Resultat IDM

Arrangör: Dalarnas Friidrottsförbund
Datum: 30 jan 2011
Plats: Friidrottshallen, Lugnet
Ort: Falun
Tävlingsledare: Anna Karlsson

Listan skapad: 2011-01-30 15:17:31


MS 60 m Final30/1  12:50
       
1Oskar Törnros1992IFK Sala7,30
2Rasmus Carlsson1988Falu IK7,43
 Marcus Hansson1990Falu IKDSQ

MS 200 m Final30/1  14:25
       
1Elias Amado1986Falu IK24,34
2Abdinasir Ige1993Falu IK24,41

MS 800 m Final30/1  14:45
       
1Ahmed Tahir1992Falu IK1,57,52
2Johan Samuelsson1989Falu IK1,57,93
3Niklas Gunne1994IFK Mora2,19,83
 Elias Amado1986Falu IKDNF

MS Höjd Final30/1  10:00
       
1Viktor Husmark1992Falu IK2,00
2Filip Hjorth1993Gefle IF1,82
3Rasmus Carlsson1988Falu IK1,82

MS Höjd Final  1,76 1,79 1,82 1,85 1,90 1,95 1,98 2,00
Viktor Husmark - - o o o xxo xxo xo
Rasmus Carlsson o o xo xxx
Filip Hjorth - xo o xxx

MS Stav Final30/1  11:45
       
1Filip Hjorth1993Gefle IF4,47
2Henrik Brus1991Falu IK4,27
3Adam Diffner1990Kvarnsvedens FIK3,87
 Rasmus Carlsson1988Falu IKx

MS Stav Final  3,77 3,87 4,07 4,27 4,37 4,47 4,57
Adam Diffner o xo xxx
Rasmus Carlsson - - - - - - xxx
Henrik Brus - - o o - xxx
Filip Hjorth - - o o xxo o xxx

MS Kula Final30/1  13:40
       
1Ramon Valles1989Spanien16,25
2Ibro Ribic1986Falu IK14,90
3Fred Stenberg1970Gefle IF13,17
5Urban Lif1968IK Stål10,82
6Henrik Brus1991Falu IK9,61

MS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Urban Lif x x 8,41 10,24 9,98 10,82
Henrik Brus x 9,45 9,61 x 9,47 9,28
Ibro Ribic 14,21 14,65 x 14,90 x x
Fred Stenberg x 13,17 12,71 x 12,42 12,20
Ramon Valles 15,91 15,08 16,25 15,12 15,76 x

P 19 Kula Final30/1  13:40
       
1Filip Hjorth1993Gefle IF12,26

P 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Filip Hjorth 12,09 x 11,34 12,15 12,26 12,01

P 17 800 m Final30/1  14:45
       
1Jesper Olsson1995Leksands FIK2,28,08

P 17 Längd Final30/1  13:30
       
1Jesper Olsson1995Leksands FIK4,92

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Jesper Olsson 4,92 4,74 4,74 4,92 x 4,46

P 15 60 m Final30/1  12:05
       
1Samuel Ingvarsson1996Falu IK7,85
2Josef Gustafsson1997Ludvika FFI8,80

P 15 Stav Final30/1  13:40
       
1Samuel Ingvarsson1996Falu IK2,57

P 15 Stav Final  2,07 2,17 2,27 2,37 2,47 2,57 2,67
Samuel Ingvarsson o o xo xo xxo o xxx

P 15 Längd Final30/1  10:00
       
1Josef Gustafsson1997Ludvika FFI4,03

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Josef Gustafsson 3,76 3,67 4,03 3,70 x 3,70

P 13 60 m Final30/1  12:00
       
1Alex Jallow1998IK Stål8,76
2Enar Pettersson1998IK Heros9,24
3Axel Pettersson1998IK Heros9,24
4Johan Nordström1999Falu IK9,67
5Petter Jörnlind1999Falu IK10,13

P 13 600 m Final30/1  15:10
       
1Petter Jörnlind1999Falu IK2,08,68

P 13 Höjd Final30/1  10:00
       
1Alex Jallow1998IK Stål1,42
2Enar Pettersson1998IK Heros1,33
3Petter Jörnlind1999Falu IK1,25

P 13 Höjd Final  1,15 1,20 1,25 1,30 1,33 1,36 1,39 1,42 1,45
Enar Pettersson o o o xxo xo xxx
Alex Jallow - - o o o o xo o xxx
Petter Jörnlind ox o xxo xxx

P 13 Längd Final30/1  13:30
       
1Alex Jallow1998IK Stål4,83
2Johan Nordström1999Falu IK4,25
3Axel Pettersson1998IK Heros4,14

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Axel Pettersson 4,13 x 3,89 - 4,06 4,14
Alex Jallow 4,75 4,72 x x 3,75 4,83
Johan Nordström 4,18 x 4,16 4,23 4,25 4,08

KS 60 m Final30/1  12:30
       
1Madeleine Nilsson1990Kvarnsvedens FIK8,46

KS 200 m Final30/1  14:25

Heat 1
       
1Tove Ågren1996Falu IK26,63
2Mikaela Johannesson1996IK Heros26,71

Heat 2
       
1Elin Eriksson1995Falu IK28,31

KS 200 m Final - Sammanställning
       
1Tove Ågren1996Falu IK26,63
2Mikaela Johannesson1996IK Heros26,71
3Elin Eriksson1995Falu IK28,31

KS 800 m Final30/1  14:55
       
1Jenny Eriksson1993Falu IK2,19,91
2Michaela Hallqvist1993Falu IK2,27,56

KS Höjd Final30/1  10:00
       
1Erika Löke1995Falu IK1,72
2Regina Paet1991Falu IK1,61
3Sofia Mossberg1995Falu IK1,55
4Hanna Jansson1995Falu IK1,55
5Maja Westberg1995Falu IK1,50

KS Höjd Final  1,35 1,40 1,45 1,50 1,55 1,58 1,61 1,64 1,67 1,70 1,72 1,74
Sofia Mossberg - - o o xxo xxx
Hanna Jansson - - o xo xxo xxx
Erika Löke - - - o o o o o xxo xxo o xxx
Regina Paet - - - xo o o xo
Maja Westberg o o xo xxo xxx

KS Stav Final30/1  11:30
       
1Madeleine Nilsson1990Kvarnsvedens FIK3,77
2Linnea Neldemo1991Kvarnsvedens FIK3,27

KS Stav Final  3,07 3,17 3,27 3,37 3,67 3,77 3,87
Madeleine Nilsson - - - - o o xxx
Linnea Neldemo o - xo xxx

KS Längd Final30/1  13:30
       
1Sanna Funk1993Falu IK5,03

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Sanna Funk 4,86 4,83 4,75 5,03 - x

KS Kula Final30/1  13:40
       
1Catrine Gradin1993Falu IK8,59
2Fanny Hjort1995Säters IF FIK8,22

KS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Fanny Hjort 8,15 7,49 8,17 8,22 x 7,99
Catrine Gradin 8,31 8,14 8,59 8,04 7,96 8.06

F 17 60 m Final30/1  12:30
       
1Erika Löke1995Falu IK7,99
2Pauline Munters1994Falu IK8,31
3Sofia Mossberg1995Falu IK8,40
5Sanna Ericson1995Falu IK8,58
6Johanna Gunne1994IFK Mora8,66

F 17 800 m Final30/1  14:55
       
1Evelina Landstedt1995Falu IK2,25,54
2Emelie Svensson1995IFK Mora2,35,46

F 17 Stav Final30/1  11:30
       
1Hanna Jansson1995Falu IK3,27
2Hanna Engholm1994Kvarnsvedens FIK3,27
3Sanna Ericson1995Falu IK2,67
4Hanna Johansson1995Säters IF FIK2,27

F 17 Stav Final  2,27 2,37 2,57 2,67 2,77 2,97 3,07 3,17 3,27 3,37
Hanna Johansson xxo xxx
Sanna Ericson - - xo o xxx
Hanna Jansson - - - - - - xo xo xo xxx
Hanna Engholm - - - - - o o o xxo xxx

F 17 Längd Final30/1  14:25
       
1Erika Löke1995Falu IK5,48
2Johanna Gunne1994IFK Mora5,30
3Pauline Munters1994Falu IK5,19
4Sofia Mossberg1995Falu IK5,11

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Johanna Gunne 5,06 5,14 x 5,30 4,77 5,00
Pauline Munters 5,00 5,03 4,91 5,19 5,09 5,05
Sofia Mossberg 4,99 x 5,11 5,08 5,01 x
Erika Löke 5,42 5,40 5,16 5,08 5,48 5,32

F 17 Kula Final30/1  10:00
       
1Lisa Carlsson1994Falu IK12,11
2Fanny Hjort1995Säters IF FIK10,03
3Hanna Jansson1995Falu IK9,59

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Fanny Hjort 9,23 9,90 9,19 9,19 9,48 10,03
Lisa Carlsson 11,48 12,11 x 11,81 x x
Hanna Jansson 9,13 9,59 8,71 - - -

F 15 60 m Försök30/1  11:45

Heat 1
       
1Ellinor Englundh1996Säters IF FIK8,74q
2Kajsa Cervin1997Djurmo Sifferbo IF9,40
3Natalie Lassis1996IK Heros9,80
4Emilia Lif1997IK Stål11,13

Heat 2
       
1Tove Ågren1996Falu IK8,13q
2Mikaela Johannesson1996IK Heros8,16q
3Maja Olsson1997Leksands FIK9,02q
4Frida Drakes1997Säters IF FIK9,38q
5Sanna Damberg1997Djurmo Sifferbo IF9,46

Heat 3
       
1Demi Bylon1997IFK Mora9,18q
2Linnea Näs1997Djurmo Sifferbo IF9,41
3Casandra Svesson1996IK Heros9,43
4Emma Bergqvist1996Säters IF FIK9,54

F 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Tove Ågren1996Falu IK8,13q
2Mikaela Johannesson1996IK Heros8,16q
3Ellinor Englundh1996Säters IF FIK8,74q
4Maja Olsson1997Leksands FIK9,02q
5Demi Bylon1997IFK Mora9,18q
6Frida Drakes1997Säters IF FIK9,38q
7Kajsa Cervin1997Djurmo Sifferbo IF9,40
8Linnea Näs1997Djurmo Sifferbo IF9,41
9Casandra Svesson1996IK Heros9,43
10Sanna Damberg1997Djurmo Sifferbo IF9,46
11Emma Bergqvist1996Säters IF FIK9,54
12Natalie Lassis1996IK Heros9,80
13Emilia Lif1997IK Stål11,13

F 15 60 m Final30/1  13:35
       
1Mikaela Johannesson1996IK Heros8,12
2Tove Ågren1996Falu IK8,14
3Ellinor Englundh1996Säters IF FIK8,65
4Maja Olsson1997Leksands FIK8,99
5Demi Bylon1997IFK Mora9,29
6Frida Drakes1997Säters IF FIK9,38

F 15 Stav Final30/1  13:40
       
1Sandra Bergenulf1996Falu IK3,07
2Emma Häggström1996Kvarnsvedens FIK2,97
3Fanny Eriksson1997Djurmo Sifferbo IF2,17
4Linnea Näs1997Djurmo Sifferbo IF1,87

F 15 Stav Final  1,57 1,67 1,77 1,87 1,97 2,07 2,17 2,27 2,77 2,87 2,97 3,07 3,15
Linnea Näs o o o o xxx
Fanny Eriksson - o o o o o xxo xxx
Emma Häggström - - - - - - - - o o o xxx
Sandra Bergenulf - - - - - - - - - o o xo xxx

F 15 Längd Final30/1  10:00
       
1Ellinor Englundh1996Säters IF FIK4,80
2Maja Olsson1997Leksands FIK4,60
3Demi Bylon1997IFK Mora4,454,44
4Sandra Bergenulf1996Falu IK4,454,41
5Frida Drakes1997Säters IF FIK4,44
6Kajsa Cervin1997Djurmo Sifferbo IF4,19
7Linnea Näs1997Djurmo Sifferbo IF4,04
8Sanna Damberg1997Djurmo Sifferbo IF3,91
9Emma Bergqvist1996Säters IF FIK3,90
10Casandra Svesson1996IK Heros3,78
11Natalie Lassis1996IK Heros3,45
12Emilia Lif1997IK Stål3,07

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Demi Bylon 4,44 4,45 4,26 4,24 4,26 4,35
Maja Olsson 3,80 4,17 4,40 4,14 4,32 4,60
Linnea Näs 3,73 4,04 3,88 3,89 3,96 3,92
Sanna Damberg 3,67 3,91 3,66
Casandra Svesson 3,75 3,78 3,73
Emilia Lif 2,94 3,07 3,02
Ellinor Englundh 4,80 x x x 4,69 4,64
Frida Drakes 4,41 4,17 4,27 4,35 4,15 4,44
Emma Bergqvist 3,86 3,90 3,88
Sandra Bergenulf 4,24 4,23 x 4,13 4,41 4,45
Natalie Lassis x x 3,45
Kajsa Cervin 3,66 3,99 x 3,97 4,02 4,19

F 15 Kula Final30/1  12:00
       
1Ellinor Englundh1996Säters IF FIK9,96
2Frida Drakes1997Säters IF FIK9,27
3Maja Olsson1997Leksands FIK8,91
4Linnea Näs1997Djurmo Sifferbo IF8,46
5Fanny Eriksson1997Djurmo Sifferbo IF7,91
6Kajsa Cervin1997Djurmo Sifferbo IF6,82
7Emilia Lif1997IK Stål4,54

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Maja Olsson 8,91 7,91 8,57 8,86 8,49 8,75
Linnea Näs 8,46 7,79 8,10 7,69 x 7,68
Fanny Eriksson 7,34 x 7,91 x 7,40 7,39
Emilia Lif 4,43 3,99 4,07 4,54 4,36 3,74
Ellinor Englundh 9,72 9,29 9,51 9,45 9,69 9,96
Frida Drakes 8,79 8,67 8,90 9,27 8,39 8,88
Kajsa Cervin 6,71 6,30 6,45 6,34 6,82 6,43

F 13 60 m Försök30/1  11:30

Heat 1
       
1Alexandra Sörensen1999Falu IK8,83q
2Ida Thunberg1999IK Stål8,95q
3Matilda Eriksson1998Leksands FIK9,11q
4Frida Hedenskog1998Falu IK9,29
5Karin Linderkers1999Leksands FIK9,34
 Amanda Hansson1999Djurmo Sifferbo IF

Heat 2
       
1Felicia Lund Stenqvist1998Falu IK8,61q
2Elin Skött1998Falu IK8,97q
3Elin Bärjegård1999Leksands FIK9,23q
4Sara Sjödahl Wennergren1998Falu IK9,26
5Alva Cederholm1999IK Stål9,53
6Lovisa Back1999Djurmo Sifferbo IF10,16

F 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Felicia Lund Stenqvist1998Falu IK8,61q
2Alexandra Sörensen1999Falu IK8,83q
3Ida Thunberg1999IK Stål8,95q
4Elin Skött1998Falu IK8,97q
5Matilda Eriksson1998Leksands FIK9,11q
6Elin Bärjegård1999Leksands FIK9,23q
7Sara Sjödahl Wennergren1998Falu IK9,26
8Frida Hedenskog1998Falu IK9,29
9Karin Linderkers1999Leksands FIK9,34
10Alva Cederholm1999IK Stål9,53
11Lovisa Back1999Djurmo Sifferbo IF10,16
 Amanda Hansson1999Djurmo Sifferbo IF

F 13 60 m Final30/1  13:30
       
1Felicia Lund Stenqvist1998Falu IK8,52
2Alexandra Sörensen1999Falu IK8,83
3Ida Thunberg1999IK Stål8,96
4Elin Skött1998Falu IK9,07
5Matilda Eriksson1998Leksands FIK9,07
 Elin Bärjegård1999Leksands FIKDNS

F 13 600 m Final30/1  15:10
       
1Ida Thunberg1999IK Stål1,57,15
2Ronja Jungåker1999Falu IK2,00,90
3Frida Hedenskog1998Falu IK2,04,96
4Alva Cederholm1999IK Stål2,12,15
5Lovisa Back1999Djurmo Sifferbo IF2,21,94
 Elin Bärjegård1999Leksands FIKDNS

F 13 Höjd Final30/1  10:00
       
1Elin Skött1998Falu IK1,33
2Karin Linderkers1999Leksands FIK1,30
3Kajsa Götbo1999Stora Skedvi IK1,30
4Frida Hedenskog1998Falu IK1,25
5Mariem Al-Zubaidi1999Stora Skedvi IK1,25
6Elin Bärjegård1999Leksands FIK1,20

F 13 Höjd Final  1,00 1,05 1,10 1,15 1,20 1,25 1,30 1,33 1,36
Elin Bärjegård - - o o xxo xxx
Karin Linderkers - - - o o o xxo xxx
Kajsa Götbo o o o o o xo xxo xxx
Mariem Al-Zubaidi o xo o o xxo xxo xxx
Elin Skött - - o o o o o xxo xxx
Frida Hedenskog - - o o o o xxx

F 13 Längd Final30/1  11:45
       
1Ida Thunberg1999IK Stål4,91
2Alexandra Sörensen1999Falu IK4,88
3Sara Sjödahl Wennergren1998Falu IK4,60
4Frida Hedenskog1998Falu IK4,44
5Felicia Lund Stenqvist1998Falu IK4,41
6Elin Skött1998Falu IK4,14
7Elin Bärjegård1999Leksands FIK4,10
8Matilda Eriksson1998Leksands FIK4,07
9Karin Linderkers1999Leksands FIK3,83
10Alva Cederholm1999IK Stål3,77
11Mariem Al-Zubaidi1999Stora Skedvi IK3,68
12Kajsa Götbo1999Stora Skedvi IK3,67
13Lovisa Back1999Djurmo Sifferbo IF3,183,14
14Amanda Hansson1999Djurmo Sifferbo IF3,183,02

F 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Elin Bärjegård 3,81 3,87 3,98 3,96 4,10 4,06
Matilda Eriksson x 3,85 x 3,92 3,99 4,07
Karin Linderkers 2,75 3,77 3,83
Amanda Hansson 3,02 x 3,18
Lovisa Back 3,14 3,18 3,09
Ida Thunberg 4,70 4,63 4,60 4,61 4,91 4,53
Alva Cederholm 3,70 3,61 3,77
Kajsa Götbo 3,62 3,58 3,67
Mariem Al-Zubaidi 3,68 3,65 3,39
Sara Sjödahl Wennergren 4,60 4,54 4,34 4,38 4,43 4,45
Elin Skött 4,06 4,05 3,95 4,14 3,97 4,07
Frida Hedenskog 4,44 4,26 4,08 4,26 4,25 4,30
Felicia Lund Stenqvist 4,23 4,30 4,15 4,25 4,34 4,41
Alexandra Sörensen 4,63 4,57 4,68 4,66 4,88 x

F 13 Kula Final30/1  14:10
       
1Frida Hedenskog1998Falu IK9,10
2Elin Bärjegård1999Leksands FIK8,47
3Amanda Hansson1999Djurmo Sifferbo IF8,20
4Karin Linderkers1999Leksands FIK7,68
5Matilda Eriksson1998Leksands FIK7,32
6Sara Sjödahl Wennergren1998Falu IK7,31
7Mariem Al-Zubaidi1999Stora Skedvi IK7,06
8Kajsa Götbo1999Stora Skedvi IK6,97
9Lovisa Back1999Djurmo Sifferbo IF6,03

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Elin Bärjegård 8,32 7,70 8,33 8,25 8,47 8,20
Matilda Eriksson 7,02 6,05 7,32 7,32 7,28 6,94
Karin Linderkers 7,04 7,42 7,09 7,56 7,67 7,68
Amanda Hansson 7,34 8,09 8,01 7,06 8,20 8,02
Lovisa Back 6,03 5,76 5,58
Kajsa Götbo x 6,08 x 6,25 6,46 6,97
Mariem Al-Zubaidi 6,27 6,84 x 4,85 6,99 7,06
Sara Sjödahl Wennergren 7,17 x 7,10 7,31 6,65 7,27
Frida Hedenskog 8,87 9,10 8,82 9,03 8,83 8,78

M 40 60 m Final30/1  12:10
       
1Urban Lif1968IK Stål8,55
2Måns Lindholm1968Dalregemenets IF8,72

M 40 200 m Final30/1  14:35
       
1Måns Lindholm1968Dalregemenets IF28,88

M 65 60 m Final30/1  12:10
       
1Göte Hinders1946Säters IF FIK8,71

M 65 200 m Final30/1  14:35
       
1Göte Hinders1946Säters IF FIK28,62

M 70 60 m Final30/1  12:10
       
1Erik-Åke Tranberg1941Sälens IF11,48

M 70 200 m Final30/1  14:35
       
2Erik-Åke Tranberg1941Sälens IF37,37

M 75 60 m Final30/1  12:10
       
1Lars-Åke Hedlund1933IK Stål9,82

M 75 200 m Final30/1  14:35
       
1Lars-Åke Hedlund1933IK Stål33,71
2Fred MöllerFalu IK48,57

K 40 60 m Final30/1  12:10
       
1Viktoria Cederholm1969IK Stål9,82

K 40 200 m Final30/1  14:35
       
1Viktoria Cederholm1969IK Stål36,06


© Arena 2.0, RunPro Systems