Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2009


Sylvesterloppet 10,549 m. December 31.

Resultat lagguldet (totalt 13 lag); Team Blekinge plac 1, 4, 6 och 12!  
Namn: Tid: Plac:
Johan Porshult 38.30 1:a i M40
Thomas Letterkrantz 39.53 1:a i M40
Marcus Andreasson 41.50 5:a i M
Mikael Held 42.37 1:a i M35
Håkan Niclasson 43.13 6:a i M
Gert Gustavsson 44.28 2:a i M50
Krister Fransson 44.46 5:a i M40
Henrik Nydahl 45.42 6:a i Motion
Peter Svensson 46.45 3:a i M45
Stig Svensson 47.15 4:a i M55
Martin Adawi 47.33 7:a i M
Gilbert Erlandsson 47.36 3:a i M50
Eddy Hultgren 50.58 6:a i M50
Bengt-Åke Ljungkvist 51.18 2:a i M65
Göran Karlsson 52.08 7:a i M50
Johnny Karlsson 52.20 4:a i M65
Solveig Ohlsson 57.05 3:a i M50
Ann-Kristin Kjellsson 59.04 3:a i K35
Stig Nydahl 1.00.02 64:a i Motion
Bo Ekström 1.00.14 9:a i M55
Afaf Adawi 1.04.36 6:a i K
Lars-Göran Olausson 1.07.02 75:a i Motion
Sixten Winberg 1.17.40 2:a i M70
Helena Hansson (5 km) 33.08 14

Visa svar


Dölj svar


24h Barcelona, december.


Namn: Plac: Sträcka
Aurore Byström 15:e 159,441 km

Visa svar


Dölj svar


Lucialoppet, 4,5 km terräng. Södra Sandby, Lund. December 12.

Namn: Plac: Tid:
Eddy Hultgren 15, män motion 20.16

Visa svar


Dölj svar


Skinkloppet 12 km, december 6.


Namn: Tid: Plac:
Eddy Hultgren 57.54 23
Johnny Karlsson 60.38 26

Visa svar


Dölj svar


Bromölla november 11.

Namn: Sträcka: Plac: Tid:
 
Bengt-Åke Svensson Helmaraton 5:a i M60 4.33.28
Lars-Göran Olausson Helmaraton 3:a i M55 4.38.52
Johan Olsson Halvmaraton 25:a i öppen klass 1.41.17
Eddy Hultgren Halvmaraton 30:e i öppen klass 1.43.24

Visa svar


Dölj svar


Silpingeloppet 10 km, november 1.


Namn: Tid: Plac:
Johan Porshult 2 35.29
Jonas Porshult 4 39.39
Gert Gustavsson 6 42.12
Johan Olsson -76 10 42.48
Johnny Karlsson 21 49.26
Bo Ekström 27 54.39
Sixten Winberg 29 63.57

Visa svar


Dölj svar


Yddingeloppet Malmö, 12 km. Oktober 25.


Namn: Tid: Plac:
Anders Blomkvist 57.11 133 i motion

Visa svar


Dölj svar


Lausanne, oktober 25.

Namn: Tid: Plac:klass:
Stefan Ulmsståhl 2.59.03 3
Jan-Olof Nilsson 2.59.54 16
Meta Steinbach-Olsson 3.18.40 7
Magnus Möller 3.33.29 134
Eric Archer 3.35.01 140
Peter Svensson 3.35.08 148
Bengt-Åke Ljungkvist 4.03.27 16
Birger Sörensson 4.11.56 22
Solveig Ohlsson 4.13.43 13
Anette Flinke 4.19.37 15
Niclas Möller 4.27.54 319
Per Carlström 4.45.20 40
Bo Ekström 4.58.56 159
Bengt Mattsson 5.07.20 170
Jan Flinke 5.12.55 162

Resultat Lausanne 21 km

Thomas Fortell 1.52.26 601
Eva Nilsson 1.54.16 104
Linda Karlsson 1.54.47 122
Helena Hansson 2.08.34 86
Karin Jönsson 2.11.51 17
Christina Ulvenklint 2.28.20 130

Resultat Lausanne 10,4 km

Per-Olof Gunnarsson 41.40 65
Göran Karlsson 45.39 59
Bengt Bengtsson 51.03 34
Anna Ekström 58.48 237

Visa svar


Dölj svar


Karlskronaloppet 4680 m, oktober 17.


Namn: Tid: Plac:
Jan-Olof Nilsson 16.17 10:a

Visa svar


Dölj svar


Växjö maraton oktober 17.

Plac: Namn: Tid:
1/M40 Johan Porshult 2.47.51
6/M45 Thomas Letterkrantz 2.57.21
16/M40 Ove Höglund 3.22.52
28/Motion Jonas Porshult 3.29.48
22/ M40 Peter Lendrop 3.49.55
6/M70 Dan Nensén 4.27.03
21/M21 Bengt-Åke Svensson 4.30.23

Visa svar


Dölj svar


Göteborg maraton oktober 10.

Namn: Tid:
Lars-Göran Olausson 4.33.18

Visa svar


Dölj svar


Lidingöloppet september 26.

Namn: Plac: Tid:
 
Thomas Letterkrantz 138 2.07.05
Jan-Olof Nilsson 323 2.14.03
Thomas Börjesson 567 2.20.39
Meta Steinbach 20 2.23.13
Ove Höglund 810 2.24.36
Jonas Porshult 1021 2.27.35
Tommy Johannesson 1042 2.27.52
Gert Gustavsson 1304 2.30.35
Peter Svensson 1309 2.30.37
Thomas Falck 1822 2.35.39
Johan Christoffersson 1973 2.37.04
Henrik Nydahl 2032 2.37.37
Krister Fransson 2107 2.38.12
Eric Archer 2181 2.38.56
Mollie Nohave 154 2.39.43
Jannike Åkesson 162 2.40.17
Mikael Held 2476 2.41.27
Göran Karlsson 2573 2.42.16
Peter Lendrop 2704 2.43.13
Anders Blomkvist 3258 2.47.15
Fredrik Hultman 4188 2.53.22
Marie Svensson 496 2.54.19
Linda Ramstedt 531 2.55.35
Solveig Ohlsson 672 2.59.26
Victoria Gadd 1041 3.10.52
Ann-Kristin Kjellsson 1198 3.15.11
Mikael Johansson 7867 3.23.12
Bengt Mattsson 7879 3.23.18
Bengt-Åke Svensson 8001 3.24.47
Anette Flinke 1548 3.25.41
Bo Ekström 8333 3.29.17
Gert Carlsson 10119 4.45.26

MK 15 km

Fredrik Söderlind 218 1.12.35
Eddy Hultgren 193 1.21.24
Eva Nilsson 1083 1.25.17
Anna Ekström 2281 1.37.02
Maria Dagermo 2742 1.42.15
Monika Kindstrand 2814 1.43.20

MK10 km

Maria Dagermo 2152 1.04.25

Visa svar


Dölj svar


DM-terräng 3,8 km. Karlshamn september 16.


Resultat 3,8 km

6 deltagande män och 0 kvinnor. Segrade gjorde Kristoffer Andersson, KA2 med tiden 13.11
Namn: Plac: Tid:
Johan Porshult 4 13.51

Visa svar


Dölj svar


Stockholm halvmaraton september 12.

Namn: Tid:
Eric Archer 1.29.05
Rolf Sandén 1.30.30
Anna Ekström 2.15.34

Visa svar


Dölj svar


Salsjörundan september 12.

Namn: Tid: Plac av 87 tot
Johan Olsson 32.18 14
Bo Ekström 41.46 64
Sixten Winberg 49.49 77

Visa svar


Dölj svar


Hultsfred maraton september 12.

Namn: Tid:
Bengt-Åke Svensson 4.30.06
Lars-Göran Olausson 4.39.38

Visa svar


Dölj svar


Veberödsrundan 21,1 km september 12.

Namn: Tid: Plac:
Thomas Letterkrantz 1.18.00 1:a i M45
Peter Svensson 1.27.19 8:a i M45
Gert Gustavsson 1.32.00 4:a i M50

Visa svar


Dölj svar


Tjejmilen augusti 30.


Namn: Tid:
Berit Eriksson 52.30
Lotta Johansson 55.44
Ann-Christine Olofsson 57.21
Monika Andersson 58.15
Malin Engström 1.00.19
Helena Hansson 1.00.35
Ann Engqvist 1.01.28
Tina Andersson 1.02.51
Victoria Bergendorff 1.02.38
Lena Granberg 1.06.31
Birgitta Germundahl 1.11.00
Birgitta Persson 1.15.27
Ingrid Karlsson 1.23.53
Ann-Sofi Carlsson 1.27.09
Birgitta Hansson 1.27.15

Visa svar


Dölj svar


Karlskrona triathlon augusti 30.


Namn Simning 750 m Cykling 2 mil Löpning 5,5km Totalt Plac
Viktoria Gadd 14.38 41.24 27.18 1.23.20 1

Visa svar


Dölj svar


Väckelsång 17,7 km augusti 30.

Namn: Tid:
Ger Gustavsson 1.20.00 12 tävl
Meta Steinbach 1.20.38 2 tävl Krister Fransson 1.25.07 17 tävl
Johan Olsson 1.25. 19 motion
Jannike Åkesson 1.30.52 5 tävl
Thomas Fortell 1.37.28 24 tävl

Visa svar


Dölj svar


Spring för barnens skull. 6h, Göteborg augusti 28.

Namn: Sträcka:
Lars-Göran Olausson 45 260 m

Visa svar


Dölj svar


DM 10 000 m augusti 26.


Namn: Tid: Plac/Klass:
Johan Porshult(-67) 35.14 3:a
Mikael Held (-74) 40.01
Gert Gustavsson (-59) 42.30
Peter Lendrop 43.10
Eddie Hultgren (-59) 48.03

Visa svar


Dölj svar


Stockholm triathlon augusti 22.


Namn Simning 1500 m Cykling 4 mil Löpning 10 km Totalt
Viktoria Gadd 24.23 1.15.46 49.31 2.35.30

Visa svar


Dölj svar


Midnattsloppet Göteborg 10 km, augusti 22.


Namn: Tid: Plac:
Ola Olsson 35.41 27
Gert Gustavsson 43.18 545

Visa svar


Dölj svar


Försvarsmaktsmästerskap terräng 5 km. Augusti 14.


Namn: Tid: Plats:
Marcus Andréason 19.02 6 i H21

Visa svar


Dölj svar


Prinsens minne Halmstad, halvmaraton. Augusti 15.


Namn: Tid: Plats:
Marcus Andréason 1.27.17 54
Peter Svensson 1.28.44 67
Lars-Göran Olusson 2.03.57 463

Visa svar


Dölj svar


Anderstorpsracet, halvmaraton. Augusti 8.


Namn: Tid: Plac:
Gert Gustavsson 1.31.55 13 i tävl

Visa svar


Dölj svar


Kalmar Ironman, augusti 1.


Namn Simning 3860 m Cykling 18 mil Löpning 42 km Totalt
Jan-Olof Nilsson 1.31.13 5.38.52 3.47.27 11.05.29
Håkan Karlström 1.47.59 6.41.27 5.01.07 13.45.51

Resultat Kalmar Ironman Mini 1 augusti 2009

Namn Simning 300 m Cykling 2 mil Löpning 5 km Totalt
Jonas Porshult 7.10 31.45 20.00 1.02.05
Magnus Möller 7.43 32.22 22.09 1.05.25
Fredrik Hultman 8.10 31.35 22.49 1.06.41
Jannike Åkesson 8.09 35.42 22.13 1.09.59
Anna Ekström 8.09 38.58 25.26 1.16.24

Resultat Kalmar Ironman Sprint 1 augusti 2009

Namn Simning 750 m Cykling 2 mil Löpning 5 km Totalt
Viktoria Gadd 10.48 33.47 23.18 1.11.05

Visa svar


Dölj svar


Ölandsjoggen juli 25.

Namn: Tid: Sträcka:
Meta Steinbach (1:a) 42.27 10 km

Visa svar


Dölj svar


Ölands maraton, juli 25.

Namn: Tid:
Stefan Ulmestål 2.59.00 4:a totalt 1:a i M55
Lars-göran Olausson 4.35.52 50:e totalt 5:a i M55

Visa svar


Dölj svar


Falkenbergs stadslopp 10 km. Juli 25.


Namn: Tid: Plats:
Gert Gustavsson 41.58 10 i M50

Visa svar


Dölj svar


Östersjöloppet 10 km. Juli 17.


Namn: Tid: Plac
David Högberg 35.21 3
Mikael Held 39.29 10
Gert Gustavsson 42.01 14
Peter Svensson 42.23 15
Fredrik Rosenquist 43.05 16
Anna Ekenros 45.20 6

Visa svar


Dölj svar


Victorialoppet 9 km. Juli 15.

Namn: Tid:
 
Eric Archer 34.01
Mikael Held 34.43
Gert Gustavsson 36.35
Fredrik Rosenqvist 37.18
Krister Fransson 38.56
Börje Persson 39.05
Marie Svensson 40.21
Bengt-Åke Ljungkvist 42.50
Helen Walker 43.57
Anna Ekström 44.36
Anki Kjellson 47.38
Bo Ekström 48.30
Gunilla Fagerström 49.45
Anders Sturesson 49.56
Sixten Winberg 57.06

Visa svar


Dölj svar


Muskö terränglopp 10 km. Juli 11.


Namn: Tid: Plac
Gert Gustavsson 46.01 35 av 100

Visa svar


Dölj svar


Kristianstad stadslopp, juli 3.


Namn: Tid: Plac: Sträcka:
Jannike Åkesson 46.21 6 10 km
Bo Ekström 56.28 137 10 km
Lars-Göran Olausson 57.25 142 10 km
Eddy Hultgren 22.24 26 5 km

Visa svar


Dölj svar


DM 5000 m. Juni 22.

Namn: Tid: Plac:
David Högberg 16.39 1/M

Visa svar


Dölj svar


Kalmar midsommarlopp 10 km, 18 juni.

Namn: Tid: Plac:
Gert Gustavsson 42.02 20 i tävl
Eddie Hultgren 46.33 23 i motion
Linda Karlsson 50.55 37 i motion

Visa svar


Dölj svar


Mardrömmen, Rödeby juni 16.

Plac: Namn: Klubb: 3 varv (ca 9 km):
1 Daniel Nilsson Ok Orion 35.37
2 Antolijs Tarasovs Ärla if 36.00
3 Valter Abolins Ok Orion 37.47
4 Jonatan Björnberg Ka2 if 37.55
5 David Högberg Team Blekinge 38.03
6 Jon Andersson Ok Orion 40.02
7 Göran Månsson Ok Dacke 41.17
8 Christian Håkansson Khamn Triatlon 41.56
9 Filip Kroon Ka2 if 41.57
10 Björn Andersson Ok Dacke 42.10
11 Jan-Olof Nilsson Team Blekinge 42.54
12 Johannes Knoll Ok Dacke 43.20
13 Tommy Johannesson Team Blekinge 43.30
14 Lars Holmberg Sibbamåla 44.17
15 Thom Barbus Ok Orion 45.27
16 Alexander Helgesson Ka2 if 45.59
17 Gilbert Erlandsson Team Blekinge 47.26
18 Krister Fransson Team Blekinge 48.10
19 Magnus Westman Ok Dacke 48.20
20 Christian Holmberg Vittus 48.54
21 Mattias Nilsson Team Blekinge 49.15
22 Tomas Falck Team Blekinge 50.14
23 Aymon Andersson Ok Dacke 50.51
24 Magnus Svensson Ericksson ik 51.19
25 Bengt-Göran Johansson Ericksson ik 54.11
26 Jörgen Larsson Ok Dacke 55.41
27 Per Carlström Team Blekinge 1.03.55
28 Hans Olsson Karlshamns Hamn 1.07.11
29 Olof Wahlström Karlshamns Hamn 1.14.45
   
Plac: Namn: Klubb: 2 varv (ca 6 km):
1 Lisa Pettersson OK Dacke 28.51
2 Eva Pettersson OK Dacke 35.50
3 Helen Walker Team Blekinge 36.49
4 Annika Rosengren Team Blekinge 37.40
5 Anki Kjellson Team Blekinge 41.03
6 Elina Wahlberg Ok Dacke 44.47
Oldboys Sixten Winberg Team Blekinge 47.50
   
Plac: Namn: Klubb: 1 varv (ca 3 km):
1 Moa Pettersson OK Dacke 16.23
2 Emil Pettersson OK Dacke 17.01
3 Oscar Johansson OK Dacke 17.26

Visa svar


Dölj svar


Spring för livet, 10 km. Malmö juni 13.


Namn: Tid:
Peter Svensson 38.46
Eddy Hultgren 45.47

Visa svar


Dölj svar


Det norske fjellmaraton i Bietestolen juni 6.

Namn: Tid:
 
Bengt Mattsson 4.46.42

Visa svar


Dölj svar


Stockholm maraton maj 30.


Namn: Tid: Plac:
Thomas Letterkrantz 2.52.31 86
Stefan Ulmeståhl 3.01.01 199
Jan-Olof Nilsson 3.02.01 213
Meta Steinbach 3.17.44 38
Gert Gustavsson 3.23.58 904
Marcus Andreasson 3.27.19 1111
Peder Cederholm 3.28.35 1200
Peter Lendrop 3.30.07 1305
Tomas Alexandersson 3.32.42 1447
Erik Sandberg 3.35.20 1634
Göran Karlsson 3.37.41 1823
Börje Persson 3.47.06 2641
Mollie Nohave 3.46.42 219
Johan Olsson (-76) 3.50.07 1634
Anette Flinke 4.22.22 1014
Stefan Larsson 4.28.33 6820
Jonny Karlsson 4.37.27 7534
Henrik Karlsson 4.39.13 7676
Anna Ekström 4.41.00 1637
Dan Nensén 4.47.21 8281
Per Carlström 4.49.41 8448
Bo Ekström 4.59.27 9120
Bengt-Åke Svensson 5.03.35 9301
Lars Håkansson 5.22.12 10025
Christer Stålgren 5.37.32 10423
Jan Flinke 5.39.25 10473
Stig Nydahl 5.43.53 10546

Visa svar


Dölj svar


Göteborgsvarvet maj 16.



Namn: Tid:
David Högberg 1.18.16
Thomas Letterkrantz 1.20.11
Johan Porshult 1.21.47
Jan-Olof Nilsson 1.23.10
Ola Olsson 1.24.01
Peter Svensson 1.29.07
Mikael Held 1.30.31
Jonas Porshult 1.34.05
Ger Gustavsson 1.34.10
Fredrik Rosenquist 1.36.50
Börje Persson 1.37.33
Peter Lendrop 1.37.56
Molly Nohave 1.39.30
Göran Karlsson 1.39.53
Johan Olsson 1.38.33 född 1976
Håkan Karlström 1.38.25
Göran Karlsson 1.39.53
Ove Höglund 1.40.21
Johan Olsson 1.40.24 född 1972
Thomas Falck 1.41.21
Stefan Larsson 1.41.24
Linda Ramstedt 1.42.55
Mattias Nilsson 1.44.44
Rasmus Letterkrantz 1.44.48
Marie Svensson 1.45.45
Stig Svensson 1.49.13
Patrik Mårtensson 1.49.47
Eddy Hultgren 1.50.31
Bengt Andersson 1.51.01
Annica Rosengren 1.51.31
Jonas Hillebratt 1.52.09
Johan Östergren 1.52.27
Eva Härvell 1.53.09
Anna Ekström 1.53.52
Henrik Karlsson 1.54.52
Linda Isberg 1.54.54
Helge Johansson 1.55.59
Helen Walker 1.55.37
Bengt-Åke Ljungkvist 1.56.31
Sanna Waldorwsson 1.57.11
Jannike Åkesson 1.57.16
John Hothuis 1.58.03
Linda Karlsson 1.58.05
Niclas Möller 1.58.31
Björn Johansson 1.59.48
Anette Flinke 2.01.11
Bengt Mattsson 2.02.14
Dan Nensén 2.03.00
Lars-Göran Olausson 2.06.42
Bo Ekström 2.06.59
Stig Nydahl 2.07.19
Gert-Ove Olsson 2.07.36
Agneta Lundin 2.10.08
Hans-Ivan Olsson 2.11.34
Lars Håkansson 2.15.26
Gunilla Fagerstöm 2.15.30
Karin Jönsson 2.19.01
Gert Carlsson 2.23.24
Christina Ulveklint 2.23.56
Henrik Germundahl 2.27.23
Jan Flinke 2.32.04
Vinithia Flydén 2.52.08
Victoria Letterkrantz 3.09.49

Visa svar


Dölj svar


Prag marathon, maj 10.

Namn: Tid:
Ann-Kristin Kjellsson 4.32.45

Visa svar


Dölj svar


Värnamo kvartsmara, maj 9.

Namn: Tid: Plac:
David Högberg 36.35 5:a
Peter Svensson 42.19 23:a
Gert Gustavsson 43.13 30:e
Fredrik Rosenquist 44.38 41:a
Börje Persson 45.20 45:a

Visa svar


Dölj svar


Klubbmästerskap maj 5.

Resultat för Teamets Klubbmästerskap 2009-05-05

(Damerna springer ett varv på elljusslingan i Bastasjö (ca 3,7 km) och herrarna springer 2 varv (ca 7,4 km).
Klass och plac: Namn: Tid:
1 (K Sen) Jannike Åkesson 16.03
1 (K 40) Helen Walker 19.40
2 (K40) Anki Kjellsson 20.07
1 (K50) Anette Flinke 20.46


1 (MS) David Högberg 26.28
1 (M40) Johan Porshult 27.05
1 (M45) Thomas Letterkrantz 28.08
1 (M35) Mikael Held 29.24
2 (M45) Thomas Börjesson 31.17
1 (M50) Gert Gustavsson 32.00
2 (M40) Fredrik Rosenquist 32.29
3 (M40) Krister Fransson 34.01
4 (M40) Thomas Falck 34.18
5 (M40) Anders Blomkvist 35.29
1 (M65) Jonny Karlsson 37.18
2 (M35) Thomas Fortell 38.03
2 (M65) Bengt-Åke Ljungkvist 39.31
1 (M60) Per Carlström 42.00

Visa svar


Dölj svar


Bergamon Italien, VM 24h. Maj 2-3.


Namn: Sträcka Plac:
Aurore Byström 172,085 km 120

Visa svar


Dölj svar


Danderydsloppet 10 km, maj 1.

Namn: Tid: Plac:
Eric Archer 40.14 9
Anna Ekström 50.38 6

Visa svar


Dölj svar


Växjöloppet maj 1.

Namn: Tid: Plac:
Ove Höglund 1:29:09 22:a i motion
Marcus Andreasson 1:30:10 21:e i tävl
Peter Svensson 1:31:36 24:e i tävl
Börje Persson 1:34:51 30:e i tävl
Fredrik Rosenquist 1:36:34 33:e i tävl
Jannike Åkesson 1:40:02 6:e i tävl
Johnny Karlsson 1:52:34 169:a i motion
Ann-Kristin Kjellsson 1:58:01 14:e i tävl
Lars-Göran Olausson 2:02:29 207:a i motion


Växjöloppet 2009-05-01, 10 km

Namn: Tid: Plac:
Johan Porshult 6:e 35:57
Mikael Held 18:e 39:40
Marie Svensson 11:e 46:10

Visa svar


Dölj svar


Hamburg marathon april 26.

Namn: Tid:
Peter Lendrop 3.29.07
Anders Blomkvist 4.01.18

Visa svar


Dölj svar


Madrid marathon april 26.

Namn: Tid: Plac:totalt/klass:
Thomas Börjesson 3.01.33
Bengt-Åke Ljungkvist 4.10.26
Bengt Mattsson 4.14.08
Birger Sörensson 4.14.38
John Holthius 4.23.44
Solveig Ohlsson 4.25.57
Bengt-Åke Svensson 4.26.00
Anette Flinke 4.26.18
Helena Hansson 4.55.29
Jan Flinke 5.10.07

Visa svar


Dölj svar


London marathon april 26.


Namn: Tid:
Håkan Karlström 3.51.29
Stig Nydahl 5.47.48
Eivor Nydahl 7.44.18

Visa svar


Dölj svar


Heleneholm maraton & halvmaraton, april 18.


Namn: Tid: Plac och sträcka:
David Högberg 2.52.10 1:a M Elit
Lars-Göran Olausson 4.45.57 16:e i Motion helmara
Eddy Hultgren 1.47.15 60:e i halvmaran

Visa svar


Dölj svar


Ryssbergsloppet 12,6 km, april 10.


Namn: Klass: Tid: Plac:
Johan Porshult M40 46.13 1 (bergspris 2 km)
Ola Olsson MSen 47.21 4
Jan-olof Nilsson M40 47.58 3
Thomas Letterkrantz M45 48.45 2
Gert Gustavsson M50 53.51 3
Peter Lendrop M40 55.56 11
Fredrik Rosenqvist M40 56.07 13
Göran Karlsson M50 58.54 5
Eddy Hultgren M50 59.37 6
Bo Ekström M55 1.12.39 6
Bengt-Åke Ljungkvist M65 (4,9 km) 23.58 3

Visa svar


Dölj svar


Premiärmilen Stockholm, mars 29.

Namn: Plac: Tid:
 
Helen Norling 149 52.28

Visa svar


Dölj svar


Marsloppet mars 29.

Namn: Tid: Plac:
Thomas Letterkrantz 1.20.08 1:a i M45
Peter Svensson 1.27.38 2:a i M45
Mikael Held 1.28.01 2:a i M35
Gert Gustavsson 1.30.55 1:a i M50
Johnny Karlsson 1.49.25 1:a i M65
Bengt Mattsson 1.52.08 7:a i motion
Bo Ekström 2.09.53 13:e i motion

Resultat Marsloppet 10.4 km


Namn: Tid: Plac:
Johan Porshult 38.28 1:a M40
Rolf Sandén 42.28 1:a i M55

Visa svar


Dölj svar


Vällingby maraton mars 28.

Namn: Plac: Tid:
 
Bengt-Åke Svensson 4.33

Visa svar


Dölj svar


Maxilöpet Bromölla 10 km. Mars 14.

Namn: Tid: Plac:
Gert Gustavsson 41.15 15 Eddy Hultgren 45.40 33

Visa svar


Dölj svar


Skövde 6-timmars mars 14.


Namn: Antal meter: Plac klass: Plac tot:
David Högberg 71448 3:a i Msen 5
Aurore Byström 67345 1:a Dam 11
Peter SAvensson 65325 2:a i M45 15

Visa svar


Dölj svar


Postadress:
Team Blekinge LF - Friidrott
Tennvägen 11 A
37150 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info