Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2007


Sylvesterloppet december 31.


Namn: Tid: Plac:
Johan Porshult 38.20 1:a i M40
Jan-Olof Nilsson 39.33 2:a i M40
Marcus Andreasson 42.02 3:a i Motion
Pelle Gunnarsson 42.19 2:a i M45
Peter Svensson 44.02 4:a i M45
Henrik Nydahl 44.30 7:a i M
Fredrik Rosenquist 44.45 8:a i M40
Gert Gustavsson 45.56 5:a i M45
Gilbert Erlandsson 46.06 6:a i M50
Jannike Åkesson 47.00 4:a i K
Eva Backström 47.37 5:a i K
Göran Karlsson 48.22 7:a i M50
Börje Persson 49.11 8:a i M55
Bo Lindgren 49.56 10:a i M55
Johnny Karlsson 49.37 2:a i M60
Sonja Lindgren 50.04 1:a i K50
Bengt Mattsson 51.22 10:a i M
Bengt-Åke Ljungkvist 53.34 6:a i M60
Ann-Kristin Kjellsson 55.12 7:a i K
Bo Ekström 60.36 11:a i M50
Gunilla Fagerström 62.46 3:a i K50

Resultat från Sylvesterloppet i Kalmar, 10 km.

Henrik Lindgren 48.50 41
Bengt-Åke Svensson 55.17 52

Visa svar


Dölj svar


Honolulu marathon, december 9.


Namn: Tid:
Håkan Karlström 4.31

Visa svar


Dölj svar


Skinkloppet 12km, november 2.


Namn: Tid: Plac:
David Högberg 43.27 3
Johan Porshult 49.51 12
Peter Svensson 51.33 17
Fredrik Rosenquist 52.27 19
Jonas Porshult 52.29 20
Jannike Åkesson 54.22 3
Eva Backström 54.28 4
J0nny Karlsson 56.37 32
Sofia Swartz 56.40 7

Visa svar


Dölj svar


Shanghai marathon, november 25.


Namn: Tid:
Viktoria Gadd 4.18

Visa svar


Dölj svar


Jämjöhalvan november 10.

Plac: Namn: Klubb: Tid:
1 Yuri Omelchenko OK Orion 1.12.43
2 Martin Söderberg OK Orion 1.17.12
3 David Engström OK Orion 1.17.16
4 Ludovic Vaugarny Ryssbergets IK 1.17.34
5 Markus Andersson Högby IF 1.18.45
6 David Högberg Team Blekinge 1.19.10
7 Thomas Letterkrantz Team Blekinge 1.20.06
8 Johan Porshult Team Blekinge 1.20.16
9 Jan-Olof Nilsson Team Blekinge 1.24.32
10 Christer Svensson Växjö LK 1.25.25
11 Alf Klein IK 3066.se 1.26.19
12 Karl-Erik Andersson Ålems OK 1.26.32
13 Filip Kroon KA2 IF 1.26.51
14 Thomas Börjesson Team Blekinge 1.26.56
15 Marcus Andreasson Team Blekinge 1.28.02
16 Pelle Gunnarsson Team Blekinge 1.29.01
17 Mikael Held Helds Runningclub 1.31.01
18 Hans Karlsson Växjö LK 1.31.19
19 Göran Karlsson Team Blekinge 1.34.20
20 Tomas Holmström Ålems OK 1.34.41
21 Gert Gustavsson Team Blekinge 1.35.07
22 Peter Joelsson Ålems OK 1.36.06
23 Björn Persson VänersborgsIF 1.37.10
24 Fredrik Rosenquist Team Blekinge 1.37.11
25 Henry Pettersson Ramdala 1.38.25
26 Jonas Porshult Karlskrona 1.38.49
27 Mikael Johansson Johanisshus SK 1.39.03
28 Lasse Svensson Kalmar OK 1.39.07
29 Eddy Hultgren Team Blekinge 1.39.12
30 Björn Johansson Johannishus SK 1.39.24
31 Bengt Johansson Kalmar OK 1.39.33
32 Peter Lendrup Team Blekinge 1.39.52
33 Håkan Karlström Team Blekinge 1.40.33
34 Ragnar Lindström Linköpings OK 1.40.48
35 Mikael Lindqvist Kalmar OK 1.42.09
36 Johnny Karlsson Team Blekinge 1.43.24
37 Bo Fredriksson Jämjö 1.45.41
38 Johan Östergren Team Blekinge 1.45.47
39 Dennis Kronmar Karlskrona 1.45.58
40 Birger Sörensson Team Blekinge 1.47.44
41 John Holthuis Team Blekinge 1.51.41
42 Henrik Karlsson Rödeby 1.51.55
43 Bengt-Åke Ljungkvist Team Blekinge 1.52.29
44 Sonny Pettersson Team Blekinge 1.58.11
45 Mikael Johansson Nybro 1.59.33
46 Inge Johansson Ronneby OK 2.00.12
47 Mats Sjögren Karlskrona 2.03.26

Resultat Jämjö halvmaran damer.

Plac: Namn: Klubb: Tid:
1 Madeleine Hermann KSS Triathlon 1.31.28
2 Meta Steinbach-Olsson Team Blekinge 1.33.38
3 Lisette Klemming Kalmar OK 1.34.38
4 Eva Backström Team Blekinge 1.36.26
5 Jannike Åkesson Team Blekinge 1.37.47
6 Sofia Swartz Team Blekinge 1.44.04
7 Ann-Kristin Kjellsson Team Blekinge 1.52.54
8 Ann-Kristin Olofsson Team Blekinge 2.01.05
9 Kerstin Lindström Linköpings OK 2.15.03

Resultat Jämjö kvartsmaran herrar.

Plac: Namn: Klubb: Tid:
1 Kristoffer Andersson KA2 IF 38.09
2 Jonatan Björnberg KA2 IF 40.11
3 Tom Olausson OK Orion 47.01
4 Per Carlström Team Blekinge 58.11

Resultat Jämjö kvartsmaran damer.

Plac: Namn: Klubb: Tid:
1 Ulrika Berglund Väckelsång IK 54.18
2 Karin Jönsson Team Blekinge 1.06.28
3 Christina Ulveklint Team Blekinge 1.06.39
4 Lena Schubert Team Blekinge 1.08.36

Visa svar


Dölj svar


New York marathon, november 4.


Namn: Tid:
Henrik Nydal 3.37
Dan Nensen 4.53
Stig Nydal 4.56
Eivor Nydal 6.38

Visa svar


Dölj svar


Vintermaran Strömsund november 4.


Namn: Tid: Plac:
Aurore Byström 3.28.17 2:a i K40

Visa svar


Dölj svar


Silpinge 10km november 4.


Namn: Tid: Plac:
Johan Porshult 36.01 3
Gert Gustavsson 42.50 7
Fredrik Rosenqvist 43.44 12
Eva Backström 43.51 3
Jannike Åkessson 44.05 4
Johnny Karlsson 45.28 17
Anders Sturesson 52.14 22
Sixten Winberg 76.16 26

Visa svar


Dölj svar


Hilleröd marathon november 3.

Namn: Tid:
Bengt-Åke Svensson 4.15.20

Visa svar


Dölj svar


Finalloppet Göteborg 18,8km. November 3.

Namn: Tid: Plac:
Pelle Gunnarsson 1.21.12 4:a i M45

Visa svar


Dölj svar


Karlskronaloppet 5km, oktober 21.


Namn: Tid: Plac:
Johan Porshult 14.55 5:a
Eva Backström 18.25 1:a

Visa svar


Dölj svar


Amsterdam marathon, oktober 21.

Namn: Tid: Plac:totalt/klass:
Thomas Letterkrantz 2.46 133/23
Jan-Olof Nilsson 2.58 315/68
Meta Steinbach-Olsson 3.11 700/9
Eddy Hultgren 3.28 1539/240
Peter Svensson 3.31 1700//273
Viktoria Gadd 3.48 2825/94
Bengt-Åke Ljungkvist 3.55 3360/41
Solveig Ohlsson 4.02 3933/29
Bengt-Åke Svensson 4.03 3854/52
John Holthius 4.14 4757/207
Birger Sörensson 4.18 4617/735
Anette Flinke 4.25 5029/102
Helena Hansson 4.33 5427/65
Per Carlström 4.33 5447/88
Bengt Mattsson 4.38 5592/1040
Lars-Göran Olausson 4.38 5603/272
Bo Ekström 4.44 5859/281
Åke Johansson 4.54 6158/296
Jan Flinke 5.34 6461/942

Resultat Amsterdam halvmarathon

Per-Olof Gunnarsson 1.24 147/141
Börje Persson 1.36 868/820
Jannike Åkesson 1.36 898/50
Johnny Karlsson 1.43 1973/1808
Agneta Everbrand 1.59 5355/996
Eva Nilsson 2.00 5543/1067
Christina Ulvenklint 2.11 7093/1761
Karin Jönsson 2.11 7094/1762

Visa svar


Dölj svar


Växjö maraton oktober 13.

Plac: Namn: Tid:
7/M40 Johan Porshult 2.54 17/ M35 Johan Olsson 3.31
5/ M60 Nils-Olof Nilsson 3.38
21/ M40 Peter Lendrup 3.40
17/ M Per Berglund 3.52

Visa svar


Dölj svar


DM terräng 5km. Svängsta oktober 2.

Plac: Namn: Klass: Tid:
3 Meta Steinbach Kvinnor 21 22.57
5 Eddie Hultgren M45 24.50
2 Johnny Karlsson M60 26.28

Visa svar


Dölj svar


Lidingöloppet september 29.

Namn: Plac: Tid:
 
Jan-Olof Nilsson 376 2.14.28
Henrik Nydahl 1349 2.32.07
Aurore Byström 139 2.38.25
Bengt Mattsson 2099 2.40.37
Jannike Åkesson 206 2.43.30
Pia Eriksson 284 2.49.12
Per Berglund 3651 2.55.30
Victoria Gadd 471 2.57.13
Jonas Hollebratt 4122 2.58.51
Bengt-Åke Svensson 5118 3.08.41
Ann-Kristin Kjellson 917 3.15.09
Malin Thorr 1007 3.18 33
Anette Flinke 1135 3.23.30
Stig Nydahl 6543 3.27.06
Bo Ekström 7316 3.41.29
Lars Svensson 7913 3.58.40
Jan Flinke 8193 4.16.36

MK 15 km

Maria Dagermo 1619 1.32.54

Visa svar


Dölj svar


Salsjörundan september 15.


Namn: Tid:
Bo Ekström 41.27
Åke Johansson 43.51
Sixten Winberg 45.38

Visa svar


Dölj svar


Veberödsrundan halvmaraton. September 9.

Namn: Tid: Plac:
Gert Gustavsson 1.33.25 9:a i M45

Visa svar


Dölj svar


Järnvägsloppet halvmaraton, september 2.

Namn: Tid: Plac:
Per-Olof Gunnarsson 1.30.27 1:a i M45
Henrik Nydahl 1.37.00 2:a i Motion
Bengt-Åke Ljungkvist 1.51.54 2:a i M60
Malin Thors 1.53.05 1:a i K
Johnny Karlsson 1.55.33 2:a i M60
Sixten Winberg 2.29.20 1:a i M80
Eivor Nydahl 2.50.34 1:a i K55

Visa svar


Dölj svar


St Eriksloppet halvmaraton. September 1.


Namn: Tid: Plac:
Thomas Letterkrantz 1.17.39 61
Meta Steinbach 1.29.25 22
Lize-Lotte Larsson 1.57.04 596
Agneta Everbrand 1.58.21 653

Visa svar


Dölj svar


Bromölla hel och halvmaraton.  September 1.

Namn: Sträcka: Plac: Tid:
 
Lars-Göran Olausson Helmaraton 8:a i M55 4.54.08
Jan-Olof Nilsson Halvmaraton 3 1.23.32
Eddy Hultgren Halvmaraton 15 1.38.57
Per Berglund Halvmaraton 25 1.45.29
Bengt Mattsson Halvmaraton 33 1.51.07

Visa svar


Dölj svar


Tjejmilen augusti 26.


Namn: Tid: Plac:
Anni Engström 45.17 138
Malin Thors 46.11 193
Pernilla Olander 50.25 657
Ann-Christen Olofsson 54.19 1484
Ann-Chatrine Fransson 56.21 2105
Helena Hansson 56.34 2173
Lotta Johansson 56.59 2327
Ann Engqvist 57.03 2345
Lotta Wahnström 1.02.02 3928
Lena Granberg 1.03.20 4289
Christina Ulveklint 1.03.33 4365
Carina Andersson 1.03.46 4416
Lotta Eklund 1.07.14 5218
Ingrid Karlsson 1.13.33 6256
Birgitta Persson 1.21.10 6792

Visa svar


Dölj svar


Väckelsång 17,7km augusti 26.


Sträcka: Namn: Tid:
17 700m Gert Gustavsson 1.22.00
17 700m Meta Steinbach 1.22.28
17 700m Fredrik Rosenquist 1.23.56
17 700m Solveig Ohlsson 1.39.23
17 700m Stig Nydahl 1.42.25
17 700m Bo Ekström 1.49.16
8 500m Maria Dagermo 48.21
4 500m Hanna Olsson 22.23

Visa svar


Dölj svar


Midnattsloppet augusti 18.


Namn: Tid: Plac:
Anna Ekenros 48.09 203

Visa svar


Dölj svar


Ölandsjoggen juli 28.

Namn: Tid: Sträcka:
Meta Steinbach (1:a) 41.48 10 km
Hanna Olsson (5:a) 19.59 4 km

Visa svar


Dölj svar


Bornholm Etape juli 23-27.

Totalt deltog 425 damer och 725 herrar. Kirsten Mellvik från Norge segrade på 2.25 i damklassen och Francis Kirwa i herrklassen på 2.10.
Siffrorna inom parenteserna är placeringen.
Namn: Hasle 10 km, Dueodde 5.85 km, Almindingen 7.85 km, Hammeren 8.5 km, Rönne 10 km, Totalt 42 km,
Solveig Ohlsson 51.22 (162) 33.18 (114) 41.03 (143) 47.27 (129) 51.46 (160) 3.44.56 (131)
Ann-Kristin Olofsson 53.19 (208) 37.05 (252) 43.43 (219) 49.45 (175) 52.44 (181) 3.56.36 (183)
Helena Hansson 55.15 (257) 38.40 (294) 46.20 (294) 54.07 (283) 56.48(275) 4.11.10 (253)
Christina Ulvenklint 1.00.19 (356) 41.35 (377) 50.25 (390) 58.40 (367) 1.01.59 (374) 4.32.58 (344)

Visa svar


Dölj svar


Falkenbergs stadslopp 10km, juli 28.


Namn: Tid:
Gert Gustavsson 44.14
Malin Thors 46.17

Visa svar


Dölj svar


Gränumsloppet juli 29.


Namn: Tid: Sträcka:
Fredrik Rosenquist 59.11 13.6
Johnny Karlsson 66.49 13.6

Visa svar


Dölj svar


Ölands maraton juli 28.

Namn: Tid:
Nils-Olof Nilsson 3.37
Lars-göran Olausson 4.36

Visa svar


Dölj svar


Viktorialoppet 9km, juli 15.

Namn: Tid:
 
Thomas Letterkrantz 31.37
Jan-Olof Nilsson 33.01
Fredrik Rosenqvist 37.21
Börje Persson 38.15
Johnny Madsen 38.22
Jannike Åkesson 38.49
Marie Svensson 39.20
Gert Gustavsson 39.43
Eddy Hultgren 40.58
Malin Thors 41.33
Rolf Johansson 42.07
Per Berglund 42.23
Bengt-Åke Ljungkvist 42.54
Johnny Karlsson 44.07
Ann-Kristin Kjellsson 44.59
Lise-Lotte Larsson 45.49
Agneta Everbrand 47.38
Bo Ekström 48.22
Anders Sturesson 50.13
Gunilla Fagerström 50.48
Sixten Winberg 52.37

Visa svar


Dölj svar


Mardrömmen Rödeby juni 19.

Plac: Namn: Klubb: 3 varv:
1 Fredrik Persson OK Dacke 38.22
2 Davis Högberg Team Blekinge 38.25
3 Christian Malmström OK Dacke 41.09
4 Jonas Haggren Fredrikshof 41.49
5 Göran Månsson OK Dacke 42.19
6 Jan-Olof Nilsson Team Blekinge 42.59
7 Mikael Held Ericsson 44.28
8 Björn Andersson 45.23
9 Björn Persson FK Vittus 45.30
10 Thom Barbus OK Dacke 46.05
11 Gilbert Erlandsson Team Blekinge 46.46
12 Inge Götesson OK Dacke 47.08
13 Emil Fhager OK Dacke 49.21
14 Göran Teedbladh OK Dacke 50.31
15 Lars Noresten OK Dacke 52.40
16 Kenneth Fagö OK Dacke 54.04
17 Börje Persson Team Blekinge 55.01
18 Rolf Johansson Team Blekinge 55.02
19 Magnus Westman OK Dacke 56.33
20 Åke Johansson Team Blekinge 59.04
21 August Bering Team Blekinge 1.02.03
22 Bosse Ekström Team Blekinge 1.03.15
23 Johnny Karlsson Team Blekinge 1.03.52
24 Per Carlström Team Blekinge 1.04.23
25 Lars-Göran Olausson Team Blekinge 1.09.26
   
Plac: Namn: Klubb: 2 varv:
1 Meta Steinback Team Blekinge 29.52
2 Maria Ohlsson OK Dacke 32.45
3 Malin Thors Team Blekinge 34.00
4 Viktoria Gadd Team Blekinge 39.28
5 Sonja Lindgren Team Blekinge 40.10
6 Anette Flinke Team Blekinge 44.45
Anders Pettersson OK Dacke 33.10
Aymonn Andersson OK Dacke 33.28
Sixten Winberg Team Blekinge 46.46
   
Plac: Namn: Klubb: 1 varv:
1 Maja Pettersson OK Dacke 16.28
2 Elin Berglin OK Dacke 18.10
3 Erik Dagermo Team Blekinge 19.57
4 William Randahl Asarum 20.19
5 Malin Teedbladh OK Dacke 20.45
6 Maja Öman OK Dacke 21.39
7 Martin Dagermo Team Blekinge 24.26
8 Emil Pettersson OK Dacke 24.41
9 Isabelle Letterkrantz OK Dacke 25.20
10 Denise Johansson OK Dacke 25.58
11 Caroline Fredriksson OK Dacke 26.33

Visa svar


Dölj svar


Stockholm maraton juni 9.


Namn: Tid: Plac:
Thomas Letterkrantz 2.59.05 115
Stefan Ulmeståhl 3.00.23 129
Jan-Olof Nilsson 3.05.19 175
Meta Steinbach 3.27.00 39
Nils-Olof Nilsson 3.46.23 1718
Eva Backström 3.55.25 244
Fredrik Rosenqvist 4.00.32 2877
Johan Olsson 4.11.09 3632
Jonas Hillebratt 4.19.11 4322
Viktoria Gadd 4.25.40 773
Bengt-Åke Ljungkvist 4.28.14 5113
Göran Svensson 4.43.36 6404
Anette Flinke 4.48.36 1416
Per Carlström 4.54.57 7282
Kent Kullman 4.57.11 7449
Dan Nensén 4.59.13 7591
Lars-Göran Olausson 5.02.37 7768
Bengt-Åke Svensson 5.10.44 8179
Bo Ekström 5.17.46 8527
Stig Nydahl 5.19.28 8601

Visa svar


Dölj svar


Eksjö stadslopp 10km. Maj 25.


Namn: Tid: Plac
David Högberg 36.26 7

Visa svar


Dölj svar


Köpenhamn marathon maj 20.

Namn: Tid:
Bengt Mattsson 3.59.58
Pia Eriksson 4.16.54

Visa svar


Dölj svar


Ludvika stadslopp 5,5km. Maj 19.

Namn: Tid:
Sonja Lindgren 25.25

Visa svar


Dölj svar


Vimmerbyloppet maj 17.

Namn: Tid: Sträcka:
Aurore Byström (3:a) 46.55 1/4 marathon

Visa svar


Dölj svar


Göteborgsvarvet maj 12.



Namn: Tid: Plac:
Thomas Letterkrantz 1.17.43 121
Jan-Olof Nilsson 1.20.58 206
Johan olsson, J-hus 1.33.35 1845
Johan olsson, Kna 1.33.36 1847
Mollie Nohave 1.36.21 177
Fredrik Rosenquist 1.37.04 2968
Anni Engström 1.37.39 204
Jannike Åkesson 1.39.07 252
Börje Persson 1.39.59 4228
Robert Jakobsson 1.41.05 4747
Christer Nilsson 1.41.48 5094
Viktoria Letterkrantz 1.42.29 414
Linda Ekenros 1.44.42 577
Anders Jönsson 1.45.00 6941
Håkan Karlström 1.45.02 6959
Jonas Hillerbratt 1.48.44 9242
Rolf Johansson 1.49.03 9448
Bengt-Åke Ljungqvist 1.49.11 9527
Per Berglund 1.49.45 9880
Karla Fagerström 1.51.33 1377
Viktoria Gadd 1.51.34 1381
Ann-Kristin Kjellsson 1.53.28 1657
John Holtnius 1.53.31 12040
Johnny Karlsson 1.53.33 12063
Pia Ericsson 1.54.43 1869
Göran Svensson 1.55.22 20031
Björn Johansson 1.57.19 14206
Stig Nydahl 1.59.21 15373
Kethy Andersson 1.59.28 2774
Bo Ekström 1.59.40 15540
Dan Nensén 1.59.55 15663
Maria Dagermo 2.00.43 3017
Agneta Everbrand 2.03.54 3647
Anette Flinke 2.04.18 3724
Hans-Ivan Olsson 2.06.09 18027
Kenneth Anehäll 2.07.47 18547
Lars-Göran Olausson 2.11.20 19529
Sixten Winberg 2.13.34 20031
Gunilla Fagerström 2.15.34 5662
Bengt Nilsson 2.17.20 18266
Jan Flinke 2.17.34 20801
Lotta Eklud 2.22.42 6447
Eivor Nydahl 2.47.21 7580

Visa svar


Dölj svar


Klubbmästerskap maj 8.

(Damerna springer ett varv på elljusslingan i Bastasjö (ca 3,7 km) och herrarna springer 2 varv (ca 7,4 km).
Klass och plac: Namn: Tid:
1 (K Sen) Jannike Åkesson 16.04
2 (K Sen) Viktoria Gadd 17.19
1 (K50) Ingrid Holmgren 16.54
2 (K50) Sonja Lindgren 17.52
3 (K50) Kethy Andersson 19.08
1 (M40) Thomas Leterkrantz 27.13
2 (M40) Jan-Olof Nilsson 27.51
3 (M40) Jonas Haggren 28.01
1 (M45) Pelle Gunnarsson 29.57
1 (M50) Gilbert Erlandsson 32.48
2 (M50) Dan Gustavsson 33.37
3 (M50) Bennie Torstensson 34.23
4 (M50) Göran Karlsson 36.24
1 (M55) Jonny Karlsson 36.50
2 (M55) Bo Ekström 40.20
3 (M55) Per Carlström 43.50

Visa svar


Dölj svar


Vännäs halvmaraton maj 5.


Namn: Tid: Plac:
Aurore Byström 1.31.19 2:a (1:a i K40)

Visa svar


Dölj svar


Växjö maj 1.

Namn: Tid: Plac:
Fredrik Rosenquist 1:34:53 28:a i tävl
Christer Nilsson 1:42:00 65:a i motion
Thomas Nilsson 1:47:19 36:a i tävl
Ann-Kristin Kjellsson 1:54:35 133:a i motion
Stig Nydahl 1:56:01 140:e i motion
Bo Ekström 2:07:27 161:a i motion
Malin Thors 47:22 7:a i tävl 10 km

Visa svar


Dölj svar


Säter maraton april 28.

Namn: Tid: Plac:
Aurore Byström 3.16.13 1:a tot, 1:a i K40

Visa svar


Dölj svar


London marathon april 22.

 

Ett soligt och varmt London Marathon, 23C. 10854 kvinnor och 24815 män (=35669 totalt) passerade mållinjen

Namn: Tid: plac klass / plac kön / plac totalt:
Jan-Olof Nilsson 3.02 191 M40 (av 4115)/ 940 / 1007
Bengt-Åke Ljungkvist 4.03 112 M60 (av 619) / 8136 / 9801
Solveig Ohlsson 4.07 81 W50 (av 620) / 1876 / 10677
Fredrik Rosenquist 4.09 1715 M45 (av 2929) / 9006 / 10959
Bengt-Åke Svensson 4.28 194 M60 (av 619) / 12524 / 15739
John Holthuis 4.40 1060 M50 (av 1852) / 14557 / 18606
Bengt Mattsson 4.52 3026 M30 (av 4384) / 16623 / 21621
Åke Johansson 5.17 761 M55 (av 1035 ) / 20089 / 27020

Visa svar


Dölj svar


Spreewald april 22.

Namn: Tid: Sträcka: Plac:
Stefan Ulmeståhl 2.51 42.2 km 1:a M55, 4:a totalt
Meta Steinbach-Olsson 3.08 42.2 km 1:a W40, 1:a totalt
Pelle Gunnarsson 1.25.56 21.1 km 1:a M45, 20:e totalt
Sixten Winberg 2.07.19 21.1 km 1:a M75+, 331:e totalt
Karin Jönsson 2.09.16 21.1 km 1:a W60, 344:e totalt
Christina Ulvenklint 2.11.22 21.1 km 5:a M55, 360:e totalt
Lena Scubert 1.06.20 10 km 7:a M55, 356:a totalt
Birgitta Persson 1.08.47 10 km 8:a M55, 376:a totalt

Visa svar


Dölj svar


Ryssbergsloppet april 6.


Namn: Klass: Tid: Plac:
Johan Porshult M40 46.33 3
Fredrik Rosenqvist M40 56.04 8
Per-Olof Gunnarsson M45 52.11 5 Peter Svensson M45 55.04 8
Jannike Åkesson K Sen 57.26 5
Thomas Nilsson M35 1.00.32 6 Eva Backström K Sen 1.00.35 6 Malin Thors K Sen 1.01.50 10 Bo Lindgren M55 1.02.10 3 Bengt-Åke Ljungkvist M60 1.02.20 3 Johnny Karlsson M60 1.02.43 4 Bo Ekström Motion 1.07.33 36 Gert-Ove Olsson Motion 1.09.35 39 Anette Flinke Motion 1.14.20 48 Jan Flinke Motion 1.22.26 52

Visa svar


Dölj svar


Berlin halvmaraton april 1.

Namn: Tid: Plac:
Börje Persson 1.39.04 1998, 57:a i M55

Visa svar


Dölj svar


Marsloppet mars 25.

Namn: Tid: Plac:
Thomas Letterkrantz 1.17.30 1:a i M40
Jan-Olof Nilsson 1.20.33 2:a M40
Dan Gustavsson 1.35.17 2:a i M50
Fredrik Rosenqvist 1.38.39 4:a i M40
Dan Nensén 1.58.34 1:a M70
Bo Ekström 2.00.32 4:a i herrar motion
Lars-Göran Olausson 2.06.42 6:a i herrar motion

Resultat Marsloppet 10.4 km


Namn: Tid: Plac:
Jonny Karlsson 50.47 1:a M60
Maria Dagermo 52.32 1:a damer motion
Agneta Everbrand 57.51 1:a K40

Visa svar


Dölj svar


Skövde 6-timmars, mars 17.


Namn: Antal meter: Plac klass: Plac tot:
Bengt-Åke Svensson 50 100 7:a i M60 87

Visa svar


Dölj svar


Postadress:
Team Blekinge LF - Friidrott
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info