Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2008


Sylvesterloppet 10.549 m, december 31.


Namn: Tid: Plac:
Johan Porshult 38.00 1:a i M40
Thomas Letterkrantz 39.02 2:a i M40
Mikael Held 42.22 1:a i Motion
Peter Svensson 42.23 1:a i M45
Gert Gustavsson 44.15 3:a i M45
Gilbert Erlandsson 45.05 5:a i M50
Fredrik Söderlind 46.04 12:a i Motion
Fredrik Rosenquist 46.31 12:a i M40
Börje Persson 47.40 2:a i M60
Eddy Hultgren 51.29 50:e i Motion
Johnny Karlsson 52.20 2:a i M65
Bengt-Åke Ljungkvist 53.44 4:a i M65
Ann-Kristin Kjellsson 57.11 3:a i K35
Lars-Göran Olausson 57.33 76:a i Motion
Solveig Ohlsson 57.34 5:a i M50
Eva Backström 58.25 4:a i K35

Visa svar


Dölj svar


Skinkloppet 12 km, december 7.


Namn: Tid: Plac:
Johan Porshult 43.19 4
Jannike Åkesson 53.27 3
Bo Lindgren 57.49 21
Sonja Lindgren 58.10 5
Lars-Göran Olausson 66.40 31
Sixten Winberg 75.52 34
Bo Ekström 75.53 35

Visa svar


Dölj svar


Bromölla november 9.

Namn: Sträcka: Plac: Tid:
 
Bengt Mattsson Helmaraton 15: i motion 4.11.42
Håkan Karlström Halvmaraton 17:e i öppen klass 1.41.12

Visa svar


Dölj svar


Jämjöhalvan november 8.

Plac: Namn: Klubb: Tid:
1 David Högberg Team Blekinge 1.18.18
2 Johan Porshult Team Blekinge 1.18.48
3 Rikard Åsander KSS Triathlon 1.18.54
4 Christian Malmström Brittatorp TK 1.19.24
5 Tobias Ingvarsson Ålems OK 1.21.28
6 Pär Fransson KSS 1.22.20
7 Anders Larsson KSS 1.22.52
8 Filip Kroon KA2 IF 1.23.00
9 Thomas Börjesson Team Blekinge 1.24.07
10 Tomas Olsson Mörbylånga 1.24.47
11 Alf Klein Team Blekinge 1.25.06
12 Ola Olsson Team Blekinge 1.25.39
13 Åke Larsson Kyrkhults SK 1.26.26
14 Anders Rehn Ålems OK 1.27.41
15 Mikael Held Team Blekinge 1.28.14
16 Daniel Berggren Ramdala IF 1.28.23
17 Lars Ericsson OK Orion 1.29.11
18 Tomas Holmström Ålems OK 1.30.06
19 Peter Svensson Team Blekinge 1.30.10
20 Gert Gustavsson Team Blekinge 1.32.05
21 Peter Lendrop Team Blekinge 1.34.39
22 Jörgen Olsson Tipsy Dance Club 1.34.53
23 Björn Strömberg Karlskrona 1.35.13
24 Anders Hafsbrandt Karlskrona 1.36.41
25 Börje Persson Team Blekinge 1.39.06
26 Mattias Nilsson Karlskrona 1.40.03
27 Ulf Johansson Ronneby 1.40.21
28 Peter Olsson Ancient Mariners 1.40.42
29 Stefan Larsson Team Blekinge 1.41.14
30 Bennie Torstensson T&eam Blekinge 1.42.07
31 Henrik Karlsson Team Blekinge 1.42.29
32 Johan Östergren Team Blekinge 1.42.43
33 Fredrik Svensson OK Dacke 1.42.53
34 Lars Noresten Nättraby 1.44.26
35 Marcus Myrén Göteborg 1.44.38
36 Claes Oscarsson Kalmar RC 1.47.56
37 Mikael Andersson Karlskrona CK 1.49.03
38 Birger Sörensson Team Blekinge 1.51.17
39 Bengt-Åke Ljungkvist Team Blekinge 1.53.25
40 Christian Holmberg FK Vittus 1.54.57
41 Fredrik Jönsson Kalmar 1.56.53
42 Kristoffer Nordström UIQ Technology 1.57.04
43 Inge Johansson Kallinge 2.00.29
44 Mikael Johansson Nybro 2.01.52
45 Peter Nilsson Karlskrona 2.16.04
46 Sixten Winberg Team Blekinge 2.19.46
47 Daniel Petersson Kalmar 2.40.05
Jonas Porshult Team Blekinge DNF
Anders Toft Kalmar DNF

Resultat Jämjö halvmaran damer.

Plac: Namn: Klubb: Tid:
1 Siv Persson Målilla/Mörlunda 1.29.27
2 Jannike Åkesson Team Blekinge 1.38.19
3 Sofia Swartz Team Blekinge 1.42.06
4 Malin Thors Team Blekinge 1.47.47
5 Hildur Jonsdottir Team Blekinge 1.58.39
6 Cecilia Hafsbrandt Karlskrona 1.59.01
7 Anna Ekström Team Blekinge 2.02.42
8 Lillemor Stjernholm Törnströmska Gymnasiet 2.05.54

Resultat Jämjö kvartsmaran herrar.

Plac: Namn: Klubb: Tid:
1 Martin Söderberg IK Hakarpspojkarna 37.12
2 Björn Pettersson KA2 IF 37.53
3 Jon Andersson OK Orion 41.30
4 Tom Olausson OK Orion 42.38
5 Peter Olausson OK Orion 44.50
6 Thomas Hjelmberg Heleneholms IF 46.41
7 Christoffer Rydell Rödeby 53.00
8 Bo Porshed Postens IF 53.09
9 Gert-Ove Olsson Team Blekinge 59.59
10 Bo Ekström Team Blekinge 1.08.16

Resultat Jämjö kvartsmaran damer.

Plac: Namn: Klubb: Tid:
1 Marie Svensson Team Blekinge 47.08
2 Karin Jönsson Team Blekinge 1.06.18
3 Christina Ulveklint Team Blekinge 1.06.43

Visa svar


Dölj svar


Silpingeloppet 10 km, november 2.


Namn: Tid: Plac:
Johan Porshult 36.10 6
Mikael Held 39.53 9
Gert Gustavsson 41.58 12
Peter Svensson 43.05 16
Jannike Åkessson 43.25 2
Bo Lindgren 46.45 22
Sonja Lindgren 47.43 3
Johnny Karlsson 48.09 24
Bengt-Åke Ljungkvist 49.26 25
Lars-Göran Olausson 54.51 29
Sixten Winberg 67.21 30
Bo Ekström 67.23 31

Visa svar


Dölj svar


Marcusloppet 50 km oktober 25.


Namn: Tid: Plac:
David Högberg 4.10 1

Visa svar


Dölj svar


Seoul VM 24h oktober 18-19.


Namn: Sträcka Plac:
Aurore Byström 178,118 km (192 varv) 32

Visa svar


Dölj svar


Karlskronaloppet, 4680 m. Oktober 18.


Namn: Tid: Plac:
Ugo Guerra 15.43 3:a
Eddy Hultgren 21.33 7:a

Visa svar


Dölj svar


Växjö maraton oktober 18.

Plac: Namn: Tid:
3/M40 Johan Porshult 2.49.51
13/ M Marcus Andreasson 3.21.04
11/ M40 Peter Lendrup 3.33.24
21/M Jonas Porshult 3.39.45
4/ M60 Börje Persson 3.40.47
4/ K Sofia Swartz 4.00.06
5/ K Malin Thors 4.05.06

Visa svar


Dölj svar


Munchen marathon oktober 12.

Namn: Tid: Plac:totalt/klass:
Thomas Letterkrantz 2.58.44 193/40
Stefan Ulmsståhl 2.59.03 145/2
Jan-Olof Nilsson 3.05.01 234/74
Meta Steinbach-Olsson 3.20.14 23/6
Göran Karlsson 3.27.33 873/56
Peter Svensson 3.36.33 1291/209
Magnus Möller 3.52.45 2188/417
Bengt-Åke Ljungkvist 4.07.40 3029/11
Solveig Ohlsson 4.17.00 456/29
Fredrik Hultman 4.20.24 3527/612
Birger Sörensson 4.23.36 3652/55
Anette Flinke 4.24.33 537/97
Bengt Mattsson 4.28.33 3833/446
Helena Hansson 4.45.55 745/55
Per Carlström 4.52.14 4402/84
Lars Håkansson 5.14.48 4631/479
Jan Flinke 5.25.20 4685/842
Christer Ståhlgren 5.32.44 4704/1113
Stig Nydal 5.36.53 4712/99

Resultat Munchen 10 km

Per-Olof Gunnarsson 47.46 308/32
Eva Nilsson 52.54 128/16
Niclas Möller 56.45 756/109
Åke Johansson 57.02 764/16
Agneta Everbrand 57.22 270/43
Karin Jönsson 1.01.28 416/5
Christina Ulvenklint 1.04.14 508/13
Bo Ekström 1.10.48 1036/45
Berit Nydal 1.14.08 633/8

Visa svar


Dölj svar


Göteborg maraton oktober 11.

Namn: Tid:
Lars-Göran Olausson 4.33.25

Visa svar


Dölj svar


Lidingöloppet september 27.

Namn: Plac: Tid:
 
Johan Porshult 127 2.04.23
Marcus Andreasson 535 2.17.57
Jan-Olof Nilsson 587 2.19.01
Henrik Nydahl 832 2.23.33
Hampus Andrell 1433 2.31.10
Aurore Byström 113 2.34.47
Jonas Porshult 1852 2.35.45
Mollie Nohave 137 2.36.29
Peter Lendrop 2048 2.37.29
Patrik Mårtensson 3330 2.48.08
Marie Svensson 341 2.49.43
Sonja Lindgren 418 2.52.30
Sofia Swartz 458 2.53.55
Malin Thors 492 2.55.02
Johan Östergren 4408 2.55.51
Victoria Gadd 640 2.59.36
Anette Flinke 922 3.09.15
Bengt Mattsson 6592 3.15.12
Lars Svensson 7338 3.24.16
Mats Svensson 7532 3.27.13
Stig Nydahl 7898 3.34.00
Jan Flinke 8823 4.06.53
Monika Kindstrand 1680 4.41.05

MK 15 km

Eva Nilsson 1263 1.27.13
Maria Dagermo 2283 1.38.14

MK10 km

Maria Dagermo 1863 1.04.16

Visa svar


Dölj svar


Odense marathon september 21.


Namn: Tid:
Bengt-Åke Svensson 4.21

Visa svar


Dölj svar


Skanör-Falsterbo runt, halvmaraton. September 20.


Namn: Tid: Plac:
David Högberg 1.19.19 2:a

Visa svar


Dölj svar


DM terräng, Karlshamn. September 16.


Resultat 3,8 km

13 deltagande män och 4 kvinnor
Namn: Plac: Tid:
Thomas Börjesson 1:a M45, 5:a totalt 14.44

Visa svar


Dölj svar


Salsjörundan september 13.



Namn: Tid: Plac av 80 tot
Karla Blum Fagerström 35.35 31
Anders Sturesson 41.12 52
Gunilla Fagerström 44.44 62
Åke Johansson 45.07 63
Lars-Göran Olausson 46.06 67
Sixten Winberg 48.29 72
Bo Ekström 50.50 74

Visa svar


Dölj svar


Uppsala 100km september 13.

BR>
Namn: Tid: Plac:
Aurore Byström 9 tim 35 min 47 sek 1:a damer

Visa svar


Dölj svar


Stockholmsloppet, SM i halvmaraton. September 6.

Namn: Tid: Plac:
Stefan Ulmeståhl 1.24.52 1:a i M55

Visa svar


Dölj svar


Väckelsång 17,7 km. Augusti 31.

Sträcka: Namn: Tid:
17 700m Johan Porshult 1.09.35 2: i tävl M
17 700m Peter Svensson 1.19.48 15:e i tävl M
17 700m Jannike Åkesson 1.27.33 3:a i tävl K
17 700m Stig Nydahl 1.41.51 45:a i Motion

Visa svar


Dölj svar


Tjejmilen augusti 31.


Namn: Tid: Plac:
Anni Engström 43.50 137
Lotta Johansson 53.16 1765
Linda Isberg 53.34 1874
Ann-Christen Olofsson 54.24 2178
Ann Engqvist 56.50 3124
Monika Andersson 57.02 3176
Helena Hansson 57.26 3347
Lotta Wanström 59.19 4171
Christina Ulveklint 1.05.17 6324
Lotta Ungsten 1.07.40 6952
Birgitta Germindahl 1.11.08 7607
Lena Granberg 1.11.14 7623
Ingrid Karlsson 1.15.29 8144
Birgitta Persson 1.15.44 8168
Birgitta Persson 1.19.15 8472

Visa svar


Dölj svar


DM 10.000 m augusti 27.


Namn: Tid: Plac/Klass:
Ugo Guerra 34.33 Utom tävlan
David Högberg (-78) 35.40 3:a i MS
Thomas Letterkrantz 35.41 1:a i M40
Johan Porshult(-67) 35.47 2:a I M40
Jonas Haggren 36.49 Utom tävlan
Ola Olsson (-83) 38.02 7:a i MS
Jan-Olof Nilsson (-66) 38.07 3:a i M40
Marcus Andreasson (-77) 38.36 9:a i MS
Mikael Held (-74) 39.18 11:a i MS
Frewdrik Rosenquist (-66) 40.46 4:a i M40
Hampus Andrell (-81) 43.32 15:e i MS
Börje Persson (-48) 44.41 1:a i M60
Jannike Åkesson (-82) 45.36 2:a i KS
Johanna Glas 48.14 3:a i KS
Johnny Karlsson (-43) 48.48 1:a i M65

Visa svar


Dölj svar


Midnattsloppet Göteborg augusti 23.


Namn: Tid: Plac:
Gert Gustavsson 45.00 49:a i M45
Lars-Göran Olausson 56.47

Visa svar


Dölj svar


Midnattsloppet Stockholm augusti 16.


Namn: Tid: Plac:
Jonas Porshult 39.59 281
Anna Ekenros 46.16 135
Sofia Swartz 47.38 207
Linda Ekenros 48.04 232

Visa svar


Dölj svar


Gränumsloppet augusti 3.


Namn: Tid: Sträcka:
Fredrik Rosenquist 59.55 13.6
Bo Lindgren 64.35 13.6
Sonja Lindgren 66.49 13.6
Johnny Karlsson 70.38 13.6
Sixten Winberg 88.06 13.6
Lars-Göran Olausson 34.33 6.3

Visa svar


Dölj svar


Ironman Kalmar och Falsterbo, augusti 2.

Resultat Kalmar Ironman


Namn Simning 3860 m Cykling 18 mil Löpning 42 km Totalt
Jan-Olof Nilsson 1.46.51 5.40.50 3.47.39 11.24.33
Viktoria Gadd 1.04.12 6.27.09 4.10.10 11.48.58

Resultat Kalmar Ironman Mini

Namn Simning 300 m Cykling 2 mil Löpning 5 km Totalt
Magnus Möller 7.16 33.11 23.03 1.06.16
Ann-Kristin Olofsson 7.29 41.51 26.36 1.16.44

Resultat Falsterbo Ironman Mini

Namn Simning 380 m Cykling 2,1 mil Löpning 4,2 km Totalt
Jonas Porshult 8.58 35.51 16.53 1.03.54
Sofia Swartz 9.25 42.10 19.28 1.13.33

Visa svar


Dölj svar


Ölands maraton juli 26.

Namn: Tid:
Lars-göran Olausson 5.10

Visa svar


Dölj svar


Hallsberg 24h, juni 25-26.


Namn: Sträcka: Plac:
Aurore Byström 18 mil, 3 km, 172 m 1:a damer, 3:a totalt

Visa svar


Dölj svar


Victorialoppet 9km, juli 15.

TBODY>
Namn: Tid:
 
Thomas Letterkrantz 31.53
Johan Porshult 31.54
Thomas Börjesson 34.02
Mikael Helle 35.10
Peter Svensson 36.57
Fredrik Rosenqvist 38.22
Marie Svensson 40.24
Bengt-Åke Ljungkvist 43.32
Johnny Karlsson 44.10
Lise-Lotte Larsson 46.34
Anders Sturesson 49.24
Lars-Göran Olausson 50.30
Gunilla Fagerström 51.02
Christinaq Ulveklintd 56.43
Sixten Winberg 57.16
Bo Ekström 1.00.28

Visa svar


Dölj svar


Calgary halvmarathon juli 6.

Namn: Tid:
Håkan Karlström 1.42.53

Visa svar


Dölj svar


Hörby marknadslopp 12,6 km, juli 2.


Namn: Tid: Plac:
Peter Lendrop 55.54 3:a i H40

Visa svar


Dölj svar


Lappland ultra 100 km i Adak juni 27.


Namn: Tid och plac:
Aurore Byström 10.08.59 h 1:a K40 (2:a totalt i damklassen efter en norska vilket innebär att hon tog hem riksmästerskapet!)

Visa svar


Dölj svar


Orsakajt´n 24 km, juni 20.


Namn: Tid: Plac:
Aurore Byström 2.00.32 2:a

Visa svar


Dölj svar


Kalmar midsommarlopp 10 km. Juni 19.

Namn: Tid: Plac:
Marcus Andreasson 37.57 11
Peter Svensson 41.53 23
Gert Gustavsson 42.05 24
Fredrik Rosenqvist 42.14 25

Visa svar


Dölj svar


Mardrömmen, Rödeby. Juni 17.

Plac: Namn: Klubb: 3 varv (ca 9 km):
1 Yuri Omelschenko OK Orion 33.54
2 Martin Söderberg OK Orion 36.16
3 Rikard Åsander KSS Triathlon 36.57
4 Johan Porshult Team Blekinge 38.56
5 Thomas Letterkrantz Team Blekinge 40.20
6 Fredrik Persson OK Dacke 40.42
7 Conny Forsberg IF Thor 41.03
8 Jonas Haggren Fredrikshof 42.37
9 Björn Andersson OK Dacke 43.07
10 Jan-Olof Nilsson Team Blekinge 43.24
11 Göran Månsson OK Dacke 43.29
12 Thomas Börjesson Team Blekinge 43.46
13 Lars Holmberg Sibbamåla 45.33
14 Thom Barbus OK Dacke 46.57
15 Göran Teedbladh OK Dacke 49.05
16 Inge Götesson OK Dacke 49.29
17 Aymon Andersson OIK Davcke 52.07
18 Mats Holmberg Sibbamåla 52.16
19 Henrik Björling 53.11
20 Ingemar Ohlsson FK Vittus 54.22
21 B-Å Ljungkvist Team Blekinge 57.02
22 Jörgen Larsson 59.05
   
Plac: Namn: Klubb: 2 varv (ca 6 km):
1 Meta Steinback Team Blekinge 32.35
2 Maria Ohlsson OK Dacke 33.21
3 Eva Pettersson OK Dacke 35.36
4 Linda Larsson OK Dacke 35.55
5 Kristina Andersson OK Dacke 38.53
6 Anna Holst Team Blekinge 41.23
7 Anki Kjellson Team Blekinge 41.50
8 Anette Flinke Team Blekinge 42.16
Oldboys Sixten Winberg Team Blekinge 49.40
   
Plac: Namn: Klubb: 1 varv (ca 3 km):
1 Maja Pettersson OK Dacke 16.27
2 Moa Pettersson OK Dacke 16.49 3 Emil Pettersson OK Dacke 17.48
4 Oscar Johansson OK Dacke 17.58
5 Malin Tedbladh OK Dacke 20.04

Visa svar


Dölj svar


Spring för livet!, Malmö 10 km, juni 14.


Namn: Tid: Plac:
Johan Porshult 35.37 17 i tävl
Peter Svensson 41.51 63 i motion
Gert Gustavsson 42.28 58 i tävl

Visa svar


Dölj svar


Gunder Hägg-loppet 6 km terräng. Maj 31.

Namn: Tid: Plac
Aurore Byström 26.21 3

Visa svar


Dölj svar


Stockholm maraton maj 31.


Namn: Tid: Plac:
Thomas Letterkrantz 2.49.08 73
Johan Porshult 2.54.58 129
Stefan Ulmeståhl 3.04.49 274
Meta Steinbach 3.21.47 57
Marcus Andreasson 3.24.31 957
Tomas Alexandersson 3.28.27 1161
Göran Karlsson 3.32.04 1422
Eva Backström 3.33.40 109
Peter Lendrop 3.35.42 1655
Gert Gustavsson 3.41.00 2104
Stefan Larsson 3.42.39 2230
Viktoria Gadd 3.47.51 246
Nils-Olof Nilsson 3.55.59 3590
Peter Svensson 4.02.50 4218
Erik Sandberg 4.04.42 4362
Sonja Lindgren 4.08.21 638
Bo Lindgren 4.08.21 4674
Jonny Karlsson 4.17.23 5564
Anette Flinke 4.25.59 1124
Göran Svensson 4.36.54 7304
Bengt Mattsson 4.41.01 7630
Bengt-Åke Svensson 4.43.36 7834
Lars-Göran Olausson 4.46.45 8057
Stig Nydahl 4.59.44 8910
Monika Kindstrand 5.01.22 2183
Lars Håkansson 5.31.51 10111
Jan Flinke 5.36.37 10218

Visa svar


Dölj svar


Eksjö stadslopp, 10km. Maj 30.


Namn: Tid: Plac
Ingrid Holmgren 50.38 15

Visa svar


Dölj svar


Köpenhamn marathon maj 18.

Namn: Tid:
Pia Eriksson 3.54.02

Visa svar


Dölj svar


Iggesundsmilen (10 430m) maj 17.
Två grader varmt, halv storm med blötsnö som vräkte ner.
Namn: Tid: Plac
Aurore Byström 45.34 1

Visa svar


Dölj svar


Göteborgsvarvet maj 17.



Namn: Tid:
Johan Porshult 1.17.41
Thomas Letterkrantz 1.18.26
Jan-Olof Nilsson 1.24.09
Marcus Andéasson 1.26.20
Peter Lendrop 1.33.08
Peter Svensson 1.34.01
Göran Karlsson 1.34.39
Eva Backström 1.36.14
Ger Gustavsson 1.36.21
Jonas Porshult 1.36.38
Marie Svensson 1.37.43
Jannike Åkesson 1.38.15
Johan Olsson (vilken av dem?) 1.38.25
Johan Sahlén 1.39.27
Håkan Karlström 1.39.29
Linda Ekenros 1.40.19
Tomas Falck 1.41.15
Börje Persson 1.43.05
Magnus Möller 1.43.43
Anders Jönsson 1.43.50
Johan Östergren 1.44.17
Karla Blum Fagerstöm 1.44.25
Eddy Hultgren 1.44.33
Jonas Hillebratt 1.45.01
Sofia Swartz 1.47.37
Anna Ekenros 1.48.40
Bengt Mattsson 1.51.11
Göran Svensson 1.52.01
Niclas Möller 1.52.24
John Hothuis 1.52.52
Bengt Andersson 1.53.03
Ann-Kristin Kjellsson 1.53.32
Birger Sörensson 1.54.01
Eva Nilsson 1.55.27
Pernilla Olander 1.57.52
Henrik Karlsson 1.59.00
Monika Kindstrand 1.59.53
Anette Flinke 2.00.22
Kethy Andersson 2.02.47
Dan Nensén 2.08.56
Agnets Lundin 2.09.46
Gunilla Fagerstöm 2.18.23
Karin Jönson 2.18.54
Henrik Germundahl 2.19.08
Christina Ulveklint 2.22.30
Börje Pettersson 2.27.29
Birgitta Persson 2.37.14

Visa svar


Dölj svar


Prag marathon, maj 11.

Namn: Tid:
Thonas Börjesson 3.15
Bengt-Åke Ljungkvist 4.05
John Holthuis 4.12
Bengt Mattsson 4.13
Bengt-Åke Svensson 4.25
Solveig Ohlsson 4.27
Helena Hansson 4.55

Visa svar


Dölj svar


Vännäs halvmaraton, maj 10.


Namn: Tid: Plac:
Aurore Byström 1.33.01 2:a i K40

Visa svar


Dölj svar


Klubbmästerskap maj 06.

Damerna springer ett varv på elljusslingan i Bastasjö (ca 3,7 km) och herrarna springer 2 varv (ca 7,4 km).
Klass och plac: Namn: Tid:
1 (K Sen) Jannike Åkesson 16.02
1 (K 35) Eva Backström 16.26
1 (K55) Sonja Lindgren 17.27
1 (K40) Anki Kjellsson 19.02
1 (K45) Anette Flinke 19.17
2 (K40) Eva Nilsson 20.16
1 (M80) Sixten Winberg 23.15


1 (M40) Johan Porshult 27.06
2 (M40) Jonas Haggren 28.42
3 (M40) Jan-Olof Nilsson 28.56
1 (M45) Thomas Börjesson 29.54
2 (M45) Pelle Gunnarsson 31.00
1 (M35) Peter Lendrop 31.54
3 (M45) Gert Gustavsson 33.00
1 (M60) Börje Persson 34.22
4 (M45) Eddy Hultgren 35.04
4 (M40) Thomas Falck 35.16
1 (M65) Jonny Karlsson 36.41
2 (M65) Bengt-Åke Ljungkvist 36.47
3 (M60) Per Carlström 40.49

Visa svar


Dölj svar


Värnamo kvartsmaraton, maj 3.

Namn: Tid: Plac:
Peter Svensson 44:29 34:a
Gert Gustavsson 45:14 42:a

Visa svar


Dölj svar


Växjöloppet maj 1.

Namn: Tid: Plac:
Fredrik Rosenquist 1:33:39 15:e i tävl
Gert Gustavsson 1:35:03 19:e i tävl
Börje Persson 1:42:18 65:a i motion
Ann-Kristin Kjellsson 1:53:11 5:a i tävl
Stig Nydahl 1:56:18 153:a i motion
Lars-Göran Olausson 2:01:46 171:a i motion

Visa svar


Dölj svar


Hamburg marathon april 27.

Namn: Tid:
Håkan Karlström 3.57.27
Anette Flinke 4.23.33
Jan Flinke 5.14.23

Visa svar


Dölj svar


Mellsta 6-timmars april 12.


Namn: Sträcka: Plac: Maratontid: 50k-tid: Varv:
Aurore Byström 65 984 1:a kvinnor och 3:a totalt ? 4:26:12 65

Visa svar


Dölj svar


Heleneholm april 12.


Namn: Tid: Plac och sträcka:
Eddy Hultgren 3.56.23 8:a i M45, helmara
Ann-Christin Olofsson 2.03.07 22:a i motion, halvmara

Visa svar


Dölj svar


Marsloppet mars 30.

Resultat Marsloppet 21.1 km

Namn: Tid: Plac:
Thomas Börjesson 1.20.37 1:a i M45
Marcus Andreasson 1.21.18 2:a i MSen
Per-Olof Gunnarsson 1.24.20 2:a i M45
Göran Karlsson 1.28.52 1:a i M50
Håkan Karlström 1.30.55 7:a i herrar motion
Gert Gustavsson 1.34.14 3:a i M45
Johnny Karlsson 1.41.42 1:a i M65
Malin Thors 1.47.50 1:a i KSen
Dan Nensén 1.56.02 1:a M70
Lars-Göran Olausson 1.57.40 26:a i herrar motion

Resultat Marsloppet 10.4 km


Namn: Tid: Plac:
Jannike Åkesson 45.38 2:a KSen

Visa svar


Dölj svar


Ryssbergsloppet 12,6km. Mars 21.


Namn: Klass: Tid: Plac:
David Högberg MSen 47.27 2
Johan Porshult M40 47.51 1 Marcus Andreasson MSen 51.29 3 Per-Olof Gunnarsson M45 52.44 1 Eva Backström K 35 56.33 1 Peter Svensson M45 57.37 5 Göran Karlsson M50 58.52 6 Johnny Karlsson M60 1.04.51 3 Bengt-Åke Ljungkvist M65 (4,9 km) 23.30 2

Visa svar


Dölj svar


Postadress:
Team Blekinge LF - Friidrott
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info