Hoppa till sidans innehåll

STRIPASTAFETTEN 2015




  RESULTAT - STRIPASTAFETTEN 2015

                   Herrar    
1. Hällefors LK lag 1   1.00.37
  1 Haben Kidane 19.27  
  2 Peter Wiker 20.34  
  3 Simon Sveder 20.36  
2. IFK Nora LL lag 1   1.08.32
  1 Magnus Wärnqvist 23.56  
  2 Peter Grönlund 22.42  
  3 Per Eklöf 21.54  
3. IF Start lag 1   1.08.41
  1 Renny Rantakokko 24.04  
  2 Elias Zika 22.25  
  3 Johan Ingjald 22.12  
4. Hällefors LK lag 3   1.09.57
  1 Johan Ånger  23.01  
  2 Johan Skoglund  24.05  
  3 Kim Frip  22.51  
5. IF Start lag 3   1.15.03
  1 Jonas Jakobsson 24.28  
  2 Daniel Andersson 25.33  
  3 Jonas Öhrn 25.02  
6. Östansjö SK lag 4   1.15.21
  1 Torbjörn Persson 24.45  
  2 Robert Wessman 25.30  
  3 Peter Törnqvist 25.06  
7 Örebro AIK lag 1   1.16.15
  1 Roger Elimä 23.27  
  2 Fredrik Hartman 26.53  
  3 Torbjörn Sjölander 25.55  
8 Örebro AIK lag 3   1.16.44
  1 Federico Consales 24.07  
  2 Åge Sollien 27.18  
  3 Jimmy Pettersson 25.19  
9 IFK Nora LL lag 2   1.17.19
  1 Daniel Nilsson 23.41  
  2 Joakim Oskarsson 25.29  
  3 Daniel Borg 28.29  
10 Storådalens SK lag 1   1.22.54
  1 Mikael Åkerberg 28.59  
  2 Jens Jansson 27.54  
  3 Fredrick Johnsén 26.01  
11 IF Start lag 10   1.22.59
  1 Pierre Hänninen 29.10  
  2 Peter Berglez 26.11  
  3 Leif Andersson 27.38  
12 Storådalens SK lag 4   1.23.06
  1 Niklas Andersson 24.07  
  2 Mattias Dahlin 27.56  
  3 Lars Söderström 31.03  
13 IF Start lag 2   1.25.49
  1 Kenneth Isacsson 28.23  
  2 Mattias Nilsson 28.36  
  3 Stefan Löfdahl 28.50  
14 IF Start lag 7   1.25.52
  1 Filip Öhrn 28.19  
  2 Hugo Öhrn 30.48  
  3 Roland Eriksson 26.45  
15 Östansjö SK lag 2   1.27.35
  1 Hans Backström 28.04  
  2 Per Börjesson 29.02  
  3 Dag Rydén 30.29  
16 Östansjö SK lag 1   1.29.06
  1 Emil Persson 26.59  
  2 Mats Franzén 30.32  
  3 David Pettersson 31.35  
17 Östansjö SK lag 3   1.31.17
  1 Lars Karlsson 27.28  
  2 Erik Olofsson 34.36  
  3 Ingvar Skoglund 29.13  
18 Östansjö SK lag 5   1.40.47
  1 Andreas Jonsson 29.07  
  2 Kent Johansson 30.15  
  3 Anders Källman 41.25  
       
  Damer    
1. IF Start lag 4   1.17.23
  1 Gabriella Eliasson 24.05  
  2 Jenny Daleryd 28.07  
  3 Maria Eriksson 25.11  
2 IF Start lag 5   1.20.39
  1 Edita Martuseviciute 23.50  
  2 Tina Näfver 28.33  
  3 Anna Bergdahl 28.16  
3 IFK Nora LL lag 3   1.28.08
  1 Hanna Fridhamre 28.35  
  2 Anna Wärnqvist 29.03  
  3 Elin Larsson 30.30  
4 Hällefors LK lag 2   1.29.51
  1 Jessica Jansson 27.21  
  2 Anna-Lena Jansson 31.21  
  3 Sofia Skoglund 31.09  
5 IF Start lag 6   1.31.00
  1 Pansy Ståhl 28.42  
  2 Maria Engström 30.44  
  3 Anna Nilsson 31.34  
6 Storådalens SK lag 2   1.38.16
  1 Tina Forsberg 33.37  
  2 Birgitta Jansson 33.29  
  3 Leila Toivonen 31.10  
  Mixed    
1 Örebro AIK lag 4   1.06.11
  1 Erika Lech 23.06  
  2 Pär Englund 21.40  
  3 Fredrik Johansson 21.25  
2 Kumla SF   1.07.49
  1 Dan Bäck 21.48  
  2 Åsa Höög 23.25  
  3 Lasse Höög 22.36  
3 Östansjö SK lag 6   1.09.17
  1 Patrik Johansson 21.23  
  2 Sofia Persson 25.20  
  3 Jonas Nilsson 22.34  
4 IF Start lag 9   1.16.56
  1 Roland Eriksson 25.29  
  2 Yvonne Nilsson 27.37  
  3 Tommy Theorén 23.50  
5 Örebro AIK lag 5   1.25.00
  1 Karin Karlsson 28.51  
  2 Thomas Bergman 28.27  
  3 Robert Larsson 27.42  
6 Laxå OK lag 2   1.25.59
  1 Jimmy Holm 28.00  
  2 Eeva Påivåniemi 28.10  
  3 Tomas Jansson 29.49  
7 IFK Nora LL lag 4   1.27.28
  1 Ingemar Berglund 29.32  
  2 Monika Forslund 28.48  
  3 Eric Malm 29.08  
8 Laxå OK lag 1   1.29.21
  1 Jonny Larsson 27.06  
  2 Linnea Hedblom 34.22  
  3 Stig Jonsson 27.53  
9 IF Spartacus Ultra   1.33.14
  1 Åsa Hammander 29.51  
  2 Monika Udd 38.38  
  3 Hasse Byrén 24.45  
10 IF Start lag 8   1.33.31
  1 Sven Nilsson 28.32  
  2 Catharina Wahlstedt 35.52  
  3 Anders Arnelind 29.07  
11 Östansjö SK lag 7   1.37.30
  1 Stefan Skytt 25.48  
  2 Maria Skoglund 30.18  
  3 Angela Börjesson 41.24  
12 Storådalens SK lag 3   1.37.37
  1 Markus Olsén 32.42  
  2 Nadja Einevik 33.48  
  3 Linnea Hansson 31.07  
       
  Motion    
1. Ockelbo SK   1.02.22
  1 Jonatan Palm 19.50  
  2 Jakob Olars 22.31  
  3 Magnus Lindberg 20.01  
2 KFUM Örebro/Kisa SK   1.03.34
  1 Magnus Wikeling 21.43  
  2 Tomas Andersson 22.44  
  3 Linus Rosdahl 19.07  
3 Avesta OK   1.05.17
  1 Mattias Ånstgård 21.23  
  2 Mikael Nykvist 22.17  
  3 Börje Holst 21.37  
4 Global Castings lag 2   1.22.30
  1 Mats Luth 26.28  
  2 Erik Andersson 27.11  
  3 Niclas Blomberg 28.51  
5 Global Castings lag 1   1.30.22
  1 Per-Eric Nord 32.04  
  2 Hans Sigge 32.30  
  3 Ronnie Hansson 25.48  
6 Kullens Company lag 1   1.31.25
  1 Leif Axelsson 34.59  
  2 Lindha Lönnström 31.38  
  3 Mikael Persson 24.48  
7 Grabbarna BOIS   1.32.27
  1 Stefan Karlsson 31.10  
  2 Jesper Sköld 33.03  
  3 Leif Angestam 28.14  
8 Kullens Company lag 2   1.33.04
  1 Erik Spjuth 28.27  
  2 Malin Persson 36.41  
  3 Samuel Spjuth 27.56  
9 Kåpavdelningen,Meritor   1.33.41
  1 Sara Svärd 31.32  
  2 Klas Söderström 33.58  
  3 Tord Blücher 28.11  
10 HAK   1.36.11
  1 Anna Petersén 31.18  
  2 Karin Hellfelt 34.16  
  3 Hanna Forsberg 30.37  
11 Bygdenytt.se+Support   1.42.59
  1 Lena Jakobsson 39.12  
  2 Per-Åke Sörman 32.34  
  3 Jonny Jakobsson 31.13  
12 Team Garpen   1.48.33
  1 Marie Ström 38.30  
  2 Sofie Ström 35.03  
  3 Annica Kihlberg 35.00  
       
Uppdaterad: 19 DEC 2017 06:47 Skribent: Arne Evertsson
Epost: This is a mailto link

SSK-Facebook


________________________

ErikssonReklam

 

Tempo

 

Ullmax

storaror-logo

Hemglass-logo

 

 

Hemkop-lbg_logo

mejk-logo

kopparberg-logo

Meritor-logo

Postadress:
Storådalens SK
Arne Evertsson, Kvarnvägen 27
71176 Storå

Kontakt:
Tel: 058140477
E-post: This is a mailto link