Resultat – UrsvikXtreme deltävling 2

  2021-06-15
  Herrar 15km (13 / 13) Tid Efter
  1. Niklas Hasslund 1:00:36
  2. Oskar Josefsson 1:10:53 +10:17
  3. Johan Oliv SIK Skidor Senior 1:12:23 +11:47
  4. Martin Höglund SIK Skidor Senior 1:17:09 +16:33
  5. Franklin Wood smba 1:18:39 +18:03
  6. Elis Cedergren Sundbybergs IK 1:18:45 +18:09
  7. Tobias Edlund Stockholm 1:22:33 +21:57
  8. Daniel Sandström 1:23:57 +23:21
  9. Tomm Östlund Solna OK 1:24:25 +23:49
  10. Ted Sandqvist Tulemarken 1:25:32 +24:56
  11. Jonatan Kraft Sundbybergs IK 1:31:14 +30:38
  12. Philip Whittall 1:36:31 +35:55
  Anders Hübinette SIK Skidor Senior Utg.
  Herrar 7.5km (11 / 11) Tid Efter
  1. Adam Fjägers Sundbybergs IK 33:41
  2. Eskil Widehag Sundbybergs IK 34:16 +0:35
  3. Jens Andersson SIK Skidor Senior 38:44 +5:03
  4. Anders Berglund 40:14 +6:33
  5. Jan Lindh Sundbybergs IK 45:41 +12:00
  6. Egon Wistedt Sundbybergs IK 47:19 +13:38
  7. Daniel Kraft Sundbybergs IK 48:11 +14:30
  8. Johan Eidefors SIK Skidor Senior 48:25 +14:44
  9. Kristian Lindqvist SIK Skidor Senior 49:32 +15:51
  10. Ansgar Simonsson Sundbybergs IK 55:09 +21:28
  Göran Säfverblad Felst.
  Damer 15km (2 / 2) Tid Efter
  1. Emelie Melander 1:21:08
  2. Anna Beus SIK Skidor Senior 1:23:16 +2:08
  Herrar 4.5km (2 / 2) Tid Efter
  1. Dan Gyllbäck SIK Skidor Senior 30:25
  2. Magnus Finne SIK Skidor Senior 31:13 +0:48
  Damer 4.5km (1 / 1) Tid Efter
  1. Anna Wistrand Bromma-Vällingby SOK 31:22
  Damer 7.5km (2 / 2) Tid Efter
  1. Jessica Sundin SIK Skidor Senior 41:16
  2. Frida Oliv Sundbybergs IK 45:00 +3:44
  Ungdomsklass killar 13-14 4.5km (3 / 3) Tid Efter
  1. Alexander Stub SIK Skidor 24:07
  2. Simon Lindqvist SIK Skidor Ungdom 49:30 +25:23
  3. Lukas Säfverblad Spånga 1:08:25 +44:18
  Ungdomsklass tjejer 13-14 4.5km (3 / 3) Tid Efter
  1. Ida Hellberg Sundbybergs IK 21:57
  2. Ellinor Sparf 24:21 +2:24
  3. Saga Hellberg Sundbybergs IK 28:29 +6:32
  Ungdomsklass tjejer 15-16 7.5km (3 / 3) Tid Efter
  1. Alice Hellberg Sundbybergs IK 36:18
  2. Evelina Sparf 40:22 +4:04
  3. Tilde Gyllbäck SIK Skidor Ungdom 41:26 +5:08
  Ungdomsklass killar 0-12 4.5km (5 / 5) Tid Efter
  1. Philip Sparf 23:19
  2. Phelix Sparf 24:39 +1:20
  3. Victor Ragnarsson Duvbo IK 25:05 +1:46
  4. Samuel Arnott SIK Innebandy 29:02 +5:43
  5. Elis Persson SIK Skidor Ungdom 29:03 +5:44
  Ungdomsklass tjejer 0-12 4.5km (1 / 1) Tid Efter
  1. Esther Oliv Sundbybergs IK 25:10

Skapad av MeOS 3.6.1109 (Update 3): 2021-06-15 21:36:45