Hoppa till sidans innehåll

2016 Inomhus


Saknas något resultat eller resultat gjorda utomlands, sänd mail till This is a mailto link Denna statistik omfattar endast seniorgrenar i Barentskampen med undantag av 60m.

Män        
60m        
6.62 Odain Rose-92 Umeå Stockholm 17.2
7.09 Linus Kapstad-00 Umedalen Uddevalla 6.3
7.12 Ludwig Sjödin-95 Skellefteå Haparanda 23.1
7.13 Hjalmar Sundvall-94 Riviera Rovaniemi 7.2
7.17 Sebastian Eriksson-94 Skellefteå Skellefteå 1.2
200m        
23.01 Marcus Johansson-90 Umeå Umeå 3.2
23.53 Linus Kapstad-00 Umedalen Umeå 20.3
24.61 Magnus Rosenqvist-88 Umeå Umeå 20.3
24.79 Johan Sundqvist-97 Riviera Rovaniemi 7.2
24.87 Anton Perez-02 Umeå Umeå 20.3
400m  
   
50.51 Marcus Johansson-90 Umeå Malmö 27.2
53.51 Marcus Arvidsson-97 Umeå Sätra 6.2
54.75 Ludwig Sjödin-95 Skellefteå Skellefteå 13.2
56.15 Nuttakit Tacum-98 Piteå Haparanda 24.1
57.05 Wilhelm Olofsson-00 Umeå Skellefteå 13.2
800m        
2:07,41 Tesfaldet Negash-82 Umeå(Eritrea Skellefteå 14.2
2:09,41 Wilhelm Olofsson-00 Umeå Skellefteå 14.2
2:13,71 Isak Hermansson-70 Umeå Umeå 3.2
2:14,93 Oskar Bäckström-97 Umeå Skellefteå 14.2
2:15,06 Mats Olsson-65 Kalix Haparanda 23.1
1500m        
4:09,48 Tesfaldet Negash-82 Umeå(Eritrea) Umeå 10.2
4:25.19 Wilhelm Olofsson-00 Umeå Umeå 10.2
4:37,68 Marcus Nilsson-97 Luleå Piteå 22.11
4:39,95 Oskar Bäckström-97 Umeå Umeå 10.2
4:44,52 Gustav Edström-00 Luleå Skellefteå 14.2
3000m        
8:42,80 Tesfaldet Negash-82 Umeå(Eritrea) Skellefteå 13.2
9:15,82 Patrik Wikström-92 Dorotea Umeå 10.1
9:18,59 Niklas Berglund-79 Umeå Umeå 10.1
9:42,72 Anton Stenlund-85 Skellefteå Skellefteå 1.2
10:02,0m Jan Karlsson-69 Umeå Umeå 17.12
10:03,08 Erik Degerman-72 Umeå Skellefteå 13.2
60mh/106,7        
8.37 Ludwig Sjödin-95 Skellefteå Växjö 20.2
60mh/100,0        
9.83   P19 Sebastian Häggström-98 Skellefteå Skellefteå 13.2
10.24  P19 Anton Sjöström-97 Umeå Skellefteå 13.2
60mh/91,4        
8.21   P17 Linus Kapstad-00 Umedalen Uddevalla 5.3
8.78   P17 Hussein Naseri-00 Haparanda Skellefteå 13.2
60mh/84,0        
 



höjd        
1.80 Anton Sjöström-97 Umeå Umeå 10.1
1.80 Hussein Naseri-00 Haparanda Uddevalla 6.3
1.76 Oskar Nordlander-99 Skellefteå Haparanda 24.1
1.74 Sebastian Häggström-98 Skellefteå Skellefteå 1.2
1.68 Fredrik Wall-97 Riviera Luleå 12.3
1.68 Johan Sundqvist-97 Riviera Luleå 12.3
stav        
4.90 Elias Palo-81 Haparanda Haparanda(Finsk tävling) 6.2
4.05 Anton Sjöström-97 Umeå Skellefteå 14.2
3.30 Mi Wirathun-97 Haparanda Haparanda(Finsk tävling) 6.2
3.23 Peter Svedlund-90 Haparanda Haparanda 24.1
3.23 Ali Bahrami-99 Haparanda Skellefteå 14.2
längd        
6.87 Oskar Nilsson-96 Skellefteå Haparanda 24.1
6.66 Jonathan Marklund-97 Skellefteå Skellefteå 13.2
6.59 Ludwig Sjödin-95 Skellefteå Haparanda 12.12
6.45 Oskar Nilsson-96 Skellefteå Umeå 10.1
6.27 Johan Sundqvist-97 Riviera Luleå 12.3
tresteg        
12.00 Fredrik Wall-97 Riviera Haparanda 23.1
11.77 Sebastian Häggström-97 Skellefteå Umeå 10.1
11.61 Linus Tegenborg-Sjöström-00 Umedalen Skellefteå 14.2
11.44 Johan Sundqvist-97 Riviera Piteå 16.1
kula/ 7,26
       
14.12 Niklas Wiklund-85 Skellefteå Skellefteå 1.2
14.07 William Ullberg-96 Umeå Skellefteå 13.2
13.49 Tor Lindberg-95 Umeå Skellefteå 13.2
11.85 Mattias Nilsson Umedalen Luleå 12.3
11.75 Mattias Lindberg-90 Skellefteå Umeå 27.1
Kvinnor        
60m        
7.78 Evelina Nilsson-94 Umeå Växjö 20.2
7.96 Fanny Panboon-95 Skellefteå Skellefteå 14.1
8.12 Jelena Bode´n-01 Skellefteå Skellefteå 28.2
8.12 Alva Pettersson-01 Skellefteå Uddevalla 5.3
8.18 Madeleine Dalberg-97 Piteå Piteå 21.11
8.19 Emilia Segerlund-90 Haparanda Haparanda 23.1
200m         
26.92 Alva Pettersson-01 Skellefteå Skellefteå 28.2
27.36 Victoria Stöckel-Grankvist-97 Nedre Soppero Umeå 20.3
27.36 Lova Stenberg-02 Umeå Umeå 20.3
27.98 Olivia Bojang-02 Haparanda Skellefteå 14.2
28.06 Evelina Backeström-99 Umedalen Piteå 22.11
400m        
60.06 Matilda Brännström-98 Umedalen Växjö 20.2
64.55 Thea Nordlund-00 Skellefteå Skellefteå 13.2
64.66 Filippa Häggström-00 Umeå Umeå 2.3
65.53 Ellen Eklund-98 Piteå Sätra 13.2
66.00 Fussi Dussbimana-93 Umeå Umeå 2.3
800m         
2:17,38 Frida Wallström-95 Umeå Umeå 20.1
2:24,71 Matilda Brännström-98 Umedalen Huddinge 16.1
2:30,04 Fussi Dussbimana-93 Umeå Umeå 20.3
2:30,11 Pernilla Norgren-02 Umedalen Umeå 3.2
2:30,23 Ebba Olsson-99 Umedalen Umeå 3.2
1500m         
4:47,32 Frida Wallström-95 Umeå Sätra 6.2
5:08,84 Thea Nordlund-00 Skellefteå Skellefteå 14.2
5:13,95 Jenny Jansson-76
Umeå
Umeå
29.11
5:17,13 Sandra Wikström-99 Umedalen Umeå 27.1
5:17,44 Ebba Olsson-99 Umedalen Skellefteå 14.2
3000m        
10:41,27 Evelina Niemi-98 Tväråselet Haparanda 24.1
11:22,59 Moa Rundgren-00 Tväråselet Haparanda 24.1
11:42,6m Sandra Wikström-99 Umedalen Umeå 17.12
11:45,0m Jennifer Wikström-99 Umedalen Umeå 17.12
11:46,6m Klara Yngvesson-97 Umeå OK Umeå 17.12
60mh/84,0
       
9.43 Madeleleine Dalberg-97 Piteå Haparanda 24.1
9.90 Ellen Eklund-98 Piteå Piteå 16.1
9.97 Vilma Styrman-98 Haparanda Luleå 30.1
60mh/76,2        
9.43  F17 Jennifer Dalberg-99 Piteå Piteå 21.11
9.50  F17 Olivia Köhler-00 Gällivare Skellefteå 13.2
9.56  F17 Sara Engman-99 Boden Sätra 13.2
60mh  F15        
8.88 Jelena Bode´n Skellefteå Uddevalla 6.3
höjd         
1.68 Rosa Vallgårda-99 Luleå Umeå 29.11
1.65 Jennifer Dalberg-99 Piteå Piteå 22.11
1.56 Sunny Björke´n Piteå Piteå 16.1
1.53 Elin Svedlund-93 Haparanda Haparanda 12.12
1.53 Pernilla Norgren-02 Umedalen Skellefteå 13.2
stav         
3.15 Vilma Styrman-98 Haparanda Skellefteå 14.2
2.75 Sunny Björken-02 Piteå Luleå 12.3
2.70 Sanna Häggström-01 Skellefteå Skellefteå 14.2
2.63 Cecilia Kenttälä-00 Haparanda Haparanda 24.1
2.54 Hanna Viklund-99 Umedalen Skellefteå 29.12
längd         
5.45 Madeleine Dalberg-97 Piteå Piteå 21.11
5.29 Alva Pettersson-01 Skellefteå Skellefteå 14.2
5.16 Jelena Bode´n-01 Skellefteå Skellefteå 14.2
5.03 Ellen Thyni-Bogdanoff N.Soppero Skellefteå 13.2
5.03 Olivia Bojang-02 Haparanda Haparanda(finsk tävling) 20.2
tresteg         
11.24 Alva Wästerby-97 Skellefteå Haparanda 24.1
10.85 Emma Granlund-89 Skellefteå Haparanda 24.1
10.23 Olivia Köhler-00 Gällivare Skellefteå 14.2
10.19 Yana Komyeva-99 Boden Skellefteå 14.2
9.86 Saga Backeström-99 Umedalen Skellefteå 28.2
kula/4,0
       
11.82 Victoria Stöckel-97 Nedre Soppero Umeå 20.3
10.03 Erica Mattsson-73 Skellefteå Skellefteå 1.2
9.72 Jessica Preiman-98 Haparanda Haparanda 24.1
9.70 Maja Love´n-98 Luleå Luleå 30.1
8.76 Malin Weiland Piteå Piteå 21.11
Viktkastning 9.08kg        
13.99 Jessica Preiman-98 Haparanda Haparanda 24.1
Uppdaterad: 21 MAR 2016 09:32 Skribent: Henry Lindberg

Ansök om nytt arrangemang 

Statistik Norr/Västerbotten

 Statistik

 

Friidrottens Värdegrund

            

 

            räknare 

Postadress:
Norrbottens Friidrottsförbund
Smedsbyvägen 934
975 98 Luleå

Kontakt:
Tel: 0727480337
E-post: This is a mailto link

Se all info