Huddingespelen inkl. DM 15 - 19 år 2010-06-18 - 2010-06-20, Källbrinks IP

F13

 

 

 

80m försök

19 juni

 

 

Cecilia Jäger Stenberg -97

14.19

 

PB

Längd zon

20 juni

 

 

Cecilia Jäger Stenberg -97

3.09

 

PB

Spjut 400g

19 juni

 

 

Cecilia Jäger Stenberg -97

10.29

 

 

F14

 

 

 

100m försök

19 juni

 

 

Hanna Johnsson -96

13.95

 

 

Längd

20 juni

 

 

Hanna Johnsson -96

4.38

8’a

 

F15

 

 

 

300m

20 juni

 

 

Felicia Hellberg Berglund -95

43.61

4’a

3’a DM

PB

800m

19 juni

 

 

Pebbles Höglind -95

DNF

 

 

1500m hinder

18 juni

 

 

Felicia Hellberg Berglund -95

5.01.91

1’a

1’a DM

KR

Stav

20 juni

 

 

Sofie Berglöf -95

2.70

2’a

2’a DM

SKR

Fanny Öhrn Selahn -95

2.50

3’a

3’a DM

PB

Kula 3kg

18 juni

 

 

Fanny Öhrn Selahn -95

10.69

2’a

2’a DM

 

Spjut 400g

20 juni

 

 

Fanny Öhrn Selahn -95

28.98

5’a

5’a DM

 

F16

 

 

 

100m försök

18 juni

 

 

Sara Berglöf -94

14.76

7’a DM

 

Höjdhopp

20 juni

 

 

Sofia Jäger Stenberg -94

1.50

2’a

2’a DM

 

Längd

19 juni

 

 

Sofia Jäger Stenberg -94

4.82

3’a

3’a DM

 

Sara Berglöf -94

4.10

7’a

7’a DM

 

Tresteg

18 juni

 

 

Sofia Jäger Stenberg -94

10.66

2’a

2’a DM

 

Kula 3kg

18 juni

 

 

Sofia Jäger Stenberg -94

10.43

2’a

1’a DM

 

Spjut 600g

20 juni

 

 

Sofia Jäger Stenberg -94

26.03

2’a

2’a DM

 

P13

 

 

 

600m

19 juni

 

 

Jacob Eriksson Viklund -97

1.47.93

1’a

 

P14

 

 

 

800m

19 juni

 

 

Erland Simonsson -96

2.14.29

3’a

PB

Santiago Wilkman -96

2.20.83

7’a

PB

2000m

20 juni

 

 

Santiago Wilkman -96

6.44.41

5’a

PB

P15

 

 

 

100m försök

19 juni

 

 

Johan Eriksson Viklund -95

12.97

F

 

100m final

19 juni

 

 

Johan Eriksson Viklund -95

12.90

6’a

5’a DM

 

300m

20 juni

 

 

Andreas Vinghed -95

42.07

6’a

5’a DM

PB

Höjd

18 juni

 

 

Johan Eriksson Viklund -95

1.59

3’a

3’a DM

PB

Längd

20 juni

 

 

Johan Eriksson Viklund -95

5.16

3’a

3’a DM

 

Kula 4kg

18 juni

 

 

Johan Eriksson Viklund -95

11.15

5’a

4’a DM

PB

P19

 

 

 

400m

19 juni

 

 

Patrik Werdin -91

54.00

6’a

2’a DM

PB

800m

20 juni

 

 

Bilal Mohammed Seid -91

2.04.37

4’a

3’a DM

 

Patrik Werdin -91

DNF

 

 

MS

 

 

 

Tresteg

20 juni

 

 

Mladjen Dzakovic -87

12.84

2’a

 

 


NS = No score (inget resultat)

DNF= Did not finish (Bröt)

DSQ = Disqualified ( Diskvalificerad)

PB = PersonBästa

TPB = Tangerat personbästa

WPB = Vindpersonbästa (tyvärr blåste det för mycket för att bli ett riktigt PB.)

OPB= Okänd vind, PB om vinden varit godkänd.

KR = KlubbRekord

TKR = Tangerat KlubbRekord

OKR= Blir Klubbrekord om uppgifterna uppdateras med godkänd vind

KR* = Klubbrekord men ej PB

SKR = Klubbrekord för seniorer.

DR = Distriktsrekord i Stockholm

 

Antal Starter:

33 st (22 st i DM) + finaler i sprint

Antal finalplatser (1-8): 

26 st (20 st i DM)

Antal Guld:

  2 st (2 st i DM)

Antal Silver:

  7 st (6 st i DM)

Antal Brons:

  5 st (6 st I DM)

Antal PersonBästa*:

13 st varav 2 även var KR

Antal KlubbRekord:

  2 st varav 1 även var SKR

 

*= PB beräknas efter den statistik jag har att tillgå, och endast utifrån officiella tävlingar.

 

Länk till resultaten: Huddingespelen 2010