Hoppa till sidans innehåll

Resultatlistor 2013


Här finns resultat från tävlingar som vi själva anordnat eller som någon av våra medlemmar deltagit i under 2013.

Olofström, Sylvesterloppet, 31 December

Plats Namn Klass Tid
3 Jannike Åkesson KS 10,55 km 44:04
1 Pauline Jeppsson K35 10,55 km 44:43
3 Ulrica Skagert K35 10,55 km 46:59
8 Moa Normark KS 10,55 km 57:30
92 Vendela Normark Motion 10,55 km 65:12
       
25 Åke Johansson Motion 5,8 km 34:58
       
2 Tomas Letterkrantz M45 10,55 km 40:00
3 Håkan Nicklasson Motion 10,55 km 43:06
2 Peter Svensson M50 10,55 km 43:28
3 Pelle Gunnarsson M50 10,55 km 43:57
3 Leif Gustavsson M55 10,55 km 48:19
4 Göran Karlsson M55 10,55 km 48:30
6 Eddy Hultgren M50 10,55 km 49:57
5 Hans-Peter Ehrlow M55 10,55 km 50:28
3 Micke Åström M45 10,55 km 51:06
1 Johnny Karlsson M70 10,55 km 59:06
4 Bosse Ekström M60 10,55 km 59:24

Visa svar


Dölj svar


Kalmar, Sylvesterloppet, 31 December

Plats Namn Klass Tid
9 Marie Svensson Kvinnor 10 km 44:46
       
15 Filip Kroon Män 10 km 39:07
28 Henrik Arrhenius Män 10 km 40:58
31 Rikard Karlsson Män 10 km 41:04

Visa svar


Dölj svar


Aarhus, Nordea Nytårs Cup, 31 December

Plats Namn Klass Tid
23 Pernille Würtz Kvinder 10 km 45:53

Visa svar


Dölj svar


Växjö, Personliga Rekordens Tävling, 14 December

Plats Namn Klass Sträcka
5 Gert Gustavsson 24 Timmars 161,353 km
       
 4 Peter Svensson 6 Timmars 62,169 km
 5 Peter Lendrop 6 Timmars 61,217 km
 17 L-G Olausson
6 Timmars 45,238 km
 26 Eddy Hultgren
6 Timmars 28,899 km

Visa svar


Dölj svar


Gränum, Skinkloppet, 1 December

Plats Klass Namn Tid
12 Herrar 12 km Eddy Hultgren 58:26
19 Herrar 12 km Johnny Karlsson 1:09:05
22 Herrar 12 km Åke Johansson 1:15:19
23 Herrar 12 km Bosse Ekström 1:19:42

Visa svar


Dölj svar


Nice Marathon, 10 November

Namn Tid
Solveig Olsson 4:03:18
Anette Flinke 4:42:58
Helena Hansson 5:45:30
Jan Flinke 6:10:41

Visa svar


Dölj svar


Borås 6-timmars, 9 November

Namn Sträcka
Lars-Göran Olausson 44 km

Visa svar


Dölj svar


Jämjöhalvan, 9 November

Resultat

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6km, 5 November

Namn Tid
Amanda Leo 23:45
Jannike Åkesson 24:06
Sofia Martinsson 29:13
Linn Pettersson 30:13
Catarina Olvedahl 32:40
Susanne Nilsson 33:40
Lisbeth Johansson 33:46
   
Martin Söderberg 21:02
Thomas Letterkrantz 22:31
Darren Fennek 22:36
Pelle Gunnarsson 24:28
Peter Svensson 24:38
Johan Eriksson 25:02
Magnus Carlsson 25:08
Sven Olsson 25:10
Hans Persson 25:10
Johan Olsson 25:18
Tomas Börjesson 25:49
Fredrik Svensson 25:59
Anders Persson 27:33
Leif Gustavsson 27:38
Peter Löwenadler 27:40
Krister Åstrand 28:00
Bosse Ekström 33:20

Visa svar


Dölj svar


New York Marathon, 3 November

Namn Tid
Tomas Alexandersson 3:40:00
Stefan Larsson 3:41:23
Anna Ohlsson 5:43:02

Visa svar


Dölj svar


Bromölla, 3 November

Plats Klass Namn Tid
3 M50 42,2km Gert Gustavsson 3:43:46
3 M40 42,2km Thomas Dahlgren 3:50:10
5 M50 42,2km Eddy Hultgren 3:59:36
       
2 Damer 21,1km Marie Strandberg 1:41:55
       
4 Herrar 21,1km Karl-Johan Johnsson 1:28:06
       
1 Damer 10km Elina Wahlberg 44:17
2 Damer 10km Pernille Würtz 45:01
9 Damer 10km Theve Nilsson 49:43
       
11 Herrar 10km Tony Larsson 40:47
12 Herrar 10km Erik Nilsson 40:54
14 Herrar 10km Martin Adawi 41:59
19 Herrar 10km Niklas Bohman 43:55

Visa svar


Dölj svar


Silpingeloppet, 3 November

Plats Klass Namn Tid
1 Herrar 3,6 km Björn Pettersson 13:00
       
2 Damer 10 km Jannike Åkesson 41:25
5 Damer 10 km Solveig Ohlsson 48:18
       
2 Herrar 10 km Olof Woltil 38:04
12 Herrar 10 km Sven Olsson 41:42
23 Herrar 10 km Bosse Ekström 58:18

Visa svar


Dölj svar


Österlen Marathon, 2 November

Plats Klass Namn Tid
13 Herrar 42,2km Gert Gustavsson 3:24:53

Visa svar


Dölj svar


Göteborg, Finalloppet, 2 November

Plats Klass Sträcka Namn Tid
7 M50 19 km Peter Svensson 1:25:53

Visa svar


Dölj svar


Västra Mark, KM 1500m, 29 Oktober

Plats Klass Namn Tid
  Utom tävlan Amanda Leo 5.15
1 D35 Pauline Jeppsson 5.27
1 DS Jannike Åkesson 5.29
2 D35 Ulrica Skagert 5.40
1 D40 Pernille Würtz 5.41
3 D35 Marie Strandberg 5.50,82
4 D35 Johanna Sontén 6.27
2 D40 Susanne Nilsson 6.59
1 D55 Anette Karlsson 7.40
1 D55 Lisbeth Johansson 7.40
2 D55 Carina Melin 9.08
       
1 HS Philip Persson 4.33
1 H35 Martin Söderberg 4.38
2 H35 David Högberg 4.41
3 H35 Stefan Karlsson 4.45,07
1 H45 Johan Porshult 4.45,5
2 HS Johannes Knoll 4.47
  Utom tävlan Matthew Jones 4.55
4 H35 Darren Fennek 5.05
3 HS Olle Meijer 5.06
5 H35 Håkan Nicklasson 5.17
4 HS Fredrik Svensson 5.22
5 HS Sven Olsson 5.27
6 H35 Niklas Bohman 5.28,95
1 H50 Pelle Gunnarsson 5.31
6 HS Rikard Willander 5.45
2 H45 Anders Tell 5.49
1 H55 Anders Persson 6.00
2 H55 Leif Gustavsson 6.01
1 H40 Jörgen Abrahamsson 6.21,5
3 H55 Krister Åstrand 6.22
1 H65 Per Carlström 7.41

Visa svar


Dölj svar


Skåne, Markusloppet, 26 Oktober

Plats Klass Namn Tid
4 Herrar 50km Christian Malmström 4:04:00

Visa svar


Dölj svar


Växjö Marathon, 19 Oktober

Plats Klass Namn Tid
1 K 45 Eva Johnsson
3:40:46
   
 
5 M 50 Peter Svensson 3:23:29
7 M 50 Kennet Kjellsson 3:31:42
16 M 45 Peter Lendrop 3:36:18
10 M 50 Eddy Hultgren 3:41:39
4 M 55 Stig Svensson 3:44:40
19 M Thomas Svensson 4:09:59
9 M 60 John Holthuis
4:16:44

Visa svar


Dölj svar


DM Ultra, Krösnabanan, 12 Oktober

Plats Sträcka Namn Tid
8 60 km Christian Malmström 5h33m
9 60 km Per Nilsson 5h44m
11 60 km Thomas Dahlgren 6h41m

Visa svar


Dölj svar


Brocken, 12 Oktober

Plats Klass Stäcka Namn Tid
12 D60
11 km Christina Ulveklint 1:24:25
3 D70
11 km Karin Jönsson
1:24:50
39 D40 11 km Mia Andersson 1:52:16
15 H65 11 km Åke Johansson 1:15:00
         
80* *H45?! 21,1 km Aurore Byström 2:10:02
3 M35
21,1 km Stefan Karlsson 1:33:02
14 M50
21,1 km Pelle Gunnarsson 1:46:08
70 M50 21,1 km Magnus Byström 2:32:20
35 M60 21,1 km Bo Ekström 2:44:21
         
1 D35 25 km Sandra Bizzozero 3:40:47
1 D45 25 km Meta Steinbach-Olsson 3:40:48
         
3 D55 42,2 km Solveig Ohlsson 4:25:39
9 D45 42,2 km Lisa Samuelsson 4:33:05
23 D45 42,2 km Eva Nilsson 5:13:15
24
D45 42,2 km Catarina Olvedahl 5:13:16
10 H45 42,2 km J-O Nilsson 3:29:32
1 H60 42,2 km Stefan Ulmeståhl 3:35:02
20 H50 42,2 km Henrik Arrhenius 3:54:44
6 H55 42,2 km Göran Karlsson 4:06:42
5 H65 42,2 km Birger Sörensson 4:58:26
95 H40 42,2 km Krister Fransson 4:58:54
13 H65 42,2 km Per Carlström 5:36:28

Visa svar


Dölj svar


Göteborg Marathon, 12 Oktober

Plats Klass Namn Tid
11 M Gutsav Rhedin 3:14:25
13 M50 Magnus Foaveus 4:29:33
  M60 Lars-Göran Olausson 5:24:20

Visa svar


Dölj svar


Ystad, Skåne DM 10km Landsväg, 6 Oktober

Plats Klass Namn Tid
8 KS 10km Elina Wahlberg 44:21

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6km, 3 Oktober

Namn Tid
Pernille Würtz 25:23
Susanne Nilsson 31:12
Carina Melin 39:28
Lisbeth Johansson 41:00*
   
Stefan Karlsson 20:47
Jonas Porshult 21:37
J-O Nilsson 23:00
Niklas Bohman 25:12
Patrik Andersson 25:39
Patrik Olsson 25:49
Magnus Carlsson 26:04
Göran Karlsson 27:10
Krister Åstrand 27:23

Visa svar


Dölj svar


Lidingö Tjejlopp, 29 September

Plats Klass Namn Tid
512 Tjejer 10km Linnéa Estvik 54:34

Visa svar


Dölj svar


BerlinMarathon, 29 September

Plats Klass Namn Tid
407 Women 42195m Karla Blum-Fagerström 4:07:06

Visa svar


Dölj svar


Lidingöloppet, 28 September

Plats Klass Namn Tid
291 M/K 15km Jens Söderström 1:10:45
       
91 K 30km Anna Johansson 2:26:25
96 K 30km Jannike Åkesson 2:26:59
224 K 30km Mollie Nohave 2:33:51
387 K 30km Marie Strandberg 2:39:35
615 K 30km Solveig Ohlsson 2:46:11
866 K 30km Sofia Fagerberg 2:51:19
1018 K 30km Aurore Byström 2:54:20
1202 K 30km Linnéa Estvik 2:57:16
1441 K 30km Eva Nilsson 3:00:58
2278 K 30km Catarina Olvedal 3:18:06
2608 K 30km Anette Flinke 3:25:27
3150 K 30km Helena Gustavsson 3:41:43
3312 K 30km Evelina Svensson 3:48:07
       
119 M 30km Johan Tärnhuvud
2:00:18
282 M 30km Per Nilsson 2:07:56
488 M 30km J-O Nilsson 2:11:46
518 M 30km Johannes Knoll 2:12:22
1571 M 30km Rikard Karlsson 2:25:17
2126 M 30km Håkan Nicklasson 2:29:16
2226 M 30km Krister Fransson 2:29:58
3225 M 30km Peter Lendrop 2:36:58
3358 M 30km Johan Olausson 2:37:42
3515 M 30km Henrik Nydahl 2:38:38
3564 M 30km Patrik Andersson 2:38:52
4867 M 30km Ola Ramén 2:46:20
5106 M 30km Mikael Åström 2:47:48
5272 M 30km Anders Persson 2:48:49
5459 M 30km Patrik Olsson 2:49:43
6806 M 30km Thomas Fortell 2:56:56
7704 M 30km Thomas Sundström 3:02:28
8869 M 30km John Holthuis 3:12:14
9963 M 30km Martin Werner 3:24:42
11344 M 30km Stig Nydahl 3:51:48
11753 M 30km Bengt Mattsson 4:11:46

Visa svar


Dölj svar


Sollidenloppet, 28 September

Plats Klass Namn Tid
5 Herrar 6km Stefan Karlsson 22:18,60

Visa svar


Dölj svar


Stockholm, ALJ Open Light, 21 September

Plats Klass Namn Tid
6 Män 10 000m Andreas Hoberg 32:54

Visa svar


Dölj svar


Skanörsmilen, 21 September

Plats Klass Namn Tid
11 Kvinnor 10 km Elina Wahlberg 43:52
       
8 Män 10 km Jonas Porshult 37:35

Visa svar


Dölj svar


Svängsta, Terräng-DM, 19 September

Plats Klass Namn Tid
2 (Silver) Damer 5km Pernille Würtz  23:27 (prel)
       
2 (Silver) Herrar 5km Stefan Karlsson 19:06 (prel)

Visa svar


Dölj svar


Ljungby, Sunnerboloppet, 15 September

Plats Klass Namn Tid
11 Män 10 km Håkan Nicklasson 39:51

Visa svar


Dölj svar


Borås, Kretsloppet, 14 September

Plats Klass Namn Tid
299 Män 10km Tomas Alexandersson
43:34

Visa svar


Dölj svar


Stockholm Halvmarathon, 14 September

Plats Namn Tid
457 Maria Magnusson 1:45:57
3949 Anntete Garsén Gustavsson 2:19:31

Visa svar


Dölj svar


Veberödsrundan, Veteran-SM Halvmarathon, 14 September

Plats Klass Namn Tid
2 Män 45 Thomas Letterkrantz 1:19:59
9 Män 50 Eddy Hultgren 1:43:40

Visa svar


Dölj svar


Midnattsloppet Malmö, 7 September

Plats (Klass)
Sträcka Namn Tid
67 (1:a M50!) 10 km Peter Svensson 39:50

Visa svar


Dölj svar


Tjejmilen, 7 September

Plats Namn Tid
34 Anna Johansson 41:24
54 Pauline Jeppsson 42:15
352 Anna Ekenros 47:34
716 Filippa Lundgren 49:31
1086 Johanna Sontén 51:01
4879 Malin Faraasen 58:34
8087 Jessica Svensson 63:21
8544 Helena Hansson 64:07
11169 Ingrid Hansson 68:57
11721 Desiree Hoberg 70:05
15568 Gunilla Garnborn 91:14

Visa svar


Dölj svar


Salsjörundan, 7 September

Plats Sträcka Namn Tid
46 (7:e Dam) 7,5 km Solveig Ohlsson 36:45
       
2 7,5 km Stefan Karlsson 27:29
10 7,5 km Fredrik Rosenqvist 31:22
21 7,5 km Sven Olsson 33:18
33 7,5 km Niklas Bohman 35:17
36 7,5 km Anders Persson 35:27
47 7,5 km Eddy Hultgren 37:41
85 7,5 km Åke Johansson 45:13
90 7,5 km Bosse Ekström 50:00
97 7,5 km L-G Olausson 55:10

Visa svar


Dölj svar


Jönköping, Salomon Trail Tour, 7 September

Plats Klass Namn Tid
91 Män 10km Mattias Nilsson 1:02:22,7

Visa svar


Dölj svar


Långasjönäs, KSK Triathlon, 7 September

Plats Klass Namn Tid Sim(750m) T1 Cykel(20km) T2 Löp(5km)
3 D-Motion Elina Wahlberg 1:19:58 15:19 1:12 39:58 1:03 22:27
5 D-Motion Pernille Würtz 1:23:00 16:56 1:06 40:52 0:48 23:20
10 D-Motion Annette Ludvigsson 1:29:05 14:00 1:17 46:20 1:03 26:27
13 D-Motion Sofia Fagerberg 1:29:12 17:12 1:39 46:10 0:54 23:18
                 
2 H-Motion Håkan Nicklasson 1:08:57 14:17 1:13 31:48 0:48 20:53
3 H-Tävling Jonas Porshult 1:09:25 13:17 1:02 35:10 0:25 19:33
34 H-Motion Krister Fransson 1:20:00 17:18 1:30 37:37 1:05 22:31
61 H-Motion Anders Wiklander 1:26:58 17:29 2:29 39:49 1:28 25:44

Visa svar


Dölj svar


Klubbmästerskap terräng 7,5km, 3 September

Plats KM Plats Klass Namn Tid
1 1:a DS Jannike Åkesson 32:02
2 1:a D35 Maria Magnusson 37:16
3 1:a D55 Lisbeth Johansson 44:03
4 1:a F11 Cornelia Nilsson 48:42
       
1 1:a HS Johan Tärnhuvud 27:16
2 1:a H45 Thomas Letterkrantz 27:49
3 1:a H35 Stefan Karlsson 27:59
4 2:a H35 Marcus Andréason 28:31
5 2:a H45 J-O Nilsson 29:22
6 2:a HS Olof Woltil 29:33
7 3:a H35 Håkan Nicklasson 30:21
8 1:a H50 Thomas Börjesson 30:28
9 2:a H50 Pelle Gunnarsson 30:53
10 4:a H35 Hans Persson 31:55
11 3:a H45 Fredrik Rosenquist 32:35
12 3:a HS Sven Olsson 34:05
13 4:a HS Fredrik Svensson 34:13
14 4:a H45 Patrik Olsson 34:30
15 1:a H40 Micke Åström 35:15
16 1:a H55 Anders Persson 35:30
17 5:a H35 Mattias Nilsson 36:02
18 5:a H45 Thomas Sundström 36:11
19 2:a H55 Krister Åstrand 36:27
20 3:a H50 Eddy Hultgren 36:37
21 2:a H40 Jörgen Abrahamsson 36:39
22 5:a HS Johan Johansson 38:58
23 1:a H65 Birger Sörensson 39:31
24 2:a H65 Per Carlström 43:56
25 1:a H70 B-Å Ljungqvist 57:53

Visa svar


Dölj svar


Växjö, Seedningslopp Göteborgsvarvet, 31 Augusti

Plats Klass Namn Tid
15 Män 10 km Håkan Nicklasson 40:28
53 Män 10 km Jens Söderström 43:30
122 Män 10 km Thomas Sundström 46:52

Visa svar


Dölj svar


Västra Mark, DM 10 000m, 27 Augusti

Plats DM Namn Klubb Född Tid
1   Petra Skiöld Ryssbergets IK 1975 39:16:43
2 Guld Jannike Åkesson Team Blekinge 1982 42:46:67
3 Silver Maria Magnusson Team Blekinge 1978 47:08:90
4 Brons Oliva Larsson Team Blekinge 1999 48:30:05
5 4:e Ulrica Skagert Team Blekinge 1974 50:43:29
           
1   Johan Palmqvist Vegan Runners 1979 35:11:22
2 Guld David Högberg Team Blekinge 1978 35:39:36
3 Silver Stefan Karlsson Team Blekinge 1974 36:31:63
4 Brons Olof Woltil Team Blekinge 1982 38:22:30
5 4:e Thomas Börjesson Team Blekinge 1962 38:28:60
6 5:e Karl-Johan Johnsson Team Blekinge 1984 39:16:01
7
6:e Lars Holmberg KSS 1981 40:03:55
8 7:e Fredrik Rosenquist Team Blekinge 1966 40.41:09
9 8:e Tomas Alexandersson Team Blekinge 1975 41:40:26
10 9:e Anders Tedblad Team Blekinge 1976 42:56:52
11 10:e Stefan Larsson Team Blekinge 1974 44:33:44
12 11:e Niklas Bohman Team Blekinge 1978 44:56:12
13 12:e Bo Hoff Ronneby OK 1959 44:58:38
14   Bo Fredriksson AXA Sports Club 1958 45:08:18
15 13:e Kim Johnsson Team Blekinge 1988 45:29:84
16 14:e Krister Åstrand Team Blekinge 1955 46:20:67
17 15:e Eddy Hultgren Team Blekinge 1959 46:23:44

Visa svar


Dölj svar


Blodomloppet Västerås, 26 Augusti

Plats Klass Namn Tid
2 Herrar 10 km Andreas Hoberg 33:53

Visa svar


Dölj svar


Vattenfall World Triathlon Stockholm, 25 Augusti

Plats Klass Namn Tid Sim (1500m) T1 Cykel (39km) T2 Löpning (10km)
22 M 45-49 Thomas Sundström 2:57:39 38:13 3:32 1:19:56 3:35 52:25

Visa svar


Dölj svar


Väckelsångsloppet, 25 Augusti

Plats Klass Namn Tid
6 Kvinnor 18,4 km
Jannike Åkesson 1:23:07
       
43 Män 18,4 km Sven Olsson 1:29:19

Visa svar


Dölj svar


Skövde Ultrafestival, 23-24 Augusti

Klass Namn Sträcka
Riksmästerskap 24 timmars, Män
Gert Gustavsson 85,46 km

Visa svar


Dölj svar


Blodomloppet Örebro, 22 Augusti

Plats Klass Namn Tid
2 Herrar 10 km Andreas Hoberg 35:08

Visa svar


Dölj svar


Ronneby, Wellnessloppet, 18 Augusti

Plats Klass Namn Tid
11 Motion 5km Emelie Johnsson 30:58
14 Motion 5km Pia Gunnarsson 33:04
       
3 Kvinnor 10km Jannike Åkesson 46:13
4 Kvinnor 10km Elina Wahlberg 47:48
9 Kvinnor 10km Johanna Sontén
53:33
       
1 Män 10km Martin Söderberg 37:58
2
Män 10km Marcus Andréasson
41:08
3 Män 10km Karl-Johan Johnsson 42:10
4 Män 10km Fredrik Rosenquist 44:07
6 Män 10km Kennet Kjellsson 46:08
9 Män 10km Sven Olsson 47:44
17 Män 10km Ola Ulvås 60:50

Visa svar


Dölj svar


Kalmar IronMan, 17 Augusti

Plats Klass Namn Tid Simning (3860m) T1 Cykling (180,2km) T2 Löpning (42,2km)
13
F45-49 Eva Nilsson 13:07:55
1:34:18 10:54 6:10:42 9:04 5:02:57
                 
15
M25-29 Johannes Knoll  9:57:16 1:10:26 2:45
5:08:03
1:47 3:34:15
23 M25-29 Johan Tärnhuvud 10:29:12 1:11:23 3:24 4:59:54
3:38 4:10:53
20 M45-49 J-O Nilsson 10:31:16 1:22:12 6:28 5:20:13 4:28 3:37:55
67 M35-39 Jonas Porshult 10:42:26 1:17:35 3:30 5:31:35 1:47 3:47:59
84 M35-39 Håkan Nicklasson 10:51:31 1:28:24 5:03 5:05:04
5:57 4:07:03
54 M45-49 Johan Porshult 11:06:52 1:26:16 6:47 5:41:02 5:01 3:47:46
100 M45-49 Peter Lendrop 11:43:12
1:16:35 10:04 5:56:01 8:51
4:11:41
187 M40-44 Krister Fransson 12:00:38 1:39:08 6:18 6:03:18 5:57 4:05:57
191
M40-44 TommyJohannesson 12:03:35
1:48:20 6:14 5:45:23 6:07 4:17:31

Visa svar


Dölj svar


CykelVasan, 17 Augusti

Plats Klass Namn Tid
85 W25, 90km Motion Karla Blum Fagerström 4:28:38
53 WW, 90km Motion Gunilla Fagerström
6:07:09
       
426 M45, 90km Motion Anders Tell 3:50:43
519 M45, 90km Motion Anders Wiklander 3:55:56
85 M20, 90km Motion Adrian Blum Fagerström 4:08:03
399 M25, 90km Motion Patrik Hentzel 5:37:55

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Mini Triathlon, 14 Augusti

Plats Klass Namn Tid Sim (520m) T1 Cykel (18km) T2 Löp (4,2km)
8

Kvinnor Motion

Pernille Würtz 1:06:29 11:45 2:13 33:14 1:36 17:43
14 Kvinnor Tävling
Linnea Estvik 1:12:58 14:31 2:50 34:32 1:50 19:17
                 
29 Herrar Tävling
Thomas Emricsson 1:04:28 15:19 2:10 28:10 1:52 16:58
305

Herrar Motion

Johan Olausson 1:17:44 14:58 10:51 32:40 1:51 17:25

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6km, 13 Augusti

Namn Tid
Pauline Jeppsson 24:13
Jannike Åkesson 24:37
Elina Wahlberg 25:59
Sofia Fagerberg 27:59
Ulrika Skagert 28:29
Linn Pettersson 31:15
Susanne Nilsson 32:01
Annette Garsén Gustavsson 33:50
Annette Karlsson 33:58
   
Abraham Kilimo (Kenya) 19:05
Joel Massop (Kenya) 19:36
Philip Persson
21:12
Thomas Letterkrantz 22:45
J-O Nilsson 23:20
Håkan Nicklasson 23:41
Fredrik Rosenquist 23:59
Hans Persson 25:05
Sven Olsson 25:28
Anders Tedblad 25:30
Anders Pettersson 25:37
Fredrik Svensson 26:03
Göran Karlsson 26:18
Patrik Andersson 26:43
Dan-Magnus Svensson 27:20
Krister Åstrand 27:27
Tomas Svensson 27:35
Jörgen Abrahamsson 28:48
Eddy Hultgren 28:58
Johan Johansson 29:22
Ola Ulvås 31:28
Hans Jacobsson 31:40
Per Carlström 33:23

Visa svar


Dölj svar


Åhus Triahtlon, 11 Augusti

Plats Klass Namn Tid Sim (400m) T1 Cykel (20km) T2 Löpning (5km)
8 Dam Motion Pernille Würtz
1:14:34 11:09* * 41:42* * 21:43

Visa svar


Dölj svar


Malmöhalvmarathon, 10 Augusti

Plats Klass Namn Tid
22
Kvinnor Tävling
Sofia Fagerberg
1:41:28
26
Kvinnor Tävling Eva Johnsson
1:42:40
36 Kvinnor Tävling Ulrika Skagert 1:52:15
41 Kvinnor Tävling Theve Nilsson
1:57:22
       
30
Män Tävling Thomas Börjesson
1:24:58
58 Män Tävling Magnus Nilsson 1:30:53
60 Män Tävling Pelle Gunnarsson 1:31:19
68 Män Tävling Tomas Alexandersson 1:34:00
72 Män Tävling Erik Nilsson 1:34:18
89 Män Tävling Niklas Bohman
1:40:22
96 Män Tävling Patrik Olsson 1:44:42
124 Män Tävling Thomas Fortell 1:56:42
126 Män Tävling Anton Jakupi 1:58:57

Visa svar


Dölj svar


Kåsebergaloppet, 10 Augusti

Plats Klass Namn Tid
2 Damer 10km Tävling
Pauline Jeppsson
43:17

Visa svar


Dölj svar


Malmö Triathlon, 4 Augusti

Plats Klass Namn Tid Sim (1500m) T1 Cykel (40km) T2 Löpning (10km)
5 Olympisk Dam Motion Jeantte Eliasson 2:38:02 24:53 2:36 1:18:07 1:49 50:38
                 
280 Olympisk Herr Motion Ola Weidenberg 3:06:41 41:52 4:04 1:27:28 2:16 51:03
298 Olympisk Herr Motion John Holthuis 3:14:36 40:29 4:42 1:24:53 3:28 61:06
Plats Klass Namn Tid Sim (750m) T1 Cykel (20km) T2 Löpning (5km)
9 Sprint Herr 45-49 Thomas Sundström 1:29:32 18:29 1:24 40:24 1:13 26:03

Visa svar


Dölj svar


Stockholm Ultra Marathon, 4 Augusti

Plats Klass Namn Tid
31 Män 50 km Gert Gustavsson 4:35:35

Visa svar


Dölj svar


Kalmarmilen, 31 Juli

Plats Klass Namn Tid
253 Kvinnor 10km Emelie Johnsson 60:20
       
41 Män 10km Filip Kroon 37:37
49 Män 10km Marcus Andréason 38:21
104 Män 10km Fredrik Rosenquist 40:45

Visa svar


Dölj svar


Ölands Marathon, 27 Juli

Plats Klass Namn Tid
2 Veteran-SM K35 Sandra Bizzozero 3:53:33
       
5 Veteran-SM H40 Thomas Dahlgren 3:48:06

Visa svar


Dölj svar


Hornsjön Runt, 20 Juli

Plats Klass Namn Tid Sträcka
10 Män J-O Nilsson 43:43 11 km
14 Män Anderas Hoberg 45:57 11 km
35 Män Fredrik Rosenquist 48:22 11 km

Visa svar


Dölj svar


Karlshamn, Baltic Midnight Race, 19 Juli

Plats (Klass) Klass Namn Tid Sträcka
1 Damer Motion Sofia Fagerberg 21:45  5 km
         
1 Herrar Motion Martin Söderberg 17:22 5 km
25 Herrar Motion Johnny Karlsson 29:19 5 km
         
9 Damer Tävling Elina Wahlberg 44:57 10 km
10 Damer Tävling Pernille Würtz 45:57 10 km
11 Damer Tävling Eva Johnsson 48:04 10 km
         
3 Herrar Tävling Andreas Hoberg 33:46 10 km
4 Herrar Tävling Johan Tärnhuvud 34:46 10 km
7 Herrar Tävling David Högberg  36:13 10 km
8 Herrar Tävling Per Nilsson 36:41  10 km
9 Herrar Tävling Johannes Knoll 37:15 10 km
4 Herrar Motion Håkan Nicklasson 41:22 10 km
17 Herrar Tävling Tomas Alexandersson 42:15  10 km
22 Herrar Tävling Peter Svensson 43:45  10 km
24 Herrar Tävling Patrik Andersson 45:42  10 km
26  Herrar Tävling Patrik Olsson 46:11 10 km
29 Herrar Tävling Mattias Nilsson 47:10 10 km
30 Herrar Tävling Krister Åstrand 47:15 10 km
68 Herrar Motion Ola Ulvås 55:36 10 km
71 Herrar Motion Åke Johansson 59:22 10 km

Visa svar


Dölj svar


Gotland, Viruddenloppet, 18 Juli

Plats Klass Namn Tid Sträcka
12 Herrar Marcus Andréasson 38:41 10 km

Visa svar


Dölj svar


Löttorpsvarvet, 17 Juli

Plats Klass Namn Tid Sträcka
10 Män
Fredrik Rosenquist 26:40 6,5km

Visa svar


Dölj svar


Borgholm, Victorialoppet, 15 Juli

Plats Klass Namn Tid Sträcka
14 Damer Jannike Åkesson 37:35 9 km
         
44 Herrar Stefan Karlsson 33:43 9 km
121 Herrar Fredrik Rosenquist 36:28 9 km
231 Herrar Göran Tedblad 39:11 9 km
236 Herrar Peter Olsson 39:15 9 km
286 Herrar Filip Kroon 40:02 9 km
733 Herrar Krister Johansson 48:09 9 km
782 Herrar Bosse Ekström 49:54 9 km
799 Herrar Ola Ulvås 50:21 9 km
845 Herrar Åke Johansson 52:22 9 km
846 Herrar Anders Sturesson 52:24 9 km

Visa svar


Dölj svar


Halmstad Triathlon, 14 Juli

Plats

(Klass)

Klass Namn Tid Simning 1930m T1 Cykel 90km T2 Löpning 21,1km
6 Herrar 35-39 Jonas Porshult
4:44:04 30:08 2:09
2:40:13 0:52
1:30:51
26

Herrar

 

Peter Lendrop 5:17:57 30:59 4:17 2:53:05 3:24 1:46:12
15 Herrar 45-49 Thomas Sundström 6:33:40 40:54 4:15 3:26:48 3:17 2:18:26

 

02:53:05

Visa svar


Dölj svar


Kristianstad, Startskottet, 12 Juli

Plats Namn Tid Klass
102 Emelie Johnsson 28:36 Kvinnor 5km
       
27 Karl-Johan Johnsson 39:59 Män 10km
38 Håkan Nicklasson 41:37 Män 10km

Visa svar


Dölj svar


Ystad, Wallanderloppet, 9 Juli

Plats Namn Tid Sträcka
10 Pauline Jeppsson 23:50 6 km

Visa svar


Dölj svar


Vansbro Triathlon, 6 Juli

Plats

(Klass)

Klass Namn Tid Simning 1920m T1 Cykel 90km T2 Löpning 21,1km
6

Damer

Motion

Karla Blum Fagerström 5:25:09 38:56 4:05
2:51:49 3:50
1:46:31
12

Damer

Motion

Elina Wahlberg 5:30:16 45:47 4:13
2:53:08 3:16
1:43:54
 

Damer

Tävling

Eva Nilsson
  43:59 6:42
2:46:19
4:26  
13

Herrar

Tävling

Johan Tärnhuvud 4:21:15 35:22 4:16 2:15:14 3:00 1:23:25
15

Herrar

Tävling

Johannes Knoll
4:22:01 30:12 3:48 2:19:36 2:01 1:27:07
13

Herrar

Motion

Håkan Nicklasson 4:43:30 37:08 4:05
2:19:13 3:05
1:40:02
70

Herrar

Tävling

J-O Nilsson 4:50:23 39:45 5:31 2:33:12 3:28 1:28:29
113

Herrar

Tävling

Krister Fransson 5:18:07 46:10
5:19 2:39:39 3:39
1:43:22

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Malkars, 29 Juni

Plats
Namn Tid Sträcka
78 Henrik Arrhenius
1:32:45 21,1km

Visa svar


Dölj svar


Kustmaran & Kristianopel runt, 29 Juni

Resultat

Visa svar


Dölj svar


Vägga, DM 5000m, 24 Juni

Plats (DM) Namn Tid Klass
1 (Guld) Marcus Andréasson 17.36,92 Män 5000m
3 (Silver) Jannike Åkesson 20.17,89 Kvinnor 5000m
4 (Brons) Pernille Würtz 21.12,34 Kvinnor 5000m
3 (Silver) Eddy Hultgren 23.20,42 Män 5000m

Visa svar


Dölj svar


Tromsö Midnight Sun Marathon, 23 Juni

Plats (Klass)
Namn Tid Klass
1
Solveig Ohlsson 04:05:02
K 55-59

Visa svar


Dölj svar


Ringö, Triathlon Sprint, 19 Juni

Plats
Klass Namn Tid Simning(750m)
T1 Cykel(20km) T2 Löpning(5km)
2 DS Elina Wahlberg 1:09:37 9:09 1:39 35:43
1:26 21:40
4 DS Pernille Würtz 1:12:40 10:08 1:47 37:55 1:28 21:22
6 DS Pia Gunnarsson 1:24:00 9:38 2:17
41:46 2:14 28:05
                 
2 HS Christian Malmström 52:52 6:48 1:06 27:28 0:46 16:44
7
HS Johan Porshult
59:34
*
 * 40:39* 1:11 17:30
14 HS Håkan Nicklasson 1:01:43 8:26 1:31 29:56 1:27 20:23
22 HS Chris Nyroos 1:07:50 9:30 * 36:28* 0:57 20:55
23 HS Micke Åström 1:08:02 10:06 * 34:43* 1:26 21:47
25 HS Peter Lendrop 1:10:40 * * 47:10* 1:50 21:40
29 HS Thomas Sundström 1:14:35 10:18 1:43 37:44 1:27 23:23
  HS Jonas Porshult DNF 7:48        

Visa svar


Dölj svar


Mardrömmen, 18 Juni

Resultat

Visa svar


Dölj svar


Malmömilen, 15 Juni

Namn Tid Klass
Maria Magnusson
48:24
Damer 10 km
Hans-Peter Ehrlow 50:33 Herrar 10 km

Visa svar


Dölj svar


Österåkersmilen, 8 Juni

Plats
Namn Tid Klass
11
Andreas Hoberg
37:39
H

Visa svar


Dölj svar


Lidköping, Råda Ultra Natt, 7 Juni

Plats (Klass)
Namn Tid Sträcka Klass
1
Gert Gustavsson
6 timmar
66851m H50

Visa svar


Dölj svar


Rödebyloppet, 1 Juni

Plats Namn Tid Klass

Carl Bohman
Fullföljt Pojkar & Flickor tom 6år
  Ellen Söderlind Fullföljt Pojkar & Flickor tom 6år
6 Joakim Söderlind
05:16
Pojkar 10-12år, 1300m
3
Anders Tedblad
21:39 Män & Kvinnor 5km
6 Göran Tedblad 22:41 Män & Kvinnor 5km
2 Stefan Karlsson 37:43 Män & Kvinnor 10km
3 Thomas Letterkrantz 38:28 Män & Kvinnor 10km
4 Olof Wolti 41:46 Män & Kvinnor 10km
6 Fredrik Rosenquist 43:41 Män & Kvinnor 10km
7 (1) Jannike Åkesson 44:23 Män & Kvinnor 10km
8 Fredrik Söderlind 44:45 Män & Kvinnor 10km
13 (2) Pernille Würtz 47:23 Män & Kvinnor 10km
17 Niklas Bohman 48:43 Män & Kvinnor 10km
20 (4) Maria Magnusson 51:45 Män & Kvinnor 10km
21 Eddy Hultgren 54:33 Män & Kvinnor 10km
23 Jörgen Abrahamsson 56:52 Män & Kvinnor 10km
25 Åke Johansson 61:37 Män & Kvinnor 10km

Visa svar


Dölj svar


Stockholm Marathon, 1 Juni

Plats (Klass)
Namn Tid Klass
9 Meta Steinbach Olsson 3:16:54 K45
812 Linnéa Estvik 4:08:42 K
876 Sandra Bizzozero 4:11:03 K
304 Theve Nilsson 4:15:48 K40
1303 Zoe Borg 4:31:47 K
       
29
Per Nilsson
2:56:29 M40
212 Johan Tärnhuvud 2:59:11 M
42 Jan-Olof Nilsson 3:00:09 M45
265 Jonas Porshult 3:02:24 M
297 Johannes Knoll 3:04:35 M
2 Stefan Ulmeståhl 3:08:03 M60
45 Gert Gustavsson 3:15:22 M50
261 Erik Nilsson 3:20:06 M40
78 Henrik Arrhenius 3:22:41 M50
998 Marcus Andréason 3:28:09 M
1029 Karl-Johan Johnsson 3:28:37 M
183 Kennet Kjellsson 3:35:49 M50
1628 Tomas Alexandersson 3:41:23 M
632 Peter Lendrop 3:50:38 M45
169
Göran Karlsson 3:54:23 M55
2790 Stefan Larsson 3:58:55 M
66 Birger Sörensson 4:18:40 M65
663 Gustav Linge 4:18:55 M50
1787 Thomas Fortell 4:26:50 M40
1289 Thomas Sundström 4:27:06 M45
122 Dan Nensén 4:40:24 M65
168 Per Carlström 4:57:29 M65
316 Bosse Ekström 5:08:07 M60
329 Lars-Göran Olausson 5:16:40 M60

Visa svar


Dölj svar


Västra Mark, KM 800m, 30 Maj

Plats Namn Tid Klass
1 Andreas Hoberg 2.07.17 MS
2 Christian Malmström 2.13.xx MS
3 David Högberg 2.21.xx M35 (1)
4 J-O Nilsson 2.27.xx M45 (1)
5 Pelle Gunnarsson 2.40.xx M50 (1)
6 Niklas Bohman 2.44.xx M35 (2)
7 Krister Åstrand 2.54.xx M55 (1)
1 Pauline Lindgren 2.45.50 KS
2 Jannike Åkesson 2.45.79 KS
3 Pernille Wurtz 2.50.xx K40 (1)
4 Ulrika Skagert 2.53.xx K35 (1)
  Sofia Fagerberg DNF  

Visa svar


Dölj svar


Sölvesborg, Broloppet, 25 Maj

Plats Namn Tid Klass
2 Stefan Karlsson 35:32 Herrar 10km

Visa svar


Dölj svar


Lund, Sankt Hans Extreme, 23 Maj

Plats Namn Tid Klass
9 Elina Wahlberg
54:55 Damer 10km
---- --------------- ------ ------
2 Martin Söderberg 41:40 Herrar 10km

Visa svar


Dölj svar


Linköping, Blodomloppet, 23 Maj

Plats Namn Tid Klass
46 Karla Blum Fagerström
45:56 Damer 10km

Visa svar


Dölj svar


GöteborgsVarvet, 18 Maj

Namn Tid
Anna Johansson 1:40:37
Pauline Lindgren
1:45:06
Jannike Åkesson 1:45:21
Sofia Fagerberg 1:46:54
Elina Wahlberg 1:47:30
Marie Strandberg 1:47:51
Sara Lindblom 1:49:58
Eva Johnsson
1:52:47
Caroline Lindquist
1:53:26
Birgitta Germundahl 1:53:46
Karla Blum Fagerström 1:54:04
Moa Normark 1:54:14
Johanna Sontén 1:57:47
Agneta Everbrand 2:10:32
Anna Ekström 2:10:40
Livia Dunér Holthuis 2:10:40
Zoe Borg 2:11:34
Lillemor Stjernholm 2:17:41
Karin Jönsson 2:19:06
Annette Garsén Gustavsson 2:28:54
Gunilla Fagerström 2:29:09
Kari Dunér 2:30:03
Susanne Nilsson 2:36:46
Jessica Svensson 2:38:32
Christina Ulveklint 2:40:33
Tina Svensson 2:57:40
------------------------------ ---------
Stefan Karlsson 1:25:19
Thomas Letterkrantz 1:26:41
Johannes Knoll 1:30:01
Mikael Held 1:36:10
Gert Gustavsson 1:36:56
Henrik Arrhenius 1:38:53
Johan Kalmteg 1:40:02
Fredrik Söderlind 1:40:45
Peter Holthuis 1:44:00
Daniel Steen 1:44:10
Fredrik Rosenquist 1:47:26
Thomas Falck 1:48:54
Peter Olsson 1:49:06
Anders Tedblad 1:49:59
Anders Persson 1:53:32
Amko Dreca
1:53:33
Micke Åström 1:54:32
Dan-Magnus Svensson 1:54:46
Thomas Sundström 1:57:01
Peter Löwenadler 1:57:30
Kim Johnsson 1:57:41
Mikael Andersson 2:00:34
Gustav Linge 2:01:18
Johan Tärnhuvud 2:01:20
Thomas Dunér Holthuis 2:05:16
Adrian Blum Fagerström 2:10:05
John Holthuis 2:10:29
Henrik Germundahl 2:15:58
Krister Johansson 2:17:21
Mats Schimdt 2:17:32
Lars Håkansson 2:25:29
Lars-Göran Olausson 2:34:56
Patric Kalnins 3:13:29

Visa svar


Dölj svar


Karlskrona, Blodomloppet, 13 Maj

Plats Namn Tid Klass
1 Jannike Åkesson
43:31 Damer 10km
3 Meta Steinbach
44:51 Damer 10km
6 Marie Strandberg
46:23 Damer 10km
8 Pernille Würtz 46:44 Damer 10km
12 Maria Magnusson 47:40 Damer 10km
16 Sara Lindblom 48:27 Damer 10km
21 Filippa Lundgren 49:32 Damer 10km
22 Linnéa Estvik 49:33 Damer 10km
26 Caroline Dannemyr 49:42 Damer 10km
34 Johanna Sontén 50:27 Damer 10km
59 Anna Ekström 53:29 Damer 10km
65 Malin Faraasen 54:28 Damer 10km
78 Theve Nilsson 55:30 Damer 10km
83 Gunilla Gustavsson
56:08 Damer 10km
119 Marie Svensson 58:42 Damer 10km
137 Anki Kjellsson 60:34 Damer 10km
158 Pia Gunnarsson 62:06 Damer 10km
160 Annette Garsén Gustavsson 62:23 Damer 10km
181
Helena Hansson 65:59 Damer 10km
182 Karin Jönsson 66:05 Damer 10km
196 Chistina Ulveklint 68:28 Damer 10km
       
1 Andreas Hoberg
34:28 Herrar 10km
4
Christan Malmström
36:05 Herrar 10km
5 Johan Tärnhuvud
36:48 Herrar 10km
8 Thomas Letterkrantz
37:34 Herrar 10km
9 Johan Porshult 37:47 Herrar 10km
11 Johannes Knoll 38:39 Herrar 10km
13 Thomas Börjesson
39:14 Herrar 10km
16 Gustav Rhedin 39:49 Herrar 10km
22 Pelle Gunnarsson 41:02 Herrar 10km
24 Erik Nilsson 41:10 Herrar 10km
25
Karl-Johan Johnsson 41:22 Herrar 10km
32 Sven Ohlsson 42:32 Herrar 10km
34
Kennet Kjelsson 42:50
Herrar 10km
50 Philip Landenstad
43:52 Herrar 10km
53 Thomas Alexandersson 44:18
Herrar 10km
55 Johan Eriksson 44:28 Herrar 10km
57 Chris Nyroos 44:43 Herrar 10km
85 Niklas Bohman 46:26 Herrar 10km
131
Anders Rinaldo 48:55 Herrar 10km
141 Krister Åstrand
49:22 Herrar 10km
158 Eddy Hultgren 50:00 Herrar 10km
166 Peter Löwenadler 50:14 Herrar 10km
167 Victor Adolfsson 50:16 Herrar 10km
169 Micke Åström 50:22 Herrar 10km
204 Anton Jakupi 52:28 Herrar 10km
216 Birger Sörensson 52:56 Herrar 10km
322 Åke Johansson 60:03 Herrar 10km
323 Ola Ulvås 60:28 Herrar 10km
363 Jonas Porshult(?!) 77:54 Herrar 10km
       
1 Pauline Lindgren 21:13 Damer 5km
5 Sofia Fagerberg 22:27 Damer 5km
13 Ulrica Skagert 23:41 Damer 5km
180 Emelie Johnsson 30:08 Damer 5km
281 Anneli Johansson 31:13 Damer 5km
378 Karolina Söderlind 33:45 Damer 5km
690 Teresia Andersson 39:55 Damer 5km
773 Marie Andersson 47:08 Damer 5km
870 Birgitta Persson 64:24 Damer 5km
     
2 Stefan Karlsson 18:05 Herrar 5km
5 Olof Wolti 19:08 Herrar 5km
10 Anders Tedblad 20:55 Herrar 5km
57 Johnny Karlsson (d.y) 24:40 Herrar 5km
308 B-Å Ljungkvist 34:29 Herrar 5km

Visa svar


Dölj svar


Kullamannen, 11 Maj

Plats Namn Tid Sträcka
33 Per Nilsson
5:16:52 +45km

Visa svar


Dölj svar


Löttorp, Tjurruset, 9 Maj

Plats Namn Tid Sträcka
5 Fredrik Rosenquist
30:04 5km

Visa svar


Dölj svar


Västra Mark, VM-milen, 7 Maj

Plats Namn Tid Klass Klubb
1 Sandra Södergren
37.10,94 Damer 10 000m
FIF Gnistan
2 Petra Skiöld 38.26,02 Damer 10 000m Ryssbergets IK
3 Elina Wahlberg 45.00,17 Damer 10 000m Team Blekinge
4 Pernille Würtz 45.45,94 Damer 10 000m Team Blekinge
----- -------------------- ---------- ------------------ -----------------
1 Johan Palmqvist 34.43,57 Herrar 10 000m Vegan Runners IK
2 Christian Malmström 34.43,74 Herrar 10 000m Team Blekinge
3 Johan Tärnhuvud 34.51,53 Herrar 10 000m Team Blekinge
4 David Högberg 35.13,53 Herrar 10 000m Team Blekinge
5 Stefan Karlsson 36.11,20 Herrar 10 000m Team Blekinge
6 Anders Bäck 36.51,98 Herrar 10 000m KA2 IF
7 Johannes Knoll 37.04,35 Herrar 10 000m Team Blekinge
8 Thomas Letterkrantz 37.07,82 Herrar 10 000m Team Blekinge
9 Marcus Andréasson 37.08,31 Herrar 10 000m Team Blekinge
10 Johan Porshult 37.37,21 Herrar 10 000m Team Blekinge
11 Jonas Porshult 38.15,85 Herrar 10 000m Team Blekinge
12 Peter Svensson 40.22,15 Herrar 10 000m Team Blekinge

Visa svar


Dölj svar


Kungsholmen runt, 4 Maj

Namn Tid Sträcka
Johan Olausson
1:39:57 21,1km

Visa svar


Dölj svar


Lidingö Ultra, 4 Maj

Plats Namn Tid Sträcka
26 J-O Nilsson
4:11:55 50km
63 Erik Nilsson 4:39:16 50km
40 Theve Nilsson 6:30:11 50km
44 Krister Fransson
2:18:35 26km
79 Johan Olsson
2:36:00 26km
30 Eva Nilsson 2:47:09 26km
54 Catarina Olvedal 3:15:03 26km

Visa svar


Dölj svar


Växjöloppet, 1 Maj

Namn Tid Sträcka
Karl-Johan Johnsson 1:32:45 21km
Fredrik Rosenquist
1:36:47 21km
Robert Melkersson
2:03:41 21km
Marcus Andréasson
37:16 10km
Stefan Karlsson
39:37 10km
Olof Wolti
40:10 10km
Jannike Åkesson
43:10 10km
Thomas Fortell
45:48 10km
Maria Magnusson 47:26 10km
Mikael Åström 47:39 10km
Thomas Sundström 49:39 10km
Linda Nilsson 54:26 10km
Jonatan Björnberg 15:26 4,7km

Visa svar


Dölj svar


Trelleborg, Sydkustloppet, 27 April

Plats Namn Tid Sträcka
8
Jonas Porshult
1:22:18 21,1km

Visa svar


Dölj svar


Södra Sandby, Skrylleloppet, 20 April

Plats(Klass)
Namn Tid Sträcka Klass
9
Anders Wiklander
47:48 10km H45

Visa svar


Dölj svar


Rotterdam Marathon, 14 April

Namn Tid Sträcka
Peter Svensson
3:18:23 42195m
Gert Gustavsson 3:27:40 42195m
Stig Svensson 4:05:33 42195m
Solveig Olsson 4:09:14 42195m
Eddy Hultgren 4:34:15 42195m
Anette Flinke 4:55:08 42195m
Helena Hansson 5:28:05 42195m

Visa svar


Dölj svar


Berlin Halvmaraton, 7 April

Plats Namn Tid Sträcka Klass
80
Andreas Hoberg
1:15:26 21,1km H

Visa svar


Dölj svar


Ryssbergsloppet, 29 Mars

Plats(Klass)
Namn Tid Sträcka Klass
4 Andreas Hoberg
47.06 12,9km M
5 Johan Tärnhuvud
48.25 12,9km M
2 Markus Andréason
51.31 12,9km M35
3 Peter Svensson
56.03 12,9km M50
4 Pelle Gunnarsson 57.29 12,9km M50
4 Jannike Åkesson 58.23 12,9km K
6 Elina Wahlberg 1.02.40 12,9km K
6 Thomas Sundström 1.08.26 12,9km M45
47 Bosse Ekström 1.18.19 12,9km Motion
50 Åke Johansson 1.22.26 12,9km Motion

Visa svar


Dölj svar


Dallas RocknRoll Half Marathon, 24 Mars

Plats(Klass)
Namn Tid Sträcka Klass
4580 (2150) Annika Björkander
2.10.32 21,1km K

Visa svar


Dölj svar


Karlshamn, Marsloppet, 24 Mars

Plats(Klass)
Namn Tid Sträcka Klass
6 Theo Porshult 49.24 3,8km Motion
6 Sofia Swartz 49.24 3,8km
Motion
1 Jannike Åkesson 46.04 10,5km K
6 Anders Persson 48.42 10,5km Motion
27 Åke Johansson 1.03.26 10,5km Motion
28 Lars-Göran Olausson 1.08.03 10,5km Motion
2
Johan Tärnhuvud
1.17.47 21,1km H
1 David Högberg
1.17.49 21,1km H35
4
Jonas Porshult
1.20.26 21,1km H
1
J-O Nilsson
1.21.29
21,1km H45
6 Gustav Rhedin 1.27.47 21,1km H
1
Peter Svensson
1.31.21
21,1km
H50
2
Kennet Kjellsson 1.31.40
21,1km
H50
2
Per Nilsson
1.31.44
21,1km
H40
3
Fredrik Rosenquist 1.32.30
21,1km
H45
3 Pelle Gunnarsson 1.32.37
21,1km
H50
2 Elina Wahlberg 1.38.51 21,1km
K
3 Linnéa Estvik 1.41.58
21,1km K
1 Pernille Würtz 1.42.41 21,1km K40
1 Ulrica Skagert 1.46.36 21,1km K35
1 Per Hartoft 1.59.42 21,1km M55
6
Tomas Svensson 1.59.42 21,1km M45
1
Dan Nenzén
2.02.58 21,1km M75
16
Bosse Ekström
2.14.10 21,1km Motion

Visa svar


Dölj svar


Barcelona Marathon, 17 Mars

Plats Namn Tid Sträcka Klass
12736
Andreas Kjellsson
4:30:57 42,2km H35

Visa svar


Dölj svar


New York City Half Marathon, 17 Mars

Plats Namn Tid Sträcka Klass
16
Henrik Arrhenius
1:29.14 21,1km H50

Visa svar


Dölj svar


Helsingborg, Seedningslopp Göteborgsvarvet, 17 Mars

Plats Namn Tid Sträcka Klass
10
Sofia Fagerberg
45:57 10km Damer

Visa svar


Dölj svar


Skövde 6-timmars, 9 Mars

Plats Namn Sträcka
14 Gert Gustavsson 67,559km
66 Peter Svensson
51,795km
103 Eddy Hultgren 42,195km

Visa svar


Dölj svar


Sunna Open, 13 Januari

Plats Namn Tid Sträcka Klass
2
Eddy Hultgren
14.34,14 3000m M

 

14.34,14

Visa svar


Dölj svar


Postadress:
Team Blekinge LF - Friidrott
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info