Resultat – Ursvik Xtreme deltävling 6

  2021-09-07
  Damer 15 km (2 / 2) Tid Efter
  1. Helena Karlsson Ulriksdal 1:09:25
  2. Anna Beus Sundbybergs IK skidor 1:20:48 +11:23
  Herrar 15 km (9 / 9) Tid Efter
  1. Dennis Sundman Sollentuna 1:03:26
  2. Roger Altgenug Klubblös 1:07:38 +4:12
  3. Tobias Larsson Vallentuna 1:09:38 +6:12
  4. Martin Wirström Banana Running Club 1:09:45 +6:19
  5. Mattheus Reus Solna 1:14:00 +10:34
  6. Richard Trankell Sundbybergs IK skidor 1:18:45 +15:19
  7. Martin Höglund Sundbybergs IK skidor 1:19:37 +16:11
  8. Christoph Kind Solna 1:26:46 +23:20
  9. Philip Whettall Klubblös 1:33:22 +29:56
  Damer 7.5 km (3 / 3) Tid Efter
  1. Sandra Öhrström SIK skidor senior 44:42
  2. Lotta Ottosson Uppsala LK 46:37 +1:55
  3. Eva Hallin Uppsala LK 58:18 +13:36
  Herrar 7.5 km (13 / 13) Tid Efter
  1. Erland Simonsson Sundbybergs IK 34:05
  2. Koert Jobse Sundbyberg 34:54 +0:49
  3. Anders Berglund Åkersberga 35:59 +1:54
  4. Gabriel Nordström Whiteboardstore.com 36:20 +2:15
  5. Emil Jordan Whiteboardstore.com 40:21 +6:16
  6. Johan Eidefors Sundbybergs IK skidor 42:00 +7:55
  7. Richard Svensson Klubblös 43:09 +9:04
  8. Björn Nordén Sundbybergs IK skidor 43:37 +9:32
  9. Ludvig Holmberg Stockholm 44:33 +10:28
  10. Ansgar Simonsson Sundbybergs IK 49:43 +15:38
  11. Hans Hamrin Sundbyberg 53:15 +19:10
  12. Håkan Färje Stockholm 54:12 +20:07
  13. Jakob Bjelfenstam Stockholm 1:17:28 +43:23
  Damer 4.5 km (1 / 1) Tid Efter
  Ewa Wahlberg Uppsala LK Utg.
  Herrar 4.5 km (4 / 4) Tid Efter
  1. Nicholas Etherden Sundbybergs IK skidor 22:56
  2. Magnus Finne SIK skidor senior 28:07 +5:11
  3. Per Johansson Sundbybergs IK skidor 28:08 +5:12
  4. Paul Fredriksson Hässelby 35:57 +13:01
  Ungdom F16 7.5 km (2 / 2) Tid Efter
  1. Sofia Dell'Orto Sundbybergs IK 40:12
  2. Anna Forsell Vallentuna FK 42:13 +2:01
  Ungdom P16 7.5 km (3 / 3) Tid Efter
  1. Malte Lessing SIK skidor ungdom 33:57
  Anton Hedlöf SIK skidor ungdom Ej start
  Pontus Landberger Åkerlund SIK skidor ungdom Ej start
  Ungdom F14 4.5 km (4 / 4) Tid Efter
  1. Ellinore Sparf Spårvägen 26:18
  2. Miranda Söderhäll Sundbybergs IK skidor 29:23 +3:05
  Linnea Planting-Bergloo SIK skidor ungdom Ej start
  Selma Sundberg SIK orientering Ej start
  Ungdom P14 4.5 km (3 / 3) Tid Efter
  1. Alexander Stub SIK skidor ungdom 22:48
  Botvid Simonsson SIK orientering Ej start
  Frans Lessing SIK skidor ungdom Ej start
  Ungdom F12 4.5 km (5 / 5) Tid Efter
  1. Linnea Åkerlund SIK skidor ungdom 21:58
  2. Esther Oliv SIK skidor ungdom 22:58 +1:00
  3. Pauline Dahl SIK skidor ungdom 24:00 +2:02
  4. Elvira Mauritssen Sundbybergs IK skidor 26:35 +4:37
  5. Matilda Högberg SIK skidor ungdom 28:44 +6:46
  Ungdom P12 4.5 km (4 / 4) Tid Efter
  1. Melker Haesert Sundbybergs IK skidor 21:16
  2. Philip Sparf Spårvägen 21:20 +0:04
  3. Phelix Sparf Spårvägen 23:05 +1:49
  4. Viktor Eriksson Sundbybergs IK skidor 23:07 +1:51

Skapad av MeOS 3.6.1109 (Update 3): 2021-09-07 19:23:06