Resultat

Kvarnsvedenspelen (2016-06-04)

Tillbaka


Förening
Kvarnsveden Friidrott 
Adress
Kvarnsvedens Idrottsplats, Borlänge 
Tävlingledare
Janne Diffner 
Väderförhållande
sol och ca 20 grader. svag vind. 

Kvinnor Stav - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Elin OLSSON (-93)Kvarnsveden Friidrott3,71
 
3,313,513,714,01
OXOOXX
 
Kvinnor Längd - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Hannah HELLBOM (-00)Falu IK5,17
2Linn SVÄRDHAGEN (-99)Falu IK5,00
3Veronika NORDIN (-97)Gefle IF4,76
 
 
Kvinnor Kula - Final.
Vikt: 4 kg
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Amanda LEJROS (-99)KFUM Örebro11,35
2Veronika NORDIN (-97)Gefle IF6,70
 
 
Kvinnor Spjut - Final.
Vikt: 600 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Veronika NORDIN (-97)Gefle IF21,11
 
 
K22 Spjut - Final.
Vikt: 600 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Maria OLSSON (-96)Gefle IF38,17
 
 
F17 100m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +1,0
Plac.NamnFöreningTid
1Ylwa HAGLUND (-00)Falu IK13.10
2Hannah HELLBOM (-00)Falu IK13.24
3Agnes HILL (-00)Kvarnsveden Friidrott13.88
 
F17 200m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Ylwa HAGLUND (-00)Falu IK27.07
2Hannah HELLBOM (-00)Falu IK27.17
Linn SVÄRDHAGEN (-99)Falu IKDNS
 
F17 1.500m - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Emelie ERIKSSON (-00)Säters IF5:24.74
 
F17 100m Häck - Final.
Höjd: 76,2 cm
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Melisa ZILIC (-00)Falu IK15.32
2Ylwa HAGLUND (-00)Falu IK17.32
3Agnes HILL (-00)Kvarnsveden Friidrott18.19
 
F17 Höjd - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Wilma BJÖRKMAN (-01)IFK Mora FIK1,50
2Lisa LORENZ (-99)Djurmo Sifferbo IF1,45
3Amanda JUVAS (-99)Väsby IK1,40
 
1,301,351,401,451,501,531,60
OOOXXX
---OXXX--
--OOXOXXX
 
F17 Stav - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Wilma ANDERSSON (-00)Kvarnsveden Friidrott2,61
2Elin HAGLUND (-00)Falu IK2,31
 
2,012,112,212,312,412,512,612,81
OOOOXXX
----XO-OXXX
 
F17 Kula - Final.
Vikt: 3 kg
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Amanda LEJROS (-99)KFUM Örebro13,70
2Agnes HILL (-00)Kvarnsveden Friidrott10,95
3Lina LARSSON (-00)Säters IF9,59
 
 
F17 Spjut - Final.
Vikt: 500 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Lina LARSSON (-00)Säters IF35,64
2Moa FLORIDAN (-00)Stora Skedvi IK35,18
 
 
F15 80m - Försök.
(2016-06-04)
Heat 1Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Nicolina ERIKSSON (-01)Djurmo Sifferbo IF10.66q1
2Frida ESSBORG (-02)Kvarnsveden Friidrott11.46q4
3Sanna LJUNGBERG (-02)IFK Mora FIK11.53q7
4Ella BORG (-02)Ludvika FFI12.1710
5Saga PETERS WENGRUD (-02)Djurmo Sifferbo IF12.3311
Elsa HÅRRSKOG (-01)IFK Mora FIKDNS
 
Heat 2Vind +0,5
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Gabriella LINDSTRÖM (-02)Falu IK10.97q2
2Alice HELDT-CASSEL (-01)Ludvika FFI11.15q3
3Lovisa JAKOBSSON (-02)Ludvika FFI11.50q5
4Minna LOCK ANDERSSON (-02)Falu IK11.51q6
5Olivia NORDGREN (-02)Falu IK11.88q8
6Rebecka BRÖJER (-01)Heby AIF12.079
Moa BERGLUND (-01)Stora Tuna FriidrottsklubbDNS
 
Samlad lista
Plac.#NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
13Nicolina ERIKSSON (-01)Djurmo Sifferbo IF10.66q1
223Gabriella LINDSTRÖM (-02)Falu IK10.97q2
3124Alice HELDT-CASSEL (-01)Ludvika FFI11.15q3
474Frida ESSBORG (-02)Kvarnsveden Friidrott11.46q4
5126Lovisa JAKOBSSON (-02)Ludvika FFI11.50q5
624Minna LOCK ANDERSSON (-02)Falu IK11.51q6
758Sanna LJUNGBERG (-02)IFK Mora FIK11.53q7
827Olivia NORDGREN (-02)Falu IK11.88q8
946Rebecka BRÖJER (-01)Heby AIF12.079
10120Ella BORG (-02)Ludvika FFI12.1710
1114Saga PETERS WENGRUD (-02)Djurmo Sifferbo IF12.3311
57Elsa HÅRRSKOG (-01)IFK Mora FIKDNS
131Moa BERGLUND (-01)Stora Tuna FriidrottsklubbDNS
F15 80m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Nicolina ERIKSSON (-01)Djurmo Sifferbo IF10.78
2Gabriella LINDSTRÖM (-02)Falu IK11.04
3Alice HELDT-CASSEL (-01)Ludvika FFI11.10
4Minna LOCK ANDERSSON (-02)Falu IK11.29
5Frida ESSBORG (-02)Kvarnsveden Friidrott11.39
6Sanna LJUNGBERG (-02)IFK Mora FIK11.66
7Olivia NORDGREN (-02)Falu IK11.76
Lovisa JAKOBSSON (-02)Ludvika FFIDNS
 
F15 300m - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Anna KLINGBERG (-02)Kvarnsveden Friidrott47.551
2Maja LARSSON (-02)Kvarnsveden Friidrott48.302
 
F15 800m - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Wilma BJÖRKMAN (-01)IFK Mora FIK2:35.03
Ella BORG (-02)Ludvika FFIDNS
 
F15 80m Häck - Final.
Höjd: 76,2 cm
(2016-06-04)
 Vind +0,6
Plac.NamnFöreningTid
1Anna BACK NILSSON (-02)Leksands FIK12.58
2Minna LOCK ANDERSSON (-02)Falu IK13.75
3cecilia FÄLLDIN (-02)Ludvika FFI14.90
Gabriella LINDSTRÖM (-02)Falu IKDNF
 
F15 Stav - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Hilma HINDSBERG (-02)Kvarnsveden Friidrott2,51
2Linn JANSSON (-02)Falu IK2,41
 
2,112,212,312,412,512,612,712,812,71
--XO-O-XX-
OOOOXXX
 
F15 Längd - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Wilma BJÖRKMAN (-01)IFK Mora FIK4,75
2Minna LOCK ANDERSSON (-02)Falu IK4,47
3Rebecka BRÖJER (-01)Heby AIF4,32
4Moa BERGLUND (-01)Stora Tuna Friidrottsklubb4,28
5Anna KLINGBERG (-02)Kvarnsveden Friidrott4,16
6Bianca LÖFDAL (-02)Kvarnsveden Friidrott4,04
7Frida ESSBORG (-02)Kvarnsveden Friidrott4,03
8Sanna LJUNGBERG (-02)IFK Mora FIK4,03
9Rebella AXELSSON BERGLUND (-01)Leksands FIK4,01
10Ida KARLSSON (-02)Kvarnsveden Friidrott3,72
11Alva NYBERG (-02)Ludvika FFI3,71
12Saga PETERS WENGRUD (-02)Djurmo Sifferbo IF3,62
13Ebba ERIKSSON (-01)IFK Mora FIK3,53
14Maja LARSSON (-02)Kvarnsveden Friidrott3,29
Ella BORG (-02)Ludvika FFIX
Hanna GUSTAVSSON (-02)Ludvika FFIX
Linnea MILUTIN (-02)Leksands FIKDNS
Hanna OLLINEN (-01)Ludvika FFIDNS
Lovisa JAKOBSSON (-02)Ludvika FFIDNS
 
 
F15 Kula - Final.
Vikt: 3 kg
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Fanny ÖSTMAN (-01)Säters IF10,66
2Nicolina ERIKSSON (-01)Djurmo Sifferbo IF9,89
3Anna BACK NILSSON (-02)Leksands FIK9,36
4Anna KLINGBERG (-02)Kvarnsveden Friidrott8,81
5Lovisa JAKOBSSON (-02)Ludvika FFI8,15
6cecilia FÄLLDIN (-02)Ludvika FFI8,09
7Alva NYBERG (-02)Ludvika FFI7,89
8Bianca LÖFDAL (-02)Kvarnsveden Friidrott7,69
9Frida ESSBORG (-02)Kvarnsveden Friidrott7,20
10Sanna LJUNGBERG (-02)IFK Mora FIK7,19
11Hanna GUSTAVSSON (-02)Ludvika FFI7,18
12Ebba ERIKSSON (-01)IFK Mora FIK6,37
Ida KARLSSON (-02)Kvarnsveden FriidrottDNS
Linnea MILUTIN (-02)Leksands FIKDNS
Hanna OLLINEN (-01)Ludvika FFIDNS
 
 
F15 Spjut - Final.
Vikt: 500 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Nicolina ERIKSSON (-01)Djurmo Sifferbo IF31,59
2Fanny ÖSTMAN (-01)Säters IF30,02
3Anna BACK NILSSON (-02)Leksands FIK26,76
4Alice HELDT-CASSEL (-01)Ludvika FFI21,96
5Ida KARLSSON (-02)Kvarnsveden Friidrott21,90
6Sanna LJUNGBERG (-02)IFK Mora FIK21,35
7Saga PETERS WENGRUD (-02)Djurmo Sifferbo IF20,27
8Alva NYBERG (-02)Ludvika FFI19,22
9cecilia FÄLLDIN (-02)Ludvika FFI18,65
10Lovisa JAKOBSSON (-02)Ludvika FFI17,29
11Anna KLINGBERG (-02)Kvarnsveden Friidrott17,14
12Ebba ERIKSSON (-01)IFK Mora FIK15,98
13Hanna GUSTAVSSON (-02)Ludvika FFI13,10
Frida ESSBORG (-02)Kvarnsveden FriidrottX
 
 
F13 60m - Försök.
(2016-06-04)
Heat 1Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK9.04q2
2Matilda ERIKSSON (-04)Västerås FK9.12q5
3Julia MEIJER (-04)IFK Mora FIK9.409
4Filippa NORDGREN (-04)Falu IK9.4210
5Alva ERIKSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott9.8312
6Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF9.8613
 
Heat 2Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott8.63q1
2Alva HENNINGSSON (-03)Djurmo Sifferbo IF9.05q3
3Matilda LUNDGREN (-03)Leksands FIK9.33 (9.330)q6
3Maja SVANBERG (-04)Stora Tuna Friidrottsklubb9.33 (9.330)q6
5Ida JOHANSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott9.9615
 
Heat 3Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Ida BACKLUND (-04)Gefle IF9.11q4
2Ida ERIKSSON (-04)IFK Mora FIK9.33q6
3Lina RYDÉN (-03)IFK Mora FIK9.6111
4Linnea NÄSLUND (-03)Kvarnsveden Friidrott9.9414
5Ellen LUNDBERG HEDMAN (-04)Djurmo Sifferbo IF10.0216
6Kajsa HINDSBERG (-04)Kvarnsveden Friidrott10.6117
 
Samlad lista
Plac.#NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
173Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott8.63q1
261Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK9.04q2
36Alva HENNINGSSON (-03)Djurmo Sifferbo IF9.05q3
440Ida BACKLUND (-04)Gefle IF9.11q4
5166Matilda ERIKSSON (-04)Västerås FK9.12q5
6149Maja SVANBERG (-04)Stora Tuna Friidrottsklubb9.33 (9.330)q6
6117Matilda LUNDGREN (-03)Leksands FIK9.33 (9.330)q6
656Ida ERIKSSON (-04)IFK Mora FIK9.33 (9.330)q6
959Julia MEIJER (-04)IFK Mora FIK9.409
1028Filippa NORDGREN (-04)Falu IK9.4210
1160Lina RYDÉN (-03)IFK Mora FIK9.6111
1272Alva ERIKSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott9.8312
1313Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF9.8613
1497Linnea NÄSLUND (-03)Kvarnsveden Friidrott9.9414
1584Ida JOHANSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott9.9615
1611Ellen LUNDBERG HEDMAN (-04)Djurmo Sifferbo IF10.0216
1779Kajsa HINDSBERG (-04)Kvarnsveden Friidrott10.6117
F13 60m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +1,3
Plac.NamnFöreningTid
1Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott8.42
2Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK8.82 (8.820)
2Alva HENNINGSSON (-03)Djurmo Sifferbo IF8.82 (8.820)
4Ida BACKLUND (-04)Gefle IF8.98
5Matilda ERIKSSON (-04)Västerås FK9.09
6Matilda LUNDGREN (-03)Leksands FIK9.18
7Ida ERIKSSON (-04)IFK Mora FIK9.22
8Maja SVANBERG (-04)Stora Tuna Friidrottsklubb9.31
 
F13 600m - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Alva HERMANSSON (-04)Stora Tuna Friidrottsklubb1:51.761
2Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK1:52.902
3Ida BACKLUND (-04)Gefle IF1:53.753
4Julia MEIJER (-04)IFK Mora FIK1:54.214
5Matilda ERIKSSON (-04)Västerås FK2:14.725
 
F13 60m Häck - Final.
Höjd: 68,0 cm
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK11.34
2Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF11.95
3Ellen LUNDBERG HEDMAN (-04)Djurmo Sifferbo IF12.00
 
F13 Höjd - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Matilda LUNDGREN (-03)Leksands FIK1,57
2Asta PETTERSSON (-03)IK Heros1,30
2Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott1,30
4Ida JOHANSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott1,30
5thilde HANSSON (-04)Kvarnsveden Friidrott1,30
6Maja SVANBERG (-04)Stora Tuna Friidrottsklubb1,25
7Lina RYDÉN (-03)IFK Mora FIK1,25
8Julia MEIJER (-04)IFK Mora FIK1,20
9Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF1,10
 
1,101,151,201,251,301,331,361,391,421,451,471,491,501,521,541,571,58
OOOOOXXX
OOOOOOOOXOXOOOOXOOXXOXXX
XOXX-
OXOOXXX
O-OOOXXX
OOOXOXXX
OOOOXXX
OOOXXOXOXXX
XOOOOXXOXXX
 
F13 Stav - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
Julia MEIJER (-04)IFK Mora FIKX
Nea SKOMOROWSKI (-04)Kvarnsveden FriidrottX
 
 
F13 Längd - Final.
Hoppzon
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Matilda LUNDGREN (-03)Leksands FIK4,49
2Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott4,41
3Alva HENNINGSSON (-03)Djurmo Sifferbo IF4,34
4Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK4,31
5Asta PETTERSSON (-03)IK Heros4,26
6Ida BACKLUND (-04)Gefle IF4,25
7Lina RYDÉN (-03)IFK Mora FIK3,97
8Ida ERIKSSON (-04)IFK Mora FIK3,96
9Alva HERMANSSON (-04)Stora Tuna Friidrottsklubb3,89
10Matilda ERIKSSON (-04)Västerås FK3,86
11Ellen LUNDBERG HEDMAN (-04)Djurmo Sifferbo IF3,70
12Julia MEIJER (-04)IFK Mora FIK3,67
13Ida JOHANSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott3,60
14Linnea NÄSLUND (-03)Kvarnsveden Friidrott3,44
15Kajsa HINDSBERG (-04)Kvarnsveden Friidrott3,01
Maja SVANBERG (-04)Stora Tuna FriidrottsklubbDNS
Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IFDNS
Nea SKOMOROWSKI (-04)Kvarnsveden FriidrottDNS
Filippa NORDGREN (-04)Falu IKDNS
Clara JANSSON (-04)Säters IFDNS
 
 
F13 Kula - Final.
Vikt: 2 kg
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott10,67
2Ida JOHANSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott10,48
3Ida BACKLUND (-04)Gefle IF9,58
4Alva HENNINGSSON (-03)Djurmo Sifferbo IF9,43
5Anna KRYSÉN (-03)Ludvika FFI9,09
6Alva OHLÉRS (-04)Stora Tuna Friidrottsklubb8,59
7Matilda ERIKSSON (-04)Västerås FK8,23
8Thea ÄDLING RING (-03)IFK Mora FIK7,23
9Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF7,20
10Ellen LUNDBERG HEDMAN (-04)Djurmo Sifferbo IF7,06
11Kajsa HINDSBERG (-04)Kvarnsveden Friidrott6,74
12Isabell HAGLÖF (-04)Djurmo Sifferbo IF6,67
13Linnea NÄSLUND (-03)Kvarnsveden Friidrott6,62
Sara ESSBORG (-04)Kvarnsveden FriidrottDNS
 
 
F13 Spjut - Final.
Vikt: 400 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Linnea NÄSLUND (-03)Kvarnsveden Friidrott26,18
2Alva HENNINGSSON (-03)Djurmo Sifferbo IF22,92
3Ida BACKLUND (-04)Gefle IF21,60
4Justina ESANGBEDO (-03)Kvarnsveden Friidrott21,01
5Matilda ERIKSSON (-04)Västerås FK20,62
6Ida JOHANSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott20,58
7Ellen LUNDBERG HEDMAN (-04)Djurmo Sifferbo IF19,22
8Ida ERIKSSON (-04)IFK Mora FIK18,56
9Isabell HAGLÖF (-04)Djurmo Sifferbo IF16,26
10Anna KRYSÉN (-03)Ludvika FFI15,66
11Alva OHLÉRS (-04)Stora Tuna Friidrottsklubb15,28
12Nova PETERS WENGRUD (-04)Djurmo Sifferbo IF13,96
13Lina RYDÉN (-03)IFK Mora FIK10,33
Clara JANSSON (-04)Säters IFX
 
 
F11 60m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Ellen HELDT CASSEL (-05)Ludvika FFI9.44
2Engla SVÄRDHAGEN (-05)Falu IK9.73
3Ida LARSSON (-05)Stora Tuna Friidrottsklubb10.03
4Frida ESTERS (-05)Leksands FIK10.12
5Tinna SVAVARSDOTTIR (-05)Kvarnsveden Friidrott10.54
6Ellen FJÄGERÅS (-05)Stora Tuna Friidrottsklubb11.13
 
F11 400m - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Engla SVÄRDHAGEN (-05)Falu IK1:14.83
2Ellen HELDT CASSEL (-05)Ludvika FFI1:17.31
3Frida ESTERS (-05)Leksands FIK1:21.66
4Ellen FJÄGERÅS (-05)Stora Tuna Friidrottsklubb1:25.28
 
F11 Höjd - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Klara COLLIN (-06)Heby AIF1,13
2Emilia HELDEMAR (-06)IK Stål1,10
3Filippa ERSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb1,05
4Rut ISBERG (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb1,05
Ellen HELDT CASSEL (-05)Ludvika FFIX
 
0,900,951,001,051,101,13
OOOXOXXX
OOOO-O
OOXOXXOXXX-
OOXOXXOXOXXX
 
F11 Längd - Final.
Hoppzon
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Engla SVÄRDHAGEN (-05)Falu IK4,07
2Ellen HELDT CASSEL (-05)Ludvika FFI3,95
3Ida LARSSON (-05)Stora Tuna Friidrottsklubb3,67
4Frida ESTERS (-05)Leksands FIK3,60
5Tinna SVAVARSDOTTIR (-05)Kvarnsveden Friidrott3,11
6Ellen FJÄGERÅS (-05)Stora Tuna Friidrottsklubb2,81
 
 
F11 Kula - Final.
Vikt: 2 kg
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Tinna SVAVARSDOTTIR (-05)Kvarnsveden Friidrott6,72
2Emma ÅKERS (-05)Falu IK6,72
3Frida ESTERS (-05)Leksands FIK6,33
4Ida LARSSON (-05)Stora Tuna Friidrottsklubb5,58
 
 
F10 60m - Försök.
(2016-06-04)
Heat 1Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Meja NORRGÅRD (-07)Stora Tuna Friidrottsklubb9.90q2
2Wilma HÖGBERG (-06)Kvarnsveden Friidrott10.12q5
3Agnes ANDERSSON (-06)Säters IF10.31q6
4Emilia HELDEMAR (-06)IK Stål10.60q8
5Anna BOSTRÖM (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb10.829
Klara COLLIN (-06)Heby AIFDNS
 
Heat 2Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1Filippa ERSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb9.83q1
2Maja FORSMAN (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb9.91q3
3Cajsa ERIKSSON (-06)Heby AIF10.08q4
4Lina WENNSTRÖM (-06)IK Heros10.35q7
5Rut ISBERG (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb11.1710
 
Samlad lista
Plac.#NamnFöreningTidVidarePlac. tot.
1137Filippa ERSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb9.83q1
2175Meja NORRGÅRD (-07)Stora Tuna Friidrottsklubb9.90q2
3139Maja FORSMAN (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb9.91q3
450Cajsa ERIKSSON (-06)Heby AIF10.08q4
582Wilma HÖGBERG (-06)Kvarnsveden Friidrott10.12q5
6151Agnes ANDERSSON (-06)Säters IF10.31q6
765Lina WENNSTRÖM (-06)IK Heros10.35q7
866Emilia HELDEMAR (-06)IK Stål10.60q8
9134Anna BOSTRÖM (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb10.829
10142Rut ISBERG (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb11.1710
48Klara COLLIN (-06)Heby AIFDNS
F10 60m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Filippa ERSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb9.74
2Meja NORRGÅRD (-07)Stora Tuna Friidrottsklubb9.89
3Maja FORSMAN (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb9.96
4Wilma HÖGBERG (-06)Kvarnsveden Friidrott10.05
5Agnes ANDERSSON (-06)Säters IF10.41
6Emilia HELDEMAR (-06)IK Stål10.45
Cajsa ERIKSSON (-06)Heby AIFDNS
Lina WENNSTRÖM (-06)IK HerosDNS
 
F10 400m - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Hilda JONSSON (-07)Säters IF1:16.681
2Filippa ERSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb1:16.702
3Emilia HELDEMAR (-06)IK Stål1:18.813
4Agnes ANDERSSON (-06)Säters IF1:21.434
5Wilma HÖGBERG (-06)Kvarnsveden Friidrott1:23.755
 
F10 Längd - Final.
Hoppzon
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Agnes ANDERSSON (-06)Säters IF3,49
2Wilma HÖGBERG (-06)Kvarnsveden Friidrott3,44
3Maja FORSMAN (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb3,41
4Filippa ERSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb3,40
5Cajsa ERIKSSON (-06)Heby AIF3,25
6Emilia HELDEMAR (-06)IK Stål3,21
7Rut ISBERG (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb2,99
8Anna BOSTRÖM (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb2,99
9Lina WENNSTRÖM (-06)IK Heros2,90
Alice KALLEBERG (-06)Djurmo Sifferbo IFDNS
Klara COLLIN (-06)Heby AIFDNS
Julia NILSSON (-06)Kvarnsveden FriidrottDNS
 
 
F10 Kula - Final.
Vikt: 2 kg
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Hilda JONSSON (-07)Säters IF6,68
2Lia HAGSTRÖM (-07)Säters IF6,40
3Agnes ANDERSSON (-06)Säters IF4,81
4Emilia HELDEMAR (-06)IK Stål4,73
5Rut ISBERG (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb4,40
Alice KALLEBERG (-06)Djurmo Sifferbo IFDNS
 
 
F9 60m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Lia HAGSTRÖM (-07)Säters IF9.841
2Hilda JONSSON (-07)Säters IF9.872
3Sigrid FLORÉUS (-07)Valbo AIF9.983
4Caitlyn STÖMNE (-07)Valbo AIF10.324
5Astrid HERMANSSON (-07)Stora Tuna Friidrottsklubb10.445
 
F9 Längd - Final.
Hoppzon
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
Meja NORRGÅRD (-07)Stora Tuna Friidrottsklubb3,32
1Hilda JONSSON (-07)Säters IF3,79
2Lia HAGSTRÖM (-07)Säters IF3,76
3Caitlyn STÖMNE (-07)Valbo AIF3,74
4Sigrid FLORÉUS (-07)Valbo AIF3,28
5Astrid HERMANSSON (-07)Stora Tuna Friidrottsklubb3,03
Ebba HURTIG (-07)Kvarnsveden FriidrottDNS
 
 
F9 Bollkast - Final.
Vikt: 300 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Meja NORRGÅRD (-07)Stora Tuna Friidrottsklubb29,62
2Lia HAGSTRÖM (-07)Säters IF27,16
3Sigrid FLORÉUS (-07)Valbo AIF20,99
4Hilda JONSSON (-07)Säters IF20,06
5Caitlyn STÖMNE (-07)Valbo AIF18,38
Ebba HURTIG (-07)Kvarnsveden FriidrottX
 
 
F8 60m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Hilda SÄFSTRÖM (-08)Kvarnsveden Friidrott10.75
2Lovisa CALL (-08)Heby AIF11.11
3Elsa HAGLÖF (-08)Djurmo Sifferbo IF12.03
 
F8 Längd - Final.
Hoppzon
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Hilda SÄFSTRÖM (-08)Kvarnsveden Friidrott3,08
2Lovisa CALL (-08)Heby AIF2,73
3Elsa HAGLÖF (-08)Djurmo Sifferbo IF2,65
4Clara SÖDERLIND (-08)Kvarnsveden Friidrott2,63
5Astrid SKOGLUND (-08)Kvarnsveden Friidrott2,50
6Ebba HURTIG (-08)Kvarnsveden Friidrott2,48
7Lilly PROOS (-08)Kvarnsveden Friidrott1,85
8Alma BLOMQVIST (-10)Kvarnsveden Friidrott1,84
9Vega JANSSON (-08)Kvarnsveden Friidrott1,79
 
 
F8 Bollkast - Final.
Vikt: 300 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Lovisa CALL (-08)Heby AIF19,12
2Elsa HAGLÖF (-08)Djurmo Sifferbo IF16,08
3Astrid SKOGLUND (-08)Kvarnsveden Friidrott12,96
4Ebba HURTIG (-08)Kvarnsveden Friidrott12,49
5Clara SÖDERLIND (-08)Kvarnsveden Friidrott11,55
6Hilda SÄFSTRÖM (-08)Kvarnsveden Friidrott10,46
7Moa BLOMQVIST (-08)Kvarnsveden Friidrott8,36
8Vega JANSSON (-08)Kvarnsveden Friidrott7,06
9Alma BLOMQVIST (-10)Kvarnsveden Friidrott5,80
Elsa MILUTIN (-08)Leksands FIKX
10Moa BLOMKVIST (-08)Kvarnsveden Friidrott0,00
 
 
Män 100m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +1,2
Plac.NamnFöreningTid
1Thomas JÖNSSON (-65)Gefle IF12.40
2Hugo NORBERG (-98)Falu IK12.44
3Jonathan REIMERTZ (-96)Kvarnsveden Friidrott12.53
4Daniel FRIBERG (-89)Kvarnsveden Friidrott13.19
 
Män 200m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Mustafe ABDIRAHMAN (-94)Kvarnsveden Friidrott24.861
 
Män Stav - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Fredrik LILJEBJÖRN (-89)Kvarnsveden Friidrott3,31
2Jonathan REIMERTZ (-96)Kvarnsveden Friidrott3,01
3Daniel FRIBERG (-89)Kvarnsveden Friidrott2,91
 
2,612,712,812,913,013,113,313,51
OOOXOXXX
------OXXX
O-O-OXXX
 
Män Längd - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1simon BJÖRNSTEDT (-99)Enköpings AI6,15
2Jonathan REIMERTZ (-96)Kvarnsveden Friidrott5,25
3Fredrik LILJEBJÖRN (-89)Kvarnsveden Friidrott5,21
4Daniel FRIBERG (-89)Kvarnsveden Friidrott5,13
 
 
Män Kula - Final.
Vikt: 7,26 kg
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Andreas ERIKSSON (-94)IK Heros13,90
2Fredrik LILJEBJÖRN (-89)Kvarnsveden Friidrott10,02
Fred STENBERG (-70)Gefle IFX
 
 
Män Spjut - Final.
Vikt: 800 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Hugo NORBERG (-98)Falu IK37,95
2Fred STENBERG (-70)Gefle IF36,01
3Fredrik LILJEBJÖRN (-89)Kvarnsveden Friidrott26,90
4Jonathan REIMERTZ (-96)Kvarnsveden Friidrott26,58
5Daniel FRIBERG (-89)Kvarnsveden Friidrott25,18
 
 
P17 100m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,9
Plac.NamnFöreningTid
1Amadou JALLOW (-99)IK Stål11.68
2Ludwig GUSTAFSSON (-00)Falu IK12.06
3simon BJÖRNSTEDT (-99)Enköpings AI12.20
4Philip STÖMNE (-00)Valbo AIF12.38
 
P17 200m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,9
Plac.NamnFöreningTid
1Ludwig GUSTAFSSON (-00)Falu IK24.30
2Sahnuum.k OSMAN (-99)Kvarnsveden Friidrott26.00
simon BJÖRNSTEDT (-99)Enköpings AIDNS
 
P17 110m Häck - Final.
Höjd: 91,4 cm
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Philip STÖMNE (-00)Valbo AIF16.091
2Johan NORDSTRÖM (-99)Falu IK16.552
 
P17 Stav - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Johan NORDSTRÖM (-99)Falu IK3,71
 
3,513,613,713,81
OOOXXX
 
P17 Kula - Final.
Vikt: 5 kg
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Johan NORDSTRÖM (-99)Falu IK11,64
2Philip STÖMNE (-00)Valbo AIF10,39
 
 
P17 Spjut - Final.
Vikt: 700 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Philip STÖMNE (-00)Valbo AIF40,31
2Holger NORBERG (-99)Falu IK36,57
 
 
P15 80m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +1,5
Plac.NamnFöreningTid
1Axel SVÄRDHAGEN (-01)Falu IK9.991
2Arvid JOHANSSON (-02)Stora Tuna Friidrottsklubb10.692
3Viktor HEDLUND (-02)Falu IK10.873
4Alexander RUNSTEN (-01)Kvarnsveden Friidrott11.314
5Joel ANDERSSON (-02)Leksands FIK11.805
 
P15 300m - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Axel SVÄRDHAGEN (-01)Falu IK40.50
2Viktor HEDLUND (-02)Falu IK44.65
 
P15 800m - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Nils BERGSTRÖM (-02)Stora Tuna Friidrottsklubb2:17.21
 
P15 Stav - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Joel ANDERSSON (-02)Leksands FIK2,31
 
2,112,312,41
OXOXXX
 
P15 Längd - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Axel SVÄRDHAGEN (-01)Falu IK5,69
2Isak CERVIN (-01)Djurmo Sifferbo IF5,18
3Viktor HEDLUND (-02)Falu IK4,42
4Alexander RUNSTEN (-01)Kvarnsveden Friidrott3,89
 
 
P15 Kula - Final.
Vikt: 4 kg
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Axel LUNDBERG HEDMAN (-02)Djurmo Sifferbo IF9,88
2Alexander RUNSTEN (-01)Kvarnsveden Friidrott9,42
3Isak CERVIN (-01)Djurmo Sifferbo IF9,20
4Arvid JOHANSSON (-02)Stora Tuna Friidrottsklubb8,27
5Hjalmar ISBERG (-02)Stora Tuna Friidrottsklubb7,71
6Joel ANDERSSON (-02)Leksands FIK7,49
 
 
P15 Spjut - Final.
Vikt: 600 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Isak CERVIN (-01)Djurmo Sifferbo IF33,68
2Axel LUNDBERG HEDMAN (-02)Djurmo Sifferbo IF33,18
3Hjalmar ISBERG (-02)Stora Tuna Friidrottsklubb31,28
4Joel ANDERSSON (-02)Leksands FIK26,63
5Alexander RUNSTEN (-01)Kvarnsveden Friidrott13,78
 
 
P13 60m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Noa SKOMOROWSKI (-03)Kvarnsveden Friidrott8.83
2Victor HJÄRTSTRÖM (-04)Ludvika FFI9.22
3Rikard THROGEN-HEDIN (-03)SK Bore9.25 (9.250)
3Emil SVAVARSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott9.25 (9.250)
5Tor SVENSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott9.96
6Arvid LANDSTRÖM (-03)Kvarnsveden Friidrott10.01
 
P13 600m - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Hugo HINDSBERG (-04)Kvarnsveden Friidrott1:52.05
2Tor SVENSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott2:02.46
3Victor HJÄRTSTRÖM (-04)Ludvika FFI2:03.23
4Arvid LANDSTRÖM (-03)Kvarnsveden Friidrott2:05.42
 
P13 60m Häck - Final.
Höjd: 76,2 cm
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Arvid KLINGBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott10.91
2Emil SVAVARSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott11.15
3Rikard THROGEN-HEDIN (-03)SK Bore11.33
4Victor HJÄRTSTRÖM (-04)Ludvika FFI12.88
5Arvid LANDSTRÖM (-03)Kvarnsveden Friidrott14.04
 
P13 Höjd - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Olle HUBERT (-03)IK Heros1,51
2Noa SKOMOROWSKI (-03)Kvarnsveden Friidrott1,51
3Emil SVAVARSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott1,42
4Rikard THROGEN-HEDIN (-03)SK Bore1,42
5Hugo HINDSBERG (-04)Kvarnsveden Friidrott1,39
6Arvid KLINGBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott1,33
7Adam HELLBOM (-04)Falu IK1,30
 
1,101,151,201,251,301,331,361,391,421,451,481,511,54
--OOOOXOOOOXXOXXOXXX
-OOOXOOXOXXOXOXXX
OOXOOXXOXXX
-OO-OOOOOXXOXXOOXXX
--OOO-OOOXXX
-OOOOOXOOXXX
-OOOXXOXOXXX
 
P13 Stav - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Jakob NORDSTRÖM (-04)Falu IK2,21
Noa SKOMOROWSKI (-03)Kvarnsveden FriidrottX
 
2,212,312,41
XXOXXX
---
 
P13 Längd - Final.
Hoppzon
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Arvid KLINGBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott4,73
2Noa SKOMOROWSKI (-03)Kvarnsveden Friidrott4,73
3Olle HUBERT (-03)IK Heros4,52
4Hugo HINDSBERG (-04)Kvarnsveden Friidrott4,36
5Emil SVAVARSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott4,33
6Hugo ÅKERS (-03)Falu IK4,29
7Victor HJÄRTSTRÖM (-04)Ludvika FFI4,08
8Tor SVENSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott3,87
Pontus RIMSLER (-04)Kvarnsveden FriidrottDNS
Kristoffer ANDERSSON (-04)Falu IKDNS
 
 
P13 Kula - Final.
Vikt: 3 kg
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Rikard THROGEN-HEDIN (-03)SK Bore10,46
2Noa SKOMOROWSKI (-03)Kvarnsveden Friidrott10,28
3Hugo ÅKERS (-03)Falu IK9,15
4Adam HELLBOM (-04)Falu IK8,85
5Arvid KLINGBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott8,68
6Elias BJÖRK (-03)Kvarnsveden Friidrott8,61
7Victor HJÄRTSTRÖM (-04)Ludvika FFI5,40
Pontus RIMSLER (-04)Kvarnsveden FriidrottDNS
 
 
P13 Spjut - Final.
Vikt: 400 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Arvid KLINGBERG (-03)Kvarnsveden Friidrott33,35
2Noa SKOMOROWSKI (-03)Kvarnsveden Friidrott32,59
3Olle HUBERT (-03)IK Heros30,75
4Hugo ÅKERS (-03)Falu IK28,56
5Elias BJÖRK (-03)Kvarnsveden Friidrott28,00
6Victor HJÄRTSTRÖM (-04)Ludvika FFI19,66
7Tor SVENSSON (-03)Kvarnsveden Friidrott18,21
8Adam HELLBOM (-04)Falu IK16,24
9Arvid LANDSTRÖM (-03)Kvarnsveden Friidrott16,16
Kristoffer ANDERSSON (-04)Falu IKX
 
 
P11 60m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1David BACK NILSSON (-05)Leksands FIK9.13
2Jonatan LINDBERG (-05)Leksands FIK9.15
3Adrian KARLSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott9.91
4Hugo LINDBORG (-05)Kvarnsveden Friidrott9.96
5Valter LANDSTRÖM (-05)Kvarnsveden Friidrott10.47
6Anton ANDERSSON (-05)Leksands FIK11.35
 
P11 400m - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Erik BERGSTRÖM (-05)Stora Tuna Friidrottsklubb1:07.891
2Jonatan LINDBERG (-05)Leksands FIK1:10.202
 
P11 Höjd - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Hugo LINDBORG (-05)Kvarnsveden Friidrott1,35
2Adrian KARLSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott1,22
3Alfred CARLBERG NILSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb1,13
 
1,001,051,101,131,161,191,221,251,281,311,331,351,38
OOOOOXOXOXXX
OOXXOXOXXX
OOOOOOOXOOXOOOXXX
 
P11 Längd - Final.
Hoppzon (DM)
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Hugo LINDBORG (-05)Kvarnsveden Friidrott3,66
2Adrian KARLSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott3,60
3Anton ANDERSSON (-05)Leksands FIK2,85
 
 
P11 Kula - Final.
Vikt: 2 kg
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1David BACK NILSSON (-05)Leksands FIK8,52
2Hugo LINDBORG (-05)Kvarnsveden Friidrott8,13
3Adrian KARLSSON (-05)Kvarnsveden Friidrott7,32
4Anton ANDERSSON (-05)Leksands FIK4,86
 
 
P10 60m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,7
Plac.NamnFöreningTid
1Alfred CARLBERG NILSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb9.81
2Hampe PELEBACK (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb10.15
3Oscar BÅTMÄSTAR (-06)Djurmo Sifferbo IF10.39
4Teo ÅKERS (-06)Falu IK10.81
5Benjamin BODIN (-06)Säters IF10.97
 
P10 400m - Final.
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningTid
1Alfred CARLBERG NILSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb1:20.241
2Sander MAGNUSSON (-08)Säters IF1:22.342
3Hampe PELEBACK (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb1:25.073
4Oscar BÅTMÄSTAR (-06)Djurmo Sifferbo IF1:26.694
5Teo ÅKERS (-06)Falu IK1:28.085
 
P10 Längd - Final.
Hoppzon
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Alfred CARLBERG NILSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb3,52
2Hampe PELEBACK (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb3,41
3Teo ÅKERS (-06)Falu IK3,21
4Oscar BÅTMÄSTAR (-06)Djurmo Sifferbo IF3,13
5Benjamin BODIN (-06)Säters IF2,74
Vidar KÄLLBERG (-06)Kvarnsveden FriidrottDNS
 
 
P10 Kula - Final.
Vikt: 2 kg
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Teo ÅKERS (-06)Falu IK6,96
2Alfred CARLBERG NILSSON (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb6,61
3Hampe PELEBACK (-06)Stora Tuna Friidrottsklubb6,46
4Benjamin BODIN (-06)Säters IF6,32
5Oscar BÅTMÄSTAR (-06)Djurmo Sifferbo IF5,56
Vidar KÄLLBERG (-06)Kvarnsveden FriidrottDNS
 
 
P9 60m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Casper JOHANSSON (-07)Säters IF10.31
2Malte BOBERG (-07)Kvarnsveden Friidrott10.95
3Mikael NORDSTRÖM (-07)Falu IK11.25
4Ludvig Jens OBELIN (-07)Kvarnsveden Friidrott11.35
 
P9 Längd - Final.
Hoppzon
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Casper JOHANSSON (-07)Säters IF3,48
2Mikael NORDSTRÖM (-07)Falu IK3,06
3Ludvig Jens OBELIN (-07)Kvarnsveden Friidrott3,02
4Malte BOBERG (-07)Kvarnsveden Friidrott2,51
 
 
P9 Bollkast - Final.
Vikt: 300 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Casper JOHANSSON (-07)Säters IF29,33
2Mikael NORDSTRÖM (-07)Falu IK16,68
3Malte BOBERG (-07)Kvarnsveden Friidrott15,80
4Ludvig Jens OBELIN (-07)Kvarnsveden Friidrott15,71
 
 
P8 60m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Ludwig ERIKSSON (-08)Heby AIF10.091
2Otto COLLIN (-08)Heby AIF10.482
3Adam SAXVALL (-08)Kvarnsveden Friidrott10.703
4Alfred ÅBERG (-08)Heby AIF11.104
5Fergus HAGSTRÖM (-09)Säters IF11.725
6Noel VASSEUR (-08)Heby AIF11.756
 
P8 Längd - Final.
Hoppzon
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Otto COLLIN (-08)Heby AIF3,28
2Adam SAXVALL (-08)Kvarnsveden Friidrott3,00
3Alfred ÅBERG (-08)Heby AIF2,86
4Ludwig ERIKSSON (-08)Heby AIF2,84
5Fergus HAGSTRÖM (-09)Säters IF2,68
6Noel VASSEUR (-08)Heby AIF2,62
7Gustav KARLSSON (-08)Kvarnsveden Friidrott2,48
8Anton CARLBERG NILSSON (-10)Stora Tuna Friidrottsklubb2,33
9Hannes PELEBACK (-08)Stora Tuna Friidrottsklubb2,15
 
 
P8 Bollkast - Final.
Vikt: 300 gr
(2016-06-04)
Plac.NamnFöreningResultat
1Ludwig ERIKSSON (-08)Heby AIF24,83
2Otto COLLIN (-08)Heby AIF23,93
3Adam SAXVALL (-08)Kvarnsveden Friidrott23,00
4Folke ÅKERS (-08)Falu IK21,21
5Alfred ÅBERG (-08)Heby AIF18,87
6Fergus HAGSTRÖM (-09)Säters IF17,14
7Noel VASSEUR (-08)Heby AIF14,80
8Gustav KARLSSON (-08)Kvarnsveden Friidrott14,13
9Anton CARLBERG NILSSON (-10)Stora Tuna Friidrottsklubb13,29
 
 
Män-40 100m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Mattias SANDSTRÖM (-73)FK Studenterna13.01
 
Män-45 100m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Roland SUNDQVIST (-71)Upsala IF12.66
 
Män-45 200m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Roland SUNDQVIST (-71)Upsala IF25.581
 
Män-50 100m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Thomas JÖNSSON (-65)Gefle IF13.10
 
Män-50 200m - Final.
(2016-06-04)
 Vind
Plac.NamnFöreningTid
Thomas JÖNSSON (-65)Gefle IFDNS
 
Män-75 100m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Erik-Åke TRANBERG (-41)Sälens IF19.11
 
Män-75 200m - Final.
(2016-06-04)
 Vind +0,0
Plac.NamnFöreningTid
1Erik-Åke TRANBERG (-41)Sälens IF39.791