Hoppa till sidans innehåll

SGK kalender


Välj annan månad

OKTOBER 2018

|

Vecka Dag Aktiviteter
40må 1
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Träning för hela kroppen utan hopp.   Ledare Susanne
    Plats: Gympasalen
  • 19:15–20:15
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Styrketräning växlat med kondition i högt tempo.   Ledare Elin
    Plats: Gympasalen
ti 2
  • 17:00–18:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Bamsegympa för barn 3-5 år. Vi leker och tränar motorik på redskap. Ingen föranmälan.   Ledare Carina, Matilda, Anja och Elin
    Plats: Gympasalen
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Dans för barn från 6 år och uppåt.   Ledare Kajsa och Amelie
    Plats: Gympasalen
  • 19:00–20:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditionsträning med intervaller på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
on 3
  • 17:00–18:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Redskapsgympa för barn 6 år och uppåt.   Ledare Moa, Linus och Matilda
    Plats: Gympasalen
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Redskapsgympa för barn 9 år och uppåt.   Ledare Kajsa, Moa och Linus
    Plats: Gympasalen
to 4
  • 17:30–18:30
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Hög intensiv styrketräning Ledare Johanna Eliasson
    Plats: Skolans gympasal
  • 19:00–20:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditions och intervallträning på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
fr 5
lö 6
sö 7
  • 17:00–18:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditions och intervallträning på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
41må 8
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Träning för hela kroppen utan hopp.   Ledare Susanne
    Plats: Gympasalen
  • 19:15–20:15
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Styrketräning växlat med kondition i högt tempo.   Ledare Elin
    Plats: Gympasalen
ti 9
  • 17:00–18:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Bamsegympa för barn 3-5 år. Vi leker och tränar motorik på redskap. Ingen föranmälan.   Ledare Carina, Matilda, Anja och Elin
    Plats: Gympasalen
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Dans för barn från 6 år och uppåt.   Ledare Kajsa och Amelie
    Plats: Gympasalen
  • 19:00–20:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditionsträning med intervaller på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
on 10
  • 17:00–18:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Redskapsgympa för barn 6 år och uppåt.   Ledare Moa, Linus och Matilda
    Plats: Gympasalen
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Redskapsgympa för barn 9 år och uppåt.   Ledare Kajsa, Moa och Linus
    Plats: Gympasalen
to 11
  • 17:30–18:30
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Hög intensiv styrketräning Ledare Johanna Eliasson
    Plats: Skolans gympasal
  • 19:00–20:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditions och intervallträning på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
fr 12
lö 13
sö 14
  • 17:00–18:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditions och intervallträning på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
42må 15
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Träning för hela kroppen utan hopp.   Ledare Susanne
    Plats: Gympasalen
  • 19:15–20:15
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Styrketräning växlat med kondition i högt tempo.   Ledare Elin
    Plats: Gympasalen
ti 16
  • 17:00–18:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Bamsegympa för barn 3-5 år. Vi leker och tränar motorik på redskap. Ingen föranmälan.   Ledare Carina, Matilda, Anja och Elin
    Plats: Gympasalen
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Dans för barn från 6 år och uppåt.   Ledare Kajsa och Amelie
    Plats: Gympasalen
  • 19:00–20:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditionsträning med intervaller på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
on 17
  • 17:00–18:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Redskapsgympa för barn 6 år och uppåt.   Ledare Moa, Linus och Matilda
    Plats: Gympasalen
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Redskapsgympa för barn 9 år och uppåt.   Ledare Kajsa, Moa och Linus
    Plats: Gympasalen
to 18
  • 17:30–18:30
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Hög intensiv styrketräning Ledare Johanna Eliasson
    Plats: Skolans gympasal
  • 19:00–20:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditions och intervallträning på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
fr 19
lö 20
sö 21
  • 17:00–18:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditions och intervallträning på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
43må 22
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Träning för hela kroppen utan hopp.   Ledare Susanne
    Plats: Gympasalen
  • 19:15–20:15
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Styrketräning växlat med kondition i högt tempo.   Ledare Elin
    Plats: Gympasalen
ti 23
  • 17:00–18:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Bamsegympa för barn 3-5 år. Vi leker och tränar motorik på redskap. Ingen föranmälan.   Ledare Carina, Matilda, Anja och Elin
    Plats: Gympasalen
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Dans för barn från 6 år och uppåt.   Ledare Kajsa och Amelie
    Plats: Gympasalen
  • 19:00–20:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditionsträning med intervaller på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
on 24
  • 17:00–18:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Redskapsgympa för barn 6 år och uppåt.   Ledare Moa, Linus och Matilda
    Plats: Gympasalen
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Redskapsgympa för barn 9 år och uppåt.   Ledare Kajsa, Moa och Linus
    Plats: Gympasalen
to 25
  • 17:30–18:30
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Hög intensiv styrketräning Ledare Johanna Eliasson
    Plats: Skolans gympasal
  • 19:00–20:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditions och intervallträning på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
fr 26
lö 27
sö 28
  • 17:00–18:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditions och intervallträning på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
44må 29
  • 18:00–19:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Träning för hela kroppen utan hopp.   Ledare Susanne
    Plats: Gympasalen
  • 19:15–20:15
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Styrketräning växlat med kondition i högt tempo.   Ledare Elin
    Plats: Gympasalen
ti 30
  • 19:00–20:00
    Kalender: SGK kalender
    Beskrivning: Konditionsträning med intervaller på cykel.   Ledare Lise-Lott, Karin och Annette
    Plats: Cykelstället
on 31

Postadress:
Strömsnäsbruks GK - Gymnastik
Susanne Karlsson, S:t Sigfridsvägen 10
28732 Strömsnäsbruk

Kontakt:
Tel: 043321567
E-post: This is a mailto link

Se all info