Hoppa till sidans innehåll

Kvarnloppet 14 April 2018 11-12 grader, sol

Kvarnloppet 2018


  Pojkar 1km Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Albin Danielsson | AIK  1 00:04:31 0:04:31
2 Jack Jöhncke | Järfälla Alpina  2 00:04:50 0:04:50
3 Vilgot Levander | Kungsängens friidrott  3 00:05:00 0:05:00
4 Emil Danielsson | Järfälla IBK  4 00:05:07 0:05:07
5 Fred Jöhncke | Järfälla Alpina  5 00:05:18 0:05:18
6 Jakob Andersson    6 00:05:40 0:05:40
7 Julius Andreasson    7 00:05:45 0:05:45
8 Adrian Mateu Bryngemark    8 00:06:19 0:06:19
9 Kian Milonjic    9 00:06:46 0:06:46
10 Teodor Milonjic    10 00:06:52 0:06:52
11 Philip Mateu Bryngemark    11 00:07:04 0:07:04
12 Loke Hultqvist    12 00:07:24 0:07:24
13 Leo Hultqvist    13 00:07:33 0:07:33
14 Henry Wallström    14 00:08:03 0:08:03
15 Viggo Örnhed    15 00:08:21 0:08:21
16 Ulf Saxin    16 00:11:01 0:11:01
17 Vincent Schaffhauser    17 00:11:26 0:11:26

Sida: 1

  Flickor 1 km Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Sabina Landström | Vallentuna FK  1 00:04:46 0:04:46
2 Nahla Bell    2 00:06:06 0:06:06
3 Ellenor Grahn | Sickla IF  3 00:06:36 0:06:36
4 Ellen Johansson    4 00:06:38 0:06:38
5 Maria Kaikkonen | Järfälla OK  5 00:06:40 0:06:40
6 Rebecca Andersson    6 00:06:46 0:06:46
7 Leia Wallin    7 00:07:14 0:07:14
8 Alicia Schaffhauser    8 00:07:21 0:07:21
9 Frida Jonsson    9 00:07:54 0:07:54
10 Sophia Friberg    10 00:08:19 0:08:19
11 Kajsa Jonsson    11 00:08:30 0:08:30
12 Nora Tijani    12 00:08:40 0:08:40
13 Dagny Allensten    13 00:08:50 0:08:50
14 Fatima Tijani    14 00:10:20 0:10:20
15 Liv Saxin    15 00:11:00 0:11:00
16 Ebba Andersson | Team Skavsåret  16 00:22:08 0:22:08

Sida: 1

 
  Herrar 5km Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Mohammad Reza | Spårvägens FK  1 00:14:43 0:02:56
2 Anders Fox | Spårvägens FK  2 00:15:26 0:03:04
3 Archie Casteel | Spårvägens FK  3 00:15:28 0:03:04
4 Alexander Holmblad | Spårvägens FK  4 00:15:34 0:03:06
5 Daniel Gleimar | Spårvägens FK  5 00:15:52 0:03:09
6 Anton Axelsson | Hässelby SK  6 00:15:54 0:03:10
7 Samuel Eriksson-Lidbrink | Spårvägens FK  7 00:16:30 0:03:17
8 Rasmus Ahlgren | Spårvägens FK  8 00:16:37 0:03:18
9 Anders Herrmann | Uppsala LK  9 00:17:25 0:03:28
10 Mikael Tisjö | Team Bauhaus  10 00:17:31 0:03:29
11 Daniel Alemu | Spårvägens FK  11 00:17:39 0:03:31
12 Mikael Andersson | Säffle FIK  12 00:17:42 0:03:31
13 Simon Sandkvist | IF Triangeln  13 00:18:26 0:03:40
14 Albin Carlerud    14 00:18:28 0:03:40
15 John Kollinius    15 00:18:44 0:03:43
16 Dan Sundberg | Uppsala  16 00:18:58 0:03:46
17 Fabian Olin | Hässelby SK  17 00:19:01 0:03:47
18 Thomas Pechhacker | FK Studenterna  18 00:19:42 0:03:55
19 Richard Aspholm    19 00:20:00 0:03:59
20 Fredrik Stene | Hässelby SK  20 00:22:31 0:04:29
21 Erik Franklin    21 00:22:35 0:04:29
22 Jan Rosenström    22 00:22:56 0:04:34
23 Johan Högberg    23 00:23:20 0:04:38
24 Philip Wöllner    24 00:23:37 0:04:42
25 Christoffer Wöllner    25 00:23:50 0:04:44
26 Anders Unosson    26 00:23:55 0:04:45
27 Alexander Hernelind | Team Extremfabriken  27 00:26:00 0:05:10
28 Nikola Milonjic    28 00:27:37 0:05:29
29 Lars Pellmark    29 00:28:22 0:05:38
30 Per Sundberg    30 00:28:23 0:05:39
31 Fredrik Lundquist    31 00:29:56 0:05:57
32 Göran Andersson    32 00:31:28 0:06:15
33 Tommy Lacandler    33 00:32:10 0:06:24
34 Jan Österman    34 00:33:45 0:06:43
35 Hans Georg Bergholtz    35 00:35:29 0:07:03
36 Christer Torgé | Järfälla  36 00:42:51 0:08:31

Sida: 1

  Damer 5km Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Jessica Österberg | Spårvägen FK  1 00:18:05 0:03:36
2 Dace Landström | Vallentuna FK  2 00:18:12 0:03:37
3 Jasmina Pruginic    3 00:18:34 0:03:41
4 Olivia Grahn | Hammarby IF  4 00:20:00 0:03:59
5 Anne-Gwendolin Geismar | Fredrikshof IF  5 00:21:33 0:04:17
6 Monika Pechhacker    6 00:22:25 0:04:27
7 Kelly Grahn | Sickla IF  7 00:22:29 0:04:28
8 Alida Liljequist    8 00:24:43 0:04:55
9 Alma Liljequist    9 00:25:18 0:05:02
10 Desirée Eriksson    10 00:25:40 0:05:06
11 Ingrid Stenmark    11 00:26:32 0:05:17
12 Petra Sporrong | Hägersten  12 00:26:48 0:05:20
13 Anna Milonjic    13 00:27:38 0:05:30
14 Maria Högberg    14 00:28:03 0:05:35
15 Gabriella Nilsson | Järfälla Skidklubb  15 00:30:17 0:06:01
16 Annika Fondelius    16 00:31:05 0:06:11
17 Andrea Horvei    17 00:31:54 0:06:21
18 Monica Engkvist    18 00:32:10 0:06:24
19 Linda Petäjävaara | Ridklubben 4ben  19 00:33:36 0:06:41
20 Charlotta Rossäng    20 00:35:09 0:06:59
21 Sirpa Johansson    21 00:35:26 0:07:03
22 Ingeborg Sund Torgé | Järfälla  22 00:42:51 0:08:31

Sida: 1

 
  Herrar 10km Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Patrik Eklund    1 00:34:33 0:03:26
2 Andreas Lundegård | FK Studenterna  2 00:34:35 0:03:26
3 Hector de Pedro Domingo | Hässelby SK  3 00:35:57 0:03:34
4 Adam Bills    4 00:36:03 0:03:35
5 Erik Bowallius | Huddinge AIS  5 00:36:47 0:03:39
6 Mikael Edlund | Sundsvalls FIF  6 00:37:14 0:03:42
7 Isak Lidström | Morjärvs SK  7 00:37:23 0:03:43
8 Marcus Bell    8 00:37:29 0:03:44
9 Christoffer Olsson | FK Studenterna  9 00:37:57 0:03:46
10 Nils Korsgren    10 00:38:13 0:03:48
11 David Åhman | IF Linnea  11 00:38:30 0:03:50
12 Magnus Åkesson | Tallinn 98-gänget  12 00:38:37 0:03:50
13 Peter Nilsson | Hässelby SK  13 00:38:54 0:03:52
14 Dennis Andersson | ELU IF  14 00:39:28 0:03:55
15 René Sandegren | Team Hybris Täby  15 00:40:01 0:03:59
16 Leo Heemskerk | Team CRS  16 00:40:20 0:04:01
17 Göran Nilsson | FK Studenterna  17 00:40:34 0:04:02
18 Joakim Eriksson | Fredrikshof IF  18 00:41:26 0:04:07
19 Stefan Jansson    19 00:43:12 0:04:18
20 Viktor Wallström | Tele 2  20 00:43:29 0:04:19
21 Erik Wallström | Tele 2  21 00:44:38 0:04:26
22 Melker Gren    22 00:44:57 0:04:28
23 Hans Rimbe | Vallentuna FK  23 00:46:12 0:04:36
24 Erik Erici | Linköpings SK  24 00:51:36 0:05:08
25 Mikael Sjölund    25 00:52:38 0:05:14
26 O Grönman    26 00:52:47 0:05:15
27 Carl Gustafson    27 00:54:00 0:05:22
28 Göran Karlsson    28 00:54:06 0:05:23
29 Torkel Nilsson | Järfälla Skidklubb  29 00:56:16 0:05:36
30 Anders Braathen | Tyresö  30 00:56:41 0:05:38
31 Bengt Lindgren | Vallentuna FK  31 00:58:10 0:05:47
32 Markus Svensson    32 00:58:27 0:05:49
33 Pär-Olof Holm    33 00:59:02 0:05:52

Sida: 1

  Damer 10km Klubb Klass / Plats Sluttid Min/Km
1 Malin Gibrand | FK Studenterna  1 00:38:44 0:03:51
2 Edita Maggi | Fredrikshofs FIF  2 00:40:00 0:03:59
3 Åsa Nylander | FK Studenterna  3 00:41:32 0:04:08
4 Isa Ericsson | FK Studenterna  4 00:44:46 0:04:27
5 Saara Mikkonen | IF Linnea  5 00:47:48 0:04:45
6 Elin Henriksson    6 00:54:14 0:05:23
7 Gunilla Roll | Fairtrade Runners  7 00:56:16 0:05:36
8 Petra Zalitis Hultqvist    8 00:57:25 0:05:42
9 Maria Björk    9 00:58:18 0:05:48
10 Sofia Haraldsson    10 01:08:03 0:06:46
Uppdaterad: 14 APR 2018 21:14 Skribent: Tommy Kjellsson
Epost: Adressen Gömd

Team Skavsåret IF Järfälla

Postadress:
Skavsåret IF Team Järfälla - Friidrott
P-A Allensten, Emaljvägen 12 lgh 1101
17673 Järfälla

Kontakt:
Tel: 0858030614
E-post: This is a mailto link

Se all info