Resultat – UrsvikXtreme Night

  2021-11-09
  Herrar 15 km (24 / 24) Tid Efter
  1. Niklas Henningsson Sundbybergs IK 1:00:50
  2. Mårten Lundqvist Sundbybergs IK 1:05:40 +4:50
  3. Kalle Brunnstedt Life is a party 1:07:09 +6:19
  4. Ludvig Dickman Åkersberga SK 1:13:49 +12:59
  5. Alexander Sundin SIK Skidor 1:14:25 +13:35
  6. Johan Liljestrand Retrofit.se 1:15:01 +14:11
  7. Jesper Andersson Atea IF 1:19:49 +18:59
  8. Stefan Norlin TR4F 1:23:01 +22:11
  9. Richard Trankell SIK Skidor 1:23:55 +23:05
  10. Mattheus Reus Solna OK 1:26:28 +25:38
  11. Henrik Dagergård Åkersberga 1:26:33 +25:43
  12. Gabriel Nordström Team Vendre 1:26:38 +25:48
  13. Tobias Fritzon Upplands Orienteringsförbund 1:27:09 +26:19
  14. Lukas Björklund Life is a party 1:28:00 +27:10
  15. Martin Broman Ekerö 1:30:35 +29:45
  16. christer edvardsson Mälarö SOK 1:30:39 +29:49
  17. Emil Jordan Klubblös 1:34:35 +33:45
  18. Philip Ullén BBBK 1:39:23 +38:33
  19. Johannes Nordström Mälarö SOK 1:44:50 +44:00
  20. Marcus Linder Stockholm City Triathlon 1:47:04 +46:14
  Anders Tillegård Sundbybergs IK Utg.
  Framklin Wood SMBA Ej start
  Jacob Rudbäck Saltsjö-Boo Ej start
  Michel Bachtiar Spånga Ej start
  Damer 7.5 km (7 / 7) Tid Efter
  1. Alana Vannay FK Studenterna 39:52
  2. Emelie Tillegård Sundbybergs IK 41:42 +1:50
  3. Paula Zart Krebs Sundbybergs IK 50:02 +10:10
  4. Sara Bergström Hässelby 55:48 +15:56
  5. Anne-li Lidman Järfälla 56:11 +16:19
  Ann-Charlotte Söderberg Gustavsbergs OK Ej start
  Lovisa Tollin SIK Skidor Ej start
  Damer 15 km (5 / 5) Tid Efter
  1. Tanner Scott TR4F 1:27:42
  2. Annika Ritzman Järfälla Triathlon 1:39:08 +11:26
  3. Susanne Kvick Bålsta 1:39:32 +11:50
  3. Ylva Wendle Sundbom Bålsta IK 1:39:32 +11:50
  5. Sandra Öhrström SIK Skidor 1:47:11 +19:29
  Herrar 7.5 km (10 / 10) Tid Efter
  1. Anders Berglund Åkersberga 36:38
  2. Matteo Titus TR4F 39:50 +3:12
  3. Thomas Selin Veikkos bergsgetter 39:57 +3:19
  4. Tomasz Zajdel Spånga 44:08 +7:30
  5. Jan Lindh Sundbybergs IK 48:04 +11:26
  6. Luis Armando Bianchin Sundbybergs IK 49:46 +13:08
  7. Hans Hamrin Sundbybergs IK 54:55 +18:17
  Erland Simonsson Sundbybergs IK Ej start
  Martin Söderberg Gustavsbergs OK Ej start
  Robert Sundh Solna OK Ej start
  Ungdom F16 7.5 km (2 / 2) Tid Efter
  1. Evelina Sparf Spårvägens FK 42:49
  2. Tilde Gyllbäck SIK Skidor Ungdom 53:12 +10:23
  Ungdom P16 7.5 km (2 / 2) Tid Efter
  1. Pontus Landberger Åkerlund SIK Skidor 53:15
  1. Simon Lindqvist SIK Skidor Ungdom 53:15
  Ungdom F14 4.5 km (2 / 2) Tid Efter
  1. Ellinore Sparf Spårvägens FK 29:28
  Elvira Mauritsen SIK Skidor Ungdom Ej start
  Ungdom P14 4.5 km (2 / 2) Tid Efter
  1. Alexander Stub SIK Skidor Ungdom 25:08
  2. Botvid Simonsson Sundbybergs IK 30:41 +5:33
  Ungdom F12 4.5 km (4 / 4) Tid Efter
  1. Linnea Åkerlund SIK Skidor Ungdom 29:55
  1. Pauline Dahl SIK Skidor Ungdom 29:55
  3. Matilda Högberg SIK Skidor Ungdom 40:04 +10:09
  4. Lovisa Gyllbäck SIK Skidor Ungdom 40:05 +10:10
  Ungdom P12 4.5 km (2 / 2) Tid Efter
  1. Philip Sparf Spårvägens FK 22:34
  2. Phelix Sparf Spårvägens FK 29:38 +7:04
  Damer 4.5 km (2 / 2) Tid Efter
  1. Åsa Lindh Sundbybergs IK 29:09
  2. Sara Sigfrids Söderberg Stockholm 30:47 +1:38
  Herrar 4.5 km (1 / 1) Tid Efter
  1. Sebastian Bustamante Stockholm 30:42

Skapad av MeOS 3.6.1109 (Update 3): 2021-11-09 19:49:46