Resultat – UrsvikXtreme deltävling 1 (Lokal kopia från: localhost)

  2021-06-08
  Herrar 15 km (21 / 21) Tid Efter
  1. Christian Öhrum Race & Shine 1:09:49
  2. Anders Tillegård Sundbybergs IK 1:09:55 +0:06
  3. Oskar Josefsson Sundbybergs IK 1:11:15 +1:26
  4. Johan Oliv SIK Skidor Senior 1:13:04 +3:15
  5. Tobias Larsson Roden Triathlon Club 1:13:58 +4:09
  6. Nils Risberg SIK Skidor Senior 1:15:32 +5:43
  7. Hampus Engström Stockholm 1:15:54 +6:05
  8. Axel Rosell Stockholm 1:17:35 +7:46
  9. Niklas Lagerlöf SIK Skidor Senior 1:18:00 +8:11
  10. Mattheus Reus Solna OK 1:19:29 +9:40
  11. Martin Höglund SIK Skidor Senior 1:20:10 +10:21
  12. Richard Trankell SIK Skidor Senior 1:21:03 +11:14
  13. Mats Isaksson Klubblös 1:21:41 +11:52
  14. Franklin Wood SMBA 1:22:13 +12:24
  15. Olle Nyberg Sundbybergs IK 1:27:00 +17:11
  16. Ola Thored Race & Shine 1:27:47 +17:58
  17. Tommy Åhlin SIK Skidor Senior 1:47:15 +37:26
  Ludvig Holmberg Stockholm Utg.
  Marcus Grindange Sundbybergs IK Utg.
  Adam Alfredsson Larvs FK Ej start
  Mikael Wallnäs Sik Ej start
  Damer 15 km (4 / 4) Tid Efter
  1. Hanna Melin Johanneshov 1:34:26
  2. Sandra Öhrström SIK Skidor Senior 1:39:56 +5:30
  3. Lotta Ottosson Uppsala LK 1:47:44 +13:18
  Emelie Näsman Melander Solna OK Ej start
  Herrar 7.5 km (16 / 16) Tid Efter
  1. Göran Säfverblad Hässelby sk 35:47
  2. Erland Simonsson Sundbybergs IK 36:06 +0:19
  3. Assar Jacobsson Sundbybergs IK 36:21 +0:34
  4. Anders Berglund Åkersberga 38:39 +2:52
  5. Ronny Nordgren Sundbybergs IK 38:52 +3:05
  6. Tobias Edlund Stockholm 39:46 +3:59
  7. Peter Martendal Sundbybergs IK 40:40 +4:53
  8. Fredrik Johansson Sundbybergs IK 41:01 +5:14
  9. Egon Wistedt SundbybergIK 42:47 +7:00
  10. Sasa Juresic Sundbybergs IK 43:38 +7:51
  11. Johan Eidefors SIK Skidor Senior 45:14 +9:27
  12. Ted Sandqvist Tulemarken 45:45 +9:58
  13. Jan Lindh Sundbybergs IK 48:03 +12:16
  14. Niklas Ruthner Sundbybergs IK 51:16 +15:29
  15. Ansgar Simonsson Sundbybergs IK 54:45 +18:58
  Håkan Berglind Sundbybergs IK Ej start
  Damer 7.5 km (8 / 8) Tid Efter
  1. Cecilia Skånstad SIK Skidor Senior 42:34
  2. Frida Oliv SIK Orientering 48:19 +5:45
  3. Zoe Khan Stockholm 48:56 +6:22
  4. Lovisa Tollin Solna OK 49:59 +7:25
  5. Marie Karlsson Sundbybergs IK 51:16 +8:42
  6. Eva Hallin Uppsala löparklubb 1:10:30 +27:56
  7. Ewa Wahlberg Uppsala LK 1:25:56 +43:22
  Anna Trankell SIK Skidor Senior Ej start
  Ungdomsklass killar 15-16 7.5 km (2 / 2) Tid Efter
  1. Malte Lessing SIK Skidor Ungdom 35:31
  2. Wilhelm Grönquist Sundbybergs IK 36:37 +1:06
  Ungdomsklass tjejer 15-16 7.5 km (2 / 2) Tid Efter
  1. Ingrid Johansson Sundbybergs IK 40:57
  2. Tilde Gyllbäck SIK Skidor Ungdom 41:07 +0:10
  Ungdomsklass killar 13-14 4.5 km (4 / 4) Tid Efter
  1. Frans Lessing SIK Skidor Ungdom 21:28
  2. Alexander Stub SIK Skidor Ungdom 21:47 +0:19
  2. Botvid Simonsson Sundbybergs IK 21:47 +0:19
  4. Ruben Oliv SIK Orientering 33:39 +12:11
  Ungdomsklass tjejer 13-14 4.5 km (1 / 1) Tid Efter
  1. Ellinor Sparf Åkersberga 23:58
  Ungdomsklass killar 0-12 4.5 km (6 / 6) Tid Efter
  1. Philip Sparf Åkersberga 22:22
  2. Phelix Sparf Åkersberga 22:35 +0:13
  3. Linus Danielsson Sundbybergs IK 24:58 +2:36
  4. Samuel Arnott Sundbybergs IK 27:26 +5:04
  5. William Lindelöf Sundbybergs IK 32:32 +10:10
  Frank Edlund Stockholm Ej start
  Ungdomsklass tjejer 0-12 4.5 km (5 / 5) Tid Efter
  1. Sofia Dell'Orto Sundbybergs IK 22:52
  2. Linnéa Åkerlund SIK Skidor Ungdom 24:04 +1:12
  3. Pauline Dahl SIK Skidor Ungdom 24:13 +1:21
  4. Ellen Westman Sundbybergs IK 26:53 +4:01
  5. Matilda Högberg SIK Skidor Ungdom 29:54 +7:02
  Herrar 4.5 km (2 / 2) Tid Efter
  1. Björn Nordén SIK Skidor Senior 25:13
  2. Johan Danielsson Sundbybergs IK 28:10 +2:57

Skapad av MeOS 3.6.1109 (Update 3): 2021-06-15 21:41:27