nyberg
Maja Bjurman
Tilda Zetterlund
1151  1119     x     x  1156     x
 690   801   781   734   708   678
 790   809   854   822   851   880
 782   774     x
 874   875   911   909   916   949
 977   935   958  1018   970     x
 958   916  1000   947   933   918
 854   874   879   848   827   871
 899   881   843   947   920   901

    F15 200 M  HEAT 1    
1Tova Gabrielsson -03Täby IS27,69
2Emma Weissenborn -03Täby IS29,67
3Thilde Berglund -03IF Skade29,72
4Victoria Cummings -03Täby IS30,98

    F15 200 M  HEAT 2    
1Ida Genitz -03Istrums SK29,33
2Sara Allgårdh -03Täby IS29,66
3Paola Söderhielm -03Täby IS29,77
4Nanna Hart -03IFK Lidingö32,22

    F15 200 M  HEAT 3    
1Claudia von Wetter Rosenthal -03IF Åland30,99
2Alma Carlsson -03IF Skade31,19
3Natalie Lindén -03Katrineholms SK31,23
4Patricia Thelin -03IFK Kristinehamn33,43

    F15 200 M  HEAT 4    
1Kristina Dahlström -03Täby IS28,36
2Tova Olausson -03Ludvika FFI28,53
3Alva Söderlind -03Täby IS29,79
4Fanny Wijkström -03IFK Lidingö30,15

    F15 200 M  HEAT 5    
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF26,41
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad26,62
3Annie Norström -03Alunda SK26,66
4Alma Flygt -03Täby IS27,84

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF26,41
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad26,62
3Annie Norström -03Alunda SK26,66
4Tova Gabrielsson -03Täby IS27,69
5Alma Flygt -03Täby IS27,84
6Kristina Dahlström -03Täby IS28,36
7Tova Olausson -03Ludvika FFI28,53
8Ida Genitz -03Istrums SK29,33
9Sara Allgårdh -03Täby IS29,66
10Emma Weissenborn -03Täby IS29,67
11Thilde Berglund -03IF Skade29,72
12Paola Söderhielm -03Täby IS29,77
13Alva Söderlind -03Täby IS29,79
14Fanny Wijkström -03IFK Lidingö30,15
15Victoria Cummings -03Täby IS30,98
16Claudia von Wetter Rosenthal -03IF Åland30,99
17Alma Carlsson -03IF Skade31,19
18Natalie Lindén -03Katrineholms SK31,23
19Nanna Hart -03IFK Lidingö32,22
20Patricia Thelin -03IFK Kristinehamn33,43

    F15 1500 M      
1Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade4.57,05
2Kajsa Manzi -03Täby IS5.28,90
3Elin Freed -06Glanshammars IF5.28,94
4Alice Abrahamsson -03Ludvika FFI5.29,83

    F15 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Thilde Berglund -03IF Skade10,13
2Kajsa Manzi -03Täby IS10,18
3Victoria Cummings -03Täby IS10,31
4Kristina Dahlström -03Täby IS10,63
5Sara Allgårdh -03Täby IS10,77
6Ida Genitz -03Istrums SK11,39
7Rebecka Essman -03Råby-Rekarne FIF12,03
8Patricia Thelin -03IFK Kristinehamn12,68

    F15 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad9,13
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,38
3Alma Flygt -03Täby IS9,49
4Annie Norström -03Alunda SK10,03
5Tova Gabrielsson -03Täby IS10,07
6Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,80
7Natalie Lindén -03Katrineholms SK11,21
8Tova Olausson -03Ludvika FFI11,21

    F15 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad9,13
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,38
3Alma Flygt -03Täby IS9,49
4Annie Norström -03Alunda SK10,03
5Tova Gabrielsson -03Täby IS10,07
6Thilde Berglund -03IF Skade10,13
7Kajsa Manzi -03Täby IS10,18
8Victoria Cummings -03Täby IS10,31
9Kristina Dahlström -03Täby IS10,63
10Sara Allgårdh -03Täby IS10,77
11Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,80
12Natalie Lindén -03Katrineholms SK11,21
13Tova Olausson -03Ludvika FFI11,21
14Ida Genitz -03Istrums SK11,39
15Rebecka Essman -03Råby-Rekarne FIF12,03
16Patricia Thelin -03IFK Kristinehamn12,68

    F15 HÖJD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,67
2Elvira Jonsson -03Västerås FK1,61
3Alexandra Mella -03Täby IS1,52
4Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,48
5Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,48
6Lisa Bäckström -03Istrums SK1,44
7Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad1,44
8Isabella Wiklund -03Västerås FK1,40
9Malin Dahlström -03Västerås FK1,40
10Cornelia Kennerstad -03Kils AIK1,35
10Nanna Hart -03IFK Lidingö1,35
12Tove Widström -03Täby IS1,35
13Paola Söderhielm -03Täby IS1,35
14Kristina Dahlström -03Täby IS1,30
-Emma Weissenborn -03Täby IS0,00
-Alva Söderlind -03Täby IS0,00


Lisa Bäckström
Alexandra Mella
Myra Eriksson
Emma Weissenborn
Cornelia Kennerstad
Kristina Dahlström
Isabella Wiklund
Paola Söderhielm
Tove Widström
Tindra Frykholm
Malin Dahlström
Hanna Karlsson
Klara Frykholm
Elvira Jonsson
Nanna Hart
Alva Söderlind
130 135 140 144 148 152 155 158 161 164 167 173
-   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   xxo o   xxx
-   o   o   xxo xo  xxx
-   xxx
o   o   -   -
o   xxx
-   o   o   xxx
-   xo  xxx
xo  o   xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   xo  xo  xxx
o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   xxo xo  xxx
o   o   xxx
xxx

    F15 KULA 3,0      
1Linn Gabrielli Gustafsson -03Råby-Rekarne FIF11,39
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS10,31
3Alma Flygt -03Täby IS10,28
4Elvira Jonsson -03Västerås FK9,80
5Nina Bjerkliden -03Upsala IF9,25
6Isabella Wiklund -03Västerås FK9,22
7Tova Gabrielsson -03Täby IS8,98
8Tove Widström -03Täby IS8,64
9Lisa Bäckström -03Istrums SK8,38
10Victoria Wickman -03Alunda SK8,37
11Kajsa Manzi -03Täby IS8,35
12Anna Krysén -03Ludvika FFI8,34
13Ellen Cederloo -03IF Skade7,90
14Sara Allgårdh -03Täby IS7,80
15Emma Weissenborn -03Täby IS7,60
16Alexandra Mella -03Täby IS7,58
17Elin Carlborg -03Upsala IF7,18
18Paola Söderhielm -03Täby IS7,09
19Fanny Wijkström -03IFK Lidingö6,79
20Alva Söderlind -03Täby IS6,72

Elin Carlborg
Alva Söderlind
Kajsa Manzi
Nina Bjerkliden
Ellen Cederloo
Elvira Jonsson
Anna Krysén
Emma Weissenborn
Tova Gabrielsson
Tove Widström
Victoria Wickman
Fanny Wijkström
Sara Allgårdh
Linn Gabrielli Gustafsson
Lisa Bäckström
Isabella Wiklund
Alma Flygt
Paola Söderhielm
Edvina Norberg
Alexandra Mella
 718   544     x
 658   672   661
 835   771   803
 847   836   878   925   912   919
 790   776   761
 979   940     x   980   814   883
 834   762   803
 633   760   666
 898   862     x   843   765   728
 844   832   860   828   859   864
 822   827   837
 646   625   679
 750   780   720
1120  1126  1055  1134  1139  1057
 815   838   785
   x   875   922     x   909     x
1016   920   982  1028   992   933
 623   709   655
 993   993  1031   980   965  1005
 734   758   735

    F14 200 M  HEAT 1    
1Adja Stenson -04Mälarhöjdens IK29,17
2Ida Reutersten -04Mälarhöjdens IK29,85
3Rebecka Forsberg -04Falköpings AIK32,24

    F14 200 M  HEAT 2    
1Alice Lind -04Mälarhöjdens IK29,34
2Lisa Laaksonen -04IF Åland30,81
3Ellen Jilmstad -04Mälarhöjdens IK35,62
4Hilda Liljeström -04Mälarhöjdens IK36,81

    F14 200 M  HEAT 3    
1Louise Tilly -04Täby IS29,13
2Agnes Hallgren -04Mälarhöjdens IK31,38
-Nelly Lukic -04Mälarhöjdens IKDQ linje

    F14 200 M  HEAT 4    
1Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS29,13
2Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF29,26
3Emma Carlsson -04Istrums SK29,74
4Ellinor Robson -04Mälarhöjdens IK31,79

    F14 200 M  HEAT 5    
1Agnes Bjerke -04Glanshammars IF28,41
2Engla Liewendahl -04IF Åland28,93
3Jasmine Gyllenhammar -04Täby IS29,05
4Hedvig Ström -04IF Skade29,97

    F14 200 M  HEAT 6    
1Tilde Söderlund -04Alunda SK27,34
2Fanny Karlsson -04Täby IS28,11
3Clara Spangenberg -04Upsala IF28,42
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF28,66

    F14 200 M  HEAT 7    
1Sophie Okejeme -04Täby IS26,57
2Ebba Asp -04KFUM Örebro26,77
3Lia Cederberg -04Täby IS27,55
4Sara Winberg -04Täby IS27,58

    F14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sophie Okejeme -04Täby IS26,57
2Ebba Asp -04KFUM Örebro26,77
3Tilde Söderlund -04Alunda SK27,34
4Lia Cederberg -04Täby IS27,55
5Sara Winberg -04Täby IS27,58
6Fanny Karlsson -04Täby IS28,11
7Agnes Bjerke -04Glanshammars IF28,41
8Clara Spangenberg -04Upsala IF28,42
9Nanna Frih -04Åsbro GoIF28,66
10Engla Liewendahl -04IF Åland28,93
11Jasmine Gyllenhammar -04Täby IS29,05
12Louise Tilly -04Täby IS29,13
13Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS29,13
14Adja Stenson -04Mälarhöjdens IK29,17
15Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF29,26
16Alice Lind -04Mälarhöjdens IK29,34
17Emma Carlsson -04Istrums SK29,74
18Ida Reutersten -04Mälarhöjdens IK29,85
19Hedvig Ström -04IF Skade29,97
20Lisa Laaksonen -04IF Åland30,81
21Agnes Hallgren -04Mälarhöjdens IK31,38
22Ellinor Robson -04Mälarhöjdens IK31,79
23Rebecka Forsberg -04Falköpings AIK32,24
24Ellen Jilmstad -04Mälarhöjdens IK35,62
25Hilda Liljeström -04Mälarhöjdens IK36,81

    F14 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Sofie af Ugglas -04Täby IS10,26
2Lia Cederberg -04Täby IS10,61
3Melinda Qwarforth -04KFUM Örebro10,72
4Alice Brattström -04Ludvika FFI11,36
5Elsa Bernelind -04Alunda SK11,78
6Stina Windås -04Götlunda IF11,79
7Agnes Hallgren -04Mälarhöjdens IK12,73

    F14 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Sara Winberg -04Täby IS9,24
2Tilde Söderlund -04Alunda SK9,60
3Nora Jolbäck -04Lidköpings IS9,99
4Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS10,03
5Meja Kjellberg Larsson -04Lidköpings IS10,19
6Irma Kron -04Åsbro GoIF10,36
7Hedvig Ström -04IF Skade10,40
-Molly Haraldsson -04Alunda SKbröt

    F14 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Sara Winberg -04Täby IS9,24
2Tilde Söderlund -04Alunda SK9,60
3Nora Jolbäck -04Lidköpings IS9,99
4Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS10,03
5Meja Kjellberg Larsson -04Lidköpings IS10,19
6Sofie af Ugglas -04Täby IS10,26
7Irma Kron -04Åsbro GoIF10,36
8Hedvig Ström -04IF Skade10,40
9Lia Cederberg -04Täby IS10,61
10Melinda Qwarforth -04KFUM Örebro10,72
11Alice Brattström -04Ludvika FFI11,36
12Elsa Bernelind -04Alunda SK11,78
13Stina Windås -04Götlunda IF11,79
14Agnes Hallgren -04Mälarhöjdens IK12,73

    F14 HÖJD      
1Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS1,58
2Emma Carlsson -04Istrums SK1,55
3Tilde Söderlund -04Alunda SK1,55
4Irma Kron -04Åsbro GoIF1,48
5Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF1,48
6Agnes Bjerke -04Glanshammars IF1,44
6Jasmine Gyllenhammar -04Täby IS1,44
8Nora Jolbäck -04Lidköpings IS1,40
9Stina Larsson -04IK Wilske1,40
10Elsa Bernelind -04Alunda SK1,35
11Meja Kjellberg Larsson -04Lidköpings IS1,30
12Nelly Lukic -04Mälarhöjdens IK1,30


Agnes Bjerke
Nelly Lukic
Tasa Scheele Bhatia
Meja Kjellberg Larsson
Tilde Söderlund
Irma Kron
Elsa Bernelind
Jasmine Gyllenhammar
Emma Karlsson-Svedestam
Emma Carlsson
Nora Jolbäck
Stina Larsson
120 125 130 135 140 144 148 152 155 158 160
-   -   o   o   o   o   xxx
o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   xo  xo  xxx

    F14 KULA 3,0      
1Tilde Söderlund -04Alunda SK10,03
2Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF9,87
3Iris Norlander -04Glanshammars IF9,57
4Vilma Stolpe -04Götlunda IF9,35
5Nora Jolbäck -04Lidköpings IS9,30
6Hedvig Ström -04IF Skade9,01
7Anna Strunke -05Turebergs FK8,54
8Molly Haraldsson -04Alunda SK8,49
9Sofie af Ugglas -04Täby IS7,70
10Alde Johansson -04IK Stål7,44
11Ida Reutersten -04Mälarhöjdens IK5,78

Sofie af Ugglas
Iris Norlander
Emma Karlsson-Svedestam
Alde Johansson
Anna Strunke
Vilma Stolpe
Ida Reutersten
Hedvig Ström
Molly Haraldsson
Tilde Söderlund
Nora Jolbäck
 700   770   742
 879   910   906   936   870   957
 912   987   945   874   920   793
 744   688   739
 805   854   827   823   842   842
 900   901   886   924   935   886
 578     x     -
 818   891   853   840   837   901
 849   826   806   832   806   792
 942   942  1003   979     x     x
 883   907   895   869   930   884

    F13 200 M  HEAT 1    
1Linnea Blidborg Stenberg -05Hammarby IF29,66
2Ebba Sjöström -05Täby IS30,90
3Ida Grimheden -05Mälarhöjdens IK32,13

    F13 200 M  HEAT 2    
1Iris Kihl -05Mälarhöjdens IK30,83
2Ingrid Erlingsson -05Mälarhöjdens IK32,52
3Moa Sarfors -05Mälarhöjdens IK33,15
4Meja Törn -05Lidköpings IS36,13

    F13 200 M  HEAT 3    
1Ellen Jernhall -05Täby IS31,43
2Clara Sundqvist -05Frövi IK33,79
3Madeleine Sjöberg -05KFUM Örebro37,10

    F13 200 M  HEAT 4    
1Frida Nyström -05Hammarby IF32,02
2Vera Rietz -05Täby IS32,40
3Julia Isaksson -05Ludvika FFI36,99

    F13 200 M  HEAT 5    
1Ingrid Lundin -05Upsala IF33,73
2Maja Nydahl Ericsson -05Mälarhöjdens IK34,21
3Andrea Sjöberg -05KFUM Örebro34,46

    F13 200 M  HEAT 6    
1Filippa Bergdahl -05KFUM Örebro30,83
2Smilla Eriksson -05Alunda SK31,00
3Emilia Öster -05KFUM Örebro31,76
4Ella Gustafsson -05Hammarby IF31,77

    F13 200 M  HEAT 7    
1Sara Persson -05KFUM Örebro30,67
2Jeanna Ulfvin -05IF Skade31,17
3Jennifer Thor -05Upsala IF31,25
4Elin Jakobsson -05KFUM Örebro31,46

    F13 200 M  HEAT 8    
1Ebba Wessman -05Frövi IK30,68
2Astrid Cyrus -05Hammarby IF31,30
3Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF31,41
4Emelie Lenke -05Upsala IF31,75

    F13 200 M  HEAT 9    
1Ida Malmborg -05Hässelby SK29,42
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS29,54
3Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF29,96
4Isabelle Malmborg -05Hässelby SK29,99

    F13 200 M  HEAT 10    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad27,72
2Märta Larsson -05IF Göta Karlstad28,10
3Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad28,86
4Ebba Eklund -05IF Hagen28,92

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad27,72
2Märta Larsson -05IF Göta Karlstad28,10
3Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad28,86
4Ebba Eklund -05IF Hagen28,92
5Ida Malmborg -05Hässelby SK29,42
6Edvina Norberg -05Ransäters AIS29,54
7Linnea Blidborg Stenberg -05Hammarby IF29,66
8Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF29,96
9Isabelle Malmborg -05Hässelby SK29,99
10Sara Persson -05KFUM Örebro30,67
11Ebba Wessman -05Frövi IK30,68
12Iris Kihl -05Mälarhöjdens IK30,83
13Filippa Bergdahl -05KFUM Örebro30,83
14Ebba Sjöström -05Täby IS30,90
15Smilla Eriksson -05Alunda SK31,00
16Jeanna Ulfvin -05IF Skade31,17
17Jennifer Thor -05Upsala IF31,25
18Astrid Cyrus -05Hammarby IF31,30
19Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF31,41
20Ellen Jernhall -05Täby IS31,43
21Elin Jakobsson -05KFUM Örebro31,46
22Emelie Lenke -05Upsala IF31,75
23Emilia Öster -05KFUM Örebro31,76
24Ella Gustafsson -05Hammarby IF31,77
25Frida Nyström -05Hammarby IF32,02
26Ida Grimheden -05Mälarhöjdens IK32,13
27Vera Rietz -05Täby IS32,40
28Ingrid Erlingsson -05Mälarhöjdens IK32,52
29Moa Sarfors -05Mälarhöjdens IK33,15
30Ingrid Lundin -05Upsala IF33,73
31Clara Sundqvist -05Frövi IK33,79
32Maja Nydahl Ericsson -05Mälarhöjdens IK34,21
33Andrea Sjöberg -05KFUM Örebro34,46
34Meja Törn -05Lidköpings IS36,13
35Julia Isaksson -05Ludvika FFI36,99
36Madeleine Sjöberg -05KFUM Örebro37,10

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Emelie Olsson -05Säffle FIK11,76
2Källa Kairenius -05Täby IS11,83
3Maja Nydahl Ericsson -05Mälarhöjdens IK11,99
4Vera Rietz -05Täby IS12,01
5Meja Törn -05Lidköpings IS12,52
6Ingrid Lundin -05Upsala IF12,85

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad10,66
2Melina Lidberg -05Hammarby IF10,81
3Ellen Jernhall -05Täby IS11,38
4Philippa Kastberg -05Täby IS12,13
5Thea Zäll Boholm -05Hammarby IF12,98
6Julia Wheeler -05Hammarby IF13,27

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Sara Sundberg -05Väsby IK11,29
2Emelie Lenke -05Upsala IF11,56
3Linnea Blidborg Stenberg -05Hammarby IF11,69
4Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF12,19
5Elin Jakobsson -05KFUM Örebro12,62
6Olivia Ellgren -05Turebergs FK12,84
7Wilma Helge -05Hammarby IF12,99

    F13 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa10,71
2Jennifer Thor -05Upsala IF10,91
3Ella Gustafsson -05Hammarby IF11,24
4Jeanna Ulfvin -05IF Skade11,30
5Alice Ivarsson -05Hammarby IF11,34
6Astrid Cyrus -05Hammarby IF11,39
7Ebba Sjöström -05Täby IS11,57
8Rimna Goitom -05Hammarby IF11,62

    F13 60 M HÄCK  HEAT 5    
1Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping10,22
2Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF10,28
3Greta Erlandsson -05Rånäs 4H10,36
4Märta Larsson -05IF Göta Karlstad10,39
5Agnes Jansson -05Hammarby IF10,43
6Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad10,81
-Iris Kihl -05Mälarhöjdens IKej start
-Frida Westfeldt -05Upsala IFej start

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping10,22
2Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF10,28
3Greta Erlandsson -05Rånäs 4H10,36
4Märta Larsson -05IF Göta Karlstad10,39
5Agnes Jansson -05Hammarby IF10,43
6Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad10,66
7Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa10,71
8Melina Lidberg -05Hammarby IF10,81
9Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad10,81
10Jennifer Thor -05Upsala IF10,91
11Ella Gustafsson -05Hammarby IF11,24
12Sara Sundberg -05Väsby IK11,29
13Jeanna Ulfvin -05IF Skade11,30
14Alice Ivarsson -05Hammarby IF11,34
15Ellen Jernhall -05Täby IS11,38
16Astrid Cyrus -05Hammarby IF11,39
17Emelie Lenke -05Upsala IF11,56
18Ebba Sjöström -05Täby IS11,57
19Rimna Goitom -05Hammarby IF11,62
20Linnea Blidborg Stenberg -05Hammarby IF11,69
21Emelie Olsson -05Säffle FIK11,76
22Källa Kairenius -05Täby IS11,83
23Maja Nydahl Ericsson -05Mälarhöjdens IK11,99
24Vera Rietz -05Täby IS12,01
25Philippa Kastberg -05Täby IS12,13
26Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF12,19
27Meja Törn -05Lidköpings IS12,52
28Elin Jakobsson -05KFUM Örebro12,62
29Olivia Ellgren -05Turebergs FK12,84
30Ingrid Lundin -05Upsala IF12,85
31Thea Zäll Boholm -05Hammarby IF12,98
32Wilma Helge -05Hammarby IF12,99
33Julia Wheeler -05Hammarby IF13,27

    F13 HÖJD      
1Lisa Barkhagen -05Tjalve IF Norrköping1,50
2Iris Kihl -05Mälarhöjdens IK1,47
3Märta Larsson -05IF Göta Karlstad1,44
4Greta Erlandsson -05Rånäs 4H1,41
5Agnes Jansson -05Hammarby IF1,41
6Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,41
7Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa1,38
7Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn1,38
7Emelie Bäckström -05Fjugesta IF1,38
10Jennifer Thor -05Upsala IF1,38
11Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad1,34
11Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad1,34
11Ellen Jernhall -05Täby IS1,34
14Ebba Eklund -05IF Hagen1,34
15Jeanna Ulfvin -05IF Skade1,34
16Sara Persson -05KFUM Örebro1,34
17Ebba Sjöström -05Täby IS1,30
18Linnea Blidborg Stenberg -05Hammarby IF1,30
19Vera Rietz -05Täby IS1,30
20Melina Lidberg -05Hammarby IF1,25
21Emelie Lenke -05Upsala IF1,25
22Ida Grimheden -05Mälarhöjdens IK1,25
23Ebba Zackrisson -05Lidköpings IS1,20
24Ingrid Erlingsson -05Mälarhöjdens IK1,20
24Moa Sarfors -05Mälarhöjdens IK1,20
26Malin Johansson -05IFK Kristinehamn1,15
27Julia Wheeler -05Hammarby IF1,15
28Ingrid Lundin -05Upsala IF1,15
29Philippa Kastberg -05Täby IS1,10
29Frida Nyström -05Hammarby IF1,10
29Wilma Helge -05Hammarby IF1,10


Lathifa Afrah
Irma Jonhed
Ida Grimheden
Ingrid Erlingsson
Ebba Sjöström
Ellen Jernhall
Angelina Mogren-Dowding
Linnea Blidborg Stenberg
Agnes Jansson
Ebba Zackrisson
Mellanie Neudinger Nellmer
Philippa Kastberg
Jennifer Thor
Moa Sarfors
Gabriella Pranjic
Märta Larsson
Jeanna Ulfvin
Melina Lidberg
Emelie Lenke
Greta Erlandsson
Ebba Eklund
Malin Johansson
Vera Rietz
Frida Nyström
Wilma Helge
Emelie Bäckström
Ingrid Lundin
Sara Persson
Iris Kihl
Lisa Barkhagen
Julia Wheeler
110 115 120 125 130 134 138 141 144 147 150 155
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
o   o   xxo xxx
-   o   xo  xxo o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   xo  o   xxo xo  xxx
o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xo  xxx
-   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   xxx
o   xxx
-   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxo -
-   o   o   o   xxx
o   xo  xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   xo  xxx
o   o   xxx
o   o   xo  xo  xo  xxx
o   xxx
o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
o   xxo xxx
-   -   o   o   xxo xxo xxx
-   -   -   -   -   o   xo  xo  xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
xo  xo  xxx

    F13 KULA 2,0      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS12,46
2Emma Larsson -05Kils AIK10,26
3Anna Strunke -05Turebergs FK10,01
4Emelie Olsson -05Säffle FIK9,65
5Smilla Eriksson -05Alunda SK9,61
6Philippa Kastberg -05Täby IS9,55
7Olivia Ellgren -05Turebergs FK9,39
8Ellen Heldt Cassel -05Ludvika FFI9,21
9Alice Ivarsson -05Hammarby IF8,98
10Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad8,82
11Tova Wåhlander -05IK Westmannia8,70
12Rimna Goitom -05Hammarby IF8,59
13Emilia Öster -05KFUM Örebro8,55
14Moa Sarfors -05Mälarhöjdens IK8,51
15Ebba Zackrisson -05Lidköpings IS8,43
16Meja Törn -05Lidköpings IS8,39
17Hilda Rapp -05Lidköpings IS8,28
18Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa7,98
19Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn7,97
20Frida Nyström -05Hammarby IF7,85
21Malin Johansson -05IFK Kristinehamn7,61
22Ida Grimheden -05Mälarhöjdens IK7,33
23Melina Lidberg -05Hammarby IF7,08
24Clara Sundqvist -05Frövi IK6,88
25Mathilda Nehme -05Ludvika FFI6,74
26Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad6,72
27Lisa Carlborg -05Upsala IF6,71
28Elsa Öhman -05Hammarby IF6,42
29Julia Wheeler -05Hammarby IF6,27
30Thea Zäll Boholm -05Hammarby IF6,16
31Elin Sjöblom -05Ludvika FFI5,61

Thea Zäll Boholm
Edvina Norberg
Olivia Ellgren
Hilda Rapp
Emilia Öster
Julia Wheeler
Clara Sundqvist
Melina Lidberg
Meja Törn
Mathilda Nehme
Malin Johansson
Emelie Olsson
Ellen Heldt Cassel
Ida Grimheden
Philippa Kastberg
Rimna Goitom
Elsa Öhman
Lathifa Afrah
Tova Wåhlander
Emma Larsson
Elin Sjöblom
Ebba Zackrisson
Anna Strunke
Irma Jonhed
Lisa Carlborg
Frida Nyström
Mellanie Neudinger Nellmer
Alice Ivarsson
Smilla Eriksson
Moa Sarfors
Gabriella Pranjic
 600   616   586
1166     x  1220  1225  1245  1246
 908   928   939   899   898   879
 747   794   828
 831   855     x
 627   622   557
 630   578   688
   x   679   708
 839   828   751
 674   611   654
 761   666   707
 965   936   931   923   940   938
 921   846   919   881   825   799
 733   692   692
 955   923   921   911   925   856
 811   859   859
 642   628   585
 672   654   634
 837   842   870
 996   929   976     x  1026     x
 501   536   561
 843   838   794
 913     x   950   981  1001   978
 756   826   882
 638   585   671
 706   785   741
 787   785   798
 898   855   884
 960   961   955   944   961   904
 826   851   771
 721   661   797

    F12 200 M  HEAT 1    
1Leona Widell -06Bålsta IK31,80
2Fredrika Rosén -06IFK Lidingö34,15
3Filippa Nilsson -06Götlunda IF36,18

    F12 200 M  HEAT 2    
1Tilde Söberg Lager -06KFUM Örebro30,89
2Ella Thunell -06IFK Lidingö32,41
3Filippa Månsson -06IFK Lidingö33,12

    F12 200 M  HEAT 3    
1Tilde Löwdin -06IK Stål32,34
2Emma Eriksson -06IK Westmannia32,53
3Natalia Ahlman -06Ludvika FFI33,11

    F12 200 M  HEAT 4    
1Lova Mattsson -06IFK Lidingö31,11
2Della McAllister -06Hammarby IF32,90
3Astrid Ericsson -06IFK Lidingö34,58
4Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn35,62

    F12 200 M  HEAT 5    
1Sofia Fröberg -06IFK Lidingö31,29
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF34,22
3Isabelle Ahnmé -06IFK Lidingö34,98
4Stella Cederfeldt -06Hammarby IF35,44

    F12 200 M  HEAT 6    
1Linnea Nervy -06KFUM Örebro30,26
2Elvira Lindberg -06IFK Lidingö33,02
3Olivia Holmström -06Bromma IF34,20
4Elma Edenå -06Hammarby IF37,80

    F12 200 M  HEAT 7    
1Molly Zachrisson -06Hammarby IF32,14
2Emmy Wolgast -06Hammarby IF32,40
3Ellen Nygren -06Hammarby IF35,68
4Märta Hedström -06Högbo GIF36,46

    F12 200 M  HEAT 8    
1Rut Grufman -06Täby IS30,67
2Joline Jonsson -06Högbo GIF31,26
3Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF31,67
4Ella Hansson -06Bromma IF32,17

    F12 200 M  HEAT 9    
1Wilma Rydström -06Hammarby IF30,57
2Vera Jansson -06Hammarby IF30,96
-Tyra Hedberg -06Hammarby IFDQ linje

    F12 200 M  HEAT 10    
1Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS29,96
2Stina Ekengren -06Bålsta IK29,96
3Maja Simonsson -06Hammarby IF31,43
4Ester Arkinger -06IFK Lidingö32,36

    F12 200 M  HEAT 11    
1Thilda Lipkin -06IFK Kristinehamn29,31
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn29,85
3Lii Jabbour-Clarke -06Hammarby IF29,88
4Olivia Grahn -06Hammarby IF31,64

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Thilda Lipkin -06IFK Kristinehamn29,31
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn29,85
3Lii Jabbour-Clarke -06Hammarby IF29,88
4Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS29,96
4Stina Ekengren -06Bålsta IK29,96
6Linnea Nervy -06KFUM Örebro30,26
7Wilma Rydström -06Hammarby IF30,57
8Rut Grufman -06Täby IS30,67
9Tilde Söberg Lager -06KFUM Örebro30,89
10Vera Jansson -06Hammarby IF30,96
11Lova Mattsson -06IFK Lidingö31,11
12Joline Jonsson -06Högbo GIF31,26
13Sofia Fröberg -06IFK Lidingö31,29
14Maja Simonsson -06Hammarby IF31,43
15Olivia Grahn -06Hammarby IF31,64
16Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF31,67
17Leona Widell -06Bålsta IK31,80
18Molly Zachrisson -06Hammarby IF32,14
19Ella Hansson -06Bromma IF32,17
20Tilde Löwdin -06IK Stål32,34
21Ester Arkinger -06IFK Lidingö32,36
22Emmy Wolgast -06Hammarby IF32,40
23Ella Thunell -06IFK Lidingö32,41
24Emma Eriksson -06IK Westmannia32,53
25Della McAllister -06Hammarby IF32,90
26Elvira Lindberg -06IFK Lidingö33,02
27Natalia Ahlman -06Ludvika FFI33,11
28Filippa Månsson -06IFK Lidingö33,12
29Fredrika Rosén -06IFK Lidingö34,15
30Olivia Holmström -06Bromma IF34,20
31Tilda Eriksson -06Filipstads IF34,22
32Astrid Ericsson -06IFK Lidingö34,58
33Isabelle Ahnmé -06IFK Lidingö34,98
34Stella Cederfeldt -06Hammarby IF35,44
35Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn35,62
36Ellen Nygren -06Hammarby IF35,68
37Filippa Nilsson -06Götlunda IF36,18
38Märta Hedström -06Högbo GIF36,46
39Elma Edenå -06Hammarby IF37,80

    F12 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Lova Mattsson -06IFK Lidingö11,20
2Tilde Löwdin -06IK Stål11,78
3Frida Gabrielsson -06Täby IS12,65
4Sofia Fröberg -06IFK Lidingö12,78
-Fredrika Rosén -06IFK Lidingöbröt

    F12 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Thilda Lipkin -06IFK Kristinehamn10,64
2Elvira Lindberg -06IFK Lidingö11,71
3Ella Thunell -06IFK Lidingö12,38
4Filippa Månsson -06IFK Lidingö12,41
5Joline Jonsson -06Högbo GIF12,48
6Märta Hedström -06Högbo GIF13,63
7Alice Thornton -06Hammarby IF14,40
-Clara Brink -06IFK Lidingöej start

    F12 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Leona Widell -06Bålsta IK11,01
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF12,60
3Wilma Davidsson -06KFUM Örebro12,91
4Ellen Nygren -06Hammarby IF12,94
5Stella Cederfeldt -06Hammarby IF13,65
6Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF13,69
7Elma Edenå -06Hammarby IF14,50
8Emma Holmeros -06Hammarby IF14,67

    F12 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Della McAllister -06Hammarby IF11,37
2Olivia Holmström -06Bromma IF11,53
3Ester Arkinger -06IFK Lidingö12,04
4Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS12,11
5Tuva Johansson -06Hammarby IF12,23
6Ella Hansson -06Bromma IF12,39
7Emmy Wolgast -06Hammarby IF12,51
8Stella Önander -06KFUM Örebro12,88

    F12 60 M HÄCK  HEAT 5    
1Lii Jabbour-Clarke -06Hammarby IF10,08
2Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping10,46
3Stina Ekengren -06Bålsta IK10,61
4Wilma Rydström -06Hammarby IF10,62
5Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,95
6Rut Grufman -06Täby IS11,09
7Tyra Hedberg -06Hammarby IF11,11
8Esther Sahlqvist -06Hammarby IF11,46

    F12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Lii Jabbour-Clarke -06Hammarby IF10,08
2Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping10,46
3Stina Ekengren -06Bålsta IK10,61
4Wilma Rydström -06Hammarby IF10,62
5Thilda Lipkin -06IFK Kristinehamn10,64
6Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,95
7Leona Widell -06Bålsta IK11,01
8Rut Grufman -06Täby IS11,09
9Tyra Hedberg -06Hammarby IF11,11
10Lova Mattsson -06IFK Lidingö11,20
11Della McAllister -06Hammarby IF11,37
12Esther Sahlqvist -06Hammarby IF11,46
13Olivia Holmström -06Bromma IF11,53
14Elvira Lindberg -06IFK Lidingö11,71
15Tilde Löwdin -06IK Stål11,78
16Ester Arkinger -06IFK Lidingö12,04
17Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS12,11
18Tuva Johansson -06Hammarby IF12,23
19Ella Thunell -06IFK Lidingö12,38
20Ella Hansson -06Bromma IF12,39
21Filippa Månsson -06IFK Lidingö12,41
22Joline Jonsson -06Högbo GIF12,48
23Emmy Wolgast -06Hammarby IF12,51
24Tilda Eriksson -06Filipstads IF12,60
25Frida Gabrielsson -06Täby IS12,65
26Sofia Fröberg -06IFK Lidingö12,78
27Stella Önander -06KFUM Örebro12,88
28Wilma Davidsson -06KFUM Örebro12,91
29Ellen Nygren -06Hammarby IF12,94
30Märta Hedström -06Högbo GIF13,63
31Stella Cederfeldt -06Hammarby IF13,65
32Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF13,69
33Alice Thornton -06Hammarby IF14,40
34Elma Edenå -06Hammarby IF14,50
35Emma Holmeros -06Hammarby IF14,67

    F12 HÖJD      
1Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS1,47
2Leona Widell -06Bålsta IK1,40
3Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF1,37
4Esther Sahlqvist -06Hammarby IF1,34
5Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,34
6Emma Eriksson -06IK Westmannia1,34
7Elvira Lindberg -06IFK Lidingö1,31
8Rut Grufman -06Täby IS1,31
9Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia1,31
10Joline Jonsson -06Högbo GIF1,28
11Olivia Grahn -06Hammarby IF1,28
12Tuva Johansson -06Hammarby IF1,28
13Ella Hansson -06Bromma IF1,24
13Tyra Hedberg -06Hammarby IF1,24
15Wilma Rydström -06Hammarby IF1,24
15Filippa Månsson -06IFK Lidingö1,24
17Molly Zachrisson -06Hammarby IF1,24
18Della McAllister -06Hammarby IF1,20
18Olivia Holmström -06Bromma IF1,20
20Lova Mattsson -06IFK Lidingö1,20
21Lii Jabbour-Clarke -06Hammarby IF1,20
22Sofia Fröberg -06IFK Lidingö1,15
23Julia Forsmark -06Hammarby IF1,15
23Elma Edenå -06Hammarby IF1,15
23Emmy Wolgast -06Hammarby IF1,15
26Alice Thornton -06Hammarby IF1,15
26Filippa Nilsson -06Götlunda IF1,15
28Fredrika Rosén -06IFK Lidingö1,10
29Stella Cederfeldt -06Hammarby IF1,05
29Tilde Löwdin -06IK Stål1,05
31Emma Holmeros -06Hammarby IF1,05


Julia Forsmark
Wilma Rydström
Leona Widell
Esther Sahlqvist
Alice Enetjärn
Della McAllister
Emma Holmeros
Ella Hansson
Sofia Fröberg
Stella Cederfeldt
Joline Jonsson
Olivia Holmström
Elvira Lindberg
Tyra Hedberg
Tuva Johansson
Tilde Löwdin
Filippa Månsson
Alice Thornton
Johanna Fernberg
Lova Mattsson
Lii Jabbour-Clarke
Fredrika Rosén
Elma Edenå
Tove Holmberg-Nerman
Rut Grufman
Emmy Wolgast
Agnes Isenberg Erlandson
Emma Eriksson
Molly Zachrisson
Filippa Nilsson
Olivia Grahn
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143 145 147 149
o   o   o   xxo xxx
            o       xxo xxx
    o   o   o   o   o   o   o   xxo o   o   xxx
            o   o   o   o   xo  o   xxx
                o   o   o   o   o   o   xxo o   o   o   xxx
        o   o   o   xxx
    xo  xxx
    o   o   o   o   xo  xxx
    o   xo  xo  xxx
o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
        o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xxx
    o   o   o   o   xxo xxx
xo  o   o   xxo xxx
                o   o   o   o   xxo xxx
            o   xo  xxx
    o   xo  xxo xxo xxx
    o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
            o   o   o   xxo xxo xxx
        o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xxo xxx
    o   o   o   o   o   xo  xo  xo  xxo xxx
            o   o   o   o   xxo xxo x-
        o   o   xxo xxo xxx
o   o   xo  xxo xxx
    o   o   xo  o   xxo o   xxx

    F12 KULA 2,0      
1Rut Grufman -06Täby IS9,79
2Maja Simonsson -06Hammarby IF8,82
3Desiree Essman -06Råby-Rekarne FIF8,56
4Johanna Fernberg -06IK Westmannia8,27
5Leona Widell -06Bålsta IK8,24
6Vera Jansson -06Hammarby IF8,09
7Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping7,99
8Filippa Nilsson -06Götlunda IF7,57
9Tilda Eriksson -06Filipstads IF7,36
10Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia7,07
11Stella Önander -06KFUM Örebro6,98
12Elma Edenå -06Hammarby IF6,96
13Tyra Hedberg -06Hammarby IF6,93
14Stina Ekengren -06Bålsta IK6,91
15Ida Larsson -06KFUM Örebro6,91
16Ella Hansson -06Bromma IF6,81
17Natalia Ahlman -06Ludvika FFI6,77
18Filippa Månsson -06IFK Lidingö6,72
19Ellen Nygren -06Hammarby IF6,70
20Esther Sahlqvist -06Hammarby IF6,62
21Emma Holmeros -06Hammarby IF6,52
22Elvira Lindberg -06IFK Lidingö6,47
23Lii Jabbour-Clarke -06Hammarby IF6,43
24Julia Forsmark -06Hammarby IF6,42
25Molly Zachrisson -06Hammarby IF6,37
26Sofia Fröberg -06IFK Lidingö6,30
27Astrid Ericsson -06IFK Lidingö6,14
28Emma Eriksson -06IK Westmannia6,05
29Olivia Grahn -06Hammarby IF6,04
30Frida Gabrielsson -06Täby IS6,03
31Joline Jonsson -06Högbo GIF5,96
32Wilma Rydström -06Hammarby IF5,93
33Della McAllister -06Hammarby IF5,93
34Märta Hedström -06Högbo GIF5,73
35Clara Brink -06IFK Lidingö5,66
36Sofia Monk -06Ludvika FFI5,29
37Patricia Forsberg -06Falköpings AIK5,25
38Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF5,19
39Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn5,10
40Agnes Vedung -06IFK Lidingö4,88
41Emmy Wolgast -06Hammarby IF4,75
42Tuva Johansson -06Hammarby IF4,23

Ellen Nygren
Agnes Isenberg Erlandson
Astrid Ericsson
Lii Jabbour-Clarke
Emmy Wolgast
Leona Widell
Joline Jonsson
Tuva Johansson
Vera Jansson
Molly Zachrisson
Sofia Monk
Patricia Forsberg
Agnes Vedung
Desiree Essman
Natalia Ahlman
Märta Hedström
Ida Fogdeson
Ella Hansson
Tilda Eriksson
Stina Ekengren
Della McAllister
Ida Larsson
Esther Sahlqvist
Tyra Hedberg
Clara Brink
Filippa Nilsson
Emma Eriksson
Rut Grufman
Emma Holmeros
Wilma Rydström
Julia Forsmark
Olivia Grahn
Elma Edenå
Frida Gabrielsson
Stella Önander
Elvira Lindberg
Tove Holmberg-Nerman
Agnes Alexandersson
Maja Simonsson
Johanna Fernberg
Sofia Fröberg
Filippa Månsson
 535   668   670
   x   510   519
 592   614   522
 598   643   640
   x     x   475
 778   807   824   824   803   806
 596   583   585
   x   423     x
 674   734   773   809   715   720
 599   637   564
 416   506   529
 499   514   525
 419   488     x
 797     x   820   856     x   814
 506   646   677
 543   561   573
 746   690   799   642   634   794
 613   618   681
 736     x   687
 691   647   675
 561     x   593
 630   643   691
 651   635   662
 679   693   658
 374   519   566
 690   749   757   749   750   714
 568   603   605
 821     x   810   901   838   979
 652   618   641
 593   572   539
 642   581   624
 604   475   586
 696   678   616
 603     x   571
 681   698     x
 621   647   630
 673   707   694
 510   484   434
 794   794   778   849   882   880
 762   760   787   824   827   779
 612   600   630
 672   640   665

    F11 200 M  HEAT 1    
1Claire Berggren -07IFK Lidingö30,02
2Jenny Hoaas Jacobson -07Stocksäters IF36,49
3Emily Bosson -07Bålsta IK36,99
4Frida Heljestrand -07Täby IS37,83

    F11 200 M  HEAT 2    
1Tove Belmé -07Täby IS31,80
2Lisa Barenstedt -07IFK Lidingö33,44
3Hedda Rapp -07Lidköpings IS34,38
4Anja Tschertou Schäder -07IFK Lidingö35,84

    F11 200 M  HEAT 3    
1Alice Helge -07Täby IS34,30
2Ida Borglund -07Täby IS35,62
3Idde Kramming Nerdal -07Upsala IF37,60
4Julia Kvarnström -07Täby IS41,43

    F11 200 M  HEAT 4    
1Julia Wändin -07IFK Lidingö31,59
2Emma Olofsson -07Täby IS32,64
3Lova Tillaeus -07Täby IS32,82
4Cornelia Dahl -07Falköpings AIK37,98

    F11 200 M  HEAT 5    
1Alice Lundström -07Stocksäters IF33,59
2Felicia Ehlin -07Stocksäters IF34,86
3Lova Bäckman -07Upsala IF35,32
4Tuva Boman -07Upsala IF35,42

    F11 200 M  HEAT 6    
1Isolde Väinölä -07IK Westmannia31,30
2Emilia Blomdahl -07Lidköpings IS32,26
3Lia Hagström -07Säters IF32,98
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn34,81

    F11 200 M  HEAT 7    
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF28,91
2Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF29,92
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF31,26
4Anna Bergin -07Hammarby IF33,41

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF28,91
2Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF29,92
3Claire Berggren -07IFK Lidingö30,02
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF31,26
5Isolde Väinölä -07IK Westmannia31,30
6Julia Wändin -07IFK Lidingö31,59
7Tove Belmé -07Täby IS31,80
8Emilia Blomdahl -07Lidköpings IS32,26
9Emma Olofsson -07Täby IS32,64
10Lova Tillaeus -07Täby IS32,82
11Lia Hagström -07Säters IF32,98
12Anna Bergin -07Hammarby IF33,41
13Lisa Barenstedt -07IFK Lidingö33,44
14Alice Lundström -07Stocksäters IF33,59
15Alice Helge -07Täby IS34,30
16Hedda Rapp -07Lidköpings IS34,38
17Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn34,81
18Felicia Ehlin -07Stocksäters IF34,86
19Lova Bäckman -07Upsala IF35,32
20Tuva Boman -07Upsala IF35,42
21Ida Borglund -07Täby IS35,62
22Anja Tschertou Schäder -07IFK Lidingö35,84
23Jenny Hoaas Jacobson -07Stocksäters IF36,49
24Emily Bosson -07Bålsta IK36,99
25Idde Kramming Nerdal -07Upsala IF37,60
26Frida Heljestrand -07Täby IS37,83
27Cornelia Dahl -07Falköpings AIK37,98
28Julia Kvarnström -07Täby IS41,43

    F11 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Nora Johansson -07IK Stål10,91
2Tove Belmé -07Täby IS11,21
3Alma Jolbäck -07Lidköpings IS11,46
4Anja Tschertou Schäder -07IFK Lidingö13,05
5Elin Runemar -07Täby IS13,11
6Iris Svensson -07Glanshammars IF13,12

    F11 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Lova Tillaeus -07Täby IS11,00
2Isabelle Thor -07Upsala IF12,20
3Isolde Väinölä -07IK Westmannia12,20
4Frida Heljestrand -07Täby IS13,01
5Lisa Barenstedt -07IFK Lidingö13,34
6Julia Kvarnström -07Täby IS14,21

    F11 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Julia Wändin -07IFK Lidingö11,47
2Mira Christiernsson -07IFK Lidingö11,70
3Hedda Rapp -07Lidköpings IS12,01
4Tuva Boman -07Upsala IF12,12
5Idde Kramming Nerdal -07Upsala IF12,77
6Emily Bosson -07Bålsta IK13,24
7Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn13,31
8Elin Oskarsson -07Stocksäters IF13,43

    F11 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF10,30
2Lia Hagström -07Säters IF10,57
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,66
4Majken Söderlund Larsson -07Stenungsunds FI11,01
5Emilia Blomdahl -07Lidköpings IS11,44
6Julia Lyck -07Hammarby IF12,63
7Alice Helge -07Täby IS13,09
-Anna Bergin -07Hammarby IFej start

    F11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF10,30
2Lia Hagström -07Säters IF10,57
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,66
4Nora Johansson -07IK Stål10,91
5Lova Tillaeus -07Täby IS11,00
6Majken Söderlund Larsson -07Stenungsunds FI11,01
7Tove Belmé -07Täby IS11,21
8Emilia Blomdahl -07Lidköpings IS11,44
9Alma Jolbäck -07Lidköpings IS11,46
10Julia Wändin -07IFK Lidingö11,47
11Mira Christiernsson -07IFK Lidingö11,70
12Hedda Rapp -07Lidköpings IS12,01
13Tuva Boman -07Upsala IF12,12
14Isabelle Thor -07Upsala IF12,20
15Isolde Väinölä -07IK Westmannia12,20
16Julia Lyck -07Hammarby IF12,63
17Idde Kramming Nerdal -07Upsala IF12,77
18Frida Heljestrand -07Täby IS13,01
19Anja Tschertou Schäder -07IFK Lidingö13,05
20Alice Helge -07Täby IS13,09
21Elin Runemar -07Täby IS13,11
22Iris Svensson -07Glanshammars IF13,12
23Emily Bosson -07Bålsta IK13,24
24Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn13,31
25Lisa Barenstedt -07IFK Lidingö13,34
26Elin Oskarsson -07Stocksäters IF13,43
27Julia Kvarnström -07Täby IS14,21

    F11 HÖJD      
1Tilde Seger -07Katrineholms SK1,45
2Kayla Collin -07Åsbro GoIF1,41
3Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF1,30
4Claire Berggren -07IFK Lidingö1,30
4Ida Borglund -07Täby IS1,30
6Julia Wändin -07IFK Lidingö1,27
7Lia Hagström -07Säters IF1,24
8Alma Jolbäck -07Lidköpings IS1,21
9Idde Kramming Nerdal -07Upsala IF1,18
10Mira Christiernsson -07IFK Lidingö1,18
11Isabelle Thor -07Upsala IF1,18
12Lova Tillaeus -07Täby IS1,14
13Lova Bäckman -07Upsala IF1,14
14Emily Bosson -07Bålsta IK1,14
15Julia Lyck -07Hammarby IF1,14
16Tuva Boman -07Upsala IF1,14
17Hanna Juréen -07IFK Lidingö1,14
18Frida Sävenstrand -07Glanshammars IF1,10
18Lisa Barenstedt -07IFK Lidingö1,10
20Emilia Blomdahl -07Lidköpings IS1,10
21Anna Bergin -07Hammarby IF1,10
22Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn1,05
22Emma Olofsson -07Täby IS1,05
24Tove Belmé -07Täby IS1,05
24Alice Helge -07Täby IS1,05
26Frida Heljestrand -07Täby IS1,05
27Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn1,00
28Cornelia Dahl -07Falköpings AIK1,00
29Iris Svensson -07Glanshammars IF0,95
30Anja Tschertou Schäder -07IFK Lidingö0,95


Anna Bergin
Kayla Collin
Cornelia Dahl
Alma Jolbäck
Filippa Thelin
Mira Christiernsson
Isabelle Thor
Emily Bosson
Emma Olofsson
Hanna Juréen
Lova Bäckman
Tilde Seger
Frida Heljestrand
Julia Wändin
Tuva Boman
Frida Sävenstrand
Iris Svensson
Emilia Blomdahl
Claire Berggren
Lisa Barenstedt
Elin Rubertsson
Tove Belmé
Julia Lyck
Anja Tschertou Schäder
Alice Helge
Ida Borglund
Lia Hagström
Lova Tillaeus
Wilda Runeborg
Idde Kramming Nerdal
90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 133 136 139 141 143 145 148
    o   xo  xo  xxo xxx
            o   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   o   xo  xxx
o   o   xo  xxx
        o   xo  xo  o   xxo o   xxx
    o   o   o   xxx
    o   o   o   xo  o   xo  xxx
    xo  o   xo  o   xo  xxo xxx
    o   o   o   o   xo  xxx
    o   o   o   xx-
    o   xo  o   xxo xxo x-
    o   o   o   xo  o   xxx
                o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
    o   o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   xo  xo  o   o   xxx
    o   o   xxo o   xxo xxx
    o   o   o   o   xxx
    o   xxx
        o   o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
    o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
        xo  o   xxx
    o   o   xo  o   xxo xxx
o   xxo -
    o   xo  o   xxx
    o   o   o   o   xo  o   o   o   o   o   xxx
            o   o   o   xo  o   xxo xxx
    o   o   o   o   o   xxx
                o   o   o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   xo  o   o   xxx

    F11 KULA 2,0      
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF8,59
2Lia Hagström -07Säters IF8,51
3Alma Jolbäck -07Lidköpings IS8,42
4Elin Runemar -07Täby IS8,20
5Isolde Väinölä -07IK Westmannia7,41
6Tilde Seger -07Katrineholms SK7,27
7Julia Karlsson -07Fjugesta IF7,23
8Frida Heljestrand -07Täby IS7,11
9Emma Olofsson -07Täby IS7,04
10Nora Johansson -07IK Stål6,95
11Anna Bergin -07Hammarby IF6,75
12Lova Bäckman -07Upsala IF6,28
13Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF6,06
14Lova Tillaeus -07Täby IS6,00
15Hilma Sevelin -07Katrineholms SK5,93
16Emilia Blomdahl -07Lidköpings IS5,86
17Hedda Rapp -07Lidköpings IS5,76
18Ewelina Ask -07KFUM Örebro5,74
19Alice Helge -07Täby IS5,67
20Ida Borglund -07Täby IS5,58
21Tove Belmé -07Täby IS5,56
22Idde Kramming Nerdal -07Upsala IF5,38
23Emily Bosson -07Bålsta IK5,34
24Julia Lyck -07Hammarby IF5,25
25Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn5,08
26Tuva Boman -07Upsala IF4,99
27Isabelle Thor -07Upsala IF4,95
28Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn4,89

Tilde Seger
Nora Johansson
Tuva Boman
Julia Karlsson
Wilda Runeborg
Frida Heljestrand
Elin Rubertsson
Ewelina Ask
Emma Olofsson
Julia Lyck
Alice Helge
Elin Runemar
Isolde Väinölä
Anna Bergin
Alma Jolbäck
Idde Kramming Nerdal
Emily Bosson
Tove Belmé
Hilma Sevelin
Ida Borglund
Hedda Rapp
Lova Tillaeus
Emilia Blomdahl
Filippa Thelin
Isabelle Thor
Lova Bäckman
Amanda Sjöberg
Lia Hagström
 723   727   675   699
 670   670   675   695
 407   386   393   499
 663   723   686   643
 798   811   683   859
 711   690     x   546
 454   441   489   473
 574   555   568   557
 618   659   704   577
 503   498   469   525
 520   500   492   567
 698   774   788   820
 666   687   741   712
 581   518   666   675
 773   786   827   842
 533   503   538   490
 534   504   531   498
 556   483   522   548
 593     x   587   585
 511   558   510   543
 511   576   460   473
 468   509   562   600
 470   510   541   586
 479   508   499   499
 452   456   439   495
 628   596   617   566
 606   596   572   590
 757   734   728   851

    F10 200 M  HEAT 1    
1Alicia de Jounge -08Upsala IF36,88
2Svea Strömberg -08Täby IS38,51
3Elsa Persson -08Upsala IF40,30

    F10 200 M  HEAT 2    
1Alisa Sjöberg -08KFUM Örebro36,89
2Hanna Vikström -08Täby IS37,94
3Selma Amnéus -08Upsala IF41,63

    F10 200 M  HEAT 3    
1Melina Engler -08Täby IS32,81
2Stella Weissenborn -08Täby IS35,39
3Agnes Claesson -08Stocksäters IF41,61

    F10 200 M  HEAT 4    
1Lovisa Nässil -08Täby IS36,03
2Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF36,69
3Linnea Ekström -08Wedevågs IF39,30

    F10 200 M  HEAT 5    
1Maja Andersson -08Alunda SK33,67
2Miranda Koubek -08Stocksäters IF33,88
3Linnea Friström -08KFUM Örebro36,22
4Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro36,33

    F10 200 M  HEAT 6    
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad32,01
2Wilma Wessman -08Frövi IK32,03
3Linnea Eriksson -08IFK Lidingö34,39
4Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad35,71

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad32,01
2Wilma Wessman -08Frövi IK32,03
3Melina Engler -08Täby IS32,81
4Maja Andersson -08Alunda SK33,67
5Miranda Koubek -08Stocksäters IF33,88
6Linnea Eriksson -08IFK Lidingö34,39
7Stella Weissenborn -08Täby IS35,39
8Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad35,71
9Lovisa Nässil -08Täby IS36,03
10Linnea Friström -08KFUM Örebro36,22
11Hannah Stenfelt -08KFUM Örebro36,33
12Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF36,69
13Alicia de Jounge -08Upsala IF36,88
14Alisa Sjöberg -08KFUM Örebro36,89
15Hanna Vikström -08Täby IS37,94
16Svea Strömberg -08Täby IS38,51
17Linnea Ekström -08Wedevågs IF39,30
18Elsa Persson -08Upsala IF40,30
19Agnes Claesson -08Stocksäters IF41,61
20Selma Amnéus -08Upsala IF41,63

    F10 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Linnea Ekström -08Wedevågs IF13,54
2Elsa Persson -08Upsala IF14,19
3Agnes Claesson -08Stocksäters IF14,47
4Evelina Wallén -08Götlunda IF15,38
-Alice Esberg -08Täby ISej start

    F10 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad12,99
2Selma Dahlmann -08Täby IS13,46
3Molly Mikaelsson -08Götlunda IF13,86
4Emelie Blomqvist -08Frövi IK13,97
5Svea Strömberg -08Täby IS14,53

    F10 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Melina Engler -08Täby IS11,62
2Alicia de Jounge -08Upsala IF11,64
3Wilma Wessman -08Frövi IK12,18
4Maja Andersson -08Alunda SK12,62
5Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad12,65
6Lovisa Nässil -08Täby IS13,81
7Hanna Vikström -08Täby IS13,93
8Mathilde Hellgren Reichetzeder -08Täby IS14,78

    F10 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Melina Engler -08Täby IS11,62
2Alicia de Jounge -08Upsala IF11,64
3Wilma Wessman -08Frövi IK12,18
4Maja Andersson -08Alunda SK12,62
5Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad12,65
6Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad12,99
7Selma Dahlmann -08Täby IS13,46
8Linnea Ekström -08Wedevågs IF13,54
9Lovisa Nässil -08Täby IS13,81
10Molly Mikaelsson -08Götlunda IF13,86
11Hanna Vikström -08Täby IS13,93
12Emelie Blomqvist -08Frövi IK13,97
13Elsa Persson -08Upsala IF14,19
14Agnes Claesson -08Stocksäters IF14,47
15Svea Strömberg -08Täby IS14,53
16Mathilde Hellgren Reichetzeder -08Täby IS14,78
17Evelina Wallén -08Götlunda IF15,38

    F10 HÖJD      
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad1,34
2Wilma Wessman -08Frövi IK1,24
3Maja Andersson -08Alunda SK1,21
4Elsa Lipkin -08IFK Kristinehamn1,18
5Ebba Borglund -08Täby IS1,15
6Alva Sundqvist -08Frövi IK1,15
7Mathilde Hellgren Reichetzeder -08Täby IS1,15
8Molly Mikaelsson -08Götlunda IF1,12
9Alicia de Jounge -08Upsala IF1,08
10Lovisa Nässil -08Täby IS1,08
11Majken Sköld -08Täby IS1,04
12Linnea Ekström -08Wedevågs IF1,00
13Elsa Persson -08Upsala IF0,90
Svea Strömberg -08Täby IS0,00


Alicia de Jounge
Linnea Ekström
Mathilde Hellgren Reichetzeder
Svea Strömberg
Molly Mikaelsson
Elsa Lipkin
Nathalie Wiman Ahlstedt
Majken Sköld
Lovisa Nässil
Wilma Wessman
Maja Andersson
Alva Sundqvist
Elsa Persson
Ebba Borglund
85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 127 130 134 136
o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xxo xo  xxo xxx
xxx
    o   o   o   o   xxo o   xxx
    o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
                    o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xxo xxx
            o   o   o   xxo o   xxo xxo xxo xxx
        o   o   o   xo  xo  xo  xxo xxo xxx
            o   xo  o   o   xxo xxx
o   o   xxx
    o   o   o   o   o   xo  o   xxx

    F10 KULA 2,0      
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad7,78
2Ebba Borglund -08Täby IS6,51
3Linnea Ekström -08Wedevågs IF6,18
4Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro6,00
5Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad5,94
6Maja Andersson -08Alunda SK5,85
7Mathilde Hellgren Reichetzeder -08Täby IS5,43
8Stella Weissenborn -08Täby IS5,36
9Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF5,23
10Molly Mikaelsson -08Götlunda IF5,18
11Alicia de Jounge -08Upsala IF5,04
12Wilma Wessman -08Frövi IK5,01
13Svea Strömberg -08Täby IS4,90
14Evelina Wallén -08Götlunda IF4,89
15Alva Sundqvist -08Frövi IK4,82
16Felicia Blankner -08KFUM Örebro4,71
17Majken Sköld -08Täby IS4,66
18Melina Engler -08Täby IS4,43
19Lovisa Nässil -08Täby IS4,35
20Alice Esberg -08Täby IS4,17
21Elsa Persson -08Upsala IF3,90
22Selma Dahlmann -08Täby IS3,85
23Selma Amnéus -08Upsala IF3,75
24Hanna Vikström -08Täby IS3,42

Doris Blomqvist-Blom
Linnea Ekström
Alice Esberg
Felicia Blankner
Selma Dahlmann
Elsa Persson
Wilma Wessman
Maja Andersson
Hanna Vikström
Molly Mikaelsson
Stella Weissenborn
Alicia de Jounge
Majken Sköld
Selma Amnéus
Ebba Borglund
Lovisa Nässil
Evelina Wallén
Nathalie Wiman Ahlstedt
Svea Strömberg
Moa Karlsson
Melina Engler
Edith Evertson Thuvander
Mathilde Hellgren Reichetzeder
Alva Sundqvist
 523   459     x     x
 600   618   547   580
 357   395   385   417
 471   415   436   407
 358   380     x   385
 361   390   342   314
 500   501   475   493
 559   585   573     x
 335   342     x   335
 518   501   487   494
 536   508   528   461
 504   503   471     x
 441   450   277   466
 359   373   356   375
 598   646   651   623
 366   404   435   401
 489   403   421   452
 732   642   710   778
 335   483   490   468
 515   531   594   567
 443   441   439   437
 545   500   538   600
 503   543   394   491
 458   477   482   439

    F9 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Svea Strand -09Täby IS13,65
2Iris Lundström -10Väsby IK15,43
3Ella Strunke -10Turebergs FK15,62
4Vera Eriksson -10Filipstads IF15,62
5Filippa Stööp -09Täby IS18,15
6Sara Jakobsson -09KFUM Örebro18,42

    F9 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Isabelle Blomdahl -09Lidköpings IS13,29
2Thalea S. -09Karlskoga FIF13,35
3Ebba Niemelä -09Glanshammars IF14,20
4Hedda Hed -09Eskilstuna FI14,95
5Astrid Wennström -09Fjugesta IF15,07
6Liv Bjurstam -09Täby IS17,20

    F9 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Elin Wittemyr -09Säffle FIK13,71
2Lovisa Daun -11Katrineholms SK13,76
3Lovisa Edlund -09Glanshammars IF14,35
4Vera Ekberg -09Täby IS14,37
5Josefine Strand -09KFUM Örebro14,61
6Milla Svensson -09Glanshammars IF15,03
7Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad16,11

    F9 60 M HÄCK  HEAT 4    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad12,33
2Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI12,46
3Tuva Eckerberg -09Täby IS12,80
4Tindra Guttman -09Säffle FIK13,07
5Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF13,24
6Amanda Jörbeck -09Täby IS13,40
7Juni Rudberg -09Täby IS13,65
8Maja Sevelin -10Katrineholms SK13,74

    F9 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad12,33
2Marika Söderlund Larsson -10Stenungsunds FI12,46
3Tuva Eckerberg -09Täby IS12,80
4Tindra Guttman -09Säffle FIK13,07
5Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF13,24
6Isabelle Blomdahl -09Lidköpings IS13,29
7Thalea S. -09Karlskoga FIF13,35
8Amanda Jörbeck -09Täby IS13,40
9Svea Strand -09Täby IS13,65
10Juni Rudberg -09Täby IS13,65
11Elin Wittemyr -09Säffle FIK13,71
12Maja Sevelin -10Katrineholms SK13,74
13Lovisa Daun -11Katrineholms SK13,76
14Ebba Niemelä -09Glanshammars IF14,20
15Lovisa Edlund -09Glanshammars IF14,35
16Vera Ekberg -09Täby IS14,37
17Josefine Strand -09KFUM Örebro14,61
18Hedda Hed -09Eskilstuna FI14,95
19Milla Svensson -09Glanshammars IF15,03
20Astrid Wennström -09Fjugesta IF15,07
21Iris Lundström -10Väsby IK15,43
22Ella Strunke -10Turebergs FK15,62
23Vera Eriksson -10Filipstads IF15,62
24Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad16,11
25Liv Bjurstam -09Täby IS17,20
26Filippa Stööp -09Täby IS18,15
27Sara Jakobsson -09KFUM Örebro18,42

    F9 HÖJD      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad1,22
2Tindra Guttman -09Säffle FIK1,12
3Maja Sevelin -10Katrineholms SK1,08
4Milla Svensson -09Glanshammars IF1,04
5Ida Standar -09Åsbro GoIF1,04
6Isabelle Blomdahl -09Lidköpings IS1,00
7Thalea S. -09Karlskoga FIF1,00
8Ebba Niemelä -09Glanshammars IF0,95
9Juni Rudberg -09Täby IS0,95
9Olivia Berg -09KFUM Örebro0,95
11Ester Kihlberg -09KFUM Örebro0,95
11Tuva Eckerberg -09Täby IS0,95
13Svea Strand -09Täby IS0,95
14Elin Wittemyr -09Säffle FIK0,90
14Troja Lövqvist -09Åsbro GoIF0,90
16Hedda Hed -09Eskilstuna FI0,90
17Ellen Skyman -10Fjugesta IF0,90
18Vera Eriksson -10Filipstads IF0,85
18Ella Strunke -10Turebergs FK0,85
18Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF0,85
21Ellen Alexandersson -09IFK Kristinehamn0,85
21Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad0,85
23Liv Bjurstam -09Täby IS0,85
24Amanda Jörbeck -09Täby IS0,80
24Malva Skyman -09Fjugesta IF0,80
26Filippa Stööp -09Täby IS0,80


Ellen Skyman
Ellen Alexandersson
Elin Wittemyr
Ester Kihlberg
Svea Strand
Ebba Niemelä
Tindra Guttman
Ida Standar
Tuva Eckerberg
Isabelle Blomdahl
Hedda Hed
Troja Lövqvist
Thalea S.
Vera Eriksson
Maja Sevelin
Amanda Jörbeck
Liv Bjurstam
Ella Strunke
Mira Andersson Lernman
Filippa Stööp
Malva Skyman
Milla Svensson
My Olsson
Rebecka Albinsson
Juni Rudberg
Olivia Berg
80  85  90  95  100 104 108 112 115 122 126
o   o   xxo xxx
o   xo  xxx
    o   o   xx-
o   o   o   xo  xxx
xxo o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   o   xo  o   xxx
        o   xo  xo  xxo xxx
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
xo  o   o   xxx
        o   xxx
    o   o   o   xxo xxx
    o   xxx
        o   xxo xo  xo  xo  xxx
o   xxx
o   xxo xxx
o   o   xxx
o   xo  xxx
xo  xxx
o   xxx
o   o   xxo xo  xxo o   xxx
        o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   x-
o   xo  xo  o   xxx
o   o   xxo o   xxx

    F9 KULA 2,0      
1Tindra Guttman -09Säffle FIK6,29
2Isabelle Blomdahl -09Lidköpings IS6,14
3Ebba Niemelä -09Glanshammars IF5,38
4Tuva Eckerberg -09Täby IS5,29
5Ellen Alexandersson -09IFK Kristinehamn5,16
6Thalea S. -09Karlskoga FIF5,11
7Juni Rudberg -09Täby IS5,03
8Chanelle Falck -09KFUM Örebro4,91
9Vera Eriksson -10Filipstads IF4,84
10Malva Skyman -09Fjugesta IF4,70
11Emma Sandberg -09Glanshammars IF4,51
12Hedda Hed -09Eskilstuna FI4,50
13Ellen Skyman -10Fjugesta IF4,17
14Elin Wittemyr -09Säffle FIK4,06
15Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad4,06
16Nellie Gibson -09Lidköpings IS3,95
17Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF3,88
18Vera Ekberg -09Täby IS3,84
19Ella Strunke -10Turebergs FK3,83
20Liv Bjurstam -09Täby IS3,09
21Emma Hellden -09Fjugesta IF3,01
22Iris Lundström -10Väsby IK2,83

Juni Rudberg
Elin Wittemyr
Hedda Hed
Emma Sandberg
Thalea S.
Ebba Niemelä
Ella Strunke
Iris Lundström
Nellie Gibson
Mira Andersson Lernman
Rebecka Albinsson
Emma Hellden
Malva Skyman
Ellen Skyman
Ellen Alexandersson
Tuva Eckerberg
Liv Bjurstam
Tindra Guttman
Vera Ekberg
Vera Eriksson
Isabelle Blomdahl
Chanelle Falck
 483   447   503   476
 307   384   406   364
 402   433     x   450
 451   427   384   415
 462   511   508   499
 505   524   538   511
 359   342   367   383
   x   276     x   283
   x   336   358   395
   x   406   357   355
 381   388   343   321
 285   288   301   300
 410   434   441   470
 354   376   384   417
 450   438   456   516
 451   488   529   484
 309   267   275   296
 562   616   552   629
 378   384     x   372
 484   484   424   453
 565   496     x   614
 451   476   459   491

    KVET 3000 M      
1Linda Take -73IF Göta Karlstad10.56,39
-Maria Eriksson -76IF Startbröt

    KVET 60 M HÄCK      
1Anna Widell -76Bålsta IK12,86
2Sara Kiesbye -77Bålsta IK13,07

    KVET HÖJD      
1Sara Kiesbye -77Bålsta IK1,23
2Anna Widell -76Bålsta IK1,20
3Barbro Gadle -42Upsala IF1,11


Barbro Gadle
Anna Widell
Sara Kiesbye
102 105 108 111 114 117 120 123 126
o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xo  o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   xxx

    KVET KULA      
1Sandra Pettersson -73IFK Lidingö8,96
2Susanne Lindefalk -69Hammarby IF6,82
3Sara Kiesbye -77Bålsta IK6,78
4Ulrika Lindgren -76IFK Nora6,74
5Anna Widell -76Bålsta IK6,61
6Ingela Ottfalk -64IFK Lidingö6,443.0 kg

Anna Widell
Sandra Pettersson
Ulrika Lindgren
Ingela Ottfalk
Susanne Lindefalk
Sara Kiesbye
 617   632   661   551   622   548
 820   856   896     x   850     x
 674     x   595   664   605   629
 622   620   642   644   621   639
 682   652   641   673   597   636
 663   673   632   626   678   657

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram