Resultat Moraspelen 2016

Arrangör: IFK Mora Friidrottsklubb
Datum: 3 sep 2016
Plats: Prästholmens IP
Ort: Mora
Tävlingsledare: Andreas Hårrskog

Listan skapad: 2016-09-03 18:29:55


MS 100 m Final3/9  12:10
       
1Mostafa Hasani1992Falu IK-Friidrott11,54Man tid
2Josef Gustafsson1997Ludvika FFI11,95Man tid
3Hampus Meurk1998Österhaninge IF12,26Man tid
 Kidane Weldu1998Järvsö IF FriidrottDNS

MS 400 m Final3/9  14:25
       
1Johannes Turesson1997Högbo GIF52,33
2Estifanos Faid1992Malung Friidrott57,26
 Kidane Weldu1998Järvsö IF FriidrottDNS

MS 800 m Final3/9  14:50
       
1Johan Gustafsson1968IFK Mora FIK2,21,38
2Erik Bergman1970IFK Mora FIK2,30,65

MS 3 000 m Final3/9  16:00
       
1Hermon Berihu1997Järvsö IF Friidrott10,05,76
2Johan Gustafsson1968IFK Mora FIK10,12,76
3Erik Bergman1970IFK Mora FIK10,56,62
4Emil Lundgren1988FK Studenterna11,09,41

MS Stav Final3/9  09:45
       
 Emil Uhlin2000Falu IK-Friidrott3,20
 Joel Andersson2002Leksands FIK - Friidrott2,80

MS Stav Final  2,70 2,80 2,90 3,00 3,20 3,30
Emil Uhlin - o o xo xxx
Joel Andersson o o xxx

MS Längd Final3/9  10:30
       
1Josef Gustafsson1997Ludvika FFI4,75+0,0

MS Kula Final3/9  11:50
       
1Andreas Eriksson1994IK Heros Friidrott15,29
2Fredd Stenberg1970Gefle IF11,84

MS Diskus Final3/9  09:30
       
1Andreas Eriksson1994IK Heros Friidrott40,63
2Fredd Stenberg1970Gefle IF30,76
3Per Lindström1975Österhaninge IF19,94
4Hampus Meurk1998Österhaninge IF14,92
 Anton Larsson1993Järvsö IF FriidrottDNS

MS Slägga Final3/9  12:30
       
1Fredd Stenberg1970Gefle IF32,74

MS Spjut Final3/9  13:35
       
1Andrée Nilsson1997SK Bore Friidrott57,71
2Jörgen Hjorth1967Säters IF Friidrott37,56

P 17 100 m Final3/9  12:00
    Vind: -0.3  
1Ludwig Gustafsson2000Falu IK-Friidrott11,93Man tid
2Tobias Hammarqvist1999Österhaninge IF12,52Man tid
3Hilal Shinwari2000Säters IF Friidrott12,74Man tid
4Morteza Mosavi1999Hulåns IF Friidrott12,75Man tid
 Johan Nordström1999Falu IK-FriidrottDNS

P 17 Höjd Final3/9  12:10
       
1Tobias Hammarqvist1999Österhaninge IF1,59

P 17 Höjd Final  1,59 1,65
Tobias Hammarqvist xo xxx

P 17 Längd Final3/9  10:30
       
1Thomas Rydh-Sternbeck1999Österhaninge IF6,10+0,0
2Ludwig Gustafsson2000Falu IK-Friidrott5,71-0,1
3Johan Nordström1999Falu IK-Friidrott5,54+0,0
4Hilal Shinwari2000Säters IF Friidrott5,06+0,0
5Morteza Mosavi1999Hulåns IF Friidrott4,99+0,0

P 17 Kula Final3/9  11:50
       
1Abdullah Mohammadi1999Hulåns IF Friidrott8,86

P 17 Diskus Final3/9  09:30
       
1Johan Nordström1999Falu IK-Friidrott24,30

P 17 Slägga Final3/9  12:30
       
1Thomas Rydh-Sternbeck1999Österhaninge IF32,10

P 17 Spjut Final3/9  13:35
       
1Emil Uhlin2000Falu IK-Friidrott34,00
 Abdullah Mohammadi1999Hulåns IF FriidrottDNS

P 15 800 m Final3/9  14:50
       
1Simon Martinsson2001Österhaninge IF2,07,00
2John Hermansson2001IFK Mora FIK2,18,65
3Jabob Tapani2001Sågmyra SK Friidrott2,20,38

P 15 2 000 m Final3/9  16:20
       
1Nils Bergström2002Stora Tuna IK Friidrott6,32,13
2John Hermansson2001IFK Mora FIK6,41,82
 Anders Danielsson Frost2002Dala-Järna IKDNS

P 15 Längd Final3/9  10:30
       
1Isak Cervin2001Djurmo/Sifferbo IF5,30+0,1
2Joel Andersson2002Leksands FIK - Friidrott4,13+0,0
 Hjalmar Isberg2002Stora Tuna IK FriidrottDNS

P 15 Kula Final3/9  11:50
       
1Axel Lundberg Hedman2002Djurmo/Sifferbo IF10,91
 Joel Andersson2002Leksands FIK - FriidrottDNS

P 15 Diskus Final3/9  11:00
       
1Axel Lundberg Hedman2002Djurmo/Sifferbo IF29,22
2Isak Cervin2001Djurmo/Sifferbo IF27,75

P 15 Spjut Final3/9  13:35
       
1Simon Martinsson2001Österhaninge IF38,91
2Isak Cervin2001Djurmo/Sifferbo IF32,70
3Hjalmar Isberg2002Stora Tuna IK Friidrott30,87
4Axel Lundberg Hedman2002Djurmo/Sifferbo IF28,75

P 13 60 m Final3/9  13:05
    Vind: -1.0  
1Kristoffer Andersson2004Falu IK-Friidrott8,50
2Pontus Rimsler2004Kvarnsvedens GOIF FIK10,26
3Alfred Sandstöm2004IFK Mora FIK10,45
 Emil Hörnfeldt Svavarsson2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS
 Arvid Klingberg2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

P 13 600 m Final3/9  15:20
       
1Alfred Sandstöm2004IFK Mora FIK2,17,50
2Arvid Mopers2004IFK Mora FIK2,21,58
 Arvid Klingberg2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

P 13 Höjd Final3/9  11:00
       
1Olle Hübert2003IK Heros Friidrott1,56
2Kristoffer Andersson2004Falu IK-Friidrott1,44
3Adam Hellbom2004Falu IK-Friidrott1,35
 Emil Hörnfeldt Svavarsson2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

P 13 Höjd Final  1,15 1,20 1,23 1,26 1,29 1,32 1,35 1,38 1,41 1,44 1,47 1,50 1,53 1,56 1,58
Adam Hellbom o o o xo xo o xo xxx
Olle Hübert - o o o o o o o o o o o o xo xxx
Kristoffer Andersson - o o o o xo o o o xo xxx

P 13 Längd Final3/9  09:30
       
1Kristoffer Andersson2004Falu IK-Friidrott4,77+0,0
2Pontus Rimsler2004Kvarnsvedens GOIF FIK2,65+0,0
 Hugo Åkers2003Falu IK-Friidrott 
 Emil Hörnfeldt Svavarsson2003Kvarnsvedens GOIF FIK 
 Arvid Klingberg2003Kvarnsvedens GOIF FIK 

P 13 Kula Final3/9  12:55
       
1Olle Hübert2003IK Heros Friidrott9,80
2Adam Hellbom2004Falu IK-Friidrott8,38
3Pontus Rimsler2004Kvarnsvedens GOIF FIK6,78
4Alfred Sandstöm2004IFK Mora FIK6,27
 Hugo Åkers2003Falu IK-FriidrottDNS
 Arvid Klingberg2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

P 13 Spjut Final3/9  13:35
       
1Olle Hübert2003IK Heros Friidrott36,72
2Alfred Sandstöm2004IFK Mora FIK20,56
3Adam Hellbom2004Falu IK-Friidrott20,05
4Pontus Rimsler2004Kvarnsvedens GOIF FIK17,74
 Hugo Åkers2003Falu IK-FriidrottDNS
 Arvid Klingberg2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

P 11 60 m Final3/9  13:45
    Vind: +2.0  
1Nicklas Östlund2005IFK Lidingö Friidrottsklubb9,07
2Teddy Rådström2006SK Bore Friidrott9,15
3Oskar Bergman2006IFK Mora FIK10,99
4Benjamin Bodin2006Säters IF Friidrott11,18
5Gustav Fors2005Hulåns IF Friidrott11,62
6Anton Andersson2005Leksands FIK - Friidrott11,65
 Teo Åkers2006Falu IK-FriidrottDNS

P 11 600 m Final3/9  15:20
       
1Erik Bergström2005Stora Tuna IK Friidrott1,53,54
2Nicklas Östlund2005IFK Lidingö Friidrottsklubb1,57,33
3Erik Danielsson2006SK Bore Friidrott2,01,96
4Teddy Rådström2006SK Bore Friidrott2,03,15
 Gustav Fors2005Hulåns IF FriidrottDNS

P 11 Höjd Final3/9  11:00
       
1Teddy Rådström2006SK Bore Friidrott1,26
2Benjamin Bodin2006Säters IF Friidrott0,9
3Gustav Fors2005Hulåns IF Friidrott0,8

P 11 Höjd Final  0,8 0,85 0,9 0,95 1,10 1,15 1,20 1,23 1,26 1,29
Benjamin Bodin o o xo xxx
Gustav Fors o xxx
Teddy Rådström - - - - o o xo o o xxx

P 11 Längd Final3/9  09:30
       
1Teddy Rådström2006SK Bore Friidrott4,12+0,2
2Nicklas Östlund2005IFK Lidingö Friidrottsklubb3,81+0,3
3Oskar Bergman2006IFK Mora FIK3,12+0,5
4Anton Andersson2005Leksands FIK - Friidrott2,84+0,2
5Benjamin Bodin2006Säters IF Friidrott2,73+0,2
 Teo Åkers2006Falu IK-FriidrottDNS

P 11 Kula Final3/9  12:55
       
1Erik Danielsson2006SK Bore Friidrott7,52
2Teddy Rådström2006SK Bore Friidrott6,91
3Benjamin Bodin2006Säters IF Friidrott6,19
4Gustav Fors2005Hulåns IF Friidrott5,43
5Anton Andersson2005Leksands FIK - Friidrott5,08
 Teo Åkers2006Falu IK-FriidrottDNS

P 9 60 m Försök3/9  09:30

Heat 1
    Vind: +0.0  
1Sebastian Alin2007IFK Mora FIK10,05q
2Casper Johansson2007Säters IF Friidrott10,43q
3Nathanael Henriksen2007Hulåns IF Friidrott11,26q
4Vigor Sandin2008Falu IK-Friidrott11,65q
5Liam Smedberg2008IFK Mora FIK12,39
6Ludwig Skogs2008IFK Mora FIK12,45

Heat 2
    Vind: +0.0  
1Victor Blårand2008IFK Mora FIK10,29q
2Oliver Björkman2007IFK Mora FIK10,36q
3Elias Frisk2008IFK Mora FIK11,38q
4Jonathan Danielsson2007Säters IF Friidrott12,19q

P 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Sebastian Alin2007IFK Mora FIK10,05q
2Victor Blårand2008IFK Mora FIK10,29q
3Oliver Björkman2007IFK Mora FIK10,36q
4Casper Johansson2007Säters IF Friidrott10,43q
5Nathanael Henriksen2007Hulåns IF Friidrott11,26q
6Elias Frisk2008IFK Mora FIK11,38q
7Vigor Sandin2008Falu IK-Friidrott11,65q
8Jonathan Danielsson2007Säters IF Friidrott12,19q
9Liam Smedberg2008IFK Mora FIK12,39
10Ludwig Skogs2008IFK Mora FIK12,45

P 9 60 m Final3/9  12:55
    Vind: -1.3  
1Sebastian Alin2007IFK Mora FIK10,23
2Victor Blårand2008IFK Mora FIK10,43
3Casper Johansson2007Säters IF Friidrott10,53
4Oliver Björkman2007IFK Mora FIK10,85
5Nathanael Henriksen2007Hulåns IF Friidrott11,21
6Vigor Sandin2008Falu IK-Friidrott11,26
7Elias Frisk2008IFK Mora FIK11,68
8Jonathan Danielsson2007Säters IF Friidrott12,49

P 9 Boll Final3/9  10:40
       
1Casper Johansson2007Säters IF Friidrott23,95
2Victor Blårand2008IFK Mora FIK21,66
3Oliver Björkman2007IFK Mora FIK15,96
4Jonathan Danielsson2007Säters IF Friidrott14,33
5Liam Smedberg2008IFK Mora FIK11,35
6Nathanael Henriksen2007Hulåns IF Friidrott11,21
7Vigor Sandin2008Falu IK-Friidrott10,84
8Sebastian Alin2007IFK Mora FIK10,41
9Albin Topic2008IFK Mora FIK8,49
10Elias Frisk2008IFK Mora FIK8,47
 Folke Åkers2008Falu IK-FriidrottDNS
 Noel Sandell2007Hulåns IF FriidrottDNS
 Dante Meijer2008IFK Mora FIKDNS

P 9 600 m Final3/9  15:20
       
1Oliver Björkman2007IFK Mora FIK2,11,56
2Oscar Johansson2008IFK Mora FIK2,17,46
3Victor Blårand2008IFK Mora FIK2,23,32
4Emil Mjöberg2007IFK Mora FIK2,25,68
5Dante Meijer2008IFK Mora FIK2,26,22
 Casper Johansson2007Säters IF FriidrottDNS

P 9 Längd Final3/9  13:45
       
1Oliver Björkman2007IFK Mora FIK3,58
2Sebastian Alin2007IFK Mora FIK3,47
3Casper Johansson2007Säters IF Friidrott3,35
4Victor Blårand2008IFK Mora FIK3,11
5Vigor Sandin2008Falu IK-Friidrott2,99
6Nathanael Henriksen2007Hulåns IF Friidrott2,82
7Oscar Johansson2008IFK Mora FIK2,81
8Emil Mjöberg2007IFK Mora FIK2,62
9Liam Smedberg2008IFK Mora FIK2,41
10Jonathan Danielsson2007Säters IF Friidrott2,38
11Elias Frisk2008IFK Mora FIK2,24
12Albin Topic2008IFK Mora FIK2,06
13Dante Meijer2008IFK Mora FIK2,03
 Noel Sandell2007Hulåns IF FriidrottDNS

P 7 60 m Final3/9  12:45
    Vind: +0.4  
1Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK - Friidrott11,20
2Karl Ytfeldt2009Leksands FIK - Friidrott11,33
3Emil Svensson2009IFK Mora FIK12,05
4Tobias Disl2010IFK Mora FIK14,59
 David Romelin2009Örbyhus IFDNS

P 7 Boll Final3/9  10:40
       
1Emil Svensson2009IFK Mora FIK18,12
2Karl Ytfeldt2009Leksands FIK - Friidrott12,68
3Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK - Friidrott11,89
4Samuel Johansson2010Säters IF Friidrott7,43
5Tobias Disl2010IFK Mora FIK4,65

P 7 Längd Final3/9  13:45
       
1Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK - Friidrott2,87
2Emil Svensson2009IFK Mora FIK2,74
3Karl Ytfeldt2009Leksands FIK - Friidrott2,51
4David Romelin2009Örbyhus IF2,15
5Samuel Johansson2010Säters IF Friidrott1,81
 Tobias Disl2010IFK Mora FIKDNS

KS 100 m Final3/9  12:20
    Vind: -0.7  
1Alice Heldt-Cassel2001Ludvika FFI13,48
2Alexandra Hellborg1998Österhaninge IF13,95

KS 800 m Final3/9  14:40
       
1Emma Jansson1991Hässelby SK Friidrott2,16,91
2Emelie Svensson1995IFK Mora FIK2,23,01

KS Stav Final3/9  16:55
       
1Elin Haglund2000Falu IK-Friidrott2,40
2Linn Jansson2002Falu IK-Friidrott2,40

KS Stav Final  2,10 2,30 2,40 2,50
Elin Haglund o xo o xxx
Linn Jansson o o xo xxx

KS Kula Final3/9  15:54
       
1Lydia Sundin1994IFK Mora FIK11,13

KS Diskus Final3/9  15:53
       
1Lydia Sundin1994IFK Mora FIK44,62

KS Slägga Final3/9  09:30
       
1Alexandra Hellborg1998Österhaninge IF17,60

F 17 100 m Final3/9  12:30
    Vind: +0.3  
1Ylva Haglund2000Falu IK-Friidrott12,89
2Melisa Zilic2000Falu IK-Friidrott13,05
3Hannah Hellbom2000Falu IK-Friidrott13,47
4Elin Bärjegård1999Leksands FIK - Friidrott13,65
5Frida Jangdin1999Österhaninge IF14,16
6Anna Berglund2000Österhaninge IF14,80
 Elin Berglund1999Österhaninge IFDNS

F 17 800 m Final3/9  14:40
       
1Hannah Hellbom2000Falu IK-Friidrott2,25,62

F 17 3 000 m Final3/9  15:40
       
1Eleonora Olsmats1999Turebergs FK10,54,35

F 17 Höjd Final3/9  12:10
       
1Hannah Hellbom2000Falu IK-Friidrott1,53
2Elin Berglund1999Österhaninge IF1,50
 Kajsa Lindqvist2000Väsby IK FriidrottDNS

F 17 Höjd Final  1,41 1,44 1,47 1,50 1,53 1,56
Elin Berglund - o xo xo xxx
Hannah Hellbom o o o xo xxo xxx

F 17 Längd Final3/9  09:30
       
1Kajsa Lindqvist2000Väsby IK Friidrott5,27+0,6
2Melisa Zilic2000Falu IK-Friidrott5,24+0,0
3Hannah Hellbom2000Falu IK-Friidrott5,23-0,2
4Elin Bärjegård1999Leksands FIK - Friidrott4,82-0,1
5Anna Berglund2000Österhaninge IF4,41+0,5

F 17 Kula Final3/9  15:50
       
1Lina Larsson2000Säters IF Friidrott11,27
2Frida Jangdin1999Österhaninge IF7,83

F 17 Diskus Final3/9  13:05
       
1Sara Forssell2000Motala AIF30,80
2Lina Bonander1999SK Bore Friidrott28,21
3Lina Larsson2000Säters IF Friidrott24,36

F 17 Slägga Final3/9  15:00
       
1Sara Forssell2000Motala AIF55,17

F 17 Spjut Final3/9  15:00
       
1Lina Larsson2000Säters IF Friidrott34,47
2Lina Bonander1999SK Bore Friidrott33,80
 Elin Bärjegård1999Leksands FIK - FriidrottDNS

F 15 80 m Final3/9  14:10
    Vind: +0.7  
1Nicolina Eriksson2001Djurmo/Sifferbo IF10,94
2Gabriella Lindström2002Falu IK-Friidrott11,20
3Irmelin Olsson2001Österhaninge IF11,73
4Linnea Milutin2002Leksands FIK - Friidrott12,21
5Emilia Lövstrand2002Djurmo/Sifferbo IF12,38
6Ebba Eriksson2001IFK Mora FIK12,96
 Bianca Löfdahl2002Kvarnsvedens GOIF FIKDNS
 Rebella Axelsson Berglund2001Leksands FIK - FriidrottDNS

F 15 800 m Final3/9  14:40
       
1Linn Tapani2001Sågmyra SK Friidrott2,32,04
2Alice Heldt-Cassel2001Ludvika FFI2,41,77
3Anna Klingberg2002Kvarnsvedens GOIF FIK2,55,51

F 15 Höjd Final3/9  12:10
       
1Irmelin Olsson2001Österhaninge IF1,56
2Elsa Hårrskog2001IFK Mora FIK1,44
3Wilma Björkman2001IFK Mora FIK1,44
4Nicolina Eriksson2001Djurmo/Sifferbo IF1,41
5Sanna Ljungberg2002IFK Mora FIK1,30
5Saga Peters Wengrud2002Djurmo/Sifferbo IF1,30
5Alva Nyberg2002Ludvika FFI1,30
 Anna Klingberg2002Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

F 15 Höjd Final  1,25 1,30 1,35 1,38 1,41 1,44 1,47 1,50 1,53 1,56 1,59
Irmelin Olsson - - - - - o xo xxo o xo xxx
Sanna Ljungberg o o xxx
Nicolina Eriksson - o o o xo xxx
Saga Peters Wengrud o o xxx
Elsa Hårrskog - - - xxo o o xxx
Alva Nyberg o o xxx
Wilma Björkman - - o xo o xo xxx

F 15 Längd Final3/9  09:30
       
1Nicolina Eriksson2001Djurmo/Sifferbo IF4,77+0,0
2Wilma Björkman2001IFK Mora FIK4,52-0,2
3Elsa Hårrskog2001IFK Mora FIK4,49+0,0
4Sanna Ljungberg2002IFK Mora FIK4,30-0,9
5Alice Heldt-Cassel2001Ludvika FFI4,18+0,0
6Anna Klingberg2002Kvarnsvedens GOIF FIK4,08-0,7
7Saga Peters Wengrud2002Djurmo/Sifferbo IF3,80+0,0
8Ella Borg2002Ludvika FFI3,73-0,9
9Linnea Milutin2002Leksands FIK - Friidrott3,55+0,0
10Emilia Lövstrand2002Djurmo/Sifferbo IF3,48+0,0
11Ebba Eriksson2001IFK Mora FIK3,29+0,0
 Linn Jansson2002Falu IK-FriidrottDNS
 Bianca Löfdahl2002Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

F 15 Kula Final3/9  13:55
       
1Fanny Östman2001Säters IF Friidrott12,34
2Moa Laurila2001KFUM Arvika FIF Friidrott10,78
3Nicolina Eriksson2001Djurmo/Sifferbo IF10,07
4Anna Klingberg2002Kvarnsvedens GOIF FIK8,97
5Alva Nyberg2002Ludvika FFI8,82
6Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI8,72
7Lovisa Jakobsson2002Ludvika FFI7,76
8Sanna Ljungberg2002IFK Mora FIK7,42
9Bianca Löfdahl2002Kvarnsvedens GOIF FIK7,37
10Hanna Gustafsson2002Ludvika FFI7,24
11Ella Borg2002Ludvika FFI6,80
12Emilia Lövstrand2002Djurmo/Sifferbo IF6,54
13Ebba Eriksson2001IFK Mora FIK6,02

F 15 Diskus Final3/9  11:00
       
1Maja Persson2001SK Bore Friidrott33,62
2Fanny Östman2001Säters IF Friidrott32,56
3Jessica Billa2001SK Bore Friidrott29,02
4Lovisa Jakobsson2002Ludvika FFI25,06
5Anna Klingberg2002Kvarnsvedens GOIF FIK24,14
6Alva Nyberg2002Ludvika FFI23,59
7Elsa Hårrskog2001IFK Mora FIK21,95
8Sanna Ljungberg2002IFK Mora FIK21,34
9Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI18,84
10Ebba Eriksson2001IFK Mora FIK16,63
11Saga Bond2002Leksands FIK - Friidrott16,32
12Ella Borg2002Ludvika FFI14,28
13Thea Ädling-Ring2003IFK Mora FIK13,37
14Hanna Gustafsson2002Ludvika FFI12,55
 Ida Eriksson2004IFK Mora FIKDNS

F 15 Slägga Final3/9  15:00
       
1Maja Persson2001SK Bore Friidrott38,78
2Jessica Billa2001SK Bore Friidrott36,87
 Maja Sjödén2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS
 Anna Klingberg2002Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

F 15 Spjut Final3/9  15:00
       
1Nicolina Eriksson2001Djurmo/Sifferbo IF34,72
2Fanny Östman2001Säters IF Friidrott27,83
3Moa Laurila2001KFUM Arvika FIF Friidrott26,61
4Saga Bond2002Leksands FIK - Friidrott22,60
5Wilma Björkman2001IFK Mora FIK22,22
6Sanna Ljungberg2002IFK Mora FIK20,89
7Alice Heldt-Cassel2001Ludvika FFI19,61
8Andrea Jansson2002IFK Mora FIK19,35
9Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI17,15
10Ella Borg2002Ludvika FFI16,51
11Hanna Gustafsson2002Ludvika FFI15,15
12Ebba Eriksson2001IFK Mora FIK14,81
13Lovisa Jakobsson2002Ludvika FFI14,05
 Saga Peters Wengrud2002Djurmo/Sifferbo IFDNF
 Anna Klingberg2002Kvarnsvedens GOIF FIKDNF

F 13 60 m Försök3/9  11:10

Heat 1
    Vind: +0.1  
1Ida Eriksson2004IFK Mora FIK9,17q
2Clara Jansson2004Säters IF Friidrott9,38q
3Alice Abrahamsson2003Ludvika FFI9,49
4Linnea Näslund2003Kvarnsvedens GOIF FIK9,73
5Ellen Lundberg Hedman2004Djurmo/Sifferbo IF9,84
6Ida Lindkvist2004Hulåns IF Friidrott9,97
7Ida Garfvé2004IFK Mora FIK10,01
8Maja Nordin2004Hulåns IF Friidrott10,02

Heat 2
    Vind: -0.1  
1Frida Hjort2003Säters IF Friidrott8,08q
2Ella Gardsijö2004IK Heros Friidrott9,25q
3Saga Enström2004Hulåns IF Friidrott9,37q
4Julia Meijer2004IFK Mora FIK9,46
5Emelie Martinsson2003Österhaninge IF9,54
6Linn Bond2004Leksands FIK - Friidrott9,62
7Karin Hårrskog2003IFK Mora FIK9,65
 Maja Sjödén2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

Heat 3
    Vind: -0.7  
1Sharifa Bukenia2003Österhaninge IF8,98q
2Clara Holmberg2004IFK Mora FIK9,21q
3Anna Krysén2003Ludvika FFI9,30q
4Maja Svanberg2004Stora Tuna IK Friidrott9,41
5Matilda Lundgren2003Leksands FIK - Friidrott9,54
6Mimmi Andersson2004Hulåns IF Friidrott9,84
7Nova Peters Wengrud2004Djurmo/Sifferbo IF9,88
 Ebba Hedberg2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

F 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Frida Hjort2003Säters IF Friidrott8,08q
2Sharifa Bukenia2003Österhaninge IF8,98q
3Ida Eriksson2004IFK Mora FIK9,17q
4Clara Holmberg2004IFK Mora FIK9,21q
5Ella Gardsijö2004IK Heros Friidrott9,25q
6Anna Krysén2003Ludvika FFI9,30q
7Saga Enström2004Hulåns IF Friidrott9,37q
8Clara Jansson2004Säters IF Friidrott9,38q
9Maja Svanberg2004Stora Tuna IK Friidrott9,41
10Julia Meijer2004IFK Mora FIK9,46
11Alice Abrahamsson2003Ludvika FFI9,49
12Emelie Martinsson2003Österhaninge IF9,54
13Matilda Lundgren2003Leksands FIK - Friidrott9,54
14Linn Bond2004Leksands FIK - Friidrott9,62
15Karin Hårrskog2003IFK Mora FIK9,65
16Linnea Näslund2003Kvarnsvedens GOIF FIK9,73
17Ellen Lundberg Hedman2004Djurmo/Sifferbo IF9,84
18Mimmi Andersson2004Hulåns IF Friidrott9,84
19Nova Peters Wengrud2004Djurmo/Sifferbo IF9,88
20Ida Lindkvist2004Hulåns IF Friidrott9,97
21Ida Garfvé2004IFK Mora FIK10,01
22Maja Nordin2004Hulåns IF Friidrott10,02
 Maja Sjödén2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS
 Ebba Hedberg2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

F 13 60 m Final3/9  13:55
    Vind: +0.4  
1Frida Hjort2003Säters IF Friidrott8,27
2Sharifa Bukenia2003Österhaninge IF9,01
3Anna Krysén2003Ludvika FFI9,17
4Ida Eriksson2004IFK Mora FIK9,31
5Ella Gardsijö2004IK Heros Friidrott9,35
6Clara Holmberg2004IFK Mora FIK9,41
7Clara Jansson2004Säters IF Friidrott9,50
 Saga Enström2004Hulåns IF FriidrottDNS

F 13 Höjd Final3/9  13:35
       
1Matilda Lundgren2003Leksands FIK - Friidrott1,45
2Alice Abrahamsson2003Ludvika FFI1,35
3Karin Hårrskog2003IFK Mora FIK1,35
4Clara Holmberg2004IFK Mora FIK1,32
5Saga Enström2004Hulåns IF Friidrott1,32
6Mimmi Andersson2004Hulåns IF Friidrott1,26
7Asta Pettersson2003IK Heros Friidrott1,23
8Maja Nordin2004Hulåns IF Friidrott1,20
9Nova Peters Wengrud2004Djurmo/Sifferbo IF1,20
10Linn Bond2004Leksands FIK - Friidrott1,15
10Ida Johansson2003Kvarnsvedens GOIF FIK1,15
12Julia Meijer2004IFK Mora FIK1,15
12Ida Garfvé2004IFK Mora FIK1,15
14Maja Svanberg2004Stora Tuna IK Friidrott1,15
 Maja Sjödén2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS
 Ebba Hedberg2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

F 13 Höjd Final  1,05 1,10 1,15 1,20 1,23 1,26 1,29 1,32 1,35 1,38 1,45 1,48
Alice Abrahamsson o o o o o o o o o xxx
Clara Holmberg - o o o o xxo o o xxx
Asta Pettersson - o o o o xxx
Mimmi Andersson o o o o xxo xxo xxx
Saga Enström o o o xo o o o xo xxx
Nova Peters Wengrud o o xxo o xxx
Karin Hårrskog - - - o o o o xxo xo xxx
Maja Svanberg o o xxo xxx
Linn Bond o o o xxx
Matilda Lundgren - - - - - - o o o o xo xxx
Julia Meijer - xo o xxx
Ida Johansson - o o xxx
Ida Garfvé xo o o xxx
Maja Nordin o o o o xxx

F 13 Längd Final3/9  11:45
       
1Matilda Lundgren2003Leksands FIK - Friidrott4,35+0,7
2Thea Ädling-Ring2003IFK Mora FIK4,25+0,2
3Karin Hårrskog2003IFK Mora FIK4,06+0,2
4Alice Abrahamsson2003Ludvika FFI3,99+0,2
5Ida Eriksson2004IFK Mora FIK3,98+0,2
5Clara Jansson2004Säters IF Friidrott3,98+0,2
7Clara Holmberg2004IFK Mora FIK3,97+0,2
8Lova Ytfeldt2004IFK Mora FIK3,90+0,2
9Linn Bond2004Leksands FIK - Friidrott3,82+1,2
10Julia Meijer2004IFK Mora FIK3,79+0,2
11Anna Ilic2003Österhaninge IF3,77+0,2
11Ellen Lundberg Hedman2004Djurmo/Sifferbo IF3,77+0,5
13Anna Krysén2003Ludvika FFI3,74+0,2
14Saga Enström2004Hulåns IF Friidrott3,72+0,2
15Maja Svanberg2004Stora Tuna IK Friidrott3,71+0,2
16Ella Gardsijö2004IK Heros Friidrott3,70+0,2
17Linnea Näslund2003Kvarnsvedens GOIF FIK3,66+0,6
18Mimmi Andersson2004Hulåns IF Friidrott3,65+0,2
19Maja Nordin2004Hulåns IF Friidrott3,63+0,3
20Ida Garfvé2004IFK Mora FIK3,58+0,2
21Ida Johansson2003Kvarnsvedens GOIF FIK3,55+0,6
22Ida Lindkvist2004Hulåns IF Friidrott3,50+0,2
23Nova Peters Wengrud2004Djurmo/Sifferbo IF3,29+0,2
 Emelie Martinsson2003Österhaninge IFDNS
 Maja Sjödén2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS
 Ebba Hedberg2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

F 13 Kula Final3/9  09:30
       
1Ida Johansson2003Kvarnsvedens GOIF FIK10,71
2Alva Ohlérs2004Stora Tuna IK Friidrott10,13
3Sharifa Bukenia2003Österhaninge IF9,77
4Clara Jansson2004Säters IF Friidrott8,55
5Anna Krysén2003Ludvika FFI8,53
6Lova Ytfeldt2004IFK Mora FIK8,32
7Wilma Nordgren2003Österhaninge IF7,50
8Ellen Lundberg Hedman2004Djurmo/Sifferbo IF7,34
9Alde Johansson2004IK Stål - Friidrott7,31
10Linn Bond2004Leksands FIK - Friidrott7,18
11Thea Ädling-Ring2003IFK Mora FIK7,16
12Anna Ilic2003Österhaninge IF7,00
13Clara Holmberg2004IFK Mora FIK6,78
14Ida Eriksson2004IFK Mora FIK6,71
15Nova Peters Wengrud2004Djurmo/Sifferbo IF6,66
16Emelie Martinsson2003Österhaninge IF6,48
 Maja Sjödén2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS
 Ebba Hedberg2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

F 13 Spjut Final3/9  15:50
       
1Asta Pettersson2003IK Heros Friidrott26,00
2Linnea Näslund2003Kvarnsvedens GOIF FIK24,89
3Ida Johansson2003Kvarnsvedens GOIF FIK24,17
4Sharifa Bukenia2003Österhaninge IF20,81
5Clara Jansson2004Säters IF Friidrott20,68
6Linn Bond2004Leksands FIK - Friidrott20,27
7Ellen Lundberg Hedman2004Djurmo/Sifferbo IF19,21
8Ida Eriksson2004IFK Mora FIK18,18
9Emelie Martinsson2003Österhaninge IF18,03
10Alde Johansson2004IK Stål - Friidrott17,14
11Nova Peters Wengrud2004Djurmo/Sifferbo IF15,26
12Alva Ohlérs2004Stora Tuna IK Friidrott15,20
13Wilma Nordgren2003Österhaninge IF15,19
14Edith Laurila2005KFUM Arvika FIF Friidrott12,94
15Julia Meijer2004IFK Mora FIK11,86
 Ebba Hedberg2003Kvarnsvedens GOIF FIKDNS

F 11 60 m Försök3/9  10:30

Heat 1
    Vind: +0.0  
1Edith Viklund2005Hulåns IF Friidrott9,40q
2Pernille Hatten2006Trysilgutten IL, Norge10,50q
3Emilia Heldemar2006IK Stål - Friidrott10,58q
4Matilda Eriksson2006Leksands FIK - Friidrott10,92q
5Anja Svensson Dahl2006Leksands FIK - Friidrott10,95

Heat 2
    Vind: -0.9  
1Ronja Magnusson2005Valbo AIF - Friidrott9,20q
2Vilma Lyck2006Leksands FIK - Friidrott9,97q
3Hanna Andersson2005IK Stål - Friidrott10,20q
4Julia Norling2006Leksands FIK - Friidrott10,45q
5Kajsa Limby2006IFK Mora FIK11,33
 Ellen Heldt Cassel2005Ludvika FFIDNS

F 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Ronja Magnusson2005Valbo AIF - Friidrott9,20q
2Edith Viklund2005Hulåns IF Friidrott9,40q
3Vilma Lyck2006Leksands FIK - Friidrott9,97q
4Hanna Andersson2005IK Stål - Friidrott10,20q
5Julia Norling2006Leksands FIK - Friidrott10,45q
6Pernille Hatten2006Trysilgutten IL, Norge10,50q
7Emilia Heldemar2006IK Stål - Friidrott10,58q
8Matilda Eriksson2006Leksands FIK - Friidrott10,92q
9Anja Svensson Dahl2006Leksands FIK - Friidrott10,95
10Kajsa Limby2006IFK Mora FIK11,33
 Ellen Heldt Cassel2005Ludvika FFIDNS

F 11 60 m Final3/9  13:35
    Vind: +0.5  
1Ronja Magnusson2005Valbo AIF - Friidrott9,07
2Edith Viklund2005Hulåns IF Friidrott9,23
3Vilma Lyck2006Leksands FIK - Friidrott9,86
4Hanna Andersson2005IK Stål - Friidrott10,04
5Pernille Hatten2006Trysilgutten IL, Norge10,26
6Matilda Eriksson2006Leksands FIK - Friidrott10,43
7Julia Norling2006Leksands FIK - Friidrott10,49
8Emilia Heldemar2006IK Stål - Friidrott10,82

F 11 Höjd Final3/9  15:00
       
1Hanna Andersson2005IK Stål - Friidrott1,32
2Edith Viklund2005Hulåns IF Friidrott1,32
3Julia Norling2006Leksands FIK - Friidrott1,17
4Emma Mjöberg2005IFK Mora FIK1,14
5Viktoria Gustafsson2005IFK Mora FIK1,11
6Emilia Heldemar2006IK Stål - Friidrott1,11
7Pernille Hatten2006Trysilgutten IL, Norge0,95
8Matilda Eriksson2006Leksands FIK - Friidrott0,95
9Anja Svensson Dahl2006Leksands FIK - Friidrott0,85
 Astrid Persson2006Leksands FIK - FriidrottDNS
 Ida Hättestrand2007Högbo GIFDNS

F 11 Höjd Final  0,8 0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,08 1,11 1,14 1,17 1,20 1,23 1,26 1,29 1,32 1,35
Pernille Hatten o o o o xxx
Emma Mjöberg - - - - o xo o o o xxx
Viktoria Gustafsson - - - - o o o xo xxx
Edith Viklund - - - - - - - o o o o o o o xo xxx
Anja Svensson Dahl o o xxx
Julia Norling - - o o xo xo o xo xo xo xxx
Matilda Eriksson xo xo o xxo xxx
Hanna Andersson - - - - - - - - - o o o o o o xxx
Emilia Heldemar - - - o o xo o xo xxx

F 11 Längd Final3/9  13:55
       
1Edith Viklund2005Hulåns IF Friidrott4,25
2Ronja Magnusson2005Valbo AIF - Friidrott4,20
3Hanna Andersson2005IK Stål - Friidrott3,82
4Julia Norling2006Leksands FIK - Friidrott3,33
5Matilda Eriksson2006Leksands FIK - Friidrott3,30
6Pernille Hatten2006Trysilgutten IL, Norge3,27
7Emilia Heldemar2006IK Stål - Friidrott3,22
8Emma Mjöberg2005IFK Mora FIK3,21
9Viktoria Gustafsson2005IFK Mora FIK3,04
10Kajsa Limby2006IFK Mora FIK2,96
 Tinna Hörnfeldt Svavarsdottir2005Kvarnsvedens GOIF FIKDNS
 Astrid Persson2006Leksands FIK - FriidrottDNS
 Ellen Heldt Cassel2005Ludvika FFIDNS

F 11 Kula Final3/9  10:50
       
1Hanna Andersson2005IK Stål - Friidrott8,20
2Ronja Magnusson2005Valbo AIF - Friidrott7,29
3Matilda Eriksson2006Leksands FIK - Friidrott6,21
4Edith Laurila2005KFUM Arvika FIF Friidrott6,19
5Anja Svensson Dahl2006Leksands FIK - Friidrott5,56
6Emilia Heldemar2006IK Stål - Friidrott5,02
7Julia Norling2006Leksands FIK - Friidrott4,94
 Tinna Hörnfeldt Svavarsdottir2005Kvarnsvedens GOIF FIK 
 Astrid Persson2006Leksands FIK - Friidrott 

F 9 60 m Försök3/9  10:50

Heat 1
    Vind: -0.9  
1Tilde Karlsson2007IFK Mora FIK9,81q
2Moa Nilsson2007IFK Mora FIK10,23q
3Hilda Jonsson2007Säters IF Friidrott10,29q
4Thilde Green2007Säters IF Friidrott10,99
5Elsa Fors2007Hulåns IF Friidrott11,05
6Amelie Rostedt2008IFK Mora FIK12,40
 Lina Wessung2007IFK Mora FIKDNS

Heat 2
    Vind: +0.0  
1Nora Johansson2007IK Stål - Friidrott9,81q
2Evelina Åhl2007IFK Mora FIK10,02q
3Tillie Ytfeldt2008Leksands FIK - Friidrott10,22q
4Anine Karlsson2007IFK Mora FIK10,81q
5Klara Mjöberg2007IFK Mora FIK10,90
6Vera Bäck2008IFK Mora FIK11,06
7Elsa Milutin2008Leksands FIK - Friidrott12,29
 Lia Hagström2007Säters IF FriidrottDNS

Heat 3
    Vind: -0.4  
1Elin Fors2008Hulåns IF Friidrott10,81q
2Molly Ädling-Ring2007IFK Mora FIK10,96
3Svea Mopers2007IFK Mora FIK11,14
4Lina Lundgren2007Leksands FIK - Friidrott11,21
5Ebba Berglund2007Leksands FIK - Friidrott11,24
6Olivia Granevald2008IFK Mora FIK12,22
 Ida Hättestrand2007Högbo GIFDNS

F 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Tilde Karlsson2007IFK Mora FIK9,81q
2Nora Johansson2007IK Stål - Friidrott9,81q
3Evelina Åhl2007IFK Mora FIK10,02q
4Tillie Ytfeldt2008Leksands FIK - Friidrott10,22q
5Moa Nilsson2007IFK Mora FIK10,23q
6Hilda Jonsson2007Säters IF Friidrott10,29q
7Anine Karlsson2007IFK Mora FIK10,81q
8Elin Fors2008Hulåns IF Friidrott10,81q
9Klara Mjöberg2007IFK Mora FIK10,90
10Molly Ädling-Ring2007IFK Mora FIK10,96
11Thilde Green2007Säters IF Friidrott10,99
12Elsa Fors2007Hulåns IF Friidrott11,05
13Vera Bäck2008IFK Mora FIK11,06
14Svea Mopers2007IFK Mora FIK11,14
15Lina Lundgren2007Leksands FIK - Friidrott11,21
16Ebba Berglund2007Leksands FIK - Friidrott11,24
17Olivia Granevald2008IFK Mora FIK12,22
18Elsa Milutin2008Leksands FIK - Friidrott12,29
19Amelie Rostedt2008IFK Mora FIK12,40
 Lina Wessung2007IFK Mora FIKDNS
 Lia Hagström2007Säters IF FriidrottDNS
 Ida Hättestrand2007Högbo GIFDNS

F 9 60 m Final3/9  13:25
    Vind: -0.2  
1Tilde Karlsson2007IFK Mora FIK9,79
2Nora Johansson2007IK Stål - Friidrott9,97
3Hilda Jonsson2007Säters IF Friidrott10,12
4Tillie Ytfeldt2008Leksands FIK - Friidrott10,15
5Evelina Åhl2007IFK Mora FIK10,30
6Moa Nilsson2007IFK Mora FIK10,48
7Elin Fors2008Hulåns IF Friidrott10,77
8Anine Karlsson2007IFK Mora FIK11,02

F 9 Boll Final3/9  09:30
       
1Hilda Jonsson2007Säters IF Friidrott19,28
2Tillie Ytfeldt2008Leksands FIK - Friidrott18,92
3Nora Johansson2007IK Stål - Friidrott18,46
4Thilde Green2007Säters IF Friidrott17,13
5Molly Ädling-Ring2007IFK Mora FIK16,97
6Alva Bodins2007IFK Mora FIK15,77
7Anine Karlsson2007IFK Mora FIK14,68
8Ellen Bodins2007IFK Mora FIK12,35
9Elsa Fors2007Hulåns IF Friidrott11,10
10Elin Fors2008Hulåns IF Friidrott9,21
11Moa Klasa2007IFK Mora FIK9,07
12Olivia Granevald2008IFK Mora FIK7,70
13Amelie Rostedt2008IFK Mora FIK6,77
 Lina Wessung2007IFK Mora FIKDNS
 Lia Hagström2007Säters IF FriidrottDNS
 Tilde Karlsson2007IFK Mora FIKDNS

F 9 600 m Final3/9  15:00
       
1Astrid Hermansson2007Stora Tuna IK Friidrott2,09,43
2Hilda Jonsson2007Säters IF Friidrott2,11,56
3Anine Karlsson2007IFK Mora FIK2,19,49
4Tilde Karlsson2007IFK Mora FIK2,24,59
5Evelina Åhl2007IFK Mora FIK2,24,87
6Ebba Berglund2007Leksands FIK - Friidrott2,27,92
7Tillie Ytfeldt2008Leksands FIK - Friidrott2,30,56
8Elin Fors2008Hulåns IF Friidrott2,41,86
 Nathalie Svahn2009IFK Mora FIKDNS
 Lina Wessung2007IFK Mora FIKDNS
 Lia Hagström2007Säters IF FriidrottDNS
 Ida Hättestrand2007Högbo GIFDNS

F 9 Längd Final3/9  12:00
       
1Hilda Jonsson2007Säters IF Friidrott3,67
2Tillie Ytfeldt2008Leksands FIK - Friidrott3,56
3Tilde Karlsson2007IFK Mora FIK3,54
4Nora Johansson2007IK Stål - Friidrott3,43
5Elin Fors2008Hulåns IF Friidrott3,22
6Moa Nilsson2007IFK Mora FIK3,20
7Evelina Åhl2007IFK Mora FIK3,12
8Ebba Berglund2007Leksands FIK - Friidrott3,06
9Thilde Green2007Säters IF Friidrott2,96
10Molly Ädling-Ring2007IFK Mora FIK2,92
11Elsa Fors2007Hulåns IF Friidrott2,86
12Svea Mopers2007IFK Mora FIK2,85
13Lina Lundgren2007Leksands FIK - Friidrott2,74
14Anine Karlsson2007IFK Mora FIK2,73
15Hanna Disl2007IFK Mora FIK2,65
16Vera Bäck2008IFK Mora FIK2,60
17Moa Klasa2007IFK Mora FIK2,40
18Olivia Granevald2008IFK Mora FIK2,33
19Elsa Milutin2008Leksands FIK - Friidrott2,00
 Lina Wessung2007IFK Mora FIKDNS
 Lia Hagström2007Säters IF FriidrottDNS
 Ida Hättestrand2007Högbo GIFDNS

F 7 60 m Försök3/9  09:50

Heat 1
    Vind: +0.0  
1Filippa Karlsson2009IFK Mora FIK11,73q
2Nathalie Svahn2009IFK Mora FIK12,13q
3Elin Bergman2009IFK Mora FIK12,25q
4Elsa Berglund2009Leksands FIK - Friidrott12,59q
5Wilma Axelsson2009IFK Mora FIK13,15q
6Emma Romelin2011Örbyhus IF13,92
 Alice Paulsson2009Turebergs FKDNS

Heat 2
    Vind: +0.0  
1Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK - Friidrott11,38q
2Agnes Karlsson2009IFK Mora FIK11,39q
3Elsa Blårand2010IFK Mora FIK11,47q
4Ebba Axelsson2009IFK Mora FIK13,78
5Svea Turesson2009IFK Mora FIK13,79
 Lotta Olsson Dahlgren2009IFK Mora FIKDNS

F 7 60 m Försök - Sammanställning
       
1Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK - Friidrott11,38q
2Agnes Karlsson2009IFK Mora FIK11,39q
3Elsa Blårand2010IFK Mora FIK11,47q
4Filippa Karlsson2009IFK Mora FIK11,73q
5Nathalie Svahn2009IFK Mora FIK12,13q
6Elin Bergman2009IFK Mora FIK12,25q
7Elsa Berglund2009Leksands FIK - Friidrott12,59q
8Wilma Axelsson2009IFK Mora FIK13,15q
9Ebba Axelsson2009IFK Mora FIK13,78
10Svea Turesson2009IFK Mora FIK13,79
11Emma Romelin2011Örbyhus IF13,92
 Alice Paulsson2009Turebergs FKDNS
 Lotta Olsson Dahlgren2009IFK Mora FIKDNS

F 7 60 m Final29/8  09:50
    Vind: -1.7  
1Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK - Friidrott11,16
2Filippa Karlsson2009IFK Mora FIK11,81
3Elsa Blårand2010IFK Mora FIK11,86
4Agnes Karlsson2009IFK Mora FIK12,05
5Nathalie Svahn2009IFK Mora FIK12,33
6Elin Bergman2009IFK Mora FIK12,72
7Elsa Berglund2009Leksands FIK - Friidrott12,77
8Wilma Axelsson2009IFK Mora FIK13,46

F 7 Boll Final3/9  11:35
       
1Agnes Karlsson2009IFK Mora FIK10,49
2Nathalie Svahn2009IFK Mora FIK9,32
3Alva Svensson Dahl2009Leksands FIK - Friidrott8,96
4Filippa Karlsson2009IFK Mora FIK8,61
5Elsa Blårand2010IFK Mora FIK8,48
6Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK - Friidrott7,86
7Elin Bergman2009IFK Mora FIK6,68
8Alice Paulsson2009Turebergs FK5,25
9Svea Turesson2009IFK Mora FIK5,15
10Emma Romelin2011Örbyhus IF3,70
 Lotta Olsson Dahlgren2009IFK Mora FIKDNS

F 7 Längd Final3/9  10:30
       
1Nathalie Svahn2009IFK Mora FIK2,61+0,2
2Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK - Friidrott2,60+0,4
3Filippa Karlsson2009IFK Mora FIK2,56+0,2
4Elsa Blårand2010IFK Mora FIK2,54+0,2
5Agnes Karlsson2009IFK Mora FIK2,35+0,2
5Wilma Axelsson2009IFK Mora FIK2,35+0,3
7Elin Bergman2009IFK Mora FIK2,30+0,2
8Svea Turesson2009IFK Mora FIK2,05+0,3
9Alice Paulsson2009Turebergs FK2,030,2
10Emma Romelin2011Örbyhus IF1,41+0,2
 Lotta Olsson Dahlgren2009IFK Mora FIKDNS

F/P 15 Stafett 4x200m Final3/9  16:45
       
1IFK Mora Lag 3IFK Mora FIK2,06,61
2IFK Mora Lag 1IFK Mora FIK2,09,31
3IFK Mora Lag 2IFK Mora FIK2,10,55

F/P 11 Stafett 4x200m Final3/9  16:35
       
1IFK Mora Lag 2IFK Mora FIK2,28,51
2IFK Mora lag 1IFK Mora FIK2,30,49
3SK Bore/IFK MoraSK Bore Friidrott2,35,66


© Arena 2.0, RunPro Systems