Hoppa till sidans innehåll

Resultatlistor 2015


Här finns resultat från tävlingar som våra medlemar har deltagit i 2015:

Sylvesterloppet Göteborg, 31 December

Plats Namn Klass Tid
151 Malin Faraasen Kvinnor, 10 km 53:06

Visa svar


Dölj svar


Sylvesterloppet Olofström, 31 December

Plats (Klass) Namn Klass Tid
2 (2:a DM) Pauline Jeppsson K35-50, 10,55 km 45:27
3 (3:a DM) Jannike Åkesson Kvinnor, 10,55 km 45:58
63 Annelie Svensson Motion, 10,55 km 1:01:45
10 Anki Kjellson K35-50, 10,55 km 1:07:24
 
1 (2:a DM) Jonas Porshult M35, 10,55 km 39:07
2 (3:a DM) Marcus Andréason M35, 10,55 km 39:41
3 Johan Porshult M45, 10,55 km 40:12
2 Stefan Karlsson M40, 10,55 km 42:05
2 Lennart Carlsson M50, 10,55 km 42:48
5 Håkan Nicklasson M35, 10,55 km 43:07
6 Johan Andersson Män, 10,55 km 46:49
2 Peter Svensson M55, 10,55 km 47:25
7 Kim Johnsson Män, 10,55 km 48:25
4 Micke Åström M40, 10,55 km 49:01
7 Ola Wiedenberg M45, 10,55 km 49:08
8 Niklas Bohman M35, 10,55 km 50:56
2 H-P Ehrlow M60, 10,55 km 53:54
2 Birger Sörensson M70+, 10,55 km 56:22
64 Åke Johansson Motion, 10,55 km 1:06:50
72 Bosse Ekström Motion, 10,55 km 1:18:19
 
41 B-Å Ljungkvist Motion, 5,8 km 38:02
3 Elsa Håkansson Gå-lunka, 5 km 40:45

Visa svar


Dölj svar


Sylvesterloppet Kalmar, 31 December

Plats Namn Klass Tid
12 Thomas Letterkrantz Män 10 km 38:40
25 Thomas Börjesson Män 10 km 39:54
187 Eddy Hultgren Män 10 km 49:39
294 Jan Karlsson Män 10 km 1:02:25
 
94 Eva Nilsson Kvinnor 5 km 32:13
 
123 J-O Nilsson Män 5 km 32:14

Visa svar


Dölj svar


Personliga rekordens tävling, Växjö, 12-13 December

Plats Namn Klass Sträcka
4 Peter Lendrop Män, 24-timmars 168 023 m
18 Gert Gustavsson Män, 24-timmars 85 182 m
 
12 Namida Aneskans Män, 12-timmars 90 735 m
26 Eddy Hultgren Män, 12-timmars 42 401 m

Visa svar


Dölj svar


Skinkloppet, Gränum, 6 December

Plats Namn Klass
Tid
2 Jannike Åkesson Kvinnor 12 km 52:50
 
3 Peter Svensson Män 12 km 51:32
6 Eddy Hultgren Män 12 km 1:04:05
8 Birger Sörensson Män 12 km 1:08:04
12 Johnny "43" Karlsson Män 12 km 1:14:24
13 Åke Johansson Män 12 km 1:19:41
 
4 Bosse Ekström Män 4 km 29:29

Visa svar


Dölj svar


Växjö Trail Ultra, 21 November

Plats Namn Klass Tid
2 Johan Olsson Män 25 km 2:26:00

Visa svar


Dölj svar


Kristianstad Trail, 21 November

Plats Namn Klass Tid
32 Håkan Nicklasson Män 25 km 2:29:46
 
24 Lena Magnusson Kvinnor 12 km 1:26:27

Visa svar


Dölj svar


Borås 6-timmars, 7 November

Plats Namn Klass Sträcka
20 Gert Gustavsson Män 6-timmar 62 204 m
140 Eddy Hultgren Män 6-timmar 16 295 m

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6km, 3 November

Namn Tid
Jannike Åkesson 24:24
Solveig Ohlsson 29:29
Krisanti Johansson 32:13
Eva Jonasson 32:14
Kethy Andersson 33:29
Lisbeth Johansson 33:45
Anki Kjellson 35:16
Anette Karlsson 35:37
 
Marcus Andréason 21:25
Stefan Karlsson 22:25
Markus Peltonen 22:51
Lennart Carlsson 23:04
J-O Nilsson 23:29
Magnus Nilsson 24:04
Peter Svensson 24:05
Jonas Warhammar 26:10
Micke Åström 26:39
Lars Noresten 26:49
Johan Andersson 27:26
Fredrik Svensson 27:34
Niklas Bohman 27:55
Börje Persson 28:16
Fredrik Stenvik 29:21
Birger Sörensson 31:20
Krister Åstrand 32:05

Visa svar


Dölj svar


New York Marathon, 1 November

Plats Namn Klass Tid
322 Tomas Falck M50 3:30:29
116 Henrik Arrhenius M55 3:31:56
2684 Johan "Hasslö" Olsson M50 4:57:24

Visa svar


Dölj svar


Silpingeloppet, 1 November

Plats Namn Klass Tid
1 Jannike Åkesson Kvinnor 10 km 43:40
8 Eva Jonasson Kvinnor 10 km 58:48
 
1 Marcus Andréason Män 10 km 36:17
3 Björn Pettersson Män 10 km 39:47
4 Markus Samelsson Män 10 km 40:07
12 Ola Weidenberg Män 10 km 44:50
14 Niklas Bohman Män 10 km 45:51
18 Thomas Sundström Män 10 km 51:20
27 Johnny "43" Karlsson Män 10 km 58:05
28 Åke Johansson Män 10 km 1:00:20
29 Conny Nilsson Män 10 km 1:02:44
32 Bosse Ekström Män 10 km 1:06:07
 
4 Axel Jonasson Pojkar 1,1 km 12:32

Visa svar


Dölj svar


Kullamannen, 31 Oktober

Plats Namn Klass Tid
118 Håkan Nicklasson Dödens zon, 21 km 2:37:45

Visa svar


Dölj svar


KM 1500m, Västra Mark, 27 Oktober

Plats Namn Klass Tid
1 Pauline Jeppsson Kvinnor 5.30,02
2 Jannike Åkesson Kvinnor 5.31,72
 
1 Samuel Karlström Män 5.01,19
2 Lars Noresten Män 5.55,65
3 Anton Jakupi Män 5.57,60
4 Eddy Hultgren Män 6.27,42
5 Birger Sörensson Män 7.12,56

Visa svar


Dölj svar


Terräng-SM, Uddevalla, 24 Oktober

Plats Namn Klass Tid
10 Olle Meijer P17, 4000 m 13:06

Visa svar


Dölj svar


Växjö Marathon, 17 Oktober

Plats Namn Klass Tid
2 Thomas Letterkrantz M50 2:52:03
5 Jonas Porshult M35 2:53:34
2 Johan Porshult M45 2:56:41
6 Lennart Carlsson M50 3:16:33
11 Tomas Jensen M40 3:19:41
16 Filip Kroon M 3:32:32
7 Gert Gustavsson M55 4:02:04
19 Daniel Larsson M40 4:03:39
28 Namida Aneskans M 4:04:12
4 John Holthuis M60 4:21:16
1 Dan Nensén M75 4:26:51

Visa svar


Dölj svar


Krösnabanan Ultra DM, 11 Oktober

Plats Namn Klass Tid
2 Johan Tärnhuvud Män 60 km 4:45:30
9 Peter Lendrop Män 60 km 6:41:00

Visa svar


Dölj svar


Göteborg marathon och halvmarathon, 10 Oktober

Plats Namn Klass Tid
4 Johannes Knoll M, 42,2 km 2:56:21
 
82 Peter Svensson M, 21,1 km 1:30:39

Visa svar


Dölj svar


Malmö halvmarathon, 3 Oktober

Plats Namn Klass Tid
29 Kalle Johnsson Män tävling 1:27:15
225 Lisbeth Johansson Kvinnor motion 2:14:37

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6km, 29 September

Namn Tid
Pauline Jeppsson 24:31
Eva Johnsson 27:56
Lena Magnusson 31:23
Krisanti Johansson 31:48
Kethy Andersson 32:29
Linnéa Lendrop 33:02
 
Markus Peltonen 22:32
Samuel Karlström 22:35
Håkan Nicklasson 22:55
Thomas Börjesson 23:57
Anders Petersson 24:29
Tomas Falck 25:23
Per Granberg 25:31
Niklas Bohman 26:10
Anton Jakupi 26:19
Eddy Hultgren 28:34
Birger Sörensson 30:57

Visa svar


Dölj svar


Berlin Marathon

Plats Namn Klass Tid
3026 Gustav Linge
M50 4:31:21

Visa svar


Dölj svar


Lidingöloppet, 26 September

Plats Namn Klass Tid
107 Jannike Åkesson K 30 km 2:27:01
2530 Catarina Olvedahl K 30 km 3:19:32
2873 Maria Petersson K 30 km 3:26:12
3355 Anna Ekström K 30 km 3:36:07
4719 Ingrid Olsson K 30 km 5:18:59
 
772 J-O Nilsson M 30 km 2:17:53
811 Lennart Carlsson M 30 km 2:18:29
2067 Tomas Jensen M 30 km 2:31:12
2208 Kennet Kjellsson M 30 km 2:32:14
2235 Markus Samuelsson M 30 km 2:32:25
3778 Peter Lendrop M 30 km 2:43:04
4726 Peter Olsson M 30 km 2:48:22
6414 Mikael Åström M 30 km 2:57:12
6821 Sebastian Djuréen M 30 km 2:59:08
8031 Kim Jonsson M 30 km 3:07:48
8637 Martin Werner M 30 km 3:12:13
9840 Per Harrtoft M 30 km 3:23:17
12571 Bengt Mattsson M 30 km 4:28:39
 
154 Stefan Karlsson M 15 km 1:08:47
2187 Ann-Christin Kjellson K 15 km 1:42:50
 
1423 Jannie Faming 27/9, 10 km 1:02:24

Visa svar


Dölj svar


DM 5000m, Vägga IP, 26 September

Plats Namn Klass Tid
1 (Guld) Olle Meijer Män 5000 m 16.20,48
2 (Silver) Jonas Porshult Män 5000 m 17.36,32
3 (Brons) Eddy Hultgren Män 5000 m 22.51,45
4 Niklas Bohman Män 5000 m 22.56,60

Visa svar


Dölj svar


Montreal Marathon, 20 September

Plats Namn Klass Tid
270 Thomas Fortell M40 42,2 km 4:18:12

Visa svar


Dölj svar


Stone Wall Marathon, 20 September

Plats Namn Klass Tid
1 Eva Johnsson Kvinnor 42,2 km 4:22:45
3 Sandra Bizzozero Kvinnor 42,2 km 4:43:54
5 Solveig Olsson Kvinnor 42,2 km 4:47:06
6 Emelie Järlid Kvinnor 42,2 km 4:47:08
12 Caroline Svensson Kvinnor 42,2 km 7:20:12
 
5 Stefan Ulmeståhl Män 42,2 km 4:02:07
7 Stefan Karlsson Män 42,2 km 4:09:49
9 Johan Hedlund Män 42,2 km 4:23:37
10 Göran Karlsson Män 42,2 km 4:24:58
11 Henrik Arrhenius Män 42,2 km 4:38:17
23 Birger Sörensson Män 42,2 km 5:27:30
24 Per Carlström Män 42,2 km 5:40:46
25 Bengt Mattsson Män 42,2 km 6:52:49
 
2 Pernille Würtz Kvinnor 15 km 1:25:26
5 Lisa Samuelsson Kvinnor 15 km 1:36:05
12 Anette Flinke Kvinnor 15 km 1:57:22
14 Lisbeth Johansson Kvinnor 15 km 2:06:42
15 Kethy Andersson Kvinnor 15 km 2:06:45
16 Anette Karlsson Kvinnor 15 km 2:06:50
26 Meta Steinbach Kvinnor 15 km 2:54:10
 
2 Pelle Gunnarsson Män 15 km 1:18:36
35 Jan Flinke Män 15 km 2:54:07
 
20 Christina Ulveklint Kvinnor 4 km 50:37
25 Karin Jönsson Kvinnor 4 km 55:25
26 Gertrud Carlström Kvinnor 4 km 1:05:57
 
25 B-Å Ljungquist Män 4 km 36:46
28 Åke Johansson Män 4 km 42:17

Visa svar


Dölj svar


Black River Run, Västerås, 19-20 September

Plats Namn Klass Tid
18 Gert Gustavsson Herrar 100 miles 26:28:42

Visa svar


Dölj svar


Skanörsmilen, 19 September

Plats Namn Klass Tid
12 Sofia Fagerberg Kvinnor 10 km 44:57

Visa svar


Dölj svar


Musikmilen Växjö, 19 September

Plats Namn Klass Tid
40 Johan Olsson Män 10 km 42:15

Visa svar


Dölj svar


Sunnerboloppet, 13 September

Plats Namn Klass Tid
11 Tomas Jensen Män 10 km 40:25

Visa svar


Dölj svar


Challenge Almere, Amsterdam, 12 September

Ironman 3860m
180km
42,2km
Plats Namn Klass Tid Simning T1 Cykling T2 Löpning
229
Mikael Borefur
M24 11:42:04 1:25:24 -
5:57:43 -
3:57:23

Visa svar


Dölj svar


Salsjörundan, 12 September

Plats Namn Klass Tid
1 Olle Meijer Öppen 7,5 km 26:17
2 Marcus Andréason Öppen 7,5 km 27:50
5 Markus Samuelsson Öppen 7,5 km 30:08
6 Björn Pettersson Öppen 7,5 km 31:00
7 Kenneth Kjellsson Öppen 7,5 km 31:20
9 Sven Olsson Öppen 7,5 km 32:52
16 Ulrica Skagert Öppen 7,5 km 34:27
25 Niklas Bohman Öppen 7,5 km 37:07
30 Solveig Ohlsson Öppen 7,5 km 38:34
52 Krisanti Johansson Öppen 7,5 km 44:33
54 Kethy Andersson Öppen 7,5 km 44:38
56 Åke Johansson Öppen 7,5 km 46:15
57 Anette Flinke Öppen 7,5 km 46:35
58 Anders Sturesson Öppen 7,5 km 46:47
65 Bosse Ekström Öppen 7,5 km 49:10

Visa svar


Dölj svar


Stockholm Halvmarathon, 12 September

Plats Namn Klass Tid
211 Marie Strandberg Kvinnor 21,1 km 1:39:42

Visa svar


Dölj svar


Nils Holgersson Loppet, Smygehamn, 12 September

Plats Namn Klass Tid
1 Sofia Swartz Kvinnor 5 km 23:42
 
2 Jonas Porshult Män 10 km 38:42

Visa svar


Dölj svar


Helsingborg Marathon, 12 September

Plats Namn Klass Tid
78 Vendela Normark Granetoft Kvinnor 42,2 km 4:09:37
156 Filippa Lundgren Kvinnor 42,2 km 4:37:28
 
181 Gert Gustavsson Män 42,2 km 3:45:48
219 Namida Aneskans Män 42,2 km 3:53:45
360 Eddy Hultgren Män 42,2 km 4:17:12
532 L-G Olausson Män 42,2 km 5:30:07

Visa svar


Dölj svar


Klubbmästerskap 7,5km, 8 September

KM Klass Namn Tid
1 1:a KS Jannike Åkesson
31:39
2 1:a K35 Pauline Jeppsson
32:24
3 1:a K40 Ulrica Skagert
32:59
4 2:a K40 Pernille Würtz
33:46
5 1:a K45 Eva Johnsson 37:25
6 1:a K55 Solveig Olsson
38:53
7 2:a K45 Krisanti Johansson
42:23
8 3:a K40 Eva Jonasson 42:38
9 1:a K65 Kethy Andersson 42:39
10 1:a K60 Lisbeth Johansson 45:06
11 2:a K55 Anette Karlsson 47:03
12 2:a KS Linnéa Lendrop 49:32
 
1 1:a MS Olle Meijer
26:07
2 2:a MS
Johan Tärnhuvud
26:32
3 1:a M35
Marcus Andréason
28:14
4 3:a MS
Markus Peltonen
29:21
5 4:a MS
Samuel Karlström
29:22
6 1:a M50 Thomas Börjesson
29:55
7 2:a M50 Lennart Carlsson
30:02
8 5:a MS
Markus Samuelsson
30:54
9 3:a M50
Pelle Gunnarsson
31:07
10 2:a M35
Lars Noresten
33:48
11 4:a M50 Tomas Falck
34:10
12 1:a M40
Daniel Larsson
34:38
13 1:a M65
Börje Persson
37:39
14 1:a M70
Birger Sörensson
40:22
15 1:a M60
Krister Åstand
42:15
16 2:a M60
Bosse Ekström
47:07
17 2:a M70
B-Å Ljungkvist
52:11

Visa svar


Dölj svar


Östgötamaran, 6 September

Plats Namn Klass Tid
82 Gert Gustavsson H Motion 42,2 km 3:53:42

Visa svar


Dölj svar


Hultsfreds hel & halvmarathon, 5 September

Plats Namn Klass  
7 Eddy Hultgren M55 1:54:09
5 L-G Olausson M60 2:33:05

Visa svar


Dölj svar


Midnattsloppet Malmö, 5 September

Plats Namn Klass Tid
4 Jenny Grettve K40, 10 km 44:49
 
19 Kalle Johnsson M, 10 km 38:50
94 Sebastian Djureén M, 10 km 42:22
40 Klas Bjerede M45, 10 km 45:58

Visa svar


Dölj svar


Tjejmilen, 5 September

Plats Namn Klass Tid
50 Anna Johansson 10 km 41:20
79 Pauline Jeppsson 10 km 42:26
94 Malin Gustavsson 10 km 42:48
235 Sofia Fagerberg 10 km 45:53
937 Filippa Lundgren 10 km 50:08
2291 Helena Hansson 10 km 1:08:43
13661 Ingrid Hansson 10 km 1:17:47
15181 Gunilla Garnborn 10 km 1:37:24

Visa svar


Dölj svar


Karlshamns SK Triathlon, 5 September

Sprint 750m
20km
5km
Plats Namn Klass Tid Simning T1 Cykling T2 Löpning
2
Johan Tärnhuvud
Män Tävling
1:01:52 13:04 0:39
29:46 0:27 17:59
8 Johannes Knoll Män Tävling 1:06:39 13:12 0:53 32:08 0:33 19:54
23 Ola Wiedenberg
Män Motion
1:23:06
16:09 1:46 41:03 00:43
23:28

Visa svar


Dölj svar


Bromölla Marathon, 29 Augusti

Plats Namn Klass Tid
8 Markus Samelsson Män 42,2 km 3:46:49
9 Namida Aneskans Män 42,2 km 3:47:37
10 Gert Gustavsson Män 42,2 km 3:47:38
12 Peter Lendrop Män 42,2 km 3:54:41
 
3 Marie Svensson Kvinnor 21,1 km 1:43:06
5 Eva Johnsson Kvinnor 21,1 km 1:47:16
7 Sandra Bizzozero Kvinnor 21,1 km 1:48:18
13 Kethy Andersson Kvinnor 21,1 km 2:11:53
14 Lisbeth Johansson Kvinnor 21,1 km 2:18:53
15 Eva Jonasson Kvinnor 21,1 km 2:20:47
 
4 Jonas Porshult Män 21,1 km 1:25:03
5 Per Nilsson Män 21,1 km 1:25:16
7 Thomas Börjesson Män 21,1 km 1:26:37
9 Lennart Carlsson Män 21,1 km 1:27:44
11 Kennet Kjellsson Män 21,1 km 1:32:35
12 Tomas Jensen Män 21,1 km 1:32:56
17 Tomas Falck Män 21,1 km 1:38:14
19 Johan Eriksson Män 21,1 km 1:38:18
23 Jonas Warhammar Män 21,1 km 1:44:14
25 Per Granberg Män 21,1 km 1:45:03
26 Anton Jakupi Män 21,1 km 1:46:55
28 Thomas Fortell Män 21,1 km 1:49:15
30 Bennie Torstensson Män 21,1 km 1:51:03
32 Mattias Nilsson Män 21,1 km 1:57:18
35 Johan "Hasslö" Olsson Män 21,1 km 2:06:25
37 Per Carlström Män 21,1 km 2:19:43
40 L-G Olausson Män 21,1 km 2:23:23
41 Bosse Ekström Män 21,1 km 2:38:22
 
1 Pauline Jeppsson Kvinnor 10 km 42:51
2 Malin Gustavsson Kvinnor 10 km 43:22
3 Marie Strandberg Kvinnor 10 km 43:58
4 Pernille Würtz Kvinnor 10 km 45:00
5 Annette Ludvigsson Kvinnor 10 km 49:42
14 Susanne Nilsson Kvinnor 10 km 1:21:32
 
4 Marcus Andéason Män 10 km 37:07
9 Pelle Gunnarsson Män 10 km 41:55
12 Sven Olsson Män 10 km 43:45
13 Peter Svensson Män 10 km 43:48
15 Kim Jonsson Män 10 km 43:54
17 Niklas Bohman Män 10 km 44:49
23 Eddy Hultgren Män 10 km 49:26
28 Johnny "43" Karlsson Män 10 km 59:05

Visa svar


Dölj svar


Göteborgsvarvets seedningslopp Växjö, 29 Augusti

Plats Namn Klass Tid
4 Jannike Åkesson Kvinnor 10 km 43:08

Visa svar


Dölj svar


DM 10 000m, Västra Marks IP, 25 Augusti

Resultat (PDF)

Visa svar


Dölj svar


JSM, Kalmar, 21-23 Augusti

Plats Namn Klass Tid
15 Olle Meijer P17, 1500 m 4.19,88
 
11 Olle Meijer P17, 3000 m 9.30,50

Visa svar


Dölj svar


Midnattsloppet Göteborg, 22 Augusti

Plats Namn Klass Tid
93 L-G Olausson M60, 10 km 1:11:12

Visa svar


Dölj svar


Nattloppet Kalmar, 22 Augusti

Plats Namn Klass Tid
1 Filip Kroon Män 5,1 km 19:04
135 Namida Aneskans Män 5,1 km 22:40
508 Anders Petersson Män 5,1 km 29:25

Visa svar


Dölj svar


Citadelloppet, Landskrona, 22 Augusti

Plats Namn Klass Tid
51 Eddy Hultgren Herrar 10 km 49:27

Visa svar


Dölj svar


Ultravasan, 22 Augusti

Plats Namn Klass Tid
28 Johan Olsson M40, 45 km 4:48:24

Visa svar


Dölj svar


Orderinvestloppet, Knislinge, 19 Augusti

Plats Namn Klass Tid
12 Jenny Grettve Damer 7 km 31:21
 
19 Kalle Johnsson Herrar 7 Km 26:57

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6km, 18 Augusti

Namn Tid
Jannike Åkesson 24:46
Pauline Jeppsson 25:06
Ulrica Skagert 25:32
Pernille Würtz 26:46
Sofia Fagerberg 26:54
Susanne Nilsson 30:32
Catarina Olvedahl 32:23
Krisanti Johansson 33:05
Pernilla Ljunggren 33:14
Sofia M Westerberg 35:30
 
Marcus Andréason 21:27
Håkan Nicklasson 22:51
Tomas Börjesson 23:16
Tomas Jensen 23:42
Markus Peltonen 23:46
Henrik Nilsson 23:53
Markus Samuelsson 24:20
Fredrik Rosenquist 25:05
Kim Jonsson 25:27
Niklas Bohman 26:05
Tomas Falck 26:07
Anton Jakupi 26:10
Per Granberg 26:15
Mikael Åström 26:27
Johan Andersson 26:53
Hampus Nordström 26:59
Patrik Olsson 27:06
Börje Persson 29:00
Eddy Hultgren 29:00
Birger Sörensson 31:15

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Ironman, 15 Augusti

Ironman 3860m
180km
42,2km
Plats Namn Klass Tid Simning T1 Cykling T2 Löpning
13 Elina Wahlberg K25 12:07:02 1:23:49 3:26 6:00:34 3:42 4:35:31
15 Eva Nilsson
K45 12:41:22
1:36:58 6:13 5:58:19 7:18
4:52:34
 
17 Johannes Knoll M30 9:54:38 1:08:11 2:11 5:03:30 2:15 3:38:31
59
J-O Nilsson M45 11:08:54 1:28:30
4:42 5:21:06 2:46 4:11:50
39 Lennart Carlsson M50 11:42:22 1:31:12 5:50 5:54:52 5:17 4:05:11
140 Johan Tärnhuvud M30 11:52:03 1:11:11 2:01 5:06:27 2:24 5:30:00
117 Peter Lendrop M45 11:54:28 1:21:35 6:30 6:05:30 4:33 4:16:20
269 Thomas Emricsson M45 14:11:58 1:35:35 3:35 6:09:56 5:49 6:17:03

Visa svar


Dölj svar


PrinsensMinne, Halmstad, 15 Augusti

Plats Namn Klass Tid
9 Jannike Åkesson Damer 21,1 km 1:39:41
 
45 Håkan Nicklasson Herrar 21,1 km 1:32:42
398 John Holthuis Herrar 21,1 km 2:12:00

Visa svar


Dölj svar


Nattpuls Sölvesborg, 15 Augusti

Plats Namn Klass Tid
148 Annette Ludvigsson Damer 6,5 km 48:34

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Mini Tri, 12 Augusti

Mini
520m
18km
4,2km
Plats Namn Klass Tid Simning T1 Cykling T2 Löpning
22
Anna Johansson
Damer 1:08:12 12:37 2:22
34:34
1:32
17:08
 
18 Håkan Nicklasson
Herrar 53:26 9:56
1:37
24:23 1:18
16:14

Visa svar


Dölj svar


Stockholm Ultra Marathon, 8 Augusti

Plats Namn Klass Tid
2 Gert Gustavsson Män 100 km, M55 11:15:42

Visa svar


Dölj svar


Kullaloppet, Rörum, 31 Juli

Plats Namn Klass Tid
3 Jenny Grettve Damer 11 km 49:17
 
10
Kalle Johnsson Herrar 11 km 42:51

Visa svar


Dölj svar


Karlskrona Stadslopp, 30 Juli

Länk (Racetimer)

Visa svar


Dölj svar


Sankt Olofs Loppet, 29 Juli

Plats Namn Klass Tid
3 Jenny Grettve Damer 9,2 km 42:05
 
6 Kalle Johnsson Herrar 9,2 km 36:10

Visa svar


Dölj svar


Kalmarmilen, 29 Juli

Plats Namn Klass Tid
15 Jannike Åkesson Kvinnor 10 km 42:18
49 Maria Petersson Kvinnor 10 km 47:08
128 Emelie Johnsson Kvinnor 10 km 53:32
 
32 Filip Kroon Män 10 km 37:05
119 Johan Olsson Män 10 mm 42:00

Visa svar


Dölj svar


Vätter Challange, Jönköping, 25 Juli

Medeldistans
1900m
90km
21km
Plats Namn Klass Tid Simning T1 Cykling T2 Löpning
21 Peter Lendrop
M45 5:28:00 36:36 5:25
2:58:43 4:35
1:42:40
12 Lennart Carlsson
M50 5:54:50
42:05
5:02 3:07:38 3:46 1:56:17

Visa svar


Dölj svar


Löttorpsvarvet, 22 Juli

Plats Namn Klass Tid
16 Susanne Nilsson Kvinnor 6.220m 33:47
 
19 Fredrik Rosenquist Män 6.220m 26:33

Visa svar


Dölj svar


Hornsjön Runt, 18 Juli

Plats Namn Klass Tid
40 Susanne Nilsson Kvinnor 11 km 1:05:23
 
48 Fredrik Rosenquist Män 11 km 49:45

Visa svar


Dölj svar


Kraftprovet, Trollhättan, 17 Juli

Plats Namn Klass Tid
8 Lennart Carlsson M50+ 11,6 km 47:14
 
28 Elsa Håkansson K 6 km 37:18

Visa svar


Dölj svar


Victorialoppet, Borgholm, 15 Juli

Plats Namn Klass Tid
19 Marie Svensson Dam 9 km 38:45
185 Anna Ekström Dam 9 km 47:24
323 Emma Eriksson Dam 9 km 51:42
 
59 Stefan Karlsson Herr 9 km 34:13
65 Filip Kroon Herr 9 km 34:22
158 Fredrik Rosenquist Herr 9 km 37:36
342 Thomas Fortell Herr 9 km 41:22
364 Eddy Hultgren Herr 9 km 41:44
833 Åke Johansson Herr 9 km 55:04
846 Bosse Ekström Herr 9 km 57:18
868 L-G Olausson Herr 9 km 59:27

Visa svar


Dölj svar


Ölandsspelen, 11 Juli

Plats Namn Klass Tid
17 Jonas Porshult Män 5000 m 17:51,18

Visa svar


Dölj svar


Wallanderloppet, Ystad, 7 Juli

Plats Namn Klass Tid
10 Pauline Jeppsson Damer Elit 6 km 25:18

Visa svar


Dölj svar


Haugesund Ironman 70.3, 5 Juli

Halv Ironman 1900m
90km
21km
Plats Namn Klass Tid Simning T1 Cykling T2 Löpning
14 Eva Nilsson
K45 5:54:17 42:08 6:14 2:55:59 4:23
2:05:33
 
18 J-O Nilsson M45 4:53:53 38:18 5:00 2:34:36 3:58 1:32:01

Visa svar


Dölj svar


The GAX 100 Miles, Österlen, 4 Juli

Plats Namn Klass Tid
15 Gert Gustavsson 100 miles (160,9 km) 27tim 17min

Visa svar


Dölj svar


Startskottet, Kristianstad, 3 Juli

Plats Namn Klass Tid
144 Eddy Hultgren Män 10 km 48:19
 
54 Susanne Nilsson Kvinnor 5 km 26:24
152 Lisbeth Johansson Kvinnor 5 km 30:41

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 30 Juni

Namn Tid
Jannike Åkesson 25:04
Pauline Jeppsson 25:56
Pernille Würtz 26:39
Eva Johnsson 28:50
Eva Jonasson 33:24
Eva Bergquist 39:36
 
Jonas Porshult 22:21
Thomas Börjesson 23:38
Håkan Nicklasson 23:49
Jonas Johansson 25:53
Kim Jonsson 26:32
Micke Åström 26:42
Lars Noresten 27:00
Tomas Falck 27:31
Anton Jakupi 27:55
Daniel Larsson 27:56
Börje Persson 30:06

Visa svar


Dölj svar


Kustmaran, 27 Juni

Länk (Racetimer)

Visa svar


Dölj svar


Halmstad Triathlon, 27 Juni

Halv Ironman 1900m 90km 21km
Plats Namn Klass Tid Simning T1 Cykling T2 Löpning
3 Johan Tärnhuvud HS 4:11:32 29:09 1:27 2:15:26 1:19 1:24:09

Visa svar


Dölj svar


Vansbro Triathlon, 27 Juni

Medeldistans
1900m
90km
21km
Plats Namn Klass Tid Simning T1 Cykling T2 Löpning
23 Johannes Knoll
M 4:35:52 31:43 2:15
2:19:44 0:57
1:41:15

Visa svar


Dölj svar


KSSM Sprinttriathlon, Tallholmen, 17 Juni

Sprint Distans
750m 20km
5km
Plats Namn Klass Tid Simning
T1+Cykling
T2+Löpning
2 Eva Nilsson Damer 1:33:05 18:25 41:05
33:35
  Elina Wahlberg Damer DNF 16:10 38:40  
 
1 Johan Tärnhuvud Herrar 1:02:29 13:45 30:05 18:39
4 Johannes Knoll Herrar 1:06:26 13:32 32:08 20:46
8
J-O Nilsson Herrar 1:13:15 14:49
36:54
21:32
16
Lennart Carlsson
Herrar 1:28:30 20:15
42:30
25:45

Visa svar


Dölj svar


Mardrömmen, 16 Juni

Länk

Visa svar


Dölj svar


Malmömilen, 13 Juni

Plats Namn Klass Tid
125 Thomas Börjesson Herrar 10 km 40:54
635 Eddy Hultgren Herrar 10 km 47:56
843 Hans-Peter Ehrlow Herrar 10 km 49:51

Visa svar


Dölj svar


Råda ultra natt, Lidköping, 5 Juni

Plats Namn Klass Sträcka
5 Gert Gustavsson Herrar 6-timmar 60 881 m

Visa svar


Dölj svar


Edinburgh Marathon, 31 Maj

Plats Namn Klass Tid
52 Anette Flinke K55 42,2 km 5:06:44
 
21 Lisbeth Johansson K60 21,1 km 2:19:36
6 Karin Jönsson K70+ 21,1 km 2:22:51
70 Anette Karlsson K55 21,1 km 2:28:26
31 Helena Hansson K60 21,1 km 2:34:09
9 Christina Ukveklint K65 21,1 km 2:40:13

Visa svar


Dölj svar


Stockholm Marathon, 30 Maj

Plats Namn Klass Tid
54 Pelle Nilsson H40 2:56:35
26 J-O Nilsson H45 2:56:36
201 Johannes Brink HS-H35 2:57:17
233 Johannes Knoll HS-H35 2:58:35
67 Lennart Carlsson H50 3:13:21
5 Stefan Ulmeståhl H60 3:16:40
202 Roger Kjellsson H45 3:18:28
739 Marcus Andréason HS-H35 3:20:23
216 Peter Lendrop H45 3:20:27
873 Kalle Johnsson HS-H35 3:24:32
144 Kennet Kjellsson H50 3:25:29
36 Mollie Nohave K45 3:34:08
95 Henrik Arrhenius H55 3:39:08
52 Eva Johnsson K45  3:41:04
110 Gert Gustavsson H55 3:41:10
125 Jenny Grettve K40 3:46:24
166 Johanna Sontén K40 3:52:33
2554  Sebastian Djureen HS-H35 3:57:01
860 Matilda Svensson KS-K35 4:08:35
134 Stig Svensson H60 4:08:35
1504 Thomas Fortell H40 4:12:08
125 Dan Nensén H65+ 4:43:50
244 Per Carlström H65+ 5:40:20

Visa svar


Dölj svar


Broloppet, Sölvesborg, 30 Maj

Plats Namn Klass Tid
1 Jannike Åkesson K 10 km 43:23
15 Hans-Peter Ehrlow H 10 km 47:59

Visa svar


Dölj svar


Berlin Marathon, 27 September

Plats Namn Klass Tid
3033 Gustav Linge M50 4:31:21

Visa svar


Dölj svar


Köpenhamn Marathon, 24 Maj

Plats Namn Klass Tid
22 Johan Tärnhuvud H30 2:51:36
30 David Högberg H35 2:56:49
6 Peter Svensson H55 3:09:52
42 Gert Gustavsson H55 3:30:22
29 Elina Wahlberg K25 3:32:02
254 Kim Jonsson H25 3:34:04

Visa svar


Dölj svar


Göteborgsvarvet, 23 Maj

Plats Namn Klass Tid
33 Stefan Karlsson H40 1:21:06
8 Thomas Letterkrantz H50 1:23:33
274 Filip Kroon HS 1:25:05
395 Markus Lind HS 1:27:16
50 Lennart Carlsson H50 1:29:38
996 Johan Olausson HS 1:33:35
19 Mollie Nohave D45 1:36:27
1436 Ola Samuelsson HS 1:37:04
139 Henrik Arrhenius H55 1:39:41
303 Marie Svensson DS 1:40:41
324 Amanda Danielsson DS 1:41:08
116 Marie Strandberg D35 1:41:56
123 Pauline Jeppsson D35 1:42:06
384 Sofia Fagerberg DS 1:42:30
1377 Peter Olsson H40 1:42:54
2575 Sebastian Djureen HS 1:42:54
285 Göran Karlsson H55 1:45:23
1987 Tomas Jensen H40 1:47:40
4018 Joakim Fagerberg HS 1:49:28
1593 Per Granberg H45 1:51:02
1027 Lars Lennvall H50 1:51:28
534 Eddy Hultgren H55 1:52:59
1820 Lars Johansson H45 1:53:17
438 Filippa Lundgren D40 1:53:30
19 Birger Sörensson
H70
2:00:05
2912 Thomas Sundström
H45 2:03:54
2123 Johan "Hasslö" Olsson H50 2:06:18
4521 Johan Håkansson H40 2:13:30
2051 Eva Jonasson D40 2:22:03
375 Elsa Håkansson D55 2:24:20
798 Lars Håkansson H60 2:26:19
341
Åke Johansson
H65 2:27:19
1 Karin Jönsson D75 2:28:40
841 Mats Johansson H60 2:30:22
913 Bosse Ekström H60 2:43:55

Visa svar


Dölj svar


Ölands kyrkstafett, 16 Maj

Plats, lag Lag Distans Tid
3 Team Blekinge 66290 m 4:03:02
5 Jonas Porshult 6845 m 24:58
3 Marcus Andréason 4850 m 17:28
3 Olle Meijer 7860 m 27:40
3 Philip Persson 7470 m 26:35
3 David Högberg 7540 m 26:42
3 Marcus Samuelsson 4655 m 18:04
3 Johan Porshult 5915 m 23:04
3 Thomas Letterkrantz 6040 m 23:37
3 Johan Tärnhuvud 7160 m 25:16
3 Peter Meijer 2680 m 10:12
3 Stefan Karlsson 5275 m 19:26
 
Plats, lag Lag Distans Tid
2 Team Blekinge Dam 66290 m 4:52:28
4 Ulrica Skagert 6845 m 29:51
5 Filippa Lundgren 4850 m 23:27
3 Caroline Lindquist 7860 m 34:07
4 Amanda Danielsson 7470 m 32:11
4 Pernille Würtz 7540 m 32:26
2 Sofia Swartz 4655 m 21:06
2 Pauline Jeppsson 5915 m 26:07
2 Jenny Grettve 6040 m 27:35
2 Meta Steinbach 7160 m 31:24
2 Sara Rohdin 2680 m 11:17
2 Elina Wahlberg 5275 m 22:57

Visa svar


Dölj svar


Blodomloppet Malmö, 12 Maj

Plats Namn Klass Tid
46 Sofia Fagerberg Dam 10 km 47:25

Visa svar


Dölj svar


Blodomloppet Karlskrona, 11 Maj

Plats Namn Klass Tid
3 Amanda Danielsson Dam 10 km 42:38
4 Jannike Åkesson Dam 10 km 42:38
6 Pernille Würtz Dam 10 km 43:20
10 Meta Steinbach Dam 10 km 45:09
21 Marie Strandberg Dam 10 km  47:03
24 Eva Johnsson Dam 10 km
47:22
32 Sara Rohdin Dam 10 km
48:05
37 Maria Magnusson Dam 10 km
48:25
55 Annette Ludvigsson Dam 10 km
50:19
80 Johanna Sontén Dam 10 km
51:41
89 Malin Faraasen Dam 10 km 52:02
101 Theve Nilsson Dam 10 km
52:37 
114 Jenny Borefur Dam 10 km
53:32
175 Susanne Nilsson Dam 10 km
56:58
182 Kethy Andersson Dam 10 km
57:42
183 Jannie Strandberg Dam 10 km
57:46
192 Elsa Håkansson Dam 10 km
58:19
252 Anki Kjellson Dam 10 km
1:01:00
286 Helen Åkesson Dam 10 km 1:03:00
289 Filippa Lundgren Dam 10 km 1:03:48
356 Karin Jönsson Dam 10 km
1:14:27
357 Helena Hansson Dam 10 km
1:14:32 
    
1 Johan Tärnhuvud  Herr 10 km 35:02 
2 David Högberg Herr 10 km  35:34
12 Johan Porshult Herr 10 km 38:27
14 Johannes Knoll Herr 10 km
38:39
15 Marcus Andréason Herr 10 km 38:48
22 Thomas Börjesson  Herr 10 km
39:51
23 Mikael Borefur Herr 10 km
40:06
27 Olof Woltil Herr 10 km
40:15
29 Lennart Carlsson Herr 10 km
40:31
30 Markus Samuelsson Herr 10 km 40:34
33 Peter Svensson Herr 10 km
41:16
47 Philip Landenstad Herr 10 km
42:40
51 Jens Söderström Herr 10 km 42:54
65 Kim Jonsson Herr 10 km
43:53
69 Patrik Andersson Herr 10 km
44:10
71 Sven Olsson Herr 10 km 44:12
72 Daniel Larsson Herr 10 km
44:14
74 Tomas Jensen Herr 10 km 44:20
85 Robert Jakobsson Herr 10 km 44:42
105 Anton Jakupi Herr 10 km
45:19
109 Sebastian Djurén Herr 10 km 45:22
113 Niklas Bohman Herr 10 km 45:25
121 Peter Lendrop Herr 10 km 45:37
127 Peter Olsson Herr 10 km 45:46
139 Fredrik Svensson  Herr 10 km
46:09
148 Per-Ola Strågegård Herr 10 km 46:24
155 Peter Nordström Herr 10 km
46:33
158 Micke Åström Herr 10 km
46:49
168 Anders Persson Herr 10 km 47:09
183 Lars Johansson Herr 10 km 47:46
184 Lars Noresten Herr 10 km 47:47
202 Göran Karlsson Herr 10 km
48:26
212 Thomas Fortell Herr 10 km
48:39
213 Thomas Alexandersson Herr 10 km 48:39
220 Joakim Fagerberg Herr 10 km 48:58
225 Peter Löwenadler Herr 10 km
49:04
226 Mattias Nilsson Herr 10 km
49:05
276 Hans-Peter Ehrlow Herr 10 km 50:18
284 Thomas Sundström Herr 10 km 50:38
291 Eddy Hultgren Herr 10 km 50:47
338 Birger Sörensson Herr 10 km 52:06
395 Gustav Linge Herr 10 km 53:36
458 Victor Adolfsson Herr 10 km 56:41
463 Johan Håkansson Herr 10 km 56:58
529 Åke Johansson Herr 10 km
1:02:11
555 Bosse Ekström Herr 10 km 1:06:19
    
4 Pauline Jeppsson Dam 5 km 21:04
12 Sofia Swartz Dam 5 km 22:15
243 Annette Garsén Gustavsson Dam 5 km
29:03
711 Christina Ulveklint Dam 5 km
35:40
880 Alice Andersson Dam 5 km 38:46
1027  Marie Andersson Dam 5 km
47:45
1028  Hanna Andersson Dam 5 km
47:47
    
2 Olle Meijer Herr 5 km 16:34
3 Jonas Porshult Herr 5 km 17:16
4 Stefan Karlsson Herr 5 km 17:57
312 B-Å Ljungkvist Herr 5 km 30:48
495 Tommy Axelsson Herr 5 km 39:14

Visa svar


Dölj svar


Lundaloppet, 9 Maj

Plats Namn Klass Tid
500 Eddy Hultgren Herrar 10 km 46:14

Visa svar


Dölj svar


Lejonbragden, Lund, 9 Maj

Plats Namn Klass Tid
3 Gert Gustavsson Herrar 50 km 4:18:04

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6 km, 5 Maj

Namn Tid
Pernille Würtz 25:20
Jannike Åkesson 25:24
 
Marcus Andréason 23:06
Thomas Börjesson 23:48
Lennart Carlsson 25:16
Anton Jakupi 26:58
Anders Persson 27:53
Eddy Hultgren 29:07
Birger Sörensson 32:00

Visa svar


Dölj svar


Sydkustloppet, 3 Maj

Plats Namn Klass Tid
48 Jonas Johansson Män 21,1 km 1:35:53

Visa svar


Dölj svar


Wings For Life World Run, Kalmar-Öland, 3 Maj

Namn Sträcka
Peter Svensson 38,78 km
Filip Kroon 31,68 km
Thomas Letterkrantz 31,65 km
Peter Lendrop 31,25 km
Kim Johnsson 30,23 km
Johan Eriksson 26,26 km
Elina Wahlberg 24,30 km
Agneta Everbrand 15,49 km
   

Visa svar


Dölj svar


Soteleden Terrängmarathon, Bovallstrand, 2 Maj

Plats Namn Klass Tid
29 Jenny Borefur Damer 21 km 2:41:14
53 Mikael Borefur Herrar 21 km 2:41:14

Visa svar


Dölj svar


Sunne Marathon, 2 Maj

Plats Namn Klass Tid
1 L-G Olausson M60 5:50:52

Visa svar


Dölj svar


Växjöloppet, 1 Maj

Plats Namn Klass Tid
10 Pernille Würtz K 21 km 1:35:33
17 Jenny Grettve K 21 km 1:41:05
44 Anette Ludvigsson K 21 km 1:53:02
86 Anki Kjellson K 21 km 2:17:38
 
6 Johan Tärnhuvud M 21 km 1:18:39
12 Roger Kjellssson M 21 km 1:22:51
19 J-O Nilsson M 21 km 1:24:25
35 Kalle Johnsson M 21 km 1:28:42
66 Anders Petersson M 21 km 1:34:02
87 Daniel Larsson M 21 km 1:37:26
108 Namida Aneskans M 21 km 1:40:42
218 Lars Johansson M 21 km 1:51:46
231 Bosse Ekström M 21 km 2:46:47
 
5 Olle Meijer M/K 10 km 35:02
30 Stefan Karlsson M/K 10 km 38:04
212 Gert Gustavsson M/K 10 km 46:02
242 Thomas Fortell M/K 10 km 46:43
343 Namida Aneskans M/K 10 km 49:23
433 Thomas Sundström M/K 10 km 50:59

Visa svar


Dölj svar


Crossloppet, Rödeby, 28 April

Länk

Visa svar


Dölj svar


Hamburg Marathon, 26 April

Plats Namn Klass Tid
97 Johannes Knoll M30 2:59:55

Visa svar


Dölj svar


London Marathon, 26 April

Plats Namn Klass Tid
1543 Stefan Larsson M40 3:44:28

Visa svar


Dölj svar


Skylleloppet, 25 April

Plats Namn Klass Tid
5 Sofia Fagerberg KS 5 km 23:42
 
63 Per Nilsson Motion 10 km 43:55

Visa svar


Dölj svar


Heleneholms Marathon, 19 April

Plats Namn Klass Tid
1 Gert Gustavsson M55 42,2 km 3:27:57
 
1 Jonas Porshult Män 21,1 km 1:19:19

Visa svar


Dölj svar


Belgrad Marathon, 18 April

Plats Namn Klass Tid
44 Erik Nilsson Herrar 42,2 km 3:25:31

Visa svar


Dölj svar


Ekotrail, Christinehof, 18 April

Plats Namn Klass Tid
3 Caroline Lindquist Dam 12 km 1:08:53

Visa svar


Dölj svar


SM-Milen, Malmö, 18 April

Plats Namn Klass Tid
43 Jonatan Björnberg Män 10 km 33:10
74 Olle Meijer Mån 10 km 34:59

Visa svar


Dölj svar


KM 800m, Västra Mark, 14 April

Plats Namn Tid
1 Ulrica Skagert 2:40
2 Pernille Würtz 2:45
 
1 Olle Meijer 2:10
2 Philip Persson 2:14
3 Jonas Porshult 2:15
4 Johan Porshult 2:17
5 Stefan Karlsson 2:20
6 Johan Tärnhuvud 2:22
7 Niklas Bohman 2:37
8 Patrik Andersson 2:43
9 Lars Noresten 2:49
10 Anton Jakupi 2:52

Visa svar


Dölj svar


Wien Marathon, 12 April

Plats Namn Klass Tid
89 John Holthuis M60 4:29:15

Visa svar


Dölj svar


Skåne DM 10km landsväg, Ystad, 12 April

Plats Namn Klass Tid
4 Ulrica Skagert K40 43:16
 
17 Fredrik Rosenquist M45 41:29
8 Pelle Gunnarsson M50 42:21

Visa svar


Dölj svar


Hallarydsloppet, 6 April

Plats Namn Klass Tid
13 Peter Svensson Herrar 21 km 1:30:26
 
37 Eddy Hultgren Herrar 9,8 km 46:28

Visa svar


Dölj svar


Göingefejden Trailrun, Immeln, 4 April

Plats Namn Klass Tid
5 Jenny Grettve Damer 10 km 50:56
 
5 Kalle Johnsson Herrar 10 km 44:24

Visa svar


Dölj svar


Ryssbergsloppet, 3 April

Plats Namn Klass Tid
1 David Högberg M35 12,9 km 46:20
2 Jonas Porshult M35 12,9 km 48:06
3 Marcus Andréason M35, 12,9 km 51:14
5 Per Nilsson M/K Öppen, 12,9 km 54:01
7 Markus Samulesson M/K Öppen, 12,9 km 54:09
 
1 Sofia Fagerberg K, 5,1 km 22:53
 
1 Gabriel Högberg P17, 5,1 km 20:16
9 Eddy Hultgren H, 5,1 km 23:31
23 Åke Johansson H, 5,1 km 31:49
29 Bosse Ekström H, 5,1 km 35:39

Visa svar


Dölj svar


Testlopp 6km, 31 Mars

Namn Tid
Ulrica Skagert 24:34
Pernille Würtz 25:07
Amanda Danielsson 25:45
Mia Magnusson 27:25
Sara Rohdin 28:21
Eva Jonasson 32:20
Zoe Borg 32:40
Kethy Andersson 33:45
Elsa Håkansson 34:25
Lisbeth Johansson 35:02
 
Stefan Karlsson 21:46
Marcus Andréason 22:24
Roger Kjellsson 22:26
Lennart Carlsson 22:57
Mikael Borefur 23:09
Olof Woltil 23:57
Gabriel Högberg 24:02
Peter Svensson 24:05
Markus Samuelsson 24:11
Fredrik Rosenquist 24:49
Patrik Andersson 25:16
Kim Jonsson 26:06
Tomas Falck 26:52
Anton Jakupi 27:14
Micke Åström 27:36
Eddy Hultgren 28:34
Krister Åstrand 29:09

Visa svar


Dölj svar


Borlänge 6-timmars, 28 Mars

Plats Namn Klass Sträcka
6 Gert Gustavsson Herrar 67 996 m

Visa svar


Dölj svar


Annelundsrundan, Ljungby, 21 Mars

Plats Namn Klass Tid
42 Eddy Hultgren Män 10 km 49:06

Visa svar


Dölj svar


Barcelona Marathon, 15 Mars

Plats Namn Klass Tid
490 Bo Porshed M55 4:06:54

Visa svar


Dölj svar


Maxilöpet, Bromölla, 14 Mars

Plats Namn Klass Tid
5 Pernille Würtz Damer 10 km 42:45
6 Ulrica Skagert Damer 10 km 43:13
 
8 Roger Kjellsson Herrar 10 km 38:09
15 Fredrik Rosenquist Herrar 10 km 41:44
26 Eddy Hultgren Herrar 10 km 47:36

Visa svar


Dölj svar


Lake Sammamish Half Marathon, Seattle, 7 Mars

Plats Namn Klass Tid
11 Jenny Grettve K40
1:40:32

Visa svar


Dölj svar


Skövde 6-timmars, 7 Mars

Plats Namn Klass Sträcka
52 Peter Svensson Män 57 158 m
105 L-G Olausson Män 44 321 m

Visa svar


Dölj svar


Åhus TrailRun, 28 Februari

Plats Namn Klass Tid
6 Pernille Würtz Kvinnor 10 km 53:03
 
12 Kalle Johnsson Män 10 km 46:50
41 Gert Gustavsson Män 10 km 54:06

Visa svar


Dölj svar


Inne-SM, Stockholm, 21 Februari

Plats Namn Klass Tid
9 Jonatan Björnberg M 3000m 8.54,37

Visa svar


Dölj svar


KA2-spelen, 31/1-1/2

Plats Namn Klass Tid
1 Olle Meijer M 1500m 4.28,29
 
3 Olle Meijer M 3000m 9.32,17

Visa svar


Dölj svar


Karlstad 6-timmars, 31 Januari

Plats Namn Klass Sträcka
5 Gert Gustavsson Herrar 67 236 m

Visa svar


Dölj svar


Malmö Indoor, 31 Januari

Plats Namn Klass Tid
8 Eddy Hultgren M55, 3000 m 13.11,8

Visa svar


Dölj svar


BestWesternGames Växjö, 17 Januari

Plats Namn Klass Tid
2 Olle Meijer P17 1500 m 4.23,8

Visa svar


Dölj svar


Stadion Marathon Stockholm, 10 Januari

Plats Namn Klass Tid
 1 Gert Gustavsson
M55, 42,2 km
3:36:09
 2 Alf Klein
M55, 42,2 km 3:39:53
       
 1  Eddy Hultgren
M55, 10 km 50:58

Visa svar


Dölj svar


Postadress:
Team Blekinge LF - Friidrott
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info