Resultat Närkes inneserie 23 jan 2020

  Åsbro GoIF m fl föreningar arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
  Manuella mellantider för alla på 1500 m    Poäng efter 1000 m och 1 mile
 
    1 MILE HEAT 1      
1Markus Bohman -94KFUM Örebro4:23.564:05.4m
2Michael Welday -99Stocksäters IF4:26.664:07.2m
3Noha Olsson -02KFUM Örebro4:28.474:11.2m
4Axel Sandberg -00KFUM Örebro4:35.244:19.0m
5Alexander Larsson -00KFUM Örebro4:35.634:18.5m
6Cimmie Wignell -87IF Start4:42.304:22.5m
7Hugo Öhrn -04IF Start4:58.554:38.6m
8Rodney Hundermark -69IFK Nora4:59.334:39.1m

    1 MILE HEAT 2      
1Dennis Bergström -83IF Start5:10.604:50.7m
2Mathias Viktorsson -82LK Gränslöst5:11.114:50.0m
3Klara Frih -02Åsbro GoIF5:14.504:53.7m
4Elias Zika -81IF Start5:23.465:02.6m
5Lars Lundegård -65KFUM Örebro5:25.815:06.4m
6Peter Ström -70Kumla SF5:26.775:06.3m
7Stefan Sager -77Örebro AIK5:28.395:08.9m
8Björn Engqvist -81Örebro AIK5:31.285:10.3m
9Henrik Hellborg -76Örebro AIK5:34.175:12.2m
10Eric Anderson -70Örebro AIK5:41.745:18.5m

    1 MILE HEAT 3      
1Patrik Nilvér -82LK Gränslöst5:07.424:48.2m
2Liduina van Sitteren -89Örebro AIK5:28.905:08.1m
3Svante Gustafsson -08KFUM Örebro5:36.345:17.2m
4Siri Englund -91IF Start5:37.855:17.4m
5Marie Dasler -68IF Start5:40.325:18.5m
6Elin Freed -06Glanshammars IF5:41.025:18.1m
7Daniel Andersson -77IF Start5:46.195:23.9m
8Joakim Magnusson -86Nilivaara IS5:47.995:25.6m
9Mikael Hansson -63IF Start5:53.905:29.0m
10Anders Johansson -72Kvismaredalens IF6:04.115:39.2m
-Maria Eriksson -76IF StartDNF

    1 MILE HEAT 4      
1Hampus Östring -08KFUM Örebro5:49.375:30.4m
2Axel Örneland -08IF Start5:53.925:30.6m
3Albin Wallgren -07Åsbro GoIF6:03.425:41.9m
4Kim Semstrand -07IFK Nora6:13.045:49.0m
5Måns Dahlberg -09IF Start6:29.516:04.9m
6Filip Wiktorsson -07Östansjö SK6:31.266:06.2m
7Malte Olsson -06IF Start6:41.356:14.4m
8Viktor Ehrnström -09IF Start6:55.206:27.6m
9Love Bergström -08IF Start6:59.556:30.8m

    1 MILE HEAT 5      
1Roger Elimä -78Örebro AIK6:15.505:52.5m
2Malin Sjödin -72Kumla SF6:18.795:53.0m
3Joacim Nilsson -73IFK Nora6:20.725:57.8m
4Mikael Sandberg -75Örebro AIK6:27.606:02.6m
5Thomas Söderkvist -68Kumla SF6:28.316:05.0m
6Lars Karlsson -64Östansjö SK6:30.046:05.0m
7Annica Sjölund -67IF Start6:35.866:09.7m

    1 MILE HEAT 6      
1Martin Larsson -71IKJ Haninge6:45.056:20.3m
2Ove Karasiak -53Åsbro GoIF6:52.836:25.6m
3Kewin Larsson -09Kungsörs SK7:04.196:36.2m
4Anders Semstrand -71IFK Nora7:05.726:41.8m
5Dag Rydén -53Östansjö SK7:06.206:42.1m
6Roger Gustavsson -64---7:12.936:47.2m
7Eric Malm -49IFK Nora7:27.626:57.8m
8Catharina Wahlstedt -44IF Start9:43.689:06.9m

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram