Resultat Marsspelen 30-31 mars 2019

   Stocksäters IF och Åsbro GoIF arrangerade i Tybblelundshallen Örebro
 
  Lördagsresultat    till söndagsresultat    Marsspelen på YouTube!
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    
1Björn Skoglund -91Bollnäs FIK7,32Final
2Leo Johansson -01IFK Kristinehamn7,49Final
3Erik Elvmarker -97Istrums SK7,70Final
4Alfred Kristoffersson -01Upsala IF7,77Final
5Albin Janderberg -99Västerås FK10,48

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Jakob Dalenbring -99Västerås FK7,41Final
2Jonathan Gustafsson -99Karlskoga FIF7,69Final
3Jonathan Kjellén -00Västerås FK7,79Final
4Feruz Aslamov -97Istrums SK7,81Final
5Thobias Thorwid -91AIK Friidrott7,92

    MÄN 60 M  FINAL    
1Björn Skoglund -91Bollnäs FIK7,25
2Jakob Dalenbring -99Västerås FK7,28
3Leo Johansson -01IFK Kristinehamn7,43
4Jonathan Kjellén -00Västerås FK7,70
5Erik Elvmarker -97Istrums SK7,71
6Jonathan Gustafsson -99Karlskoga FIF7,73
7Feruz Aslamov -97Istrums SK7,74
8Alfred Kristoffersson -01Upsala IF7,82

    MÄN 200 M  HEAT 1    
1Leo Johansson -01IFK Kristinehamn24,94
2Erik Elvmarker -97Istrums SK25,17
3Feruz Aslamov -97Istrums SK26,12
-Thobias Thorwid -91AIK FriidrottDNS

    MÄN 200 M  HEAT 2    
1Jakob Dalenbring -99Västerås FK23,31
2Alfred Kristoffersson -01Upsala IF24,91
3Jonathan Kjellén -00Västerås FK25,08

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Jakob Dalenbring -99Västerås FK23,31
2Alfred Kristoffersson -01Upsala IF24,91
3Leo Johansson -01IFK Kristinehamn24,94
4Jonathan Kjellén -00Västerås FK25,08
5Erik Elvmarker -97Istrums SK25,17
6Feruz Aslamov -97Istrums SK26,12

    MÄN 800 M      
1Kevin Bodén -02Motala AIF2.02,69
2Jimmy Öhman -01Gefle IF2.05,28
3Martin Jansson -91Söderhamns IF2.10,19
4Erik Elvmarker -97Istrums SK2.14,29
-Moulid Aden Dugow -01IFK KristinehamnDNF

    MÄN HÖJD      
1Thobias Thorwid -91AIK Friidrott1,69
2Erik Elvmarker -97Istrums SK1,53


Thobias Thorwid
Erik Elvmarker
135 140 145 149 153 157 160 163 166 169 172
-   -   -   -   -   -   o   o   xxo o   xxx
o   o   o   o   o   xxx

    MÄN KULA      
1Thobias Thorwid -91AIK Friidrott8,56

Thobias Thorwid
 856   845   784   843   853     -

    P17 60 M  HEAT 1    
1Tim Singmandeewised -02Västerås FK7,29Final
2Samuel Vinberg -03Upsala IF7,42Final
3Pontus Lindell -03Upsala IF7,43Final
4Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad7,59Final
5Nils Ekroth -03Upsala IF8,41
-Simon Nebe -02Ludvika FFIDQ start

    P17 60 M  HEAT 2    
1Anton Runemar -02Turebergs FK7,35Final
2Frans Ingelstam -02Upsala IF7,49Final
3Oskari Peura -03Upsala IF7,58Final
4Eemeli Peura -03Upsala IF7,66Final
5Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne7,73

    P17 60 M  FINAL    
1Tim Singmandeewised -02Västerås FK7,27
2Pontus Lindell -03Upsala IF7,38
3Samuel Vinberg -03Upsala IF7,45
4Frans Ingelstam -02Upsala IF7,47
5Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad7,55
6Oskari Peura -03Upsala IF7,70
-Eemeli Peura -03Upsala IFDNS
-Anton Runemar -02Turebergs FKDNS

    P17 800 M      
1Vidar Arvidsson -03Upsala IF2.04,29
2Noha Olsson -02KFUM Örebro2.04,59
3Dennis Holmstedt -02IK Westmannia2.05,18
4Nils Ekroth -03Upsala IF2.12,24
5Elias Liljestrand -03Upsala IF2.13,48
6Simon Öberg -03Västerås FK2.13,64
7David Rindetoft -03Västerås FK2.14,23
8Alexander Ebbestad -03Upsala IF2.19,0m
9Pelle Nilsson -03Upsala IF2.21,05
-Simon Nebe -02Ludvika FFIDNF

    P17 HÖJD      
1Sigge Lindell -03Mariestads AIF1,63


Sigge Lindell
160 163 166
o   o   xxx

    P17 KULA 5,0      
1Pontus Lindell -03Upsala IF12,14
2Oskar Hjelte -02Stocksäters IF10,91
3Zef Lleshi -02IFK Nora10,91
4Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad10,82
5Erik Lindkvist -02Wedevågs IF10,14

Erik Lindkvist
Pontus Lindell
Lukas Ellström
Zef Lleshi
Oskar Hjelte
1014   992   980   975  1000   981
1206  1174  1214     -     -     -
   x  1082     -     -     -     -
1028  1034  1091  1007  1028  1040
1091   984  1056  1015  1070  1062

    P15 60 M      
1Edvin Gustafsson -04Upsala IF7,55
2Lukas Forss -04Upsala IF7,83
3Patrik Pettersson -04Wedevågs IF7,83
4Henrik Skoog -04Västerås FK7,86
5Hadrian Hägg -04Upsala IF7,98
6Joel Ekman -04Upsala IF8,37
7Isaac Kennedy -04KFUM Örebro8,92

    P15 800 M      
1Noel Edvinsson -04IF Göta Karlstad2.15,35

    P15 HÖJD      
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK1,72


Ludvig Jaasund
163 166 169 172 176
o   -   xo  o   xxx

    P15 KULA 4,0      
1David Axelsson -04Upsala IF9,77
2Hadrian Hägg -04Upsala IF9,70

Hadrian Hägg
David Axelsson
   x   946   881   866   970   968
 918   885     x   878   925   977

    P14 60 M  HEAT 1    
1Joel Enander -05Täby IS7,72Final
2Johan Hedenberg -05IF Hagen7,90Final
3Jacob Nilsson -05Spårvägens FK8,23Final
4Calle Lindstedt -05Motala AIF8,26
5Hampus Wiborg -05KFUM Örebro8,79

    P14 60 M  HEAT 2    
1Gabriel Dag -05Västerås FK7,96Final
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro8,01Final
3Marcus Eklund -05Täby IS8,11Final
4Wilmer Daleskog -05KFUM Örebro8,69
5Yannick Buchli -05Täby IS8,98
-Edwin Gyllander -05KFUM ÖrebroDNS

    P14 60 M  HEAT 3    
1Sigmund Le Fjeld -05IL Tyrving, NOR7,95Final
2Fabian Mix -05Täby IS8,02Final
3Leo Steen -05KFUM Örebro8,30
4Johan Runesson -05Fjugesta IF8,71
5Zeb Dahl -05Upsala IF8,86
-Sven Holmgren -05Ludvika FFIDNS

    P14 60 M  FINAL    
1Joel Enander -05Täby IS7,67
2Sigmund Le Fjeld -05IL Tyrving, NOR7,82
3Gabriel Dag -05Västerås FK7,87
4Johan Hedenberg -05IF Hagen8,03
5Fabian Mix -05Täby IS8,18
6Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro8,20
7Marcus Eklund -05Täby IS8,22
8Jacob Nilsson -05Spårvägens FK8,33

    P14 800 M      
1Anton Eklind -05KFUM Örebro2.15,53
2Markus Andersson -05Västerås FK2.17,87

    P14 HÖJD      
1Marcus Eklund -05Täby IS1,60
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,60
3Joel Enander -05Täby IS1,60
4Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1,53
5Alfred Andersson -05Istrums SK1,53
6Jacob Nilsson -05Spårvägens FK1,49


Daniel Kindvall
Albin Gyhlenius
Joel Enander
Alfred Andersson
Marcus Eklund
Jacob Nilsson
125 130 135 140 145 149 153 157 160 163
-   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   -   o   xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   xo  -   o   xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   xo  o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxo xxx

    P14 KULA 4,0      
1Jacob Nilsson -05Spårvägens FK11,96
2Joel Enander -05Täby IS11,78
3Fabian Mix -05Täby IS11,75
4Gustav Jansson -05IK Westmannia11,03
5Leo Steen -05KFUM Örebro10,30
6Calle Lindstedt -05Motala AIF9,82
7Johan Runesson -05Fjugesta IF8,88
8Daniel Kindvall -05Fjugesta IF8,73
9Marcus Eklund -05Täby IS8,07
10Edwin Gyllander -05KFUM Örebro7,78
11Sven Holmgren -05Ludvika FFI5,63

Joel Enander
Fabian Mix
Jacob Nilsson
Leo Steen
Marcus Eklund
Sven Holmgren
Calle Lindstedt
Gustav Jansson
Johan Runesson
Edwin Gyllander
Daniel Kindvall
1178  1085     x     x  1078   993
   x     x  1008  1130  1175  1083
1063  1070  1055  1160  1161  1196
 935   971  1000   940   936  1030
 807     x     x
 563     x   505
 961   850   890   875   982     x
1012   941  1036   932  1003  1103
 855   811   888   855   883   850
 753   742   778
 801   698   873   653   820   721

    P13 60 M  HEAT 1    
1Andrei Popa -06Mariestads AIF8,00Final
2Elton Holmberg -06IF Göta Karlstad8,89
3Filip Eriksson -06IFK Lidingö8,92
4Jasper Norlander -06Glanshammars IF9,00
5Karl Ottfalk -06IFK Lidingö9,16
6Lucas Asplund -06KFUM Örebro9,19
7Jakob Alpen -06IFK Lidingö9,52

    P13 60 M  HEAT 2    
1Ali Dawood -06IF Göta Karlstad8,07Final
2Kim Wingren -06Bromma IF8,74Final
3Eliot Katarincek Rochat -06IK Ymer8,77Final
4Rasmus Karlsson -06IF Göta Karlstad9,11
5Oscar Pettersson -06IFK Lidingö9,33
6Sador Nebe -06Ludvika FFI9,60
7David Jonhed -06IF Göta Karlstad10,07
-Ingemar Lindsten -06IFK LidingöDNS

    P13 60 M  HEAT 3    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro7,92Final
2Albin Örnborg -06IF Rigor8,48Final
3Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö8,83Final
4Vincent Efremov -06Åsbro GoIF8,85Final
5Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC8,89
6Arvid Wegler -06Bromma IF9,63
7Edwin Niord -06IF Göta Karlstad10,16
-Gottfrid Elofsson -06Mariestads AIFDNS

    P13 60 M  FINAL    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro7,90
2Andrei Popa -06Mariestads AIF8,01
3Ali Dawood -06IF Göta Karlstad8,04
4Albin Örnborg -06IF Rigor8,49
5Eliot Katarincek Rochat -06IK Ymer8,67
6Kim Wingren -06Bromma IF8,71
7Vincent Efremov -06Åsbro GoIF8,94
-Vilhelm Psilander -06IFK LidingöDNS

    P13 800 M      
1Karl Ottfalk -06IFK Lidingö2.24,07
2Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö2.27,61
3Lucas Asplund -06KFUM Örebro2.42,81
4Jack Boman -06KFUM Örebro2.46,91
5Arvid Wegler -06Bromma IF2.50,06
-Gottfrid Elofsson -06Mariestads AIFDNS
-Ingemar Lindsten -06IFK LidingöDNS
-Sador Nebe -06Ludvika FFIDNS
-Filip Eriksson -06IFK LidingöDNS

    P13 HÖJD      
1Andrei Popa -06Mariestads AIF1,64
2Hampus Hillding -06KFUM Örebro1,52
3Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK1,52
4Eliot Katarincek Rochat -06IK Ymer1,49
5Albin Örnborg -06IF Rigor1,46
6Kim Wingren -06Bromma IF1,39
7Rasmus Karlsson -06IF Göta Karlstad1,30
8Jasper Norlander -06Glanshammars IF1,25
8Oscar Pettersson -06IFK Lidingö1,25
10Arvid Wegler -06Bromma IF1,15


Albin Örnborg
Andrei Popa
Arvid Wegler
Jasper Norlander
Hampus Hillding
Eliot Katarincek Rochat
Rasmus Karlsson
Oscar Pettersson
Gustav Malmkvist
Kim Wingren
110 115 120 125 130 135 139 143 146 149 152 155 160 164 168
-   -   -   o   o   o   xo  xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
o   xo  xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxo xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   xo  xo  x--

    P13 KULA 3,0      
1Vincent Efremov -06Åsbro GoIF9,21
2Ludvig Fredman -06IFK Märsta8,94
3Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö8,77
4Liam Haili -06Wedevågs IF8,21
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF7,84
6Kim Wingren -06Bromma IF7,58
7Melvin Dahlén -06Västerås FK7,45
8Sador Nebe -06Ludvika FFI7,29
9Jakob Alpen -06IFK Lidingö6,00
10Elias Vikersjö -06Ludvika FFI5,74
11Arvid Wegler -06Bromma IF5,55
12William Runfeldt -06Glanshammars IF5,50

William Runfeldt
Johan Lindkvist
Jakob Alpen
Sador Nebe
Arvid Wegler
Melvin Dahlén
Ludvig Fredman
Liam Haili
Elias Vikersjö
Kim Wingren
Vincent Efremov
Vilhelm Psilander
 550   545   508
   x   702     x   748   742   784
 576   600   564
 713   695   729     -   639   659
 553   555   526
 731   728   741   745   688     x
 839   894   826   784   828   862
 821   772   819   765   720   799
 566   512   574
 725   758   720   683   724     x
 894   845   921   819   790   748
 844   801   828   787   877   839

    P12 60 M  HEAT 1    
1Jacob Norsell -07Täby IS8,68Final
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta8,94
3Simon Lindström -07Turebergs FK8,95
4Daniel Samuelsson -07Motala AIF9,45
5Carl-Axel Falck -07Mälarhöjdens IK9,79
6Casper Johansson -07Säters IF9,99
7Max Lann -07KFUM Örebro10,08
8Gösta Nilsson -07Mälarhöjdens IK10,12

    P12 60 M  HEAT 2    
1Theo Johannes Sandelin -07Ørje IL, NOR8,80Final
2Markus Le Fjeld -07IL Tyrving, NOR9,25
3Love Mårtensson -07Täby IS9,50
4Elliot Satten -07Katrineholms SK9,63
5Viktor Näslund -07KFUM Örebro9,71
6Loke Stråt -07Motala AIF9,93
7Fabian Fried -07Mälarhöjdens IK10,50
8Oliver Hagekull -07Mälarhöjdens IK10,82

    P12 60 M  HEAT 3    
1Olle Willner -07Mälarhöjdens IK8,82Final
2Daniel Larsson -07IFK Lidingö8,89Final
3Nils Höglund -07IFK Lidingö9,48
4Emil Söderberg -07Täby IS9,58
5Vidar Lundin -07Upsala IF9,85
6Albin Wallgren -07Åsbro GoIF10,01
7Jonathan Danielsson -07Säters IF11,33
-Marcus Wettin -07IFK LidingöDNS

    P12 60 M  HEAT 4    
1Jacob Rune -07Täby IS8,48Final
2David Berglund -07AIK Friidrott8,79Final
3Leo Papinski -07Täby IS8,79Final
4Simon Svartengren -07KFUM Örebro9,28
5David Rune -07Mälarhöjdens IK9,61
6Oliver Sjöström -07Mälarhöjdens IK9,73
7Lowe Wängelin -07Upsala IF9,97
8Oscar Halkonen -07Ludvika FFI10,09

    P12 60 M  HEAT 5    
1Elias Ekman -07Upsala IF8,34Final
2Gustav Bernunger -07IFK Lidingö9,21
3Albin Westlund -07Kils AIK9,40
4Julian Löfgren -07Mälarhöjdens IK9,46
5Alwe Widman -07KFUM Örebro9,46
6Malte Pettersson -07Mälarhöjdens IK9,59
7Victor Eriksson -07Ludvika FFI10,05
8Gustaf Holmgren -07Ludvika FFI10,49

    P12 60 M  FINAL    
1Elias Ekman -07Upsala IF8,37
2Jacob Rune -07Täby IS8,47
3Theo Johannes Sandelin -07Ørje IL, NOR8,66
4David Berglund -07AIK Friidrott8,81
5Jacob Norsell -07Täby IS8,83
6Olle Willner -07Mälarhöjdens IK8,88
7Leo Papinski -07Täby IS8,90
8Daniel Larsson -07IFK Lidingö8,95

    P12 800 M  HEAT 1    
1Jacob Rune -07Täby IS2.38,80
2Pontus Lindskog -07IFK Lidingö2.50,08
3Emil Söderberg -07Täby IS2.52,61
4Love Mårtensson -07Täby IS2.54,87
5Hugo Rietz -07Täby IS2.58,14
6Loke Stråt -07Motala AIF3.16,13
-Nils Höglund -07IFK LidingöDNS

    P12 800 M  HEAT 2    
1Theo Johannes Sandelin -07Ørje IL, NOR2.30,18
2Leo Papinski -07Täby IS2.32,55
3Oliver Persson -07Danderyds SK2.33,84
4Philip Persson -07Danderyds SK2.34,20
5Daniel Samuelsson -07Motala AIF2.45,45
6Elliot Satten -07Katrineholms SK2.48,92
7Albin Wallgren -07Åsbro GoIF2.55,89

    P12 800 M  SAMLAD LISTA    
1Theo Johannes Sandelin -07Ørje IL, NOR2.30,18
2Leo Papinski -07Täby IS2.32,55
3Oliver Persson -07Danderyds SK2.33,84
4Philip Persson -07Danderyds SK2.34,20
5Jacob Rune -07Täby IS2.38,80
6Daniel Samuelsson -07Motala AIF2.45,45
7Elliot Satten -07Katrineholms SK2.48,92
8Pontus Lindskog -07IFK Lidingö2.50,08
9Emil Söderberg -07Täby IS2.52,61
10Love Mårtensson -07Täby IS2.54,87
11Albin Wallgren -07Åsbro GoIF2.55,89
12Hugo Rietz -07Täby IS2.58,14
13Loke Stråt -07Motala AIF3.16,13

    P12 HÖJD      
1Albin Westlund -07Kils AIK1,46
2Simon Lindström -07Turebergs FK1,46
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,43
4Jacob Norsell -07Täby IS1,40
5Simon Svartengren -07KFUM Örebro1,37
6Samuel Berglund -07KFUM Örebro1,37
7Viktor Näslund -07KFUM Örebro1,34
8David Berglund -07AIK Friidrott1,34
9Emil Söderberg -07Täby IS1,31
10Julian Löfgren -07Mälarhöjdens IK1,24
11Theo Johannes Sandelin -07Ørje IL, NOR1,20
11Max Lann -07KFUM Örebro1,20
13Love Mårtensson -07Täby IS1,20
14David Rune -07Mälarhöjdens IK1,15
Oscar Halkonen -07Ludvika FFI0,00


Simon Svartengren
Jacob Norsell
Emil Söderberg
Samuel Berglund
Julian Löfgren
Theo Johannes Sandelin
Simon Lindström
David Rune
Max Lann
David Berglund
Kevin Sjöström
Viktor Näslund
Oscar Halkonen
Love Mårtensson
Albin Westlund
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143 146 149
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   xo  xxo xxo xxx
-   -   -   o   o   o   xxo o   xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xxo o   xxx
o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   xo  o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
xxx
-   -   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   o   xo  o   o   o   o   xo  o   xxx

    P12 KULA 3,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,38
2Lowe Wängelin -07Upsala IF8,43
3Casper Johansson -07Säters IF8,33
4David Berglund -07AIK Friidrott8,25
5Albin Westlund -07Kils AIK7,71
6Theo Johannes Sandelin -07Ørje IL, NOR7,52
7Jacob Rune -07Täby IS7,46
8Simon Lindström -07Turebergs FK7,06
9Julian Löfgren -07Mälarhöjdens IK7,06
10Vilgot Treskog -07Täby IS6,90
11Daniel Larsson -07IFK Lidingö6,83
12Carl-Axel Falck -07Mälarhöjdens IK6,80
13Hannes Kindvall -07Fjugesta IF6,75
14Daniel Samuelsson -07Motala AIF6,61
15Gustav Bernunger -07IFK Lidingö6,58
16Markus Le Fjeld -07IL Tyrving, NOR6,57
17David Rune -07Mälarhöjdens IK6,53
18Love Mårtensson -07Täby IS6,43
19Viktor Näslund -07KFUM Örebro6,33
20Emil Söderberg -07Täby IS6,16
21Pontus Lindskog -07IFK Lidingö6,15
22Victor Eriksson -07Ludvika FFI5,97
23Simon Lindahl -07IFK Nora5,87
24Oliver Sjöström -07Mälarhöjdens IK5,85
25Gustaf Holmgren -07Ludvika FFI5,79
26Fabian Fried -07Mälarhöjdens IK5,72
27Marcus Wettin -07IFK Lidingö5,58
28Oliver Hagekull -07Mälarhöjdens IK5,45
29Jonathan Danielsson -07Säters IF4,92
30Oscar Halkonen -07Ludvika FFI4,71

Vilgot Treskog
Pontus Lindskog
Love Mårtensson
Lowe Wängelin
Gustav Bernunger
Oliver Hagekull
Casper Johansson
David Rune
Albin Westlund
Markus Le Fjeld
Gustaf Holmgren
David Berglund
Oliver Sjöström
Daniel Samuelsson
Simon Lindahl
Theo Johannes Sandelin
Emil Söderberg
Jacob Rune
Carl-Axel Falck
Simon Lindström
Hannes Kindvall
Fabian Fried
Jonathan Danielsson
Oscar Halkonen
Daniel Larsson
Viktor Näslund
Victor Eriksson
Julian Löfgren
Kevin Sjöström
Marcus Wettin
 690   643   650
 615   600   563
 643   563   642
 775   773   785   760   805   843
 628   658   633
 480   545   520
 806   690   833   762   780   820
 621   653   598
 758   765   742   732   771   763
 637   657   616
 542   476   579
   x   798   663   643   825     x
 572   530   585
 558   652   661
 483   587   563
 752   695   722   675   601   630
 616   468   390
 680   688   707   555   746   670
 680     x     x
 663   698   706   641   673   690
 644   660   675
 552   530   572
 487   456   492
 376   375   471
 682   683   672
 633   575   553
 575   558   597
 672   706   660
 955   903   956  1033   965  1038
 488   497   558

    P11 60 M  HEAT 1    
1Edvin Örnborg -08IF Rigor8,77Final
2Charlie Davidsson -08IF Göta Karlstad9,31Final
3Olle Malmborg -08Täby IS10,02Final
4Elliot Nevenstam -08Täby IS10,11Final
5Elias Höijer -08Glanshammars IF10,17
6Anton Halkonen -08Ludvika FFI10,56
7Ludvig Walan -08Kils AIK10,94

    P11 60 M  HEAT 2    
1Alexander Görtz -08KFUM Örebro8,84Final
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,21Final
3Jonathan Thorin -08Istrums SK9,65Final
4Henrik Stenberg -08Stocksäters IF9,91Final
5Isak Olsson -08Glanshammars IF10,37
6Elliot Runestav -08KFUM Örebro10,53
7Elias Fredman -08IFK Märsta13,11

    P11 60 M  FINAL    
1Edvin Örnborg -08IF Rigor8,73
2Alexander Görtz -08KFUM Örebro8,85
3Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,15
4Charlie Davidsson -08IF Göta Karlstad9,22
5Jonathan Thorin -08Istrums SK9,52
6Henrik Stenberg -08Stocksäters IF9,94
7Olle Malmborg -08Täby IS10,12
8Elliot Nevenstam -08Täby IS10,20

    P11 800 M      
1Svante Gustafsson -08KFUM Örebro2.40,65
2Hampus Östring -08KFUM Örebro2.45,16
3Lucas Björfelt -08IF Göta Karlstad2.47,06
4Charlie Davidsson -08IF Göta Karlstad2.47,83
5Svante Jorstig -08KFUM Örebro2.48,12
6Adam Wong -08KFUM Örebro3.00,26
7Ludvig Walan -08Kils AIK3.10,31
8Ingmar Westfeldt -08Upsala IF3.11,78
-Love Bergström -08IF StartDNS
-Anton Halkonen -08Ludvika FFIDNS

    P11 HÖJD      
1Charlie Davidsson -08IF Göta Karlstad1,33
2Lucas Björfelt -08IF Göta Karlstad1,30
3Jonathan Thorin -08Istrums SK1,27
4Svante Gustafsson -08KFUM Örebro1,24
5Hampus Östring -08KFUM Örebro1,21
6Ludvig Walan -08Kils AIK1,18
7Elias Höijer -08Glanshammars IF1,10
8Anton Halkonen -08Ludvika FFI1,10
9Ingmar Westfeldt -08Upsala IF1,05
10Elliot Nevenstam -08Täby IS1,05
11Olle Malmborg -08Täby IS1,00


Charlie Davidsson
Ingmar Westfeldt
Elias Höijer
Svante Gustafsson
Lucas Björfelt
Hampus Östring
Ludvig Walan
Olle Malmborg
Jonathan Thorin
Anton Halkonen
Elliot Nevenstam
90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 133 136
-   -   -   o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   xo  o   xo  o   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   xo  xo  xo  xxo xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxo xo  xxx
o   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   o   xo  xxx

    P11 KULA 2,0      
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro9,36
2Isak Olsson -08Glanshammars IF7,73
3Jonathan Thorin -08Istrums SK7,48
4Olle Malmborg -08Täby IS7,13
5Arvid Melander -08KFUM Örebro6,75
6Elliot Nevenstam -08Täby IS6,52
7Anton Halkonen -08Ludvika FFI6,14
8Ludvig Walan -08Kils AIK5,68
9Elias Fredman -08IFK Märsta4,54
10Ingmar Westfeldt -08Upsala IF4,37

Ingmar Westfeldt
Arvid Melander
Isak Olsson
Elias Fredman
Elliot Nevenstam
Anton Halkonen
Ludvig Walan
Noah Karlsson Hjortborg
Olle Malmborg
Jonathan Thorin
 437     x   406
 664   622   620   675   582   593
 690   773   741   673     x   674
 454   385   363
 593   606   598   644   642   652
 614   607     x   482   531   501
 538   552     x   568     x   545
 919   869   845   936   903   889
 655   661   689   713     x   643
 721   662   626   711   733   748

    P10 60 M  HEAT 1    
1Theo Jern -09IF Göta Karlstad9,40Final
2Filip Rinneby -09Täby IS9,66Final
3Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro9,76Final
4Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF10,47
5Efraim Jonsson -09Lidköpings IS10,81
6Hugo Holmgren -09Ludvika FFI10,90
7Anton Bosson -09Bålsta IK10,96
8Malte Hagerud -09Åsbro GoIF11,77

    P10 60 M  HEAT 2    
1Teodor Mattsson -09KFUM Örebro9,49Final
2Anthon Efremov -09Åsbro GoIF9,77Final
3Nils Grufman -09Täby IS10,14
4Alex Nordh -09KFUM Örebro10,30
5Leon Lundborg -09Katrineholms SK10,47
6Sven Magnusson Szabo -09KFUM Örebro10,63
7Simon Johansson Maltez -09Täby IS10,94
8Casper Appelgren -09Frövi IK11,27

    P10 60 M  HEAT 3    
1William Daun -09Katrineholms SK9,18Final
2Felix Sjögren -09Katrineholms SK9,62Final
3Fabian Nordlund -09KFUM Örebro10,02Final
4Fergus Hagström -09Säters IF10,44
5Vilgot Sjögren -09Glanshammars IF10,91
6Oliver Runestav -09KFUM Örebro10,94
7Erik Alzén -09Täby IS12,94

    P10 60 M  FINAL    
1William Daun -09Katrineholms SK9,07
2Theo Jern -09IF Göta Karlstad9,42
3Felix Sjögren -09Katrineholms SK9,45
4Teodor Mattsson -09KFUM Örebro9,49
5Filip Rinneby -09Täby IS9,52
6Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro9,58
7Anthon Efremov -09Åsbro GoIF9,80
8Fabian Nordlund -09KFUM Örebro9,89

    P10 600 M  HEAT 1    
1Felix Sjögren -09Katrineholms SK2.15,59
2Filip Rinneby -09Täby IS2.19,82
3Simon Johansson Maltez -09Täby IS2.20,14
4Nils Grufman -09Täby IS2.24,85
5Sven Magnusson Szabo -09KFUM Örebro2.25,34
6Kasper Söderberg -09Täby IS2.27,33
7Efraim Jonsson -09Lidköpings IS2.28,75
8Erik Alzén -09Täby IS2.54,80

    P10 600 M  HEAT 2    
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro1.53,46
2Sture Eriksson -09Stocksäters IF2.01,64
3Fabian Nordlund -09KFUM Örebro2.04,55
4Anthon Efremov -09Åsbro GoIF2.06,03
5Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF2.13,06
6Alex Nordh -09KFUM Örebro2.13,08
7Anton Bosson -09Bålsta IK2.22,97
-Theo Jern -09IF Göta KarlstadDNS

    P10 600 M  SAMLAD LISTA    
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro1.53,46
2Sture Eriksson -09Stocksäters IF2.01,64
3Fabian Nordlund -09KFUM Örebro2.04,55
4Anthon Efremov -09Åsbro GoIF2.06,03
5Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF2.13,06
6Alex Nordh -09KFUM Örebro2.13,08
7Felix Sjögren -09Katrineholms SK2.15,59
8Filip Rinneby -09Täby IS2.19,82
9Simon Johansson Maltez -09Täby IS2.20,14
10Anton Bosson -09Bålsta IK2.22,97
11Nils Grufman -09Täby IS2.24,85
12Sven Magnusson Szabo -09KFUM Örebro2.25,34
13Kasper Söderberg -09Täby IS2.27,33
14Efraim Jonsson -09Lidköpings IS2.28,75
15Erik Alzén -09Täby IS2.54,80

    P10 HÖJD      
1William Daun -09Katrineholms SK1,29
2Nils Grufman -09Täby IS1,24
3Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn1,24
4Filip Rinneby -09Täby IS1,15
5Fabian Nordlund -09KFUM Örebro1,15
6Fergus Hagström -09Säters IF1,12
7Leon Lundborg -09Katrineholms SK1,12
8Simon Johansson Maltez -09Täby IS1,08
9Teodor Mattsson -09KFUM Örebro1,04
10Noa Windal -09KFUM Örebro1,00
10Felix Sjögren -09Katrineholms SK1,00
10Kasper Söderberg -09Täby IS1,00
13Hugo Holmgren -09Ludvika FFI1,00
14Malte Hagerud -09Åsbro GoIF0,90
14Erik Alzén -09Täby IS0,90
16Edvin Dannfeldt -09Ludvika FFI0,85


Simon Johansson Maltez
Noa Windal
Nils Grufman
Anton Pranjic
Edvin Dannfeldt
Filip Rinneby
Malte Hagerud
William Daun
Hugo Holmgren
Felix Sjögren
Erik Alzén
Leon Lundborg
Fabian Nordlund
Teodor Mattsson
Fergus Hagström
Kasper Söderberg
85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 127 129 131
-   -   o   o   xxo o   xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   xo  o   o   xo  xo  xxx
o   xxx
-   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   xo  xo  o   o   xxx
xo  o   o   xxo xxx
-   o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx

    P10 KULA 2,0      
1Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn8,59
2Nils Grufman -09Täby IS7,17
3Filip Rinneby -09Täby IS6,58
4Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF5,92
5Fergus Hagström -09Säters IF5,90
6William Daun -09Katrineholms SK5,87
7Theo Jern -09IF Göta Karlstad5,55
8Efraim Jonsson -09Lidköpings IS5,54
9Kasper Söderberg -09Täby IS5,47
10Leon Lundborg -09Katrineholms SK5,37
11Anton Bosson -09Bålsta IK5,26
12Lukas Lagerson -09Glanshammars IF4,75
13Hugo Holmgren -09Ludvika FFI4,74
14Vilgot Sjögren -09Glanshammars IF4,68
15Teodor Mattsson -09KFUM Örebro4,66
16Felix Sjögren -09Katrineholms SK4,64
17Erik Alzén -09Täby IS4,13
18Edvin Dannfeldt -09Ludvika FFI4,10

Fergus Hagström
Filip Rinneby
Anton Bosson
Nils Grufman
Hugo Holmgren
Erik Alzén
Leon Lundborg
Felix Sjögren
Rasmus Ahlström
Theo Jern
Teodor Mattsson
William Daun
Lukas Lagerson
Kasper Söderberg
Vilgot Sjögren
Anton Pranjic
Efraim Jonsson
Edvin Dannfeldt
 590   577   536   575   580   537
 571   605   619   639   655   658
 526   470   490
 694   612   708   717   661   676
 474     x     x
 347   413   383
   x   517   537
 451   464   439
 575   490   592   499   552   557
 535   555   482   541   521   552
 450   447   466
 587   541   489     x   502   587
 475   404   470
 540   547     x
 468   439   447
 823   859   794     x   773   823
 554   498   478   525   528   535
 311   351   410

    P9 60 M  HEAT 1    
1Edvin Lindén-11Åsbro GoIF10,16Final
2Charlie Julien Persson -10SOK Träff10,35
3Lukas Leo -10IF Hagen10,54
4Nils Ekvall -11KFUM Örebro10,61
5Kalle Zachrisson -10Lidköpings IS10,68
6Pontus Lagerson -11Glanshammars IF11,16
7Samuel Johansson -10Säters IF12,02

    P9 60 M  HEAT 2    
1Melker Israelsson -10Eskilstuna FI10,06Final
2Axel Krejby -10KFUM Örebro10,09Final
3Sixten Didriksson -10KFUM Örebro10,25Final
4Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF10,63
5Anton Lann -11KFUM Örebro11,08
6Filip Rydén -11Glanshammars IF14,53

    P9 60 M  HEAT 3    
1Elias Sandsundet -10IK Ymer9,74Final
2Johan Le Fjeld -11IL Tyrving, NOR10,43
3Vincent Molina Åsberg -10KFUM Örebro10,66
4Liam Olsson -11IF Göta Karlstad10,68
5Vilgot Tränk -10KFUM Örebro11,10
6Carl Vimnäs -11Glanshammars IF12,18

    P9 60 M  HEAT 4    
1Alfred Olsson -10KFUM Örebro10,21Final
2Sixten Ilbäcks -10Glanshammars IF10,31Final
3Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF10,58
4Gustav Malm -10Täby IS10,82
5William Danielsson Wellsén -10Stocksäters IF11,13
6Emil Ramning -10Täby IS11,49
7Amadeus Fredman -10IFK Märsta13,68

    P9 60 M  HEAT 5    
1Ludvig Svefors -10IF Hagen9,83Final
2Henrik Brus -10KFUM Örebro10,41
3Casper Wildenstam -10Täby IS11,00
4Vincent Brodén -11Glanshammars IF11,21
5Johan Evenhamre -10KFUM Örebro11,28
6Fred Faxéus -10Täby IS11,57

    P9 60 M  FINAL    
1Elias Sandsundet -10IK Ymer9,66
2Ludvig Svefors -10IF Hagen9,74
3Edvin Lindén-11Åsbro GoIF9,99
4Axel Krejby -10KFUM Örebro10,02
5Sixten Ilbäcks -10Glanshammars IF10,08
6Melker Israelsson -10Eskilstuna FI10,13
7Alfred Olsson -10KFUM Örebro10,14
8Sixten Didriksson -10KFUM Örebro10,27

    P9 600 M  HEAT 1    
1Liam Olsson -11IF Göta Karlstad2.13,41
2Gustav Malm -10Täby IS2.16,86
3Johan Evenhamre -10KFUM Örebro2.20,44
4Vilgot Tränk -10KFUM Örebro2.22,10
5Casper Wildenstam -10Täby IS2.24,61
6Viggo van Doorn -10KFUM Örebro2.25,41
7Anton Lann -11KFUM Örebro2.25,97
8Milton Beers -10KFUM Örebro2.34,62

    P9 600 M  HEAT 2    
1Axel Krejby -10KFUM Örebro2.13,11
2Johan Le Fjeld -11IL Tyrving, NOR2.13,25
3Ludvig Svefors -10IF Hagen2.13,69
4Sixten Didriksson -10KFUM Örebro2.14,02
5Lukas Leo -10IF Hagen2.14,73
6Melker Israelsson -10Eskilstuna FI2.26,78
7Vincent Molina Åsberg -10KFUM Örebro2.31,36
-Elias Sandsundet -10IK YmerDNS

    P9 600 M  SAMLAD LISTA    
1Axel Krejby -10KFUM Örebro2.13,11
2Johan Le Fjeld -11IL Tyrving, NOR2.13,25
3Liam Olsson -11IF Göta Karlstad2.13,41
4Ludvig Svefors -10IF Hagen2.13,69
5Sixten Didriksson -10KFUM Örebro2.14,02
6Lukas Leo -10IF Hagen2.14,73
7Gustav Malm -10Täby IS2.16,86
8Johan Evenhamre -10KFUM Örebro2.20,44
9Vilgot Tränk -10KFUM Örebro2.22,10
10Casper Wildenstam -10Täby IS2.24,61
11Viggo van Doorn -10KFUM Örebro2.25,41
12Anton Lann -11KFUM Örebro2.25,97
13Melker Israelsson -10Eskilstuna FI2.26,78
14Vincent Molina Åsberg -10KFUM Örebro2.31,36
15Milton Beers -10KFUM Örebro2.34,62

    P9 HÖJD      
1Henrik Brus -10KFUM Örebro1,18
2Liam Olsson -11IF Göta Karlstad1,15
3William Björk -10Västerås FK1,12
4Alfred Olsson -10KFUM Örebro1,08
5Melker Israelsson -10Eskilstuna FI1,08
6Kalle Zachrisson -10Lidköpings IS1,08
7Anton Lann -11KFUM Örebro1,04
8Lukas Leo -10IF Hagen1,04
9Milton Beers -10KFUM Örebro1,00
10Ludvig Svefors -10IF Hagen1,00
11Charlie Julien Persson -10SOK Träff1,00
12Bastian Rudin -10KFUM Örebro0,95
13Fred Faxéus -10Täby IS0,95
14Gustav Malm -10Täby IS0,95
15Emil Ramning -10Täby IS0,90
16Casper Wildenstam -10Täby IS0,80


Gustav Malm
Henrik Brus
William Björk
Alfred Olsson
Lukas Leo
Milton Beers
Casper Wildenstam
Emil Ramning
Ludvig Svefors
Anton Lann
Fred Faxéus
Melker Israelsson
Charlie Julien Persson
Bastian Rudin
Kalle Zachrisson
Liam Olsson
80  85  90  95  100 104 108 112 115 118
o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   xo  o   o   xxo xo  xo  o
-   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   xo  o   xxo o   xxo xxx
o   o   o   o   xo  xxx
xo  xxx
-   xo  o   xxx
-   o   o   xo  xo  xxx
-   xo  o   o   xo  o   xxx
o   o   xxo xo  xxx
-   -   xo  o   o   xo  o   xxx
o   o   xo  o   xxo xxx
o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xxo xxo xxx
-   o   o   o   o   o   o   xxo xxo xx-

    P9 KULA 2,0      
1Ludvig Svefors -10IF Hagen6,48
2Melker Israelsson -10Eskilstuna FI6,23
3Ivar Steinbergs -11Glanshammars IF5,99
4Hugo Victorén -11KFUM Örebro5,84
5Henrik Brus -10KFUM Örebro5,79
6Charlie Julien Persson -10SOK Träff5,71
7Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF5,22
8Samuel Johansson -10Säters IF4,90
9Anton Lann -11KFUM Örebro4,59
10Lukas Leo -10IF Hagen4,37
11Elias Sandsundet -10IK Ymer4,32
12Amadeus Fredman -10IFK Märsta4,30
13Johan Le Fjeld -11IL Tyrving, NOR4,26
14Bastian Rudin -10KFUM Örebro4,16
15Fred Faxéus -10Täby IS4,14
16Johan Evenhamre -10KFUM Örebro4,06
17Casper Wildenstam -10Täby IS3,66
18Filip Rydén -11Glanshammars IF3,22

Ludwig Jalakas
Ludvig Svefors
Elias Sandsundet
Ivar Steinbergs
Bastian Rudin
Lukas Leo
Samuel Johansson
Fred Faxéus
Hugo Victorén
Henrik Brus
Charlie Julien Persson
Johan Le Fjeld
Filip Rydén
Anton Lann
Casper Wildenstam
Johan Evenhamre
Melker Israelsson
Amadeus Fredman
   x   489   447   481   442   522
 613   521   557   558   594   648
 389   429   432
 540   550   566     -   599     x
 399   416   375
 368   387   437
 490   472   482   468   454   485
 383   380   414
 532   526   584   581   550   577
 502   563   488   579   518   526
 503   543   505     x   571   498
 418   377   426
 322   298   288
 459   434   434
 366   356   318
 406   404   403
 610   623   576   577   547   593
 430   419   359

    MVET 60 M  HEAT 1    
1Daniel Schwalbe -80IF Hagen8,47
2Jan Dahl -63Upsala IF8,64
3Benny Carlsson -59Spårvägens FK8,92
4Tomas Eriksson -51KFUM Örebro9,90
5Krzysztof Furmaniuk -48Hellas FK10,12

    MVET 60 M  HEAT 2    
1Kolë Lleshi -68IFK Nora7,83
2Jonas Bergqvist -75Spårvägens FK7,85
3Johan Börjesson -77Lidköpings VSK7,87
4Tomas Fanta -68Oskarshamns SK7,88
5Andreas Daun -80Katrineholms SK7,93
6Mikael Jern -78IF Göta Karlstad8,03
7Roger Widell -75Bålsta IK8,29
8Andreas Svensson -79Södra Vi IF8,48

    MVET 60 M  SAMLAD LISTA    
1Kolë Lleshi -68IFK Nora7,83
2Jonas Bergqvist -75Spårvägens FK7,85
3Johan Börjesson -77Lidköpings VSK7,87
4Tomas Fanta -68Oskarshamns SK7,88
5Andreas Daun -80Katrineholms SK7,93
6Mikael Jern -78IF Göta Karlstad8,03
7Roger Widell -75Bålsta IK8,29
8Daniel Schwalbe -80IF Hagen8,47
9Andreas Svensson -79Södra Vi IF8,48
10Jan Dahl -63Upsala IF8,64
11Benny Carlsson -59Spårvägens FK8,92
12Tomas Eriksson -51KFUM Örebro9,90
13Krzysztof Furmaniuk -48Hellas FK10,12

    MVET 200 M  HEAT 1    
1Andreas Daun -80Katrineholms SK25,51
2Mikael Jern -78IF Göta Karlstad26,82
3Krzysztof Furmaniuk -48Hellas FK34,74

    MVET 200 M  HEAT 2    
1Jonas Bergqvist -75Spårvägens FK24,97
2Roger Widell -75Bålsta IK27,03
3Tobias Heldt -72Ludvika FFI28,17

    MVET 200 M  HEAT 3    
1Johan Börjesson -77Lidköpings VSK25,61
2Tomas Fanta -68Oskarshamns SK25,95
3Rodney Hundermark -69IFK Nora26,72

    MVET 200 M  SAMLAD LISTA    
1Jonas Bergqvist -75Spårvägens FK24,97
2Andreas Daun -80Katrineholms SK25,51
3Johan Börjesson -77Lidköpings VSK25,61
4Tomas Fanta -68Oskarshamns SK25,95
5Rodney Hundermark -69IFK Nora26,72
6Mikael Jern -78IF Göta Karlstad26,82
7Roger Widell -75Bålsta IK27,03
8Tobias Heldt -72Ludvika FFI28,17
9Krzysztof Furmaniuk -48Hellas FK34,74

    MVET 800 M      
1Rodney Hundermark -69IFK Nora2.11,34
2Magnus Bosson -79Bålsta IK2.15,52
3BG Nilensjö -63IS Göta2.30,66
4Krzysztof Furmaniuk -48Hellas FK3.23,96

    MVET HÖJD      
1Andreas Daun -80Katrineholms SK1,69
2Roger Widell -75Bålsta IK1,49


Roger Widell
Andreas Daun
135 140 145 149 153 157 160 163 166 169 172
o   -   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   xo  o   o   xxx

    MVET KULA      
1Fredrik Boson -77Västerås FK12,947,26 kg
2Kolë Lleshi -68IFK Nora11,606,0 kg
3Bernhard Karlsson -33Valö IK10,543,0 kg
4Kenneth Thorstensson -49KFUM Örebro10,124,0 kg
5Allan Carlsson -49KFUM Örebro9,214,0 kg
6Viktor Andersson -72IFK Lidingö8,917,26 kg
7Jesper Arkinger -76IFK Lidingö8,737,26 kg

Bernhard Karlsson
Kenneth Thorstensson
Allan Carlsson
Kolë Lleshi
Viktor Andersson
Jesper Arkinger
Fredrik Boson
 850  1045     x  1027  1054     x
   x   938   960   996  1012     x
 805   921   917   805   863   813
1150     x     x  1151     x  1160
 876   851   846   891     x     x
 854     x   800     x   873   857
1128  1210  1239  1240  1294  1294

    KVINNOR 60 M      
1Lina Ånstad -05Motala AIF8,21
2Nova Fogelqvist -04Motala AIF8,44
3Erika Lauri -91KFUM Örebro9,51

    KVINNOR 200 M  HEAT 1    
1Sara Angelmyr -94KFUM Örebro28,09
2Sofia Sandgren -94KFUM Örebro29,48
3Elisabeth Lithell -90KFUM Örebro29,68

    KVINNOR 200 M  HEAT 2    
1Nova Fogelqvist -04Motala AIF28,13
2Ida Genitz -03Istrums SK29,13

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sara Angelmyr -94KFUM Örebro28,09
2Nova Fogelqvist -04Motala AIF28,13
3Ida Genitz -03Istrums SK29,13
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro29,48
5Elisabeth Lithell -90KFUM Örebro29,68

    KVINNOR STAV      
1Emma Johansson -02Stocksäters IF3,09


Emma Johansson
299 309 319
xxo xxo xxx

    KVINNOR LÄNGD      
1Sofia Carlberg -01Stocksäters IF4,70
2Wilma Engberg -00Upsala IF4,54
3Erika Lauri -91KFUM Örebro3,32

Erika Lauri
Wilma Engberg
Sofia Carlberg
 261   293   320   316   307   332
 340   446   435   443   451   454
 470   456   469   458   459   335

    F17 60 M  HEAT 1    
1Victoria Davidsson -02Tyresö FK8,09Final
2Silvia Popa -03Mariestads AIF8,41Final
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,60Final
4Maja Bjurman -02KFUM Örebro9,09
5Paola Söderhielm -03Täby IS9,14
6Natalie Lindén -03Katrineholms SK9,28

    F17 60 M  HEAT 2    
1Thea Ädling Ring -03IFK Mora8,30Final
2Alma Flygt -03Täby IS8,53Final
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK9,35
4Patricia Thelin -03IFK Kristinehamn9,51
5Alexandra Mella -03Täby IS9,70
6Elisa Bodzay -02Visby IF Gute10,10

    F17 60 M  HEAT 3    
1Wilma Svenson -03Oskarshamns SK8,02Final
2Tova Gabrielsson -03Täby IS8,16Final
3Maja Persson -02Stocksäters IF8,73Final
4Moa Karlsson -03Åsbro GoIF9,23
5Elin Carlborg -03Upsala IF9,88
-Tove Widström -03Täby ISDNS

    F17 60 M  FINAL    
1Wilma Svenson -03Oskarshamns SK7,93
2Victoria Davidsson -02Tyresö FK8,11
3Tova Gabrielsson -03Täby IS8,22
4Thea Ädling Ring -03IFK Mora8,30
5Silvia Popa -03Mariestads AIF8,43
6Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,57
7Maja Persson -02Stocksäters IF8,77
-Alma Flygt -03Täby ISDNS

    F17 800 M      
1Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade2.25,26
2Paola Söderhielm -03Täby IS2.40,79
3Elisa Bodzay -02Visby IF Gute2.41,26
4Ida Genitz -03Istrums SK2.43,98

    F17 STAV      
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,19
2Tove Widström -03Täby IS2,89


Myra Eriksson
Tove Widström
259 269 279 289 299 309 319 329
-   -   -   -   o   o   o   xxx
xo  o   o   xxo xxx

    F17 LÄNGD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF5,49
2Tova Gabrielsson -03Täby IS5,17
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF5,04
4Thea Ädling Ring -03IFK Mora4,95
5Victoria Davidsson -02Tyresö FK4,92
6Alma Flygt -03Täby IS4,77
7Julia Strömberg -02Istrums SK4,68
8Lisa Bäckström -03Istrums SK4,63
9Lisa Ljung -02Glanshammars IF4,56
10Paola Söderhielm -03Täby IS4,47
11Natalie Lindén -03Katrineholms SK4,33
12Alexandra Mella -03Täby IS4,21
13Anna Östergren -02Visby IF Gute4,10
14Rahwa George -03Istrums SK4,08
15Moa Karlsson -03Åsbro GoIF3,79
16Elisa Bodzay -02Visby IF Gute3,62

Anna Östergren
Julia Strömberg
Elisa Bodzay
Victoria Davidsson
Paola Söderhielm
Lisa Ljung
Klara Frykholm
Thea Ädling Ring
Tova Gabrielsson
Lisa Bäckström
Alma Flygt
Rahwa George
Alexandra Mella
Jennifer Axelsson
Natalie Lindén
Moa Karlsson
 406   388   410
 464   468   456   445   452   459
 362   352     x
 492     x   355   304   462     x
 447     x   413
 456   449   456
 530   543   549     x   542     x
   x   470   480     x   491   495
 493   517     x     x   473     x
   x   453   463   448   451     x
 427   474   464   451   462   477
 390   396   408
 421   412   244
 487   238   504   503     x   494
   x     x   433
 375   357   379

    F15 60 M  HEAT 1    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,10Final
2Daniella Thurell -04Upsala IF8,42Final
3Nova Fogelqvist -04Motala AIF8,48Final
4Lina Selin -04IK Westmannia8,64
5Emma Carlsson -04Istrums SK8,67
6Ylva Garvén -04Visby IF Gute8,77
7Rebecka Ohlsson Reutermo -04IK Westmannia9,02

    F15 60 M  HEAT 2    
1Sara Winberg -04Täby IS8,27Final
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,46Final
3Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,47Final
4Louise Tilly -04Täby IS8,64
5Emma Häggblom -04Upsala IF8,75
6Tilda Lindén -04KFUM Örebro8,99

    F15 60 M  HEAT 3    
1Clara Spangenberg -04Upsala IF8,10Final
2Alva Nordvarg -04Upsala IF8,18Final
3Alice Brattström -04Ludvika FFI8,51
4Nora Jolbäck -04Lidköpings IS8,64
5Sophie Säwe -04Kils AIK8,71
6Thyra Kvarnström -04Täby IS8,87
7Yasmin Abdullahi -04Upsala IF8,89

    F15 60 M  FINAL    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,07
2Clara Spangenberg -04Upsala IF8,07
3Alva Nordvarg -04Upsala IF8,21
4Sara Winberg -04Täby IS8,21
5Nova Fogelqvist -04Motala AIF8,37
6Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,45
7Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,53
8Daniella Thurell -04Upsala IF8,57

    F15 800 M      
1Agnes Andersén -04Istrums SK2.31,70
2Ylva Garvén -04Visby IF Gute2.38,51
-Thyra Kvarnström -04Täby ISDNS

    F15 STAV      
1Sara Winberg -04Täby IS3,39
2Alva Nilsson -04KFUM Örebro2,79


Sara Winberg
Alva Nilsson
269 279 289 309 329 339 360
-   -   -   o   o   o   xxx
o   o   xxx

    F15 LÄNGD      
1Sara Winberg -04Täby IS5,34
2Alva Nordvarg -04Upsala IF5,22
3Nora Jolbäck -04Lidköpings IS5,21
4Sophie Säwe -04Kils AIK5,00
5Emma Carlsson -04Istrums SK4,87
6Nova Fogelqvist -04Motala AIF4,86
7Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,69
8Emma Häggblom -04Upsala IF4,52
9Louise Tilly -04Täby IS4,44
10Lina Selin -04IK Westmannia4,13
11Rebecka Ohlsson Reutermo -04IK Westmannia3,83
12Alice Brattström -04Ludvika FFI3,03
-Moa Koch -04Upsala IF0,00

Lina Selin
Nova Fogelqvist
Moa Koch
Nanna Frih
Alva Nordvarg
Sophie Säwe
Sara Winberg
Nora Jolbäck
Emma Häggblom
Emma Carlsson
Louise Tilly
Rebecka Ohlsson Reutermo
Alice Brattström
 413   399   411
   x     x   457   444   453   486
   x     x     x
 442   458   436   455   469   454
 495   522     x     x   509     x
 458   500   467   477   469   476
   x     x   534   162   522     x
 515   506   521   509   516     x
 452     x     x   438     x   446
 463   487   473   481   479     x
 444   431   435
 383   378     x
   x   218   303

    F14 60 M  HEAT 1    
1Lina Ånstad -05Motala AIF8,21Final
2Maja Forssten -05Upsala IF8,68
3Frida Westfeldt -05Upsala IF8,76
4Ebba Sjöström -05Täby IS8,98
5Maja Särnholm -05KFUM Örebro9,27
6Elin Sjöblom -05Ludvika FFI9,62
7Emma Lloyd -05IFK Kristinehamn9,74

    F14 60 M  HEAT 2    
1Evelina Hamos -05Täby IS8,46Final
2Kellie Tran -05IK Ymer8,49
3Ellen Heldt Cassel -05Ludvika FFI8,93
4Sara Persson -05KFUM Örebro9,06
5Vera Rietz -05Täby IS9,34
6Astrid Krusemo -05Upsala IF9,40
7Ingrid Lundin -05Upsala IF9,53

    F14 60 M  HEAT 3    
1Maya Bergström-Weekes -05Upsala IF8,06Final
2Vendela Stridsberg -05IFK Kristinehamn8,75
3Malva Axén -05Motala AIF8,79
4Emelie Lenke -05Upsala IF9,08
5Ida Kindbom -05Motala AIF9,19
6Matilda Oscarsson Löwgren -05Upsala IF9,21
7Kristin Hjälm -05Istrums SK9,71

    F14 60 M  HEAT 4    
1Tova Gustafsson -05Istrums SK8,33Final
2Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad8,44Final
3Vilma Djurfeldt -05Upsala IF9,08
4Alva Svensson -05Glanshammars IF9,15
5Ängla Herold -05IFK Kristinehamn9,18
6Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro9,39
7Philippa Kastberg -05Täby IS9,46

    F14 60 M  HEAT 5    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad8,39Final
2Nike Agerfjord -05Bålsta IK8,67
3Tindra Dahlberg -05Upsala IF8,91
4Alva Haglund Nilsson -05Upsala IF9,16
5Chloe Gillard -05Täby IS9,30
6Mathilda Nehme -05Ludvika FFI9,52
-Julia Isaksson -05Ludvika FFIDNS

    F14 60 M  HEAT 6    
1Meja Wolwan -05Upsala IF8,32Final
2Nova Schwalbe -05IF Hagen8,49
3Filippa Eklund -05Upsala IF8,90
4Källa Kairenius -05Täby IS9,15
5Molly Eriksson -05KFUM Örebro9,27
6Klara Ekman -05Upsala IF9,32
7Emilia Stawarz -05Upsala IF9,40

    F14 60 M  HEAT 7    
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad8,28Final
2Alma Hansson -05Bollnäs FIK8,74
3Ellen Jernhall -05Täby IS8,80
4Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn8,84
5Jennifer Thor -05Upsala IF8,98
6Lisa Carlborg -05Upsala IF9,47
7Engla Elisabeth Sandelin -05Ørje IL, NOR9,47

    F14 60 M  FINAL    
1Maya Bergström-Weekes -05Upsala IF7,98
2Lina Ånstad -05Motala AIF8,22
3Meja Wolwan -05Upsala IF8,25
4Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad8,27
5Märta Larsson -05IF Göta Karlstad8,39
6Evelina Hamos -05Täby IS8,44
7Tova Gustafsson -05Istrums SK8,45
8Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad8,49

    F14 800 M      
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad2.23,44
2Tindra Dahlberg -05Upsala IF2.31,42
3Tilde Adolfsson -05Motala AIF2.33,70
4Vera Rietz -05Täby IS2.40,84
5Jennifer Thor -05Upsala IF2.41,30
6Engla Elisabeth Sandelin -05Ørje IL, NOR2.47,74
7Emelie Lenke -05Upsala IF2.51,23
8Chloe Gillard -05Täby IS2.51,84
9Ida Kindbom -05Motala AIF2.54,03
10Tilda Åstrand -05Upsala IF2.54,04
11Ingrid Lundin -05Upsala IF2.57,26
12Kristin Hjälm -05Istrums SK3.23,93

    F14 STAV      
1Svea Eklundh -05Motala AIF2,69
2Irma Jonhed -05IF Göta Karlstad2,19
3Klara Ekman -05Upsala IF1,79
4Tilda Åstrand -05Upsala IF1,59


Tilda Åstrand
Klara Ekman
Irma Jonhed
Svea Eklundh
159 169 179 189 199 209 219 229 249 259 269 279
o   xxx
o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   xo  xxo xo  xxx

    F14 LÄNGD pool 1      
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad5,28
2Tova Gustafsson -05Istrums SK5,01
3Kellie Tran -05IK Ymer4,91
4Lina Ånstad -05Motala AIF4,86
5Alma Hansson -05Bollnäs FIK4,74
6Malva Axén -05Motala AIF4,60
7Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn4,51
8Vendela Stridsberg -05IFK Kristinehamn4,39
9Ida Kindbom -05Motala AIF4,37
10Nova Schwalbe -05IF Hagen4,36
11Ebba Zachrisson -05Lidköpings IS4,30
12Nike Agerfjord -05Bålsta IK4,30
13Ellen Heldt Cassel -05Ludvika FFI4,16
14Emilia Öster -05KFUM Örebro4,15
15Sara Persson -05KFUM Örebro4,14
16Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro3,94
17Ängla Herold -05IFK Kristinehamn3,82
18Maja Särnholm -05KFUM Örebro3,66
19Mathilda Nehme -05Ludvika FFI3,62
20Kristin Hjälm -05Istrums SK3,42
21Emma Lloyd -05IFK Kristinehamn3,37
22Elin Sjöblom -05Ludvika FFI3,19
23Andrea Sjöberg -05KFUM Örebro3,17
24Julia Isaksson -05Ludvika FFI3,10
Elin Jakobsson -05KFUM Örebro0,00

Ellen Heldt Cassel
Ebba Zachrisson
Vendela Stridsberg
Ida Kindbom
Sara Persson
Malva Axén
Alma Hansson
Julia Isaksson
Ängla Herold
Elin Jakobsson
Maja Särnholm
Gabriella Pranjic
Mathilda Nehme
Elin Sjöblom
Tuwa Karlsson
Emilia Öster
Nova Schwalbe
Lina Ånstad
Andrea Sjöberg
Kellie Tran
Nike Agerfjord
Märta Larsson
Emma Lloyd
Tova Gustafsson
Kristin Hjälm
 416     x     x
   x   428   430
 432   424   439
 422   429   437
 408   414   399
   x   460   456
 474     x   464   450     x     x
 310   297     -
 376   382   373
   -     -     -
   x     x   366
 441   451   441
   x   362   189
   x   319     x
   x   394   364
 396   415   407
 436   422   413
 471   486   460   465     x     x
   x   315   317
   x     x   491   474   468   479
 430   424   409
 427   492   488   511     x   528
 214   201   337
   x   478   500   474   470   501
 342   338   333

    F14 LÄNGD pool 2      
1Filippa Eklund -05Upsala IF4,74
2Meja Wolwan -05Upsala IF4,74
3Frida Westfeldt -05Upsala IF4,62
4Maja Forssten -05Upsala IF4,51
5Tindra Dahlberg -05Upsala IF4,49
6Maya Bergström-Weekes -05Upsala IF4,21
7Emilia Stawarz -05Upsala IF4,18
8Astrid Krusemo -05Upsala IF4,16
9Lisa Carlborg -05Upsala IF4,15
10Ebba Sjöström -05Täby IS4,12
11Tilda Åstrand -05Upsala IF4,11
12Jennifer Thor -05Upsala IF4,10
13Philippa Kastberg -05Täby IS4,05
14Ellen Jernhall -05Täby IS4,04
15Vera Rietz -05Täby IS3,95
16Emelie Lenke -05Upsala IF3,91
17Evelina Hamos -05Täby IS3,86
18Klara Ekman -05Upsala IF3,83
19Källa Kairenius -05Täby IS3,79
20Vilma Djurfeldt -05Upsala IF3,79
21Mina Björnsson -05Upsala IF3,70
22Alva Svensson -05Glanshammars IF3,62
23Alva Haglund Nilsson -05Upsala IF3,60
24Chloe Gillard -05Täby IS3,53
25Ingrid Lundin -05Upsala IF3,31
26Matilda Oscarsson Löwgren -05Upsala IF1,78
-Engla Elisabeth Sandelin -05Ørje IL, NOR0,00

Vera Rietz
Vilma Djurfeldt
Lisa Carlborg
Evelina Hamos
Matilda Oscarsson Löwgren
Chloe Gillard
Filippa Eklund
Maja Forssten
Alva Svensson
Astrid Krusemo
Klara Ekman
Ebba Sjöström
Emelie Lenke
Källa Kairenius
Emilia Stawarz
Engla Elisabeth Sandelin
Ingrid Lundin
Jennifer Thor
Ellen Jernhall
Meja Wolwan
Alva Haglund Nilsson
Tilda Åstrand
Tindra Dahlberg
Mina Björnsson
Philippa Kastberg
Maya Bergström-Weekes
Frida Westfeldt
 395   394   387
 322   379   330
 401   415   408
 378   320   386
 178     x     x
 353   328   348
 451   474   474   454   469     x
 432   422   451
 286   329   362
   x     x   416
 267   383   352
   x   407   412
 391   386   379
 379   359   314
   x     x   418
   x     x     x
 255   316   331
 393   390   410
 404   387   393
   x     x   474     x     x   474
 360   355   357
 391   408   411
   x     x   449
 368   340   370
 343   405   366
 390   421   418
   x     x   462   440     x   458

    F13 60 M  HEAT 1    
1Joline Jonsson -06Högbo GIF8,60Final
2Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping8,65Final
3Rut Grufman -06Täby IS8,92
4Sofia Fröberg -06IFK Lidingö8,98
5Emma Gladh -06IF Göta Karlstad9,11
6Stella Holmqvist -06KFUM Örebro9,71
7Isabelle Ahmné -06IFK Lidingö10,21

    F13 60 M  HEAT 2    
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne8,55Final
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia8,86
3Ella Thunell -06IFK Lidingö9,05
4Ester Arkinger -06IFK Lidingö9,29
5Tindra Olsson -06Bollnäs FIK9,43
6Julia Pettersson -06Istrums SK9,46
7Sofia Monk -06Ludvika FFI10,76

    F13 60 M  HEAT 3    
1Lova Mattsson -06IFK Lidingö8,63Final
2Elin Simonsson-Rodefors -06KFUM Örebro8,66Final
3Sigrid Elfgren -06IFK Sunne8,78Final
4Maya Svedin -06IFK Lidingö8,89
5Emilia Hermansson -06Täby IS8,90
6Nathalia Ahlman -06Ludvika FFI9,25
7Olivia Holmström -06Bromma IF9,61

    F13 60 M  HEAT 4    
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,44Final
2Alva Levin -06Bromma IF9,00
3Frida Gabrielsson -06Täby IS9,07
4Johanna Oldsberg -06IK Westmannia9,48
5Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF9,59
6Märta Hedström -06Högbo GIF9,88
-India Carlsson Reich -06IFK LidingöDNS

    F13 60 M  HEAT 5    
1Elsa Kagevik -06Turebergs FK8,69Final
2Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS8,87
3Stella Önander -06KFUM Örebro9,11
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF9,65
5Maja Sandfredsson -06Mariestads AIF9,80
6Fredrika Rosén -06IFK Lidingö9,84
7Clara Andersén -06Istrums SK10,35

    F13 60 M  FINAL    
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne8,50
2Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,51
3Elin Simonsson-Rodefors -06KFUM Örebro8,61
4Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping8,63
5Joline Jonsson -06Högbo GIF8,66
6Elsa Kagevik -06Turebergs FK8,70
7Lova Mattsson -06IFK Lidingö8,79
8Sigrid Elfgren -06IFK Sunne8,97

    F13 800 M      
1Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad2.29,91
2Elsa Kagevik -06Turebergs FK2.31,20
3Maya Svedin -06IFK Lidingö2.35,99
4Emilia Hermansson -06Täby IS2.38,49
5Sofia Fröberg -06IFK Lidingö2.38,81
6Tyra Skoog -06Katrineholms SK2.41,36
7Elina Örtqvist -06IF Göta Karlstad2.53,81
8Olivia Holmström -06Bromma IF2.54,31
9Alva Öman -06Upsala IF2.58,30
10Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF2.59,18
11Fredrika Rosén -06IFK Lidingö3.01,53

    F13 STAV      
1Alva Öman -06Upsala IF2,41
2Rut Grufman -06Täby IS2,09
3Lova Mattsson -06IFK Lidingö1,79
-Frida Gabrielsson -06Täby IS0,00
-Elsa Kagevik -06Turebergs FK0,00
-Vendela Eriksson -07Gefle IF0,00
-Olivia Holmström -06Bromma IF0,00


Frida Gabrielsson
Elsa Kagevik
Vendela Eriksson
Olivia Holmström
Rut Grufman
Lova Mattsson
Alva Öman
159 169 179 189 199 209 219 229 235 241 247
xxx
xxx
xxx
xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   xo  o   o   o   xxo o   xxx

    F13 LÄNGD ZON pool 1      
1Lova Mattsson -06IFK Lidingö4,72
2Maja Söderquist -06Fjugesta IF4,56
3Maya Svedin -06IFK Lidingö4,44
4Linn von Hofsten -06Glanshammars IF4,40
5Joline Jonsson -06Högbo GIF4,33
6Agnes Isenberg Erlandson -06Bromma IF4,31
7Ester Arkinger -06IFK Lidingö4,31
8Sofia Fröberg -06IFK Lidingö4,15
9Ella Thunell -06IFK Lidingö4,12
10Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,99
11Emma Gladh -06IF Göta Karlstad3,96
12Olivia Holmström -06Bromma IF3,86
13Alva Levin -06Bromma IF3,70
14Fredrika Rosén -06IFK Lidingö3,56
15Märta Hedström -06Högbo GIF3,50
16Isabelle Ahmné -06IFK Lidingö3,46

Fredrika Rosén
Lova Mattsson
Märta Hedström
Ester Arkinger
Maja Söderquist
Isabelle Ahmné
Joline Jonsson
Agnes Isenberg Erlandson
Emma Gladh
Tilda Eriksson
Olivia Holmström
Linn von Hofsten
Maya Svedin
Alva Levin
Ella Thunell
Sofia Fröberg
 346   336   356
 451     x     x   469   472   467
 350   332   350
 398   431   399
 453   438   456   455   448   456
 329   259   346
 433   433   421
 405   431   424
 390   396   385
 380   392   399
 386   378   371
 440   416   436
 418   439   444   431   364   413
 334   370
   x   405   412
 411   415   391

    F13 LÄNGD ZON pool 2      
1Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS4,93
2Fanny Bergqvist -06IFK Sunne4,89
3Ida Fogdeson -06Tjalve IF Norrköping4,87
4Johanna Fernberg -06IK Westmannia4,75
5Sigrid Elfgren -06IFK Sunne4,63
6Rut Grufman -06Täby IS4,33
7Elsa Kagevik -06Turebergs FK4,29
8Frida Gabrielsson -06Täby IS4,26
9Stella Önander -06KFUM Örebro4,24
10Emma Eriksson -06IK Westmannia4,23
11Elin Simonsson-Rodefors -06KFUM Örebro4,20
12Emilia Hermansson -06Täby IS4,07
13Julia Pettersson -06Istrums SK3,97
14Nathalia Ahlman -06Ludvika FFI3,86
15Johanna Oldsberg -06IK Westmannia3,80
16Stella Holmqvist -06KFUM Örebro3,72
17Maja Sandfredsson -06Mariestads AIF3,47
18Sofia Monk -06Ludvika FFI3,05
Clara Andersén -06Istrums SK0,00

Ida Fogdeson
Johanna Oldsberg
Fanny Bergqvist
Clara Andersén
Julia Pettersson
Alice Enetjärn
Sigrid Elfgren
Frida Gabrielsson
Johanna Fernberg
Elin Simonsson-Rodefors
Nathalia Ahlman
Elsa Kagevik
Rut Grufman
Stella Holmqvist
Emilia Hermansson
Emma Eriksson
Maja Sandfredsson
Stella Önander
Sofia Monk
 467   475   464   461   465   487
 380     x   366
 457   475   477   466   478   489
   x     x     x
 392   382   397
 457   466   478   475   485   493
 447   438   456   292   463   456
 426   380   391
   x   472     x   454   460   475
 420   414   405
 386   360   373
 412   429   426
 424   424   433
 304   363   372
 407   401   385
   x   423   418
 347   342   334
 424   423   417
 305   276   268

    F12 60 M  HEAT 1    
1Ellen Perman -07Stenungsunds FI8,72Final
2Ida Borglund -07Täby IS9,11
3Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn9,70
4Tilde Berg Persson -07IF Göta Karlstad10,08
5Matilda Västberg -07Mälarhöjdens IK10,16
6Idde Kramming Nerdal -07Upsala IF10,39
7Märta Lind -07IFK Lidingö11,01

    F12 60 M  HEAT 2    
1Amanda Minstedt -07Karlskoga FIF8,69Final
2Malin Persson -07IF Göta Karlstad9,00
3Noomi Lewin -07Upsala IF9,31
4Moa Möller -07Mariestads AIF9,39
5Rebecka Liedholm -07IFK Lidingö9,63
6Josefine Eriksson -07KFUM Örebro10,15
7Emily Bosson -07Bålsta IK10,43

    F12 60 M  HEAT 3    
1Zeinab Mabrouk -07Mälarhöjdens IK8,88Final
2Emma Olofsson -07Täby IS9,07
3Nora Johansson -07IK Stål9,15
4Tilda Sievertz -07Täby IS9,31
5Ellen Ekman -07Upsala IF9,56
6Julia Karlsson -07Fjugesta IF9,60
7Signe Spännar -07IFK Nora10,96
8Cornelia Appelgren -07Frövi IK11,10

    F12 60 M  HEAT 4    
1Judith Nielsén -07Mälarhöjdens IK8,85Final
2Lia Hagström -07Säters IF8,95
3Lova Bäckman -07Upsala IF9,79
4Frida Hellgren -07Täby IS9,93
5Lisa Barenstedt -07IFK Lidingö10,00
6Stella Nyman -07IFK Lidingö10,45
7Iris Svensson -07Glanshammars IF10,67
8Julia Kvarnström -07Täby IS10,81

    F12 60 M  HEAT 5    
1Amanda Tran -07IK Ymer8,76Final
2Ida Hättestrand -07Gefle IF9,12
3Elsa Claesson -07Mölndals AIK9,27
4Tilda Berg -07Istrums SK9,87
5Isabelle Thor -07Upsala IF9,92
6Wilma Stenborg -07Lidköpings IS10,03
7Ebba Rickardsson -07Lidköpings IS12,27

    F12 60 M  HEAT 6    
1Claire Berggren -07IFK Lidingö9,08
2Ida Edling -07Bollnäs FIK9,44
3Vendela Eriksson -07Gefle IF9,55
4Signe Starkman -07IFK Lidingö9,91
5Ingrid Steinberga -07Glanshammars IF10,07
6Ghazal Al Nassralla -07Ludvika FFI10,33
7Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,37

    F12 60 M  HEAT 7    
1Ebba Lindén -07Åsbro GoIF8,69Final
2Tove Belmé -07Täby IS8,99
3Elin Runemar -07Täby IS9,43
4Alice Lundström -07Stocksäters IF9,58
5Hanna Juréen -07IFK Lidingö9,60
6Klara Sandberg -07KFUM Örebro10,19
7Engla Magnusson Szabo -07KFUM Örebro10,64

    F12 60 M  HEAT 8    
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,54Final
2Mira Christiernsson -07IFK Lidingö9,11
3Ellen Bäckström -07Istrums SK9,17
4Themla Hedborg -07IFK Lidingö9,26
5Agnes Berglund -07Upsala IF9,64
6Klara Rickardsson -07Lidköpings IS9,68
7Polly Persson -07Mälarhöjdens IK9,87

    F12 60 M  HEAT 9    
1Isolde Väinölä -07IK Westmannia8,73Final
2Julia Wändin -07IFK Lidingö9,32
3Wilma E Larsson -07KFUM Örebro9,57
4Tuva Boman -07Upsala IF9,72
5Linnéa Wigstrand -07Ludvika FFI10,28
6Frida Heljestrand -07Täby IS10,46
7Greta Andrinsson -07Glanshammars IF10,49
8Ronja Maria Schmitt -07Täby IS10,81

    F12 60 M  FINAL    
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,50
2Amanda Tran -07IK Ymer8,51
3Ellen Perman -07Stenungsunds FI8,67
4Ebba Lindén -07Åsbro GoIF8,75
5Isolde Väinölä -07IK Westmannia8,77
6Amanda Minstedt -07Karlskoga FIF8,78
7Judith Nielsén -07Mälarhöjdens IK8,84
8Zeinab Mabrouk -07Mälarhöjdens IK8,86

    F12 800 M  HEAT 1    
1Themla Hedborg -07IFK Lidingö2.54,76
2Isabelle Thor -07Upsala IF2.59,09
3Tilda Berg -07Istrums SK3.03,36
4Klara Rickardsson -07Lidköpings IS3.03,66
5Noomi Lewin -07Upsala IF3.07,07
6Signe Starkman -07IFK Lidingö3.10,54
7Emily Bosson -07Bålsta IK3.17,53
8Ghazal Al Nassralla -07Ludvika FFI3.18,92
9Ronja Maria Schmitt -07Täby IS3.18,94
10Wilma Stenborg -07Lidköpings IS3.23,62
11Linnéa Wigstrand -07Ludvika FFI3.40,58

    F12 800 M  HEAT 2    
1Moa Kindbom -07Motala AIF2.39,28
2Elsa Claesson -07Mölndals AIK2.40,05
3Olivia Okara -07KFUM Örebro2.42,26
4Alice Lundström -07Stocksäters IF2.43,36
5Judith Nielsén -07Mälarhöjdens IK2.47,99
6Vendela Eriksson -07Gefle IF2.48,45
7Tuva Frih -07Åsbro GoIF2.49,67
8Tove Belmé -07Täby IS2.52,98
9Ida Hättestrand -07Gefle IF2.53,07
10Kim Semstrand -07IFK Nora2.53,80

    F12 800 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Kindbom -07Motala AIF2.39,28
2Elsa Claesson -07Mölndals AIK2.40,05
3Olivia Okara -07KFUM Örebro2.42,26
4Alice Lundström -07Stocksäters IF2.43,36
5Judith Nielsén -07Mälarhöjdens IK2.47,99
6Vendela Eriksson -07Gefle IF2.48,45
7Tuva Frih -07Åsbro GoIF2.49,67
8Tove Belmé -07Täby IS2.52,98
9Ida Hättestrand -07Gefle IF2.53,07
10Kim Semstrand -07IFK Nora2.53,80
11Themla Hedborg -07IFK Lidingö2.54,76
12Isabelle Thor -07Upsala IF2.59,09
13Tilda Berg -07Istrums SK3.03,36
14Klara Rickardsson -07Lidköpings IS3.03,66
15Noomi Lewin -07Upsala IF3.07,07
16Signe Starkman -07IFK Lidingö3.10,54
17Emily Bosson -07Bålsta IK3.17,53
18Ghazal Al Nassralla -07Ludvika FFI3.18,92
19Ronja Maria Schmitt -07Täby IS3.18,94
20Wilma Stenborg -07Lidköpings IS3.23,62
21Linnéa Wigstrand -07Ludvika FFI3.40,58

    F12 LÄNGD ZON pool 1      
1Amanda Tran -07IK Ymer4,69
2Julia Wändin -07IFK Lidingö4,59
3Amanda Minstedt -07Karlskoga FIF4,53
4Isolde Väinölä -07IK Westmannia4,42
5Ida Hättestrand -07Gefle IF4,29
6Vendela Eriksson -07Gefle IF4,17
7Mira Christiernsson -07IFK Lidingö4,15
8Nora Johansson -07IK Stål4,13
9Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn4,06
10Ida Edling -07Bollnäs FIK3,96
11Julia Karlsson -07Fjugesta IF3,92
12Ellen Bäckström -07Istrums SK3,92
13Malin Persson -07IF Göta Karlstad3,88
14Alma Jolbäck -07Lidköpings IS3,85
15Ingrid Steinberga -07Glanshammars IF3,72
16Emily Bosson -07Bålsta IK3,67
17Hilma Sevelin -07Katrineholms SK3,64
18Signe Starkman -07IFK Lidingö3,54
19Wilma Stenborg -07Lidköpings IS3,53
20Vera Oscarsson -07IFK Lidingö3,53
21Hanna Juréen -07IFK Lidingö3,49
22Signe Spännar -07IFK Nora3,48
23Stella Nyman -07IFK Lidingö3,47
24Hanna Ryen Jern -07Karlskoga FIF3,46
25Klara Rickardsson -07Lidköpings IS3,45
26Lisa Barenstedt -07IFK Lidingö3,43
27Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF3,41
28Themla Hedborg -07IFK Lidingö3,38
29Tilda Berg -07Istrums SK3,35
30Tilde Berg Persson -07IF Göta Karlstad3,33
31Iris Svensson -07Glanshammars IF3,16
32Greta Andrinsson -07Glanshammars IF3,04
33Märta Lind -07IFK Lidingö2,98
34Ebba Rickardsson -07Lidköpings IS2,44

Themla Hedborg
Alma Jolbäck
Mira Christiernsson
Hilma Sevelin
Ingrid Steinberga
Ida Hättestrand
Klara Rickardsson
Ellen Bäckström
Vera Oscarsson
Isolde Väinölä
Malin Persson
Tilda Berg
Tilde Berg Persson
Lisa Barenstedt
Hanna Ryen Jern
Emily Bosson
Julia Karlsson
Amanda Sjöberg
Signe Starkman
Elin Rubertsson
Märta Lind
Stella Nyman
Amanda Minstedt
Hanna Juréen
Vendela Eriksson
Greta Andrinsson
Nora Johansson
Wilma Stenborg
Ida Edling
Signe Spännar
Ebba Rickardsson
Iris Svensson
Julia Wändin
Amanda Tran
 338   324     x
 380   371   385
 415   389   390
 361   364   362
 228   372   355
 420   429   397
 340   345   331
 388   392   388
 353   323   325
 438   429   442
 383   386   388
 314   335   307
 328   323   333
 343   333   310
 346   344   346
 355   367   347
 392   392   389
 340   341   339
   x   353   354
 404   400   406
 284   298   262
 339   347   344
 440   432   442   438   450   453
 349   339   348
 417   400   403
 303   286   304
 401   389   413
 353   344   325
 396   387   395
 337   338   348
 237   244   238
 303   313   316
 446   431   430   440   459   443
 437   430   469   446   419   427

    F12 LÄNGD ZON pool 2      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF4,83
2Ellen Perman -07Stenungsunds FI4,63
3Zeinab Mabrouk -07Mälarhöjdens IK4,61
4Lia Hagström -07Säters IF4,56
5Ebba Lindén -07Åsbro GoIF4,48
6Tuva Frih -07Åsbro GoIF4,26
7Ida Borglund -07Täby IS4,25
8Tilda Sievertz -07Täby IS4,19
9Emma Olofsson -07Täby IS4,04
10Tove Belmé -07Täby IS4,00
11Judith Nielsén -07Mälarhöjdens IK3,96
12Wilma E Larsson -07KFUM Örebro3,93
13Noomi Lewin -07Upsala IF3,93
14Moa Kindbom -07Motala AIF3,93
15Frida Hellgren -07Täby IS3,93
16Ellen Ekman -07Upsala IF3,84
17Agnes Berglund -07Upsala IF3,82
18Olivia Okara -07KFUM Örebro3,79
19Moa Möller -07Mariestads AIF3,77
20Lova Bäckman -07Upsala IF3,76
21Elsa Claesson -07Mölndals AIK3,75
22Tuva Boman -07Upsala IF3,58
23Elsa Rundkvist -07KFUM Örebro3,46
24Idde Kramming Nerdal -07Upsala IF3,39
25Klara Sandberg -07KFUM Örebro3,37
26Linnéa Wigstrand -07Ludvika FFI3,32
27Julia Kvarnström -07Täby IS3,22
28Polly Persson -07Mälarhöjdens IK3,19
29Saga Larsson -07KFUM Örebro3,04
30Wilma Larsson -07KFUM Örebro2,95
31Ronja Maria Schmitt -07Täby IS2,92
32Ghazal Al Nassralla -07Ludvika FFI2,89
33Frida Heljestrand -07Täby IS2,86
34Elsa Ödman -07Mälarhöjdens IK2,56

Ida Borglund
Lia Hagström
Frida Hellgren
Moa Kindbom
Tuva Boman
Klara Sandberg
Julia Kvarnström
Wilma Larsson
Elsa Rundkvist
Ellen Perman
Elsa Ödman
Polly Persson
Kayla Collin
Elsa Claesson
Idde Kramming Nerdal
Zeinab Mabrouk
Tilda Sievertz
Olivia Okara
Linnéa Wigstrand
Ghazal Al Nassralla
Ebba Lindén
Agnes Berglund
Saga Larsson
Tove Belmé
Wilma E Larsson
Lova Bäckman
Moa Möller
Tuva Frih
Ronja Maria Schmitt
Emma Olofsson
Judith Nielsén
Ellen Ekman
Frida Heljestrand
Noomi Lewin
 425   405   398
 456   434   439   439   453   452
 365   393   361
 389   393   388
 344   342   358
 337   323   316
 316   322   311
 295   282   290
 344   346   344
 436   449   452   462   442   463
 246   256   229
 319   310   318
 483   468   460   440   466   479
 375   374     x
 336   328   339
   x   454   461   446   436   434
 412   419   412
 367   291   379
 332   326   314
 260   282   289
 442   445   428   448   442     x
   x   382   375
 304   301   270
 400   384   375
 390   390   393
 370   376   369
 377   363   366
 415   421   426
 292   273   289
 404   396   372
 396   393     x
 384   360   371
 286   229     x
 393   390   390

    F11 60 M  HEAT 1    
1Matilda Isaksson -08Södra Vi IF9,12Final
2Svea Victorén -08KFUM Örebro9,37Final
3Evelina Bönström -08Kils AIK9,90
4Ida Andersson -08Örbyhus IF10,33
5Agnes Claesson -08Stocksäters IF10,56
6Svea Strömberg -08Täby IS10,71
7Desiree Nilsson -08Spårvägens FK10,99
-Mathilde Hellgren Reichetzeder -08Täby ISDNS

    F11 60 M  HEAT 2    
1Astrid Fakelius -08Brattås CK9,10Final
2Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF9,48
3Lova Nordvarg -08Upsala IF9,65
4Ebba Olsson -08Istrums SK9,81
5Emilie Ekman -08Täby IS10,05
6Holly Kjellberg -08IF Hagen10,26
7Elsa Rudström -08Täby IS10,64

    F11 60 M  HEAT 3    
1Ebba Borglund -08Täby IS8,92Final
2Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI9,24Final
3Ida Lindgren -08Eskilstuna FI9,39Final
4Tuvalie Åhser -08IF Göta Karlstad10,23
5Alice Esberg -08Täby IS10,33
6Laura Löjdquist Springhorn -08Täby IS10,76
7Felicia Blankner -08KFUM Örebro10,79

    F11 60 M  HEAT 4    
1Emelie Lundqvist -08Kungsängens FK9,17Final
2Josefine Johansson -08Filipstads IF9,42
3Miranda Koubek -08Stocksäters IF9,43
4Wilma Tagesson -08KFUM Örebro9,65
5Arwen Pamelius -08Täby IS10,27
6Hanna Vikström -08Täby IS10,30
7Emilia Lindén -08Istrums SK10,90

    F11 60 M  HEAT 5    
1Melina Engler -08Täby IS9,36Final
2Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad9,51
3Stella Weissenborn -08Täby IS9,61
4Hannia Börjesson -08Lidköpings IS9,63
5Mi Westlund -08Kils AIK10,13
6Wilma Löf -08Örbyhus IF10,30
7Selma Dahlmann -08Täby IS10,54
8Nour Aljundi -08Ludvika FFI10,90

    F11 60 M  FINAL    
1Emelie Lundqvist -08Kungsängens FK8,99
2Ebba Borglund -08Täby IS9,00
3Astrid Fakelius -08Brattås CK9,10
4Matilda Isaksson -08Södra Vi IF9,20
5Melina Engler -08Täby IS9,24
6Ida Lindgren -08Eskilstuna FI9,33
7Svea Victorén -08KFUM Örebro9,35
8Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI9,43

    F11 800 M      
1Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad2.43,96
2Matilda Isaksson -08Södra Vi IF2.44,95
3Midea Allard -08Västerås FK2.46,63
3Stella Weissenborn -08Täby IS2.46,63
5Arwen Pamelius -08Täby IS2.46,78
6Frida Arenvang -08Wedevågs IF2.49,16
7Miranda Koubek -08Stocksäters IF2.49,92
8Alisa Sjöberg -08KFUM Örebro2.49,94
9Hannia Börjesson -08Lidköpings IS3.06,62
10Hanna Vikström -08Täby IS3.08,94
11Nour Aljundi -08Ludvika FFI3.33,68
-Svea Strömberg -08Täby ISDNF
-Mi Westlund -08Kils AIKDNS

    F11 LÄNGD ZON pool 1      
1Astrid Fakelius -08Brattås CK4,25
2Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI4,22
3Svea Victorén -08KFUM Örebro4,08
4Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad3,84
5Josefine Johansson -08Filipstads IF3,70
6Ebba Olsson -08Istrums SK3,67
7Evelina Bönström -08Kils AIK3,58
8Wilma Tagesson -08KFUM Örebro3,57
9Emelie Lundqvist -08Kungsängens FK3,56
10Ida Lindgren -08Eskilstuna FI3,53
11Tuvalie Åhser -08IF Göta Karlstad3,38
12Hannia Börjesson -08Lidköpings IS3,34
13Alisa Sjöberg -08KFUM Örebro3,26
14Mi Westlund -08Kils AIK3,24
15Desiree Nilsson -08Spårvägens FK3,00
16Holly Kjellberg -08IF Hagen2,93
17Emilia Lindén -08Istrums SK2,77
18Nour Aljundi -08Ludvika FFI2,66
19Linnea Friström -08KFUM Örebro2,57

Nathalie Wiman Ahlstedt
Josefine Johansson
Linnea Friström
Ebba Olsson
Emelie Lundqvist
Evelina Bönström
Hannia Börjesson
Tuvalie Åhser
Ida Lindgren
Emilia Lindén
Mi Westlund
Svea Victorén
Nour Aljundi
Alisa Sjöberg
Wilma Tagesson
Desiree Nilsson
Astrid Fakelius
Holly Kjellberg
Matilda Israelsson
 379   372   381   364   367   384
 348   370   351
 251   221   257
 366   291   367
 337   356   312
 357   354   358
 333   334   312
 338   332   336
 353   334   335
 270   271   277
 324   319   307
 385   407   398   388   295   408
 251   247   266
 319   326   311
 357   346   357
 283   300     x
 373   392   413   425   419   419
 290   293   286
 407   409   402   396   422   420

    F11 LÄNGD ZON pool 2      
1Ebba Borglund -08Täby IS4,23
2Stella Weissenborn -08Täby IS4,01
3Matilda Isaksson -08Södra Vi IF3,89
4Melina Engler -08Täby IS3,75
5Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF3,66
6Mathilde Hellgren Reichetzeder -08Täby IS3,56
7Wilma Löf -08Örbyhus IF3,48
8Lova Nordvarg -08Upsala IF3,42
9Miranda Koubek -08Stocksäters IF3,35
10Ida Andersson -08Örbyhus IF3,33
11Hanna Vikström -08Täby IS3,32
12Arwen Pamelius -08Täby IS3,29
13Emilie Ekman -08Täby IS3,27
14Svea Strömberg -08Täby IS3,16
15Selma Dahlmann -08Täby IS3,12
16Alice Esberg -08Täby IS3,04
17Agnes Claesson -08Stocksäters IF3,01
18Laura Löjdquist Springhorn -08Täby IS2,99
19Elsa Rudström -08Täby IS2,88

Emilie Ekman
Arwen Pamelius
Svea Strömberg
Laura Löjdquist Springhorn
Stella Weissenborn
Lova Nordvarg
Selma Dahlmann
Matilda Isaksson
Agnes Claesson
Wilma Löf
Ebba Borglund
Miranda Koubek
Mathilde Hellgren Reichetzeder
Elsa Rudström
Ida Andersson
Melina Engler
Alice Esberg
Doris Blomqvist-Blom
Hanna Vikström
 318   306   327
 323   305   329
 316   300   299
 277   250   299
 388   401   391   395   378   383
 342   331   280
 302   311   312
 389   378   371   373   357   381
 297   291   301
 346   344   348
 423   417   421   414     x   411
 335   327   331
 334   356   347
 288   285   266
 333   313   315
 365   361   375   375   360   371
 293   304   284
 366   366     x
 332   309   299

    F10 60 M  HEAT 1    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad9,20Final
2Ella Högman Skager -09IF Göta Karlstad9,85
3Agnes Lidström -09KFUM Örebro9,98
4Arwen Ljungström Grek -09Lidköpings IS10,59
5Linnéa Blankner -09KFUM Örebro10,78
5Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad10,78
7Agnes Steinberga -09Glanshammars IF11,02

    F10 60 M  HEAT 2    
1Tuva Eckerberg -09Täby IS9,46Final
2Jeanelle Hanna -09Falköpings AIK9,93
3Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF10,40
4Tilde Remonen -09Stocksäters IF10,40
5Elin Abelin -09Säffle FIK10,45
6Svea Strand -09Täby IS10,46
7Ellen Rinnemo -09IF Göta Karlstad10,51
8Ellen Axelsson -09IFK Nora10,74

    F10 60 M  HEAT 3    
1Malva Lönn -09Hammarby IF9,19Final
2Nora Karlsson -09IF Göta Karlstad9,66Final
3Ella Madland -09IF Göta Karlstad9,76Final
4Vera Stolpen -09Täby IS9,78Final
5Freja Wilén -09KFUM Örebro10,10
6Tuva Larzon -09Karlskoga FIF10,30
7Tilde Jason -09Lidköpings IS10,40
8Edith Norkvist Strömgren -09Upsala IF10,51

    F10 60 M  HEAT 4    
1Stina Östholm -09Eskilstuna FI9,74Final
2Filippa Hedlund -09KFUM Örebro9,99
3Freja Kagevik -09Turebergs FK10,22
4Signe Isaksson -09Södra Vi IF10,47
5Agnes Andersson -09Täby IS10,60
6Märtha Rosén -09IFK Lidingö10,74
7Stella Pettersson -09Ludvika FFI12,17
-Juni Rudberg -09Täby ISDNS

    F10 60 M  HEAT 5    
1Nellie Garmland -09Katrineholms SK9,41Final
2Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF9,83
3Elin Wittemyr -09Säffle FIK9,93
4Signe Malm Tedebrand -09Eskilstuna FI10,15
5Amanda Jörbeck -09Täby IS10,44
6Sophie Andersson-Thor -09IFK Lidingö10,46
7Leonie Käll -09Glanshammars IF11,20
8Liv Bjurstam -09Täby IS11,77

    F10 60 M  FINAL    
1Malva Lönn -09Hammarby IF8,99
2My Olsson -09IF Göta Karlstad9,02
3Tuva Eckerberg -09Täby IS9,31
4Nellie Garmland -09Katrineholms SK9,42
5Ella Madland -09IF Göta Karlstad9,59
6Nora Karlsson -09IF Göta Karlstad9,76
7Stina Östholm -09Eskilstuna FI9,78
8Vera Stolpen -09Täby IS9,96

    F10 600 M  HEAT 1    
1Tuva Larzon -09Karlskoga FIF2.15,07
2Signe Isaksson -09Södra Vi IF2.16,18
3Agnes Andersson -09Täby IS2.17,52
4Ellen Rinnemo -09IF Göta Karlstad2.20,85
5Astrid Lindén -09KFUM Örebro2.21,88
6Elin Abelin -09Säffle FIK2.24,97
7Elin Wittemyr -09Säffle FIK2.28,58
8Ester Kihlberg -09KFUM Örebro2.36,53
9Amanda Jörbeck -09Täby IS2.40,56
-Sophie Andersson-Thor -09IFK LidingöDNS

    F10 600 M  HEAT 2    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad1.55,27
2Malva Lönn -09Hammarby IF1.58,31
3Jeanelle Hanna -09Falköpings AIK2.06,73
4Freja Kagevik -09Turebergs FK2.06,73
5Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF2.10,33
6Zelda Lukic -09Västerås FK2.12,41
7Stina Östholm -09Eskilstuna FI2.16,85
8Nora Karlsson -09IF Göta Karlstad2.18,16
9Edith Norkvist Strömgren -09Upsala IF2.18,68
10Rebecca Carlsson -09Karlskoga FIF2.21,44
11Ella Madland -09IF Göta Karlstad2.22,81

    F10 600 M  SAMLAD LISTA    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad1.55,27
2Malva Lönn -09Hammarby IF1.58,31
3Jeanelle Hanna -09Falköpings AIK2.06,73
4Freja Kagevik -09Turebergs FK2.06,73
5Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF2.10,33
6Zelda Lukic -09Västerås FK2.12,41
7Tuva Larzon -09Karlskoga FIF2.15,07
8Signe Isaksson -09Södra Vi IF2.16,18
9Stina Östholm -09Eskilstuna FI2.16,85
10Agnes Andersson -09Täby IS2.17,52
11Nora Karlsson -09IF Göta Karlstad2.18,16
12Edith Norkvist Strömgren -09Upsala IF2.18,68
13Ellen Rinnemo -09IF Göta Karlstad2.20,85
14Rebecca Carlsson -09Karlskoga FIF2.21,44
15Astrid Lindén -09KFUM Örebro2.21,88
16Ella Madland -09IF Göta Karlstad2.22,81
17Elin Abelin -09Säffle FIK2.24,97
18Elin Wittemyr -09Säffle FIK2.28,58
19Ester Kihlberg -09KFUM Örebro2.36,53
20Amanda Jörbeck -09Täby IS2.40,56

    F10 LÄNGD ZON pool 1      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad4,47
2Malva Lönn -09Hammarby IF4,13
3Nellie Garmland -09Katrineholms SK4,13
4Stina Östholm -09Eskilstuna FI3,95
5Nora Karlsson -09IF Göta Karlstad3,82
6Signe Malm Tedebrand -09Eskilstuna FI3,72
7Jeanelle Hanna -09Falköpings AIK3,49
8Ella Högman Skager -09IF Göta Karlstad3,47
9Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF3,44
10Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF3,33
11Sophie Andersson-Thor -09IFK Lidingö3,24
12Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad3,21
13Ellen Rinnemo -09IF Göta Karlstad3,17
14Agnes Steinberga -09Glanshammars IF3,13
15Rebecca Carlsson -09Karlskoga FIF3,11
16Tuva Larzon -09Karlskoga FIF3,08
17Tilde Jason -09Lidköpings IS3,03
18Ilse Jason -09Lidköpings IS2,98
19Märtha Rosén -09IFK Lidingö2,87
20Arwen Ljungström Grek -09Lidköpings IS2,78
21Leonie Käll -09Glanshammars IF2,75
22Ellen Axelsson -09IFK Nora2,63
23Stella Pettersson -09Ludvika FFI2,20

Stina Östholm
Rebecca Carlsson
Sophie Andersson-Thor
Mira Andersson Lernman
Arwen Ljungström Grek
Leonie Käll
Ellen Axelsson
Nellie Garmland
Tilde Jason
Ellen Rinnemo
Jeanelle Hanna
My Olsson
Malva Lönn
Nora Karlsson
Tuva Larzon
Agnes Steinberga
Signe Malm Tedebrand
Ella Ryen Jern
Märtha Rosén
Stella Pettersson
Ilse Jason
Ella Högman Skager
Rebecka Albinsson
 367   369   380   370   392   395
 311   289   289
 324   304   312
 305   321   312
 275   278   278
 275   270   274
 246   253   263
 409   407   413   406   393   404
 303   293   299
 314   317   310
 343   339   349
 431   436   425   433   446   447
 382   392   407   401   412   413
 382   374   356   354   365   377
 308   300   292
 313   313   290
 349   338   372   357   356   362
 333   328   328
   x   287   286
 203   192   220
 285   298   289
 344   347   324
   x   333   344

    F10 LÄNGD ZON pool 2      
1Filippa Hedlund -09KFUM Örebro3,77
2Elin Wittemyr -09Säffle FIK3,52
3Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro3,46
4Klara Rönnbäck -09KFUM Örebro3,42
5Tuva Eckerberg -09Täby IS3,41
6Freja Wilén -09KFUM Örebro3,36
7Juni Rudberg -09Täby IS3,33
8Elin Abelin -09Säffle FIK3,28
9Freja Kagevik -09Turebergs FK3,27
10Agnes Lidström -09KFUM Örebro3,26
11Astrid Olofsson -09KFUM Örebro3,19
12Ester Kihlberg -09KFUM Örebro3,15
13Astrid Lindén -09KFUM Örebro3,09
14Edith Norkvist Strömgren -09Upsala IF3,05
15Amanda Jörbeck -09Täby IS3,04
16Josefine Strand -09KFUM Örebro3,02
17Zelda Lukic -09Västerås FK3,00
18Vera Stolpen -09Täby IS3,00
19Agnes Andersson -09Täby IS2,98
20Svea Strand -09Täby IS2,89
21Tilde Remonen -09Stocksäters IF2,84
22Liv Bjurstam -09Täby IS2,81
23Signe Isaksson -09Södra Vi IF2,58

Edith Norkvist Strömgren
Zelda Lukic
Agnes Lidström
Tuva Eckerberg
Amanda Jörbeck
Freja Wilén
Juni Rudberg
Svea Strand
Ester Kihlberg
Filippa Hedlund
Liv Bjurstam
Vera Stolpen
Agnes Andersson
Elin Wittemyr
Freja Kagevik
Astrid Olofsson
Astrid Lindén
Elin Abelin
Tilde Remonen
Tuvalie Medberg
Josefine Strand
Signe Isaksson
Klara Rönnbäck
 282   305   275
 296   300   290
 326   316     x
 320   341   335
 268   290   304
 311   308   336
 328   333   325
 264   270   289
 315   305   308
 350   325   350   365   358   377
 257   268   281
 300   268   296
 263   298   290
 341   352   337   332   307   325
 299   327   320
 310   319   317
 309   303   305
 328   322   310
 273   276   284
 346   340   336
 298   302   285
 230   247   258
 342   331   341

    F9 60 M  HEAT 1    
1Molly Rickardsson -11Lidköpings IS10,50Final
2Moa Ekblad Haarala -10IK Westmannia10,65
3Emma Nilsson -10Frövi IK11,28
4Nellie Bäckemalm -11Stocksäters IF11,49
5Emma Andersson -10Örbyhus IF11,59
6Agnes Forsling -10Täby IS11,94
7Klara Sjöberg Baldantoni -10Täby IS12,14
-Lilly Sweström -10Råby-Rekarne FIFDNS

    F9 60 M  HEAT 2    
1Maja Lilja -10KFUM Örebro10,01Final
2Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro10,58
3Klara Axelsson -10Glanshammars IF10,99
4Linnea Danielsson Wellsén -10Stocksäters IF11,20
5Felicia Lindau -10Täby IS12,24
6Louise Sällström -10Täby IS12,56
7Sandelia Tränk -11KFUM Örebro12,72

    F9 60 M  HEAT 3    
1Elvira Lindén -10Åsbro GoIF9,57Final
2Miranda Jönsson -10Åsbro GoIF10,76
3Cornelia Svahn -11Stocksäters IF10,91
4Isabella Byberg -10Täby IS10,95
5Vera Eriksson -10Filipstads IF11,55
6Hanna Sällström -10Täby IS11,55
7Isabella Runfeldt -11Glanshammars IF12,55

    F9 60 M  HEAT 4    
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK10,10Final
2Maja Olsson -10Istrums SK10,55
3Vera Arkinger -10IFK Lidingö10,76
4Alva Hugo -10Täby IS10,77
5Sanna Bergqvist -10Täby IS11,01
6Freja Dalesjö -11Stocksäters IF11,08
7Rut Carlson Nyman -10KFUM Örebro13,10

    F9 60 M  HEAT 5    
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK10,02Final
2Maya Löf -10Örbyhus IF10,16Final
3Enya Kojic -10KFUM Örebro10,39Final
4Linnea Wallinder -10KFUM Örebro10,55
5Tove Fredin -12Lidköpings IS10,97
6Agnes Nilsson -10Råby-Rekarne FIF11,03
7Elina Åhser -10IF Göta Karlstad11,75

    F9 60 M  HEAT 6    
1Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro9,96Final
2Elin Jernberg -10Täby IS10,51
3Vera Häägg -10Täby IS10,97
4Alice Stiernstedt -10Täby IS11,04
5Agnes Holm -10Stocksäters IF11,68
6Ida Daleryd -10KFUM Örebro11,85
7Cornelia Nordlander -11IFK Märsta11,95

    F9 60 M  FINAL    
1Elvira Lindén -10Åsbro GoIF9,68
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK9,76
3Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro9,97
4Maja Lilja -10KFUM Örebro10,07
5Lovisa Daun -11Katrineholms SK10,08
6Maya Löf -10Örbyhus IF10,37
7Enya Kojic -10KFUM Örebro10,39
8Molly Rickardsson -11Lidköpings IS10,64

    F9 600 M  HEAT 1    
1Agnes Egeryd -10KFUM Örebro2.09,81
2Isabella Byberg -10Täby IS2.16,99
3Alice Stiernstedt -10Täby IS2.23,03
4Linn Rönnbäck -11KFUM Örebro2.27,25
5Elina Åhser -10IF Göta Karlstad2.37,62
6Klara Sjöberg Baldantoni -10Täby IS2.42,14
7Hanna Sällström -10Täby IS2.42,29
8Louise Sällström -10Täby IS2.45,83
9Vera Häägg -10Täby IS2.47,18
-Felicia Lindau -10Täby ISDNF
-Agnes Forsling -10Täby ISDNS

    F9 600 M  HEAT 2    
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK2.15,59
2Lovisa Daun -11Katrineholms SK2.17,08
3Molly Rickardsson -11Lidköpings IS2.21,22
4Linnea Wallinder -10KFUM Örebro2.21,57
5Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro2.23,60
6Miranda Jönsson -10Åsbro GoIF2.24,04
7Embla Allard -12Västerås FK2.26,26
8Moa Ekblad Haarala -10IK Westmannia2.29,08
9Elin Jernberg -10Täby IS2.35,46
10Alva Hugo -10Täby IS2.42,50
-Elvira Lindén -10Åsbro GoIFDNS

    F9 600 M  SAMLAD LISTA    
1Agnes Egeryd -10KFUM Örebro2.09,81
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK2.15,59
3Isabella Byberg -10Täby IS2.16,99
4Lovisa Daun -11Katrineholms SK2.17,08
5Molly Rickardsson -11Lidköpings IS2.21,22
6Linnea Wallinder -10KFUM Örebro2.21,57
7Alice Stiernstedt -10Täby IS2.23,03
8Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro2.23,60
9Miranda Jönsson -10Åsbro GoIF2.24,04
10Embla Allard -12Västerås FK2.26,26
11Linn Rönnbäck -11KFUM Örebro2.27,25
12Moa Ekblad Haarala -10IK Westmannia2.29,08
13Elin Jernberg -10Täby IS2.35,46
14Elina Åhser -10IF Göta Karlstad2.37,62
15Klara Sjöberg Baldantoni -10Täby IS2.42,14
16Hanna Sällström -10Täby IS2.42,29
17Alva Hugo -10Täby IS2.42,50
18Louise Sällström -10Täby IS2.45,83
19Vera Häägg -10Täby IS2.47,18

    F9 LÄNGD ZON pool 1      
1Ebba Forslund Ekberg -10KFUM Örebro3,70
2Enya Kojic -10KFUM Örebro3,50
3Maja Lilja -10KFUM Örebro3,46
4Vera Arkinger -10IFK Lidingö3,18
5Lina Fagermo -10KFUM Örebro3,13
6Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro3,12
7Agnes Egeryd -10KFUM Örebro3,08
8Linnea Wallinder -10KFUM Örebro2,95
9Moa Ekblad Haarala -10IK Westmannia2,86
10Vera Eriksson -10Filipstads IF2,83
11Nova Pantzar -10KFUM Örebro2,74
12Ellen Holmberg -10IF Göta Karlstad2,73
13Klara Axelsson -10Glanshammars IF2,68
14Elina Åhser -10IF Göta Karlstad2,67
15Amanda Sjöström -10IFK Märsta2,65
16Linn Rönnbäck -11KFUM Örebro2,62
17Ellinor Sjögren -11Glanshammars IF2,61
18Filippa Sundell -10IF Göta Karlstad2,58
19Emma Nilsson -10Frövi IK2,57
20Ida Daleryd -10KFUM Örebro2,35
21Cornelia Nordlander -11IFK Märsta2,27
22Corinne Käll -10Glanshammars IF2,22
23Sandelia Tränk -11KFUM Örebro2,09
24Clara Löfgren -10KFUM Örebro2,01
25Ellen Eld -10Glanshammars IF2,00
26Isabella Runfeldt -11Glanshammars IF1,84

Maja Lilja
Ellinor Sjögren
Ellen Eld
Linn Rönnbäck
Amanda Sjöström
Filippa Sundell
Enya Kojic
Linnea Wallinder
Klara Axelsson
Ida Daleryd
Elina Åhser
Sandelia Tränk
Corinne Käll
Astrid Sutter Beime
Vera Eriksson
Agnes Egeryd
Lina Fagermo
Moa Ekblad Haarala
Vera Arkinger
Nova Pantzar
Isabella Runfeldt
Clara Löfgren
Emma Nilsson
Ebba Forslund Ekberg
Ellen Holmberg
Cornelia Nordlander
 337   333   346   325   316   339
 261   249   211
 200   186   184
   x   262   260
 265   264   253
   x     x   258
 350   315   282   308   322   324
 295   282   272
 268   225   212
   x   235   229
 260   267   263
 198   207   209
 222   214   211
 312   304   301
 275   283   267
 292   294   308
 313   313   299
 286   271   256
 310   298   318
 267   271   274
 184   181   184
 201   167   193
 257   251   217
 344   340   343   370   363   350
 273   268   270
 220   223   227

    F9 LÄNGD ZON pool 2      
1Elvira Lindén -10Åsbro GoIF3,75
2Maja Olsson -10Istrums SK3,64
3Lovisa Daun -11Katrineholms SK3,54
4Maja Sevelin -10Katrineholms SK3,50
5Maya Löf -10Örbyhus IF3,47
6Elin Jernberg -10Täby IS3,23
7Alva Hugo -10Täby IS3,13
8Isabella Byberg -10Täby IS3,10
9Tove Fredin -12Lidköpings IS3,10
10Lilly Sweström -10Råby-Rekarne FIF3,01
11Alice Stiernstedt -10Täby IS2,80
12Emma Andersson -10Örbyhus IF2,79
13Hanna Sällström -10Täby IS2,71
14Vera Häägg -10Täby IS2,67
15Sanna Bergqvist -10Täby IS2,63
16Agnes Holm -10Stocksäters IF2,58
17Molly Rickardsson -11Lidköpings IS2,55
18Cornelia Svahn -11Stocksäters IF2,47
19Agnes Forsling -10Täby IS2,47
20Linnea Danielsson Wellsén -10Stocksäters IF2,44
21Louise Sällström -10Täby IS2,25
22Felicia Lindau -10Täby IS2,24
23Freja Dalesjö -11Stocksäters IF2,12
24Klara Sjöberg Baldantoni -10Täby IS2,06
25Lilly Stenberg -10Stocksäters IF1,88

Alice Stiernstedt
Maja Olsson
Emma Andersson
Alva Hugo
Maja Sevelin
Hanna Sällström
Maya Löf
Freja Dalesjö
Agnes Holm
Vera Häägg
Tove Fredin
Louise Sällström
Sanna Bergqvist
Agnes Forsling
Lovisa Daun
Lilly Sweström
Molly Rickardsson
Linnea Danielsson Wellsén
Elvira Lindén
Felicia Lindau
Elin Jernberg
Isabella Byberg
Klara Sjöberg Baldantoni
Lilly Stenberg
Cornelia Svahn
 266   231   280
 347   352   347   346   358   364
 255   279   267
 293   313   312
 348   345   342   336   350   348
 271   265   268
 341   336   347   331   334   345
 211   205   212
 256   258   258
 258   232   267
 292   310   295
 208   225   217
 247   263   262
 247   231   216
 354   347   352   335   341   347
 299   286   301
   x   255   249
 237   209   244
 338   343   333   360   375   373
 224   203   218
 323   321   306
 289   301   310
 206   202   194
 167   188   188
 239   247   241

    KVET 60 M      
1Linda Nordh -81KFUM Örebro9,40
2Anna Widell -76Bålsta IK9,78
3Josefin Isaksson -83Södra Vi IF9,87
4Anna Riis -82Ludvika FFI10,13
5Ulrika Lindgren -76IFK Nora10,23
6Kerstin Sjöqvist -56Uppsala LK11,25
7Annika Holmgren -76Ludvika FFI12,23

    KVET 200 M      
1Ulrika Lindgren -76IFK Nora34,31
2Anna Widell -76Bålsta IK34,67
3Kerstin Sjöqvist -56Uppsala LK36,52

    KVET 800 M      
1Betti Lukic -74Västerås FK2.37,54
2IngMarie Johansson -64Örebro AIK2.40,17
3Kerstin Sjöqvist -56Uppsala LK3.02,99

    KVET LÄNGD      
1Camilla Sevelin -82Katrineholms SK4,33

Camilla Sevelin
 398   393   403   433     x   393

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram