Hoppa till sidans innehåll

Totalt


Uppdaterad 2019-03-06 efter inkomna uppgifter om att tidigare resultat var från Marknadslöpet 2017.

Dam

Plac. Namn Förening Poäng Antal lopp
1 Johanna Nilsson Morjärvs SK 280 3
2 Marisa Pettersson Boden FI 235 4
3 Karin Clausén TAIF 225 3
4 Moa Majbäck Jukkasjärvi IF 160 2
5 Karin Rönnbäck Morjärvs SK 145 2
6 Anna Nordin Lulekamraternas MLK 130 2
7 Anneli Muurto OK Sarven 125 2
8 Diana Karlsson Pite Runners LDK 110 2
9 Kristin Uusitalo Sävast SKI Team 100 1
10 Evelina Niemi Kalix SK 100 1
11 Sofia Henriksson Piteå Elit SK 100 1
12 Carola Vånsjö Morjärvs SK 98 2
13 Ebba Stenman TAIF 80 1
14 Julia Tegelid Överkalilx IF 80 1
15 Katarina Burman Morjärvs SK 80 1
16 Olivia Weslien IF Göta 80 1
17 Anna Eriksson Lulekamraternas MLK 65 2
18 Alice Kero Sattajärvi IF 60 1
19 Anna Lindberg Morjärvs SK 60 1
20 Annika Nilsson Lulekamraternas MLK 60 1
21 Elisabet Clausén TAIF 60 1
22 Märtha Lindmark IFK Kiruna 60 1
23 Christina Klingestål Liviöjärvi IF 57 2
24 Marie Andersson Gällivare Endurance 50 1
25 Anita Martinell Lulekamraternas MLK 50 1
26 Helena Lundkvist Kalix SK 50 1
27 Ida Määttä Vittangi SK 50 1
28 Youjin Pan Antnäs BK 50 1
29 Emelie Sigelind Gällivare Endurance 45 1
30 Anna-Lena Stenlund Skellefteå AIK Friidrott 40 1
31 Annette Andersson Morjärvs SK 40 1
32 Jenny Waara Gällivare SK 40 1
33 Anna Brännvall Morjärvs SK 35 1
34 Hanna Nilsson Skellefteå AIK Friidrott 35 1
35 Monica Lindgren Gällivare SK 35 1
36 Louise Roslin Strömnäs GIF 25 1
37 Jennie Bäckström Runacademy IF 20 1
38 Lisbeth Rantaniemi Nordingrå SK 20 1
39 Camilla Sundqvist Morjärvs SK 18 1
40 Aila Jaako-Hallqvist SK Gränsen 16 1
41 Jeanette Stridsman Skellefteå AIK Friidrott 16 1
42 Maria Larsson Ersnäs IF 14 1
43 Paulina Sundvall Riviera 14 1
44 Petra Forslund Kalix SK 10 1


Herr

Plac. Namn Förening Poäng Antal lopp
1 Peter Larson Lulekamraternas MLK 500 6
2 Marcus Nilsson Lulekamraternas MLK 390 6
3 Gustav Edström Luleå FI 265 4
4 Gustav Uusihannu Bergnäsets AIK 200 2
5 Jonatan Björnberg Skellefteå AIK Friidrott 200 2
6 Mikkel Knif Hammarby IF 200 2
7 Jakob Sandström Överkalix IF 150 4
8 Johan Krispinsson Boden SK 145 3
9 Glenn Lund Gällivare Endurance 110 3
10 Anton Laine Morjärvs SK 110 2
11 Mats Olsson Morjärvs SK 100 1
12 Niklas Niska Liviöjärvi IF 100 1
13 Patrik Lundgren Pite Runners LDK 100 2
14 Victor Majbäck Jukkasjärvi IF 100 1
15 Daniel Larson Överkalix IF 85 2
16 Mats Riekkola Luleå Gjutarens IF 80 1
17 Andreas Karlsson Kalix SK 80 1
18 Eelis Murto OK Sarven 80 2
19 Erik Palmer IFK Kiruna 80 2
20 Kjell Tuvemyr Morjärvs SK 80 1
21 Måns Lundberg Luleå FIF 80 1
22 Bosse Björnfot Kalix SK 78 2
23 Johan Nordquist Lulekamraternas MLK 78 3
24 Patrik Eriksson Lulekamraternas MLK 65 2
25 Felix Selin IFK Kiruna 60 1
26 Jonas Lämsä Stil 60 1
27 Ragnar Steinsen Lulegutterne 60 1
28 David Forsman Överkalix IF 50 1
29 Mattias Kero Sattajärvi IF 50 1
30 Peter Erkki Lulegutterne 50 1
31 Erik Lampa Narkens IF 46 3
32 Tomas Törevall Gellivare Endurance 45 2
33 Andreas Norberg Lulekamraternas MLK 45 1
34 Daniel Larsson Nilivaara IS 45 1
35 Håkan Olsson Luleå Gjutarens IF 45 1
36 Anders Holma Gellivare Endurance 40 1
37 David Vikberg Pite Runners LDK 40 1
38 Edvin Murto OK Sarven 40 1
39 Mikael Stenqvist Sävast Ski Team IF 40 1
40 Andreas Nilsson Sävast Ski Team IF 35 1
41 Fredrik Båving Lulekamraternas MLK 35 1
42 Robert Nordström Vittangi SK 35 1
43 Stefan Golling Lulekamraternas MLK 35 1
44 Anders Strid OK Sarven 30 1
45 Arvid Hensvold Lulekamraternas MLK 30 1
46 Claes Christensson IFK Arvidsjaur Skidor 30 1
47 Daniel Wälivaara Sattajärvi IF 30 1
48 Marcus Lindgren Haparanda SKT 30 1
49 Mats Nordin Lulekamraternas MLK 30 1
50 Per Sandström Lulekamraternas MLK 30 1
51 Stefan Messner Nilivaara IS 30 1
52 Tomas Pekkari Jalles TC 25 1
53 Anders Berglund Åkersberga SK 25 1
54 Erik Bergström Överkalix IF 25 1
55 Helge Nilsson Haparanda SKT 25 1
56 Martin Gustavsson IK Hind 25 1
57 Morgan Carlsson Lulekamraternas MLK 25 1
58 Per Enberg Lulekamraternas MLK 25 1
59 Erik Rönnqvist Kalix Friidrott 20 1
60 Henri Murto OK Sarven 20 1
61 Jesper Pettersson Strömnäs GIF 20 1
62 Robert Matsson Vittangi SK 20 1
63 Tobias Marklund Star SC 20 1
64 Petter Johansson Sävast Ski Team IF 18 1
65 Andeas Simmons Axa sportsclub 18 1
66 Hans Bäckström Lulekamraternas MLK 18 1
67 Ola Enros Skellefteå AIK Friidrott 18 1
68 Robert Bergenstråle Lulegutterne 18 1
69 Juhani Laakkonen N88 16 1
70 Anders Tuoremaa Star SC 16 1
71 Jakob Fridesjö Morjärvs SK 16 1
72 Magnus Ljungstrand IFK Ålund 16 1
73 Moritz Schneider Stil 16 1
74 Samuel Hojlind IFK Mora 16 1
75 Anders Grahn Kalix FI 14 1
76 Christoffer Backlund Piteå IF 14 1
77 Dennis Wikström Roos Tureberg 14 1
78 Emil Simu Luleå Gjutarens IF 14 1
79 Kurt Nilsson Gällivare SK 14 1
80 Ola Ämtér Lulekamraternas MLK 14 1
81 Mathias Lyngmark Gällivare Endurence 12 1
82 Martin Vik Stil 12 1
83 Nuraldin Eljammal Riviera 12 1
84 Peter Lindmark Bergslöparna 12 1
85 Stefan Johansson Lulekamraternas MLK 12 1
86 Stefan Nilsson Lulekamraternas MLK 12 1
87 Kjell Åkemalm Nilivaara IS 10 1
88 Mats Aho Gellivare Endurance 10 1
89 Mattias Svensson Axa sportsclub 10 1
90 Peter Wagnsjö Lulekamraternas MLK 10 1
91 David Holmgren Stil 0 0
92 Joel Pettersson Lulekamraternas MLK 0 0
93 Kenneth Boman Lulekamraternas MLK 0 0
94 Per-Erik Kaati Gellivare Endurance 0 0
95 Peter Fredriksson Morjärvs SK 0 0
96 Simon Larsson Morjärvs SK 0 0
97 Thomas Zobel Luleå Gjutarens IF 0 0
Uppdaterad: 14 AUG 2018 00:15 Skribent: Henrik Melander
Epost: Adressen Gömd

Ansök om nytt arrangemang 

Statistik Norr/Västerbotten

 Statistik

 

Friidrottens Värdegrund

            

 

            räknare 

Postadress:
Norrbottens Friidrottsförbund
Smedsbyvägen 934
975 98 Luleå

Kontakt:
Tel: 0727480337
E-post: This is a mailto link

Se all info