Hoppa till sidans innehåll

10 bästa genom tiderna INNE Norrbotten - uppd. 31.3.22


Norrbottens statistik har uppdaterats med de 10 bästa resultaten genom tiderna som vår statistiker Lars Kostet har noterat.

Har ni något resultat ni saknar eller undrar över, kontakta This is a mailto link

----------------------------------

Män – Inomhus 

 Per den 31.3.2022

M 60 m

6.86

Jean Christian Zirignon, Piteå IF

95

1 22

Göteborg/FH

1.3.15

6.93

Runald Beckman, Luleå FI

51

1 s1

Falun

12.3.77

6.96

Ingvar Rönnbäck, Luleå FI

64

1 h1

Luleå

17.1.87

6.97

Lars Lundgren, Luleå FI

64

1

Luleå

22.2.87

6.99

Stefan Sandlund, Piteå IF

70

1

Rovaniemi, FIN

10.1.93

7.03

Erik Lindberg, Haparanda SK/T

87

2

Skellefteå

7.2.09

7.05

Stefan Utsi, Riviera FI

62

1

Rovaniemi, FIN

4.2.84

7.06

Henrik Åkeblom, Luleå FI

81

1

Luleå

23.3.02

7.07

Krister Förare, Haparanda SK/T

72

4 h1

Luleå

16.2.91

7.08

Stefan Heinås, Riviera FI

75

2

Haparanda

11.3.95

 

 

M 200 m

22.78

Stefan Heinås, Riviera FI

75

1

Haparanda

11.3.95

22.81

Ruben Norlin, Riviera FI

77

 

Eskilstuna

10.1.98

22.93

Stefan Utsi, Riviera FI

62

1

Rovaniemi, FIN

4.2.84

23.03

Tomas Öström, Luleå FI

73

1 18

Haparanda

6.2.91

23.06

Stefan Sandlund, Piteå IF

70

1 A

Skellefteå

17.1.93

23.09

Kennet Lidström, Luleå FI

60

1

Rovaniemi, FIN

20.1.85

23.14

Felix Ridderstråle, Piteå IF

04

1 A

Umeå

2.2.22

23.19

Krister Förare, Haparanda SK/T

72

 

Haparanda

9.1.91

23.24

Lars Lundgren, Luleå FI

64

1

Haparanda

3.1.87

23.29

Kent-Åke Gille, Piteå IF

59

   h

Lidingö/B

31.1.87

 

 

M 400 m

49.13

Ruben Norlin, Riviera FI

77

3 s3

Sätra

13.2.99

51.02

Henrik Waara, Haparanda FI

75

   22h

Malmö/A

19.2.94

51.18

Mikael Svensson, Riviera FI

65

3

Rovaniemi, FIN

11.3.84

51.29

Felix Ridderstråle, Piteå IF

04

2 A

Ås

20.3.22

51.38

Joakim Nilsson, Riviera FI

70

1

Haparanda

5.3.89

51.69

Ulf Larsson, Haparanda SK/T

65

1 22

Haparanda

10.1.87

51.70

Tim Zedig, Gällivare SK

74

2 22

Haparanda

29.1.94

51.86

Stefan Utsi, Piteå IF

62

2

Rovaniemi, FIN

1.3.81

51.88

Sven Fredrixon, Bodens FI

68

1

Haparanda

3.1.87

52.39

Fredrik Söderlund, Riviera FI

67

2 h2

Skellefteå

6.1.95

 

 

M 800 m

1.53.29

Joakim Nilsson, Riviera FI

70

3 h2

Göteborg/FH

17.2.90

1.53.8m

Mikael Svensson, Riviera FI

65

1

Rovaniemi, FIN

23.2.86

1.54.4m

Staffan Lundström, Piteå IF

54

1

Rovaniemi, FIN

13.2.82

1.54.53

Ruben Norlin, Riviera FI

77

2

Houston, TX

19.2.00

1.54.8m

Ronny Lindbom, Piteå IF

49

3 h5

Göteborg/Sc

9.2.80

1.54.82

Peter Marklund, Riviera FI

77

5

Göteborg/FH

6.2.99

1.55.6m

Lars Grahn, FK Fyrkanten

62

2

Rovaniemi, FIN

17.1.81

1.57.19

Jonas Nilsson, Riviera FI

70

2

Haparanda

5.3.89

1.58.09

Krister Gustafsson, Riviera FI

65

5 h2

Solna

12.2.89

1.58.1m

Lennart Ekbäck, Bodens BK

40

4

Stockholm/J

4.2.67

 

 

M 1500 m

3.46.03

Staffan Lundström, Piteå IF

54

1

Göteborg/Sc

6.2.82

3.55.07

Dick Vaksjö, Piteå IF

58

7

Göteborg/Sc

6.2.82

3.55.61

Peter Marklund, Riviera FI

77

4 22h2

Malmö/A

27.2.99

3.56.18

Krister Gustafsson, Riviera FI

65

4 A

Stockholm/G

24.2.90

3.56.60

Jonas Nilsson, Riviera FI

70

2 22

Solna

9.2.92

4.00.10

Joakim Nilsson, Riviera FI

70

6 A

Stockholm/G

24.2.90

4.01.37

Christer Malm, Piteå IF

68

2

Rovaniemi, FIN

10.1.93

4.02.19

Bo Schefström, Riviera FI

64

3 h1

Solna

10.2.89

4.02.94

Ola Nilsson, Riviera FI

70

6 22

Solna

9.2.92

4.05.59

Per Eriksson, Piteå IF

61

5 22h4

Göteborg/Sc

6.2.82

 

 

M 3000 m

8.11.09

Staffan Lundström, Riviera FI

54

1

Rovaniemi, FIN

11.3.84

8.18.42

Christer Malm, Piteå IF

68

2

Boston, MA

23.1.93

8.23.26

Dick Vaksjö, Piteå IF

58

9

Göteborg/S

5.2.82

8.26.62

Per Eriksson, Riviera FI

61

8 A

Solna

19.2.84

8.36.3m

Hans Wickbom, Vittjärvs IK

55

2

Haparanda

6.2.88

8.36.6m

Bengt Nordqvist, Bergnäsets AIK

47

1

Rovaniemi, FIN

26.1.80

8.41.7m

Anders Åström, Riviera FI

69

2

Haparanda

29.1.94

8.44.67

Bo Schefström, Riviera FI

64

5 B

Göteborg/FH

16.2.92

8.44.77

Ola Nilsson, Riviera FI

70

6 B

Göteborg/FH

16.2.92

8.45.45

Jonas Nilsson, Riviera FI

70

7

Bollnäs

5.2.00

 

 

M 60 m häck

7.92

Stefan Heinås, Riviera FI

75

3

Göteborg/FH

18.2.01

8.29

Stefan Sandlund, Piteå IF

70

5 h3

Göteborg/FH

14.2.92

8.35

Runald Beckman, Luleå FI

51

1

Falun

13.3.77

8.43

Nils Wiklund, Luleå FI

76

6 22

Malmö/A

10.2.96

8.46

Anders Hassel, Piteå IF

63

2 h1

Solna

1.2.86

8.50

Anders Nyberg, Luleå FI

61

hep

Lidingö/B

26.1.86

8.52

Jens Lidström, Riviera FI

79

4 22h2

Sätra

27.2.00

8.55

Hans Andersson, Haparanda SK/T

61

1 h1

Rovaniemi, FIN

20.1.85

8.59

Bertil Johansson, Luleå FI

56

3

Rovaniemi, FIN

6.3.83

8.65

Sven Fredrixon, Bodens FI

68

1 22

Luleå

9.1.88

 

 

M Höjd

2.18

Ingemar Nyman, IFK Luleå

51

3

Praha, CS

11.2.76

2.12

Jani Suhonen, Haparanda SK/T

73

1

Umeå

19.1.92

2.11

Peter Lindmark, Haparanda SK/T

62

1

Luleå

17.1.87

2.06

Nils Carlsson, Riviera FI

93

2 22

Sätra

16.2.14

2.05

Staffan Lindström, Piteå IF

61

2

Luleå

17.1.87

2.03

Magnus Johansson, Riviera FI

80

1

Piteå

8.2.97

2.01

Dan Lundholm, Vittjärvs IK

60

1

Piteå/S

19.1.79

2.01

Björn Markström, Luleå FI

76

1

Haparanda

13.1.96

2.00

Jan Wikström, Piteå IF

53

1

Piteå/S

15.2.75

2.00

Hans Lidström, Haparanda SK/T

62

2

Rovaniemi, FIN

6.3.82

2.00

Olov Nyman, Piteå IF

63

1 22

Piteå/S

14.1.84

2.00

Rickard Bergström, Piteå IF

78

2

Piteå

8.2.97

 

 

M Stav

5.00

Elias Palo, Haparanda SK/T

81

1

Haparanda

26.1.14

4.65

Jesper Andersson, Luleå FI

71

2

Haparanda

10.2.93

4.63

Nils Wiklund, Luleå FI

76

3

Flagstaff, AZ

18.2.00

4.60

Anders Nyberg, Piteå IF

61

5

Lidingö/B

16.1.88

4.60

Stefan Wallberg, Luleå FI

69

2

Haparanda

20.1.88

4.60

Andreas Wiklund, Luleå FI

71

3

Luleå

3.2.90

4.58

Christian Jacobson, Haparanda FI

74

2

Haparanda

27.2.93

4.25

Hans Korpi, Haparanda SK/T

62

3

Haparanda

6.2.88

4.25

Martin Mella, Haparanda FI

75

hep 18

Malmö/A

30.1.93

4.20

Björn Waltari, Haparanda SK/T

46

7

Stockholm/J

1.3.69

4.20

Adam Andersson, Luleå FI

69

5

Luleå

3.2.90

4.20

Hannes Forslund, Piteå IF

00

1

Haparanda

8.12.18

 

 

M Längd

7.33

Ulf Utsi, Piteå IF

65

1 22

Piteå

7.2.87

7.11

Stefan Heinås, Riviera FI

75

1

Haparanda

30.12.97

7.09

Matthias Johansson, Nedre Soppero IK

90

1 22

Sätra

19.2.11

7.08

Nils Wiklund, Luleå FI

76

8

Flagstaff, AZ

25.2.00

7.07

Runald Beckman, IFK Luleå

51

hep

Berlin, FRG

31.1.76

7.00

Eric Carlsson, Piteå IF

55

1

Rovaniemi, FIN

5.3.78

7.00

Hans Lidström, Haparanda SK/T

62

1

Rovaniemi, FIN

4.2.84

6.99

Arne Wiberg, Haparanda SK/T

55

1

Rovaniemi, FIN

18.1.81

6.97

Erik Lindberg, Haparanda SK/T

87

2 22

Göteborg/FH

7.3.09

6.95

Christer Jonsson, Malmbergets AIF

48

1

Piteå/S

16.3.74

6.95

Anders Hassel, Piteå IF

63

1

Rovaniemi, FIN

25.1.86

6.95

 

Jonas Nilsson, Luleå FI

69

1 18

Luleå

8.2.87

M Tresteg

15.15

Eric Carlsson, Piteå IF

55

1

Rovaniemi, FIN

28.2.82

14.88

Ulf Utsi, Piteå IF

65

1

Luleå

22.2.87

14.43

Stefan Heinås, Riviera FI

75

4 18

Solna

8.2.92

14.37

Arne Wiberg, Haparanda SK/T

55

1

Rovaniemi, FIN

1.3.81

14.33

Jani Suhonen, Haparanda SK/T

73

3 18

Solna

9.2.91

14.33

Matthias Johansson, Nedre Soppero IK

90

3 22

Sätra

20.2.11

14.13

Ronny Landström, Gällivare SK

74

6 18

Solna

8.2.92

14.08

Stefan Sandlund, Piteå IF

70

1

Piteå

20.1.91

13.90

Kurt Engman, Piteå IF

41

3

Rovaniemi, FIN

1.3.81

13.83

Peter Lindmark, Haparanda SK/T

62

2 18

Falun

11.3.79

 

 

M Kula

19.01

Per Nilsson, Piteå IF

53

2

Pocatello, ID

25.2.78

16.52

Bo Henriksson, Vittjärvs IK

63

 

Rexburg, ID

1.84

15.75

Anders Nyberg, Piteå IF

61

hep

Haparanda

24.1.87

15.57

Tore Lovén, Luleå FI

56

2

Rovaniemi, FIN

5.3.78

15.40

Gustaf Nyberg, Luleå FI

54

3

Falun

12.2.78

15.02

Bo Lindström, Piteå IF

49

1

Piteå

20-21.2.71

14.81

Niclas Snällfot, Nedre Soppero IK

68

3

Luleå

15.2.91

14.78

Donald Bergman, Stenökens FFK

66

1

Kiruna

10-11.12.88

14.25

Gunnar Vesterlund, Piteå IF

52

2

Rovaniemi, FIN

15.1.78

14.23

Göran Renberg, IFK Luleå

55

2

Piteå/S

31.1.76

 

 

M Vikt (10.00)

12.85

Rasmus Hellberg, Piteå IF

01

4

Uppsala

6.1.19

12.11

Nils Pettersson, Bodens FI

81

3

Piteå

23.11.14

10.67

William Ullberg, Riviera FI

96

4

Piteå

23.11.14

10.26

Jesper Kärki, Haparanda SK/T

94

 

Haparanda

17.2.13

10.04

Peter Svedlund, Haparanda SK/T

90

2

Haparanda

21,1,17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M Sjukamp (4000 poäng)

5.269e

Anders Nyberg, Luleå FI

61

2

Lidingö/B

25-26.1.86

5.133m

Runald Beckman, IFK Luleå

51

8

Berlin, FRG

31.1.-1.2.76

5.072e

Nils Wiklund, Luleå FI

76

3 22

Göteborg/FH

3-4.2.96

4.808e

Martin Mella, Haparanda FI

75

3 22

Karlstad

12-13.2.94

4.586e

Johan Wiklund, Luleå FI

81

4 22

Eskilstuna

12-13.2.00

4.478e

Nils Pettersson, Bodens FI

81

5 22

Eskilstuna

12-13.2.00

4.036m

Håkan Konstenius, Luleå FI

66

1 22

Rovaniemi, FIN

2-3.1.86

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kvinnor - Inomhus

 Per den 31.3.2022

 

K 60 m

7.73

Eva Qvist, Riviera FI

75

1 16

Luleå

17.2.91

7.81

Sara Sundqvist, Piteå IF

80

3 18s2

Eskilstuna

22.2.97

7.82

Sandra Lagerskog, Riviera FI

80

4 h2

Eskilstuna

14.2.98

7.83

Petra Karlander, Luleå FI

68

3 h7

Solna

1.2.87

7.84

Monica Strand, Piteå IF

65

5 B

Luleå

25.2.86

7.85

Olivia Bojang, Haparanda SK/T

02

1

Luleå

18.2.17

7.86

Anna Wikström, Kalix FI

73

1 h2

Umeå/D

19.1.92

7.86

Amanda Fredriksson, Nedre Soppero IK

89

2 17h5

Västerås

5.3.06

7.87

Ida Aidanpää, Kuivakangas SK

88

1 19

Haparanda

25.2.06

7.88

Sara Burlin, Luleå FI

69

1

Luleå

17.1.87

 

 

K 200 m

25.02

Monica Strand, Piteå IF

65

2 B

Lidingö/B

13.1.87

25.69

Sara Sundqvist, Piteå IF

80

3 16

Borlänge

17.2.96

25.89

Olivia Bojang, Haparanda SK/T

02

1 15h3

Ås

26.3.17

25.93

Anna Aarflot, Luleå FI

65

1

Rovaniemi, FIN

20.1.85

26.17

Eva Qvist, Riviera FI

75

2

Haparanda

6.3.91

26.20

Anna Wiklund, Luleå FI

73

 

 

96

26.57

Anna Wikström, Kalix FI

73

1 16

Haparanda

28.1.89

26.57

Camilla Berg, Luleå FI

77

1 16h5

Malmö/A

19.2.93

26.59

Sandra Lagerskog, Tväråselets AIF

80

1 16h3

Skellefteå

27.1.96

26.62

Hanna Brännström, Luleå FI

82

1 16

Umeå

19.12.98

 

 

K 400 m

54.45

Monica Strand, Piteå IF

65

2 B

Budapest, HUN

8.2.87

57.78

Lina Alainentalo, Bodens FI

92

1 15h2

Sätra

2.2.08

57.82

Anna Wikström, Kalix FI

73

3 B

Göteborg/FH

1.2.92

58.65

Marie Öhlund, Luleå FI

71

2

Haparanda

12.3.88

59.41

Martina Eriksson, Slagnäs IF

88

1 17h4

Göteborg/FH

26.2.05

59.64

Ellen Eklund, Piteå IF

98

2

Antequera, ESP

13.2.21

59.82

Ann-Charlotte Hultmo, Haparanda FI

74

2

Haparanda

28.1.95

60.15

Ida Harila, Haparanda SK/T

01

3 19h1

Växjö

23.2.19

60.62mx

Lisa Norlin, Riviera FI

83

1

Umeå

16.12.00

60.69

Berit Källsenius, Haparanda SK/T

66

2

Rovaniemi, FIN

25.1.86

 

 

K 800 m

2.12.3m

Eva Lindfors, Haparanda SK/T

60

1

Rovaniemi, FIN

23.2.86

2.12.80

Marie Öhlund, Luleå FI

71

3 h2

Solna

12.2.89

2.14.7m

Kristina Sandkvist, Piteå IF

64

1

Rovaniemi, FIN

17.1.81

2.16.01

Lina Alainentalo, Bodens FI

92

1 A

Sätra

3.2.08

2.18.1m

Berit Källsenius, Haparanda SK/T

66

3

Rovaniemi, FIN

23.2.86

2.19.17

Malin Öhlund, Luleå FI

71

1

Haparanda

28.12.88

2.20.76

Eva Bergqvist, Luleå FI

59

2

Rovaniemi, FIN

20.1.85

2.22.6m

Elisabeth Holmqvist, Piteå IF

58

5 16

Falun

2.3.74

2.22.98

Elisabeth Clausén, Tväråselets AIF

90

1

Umeå

11.2.12

2.23.0m

Karin Bergdahl, Kalix FI

64

2

Rovaniemi, FIN

5.3.78

 

 

1500 m

4.29.82

Eva Lindfors, Haparanda SK/T

60

6

Kuortane, FIN

8.2.87

4.35.32

Malin Öhlund, Luleå FI

71

2 18

Solna

14.2.88

4.40.3m

Kristina Sandkvist, Piteå IF

64

2 18

Göteborg/Sc

24.1.81

4.40.93

Lina Alainentalo, Bodens FI

92

2

Sätra

2.2.08

4.41.69

My Rundgren, Luleå FI

03

7 A

Sollentuna

19.2.22

4.45.07

Maria Lundgren, Riviera FI

72

2 18

Solna

11.2.90

4.47.45

Ronja Fjellner, Slagnäs IF

89

2 17h2

Västerås

3.3.06

4.48.6m

Margareta Forsberg, IFK Luleå

58

3 18

Falun

14.2.76

4.49.76

Malin Wikström, SK Gränsen

93

3 17

Malmö/A

21.2.10

4.50.40

Ida Esperi, Haparanda SK/T

00

1

Haparanda

7.12.19

 

K 3000 m

  9.35.26

Malin Öhlund, Luleå FI

71

4

Baton Rouge, LA

23.2.91

  9.53.19

Maria Lundgren, Riviera FI

72

5

Göteborg/FH

18.2.90

10.02.4m

Eva Lindfors, Haparanda SK/T

60

1

Haparanda

27.12.86

10.15.9m mx

Ida Esperi, Haparanda SK/T

00

2 B

Umeå

24.3.22

10.17.32

Elisabeth Clausén, Tväråselets AIF

90

2

Haparanda

22.1.12

10.18.88

Eva Bergqvist, Luleå FI

59

6

Rovaniemi, FIN

16.2.85

10.22.75

My Rundgren, Luleå FI

03

1

Haparanda

19.1.20

10.38.70mx

Emma Lundgren, Malmbergets AIF

85

1

Umeå

15.12.01

10.41.27

Evelina Niemi, Tväråselets AIF

98

1

Haparanda

24.1.16

10.47.04

Marie Eriksson, Tväråselets AIF

86

1

Skellefteå

17.2.08

 

 

K 60 m häck

8.89

Sara Burlin, Luleå FI

69

3 18

Luleå

7.2.87

8.93

Anna Aarflot, Luleå FI

65

3 B

Rovaniemi, FIN

17.2.85

8.95

Anna Wiklund, Luleå FI

73

2

Flagstaff, AZ

1.3.97

8.97

Hanna Brännström, Luleå FI

82

3 18

Sätra

26.2.00

8.97

Ida Aidanpää, Kuivakangas SK

88

1 19

Haparanda

25.2.06

8.98

Louise Hedström, Bodens FI

73

pen 22

Malmö/A

31.1.93

9.03

Lisa Norlin, Riviera FI

83

1

Skellefteå

2.2.02

9.04

Karin Bergdahl, Kalix FI

64

1

Haparanda

6.2.88

9.13

Kristina Grennberg, Luleå FI

69

1 22

Luleå

9.1.88

9.18

Ingrid Bahlenberg, Luleå FI

56

5

Göteborg/Sc

28.1.79

 

 

K Höjd

1.80

Lina Alainentalo, Bodens FI

92

1 16

Sätra

8.3.08

1.77

Carina Ström, Piteå IF

61

2

Falun

12.2.78

1.75

Ros-Marie Waara, Haparanda SK/T

76

1 15

Luleå

17.2.91

1.74

Anna Wiklund, Luleå FI

73

pen 18

Växjö/T

2.2.91

1.72

Lena Joki, Haparanda SK/T

73

3 18

Solna

9.2.92

1.70

Eva-Lena Nordlund, Piteå IF

64

1

Rovaniemi, FIN

10.3.85

1.70

Ann-Charlotte Lagnebäck, Haparanda SK/T

64

2

Rovaniemi, FIN

10.3.85

1.70

Anna Johansson, Luleå FI

76

1 16

Piteå

9.3.91

1.68

Louise Hedström, Bodens FI

73

2 22

Piteå

6.1.93

1.68

Rosa Vallgårda, Luleå FI

99

1 17

Umeå

29.11.15

1.68

Victoria Stöckel, Nedre Soppero IK

97

1

Haparanda

20.1.18

 

 

K Stav

3.70

Sophie Ohlsson, Luleå FI

99

5

Göteborg/FH

10.2.18

3.42

Ellinor Hannerfors, Haparanda SK/T

03

6 19

Skellefteå

6.3.22

3.35

TuvaWeiland, Piteå IF

04

2 19

Umeå

23.2.22

3.30

Malin Weiland, Piteå IF

74

1 45

Skellefteå

19.2.20

3.15

Vilma Styrman, Haparanda SK/T

98

1

Skellefteå

14.2.16

3.10

Ida Harila, Haparanda SK/T

01

1 17

Haparanda

8.12.18

3.02

Angelica Isaksson, Luleå FI

80

7 18

Bollnäs

8.2.98

2.97

Cecilia Kenttälä, Haparanda SK/T

00

7 19

Uppsala

25.2.18

2.89

Ina Westin, Haparanda SK/T

95

1

Haparanda

21.1.12

2.88

Hilda Harila, Haparanda SK/T

03

1 15

Bollnäs

10.2.18

 

 

K Längd

6.30

Lena Johansson, Luleå FI

53

1

Göteborg/Sc

28.1.79

5.80

Camilla Bahlenberg, Riviera FI

78

1

Haparanda

14.1.96

5.77

Anna Wiklund, Luleå FI

73

3

Flagstaff, AZ

21.2.98

5.67

Louise Hedström, Bodens FI

73

1

Rovaniemi, FIN

10.1.93

5.65

Sandra Lagerskog, Riviera FI

80

1

Haparanda

30.12.97

5.64

Louise Hedkvist, IFK Luleå

47

1

Piteå/S

16.3.74

5.61

Anna Lund, Kalix FI

74

1

Luleå

25.1.92

5.60

Anna Wikström, Kalix FI

73

1

Luleå

15.1.89

5.60

Anna Johansson, Luleå FI

76

4 18

Göteborg/FH

14.2.93

5.59

Annica Johansson, Piteå IF

68

1 16

Malmö/K

20.2.83

 

K Tresteg

12.01

Ida Dufva, Nedre Soppero IK

82

10

Malmö/A

17.2.02

11.61

Ida Niia, Nedre Soppero IK

86

2

Umeå

14.1.06

11.53

Louise Hedström, Bodens FI

73

2

Haparanda

13.1.93

11.41

Eva-Marie Vikström, Haparanda SK/T

95

5 19

Uddevalla

24.2.13

11.40

Camilla Bahlenberg, Piteå IF

78

1 16

Piteå

13.3.93

11.18

Eva-Lena Nordlund, Piteå IF

64

1

Piteå

18.1.92

11.04

Helena Engman, Riviera FI

76

8 18

Göteborg/FH

13.2.93

11.02

Maria Ömalm, Gällivare SK

77

1 18

Piteå

5.2.95

10.98

Anna Lund, Kalix FI

74

1

Piteå

20.1.91

10.96

Camilla Sundqvist, Bodens FI

71

1

Piteå

3.2.91

 

 

K Kula

18.13

Helena Engman, Riviera FI

76

1

Bernhausen, GER

18.1.08

14.53

Anna Wiklund, Luleå FI

73

2

Flagstaff, AZ

24.2.96

12.34

Victoria Stöckel, Nedre Soppero IK

97

pen

Uddevalla

12.2.17

12.32

Karin Bergdahl, Kalix FI

64

1

Haparanda

6.2.88

12.17

Ann-Louise Nilsson, Luleå FI

62

2

Luleå

22.2.87

11.90

Ylva Kenttä, Luleå FI

66

1

Luleå

17.1.89

11.65

Hanna Brännström, Luleå FI

82

pen 18

Eskilstuna

12.2.00

11.64

Ingela Brännmark, Vittjärvs IK

63

1 18

Piteå/S

10.1.81

11.50

Anna Johansson, Luleå FI

76

1

Piteå

15.1.94

11.44

Gun-Britt Klippmark, Kompelusvaara IF

45

1

Skellefteå

8.4.67

 

 

K Vikt

15.74

Helena Engman, Riviera FI

76

4

Logan, UT

30.1.99

13.99

Jessica Preiman, Haparanda SK/T

98

1

Haparanda

24.1.16

13.17

Wilma Makslahti, Luleå FI

02

1

Luleå

25.1.20

13.06

Linda Hedlund, Bodens FI

04

9 19

Skellefteå

5.3.22

10.68

Therese Hedlund, Bodens FI

00

1

Haparanda

23.3.19

10.61

Stina Widmark, Piteå IF

04

14 19

Skellefteå

5.3.22

10.23

Jennifer Nilsson, Luleå FI

02

2

Luleå

25.1.20

10.05

Madeleine Dalberg, Piteå IF

97

1 19

Piteå

18.1.15

  9.85

Therese Högnelid, Gällivare SK

00

3

Luleå

25.1.20

  9.01

My Terhelä, Haparanda SK/T

01

2 19

Haparanda

23.3.19

 

 

K Femkamp

3.559e

Victoria Stöckel, Nedre Soppero IK

97

5

Uddevalla

12.2.17

3.491e

Hanna Brännström, Luleå FI

82

4 18

Karlstad

6.2.99

3.451e

Louise Hedström, Bodens FI

73

3 22

Malmö/A

30.1.93

3.395e

Jenny Bladh, Piteå IF

74

5 18

Karlstad

26.1.92

3.197e

Lina Alainentalo, Bodens FI

92

1

Haparanda

13.10.07

3.163e*

Anna Wiklund, Luleå FI

73

1 18

Växjö/T

2.2.91

3.155b

Lena Joki, Haparanda FI

73

1

Haparanda

6.3.93

3.078m

Liselotte Larsson, Luleå FI

66

1 18

Rovaniemi, FIN

5-6.1.83

3.076m

Ann-Charlotte Lagnebäck, Haparanda SK/T

64

2

Rovaniemi, FIN

5-6.1.81

2.908e

Linnéa Styrman, Haparanda SK/T

94

1 19

Piteå

26.1.13

Uppdaterad: 24 FEB 2022 12:29 Skribent: Tony Kumpula
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Norra Norrlands Friidrottsförbund
Smedsbyvägen 934
975 98 Luleå

Kontakt:
Tel: 0727480337
E-post: ordforande.nfif@hotm...

Se all info