Hoppa till sidans innehåll

Investor Cup 2010


Lag 1 mot  Väst

Björk /Löfqvist – Oveina/Berglund                  7-5 6-2

Kjellen/Saner – Fröjd/Widell                      5-7 6-2 (10-7)

Emma Norström – Vilma Berglund                  1-6 3-6

Linnea Björk – Julia Holmberg                         6-3 6-3

Jennifer Berglöf – Ena Oveina                         6-2 7-5

Denise Löfqvist -  Märta-Louise Söderberg      6-1 6-1

 Lag 1 mot Norr

Björk /Löfqvist – Such/Aldrin                            6-0 6-4

Norström/Berglöf – Edström/ Holmbom           6-0 6-0

Emma Norström – Ebba Källberg                      6-0 6-1

Jennifer Berglöf – Elvira Edström                      6-3 6-2

Emelie Kjellen – Nikita Such                              6-2 6-1

Julita Saner – Ellen Selander                              6-3 6-1

 Lag 1 poolfinal mot Syd

Björk /Löfqvist –  Sofradzija / LÁllemand      5-7 4-6

Kjellen/Saner –  Regner / Thor                       0-6 4-6

Emma Norström –  Adna Sofradzija                1-6 1-6

Linnea Björk –  Frida Ejderstedt                      1-6 0-6

Jennifer Berglöf –  Ida Jarlskog                       4-6 1-6

Denise Löfqvist -  Fredrika Regner                  1-6 2-6

 

Lag 2 mot Sthlm

Forsman/Zelaya – Örtevall/Wikberg               0-6 0-6

Carlsten/Nylén – Hedblom/Stigrell                 1-6 2-6

Felicia Carlsten – Sandra Örtevall                     0-6 1-6

Filippa Björk – Linnea Malmqvist                      0-6 0-6

Rebecka Nylén – Kajsa Stegrell                         2-6 1-6

Ida Ferding- Madeleine Keller                           2-6 2-6

 

Lag 2 mot G-borg

Forsman/Zelaya – Herlogsson/Karlsson        4-6 2-6

Carlsten/Ferding – Murgård/Tobrand            1-6 5-7

Elsa Forsman – Julia Holtback-Yeter                0-6 0-6

Isabella Zelaya – Julia Herlogsson                     2-6 1-6

Filippa Björk – Hanna Murgård                          1-6 0-6

Rebecka Nylén – Linnea Palmer                       0-6 0-6

 

Lag 2 mot Öst

Forsman/Zelaya – Axelsson / Hill-Andersson   4-6 6-1 (9-11)

Björk / Nylén – Eriksson / Anglesjö                 2-6 5-7

Elsa Forsman – Jessica Ahlstrand                      0-6 1-6

Isabella Zelaya – Emma Korpela                        4-6 3-6

Felicia Carlstén – Sanna Axelsson                     5-7 1-6

Ida Ferding – Sandra Anglesjö                           6-0 3-6 (5-10)

 

 

Lagbild

Emelie & Isabella

 Emelie & Elsa 

Felicia som missade lagbilden tyvärr.

Ida & Jennifer.

Julita, Linnea & Felicia.

Linnea & Denise.

Niklas med flera.

Rebecka & Felicia.

Rebecka & Linnea.

Vid frukosten.

Vid frukosten igen.

 

Det finns inga bilder/dokument att visa.

 

 Kontakta oss!

Telefontid:

mån-tors 10.00-16.00

(helgfria vardagar)

Tel: 021-13 30 35

E.post: This is a mailto link

_____________________________

 Gilla oss på:

 

Följ SvTF Mitt:

____________________

______________________________________

 ______________________

 

_______________________

_______________________

Postadress:
Svenska Tennisförbundet Mitt
Gavlehovsvägen 7
806 33 Gävle

Kontakt:
Tel: 021133035
E-post: This is a mailto link

Se all info