Hoppa till sidans innehåll

Säsongen 2009/2010


Framgångar


Tävlingsplaceringar

Placering Tävling Stad Månad Spelare
3:a Junior Masters Västervik Aug-09 Jerry Wogel
1:a Skärgårdspokalen (Open) Lidingö Okt-09 Tomas Lind
2:a Skärgårdspokalen (Dam) Lidingö Okt-09 Susanne Olsson
3:a Skärgårdspokalen (55+) Lidingö Okt-09

Kjell Isaksson

1:a Skärgårdspokalen (Open) Norrtälje Okt-09 Robert Olofsson
1:a Skärgårdspokalen (Dam) Norrtälje Okt-09

Susanne Olsson

2:a Skärgårdspokalen (55+) Norrtälje Okt-09 Kjell Isaksson
2:a Sjöslaget (Open) Nynäshamn Okt-09 Anders Öhman
1:a Sjöslaget (Dam) Nynäshamn Okt-09 Eva Tholf
3:a Sjöslaget (Dam) Nynäshamn Okt-09 Annika Kilander
3:a Vienna Open-Europatouren Wien, Österrike Okt-09 Tobias Karlsson
2:a Västmanlandstouren Köping Nov-09 Mikael Kanold
3:a Västmanlandstouren Köping Nov-09 Anders Öhman
2:a Mixed SM Örebro Nov-09 Ingegärd Lind
2:a Junior Challenger GP(Pojkar) Högdalen Nov-09 Sebastian Graveleij
1:a Junior Challenger GP (Flickor) Högdalen Nov-09 Anna Westerberg
1:a Gullmarsfighten (Open) Gullmarsplan Nov-09 Anders Öhman
1:a Gullmarsfighten (Dam) Gullmarsplan Nov-09 Eva Tholf
2:a Gullmarsfighten (55+) Gullmarsplan Nov-09 Kjell Isaksson
3:a Väsbyträffen (55+) Uppl Väsby Nov-09 Kjell Isaksson
1:a Mälarmästerskapet (Dam) Mälarhallen Nov-09 Katrin Fahlström
2:a Mälarmästerskapet (Dam) Mälarhallen Nov-09 Susanne Olsson
1:a Råsunda Tournament (3-m) Rinkeby Nov-09 Katrin Fahlström
Susanne Olsson
Robert Wikman
1:a Hovslaget Åkeshov Nov-09 Anders Öhman
3:a SuperSixxxxxx Malmö Malmö Dec-09 Dennis Eklund
1:a Västmanlandstouren Västerås Dec-09 Dennis Eklund
3:a Västmanlandstouren Västerås Dec-09 Tobias Karlsson
2:a Moelven Open Torsby Dec-09 Tobias Karlsson
3:a SuperSixxxxxx AIK Bowlorama Jan-10 Ingegärd Lind
1:a SuperSixxxxxx Superstar Bowlorama Jan-10 Dennis Eklund
1:a Höstslanten (Open) Högdalen Jan-10 Daniel Strömberg
2:a Höstslanten (Dam) Högdalen Jan-10 Åsa Myrén
3:a

Höstslanten (Dam)

Högdalen Jan-10 Annika Kilander
3:a Börjerullen (Open) Vårby Jan-10 Anders Öhman
1:a Börjerullen (Dam) Vårby Jan-10 Åsa Myrén
1:a Birkaträffen (Open) Birka Jan-10 Anders Öhman
3:a Birkaträffen (Open) Birka Jan-10 Kjell Isaksson
2:a Wictorias Tävling Sundbyberg Jan-10 Dennis Eklund
2:a 3-M DM (Herrar) Rinkeby Jan-10 Kjell Isaksson
Robert Olofsson
Tomas Lind
1:a 3-M DM (Damer) Rinkeby Jan-10 Ellinor Heneskär
Eva Tholf
Ingegärd Lind
Katrin Fahlström
1:a Västmanlandstouren Fagersta Feb-10 Mikael Kanold
2:a Västmanlandstouren Fagersta Feb-10 Tobias Karlsson
1:a Brännkyrkaträffen (Dam) Brännkyrka Feb-10 Annika Kilander
1:a Brännkyrkaträffen (Open) Brännkyrka Feb-10 Kjell Isaksson
1:a Eva-turneringen (Open) Högdalen Feb-10 Annika Kilander
3:a Eva-turneringen (Hcp) Högdalen Feb-10 Pernilla Arvidsson
2:a Sollentunarullen (Open) Sollentuna Feb-10 Kjell Isaksson
3:a Sollentunarullen (Open) Sollentuna Feb-10 Tobias Karlsson
1:a Sollentunarullen (Dam) Sollentuna Feb-10 Annika Kilander
1:a Shietspoel-Europatouren Tilburg, Holland Feb-10 Dennis Eklund
3:a Shietspoel-Europatouren Tilburg, Holland Feb-10 Tobias Karlsson
1:a St Mäst Finalen (Open) Bowlorama Mars-10 Anders Öhman
2:a St Mäst Finalen (Open) Bowlorama Mars-10 Robert Olofsson
1:a St Mäst Finalen (Dam) Bowlorama Mars-10 Åsa Myrén
3:a St Mäst Finalen (Dam) Bowlorama Mars-10 Eva Tholf
2:a St Mäst Finalen (55+) Bowlorama Mars-10 Kjell Isaksson
1:a St Mäst Finalen All Event Bowlorama Mars-10 Åsa Myrén
3:a 3-M SM (Damer) Jönköping Mars-10 Katrin Fahlström
Ellinor Heneskär
Ingegärd Lind
1:a Djungelskotten (Mix) Rinkeby Mars-10 Annika Kilander
Anders Öhman
1:a Individuella DM (Oldboys) Vårby Mars-10 Kjell Isaksson
1:a JUNIOR-EM (4-manna) Frankrike April-10 Magnus Johnson
1:a Sparbanksmaran Hudiksvall April-10 Kim Wikman
1:a Västmanlandstouren Sala April-10 Robert Olofsson
1:a Junior Challenger GP (Pojkar) Bowlorama April-10 Sebastian Graveleij
3:a Junior Challenger GP (Flickor) Bowlorama April-10 Anneli Blomqvist
3:a Brandbergsträffen (Open) Brandbergen April-10 Magnus Lütz
1:a Junior Masters Örebro April-10 Magnus Johnson
2:a Klockslaget (Open) Sundbyberg April-10 Mikael Kanold
2:a Klockslaget (Dam) Sundbyberg April-10 Annika Kilander
3:a Klockslaget (Dam) Sundbyberg April-10 Anneli Blomqvist
3:a Klockslaget (Hcp) Sundbyberg April-10 Mikael Kanold
2:a Klockslaget (55+) Sundbyberg April-10 Kjell Isaksson
2:a Ind DM (Junior Flickor) Bowlorama April-10 Jenny Nordbäck
1:a Ind DM (Ungdom Pojkar) Bowlorama April-10 Magnus Johnson
3:a Ind DM (Ungdom Pojkar) Bowlorama April-10 Leo Greverius
1:a Supersixxxxxx Gbg Göteborg April-10 Dennis Eklund
1:a SM-SLUTSPELET (8-M) Jönköping Maj-10 Sundbybergs IK

 

300-serier


Mikael Kanold Jönköping Aug-09
Magnus Johnson Spanien Okt-09
Tobias Karlsson Köping Okt-09
Tomas Lind Rinkeby Nov-09
Anders Öhman Gullmarsplan Nov-09
Susanne Olsson Rinkeby Nov-09
Dennis Eklund Malmö Dec-09
Kjell Isaksson Norrköping Dec-09
Anders Öhman Birka Dec-09
Annika Kilander Högdalen Jan-10
Mikael Kanold Sundbyberg Jan-10
Bakers (Kjell Isaksson, Rinkeby Jan-10
Robert Olofsson, Tomas Lind)
Åsa Myrén Vårby Jan-10
Kjell Isaksson Sundbyberg Jan-10
Annika Kilander Sollentuna Feb-10
Kjell Isaksson Sollentuna Feb-10
Mats Wetterlund Sundbyberg Feb-10
Magnus Johnson Västervik Feb-10
Kim Wikman Hudiksvall Mars-10
Kjell Isaksson Sundbyberg April-10
Kjell Isaksson Västerås Maj-10





 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Distriktsrekord

 

Anders Öhman 5 serier (Europeiskt Spelsätt) 2009-11-08 1347 poäng
___________________ ______________________________ __________ __________
Kjell Isaksson, 12 serier (Bakers Spelsätt) 2010-01-04 2860 poäng
Robert Olofsson,
Tomas Lind
___________________ ______________________________ __________ __________
Erik Andersin, 8-m 4 serier (Amerikanskt Spelsätt) 2010-02-23 7408 poäng
Timmy Andreasson,
Dennis Eklund,
Mikael Kanold,
Tobias Karlsson,
Robert Olofsson,
Petteri Salonen,
Daniel Strömberg,
Anders Öhman
___________________ ______________________________ __________ __________
Håkan Dahlsten, 8-m 4 serier (Amerikanskt Spelsätt) 2010-02-27 7426 poäng
Andreas Ekhamre,
Kjell Isaksson,
Magnus Lütz,
Alexander Mavrikakis,
Mats Wetterlund,
Kim Wikman,
Robert Wikman
___________________ ______________________________ __________ __________
Magnus Johnson 4 serier (Amerikanskt Spelsätt) 2010-02-27 1015 poäng
___________________ ______________________________ __________ __________
Erik Andersin, 8-m 4 serier (Amerikanskt Spelsätt) 2010-03-02 7474 poäng
Timmy Andreasson,
Dennis Eklund,
Magnus Johnson,
Mikael Kanold,
Tobias Karlsson,
Petteri Salonen,
Daniel Strömberg,
Anders Öhman
Uppdaterad: 22 NOV 2010 11:26
Skribent: Mikael Gibbemark

 

GMP_transparent

swerom

 

 

 

 

 

SBGhallenB

 

Sponsorhuset

 

 

följoss

Postadress:
Sundbybergs IK - Bowling
Stationsgatan 9
17268 Sundbyberg

Kontakt:
Tel: 08-281115
E-post: This is a mailto link

Se all info