Kvarnsvedenspelen

FöreningKvarnsveden Friidrott
Tävlingsdatum2017-06-04
AdressKvarnsvedens Idrottsplats, Borlänge
TävlingledareJanne Diffner
VäderförhållandeMulet med uppehåll


Kvinnor 100m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Anna LENNMAN (-98)Katrineholms SK13.05
 



Kvinnor Höjd - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Hannah HELLBOM (-00)Falu IK1,60
2Wilma BJÖRKMAN (-01)IFK Mora FIK1,50
Lisa LORENZ (-99)Djurmo Sifferbo IFX
 
1,401,451,501,551,601,63
--XOOXOXXX
OOOXXX
------
 



Kvinnor Stav - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
Elin OLSSON (-93)Kvarnsveden FriidrottX
 
3,52
XXX
 



Kvinnor Längd - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Anna LENNMAN (-98)Katrineholms SK5,21
2Hannah HELLBOM (-00)Falu IK5,12
3Michelle JOHNSON (-99)Strands IF5,03
4Wilma BJÖRKMAN (-01)IFK Mora FIK4,45
5Tilda TRYGGVESON (-00)Falu IK4,37
 
 



Kvinnor Kula - Final.
Vikt: 4 kg (Kvarnsvedenspelrekord 12,35)
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Amanda LEJROS (-99)Hässelby SK12,35
 
 



Kvinnor Spjut - Final.
Vikt: 600 gr
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Elin ÅNGER (-98)Söderhamns IF36,88
2Lina LARSSON (-00)Säters IF32,98
3Alice HELDT-CASSEL (-01)Ludvika FFI22,90
4Ebba ERIKSSON (-01)IFK Mora FIK19,81
 
 



F17 100m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Hannah HELLBOM (-00)Falu IK13.48
2Lovisa TÄLLBERG (-01)Bollnäs FIK13.57
3Alice HELDT-CASSEL (-01)Ludvika FFI13.82
4Tilda TRYGGVESON (-00)Falu IK14.41
5Rebella AXELSSON BERGLUND (-01)Kvarnsveden Friidrott14.49
 



F17 200m - Final.
(2017-06-04)
 Vind -0,2
Plac.NamnFöreningTid
1Alice HELDT-CASSEL (-01)Ludvika FFI28.00
2Lovisa TÄLLBERG (-01)Bollnäs FIK29.21
3Wilma BJÖRKMAN (-01)IFK Mora FIK29.36
4Rebella AXELSSON BERGLUND (-01)Kvarnsveden Friidrott30.60
 



F17 800m - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Emelie ERIKSSON (-00)Stora Skedvi IK2:31.54
2Wilma BJÖRKMAN (-01)IFK Mora FIK2:35.67
 



F17 Stav - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Wilma ANDERSSON (-00)Kvarnsveden Friidrott3,02
2Elin HAGLUND (-00)Falu IK2,22
 
2,122,222,322,422,522,622,722,822,923,023,12
----OXOXXOXXOOXOXXX
OOXXX
 



F17 Tresteg - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Linnea ÅNGER (-00)Söderhamns IF10,61
2Wilma ANDERSSON (-00)Kvarnsveden Friidrott10,06
3Rebella AXELSSON BERGLUND (-01)Kvarnsveden Friidrott8,95
 
 



F17 Kula - Final.
Vikt: 3 kg
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Fanny ÖSTMAN (-01)Säters IF11,58
2Lina LARSSON (-00)Säters IF11,29
3Ebba ERIKSSON (-01)IFK Mora FIK6,46
 
 



F15 80m - Försök.
(2017-06-04)
Heat 1Vind -0,5
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Frida HJORTH (-03)Säters IF10.53q1
2Nike WÄLJEGÅRD (-02)Mölndals AIK10.95q3
3Gabriella LINDSTRÖM (-02)Falu IK11.33q6
4Frida ESSBORG (-02)Kvarnsveden Friidrott11.509
5Alva HENNINGSSON (-03)Djurmo Sifferbo IF11.6210
6Alice ABRAHAMSSON (-03)Ludvika FFI12.0913
 
Heat 2Vind -0,4
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott10.63q2
2Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK11.31q4
3Lovisa JAKOBSSON (-02)Ludvika FFI11.33q5
4Tova OLAUSSON (-03)Ludvika FFI11.45q7
5Ebba HEDBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott11.48q8
6Anna KLINGBERG (-02)Kvarnsveden Friidrott11.7211
7Anna KRYSÉN (-03)Ludvika FFI12.0812
 
Samlad lista
Plac.#NamnFöreningTidVidare
1124Frida HJORTH (-03)Säters IF10.53q
2166Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott10.63q
3132Nike WÄLJEGÅRD (-02)Mölndals AIK10.95q
449Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK11.31q
5105Lovisa JAKOBSSON (-02)Ludvika FFI11.33 (11.323)q
621Gabriella LINDSTRÖM (-02)Falu IK11.33 (11.330)q
7108Tova OLAUSSON (-03)Ludvika FFI11.45q
867Ebba HEDBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott11.48q
964Frida ESSBORG (-02)Kvarnsveden Friidrott11.50
104Alva HENNINGSSON (-03)Djurmo Sifferbo IF11.62
1172Anna KLINGBERG (-02)Kvarnsveden Friidrott11.72
12106Anna KRYSÉN (-03)Ludvika FFI12.08
1398Alice ABRAHAMSSON (-03)Ludvika FFI12.09

F15 80m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Frida HJORTH (-03)Säters IF10.43
2Nike WÄLJEGÅRD (-02)Mölndals AIK10.76
3Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott10.78
4Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK11.21
5Tova OLAUSSON (-03)Ludvika FFI11.29
6Lovisa JAKOBSSON (-02)Ludvika FFI11.35
7Ebba HEDBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott11.48
Gabriella LINDSTRÖM (-02)Falu IKDNS
 



F15 800m - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Tova OLAUSSON (-03)Ludvika FFI2:34.49
2Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK2:40.23
3Alice ABRAHAMSSON (-03)Ludvika FFI2:41.22
 



F15 80m Häck - Final.
Höjd: 76,2 cm
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Gabriella LINDSTRÖM (-02)Falu IK14.49
2Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK14.61
3Miranda FALK (-03)Kvarnsveden Friidrott14.64
4Cecilia FÄLLDIN (-02)Ludvika FFI15.01
 



F15 Höjd - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Matilda s LUNDGREN (-03)Leksands FIK1,52
2Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott1,49
3Tova OLAUSSON (-03)Ludvika FFI1,46
4Alva NYBERG (-02)Ludvika FFI1,43
5Miranda FALK (-03)Kvarnsveden Friidrott1,43
6Anna KLINGBERG (-02)Kvarnsveden Friidrott1,40
7Ebba HEDBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott1,35
8Ella BORG (-02)Ludvika FFI1,25
8Alice ABRAHAMSSON (-03)Ludvika FFI1,25
 
1,201,251,301,351,401,431,461,491,521,55
--OXXOOXXOXXX
-OXXX
-XOOXOOXXX
-OOOXXOOXXX
OOOOXXX
-OXXX
--OOOOXOOXOXXX
OOOOXXOOOXOXXX
--OOOXOOXXX
 



F15 Stav - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Hilma HINDSBERG (-02)Kvarnsveden Friidrott3,12
2Linn JANSSON (-02)Falu IK2,42
3Ebba HEDBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott2,42
 
1,922,022,122,222,322,422,522,622,722,822,923,023,123,22
--OOOOXXX
XOOXO-OOXXX
--------O-OOOXXX
 



F15 Tresteg - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Nike WÄLJEGÅRD (-02)Mölndals AIK10,07
2Matilda s LUNDGREN (-03)Leksands FIK9,78
3Alva NYBERG (-02)Ludvika FFI9,72
4Ebba HEDBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott9,69
5Gabriella LINDSTRÖM (-02)Falu IK9,52
6Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott9,45
7Lovisa JAKOBSSON (-02)Ludvika FFI9,32
8Anna KLINGBERG (-02)Kvarnsveden Friidrott9,17
9Ella BORG (-02)Ludvika FFI8,83
10Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK8,79
11Alva HENNINGSSON (-03)Djurmo Sifferbo IF8,60
 
 



F15 Kula - Final.
Vikt: 3 kg (Kvarnsvedensspelenrekord 12.98)
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Hillevi CARLSSON (-02)Falu IK12,98
2Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott10,93
3Anna KLINGBERG (-02)Kvarnsveden Friidrott10,07
4Ida JOHANSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott9,39
5Alva NYBERG (-02)Ludvika FFI9,19
6Alva HENNINGSSON (-03)Djurmo Sifferbo IF8,67
7Lovisa JAKOBSSON (-02)Ludvika FFI8,51
8Anna KRYSÉN (-03)Ludvika FFI8,16
9Cecilia FÄLLDIN (-02)Ludvika FFI7,59
Hanna GUSTAVSSON (-02)Ludvika FFIX
Frida HJORTH (-03)Säters IFX
 
 



F15 Spjut - Final.
Vikt: 500 gr
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Ebba HEDBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott31,49
2Ida JOHANSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott24,41
3Asta PETTERSSON (-03)IK Heros24,06
4Cecilia FÄLLDIN (-02)Ludvika FFI21,69
5Alva HENNINGSSON (-03)Djurmo Sifferbo IF19,28
6Ella BORG (-02)Ludvika FFI18,08
7Anna KRYSÉN (-03)Ludvika FFI17,91
8Anna KLINGBERG (-02)Kvarnsveden Friidrott15,82
Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden FriidrottX
Ida ERIKSSON (-04)IFK Mora FIKX
 
 



F13 60m - Final.
(2017-06-04)
 Vind -0,4
Plac.NamnFöreningTid
1Ida ERIKSSON (-04)IFK Mora FIK9.06
2Clara HOLMBERG (-04)IFK Mora FIK9.23
3Clara JANSSON (-04)Säters IF9.43
4Ellen HELDT CASSEL (-05)Ludvika FFI9.60 (9.595)
5Ellen LUNDBER (-04)Djurmo Sifferbo IF9.60 (9.598)
6Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF9.79
7Elin SJÖBLOM (-05)Ludvika FFI10.34
 



F13 600m - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Filippa RYDENSJÖ (-04)Eskilstuna FI1:45.43
2Alva HERMANSSON (-04)Stora Tuna Friidrottsklubb1:49.04
 



F13 60m Häck - Final.
Höjd: 68,0 cm
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF11.74
2Lina RYDÉN (-04)IFK Mora FIK11.77
3Ellen LUNDBER (-04)Djurmo Sifferbo IF11.96
 



F13 Höjd - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Clara HOLMBERG (-04)IFK Mora FIK1,30
2Elin SJÖBLOM (-05)Ludvika FFI1,20
3Mathilda NEHME (-05)Ludvika FFI1,15
4Ellen HELDT CASSEL (-05)Ludvika FFI1,15
Julia MEIJER (-04)IFK Mora FIKX
 
1,001,051,101,151,201,251,301,35
--------
----OOXXOXXX
--OOOXXX
--OXXOXXX
OOXXOOXXX
 



F13 Stav - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF1,92
2Ellen LUNDBER (-04)Djurmo Sifferbo IF1,82
3Ida ERIKSSON (-04)IFK Mora FIK1,52
Julia MEIJER (-04)IFK Mora FIKX
 
1,421,521,621,721,821,922,02
-OOOOOXXX
OOXXOXXOXOXXX
XOOXXX
-------
 



F13 Längd - Final.
Hoppzon
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Ida ERIKSSON (-04)IFK Mora FIK4,09
2Ellen LUNDBER (-04)Djurmo Sifferbo IF3,93
3Ellen HELDT CASSEL (-05)Ludvika FFI3,93
4Clara HOLMBERG (-04)IFK Mora FIK3,92
5Isabell HAGLÖF (-04)Djurmo Sifferbo IF3,72
6Tinna SVAVARSDOTTIR (-05)Kvarnsveden Friidrott3,71
7Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF3,69
8Mathilda NEHME (-05)Ludvika FFI3,37
9Elin SJÖBLOM (-05)Ludvika FFI3,31
Lina RYDÉN (-04)IFK Mora FIKX
Nea SKOMOROWSKI (-04)Kvarnsveden FriidrottX
 
 



F13 Tresteg - Final.
Hoppzon
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Nea SKOMOROWSKI (-04)Kvarnsveden Friidrott8,62
2Ellen LUNDBER (-04)Djurmo Sifferbo IF8,34
3Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF8,24
4Clara JANSSON (-04)Säters IF8,01
5Lina RYDÉN (-04)IFK Mora FIK7,80
 
 



F13 Kula - Final.
Vikt: 2 kg
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Alva OHLÉRS (-04)Stora Tuna Friidrottsklubb9,95
2Ellen LUNDBER (-04)Djurmo Sifferbo IF8,89
3Clara JANSSON (-04)Säters IF8,82
4Ellen HELDT CASSEL (-05)Ludvika FFI8,57
5Lina RYDÉN (-04)IFK Mora FIK7,68
6Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF7,62
7Isabell HAGLÖF (-04)Djurmo Sifferbo IF7,56
8Clara HOLMBERG (-04)IFK Mora FIK7,49
9Tinna SVAVARSDOTTIR (-05)Kvarnsveden Friidrott6,88
10Elin SJÖBLOM (-05)Ludvika FFI5,27
 
 



F13 Spjut - Final.
Vikt: 400 gr
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Ellen LUNDBER (-04)Djurmo Sifferbo IF23,84
2Ida ERIKSSON (-04)IFK Mora FIK21,62
3Filippa RYDENSJÖ (-04)Eskilstuna FI20,53
4Isabell HAGLÖF (-04)Djurmo Sifferbo IF20,20
5Klara JANSSON (-04)Säters IF18,60
6Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF16,53
7Tinna SVAVARSDOTTIR (-05)Kvarnsveden Friidrott12,50
 
 



F11 60m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Klara COLLIN (-06)Heby AIF9.16
2Wilma HÖGBERG (-06)Kvarnsveden Friidrott9.79
3Maja FORSMAN (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb9.82
4Anja SVENSSON DAHL (-06)Leksands FIK10.56
5Alice KALLEBERG (-06)Djurmo Sifferbo IF11.17
 



F11 400m - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Wilma HÖGBERG (-06)Kvarnsveden Friidrott1:25.81
 



F11 Höjd - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Klara COLLIN (-06)Heby AIF1,41
2Hilda JONSSON (-07)Säters IF1,26
3Cajsa ERIKSSON (-06)Heby AIF1,10
 
0,951,001,051,101,151,201,231,261,291,321,351,381,411,44
---OOOOOO-OOOXXX
---OOOOOXXX
OOOXOXXX
 



F11 Längd - Final.
Hoppzon
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Klara COLLIN (-06)Heby AIF4,28
2Wilma HÖGBERG (-06)Kvarnsveden Friidrott3,76
3Maja FORSMAN (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb3,73
4Cajsa ERIKSSON (-06)Heby AIF3,70
5Alice KALLEBERG (-06)Djurmo Sifferbo IF2,86
Anja SVENSSON DAHL (-06)Leksands FIKX
 
 



F11 Kula - Final.
Vikt: 2 kg
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Tindra SKOGTOFT (-06)IK Heros7,55
2Klara COLLIN (-06)Heby AIF6,90
3Alice KALLEBERG (-06)Djurmo Sifferbo IF6,30
4Anja SVENSSON DAHL (-06)Leksands FIK5,59
5Cajsa ERIKSSON (-06)Heby AIF5,51
6Wilma HÖGBERG (-06)Kvarnsveden Friidrott4,52
 
 



F10 60m - Final.
(2017-06-04)
 Vind -1,3
Plac.NamnFöreningTid
1Lia HAGSTRÖM (-07)Säters IF9.51
2Hilda JONSSON (-07)Säters IF9.84
3Maja ELISSON (-07)Kvarnsveden Friidrott9.86
4Elsas VESTLING (-07)Leksands FIK9.91
5Evelina ÅHL (-07)IFK Mora FIK10.16
6Vendela ERIKSSON (-07)Gefle IF10.36
7Molly ÄDLING RING (-07)IFK Mora FIK10.68
 



F10 400m - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Lia HAGSTRÖM (-07)Säters IF1:17.94
2Hilda JONSSON (-07)Säters IF1:18.02
3Evelina ÅHL (-07)IFK Mora FIK1:24.17
4Vendela ERIKSSON (-07)Gefle IF1:24.75
5Maja ELISSON (-07)Kvarnsveden Friidrott1:25.76
 



F10 Längd - Final.
Hoppzon
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Lia HAGSTRÖM (-07)Säters IF3,91
2Maja ELISSON (-07)Kvarnsveden Friidrott3,60
3Hilda JONSSON (-07)Säters IF3,53
4Elsas VESTLING (-07)Leksands FIK3,43
5Vendela ERIKSSON (-07)Gefle IF3,25
6Evelina ÅHL (-07)IFK Mora FIK3,23
7Molly ÄDLING RING (-07)IFK Mora FIK3,06
Ebba BERGLUND (-07)Leksands FIKX
Rebecka LARSSON (-07)Ludvika FFIX
 
 



F10 Kula - Final.
Vikt: 2 kg
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Hilda JONSSON (-07)Säters IF7,04
2Elsas VESTLING (-07)Leksands FIK6,95
3Lia HAGSTRÖM (-07)Säters IF6,85
4Molly ÄDLING RING (-07)IFK Mora FIK5,79
5Vendela ERIKSSON (-07)Gefle IF4,62
6Maja ELISSON (-07)Kvarnsveden Friidrott3,97
Rebecka LARSSON (-07)Ludvika FFIX
 
 



F9 60m - Försök.
(2017-06-04)
Heat 1Vind -1,6
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Clara SÖDERLIND (-08)Kvarnsveden Friidrott10.52q2
2Linnéa HALLSTRÖM (-08)Falu IK11.02q5
3Sara-Maria HOLGERSSON (-08)Gefle IF11.62q8
4Amanda ÅSLUND (-08)Kvarnsveden Friidrott11.689
5Emma NORLING (-08)Kvarnsveden Friidrott11.7710
 
Heat 2Vind -1,8
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Hilda SÄFSTRÖM (-08)Kvarnsveden Friidrott10.37q1
2Lovisa CALL (-08)Heby AIF10.61q3
3Wilda BOSTRÖM GEIJER (-08)Heby AIF10.65q4
4Miranda JANSSON (-08)Falu IK11.22q6
5Thea BONDE (-08)Leksands FIK11.59q7
 
Samlad lista
Plac.#NamnFöreningTidVidare
187Hilda SÄFSTRÖM (-08)Kvarnsveden Friidrott10.37q
288Clara SÖDERLIND (-08)Kvarnsveden Friidrott10.52q
333Lovisa CALL (-08)Heby AIF10.61q
431Wilda BOSTRÖM GEIJER (-08)Heby AIF10.65q
515Linnéa HALLSTRÖM (-08)Falu IK11.02q
620Miranda JANSSON (-08)Falu IK11.22q
792Thea BONDE (-08)Leksands FIK11.59q
8148Sara-Maria HOLGERSSON (-08)Gefle IF11.62q
989Amanda ÅSLUND (-08)Kvarnsveden Friidrott11.68
1077Emma NORLING (-08)Kvarnsveden Friidrott11.77

F9 60m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Hilda SÄFSTRÖM (-08)Kvarnsveden Friidrott10.17
2Clara SÖDERLIND (-08)Kvarnsveden Friidrott10.28
3Lovisa CALL (-08)Heby AIF10.38
4Wilda BOSTRÖM GEIJER (-08)Heby AIF10.44
5Miranda JANSSON (-08)Falu IK11.00
6Linnéa HALLSTRÖM (-08)Falu IK11.02
7Sara-Maria HOLGERSSON (-08)Gefle IF11.45
Thea BONDE (-08)Leksands FIKDNS
 



F9 Längd - Final.
Hoppzon
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Linnéa HALLSTRÖM (-08)Falu IK3,17
2Wilda BOSTRÖM GEIJER (-08)Heby AIF3,16
3Lovisa CALL (-08)Heby AIF3,16
4Hilda SÄFSTRÖM (-08)Kvarnsveden Friidrott3,15
5Clara SÖDERLIND (-08)Kvarnsveden Friidrott3,05
6Miranda JANSSON (-08)Falu IK2,88
7Sara-Maria HOLGERSSON (-08)Gefle IF2,84
8Thea BONDE (-08)Leksands FIK2,78
9Emma NORLING (-08)Kvarnsveden Friidrott2,72
10Amanda ÅSLUND (-08)Kvarnsveden Friidrott2,61
 
 



F9 Bollkast - Final.
Vikt: 300 gr
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Lovisa CALL (-08)Heby AIF22,79
2Emma NORLING (-08)Kvarnsveden Friidrott18,69
3Hilda SÄFSTRÖM (-08)Kvarnsveden Friidrott17,19
4Thea BONDE (-08)Leksands FIK13,68
5Clara SÖDERLIND (-08)Kvarnsveden Friidrott11,80
 
 



F8 60m - Försök.
(2017-06-04)
Heat 1Vind -1,5
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Zaga WIDÉN (-09)Heby AIF11.68q6
2Elin BERGMAN (-09)IFK Mora FIK12.0510
3Thilde ÖSTHOLM (-10)Kvarnsveden Friidrott12.2012
4Amanda PROOS (-09)Kvarnsveden Friidrott12.2613
5Elsa BERGLUND (-09)Leksands FIK12.3214
6Lovisa BILLME (-10)Falu IK12.5516
 
Heat 2Vind -1,0
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Thea HÖGBERG (-09)Kvarnsveden Friidrott10.73q2
2Elsa BLÅRAND (-10)IFK Mora FIK10.74q3
3Clara HISVED SPERS (-09)Kvarnsveden Friidrott11.00q4
4Alma ENOCHSSON (-10)Falu IK12.4815
5Nova OLHANS (-10)Kvarnsveden Friidrott13.7317
6Rakel STENBÄCK (-10)Kvarnsveden Friidrott14.4518
7Nelly ÖSTBERG (-10)Kvarnsveden Friidrott16.6520
 
Heat 3Vind -0,3
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Isolde HALLMAN (-09)Leksands FIK10.71q1
2Saimi LYLANDER (-09)Kvarnsveden Friidrott11.58q5
3Ida-Maria EKSTRÖM (-09)Kvarnsveden Friidrott11.84q7
4Minna HOEL (-10)Kvarnsveden Friidrott11.93q8
5Celinn SELLBERG (-09)Stora Tuna Friidrottsklubb11.959
6Alvas SVENSSON DAHL (-09)Leksands FIK12.0911
7Ella DIFFNER MORÈN (-11)Kvarnsveden Friidrott15.0919
 
Samlad lista
Plac.#NamnFöreningTidVidare
193Isolde HALLMAN (-09)Leksands FIK10.71q
270Thea HÖGBERG (-09)Kvarnsveden Friidrott10.73q
343Elsa BLÅRAND (-10)IFK Mora FIK10.74q
4143Clara HISVED SPERS (-09)Kvarnsveden Friidrott11.00q
576Saimi LYLANDER (-09)Kvarnsveden Friidrott11.58q
638Zaga WIDÉN (-09)Heby AIF11.68q
762Ida-Maria EKSTRÖM (-09)Kvarnsveden Friidrott11.84q
8158Minna HOEL (-10)Kvarnsveden Friidrott11.93q
9117Celinn SELLBERG (-09)Stora Tuna Friidrottsklubb11.95
1040Elin BERGMAN (-09)IFK Mora FIK12.05
1196Alvas SVENSSON DAHL (-09)Leksands FIK12.09
12142Thilde ÖSTHOLM (-10)Kvarnsveden Friidrott12.20
1380Amanda PROOS (-09)Kvarnsveden Friidrott12.26
1491Elsa BERGLUND (-09)Leksands FIK12.32
1512Alma ENOCHSSON (-10)Falu IK12.48
1611Lovisa BILLME (-10)Falu IK12.55
17151Nova OLHANS (-10)Kvarnsveden Friidrott13.73
1886Rakel STENBÄCK (-10)Kvarnsveden Friidrott14.45
1960Ella DIFFNER MORÈN (-11)Kvarnsveden Friidrott15.09
20141Nelly ÖSTBERG (-10)Kvarnsveden Friidrott16.65

F8 60m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Thea HÖGBERG (-09)Kvarnsveden Friidrott10.58
2Clara HISVED SPERS (-09)Kvarnsveden Friidrott10.91
3Elsa BLÅRAND (-10)IFK Mora FIK11.09
4Zaga WIDÉN (-09)Heby AIF11.36
5Saimi LYLANDER (-09)Kvarnsveden Friidrott11.74
6Ida-Maria EKSTRÖM (-09)Kvarnsveden Friidrott11.75
7Minna HOEL (-10)Kvarnsveden Friidrott12.04
Isolde HALLMAN (-09)Leksands FIKDNF
 



F8 Längd - Final.
Hoppzon
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Thea HÖGBERG (-09)Kvarnsveden Friidrott2,82
2Celinn SELLBERG (-09)Stora Tuna Friidrottsklubb2,59
3Elsa BLÅRAND (-10)IFK Mora FIK2,56
4Thilde ÖSTHOLM (-10)Kvarnsveden Friidrott2,56
5Alma ENOCHSSON (-10)Falu IK2,53
6Elin BERGMAN (-09)IFK Mora FIK2,49
7Ida-Maria EKSTRÖM (-09)Kvarnsveden Friidrott2,48
8Saimi LYLANDER (-09)Kvarnsveden Friidrott2,48
9Isolde HALLMAN (-09)Leksands FIK2,47
10Lovisa BILLME (-10)Falu IK2,44
11Minna HOEL (-10)Kvarnsveden Friidrott2,39
12Amanda PROOS (-09)Kvarnsveden Friidrott2,31
13Elsa BERGLUND (-09)Leksands FIK2,19
14Clara HISVED SPERS (-09)Kvarnsveden Friidrott2,17
15Alvas SVENSSON DAHL (-09)Leksands FIK2,10
16Rakel STENBÄCK (-10)Kvarnsveden Friidrott2,09
17Zaga WIDÉN (-09)Heby AIF2,07
18Nova OLHANS (-10)Kvarnsveden Friidrott1,80
19Nelly ÖSTBERG (-10)Kvarnsveden Friidrott1,54
20Ella DIFFNER MORÈN (-11)Kvarnsveden Friidrott1,36
 
 



F8 Bollkast - Final.
Vikt: 300 gr
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Thea HÖGBERG (-09)Kvarnsveden Friidrott13,22
2Elsa BERGLUND (-09)Leksands FIK12,66
3Alvas SVENSSON DAHL (-09)Leksands FIK12,19
4Elsa BLÅRAND (-10)IFK Mora FIK10,43
5Zaga WIDÉN (-09)Heby AIF10,01
6Nova OLHANS (-10)Kvarnsveden Friidrott10,00
7Celinn SELLBERG (-09)Stora Tuna Friidrottsklubb9,92
8Elin BERGMAN (-09)IFK Mora FIK9,67
9Amanda PROOS (-09)Kvarnsveden Friidrott9,56
10Minna HOEL (-10)Kvarnsveden Friidrott9,35
11Clara HISVED SPERS (-09)Kvarnsveden Friidrott9,09
12Saimi LYLANDER (-09)Kvarnsveden Friidrott8,84
13Ida-Maria EKSTRÖM (-09)Kvarnsveden Friidrott6,99
14Thilde ÖSTHOLM (-10)Kvarnsveden Friidrott6,66
15Ella DIFFNER MORÈN (-11)Kvarnsveden Friidrott6,01
16Rakel STENBÄCK (-10)Kvarnsveden Friidrott5,33
17Nelly ÖSTBERG (-10)Kvarnsveden Friidrott4,43
 
 



Män 100m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Mostafa HASANI (-92)Falu IK11.38
2Emil MANN (-88)Hofors LK12.12
 



Män 200m - Final.
(2017-06-04)
 Vind -1,4
Plac.NamnFöreningTid
1Mostafa HASANI (-92)Falu IK23.95
 



Män Höjd - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Lauris TUMENA (-93)Säters IF1,72
 
1,401,451,501,551,601,631,661,691,721,75
OOOOOXOXOXXOXXOXXX
 



Män Längd - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Gustav R MAGNUSSON (-00)Nyköpings BIS6,15
Frank UDE (-96)Falu IKX
 
 



Män Kula - Final.
Vikt: 7,26 kg
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Andreas ERIKSSON (-94)IK Heros14,64
 
 



M22 Stav - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Nicklas KARLSSON (-96)Finspångs AIK4,52
2Andreas GUSTAFSSON (-97)Falu IK4,22
Frank UDE (-96)Falu IKX
 
3,924,024,124,224,324,424,524,624,72
XOOOXXOXXX
---------
--OOOOOXXX
 



P19 110m Häck - Final.
Höjd: 99,1 cm
(2017-06-04)
 Vind -1,2
Plac.NamnFöreningTid
1Johan NORDSTRÖM (-99)Falu IK17.33
 



P19 Stav - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Johan NORDSTRÖM (-99)Falu IK4,12
 
3,623,723,823,924,024,124,224,32
O-OOXOXXOXXX
 



P19 Tresteg - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Tim SVANTESSON (-00)Nyköpings BIS13,00
2Johan NORDSTRÖM (-99)Falu IK12,61
 
 



P17 100m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Gustav R MAGNUSSON (-00)Nyköpings BIS11.66
2Ludwig GUSTAFSSON (-00)Falu IK11.93
3Tim SVANTESSON (-00)Nyköpings BIS12.05
4Albin STEEN (-00)Kvarnsveden Friidrott12.20
5Adam BRUCKNER (-01)Ludvika FFI12.56
6Alexander RUNSTEN (-01)Kvarnsveden Friidrott13.98
 



P17 200m - Final.
(2017-06-04)
 Vind -1,4
Plac.NamnFöreningTid
1Ludwig GUSTAFSSON (-00)Falu IK24.46
2Albin STEEN (-00)Kvarnsveden Friidrott25.24
3Adam BRUCKNER (-01)Ludvika FFI26.22
 



P17 110m Häck - Final.
Höjd: 91,4 cm
(2017-06-04)
 Vind -1,2
Plac.NamnFöreningTid
1Philip STÖMNE (-00)Valbo AIF15.38
2Emil UHLIN (-00)Falu IK15.79
3Simon THOR (-00)IFK Märsta16.29
 



P17 Stav - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Simon THOR (-00)IFK Märsta4,42
2Gustav R MAGNUSSON (-00)Nyköpings BIS4,22
3Emil UHLIN (-00)Falu IK3,72
4Tim SVANTESSON (-00)Nyköpings BIS3,62
 
3,323,423,523,623,723,823,924,024,124,224,324,424,524,62
-----O-XOOXXOXXX
OOOXXOXXX
-OOOOXXX
--------OXXO-XO-XXX
 



P17 Kula - Final.
Vikt: 5 kg (Kvarnsvedenspelsrekord)
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Ragnar CARLSSON (-00)Falu IK16,19
2Philip STÖMNE (-00)Valbo AIF11,59
3Adam BRUCKNER (-01)Ludvika FFI9,49
4Alexander RUNSTEN (-01)Kvarnsveden Friidrott8,92
 
 



P15 80m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Malte EDWARDSSON (-03)Bollnäs FIK10.22
2Noa SKOMOROWSKI (-03)Kvarnsveden Friidrott10.79
3Joel ANDERSSON (-02)Kvarnsveden Friidrott11.10
4Arvid KLINGBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott11.45
5Arvid LANDSTRÖM (-03)Kvarnsveden Friidrott13.53
 



P15 800m - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Arvid KLINGBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott2:31.32
2Arvid LANDSTRÖM (-03)Kvarnsveden Friidrott3:02.70
 



P15 80m Häck - Final.
Höjd: 84,0 cm
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Gabriel AXELSSON (-02)Upsala IF13.41
2Arvid KLINGBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott14.64
3Noa SKOMOROWSKI (-03)Kvarnsveden Friidrott14.78
4Arvid LANDSTRÖM (-03)Kvarnsveden Friidrott17.57
 



P15 Höjd - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Gabriel AXELSSON (-02)Upsala IF1,55
2Olle HUBERT (-03)IK Heros1,55
3Malte EDWARDSSON (-03)Bollnäs FIK1,46
 
1,351,401,431,461,491,521,551,58
-O-OOOOXXX
-OOOXXX
O-XO-XOOOXXX
 



P15 Stav - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Joel ANDERSSON (-02)Kvarnsveden Friidrott3,12
2Noa SKOMOROWSKI (-03)Kvarnsveden Friidrott2,72
3Emil SVAVARSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott2,32
4Arvid KLINGBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott2,02
Arvid LANDSTRÖM (-03)Kvarnsveden FriidrottX
 
1,621,721,821,922,022,122,222,322,422,522,622,722,822,923,023,123,22
------OXOOXOXXOXOXXX
----XXX
-------O--O-OOOOXXX
O-XXOOXXOXXX
-----OOXOXXX
 



P15 Tresteg - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Malte EDWARDSSON (-03)Bollnäs FIK11,43
2Noa SKOMOROWSKI (-03)Kvarnsveden Friidrott10,69
3Arvid KLINGBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott9,39
 
 



P15 Kula - Final.
Vikt: 4 kg
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Olle HUBERT (-03)IK Heros10,76
Malte EDWARDSSON (-03)Bollnäs FIKX
Axel LUNDBERG (-02)Djurmo Sifferbo IFX
Noa SKOMOROWSKI (-03)Kvarnsveden FriidrottX
Arvid KLINGBERG (-03)Kvarnsveden FriidrottX
 
 



P15 Spjut - Final.
Vikt: 600 gr
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Olle HUBERT (-03)IK Heros41,20
2Gabriel AXELSSON (-02)Upsala IF36,75
3Arvid KLINGBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott29,65
4Noa SKOMOROWSKI (-03)Kvarnsveden Friidrott25,07
5Hugo ÅKERS (-03)Falu IK24,95
6Emil SVAVARSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott20,86
Axel LUNDBERG (-02)Djurmo Sifferbo IFX
 
 



P13 60m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Kristoffer ANDERSSON (-04)Falu IK7.98
2Mille EDWARDSSON (-04)Bollnäs FIK9.51
3Bennet MONHEIM (-04)Falu IK9.76
4Pontus RIMSLER (-04)Kvarnsveden Friidrott9.77
5Anton ANDERSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott11.41
Adam HELLBOM (-04)Falu IKDNS
 



P13 600m - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Kristoffer ANDERSSON (-04)Falu IK1:42.74
 



P13 60m Häck - Final.
Höjd: 76,2 cm
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Kristoffer ANDERSSON (-04)Falu IK10.09
2Adam HELLBOM (-04)Falu IK11.27
 



P13 Höjd - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Adrian KARLSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott1,30
2Mille EDWARDSSON (-04)Bollnäs FIK1,30
 
1,101,151,201,251,301,33
OOOOXOXXX
-OOXOXOXXX
 



P13 Stav - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Jakob NORDSTRÖM (-04)Falu IK2,32
 
1,821,922,022,122,222,322,422,52
OOOOOXOXXX
 



P13 Längd - Final.
Hoppzon
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Kristoffer ANDERSSON (-04)Falu IK5,50
2Jakob NORDSTRÖM (-04)Falu IK4,35
3Adam HELLBOM (-04)Falu IK4,31
4Mille EDWARDSSON (-04)Bollnäs FIK4,14
5Pontus RIMSLER (-04)Kvarnsveden Friidrott3,71
6Bennet MONHEIM (-04)Falu IK3,69
7Adrian KARLSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott3,66
8Anton ANDERSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott2,94
 
 



P13 Tresteg - Final.
Hoppzon
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Kristoffer ANDERSSON (-04)Falu IK11,59
2Adam HELLBOM (-04)Falu IK9,24
3Mille EDWARDSSON (-04)Bollnäs FIK9,11
4Adrian KARLSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott8,32
5Pontus RIMSLER (-04)Kvarnsveden Friidrott7,27
 
 



P13 Kula - Final.
Vikt: 3 kg
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Kristoffer ANDERSSON (-04)Falu IK11,39
2Mille EDWARDSSON (-04)Bollnäs FIK8,87
3Pontus RIMSLER (-04)Kvarnsveden Friidrott7,56
4Adrian KARLSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott6,93
5Anton ANDERSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott4,24
David AXELSSON (-04)Upsala IFX
 
 



P13 Spjut - Final.
Vikt: 400 gr
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Mille EDWARDSSON (-04)Bollnäs FIK26,76
2David AXELSSON (-04)Upsala IF24,98
3Adam HELLBOM (-04)Falu IK21,95
4Adrian KARLSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott18,41
5Pontus RIMSLER (-04)Kvarnsveden Friidrott16,88
6Anton ANDERSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott14,11
 
 



P11 60m - Final.
(2017-06-04)
 Vind -1,9
Plac.NamnFöreningTid
1Wilgot BOSTRÖM GEIJER (-06)Heby AIF9.95
2Oskar BERGMAN (-06)IFK Mora FIK10.41
 



P11 400m - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Alfred CARLBERG NILSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb1:15.09
2Oskar BERGMAN (-06)IFK Mora FIK1:23.29
 



P11 Höjd - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Alfred CARLBERG NILSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb1,20
2Daniel BERKEBO (-06)Kvarnsveden Friidrott1,15
3Oskar BERGMAN (-06)IFK Mora FIK1,10
Oscar BÅTMÄSTAR (-06)Djurmo Sifferbo IFX
 
1,001,051,101,151,201,23
OOOXXX
------
OOOXXOXXX
-OOOOXXX
 



P11 Längd - Final.
Hoppzon
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Alfred CARLBERG NILSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb3,86
2Wilgot BOSTRÖM GEIJER (-06)Heby AIF3,59
3Daniel BERKEBO (-06)Kvarnsveden Friidrott3,39
4Oskar BERGMAN (-06)IFK Mora FIK3,29
5Teo ÅKERS (-06)Falu IK3,27
Oscar BÅTMÄSTAR (-06)Djurmo Sifferbo IFX
 
 



P11 Kula - Final.
Vikt: 2 kg
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Teo ÅKERS (-06)Falu IK7,17
2Oskar BERGMAN (-06)IFK Mora FIK6,60
3Daniel BERKEBO (-06)Kvarnsveden Friidrott5,74
Oscar BÅTMÄSTAR (-06)Djurmo Sifferbo IFX
 
 



P10 60m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Oliver BJÖRKMAN (-07)IFK Mora FIK9.86
2Ville NORLING (-07)Kvarnsveden Friidrott10.07
3Casper JOHANSSON (-07)Säters IF10.24
4Malte BOBERG (-07)Kvarnsveden Friidrott10.82
5jonathan DANIELSSON (-07)Säters IF11.84
6Erik EKLUND (-07)Kvarnsveden Friidrott12.05
 



P10 400m - Final.
(2017-06-04)
Heat 1
Plac.NamnFöreningTidPlac. tot.
1Oliver BJÖRKMAN (-07)IFK Mora FIK1:16.201
2Casper JOHANSSON (-07)Säters IF1:23.673
3Malte BOBERG (-07)Kvarnsveden Friidrott1:27.515
 
Heat 2
Plac.NamnFöreningTidPlac. tot.
1Victor BLÅRAND (-08)IFK Mora FIK1:20.282
2Ville NORLING (-07)Kvarnsveden Friidrott1:27.244
3Erik EKLUND (-07)Kvarnsveden Friidrott1:28.206
4jonathan DANIELSSON (-07)Säters IF1:36.897
 
Samlad lista
Plac.#NamnFöreningTid
1167Oliver BJÖRKMAN (-07)IFK Mora FIK1:16.20
242Victor BLÅRAND (-08)IFK Mora FIK1:20.28
3126Casper JOHANSSON (-07)Säters IF1:23.67
478Ville NORLING (-07)Kvarnsveden Friidrott1:27.24
559Malte BOBERG (-07)Kvarnsveden Friidrott1:27.51
661Erik EKLUND (-07)Kvarnsveden Friidrott1:28.20
7121jonathan DANIELSSON (-07)Säters IF1:36.89



P10 Längd - Final.
Hoppzon
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Oliver BJÖRKMAN (-07)IFK Mora FIK3,52
2Ville NORLING (-07)Kvarnsveden Friidrott3,46
3Casper JOHANSSON (-07)Säters IF3,37
4Erik EKLUND (-07)Kvarnsveden Friidrott3,02
5Malte BOBERG (-07)Kvarnsveden Friidrott2,76
6jonathan DANIELSSON (-07)Säters IF2,67
 
 



P10 Kula - Final.
Vikt: 2 kg
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Casper JOHANSSON (-07)Säters IF7,10
2Oliver BJÖRKMAN (-07)IFK Mora FIK5,77
3Malte BOBERG (-07)Kvarnsveden Friidrott5,75
4Erik EKLUND (-07)Kvarnsveden Friidrott5,30
5jonathan DANIELSSON (-07)Säters IF4,89
6Ville NORLING (-07)Kvarnsveden Friidrott4,79
 
 



P9 60m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Ludwig ERIKSSON (-08)Heby AIF9.83
2Victor BLÅRAND (-08)IFK Mora FIK10.12
3Otto COLLIN (-08)Heby AIF10.56
4Gustav KARLSSON (-08)Kvarnsveden Friidrott11.75
5Alex FREIHOLTZ (-08)Kvarnsveden Friidrott12.09
 



P9 Längd - Final.
Hoppzon
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Otto COLLIN (-08)Heby AIF3,50
2Victor BLÅRAND (-08)IFK Mora FIK3,37
3Ludwig ERIKSSON (-08)Heby AIF3,30
4Gustav KARLSSON (-08)Kvarnsveden Friidrott2,92
5Alex FREIHOLTZ (-08)Kvarnsveden Friidrott2,29
Dante MEIJER (-08)IFK Mora FIKDNS
 
 



P9 Bollkast - Final.
Vikt: 300 gr
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Ludwig ERIKSSON (-08)Heby AIF31,99
2Victor BLÅRAND (-08)IFK Mora FIK26,52
3Gustav KARLSSON (-08)Kvarnsveden Friidrott24,16
4Otto COLLIN (-08)Heby AIF23,25
 
 



P8 60m - Final.
(2017-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Fergus HAGSTRÖM (-09)Säters IF10.82
2Riot ANFÄLT (-10)Kvarnsveden Friidrott10.90
3Emil SVENSSON (-09)IFK Mora FIK11.09
4Anton CARLBERG NILSSON (-10)Stora Tuna Friidrottsklubb11.51
5Leo OBELIN (-10)Kvarnsveden Friidrott12.66
6Hugo LILJA (-11)Kvarnsveden Friidrott13.23
7Isak KARLSSON (-11)Kvarnsveden Friidrott13.37
 



P8 Längd - Final.
Hoppzon
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Fergus HAGSTRÖM (-09)Säters IF3,01
2Riot ANFÄLT (-10)Kvarnsveden Friidrott2,97
3Emil SVENSSON (-09)IFK Mora FIK2,91
4Anton CARLBERG NILSSON (-10)Stora Tuna Friidrottsklubb2,46
5Leo OBELIN (-10)Kvarnsveden Friidrott2,44
6Hugo LILJA (-11)Kvarnsveden Friidrott1,92
7Isak KARLSSON (-11)Kvarnsveden Friidrott1,89
8Alve SVENSSON (-09)IFK Mora FIK1,68
 
 



P8 Bollkast - Final.
Vikt: 300 gr
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Emil SVENSSON (-09)IFK Mora FIK26,76
2Fergus HAGSTRÖM (-09)Säters IF18,57
3Anton CARLBERG NILSSON (-10)Stora Tuna Friidrottsklubb15,73
4Riot ANFÄLT (-10)Kvarnsveden Friidrott14,81
5Samuel JOHANSON (-10)Säters IF12,38
6Leo OBELIN (-10)Kvarnsveden Friidrott12,33
7Isak KARLSSON (-11)Kvarnsveden Friidrott8,02
8Hugo LILJA (-11)Kvarnsveden Friidrott7,31
 
 



Män65 200m - Final.
(2017-06-04)
 Vind -1,6
Plac.NamnFöreningTid
1Tore K MATZÉN (-49)Sälens IF1:03.71
 



Män65 600m - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Tore K MATZÉN (-49)Sälens IF3:20.87
 



Män75 200m - Final.
(2017-06-04)
 Vind -1,6
Plac.NamnFöreningTid
1Erik-Åke TRANBERG (-41)Sälens IF41.80
 



Män75 600m - Final.
(2017-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Erik-Åke TRANBERG (-41)Sälens IF2:43.56