Resultat – Ursvik Xtreme deltävling 3

2021-06-22
Damer 15 km
(8 / 8)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Emelie Näsman Melander
Sundbybergs IK
1:19:58
00:00
2.
Anna Beus
Sundbybergs IK
1:23:23
+3:25
00:00
3.
Lina Byman
SCT
1:27:20
+7:22
00:00
4.
Paula Zart Krebs
Sundbybergs IK
1:28:33
+8:35
00:00
5.
Anna Forsell
Vallentuna Friidrott
1:34:25
+14:27
00:00
6.
Hanna Melin
Johanneshov
1:36:08
+16:10
00:00
7.
Sandra Öhrström
SIK Skidor Senior
1:41:34
+21:36
00:00
Linda Forsström
Stockholms rullskidsklubb
Ej start
Herrar 15 km
(17 / 17)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Marcus Enbom
Skogså IF
1:07:40
00:00
2.
Anders Tillegård
Sundbybergs IK
1:08:45
+1:05
00:00
3.
Janis Constantin
Rinkeby Run
1:12:15
+4:35
00:00
4.
Jonis Serry
Rinkeby Run
1:12:31
+4:51
00:00
5.
Martin Wirström
Ica Sjöstaden Running Club
1:12:36
+4:56
00:00
6.
Niklas Lagerlöf
SIK Skidor Senior
1:14:10
+6:30
00:00
7.
Johan Oliv
SIK Skidor Senior
1:16:12
+8:32
00:00
8.
Franklin Wood
SMBH
1:16:39
+8:59
00:00
9.
Thÿs Reus
Solna
1:17:27
+9:47
00:00
10.
Richard Trankell
SIK Skidor Senior
1:19:42
+12:02
00:00
11.
Luis Armando Bianchin
Sundbybergs IK
1:22:47
+15:07
00:00
12.
Axel Rosell
1:24:50
+17:10
00:00
13.
Philip Whitall
1:28:45
+21:05
00:00
14.
Joseph Newman
Solna
1:28:50
+21:10
00:00
15.
Johan Adolfsson
Lidingö
1:30:48
+23:08
00:00
16.
Tobias Larsson
RTC
1:34:24
+26:44
00:00
Ludvig Holmberg
Stockholm
Ej start
Damer 7.5 km
(9 / 9)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Emelie Tillegård
Sundbybergs IK
40:09
00:00
2.
Katarina Dahl
Solna
42:32
+2:23
00:00
3.
Frida Oliv
Sundbybergs IK
45:26
+5:17
00:00
4.
Anna Åkerlund
SIK Skidor Senior
45:52
+5:43
00:00
5.
Kajsa Björkhagen
Enskede
47:31
+7:22
00:00
6.
Lotta Ottosson
Uppsala LK
47:34
+7:25
00:00
7.
Lovisa Tollin
Solna
48:00
+7:51
00:00
8.
Maria Lind
SIK Skidor Senior
51:20
+11:11
00:00
9.
Eva Hallin
Uppsala löparklubb
58:49
+18:40
00:00
Herrar 7.5 km
(9 / 9)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Eskil Widehag
Sundbybergs IK
33:57
00:00
2.
Erland Simonsson
Sundbybergs IK
35:28
+1:31
00:00
3.
Anders Berglund
Åkersberga
37:52
+3:55
00:00
4.
Peter Markendahl
Sundbybergs IK
38:03
+4:06
00:00
5.
Fredrik Johansson
Sundbybergs IK
39:59
+6:02
00:00
6.
Ted Sandqvist
Tulemarken
41:11
+7:14
00:00
7.
Jan Lindh
Sundbybergs IK
47:06
+13:09
00:00
8.
Mansib Rahman
Rinkeby Run
50:33
+16:36
00:00
9.
Björn Burman
SIK Skidor Senior
51:19
+17:22
00:00
Ungdomsklass killar 15-16 7.5 km
(3 / 3)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Wilhelm Grönquist
Sundbybergs IK
36:43
00:00
2.
Malte Lessing
SIK Skidor Ungdom
36:54
+0:11
00:00
3.
Pontus Åkerlund
SIK Skidor Ungdom
44:54
+8:11
00:00
Ungdomsklass tjejer 15-16 7.5 km
(2 / 2)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Tuva Appeltoff
Mälarö SOK
41:32
00:00
2.
Tilde Gyllbäck
SIK Skidor Ungdom
45:57
+4:25
00:00
Ungdomsklass killar 13-14 4.5 km
(2 / 2)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Alexander Stub
SIK Skidor Ungdom
21:26
00:00
2.
Frans Lessing
SIK Skidor Ungdom
21:28
+0:02
00:00
Ungdomsklass killar 0-12 4.5 km
(2 / 2)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Philip Sparf
Åkersberga
23:14
00:00
2.
Felix Sparf
Åkersberga
25:19
+2:05
00:00
Ungdomsklass tjejer 0-12 4.5 km
(4 / 4)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Linnéa Åkerlund
Sundbybergs IK
23:08
00:00
2.
Ester Oliv
Sundbybergs IK
23:40
+0:32
00:00
3.
Sofia Dell'Orto
Sundbybergs IK
23:55
+0:47
00:00
4.
Pauline Dahl
SIK Skidor Ungdom
26:30
+3:22
00:00
Damer 4.5 km
(1 / 1)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Ewa Wahlberg
Uppsala LK
45:10
00:00
Herrar 4.5 km
(3 / 3)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Björn Nordén
SIK Skidor Senior
24:33
00:00
2.
Anders Berglund
Åkersberga
25:06
+0:33
00:00
3.
Ansgar Simonsson
Sundbybergs IK
29:43
+5:10
00:00

Skapad av MeOS: 2021-06-22 19:52:17