Hoppa till sidans innehåll

Övriga tävlingsarrangemang


    Lionsterrängen 21 maj 2022

Efter 3 års uppehåll arrangerades Lionsterrängen åter vid Dalstugan.

Resultat:

Pojkar 5-7 år 400 m:

     1. Edvin Andersson 2.03

     2. Arvid Wirenborg 2.30

     3. Loui Gyllstrand 2.50

     4. Viktor Johnsson 2.59

     5. Hugo Söderström 3.08

     6. Harry Fjellstedt 3.35

     7. Ivar andersson 3.42

     8. Erik Magnusson 3.44

     9. Hjalmar Wirenborg  Ingen tid

Flickor 5-7 år 400 m:

  1. Louise Björk 2.09
  2. Meja Söderström 2.16
  3. Alma Jansson Ingen tid
  4. Inez Sandström Ingen tid

Pojkar 8-9 år 700 m:

  1. Lucas Larsson 3.41
  2. Viggo Oskarsson 4.05

Flickor 8-9 år 700 m:

  1. Linnea Dahl 3.44

     2. Tuva Dahl 3.47

     3. Svea Karlsson 4.29

Pojkar 10-11 år 700 m:

      1. Amadeus Karlsson 3.23

      2. Theo Dahlén 3.26

Flickor 10-11 år 700 m:

      1. My Stridälv 3.14

      2. Elsa Björk 3.35

      3. Alexandra Henriksson Ingen tid

      4. Amanda Henriksson Ingen tid

Pojkar 12-15 år 1200 m:

       1. Leo Stridälv 5.58

       2. Adrian Ibrahime 7.57

Flickor 12 - 15 år:

       1. Nova Fjellstedt 7.15

                        

 LIONSTERRÄNGEN 28/4 2019

Flickor 5-7 år ca 400 m:

  1. Fanny Nydén                     2.33
  2. Ylva Welamsson                2.38
  3. Elly Söderström                  3.04
  4. Svea Karlsson                     3.07
  5. Alice Johansson                  3.26
  6. Lina Forsberg                     4.47

Pojkar 5-7 år ca 400 m:                

  1. Theo Dahlén                       1.56
  2. Alfred Andersson               2.12
  3. William Forsberg                2.32
  4. Edvin Andersson                2.49
  5. Love Enell                          4.59
  6. Viktor J-Dahlén                  5.50

Flickor 8-9 år ca 700 m:

  1. Olivia Hjertstedt                 3.19
  2. My Stridälv                        3.25
  3. Novelia Johnsson                4.04         
  4. Alexandra Henriksson         4.26
  5. Isabell                                 4.34

Pojkar 8-9 år ca 700 m:

  1. Elliot Krantz                       3.05
  2. Milo Söderström                 3.05
  3. Elis Lundström                   3.08

Flickor 10 – 11 år ca 700 m:

  1. Isabelle Krantz                   3.45

Pojkar 10 -11 år ca 700 m:

  1. Leo Stridälv                       2.37
  2. Samuel Eriksson                 2.49
  3. John Enell                          3.06

Rikard Henriksson      3.38

Uppdaterad: 09 AUG 2018 01:13 Skribent: Arne Evertsson
E-post: This is a mailto link

SSK-Facebook


________________________

ErikssonReklam

 

Tempo

 

Ullmax

storaror-logo

Hemglass-logo

 

 

Hemkop-lbg_logo

mejk-logo

kopparberg-logo

Meritor-logo

Postadress:
Storådalens SK
Arne Evertsson, Kvarnvägen 27
71176 Storå

Kontakt:
Tel: 058140477
E-post: evertsson.arne@gmail...