Resultat Inneserien 1000 m 2 dec 2019

  Åsbro GoIF m fl föreningar arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 

  Heat 6 inför starten. Foto: Börje Nordin
 
    1000 M HEAT 1      
1Cimmie Wignell -87IF Start2.50,32
2Hugo Öhrn -04IF Start2.50,93
3Rodney Hundermark -69IFK Nora2.52,03
4Pär Johansson -74Örebro AIK2.53,85
5Philip Sander -91Örebro AIK2.56,70
6Lars Lundegård -65KFUM Örebro3.03,35
7Elias Zika -81IF Start3.06,02

    1000 M HEAT 2      
1Dennis Bergström -83IF Start3.05,38
2Conrad Granath -78IF Start3.09,37
3Peter Ström -70Kumla SF3.10,10
4Eric Anderson -70Örebro AIK3.12,24
5Stefan Sager -77Örebro AIK3.13,19
6Henrik Hellborg -76Örebro AIK3.14,83
7Björn Engqvist -81Örebro AIK3.15,37
8Liduina van Sitteren -89Örebro AIK3.15,69
9Elin Freed -06Glanshammars IF3.16,29
10Daniel Frehde -79Karlslunds IF3.31,27

    1000 M HEAT 3      
1Siri Englund -91IF Start3.16,38
2Anders Johansson -72Kvismaredalens IF3.20,78
3Mikael Hansson -63IF Start3.21,30
4Marie Dasler -68IF Start3.22,36
5Ingvar Skoglund -73Östansjö SK3.33,70
6Maria Eriksson -76IF Start3.34,26
7Roger Elimä -78Örebro AIK3.49,70

    1000 M HEAT 4      
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro3.22,78
2Axel Örneland -08IF Start3.23,85
3Hampus Östring -08KFUM Örebro3.24,97
4Albin Wallgren -07Åsbro GoIF3.31,74
5Antje Wiksten -75IF Start3.32,23
6Malin Sjödin -72Kumla SF3.39,17
7Midea Allard -08Västerås FK3.41,18
8Zsanett Kerese -95IF Start3.43,39
9Therese Persson -73Örebro AIK3.45,67

    1000 M HEAT 5      
1Måns Dahlberg -09IF Start3.38,53
2Kim Semstrand -07IFK Nora3.39,55
3Love Bergström -08IF Start3.44,14
4Malte Olsson -06IF Start3.47,43
5Lars Karlsson -64Östansjö SK3.48,01
6Jimmy Glinnerås -71Örebro AIK3.50,93
7Sixten Didriksson -10KFUM Örebro3.51,26
8August Grek -10KFUM Örebro3.56,39
9Ester Skoglund -07Östansjö SK3.59,13

    1000 M HEAT 6      
1Jonny Ledin -71Kvismaredalens IF3.34,25
2Mikael Sandberg -75Örebro AIK3.43,12
3Thomas Söderkvist -68Kumla SF3.50,08
4Annica Sjölund -67IF Start3.51,76
5Ove Karasiak -53Åsbro GoIF3.51,79
6Anders Semstrand -71IFK Nora4.09,10
7Susanne Malmqvist -52IF Start4.09,82
8Roger Gustavsson -64---4.10,81
9Eric Malm -49IFK Nora4.25,28
10Catharina Wahlstedt -44IF Start5.37,09

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram