Hoppa till sidans innehåll

Sylvesterloppet Olofström, december 31

Placering Namn Tid Sträcka Klass
4
Marcus Andréason
38.47 10,5 km M
5 Johan Persson
38.59 10,5 km M
7 Johannes Knoll
40.22 10,5 km M
11 Namida Aneskans
47.07 10,5 km M
13 Per Nilsson 57.31 10,5 km M
2 Stefan Karlsson 39.53 10,5 km M35
3 Mikael Held 41.56 10,5 km M35
5 Anders Tedblad 47.14 10,5 km M35
2 Johan Porshult 38.38 10,5 km M40
8 Thomas Fortell 48.06 10,5 km M40
4 Per-Olof Gunnarsson 43.09 10,5 km M45
1 Gert Gustavsson 46.09 10,5 km M50
3 Göran Tedblad 47.51 10,5 km M50
4 Peter Svensson 48.03 10,5 km M50
6 Göran Karlsson 52.40 10,5 km M50
6 Krister Åstrand 53.30 10,5 km M55
5 Johnny Karlsson 55.10 10,5 km M65
3 Sixten Winblad 81.56 10,5 km M70
3 Jannike Åkesson 45.12 10,5 km K
5 Marie Svensson 47.00 10,5 km K
7 Elina Wahlberg 48.57 10,5 km K
3 Sonja Lindgren
53.29
10,5 km
K50
14 Ola Weidenberg 47.34 10,5 km Motion
38 Eddy Hultgren 53.27 10,5 km Motion
64 Åke Johansson 1.03.31 10,5 km Motion
66 Bo Ekström 1.04.55 10,5 km Motion
69 L-G Olausson 1.07.48 10,5 km Motion

 

Team Blekinge Lag 1, Placering 1
Namn Tid Klass
Johan Porshult
38.38 M40
Marcus Andréason
38.47 M
Johan Persson
38.59 M
Stefan Karlsson
39.53 M35
Johannes Knoll 40.22 M
Totaltid 196.39  

 

Team Blekinge Lag 2, Placering 4
Namn Tid Klass
Mikael Held
41.56 M35
Per-Olof Gunnarsson
43.09 M45
Jannike Åkesson
45.12 K
Gert Gustavsson
46.09 M50
Marie Svensson 47.00 K
Totaltid 223.26  
Plac Lag nr Namn Klass Tid Lagtid
1 Team Blekinge LF 1 Johan Porshult M40 38. 38
Marcus Andréasson M 38. 47
Johan Persson M 38. 59
Stefan Karlsson M35 39. 53
Johannes Knoll M 40. 22

 

Team Blekinge Lag 3, Placering 5
Namn Tid Klass
Namida Aneskans
47.07 M
Anders Tedblad
47.14 M35
Ola Weidenberg
47.34 Motion
Göran Tedblad
47.51 M50
Peter Svensson 48.03 M50
Totaltid 237.49  

 

Team Blekinge Lag 4, Placering 9
Namn Tid Klass
Thomas Fortell
48.06 M40
Elina Wahlberg
48.57 K
Göran Karlsson
52.40 M50
Eddy Hultgren
53.27 M50
Sonja Lindgren 53.29 K50
Totaltid 256.39  

 

Team Blekinge Lag 5, Placering 16
Namn Tid Klass
Krister Åstrand
53.30 M55
Johnny Karlsson
55.10 M65
Per Nilsson
57.31 M
Åke Johansson
63.31 Motion
Bo Ekström 64.55 Motion
Totaltid 294.37  

Postadress:
Team Blekinge LF - Friidrott
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info